Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6751) thboxx válasza Gigaman55 (#6750) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ahogy én nézem szinte teljesen különbözik a két borda felépítése, így nem hinném, hogy érdemes lenne nekiállni... Ha SOS, tehetsz rá addig süniket, vagy akár végleg is...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6752) Indy69 válasza Gigaman55 (#6750) üzenetére


Indy69
aktív tag

thboxx kollégának igaza van és itt is találsz amit ajánlott [link]

(#6753) thboxx válasza Indy69 (#6752) üzenetére


thboxx
aktív tag

Nem ebbe a topicba tartozik, de úgy láttam van benne tapasztalatod! ;] Milyen az NF P14FLX az F12-khöz képest? Mármint zajban? Mert az F12-höz van szerencsém, de nekem túl "susogós". Még az Aerocool ventim is halkabbnak tűnik mellette... És most kinéztem egy ilyen noctuát, de ha nem sok a különbség, nem biztos, hogy megejtem a cserét... Előre is köszi! :R :B

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6754) Gigaman55 válasza thboxx (#6751) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, nem vagyok járatos a témában, tudnátok ezekhez vmiféle leírást adni?
Tehát akkor az egybefüggő borda helyett vehetnék ilyen süniket, és azokra is rá tudnám rakni a hűtőt?
Azt honnan tudhatom, hogy mennyi ilyen kell, és ezeken kívül mire lenne szükségem?

(#6755) thboxx válasza Gigaman55 (#6754) üzenetére


thboxx
aktív tag

Minimum 10 borda kell a ramokra, és legalább 3 a fetekre... Ha előre felvitt öntapadós hővezető ragasztó van rajtuk akkor más nem kell... :K

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6756) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

A 660 Ti-mre egy Prolimatech MK-26-ot tervezek,viszont 4slot helyem van összesen(alatta már térelválasztó lemez) a P180 miniben.Az lenne a kérdésem,hogy használ-e valaki ilyen hűtést?Ha igen akkor ventilátorral hány slot helyet foglal el pontosan?

Válaszaitokat köszönöm előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6757) KAMELOT válasza Normi™ (#6756) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennyit! 3 slot.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6758) Indy69 válasza thboxx (#6753) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia.Kb ugyan az talán a 140 kicsit halkabb 900 nincs hangja de attól felfelé :( , annyit nem ér amennyiért boltban lehet venni ,ha csak nem itt veszi az ember a Ha. nekem is innen van fél áron.Az Aerocool jobb, nekem is van egy [link] a leghalkabb amit idáig a 140 próbáltam.

(#6759) thboxx válasza Indy69 (#6758) üzenetére


thboxx
aktív tag

OK! Köszi! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6760) Normi™ válasza KAMELOT (#6757) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm,de én látom rosszul,hogy ez ventikkel 4slot? :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6761) thboxx válasza Normi™ (#6760) üzenetére


thboxx
aktív tag

Vagy lehet,hogy inkább bő 4... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6762) Gigaman55 válasza thboxx (#6755) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Köszi, még egy buta kérdés, mi az a fet, és mennyi lehet belőlük a GTX470en?

(#6763) thboxx válasza Gigaman55 (#6762) üzenetére


thboxx
aktív tag

Fesz. szabályzók. Ha jól néztem 3 kupacban vannak,összesen 15db talán... Telóról most kicsit necces utánanéznem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6764) Gigaman55 válasza thboxx (#6763) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Azaz 15x3 +10 db süni kellene kb?

(#6765) thboxx válasza Gigaman55 (#6764) üzenetére


thboxx
aktív tag

10+3 szerintem elég... Itt a pici fehér kockák a fetek helyei... 3 kupacban. Szerintem egy normál ram borda befed egy kupacot... De egy ilyesmi szettel is jól járnál akár...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6766) Gigaman55 válasza thboxx (#6765) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Hmm egy ilyen szett tulajdonképpen teljesen helyettesítené a hűtő bordát?
Mert, ha végülis ugyanolyan lenne minden ezzel is, akkor megpróbálnék vennie gy ilyet.
Amúgy a VR005-ös nem jó nekem, a VR003-as jó a VGA-hoz, ebből olyat még nem találtam, amit meg is tudnék venni, de ha jó lenne, akkor keresek.

És ezzel mi a helyzet:
Zalman VGA-Ram Heatsinks ZM-RHS1

[ Szerkesztve ]

(#6767) thboxx válasza Gigaman55 (#6766) üzenetére


thboxx
aktív tag

Tulajdonképpen igen. Csak a felrakásuk általában kicsit trükkös... A Zalman ramsünökből egy csomag az kevés... 2 már elég. Végül is mindegy melyiket veszed. Csak egy alternatíva volt. Van pl Alpenföhn univerzális szett is 4k magasságában... :))

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6768) Gigaman55 válasza thboxx (#6767) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Köszi a segítséget, szétnéztem, és úgy tűnik akkor járnék a legjobban, ha rendelnék 13 sünit, szóval ez lesz.

(#6769) Colgate


Colgate
csendes tag

Üdv
Van egy scythe musash vga hűtöm kb 1 éve használom. Az lenne a problémám hogy túl nagy a különbség a gpu és a memoria hőmérséklete között. Vagyis úgy értem hogy régen mikor felraktam a új hűtőt , és néztem a hőfokokat nem volt ekkora differencia . Kitisztítottam de semmi nem változott :(
( vtx 6850)
terhelésen Gpu 50
Mem 72

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#6770) thboxx válasza Colgate (#6769) üzenetére


thboxx
aktív tag

Melyik a több, mint ami előtte volt? A RAM-é? :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6771) Colgate válasza thboxx (#6770) üzenetére


Colgate
csendes tag

Igen

Crystal Method

(#6772) thboxx válasza Colgate (#6771) üzenetére


thboxx
aktív tag

Az érdekes... Sünöket rátetted?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6773) patex1983 válasza Colgate (#6769) üzenetére


patex1983
őstag

Az a mem véletlenül nem memio? Mert ha igen, akkor sok köze nincs a ram-ok hőmérsékletéhez, az a memórivazérlő hőfokát mutatja.

X

(#6774) Colgate válasza patex1983 (#6773) üzenetére


Colgate
csendes tag

Erre gondoltam

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#6775) thboxx válasza Colgate (#6774) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ha arra gondoltál ami ki van jelölve, az a rendszermemória... Vagyis a RAM-od...
Amúgy egy év után nem árthat neki, ha újrapasztázod... ;)

Szerk.: mármint a GPU-t :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6776) Colgate válasza thboxx (#6775) üzenetére


Colgate
csendes tag

Nem , a Gpu Temp 2 gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#6777) Gigaman55


Gigaman55
csendes tag

Meg tudnátok mondani, hogy a GTX470re pontosan hány db süni kellene? 19x14x6mm méretűek.
15 helyet számoltam össze, de nem mind ugyanolyan méretűek, itt van 2 kép is, ami elbizonytalanított:

1. kép
2. kép

[ Szerkesztve ]

(#6778) thboxx válasza Gigaman55 (#6777) üzenetére


thboxx
aktív tag

Itt láthatod pontosan mi hol van, mit kell hűteni... Itt egy elég nagy kép a kariról, ahol is van összesen 10 RAM chip, és 15 fesz. szabályzó... Ezekre gondolom (ÉN), hogy elég 15 olyan borda amit néztél. De hogy tuti legyen, legyen 16. Max egy megmarad tariba... :K

szerk:

(#6776) Colgate: szerintem pasztázd újra, lehet hogy már elöregedett alatta a régi... ;)

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6779) Gigaman55 válasza thboxx (#6778) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Köszi, akkor annyi lesz!

(#6780) Colgate válasza thboxx (#6778) üzenetére


Colgate
csendes tag

Megtörtén , de csak a gpu Temp 1 re volt hatással . A gpu Temp 2 nem változott :(
Memoria felületét mivel érdemes tisztítani ?

Crystal Method

(#6781) thboxx válasza Colgate (#6780) üzenetére


thboxx
aktív tag

Még azt megnézheted, hogy a GPU lenyomat a hűtőn nagyjából egyenletes-e. Gondolok itt ara, hogy nem mindenhol egyenletesen fekszik fel a kártyára a hűtő. Lehet ez kicsit, vagy jobban meghúzott csavar is...
Memóriákat van aki radírral tisztítja, én pl sebbenzines papírzsepivel...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6782) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok. Egy HD 7950-esről volna szó. A VRM1 eléggé melegszik. (pár óra Crysis 3 után 85 fok környéke)
Nem tudjátok, hogy lehet-e rárakni valami plusz heatsinket vagy ilyesmi?
A 950MHz edition kártyám van, mellékeltem róla egy képet. Az egyes VRM-et bekarikáztam. Ez egy heatsink-en van a memóriákkal. Ha esetleg erre a heatsinkre felülről pont a VRM fölé még rátennék egy tüskés memória heatsinket az segíthetne egyáltalán? (persze ha befér a dual-x hűtő alá).

Clint Eastwood FTW

(#6783) Jumbó


Jumbó
csendes tag

Na Alpenföhn Peter79xx projekt napolva, kártya az egyes pci slotban várja az új hűtőt, amíg a 30ezres gyorshajtásomat kifizetem :W addig marad a dualx hűtés számomra borzalmasan hangos búgása bf3 alatt :O

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6784) thboxx válasza Raggie (#6782) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Próbáld meg esetleg ilyen 6w/mk-s gap-pad-el...

(#6783) Jumbó: :W Ne mondd, hogy ennyi van, hogy rájuk pazarold... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6785) Jumbó válasza thboxx (#6784) üzenetére


Jumbó
csendes tag

csak betömök valami költségvetési lyukat... :(((

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6786) Raggie válasza thboxx (#6784) üzenetére


Raggie
őstag

Mostmár végül ráraktam egy-két régi zalman memória hűtőbordát. :DDD
ITT leírtam kicsit részletesebben.

De kösz a tippet, a linket elmentettem, ha esetleg majd más valamire kell! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#6787) troll81


troll81
addikt

sziasztok hatékony hütést keresnék hd 6870 re ami korrekten meg hüti 280mm helyem van a házban köszönöm a segitséget elöre is
:)

(#6788) Indy69 válasza troll81 (#6787) üzenetére


Indy69
aktív tag

Parancsolj [link] :)

(#6789) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Lenne egy GTS 250-esem amit a minap újra beüzemeltem a gépbe.
Érdekes módon a ventije elkezdett sípolni, ha lefogtam a ventit azután is. Ha emelkedik egy kicsit a fordulat akkor már nincs hangja.
Mi lehet a baja? A garancia erre még kiterjed?

Live poor, die ritch.

(#6790) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném hogy itt valaki szokott vga-ra bordát készíteni? Nekem egy 7950 VaporX-re kellene mert a gyári az elég gyenge.

Valami ilyesmi kellene ( felső kép ) de szerintem magasabb és vastagabb is lehetne ami a vrm résznél van

[ Szerkesztve ]

(#6791) BullKoxa


BullKoxa
őstag

[Ilyesmi kellene ami jobban vezeti a hőt és magasabb kicsivel ami épp hogy nem ér hozzá a hűtőhöz. ( mert akkor szerintem a venti jobban tudná hűteni ) Lehet butaságokat írtam, bocsi érte.

[ Szerkesztve ]

(#6792) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Rövid PCB-s 【X-Edition】VTX3D HD7870 aminek a gyári hűtője hangos és gyenge a hűtő teljesítménye. 75 és 80 fokra is felkúszik max terhelésnél.

Szeretnék venni egy normálisat rá úgy 13ezrem van rá.

Mit ajánlotok?!!

Zalmanokat néztem állítólag nem jók.

Üdv.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#6793) Indy69 válasza Exelsior (#6792) üzenetére


Indy69
aktív tag

A gyári hűtő az terhelésnél általában hangos ,de a 75-80 fok az normális egy ilyen teljesítményű karinál.
Ezek jók [link]

[ Szerkesztve ]

(#6794) Raggie válasza BullKoxa (#6791) üzenetére


Raggie
őstag

Nem tudoom, hogy milyen a te bordád konkrétan, de pl én így oldottam meg a dolgot:
eredeti

moddolt

Gyakoratilag egy régi zalman vga hűtőnek a ram bordáit tettem a heatsink tetejére. Simán csak hűtőpasztával.

Clint Eastwood FTW

(#6795) BullKoxa válasza Raggie (#6794) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Itt vannak a képek a karimról. nekem a VRM-hez kellene valami jó ami lehűti.( Jobboldalt a karin ) Ez az írás után kezdtem el keresgélni marós után az ismeretségi körömben. Mert erre még a Peter vrm je sem megy fel a felfogatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6796) rsf


rsf
senior tag

Nekem most készül az új hűtő a VRM-ekre ez már a 2.0-ás és a végleges lesz.
10mm magas és hosszanti bordás a jobb légelvezetés miatt. A gyári 4,2mm volt és kereszt bordás.
Az 1.0 -ás rézből van és 5mm magas valamint mindkét irányban bordázott.
Majd teszek ki róla képet ha elkészül.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6797) Raggie válasza BullKoxa (#6795) üzenetére


Raggie
őstag

Hát az én kártyámról találtam egy konkrét topic-ot ahol ezt mutatták:

1-es a VRM1 2-es a VRM2.
Egyébként innen van a forrás: LINK

Most már nem tudom, hogy melyik az igaz, de én az ezen megjelölt 1-es VRM fölé rakosgattam a bordákat és minimum 5 fokkal jobb lett. (legalábbis amit a GPU-z kiír, mint VRM1 hőfok).

De ahogy látom nálad is ott van a vékonyabb, soványabb heatsink. Oda te is megpróbálhatsz egy-két bordát felrakni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#6798) BullKoxa válasza rsf (#6796) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello ! Milyen VGA-ra csináltatsz? Helyileg merre laksz,hátha tudnánk ügyezni valamit.

Raggie : Na akkor most én sem tudom mit higgyek a te képed után. lehet teszek rá valami bordát, ahova te is tettél ( próba szerencse ). A GPU hűtőt úgy kell vissza tenni mint a cpu-n?

[ Szerkesztve ]

(#6799) Raggie válasza BullKoxa (#6798) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, ugyan úgy, csak jobban kell vigyázni kicsit, mert szélesek a hűtőbordák ugye.

(meg a pasztát érdemes X-alakban felkenni, mert a GPU nagyobb kiterjedésű, mint a legtöbb proci, ezért így terül el kellően. (nekem jobban bejött, mint a középre pöttyöt rakni).

Clint Eastwood FTW

(#6800) Raggie válasza BullKoxa (#6798) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként most írtam egy levelet a Sapphire technikai helpdesk-jének, hogy ugyan mondják már meg, hogy hol van a VRM1 és VRM2 a PCB-n.
Kíváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e! :)

Valamint: tesztelési módszernek írta valaki egy külföldi fórumon, hogy rakd a kártyát terhelés alá. Várd meg amíg jelentős különbség lesz a VRM-ek között (minimum 20 fok), aztán gyorsan kapcsold ki a gépet és ujjal nézd meg a PCB hátoldalán, hogy van-e különbség a két pont hőfoka között(ekkora különbséget már érintésre lehet érezni), és hogy olyan irányban-e ahogyan azt feltételeztük. Én ezt este kipróbálom.
(csak mert pl ott is írták ezt a másik féle VRM elrendezést is, hogy lehet hogy mégis az a jó)

FONTOS: BEKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN NE FOGDOSSUK SEHOL A KÁRTYÁT!!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.