Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) zolee5016


zolee5016
őstag

Szerzemény.....LINK
Valaki meg tudná mondani,hogy ezeket a hűtőket az Asus egykaptafára tolja..?
Van rajt a felfogatáshoz 8 lyuk..vajon kompatibilis a radeonnal és a gtx-ekkel is?Ez egy gtx -é volt........

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6702) Jumbó válasza thboxx (#6699) üzenetére


Jumbó
csendes tag

sajna nem tudom megnyitni a képet, mamit felraktál, kapok egy rendszerüzenetet.

"We're sorry, an unexpected error occurred.

Please try again. Or try the previous page.

We thank you for your patience. If you have any questions, please visit us at photobucket.com or contact your Photobucket team. We are here to help."

De valahogy így van bent a proci hűtő próbáltam több fotót készíteni, látható, hogy kitakarja az egyik pci slotot és a videókártyalap meg a psu közt csak 7 centi hely van...


[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6703) Jumbó válasza Indy69 (#6700) üzenetére


Jumbó
csendes tag

az ATI saját overlock progijában van lehetőség a ventik kézi szabályzására. Ha 50%-ra állítom Furmark stability test extreme burn out beaállításnál 71 sec alatt felszaladt a hőmérséklet 92 cf-re, tovább nem futtatam... szvsz szerintem sajna ez nem lesz megoldás :(((

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6704) thboxx válasza Jumbó (#6703) üzenetére


thboxx
aktív tag

Mennyire melegedik az i7-ed így? Speciel arra gondolok, hogy tehetnél egy próbát:

A D14-en csak a 140mm ventit hagyod fent, és 90°-al elfordítva teszed fel a lapra. Úgy szerintem belemenne a felső slotba is a kari. Igaz így kicsit fűtené az alsó blokkot a VGA, de elég nagy az a D14 szerintem... Egy próbát megérhet... Ehhez nem is kell még venned semmit sem. Ha így OK a proci hőmérséklet, vissza lehet térni a VGA hűtés kérdésre... :))

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6705) Indy69 válasza Jumbó (#6703) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ne tesztel játsszál :N azzal próbáld ki amit játszol.

[ Szerkesztve ]

(#6706) Indy69 válasza Jumbó (#6702) üzenetére


Indy69
aktív tag

Megnéztem a képet és a 7 cm arra pont elég hogy direkben kábelkötözővel felrakjál a Petere 2 db ilyet [link] Kaze Jyu Slim 100mm Case Fan (1000 rpm) bőven jó,halk és elég , vagy valami 20 mm nem vastagabb ventit mert max 46-50 mm vastag lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6707) Jumbó válasza thboxx (#6704) üzenetére


Jumbó
csendes tag

54-57 celsius fokosak a magok 100% terhelés mellett 30 perc után core temp szerint.

Jó ötlet a proci hűtő elforgatása, igaz, mikor összeraktam a gépet a vga melegítő hatása miatt maradtam annál a megoldásnál, hogy a második slotba rakom a grafikus kártyát... egy tesztet minden estre megér... talán a vga-nak meg jobb lenne, ha nem közvetlenül a psu mellet lenne a hűtője.. a nuctua meg egy ventivel is elbírna a proceszorral

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6708) Jumbó válasza Indy69 (#6706) üzenetére


Jumbó
csendes tag

szerinted elég lenne az az 1 centi a rendes levegőáramláshoz? nem lenne túl közel a táp?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6709) thboxx válasza Jumbó (#6707) üzenetére


thboxx
aktív tag

+ a D14-ről leszedett 120mm ventit felteheted a Silencio tetejébe akár...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6710) Indy69 válasza Jumbó (#6708) üzenetére


Indy69
aktív tag

Elég ,de (thboxx) ötlete is jó ,ez már csak rajtad múlik.

(#6711) Jumbó


Jumbó
csendes tag

köszi a tippeket, első körben megfordítom a proci hűtőt, aztán megnézzük hogy melegszik az i7..
kérdés: 3 hónapja lett összerakva a rendszer szerintetek újra kell pasztázni leszedés után (én magamtólnem tenném) .

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6712) thboxx válasza Jumbó (#6711) üzenetére


thboxx
aktív tag

3 hónap az viszonylag sok idő ilyen szempontból szerintem. Én 1 hét után is újrapasztáznék... A friss pasztázás az igazi :K

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6713) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egy kis VGA hűtő. Prolimatech hardcore. :)

(#6711) Jumbó: Ha leszeded, akkor illendő újra pasztázni. Amúgy elég évente 1-2x pasztázni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6714) Jumbó


Jumbó
csendes tag

na jó akkor újrapasztázom de csak mert nem akarok illetlenül viselkedni, volt gyerekszobám :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6715) trialboj


trialboj
őstag

Hali, egy saphire 6850 es kártyám, van s észre vettem, hogy 52-53 fokra felmelegszik, akkor is mikor psben vagy egyéb programban dolgozom, ez normális vagy valami gond lesz a hűtővel? automatán szabályozza magát, de azért mégis fura, hogy most is 54 fokos pedig csak egy hszt írok éppen, a smilekon kívül minden statikus.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6716) KAMELOT válasza Jumbó (#6714) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó döntés! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6717) Indy69 válasza KAMELOT (#6713) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szép és biztos jó is.Végre egy normális hűtő amit nem nyújtanak hanem szélesítenek és a venti tartó is egyszerű de nagyszerű mint egyes prociknál :)

(#6718) Indy69 válasza trialboj (#6715) üzenetére


Indy69
aktív tag

Amúgy ha nem csinálsz semmit úgy mennyi , volt ez a típus csak giga ,de emlékeim szerint valami olyasmi az alap hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#6719) GNKING válasza Jumbó (#6698) üzenetére


GNKING
tag

Én ezeket ajánlanám:

Accelero Xtreme 7970
Eladó Arctic Cooling Accelero Extreme Plus II
Accelero Twin Turbo II
Eladó Arctic Accelero Twin Turbo II
Accelero Hybrid 7970
Eladó Arctic Cooling Accelero Hybrid
Nem hangosak, jó a hűtő teljesítményük és 54mm hely elég nekik.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#6720) KAMELOT válasza Jumbó (#6698) üzenetére


KAMELOT
titán

Sapphire 7970-nek hangos a hűtése játékok alatt? Ha tényleg igaz akkor AC Accelero extreme plus II amit előttem is írtak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6721) trialboj válasza Indy69 (#6718) üzenetére


trialboj
őstag

Most már rendben van, a háttérben le volt kicsinyítve egy hd videó... Ezt nem is vettem észre de őszintén nem is gondoltam, hogy akkor is terheli ha meg van állítva, és nincs kinagyítva.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6722) zolee5016


zolee5016
őstag

srácok ERRE a kérdésra ha valaki reagálna! légyszi...nem akarom lebontani feleslegesen egy Radeon hűtését,ha nem okés a dolg.....
Annyit sikerült kinyomozni,hogy a gtx 4-5-ös szériákra felmegy,mert a nyákok azonosan a gpu körül,a 600-ashoz a közelebbi lyukak valók.....de a radeonról semmit nem tudok....
A 7970 matrix blackplate alá nem látok,be így nem tudom a pontos furattávokat.távtarókat......Gari karit meg nem barmolnák szét.........pls ha valaki vágja a témát. segítsen

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6723) Jumbó válasza KAMELOT (#6720) üzenetére


Jumbó
csendes tag

Ez csendesebb mint ez? [link]

Amúgy ma megfordítottam a Nocturát, így van annyi hely a cpu hűtő és a videókártya között, pont annyi, hogy egy méretes muslinca már elakad....
a proci hőmérsékletére nem tett nagy benyomást 100% terhelés mellett 30 perc után stabilan 10 fokkal volt magasabb a hőmérséklet, mint korábban.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6724) KAMELOT válasza Jumbó (#6723) üzenetére


KAMELOT
titán

AC-val jobban jársz. Főleg, hogy olcsóbb. Peter talán tudod használni venti nélkül is, de azért két venti kell rá.
Jó drága a Peter. Annyit nem adnék érte. Miért nem szabályozod a ventiket a sapphiron?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6725) thboxx válasza Jumbó (#6723) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szóval akkor befér? Vagy inkább nem kockáztatnád meg a felső slotot? A hűtőt én rádbízom. Az AC hűtők is nagyon jók,én is használok egyet. Bár az más kategória... :DDD Viszont a Peter az abszolút csúcskategória. Prolima-Tech-el lehet egy szinten emlegetni... (MK-13/16) Erre fel lehet dobni 2db 120mm ventit leszabályozva pl. Tehát amelyik szimpi. Vagy a pénztárcádnak szimpi... :DDD A proci hőfokai nem is vészesek amúgy. Hétköznapi használatban ezt el se éri majd. Hangja így nem lett másabb?

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6726) Jumbó válasza thboxx (#6725) üzenetére


Jumbó
csendes tag

a videókártya már a felső slotba került, mondjuk ha ki akarom venni anélkül, hogy a procihűtőt leszedjem komoly bűvészmutatványra lesz szükség, mert a pcie slot kioldója abszolút takarásban van..

Peter pontosan mekkora helyet foglal, ha a ventihez való konzollal használom? van egy pcie fireware karim a gépben addig van most 2 slot szabad hely, talán elég lenne neki.

AC-vel kapcsolatban az alábbi komment kicsit elbizonytalanított :[link]

Kamelot: Catalystban már próbáltam a ventiket 50%-kon tartani 71 másodperc furmark után 92 fokos volt a GPU.

Általában BF3-at játszom, szinte semmi mást az is meghajtjaa VGA-t rendesen... azt is csak este ha gyerekek alszanak, párom meg nézi a BK-t, aztán mindig reklamál ő is hogy fel akar szállni a gép..nameg engem is zavar a hangos venti...szóval ezért döntöttem másik hűtés melett... korábban volt egy shapphire 5850 toxic-om, annak semmi hangja nem volt, nagyon frankó hűtése volt. Ezért gondolkoztam valami hasonlóban vapor-x hűtéssel, de csak 6gb-os 7970-es volt akkoriban beszerezhető 30k-val drágábban.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6727) Indy69 válasza Jumbó (#6726) üzenetére


Indy69
aktív tag

Na igen az artic pasztával vannak gondok ,sokan szívnak vele nem az első negatív coment,Én is azért raktam ezt [link] meg itt találtam a H.a. használtan fél áron és nem bántam meg egy 5850 toxikon van és BF3 alatt max 65cf a 2 venti fix800rpm hangot csak ha bedugod a fejed a gépbe akkor hallasz :) Na meg láttam már itt hirdetni articot hibás ventivel :U

(#6728) thboxx válasza Jumbó (#6726) üzenetére


thboxx
aktív tag

Itt úgy számoltam kb 5(!!) slot mindennnel együtt. :Y Így ha a peternél maradnál, az 1394 karit száműznöd kellene a legalsó pci-e slot-ba. Megy az 16x-os sínben is... asszem... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6729) thboxx válasza zolee5016 (#6722) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Amit megtudtam ( de nem 100% ), ha a belső lyukak távolsága 53,2*53,2mm akkor ezekre jó:

NVIDIA GeForce:
GTS 450, 250, 240 (OEM), 9800 GTX+, 9800 GTX, 9800 GT, 9600 GT,
9600 GSO 512, 9600 GSO, 9500 GT, 8800 GTS 512 (G92) , 8800 GTS (G92),
8800 GT, 8800 GS (9600GSO), 7900 GTX, 7800 GTX 512, 7800 GTX, 7800 GT
AMD Radeon:
HD 7870, 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870,
4850, 4830, 3870, 3850

valamint, ha a külső furatok 58,4*58,4mm oda ezek mennek:

NVIDIA GeForce:
GTX 680, 670, 660Ti, 580, 570, 480, 8800 Ultra (G80), 8800 GTX (G80),
8800 GTS (G80)

remélem segíthettem!

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6730) zolee5016 válasza thboxx (#6729) üzenetére


zolee5016
őstag

:R Rengeteget, :K köszönöm.........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6731) Jumbó válasza GNKING (#6719) üzenetére


Jumbó
csendes tag

Köszönöm a szép összefoglalót, fentebb kicsit írtam, mi a gondom az AC-vel,

de Peter 5 slot hely :Y te jó ég, nem egy crossfire-re tervezett hűtőrendszer...

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6732) GNKING válasza Jumbó (#6731) üzenetére


GNKING
tag

Ac-k "csak" max 3slot-t foglalnak.

A kis bordákat elég sima kétoldalú ragasztószalaggal feltenni, amit itt aprón apró pénzből megvehetsz.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#6733) Indy69 válasza thboxx (#6728) üzenetére


Indy69
aktív tag

Na igen van helyigénye , cf felejtős :D az arctic ebből jobb ,de normál ATX lapon elfér még egy hangkari is ,de más felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#6734) harcsi


harcsi
csendes tag

Sziasztok!
Már régebben írtam, hogy hűtőt keresek a sapphire 4850 tocix kártyámra ugyanis tönkre ment a gyári hűtőventije, de aztán rájöttem hogy lényegében a hűtőbordájával semmi baj nincs ezért csináltam rá homemade egy ventit, és a régi tápomból a 12cm-es ventit ráraktam. Ez lett a végeredmény:

A ventit az alaplapról megtudom etetni, csak fordulatot nem tudok szabályozni de nem is ez a gond igazán.
Indítottam egy furmarkot had főljön a kártya és nagyon szépen produkált ez a módszer, ugyanis a grafikus mag 65 foknál nem igen ment feljebb 10 perc főzikézés után. De most jön a gond, aida-ban három hőfokot mutat az érzékelőnél a kártyának, egy a grafikusmag, egy a mem, és egy az árnyaló (amiről fogalmam sincs hogy micsoda). Nos az utóbbi kettő előszerettel közelítgeti olykor a 80-90 fokokat is. Kérdésem az, hogy ez mennyire lehet valós érték? És hogy lényegében mennyit is bírnak kb ezek a dolgok hőterhelés gyanánt? Tudtok valami jó kis maszek megoldást ezek problémák kikerülésére?

[ Szerkesztve ]

(#6735) KAMELOT válasza harcsi (#6734) üzenetére


KAMELOT
titán

1. Milyen házad van?
2. Először azt írod 60 fok utána meg hogy 80-90fok? Ez most, hogy van?
3. Linkelj be ide képet a furmarkról, de úgy, hogy lehessen látni a AIDA64-et is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6736) harcsi válasza KAMELOT (#6735) üzenetére


harcsi
csendes tag

1. A ház nem számot tevő, mert éjjel nappal nyitva van a ház oldala, és gondolom ha eddig se volt gond vele, akkor most sem az a baj. Egyébként fogalmam sincs milyen ház, valami gagyi kínai f*s
2. A 65 fokot a magról írtam, a 80-90 pedig ahogy írtam is a memre és az árnyalóra vonatkozik
3. aida és furmark screenshotot ma nem tudok csinálni, de majd holnap vagy holnapután bepattintom a kártyát és küldök képet is.

[ Szerkesztve ]

(#6737) Indy69 válasza harcsi (#6736) üzenetére


Indy69
aktív tag

Az a baj hogy kék hűtő borda a kari hátulján nem kap semmit a 120 levegőjéből ,amúgy a nyitott ház egy tévhit hogy jobb ,mert egy szélcsatornában amiben van huzat jobb,ezt kipróbáltam :K Amúgy 100cf a felső határ.

[ Szerkesztve ]

(#6738) harcsi válasza Indy69 (#6737) üzenetére


harcsi
csendes tag

Értem, egyébként az a hűtőborda mit hűt?

(#6739) Indy69 válasza harcsi (#6738) üzenetére


Indy69
aktív tag

Talán a ramot de ez csak tipp ,teszt alatt amikor 80-90 fok tedd rá az ujjad ha forró akkor az a baj,a VGA olyan mint az alaplap csak kicsiben ,anno volt egy 775 deszkám annál is a proci hőfok ok. volt de mégis fagyogatott a gép mint kiderült az északi híd forró volt mert elfáradt a paszta alatta ,raktam rá egy 4cm ventit + paszta és jó lett. Próbáld ki ,ha mégsem akkor passzolom a kérdést :U

(#6740) Gigaman55


Gigaman55
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy használt VGA hűtőt, nevezetesen egy Zalman vf3000f-t az ASUS ENGTX470-es kártyámhoz.
Korábban nem foglalkoztam ezzel a témával, láttam, hogy több kártyát is támogat, ezért vettem meg ezt. De csak miután megjött, jöttem rá, hogy ez csak a GTX480as kártyához jó, csak ahhoz van hűtőborda.
Tudnék valahonnan rendelni csak hűtőbordát, hogy használni tudjam? Gondolom így nem tudnám összeszerelni.

(#6741) KAMELOT válasza harcsi (#6738) üzenetére


KAMELOT
titán

Dobj képet a gépedről + aida64.
Ahogy a kolléga is írta. Ház angyon fontos. Lényegében egy szélcsatornában a szellőzés sokkalta jobb.
Levettem a ház oldalát. Elkezdtek emlegedni a dolgok. Feltettem + 23-as venti is tolja be a levegőt a cuccokra így mindjárt jobb a szellézés.
Legalább a ház oldalára vegyél egy 20-23-as ventit ami tolja be a levegőt. Sokat fog segíteni min. 5 fokot.

(#6740) Gigaman55: Ha vettél hűtőt akkor így kell kinéznie. Vagy te mit vettél pontosan? :)
GTX470-en egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6742) Gigaman55 válasza KAMELOT (#6741) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Igen így néz ki, akkor lehet nem a megfelelő szót használtam rá, a kézikönyvben VGA RAM Heatsink-nek nevezik, az a fekete színű, amit a VGA-ra rászerelek, és csak aztán teszem rá magát a Zalman vf3000f-t.
Akkor annak mi lenne a neve?

(#6743) KAMELOT válasza Gigaman55 (#6742) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor azokra a kis hűtőbordákra gondolsz ugye? Azokat tudsz venni üzletben is külön.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6744) Gigaman55 válasza KAMELOT (#6743) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Itt a képen is látszanak, erre a 2 fekete, egybefüggő lapocskára gondolok a zöld hűtő mellett.
Ezek is bordák?

[ Szerkesztve ]

(#6745) KAMELOT válasza Gigaman55 (#6744) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja csak akkor ennél a hűtőnél komplett egyben vannak. Hát ilyet nem tudom honnét szerzel majd. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6746) thboxx válasza harcsi (#6738) üzenetére


thboxx
aktív tag

A Pci-e csatlakozó felől lévő, műanyag pöckökkel lefogatott borda a feszültség-szabályzókat hűti

Gigaman55: Próbálj meg e-mailben tőlük, a 470/465-re való, csak VGA-RAM bordát, hátha...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6747) Gigaman55 válasza thboxx (#6746) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom a linkelt oldalt, és pár nagyobbat.

(#6748) thboxx válasza Gigaman55 (#6747) üzenetére


thboxx
aktív tag

Azért linkeltem őket,mert a Zalman honlapján ők vannak,mint hivatalos Mo-i forgalmazó.Náluk a legnagyobb az esély ilyesmire.

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6749) patex1983 válasza harcsi (#6738) üzenetére


patex1983
őstag

A feszültségszabályzókat hűti. Egyébként nem biztos, hogy ez a baj, próbáld meg leszedni és visszarakni a bordát, nálam is volt már ilyen, hogy látszatra passzolt a borda és a3 hőfok közül egy felment 90 fokig is, aztán leszedtem, majd vissza és utána egyik érték sem ment 70 fok fölé. Egy próbát megér. Ha ez nem segít, akkor vagy raksz hátra a kis kék bordára egy kisebb ventit is, vagy megpróbálod a nagyot hátrébb elhelyezni és megnézni, így mit produkál.

[ Szerkesztve ]

X

(#6750) Gigaman55 válasza Gigaman55 (#6740) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Nos sok helyen érdeklődtem, de csak a pixel.hu-tól tudok megfelelő hűtőbordát szerezni, ők is azt mondták, hogy várhatóan 2 hónap.
Arra gondoltam, hogy szerintetek lehetséges lenne a GTX480as hűtőbordát úgy megcsinálni, hogy rámenjen a 470re?
Ha bizonyos részeket levágnék belőle, valahogy rá tudnám tenni a kártyára, és működne is?
Ezen a képen a Zalmantól bal oldaliból kellene csinálni a jobb oldalihoz hasonlót.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.