Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7451) neko18 válasza fbeni91 (#7450) üzenetére


neko18
senior tag

Felejtsd el szerintem :) Inkább valami jobb hűtőt nézzél :)
De te tudod.. :P ;]

kdxsv

(#7452) lionskull


lionskull
tag

Keresek 4.5 centis vga hűtőt 2 pines csatival. Egy inno3d gf6600gt-t hűtött, de sajnos, szervizbe küldtem és ott kibányászták és egy kis karbantartás helyett 3pines 6centiset gányoltak a helyére... Esetleg, ha valaki tud hasonlót, amit 2 felfogatási ponttal rá tudnék szerkeszteni a kártyára, írjon!

(#7453) fbeni91 válasza lionskull (#7452) üzenetére


fbeni91
tag

üdv. nekem van egy ilyen hűtésem mint ezen a vidi karin! csak fekete bordákkal! és fehér ventivel! inno3D van rá írva! ha a mondasz egy furatt távot! akkor meg tudom nézni neked h jó-e! 2 pin-es! hangtalan! többit privátban! :R

(#7454) fbeni91 válasza lionskull (#7452) üzenetére


fbeni91
tag

pontosítok! itt ami a képen látható ez az a hűtés! üdv.

Link: http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/inno3d/gf-8600gts-256mb-ddr3-pci-e-p16060386/

(#7455) lionskull válasza fbeni91 (#7454) üzenetére


lionskull
tag

Üdv! Nos a furattáv 8 centis, de szerintem a kistesónál a venti széle beleütközne a kondikba :) Ez egy 6x5 centis könnyűfém hűtő, benne 4.5 centis ventivel. Nah, most én is "szerkesztettem" rá valamit, egy régi p3-as 6 centis hűtőjét csavartam a bordára és az alaplapi házhűtő 3 pines csatijáról kap tápot. Ezzel hül rendesen, az üzemi gpu hőmérséklet 60-66 fok közé szorult, csak nem tudom szabályozni és eszméletlen hangos, szóval más megoldás kell :) A 4500 rpm picit igénybe veszi a cuccost, nem is erőltetem, szerintem kikapom a gépből, addig alaplapival elpötyög :)

(#7456) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
MSI 6870 HAWK twin force 3-as karihoz keresek ventilátort, vagy megfelelő hűtést!
Köszönöm szépen a válaszokat-, tippeket előre is, ha kérhetném privire küldjétek!
Kellemeset Mindenkinek! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#7457) fbeni91 válasza lionskull (#7455) üzenetére


fbeni91
tag

nekem 8cm a furat táv. maga a venti 6.5cm át mérőjű! a hűtő 7.8cm átmérőjű aluminium. Fekete! fehér ventivel! 2pin-es a csatija! és 2 ponton lehet fel fogatni!üdv.

(#7458) patex1983 válasza decibeldrag (#7456) üzenetére


patex1983
őstag

Üdv!

Nekem AC Twin Turbo II volt Sapphire 6870-en, tökéletesen teljesített, de itt a több kompatibilis Arcitc hűtő, lehet válogatni. :)

X

(#7459) decibeldrag válasza patex1983 (#7458) üzenetére


decibeldrag
tag

Köszönöm szépen! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#7460) fbeni91


fbeni91
tag

üdv mindenkinek! Vettem egy Artic cooler accelero S1 rev2 hűtést vadonat új!

Fel tettem egy sapphire HD3870-re!
minden klappol tökéletesen. kapott 2db 8cm ventitt is. max fordulaton mennek! de furmark-ot el indítom 49-foknak írja a gpu-t folyamatosan! van mikor meg elkezd rendesen emelkedni a hőmérséklete! és nem több mint 5 másodperc alatt 100 fokon van a vga!! ha a kezem rá teszem a vga hátuljára ahol a gpu mag van, meg égeti a kezem! viszont a GPU monitor meg ami ugye egy külön progi az meg 108foknak írj a vga karit 5 másod perc alatt! :W

Valakinek valami ötlet?? a 4hőcsöves hűtés meg kb majdnem hogy hideg!! :W :W :F

Kíméljetek az olyan kérdésekkel h fel fekszik-e rendesen a hűtés, memória hűtések,fet hűtések nem-e jöttek le! NEM NEM JÖTTEK LE! IGEN RENDESEN FEL FEKSZIK A GPU-RA!! :R

(#7461) patex1983 válasza fbeni91 (#7460) üzenetére


patex1983
őstag

Ha a borda hideg, akkor nem fekszik fel rendesen a GPU-ra a hűtés, ergo nem is tudja elvezetni a hőt.
Hidd el, hogy ez a probléma...
Semmiképp ne használd így a kártyát, mert az hamar a végét fogja jelenteni!

[ Szerkesztve ]

X

(#7462) fbeni91 válasza patex1983 (#7461) üzenetére


fbeni91
tag

De mint mondtam akari alap állapotban 40-fok körül jár. ahogy el indítom a furmark-ot egyből mint akit fenékbe lőttek fel megy 100-fokra! most is csak netezek vidiket nézek 40fokos a kari! :/

Valami kézzel fogható ötlet? :/

(#7463) patex1983 válasza fbeni91 (#7462) üzenetére


patex1983
őstag

Vedd le a hűtőt és rakd fel újra.
Vannak néha ilyen megmagyarázhatatlan anomáliák. Volt, hogy nálam is ennyi kellett, hogy normalizálódjanak a hőfokok...
A csavarokat átlósan húzd meg. Először kevésbé erősen, majd a vele átlósan lévőt szintén, ezután az elsőt teljesen, majd a másodikat is teljesen, végül pedig ezt megismétled a másik két csavarral is.

X

(#7464) fbeni91 válasza patex1983 (#7463) üzenetére


fbeni91
tag

ez mind meg történt már 3x. és semmi változás. :/ :( :W
az a baj h a karinak van egy pontja a hátoldalán ami szinte éget furmark tesztelés alatt! a gpu és a pci-e csatlakozó között, ahol semmi electronika nincs! :S

(#7465) patex1983 válasza fbeni91 (#7464) üzenetére


patex1983
őstag

Úgy rémlik, hogy ehhez a hűtőhöz többféle méretű távtartót adnak. A megfelelőt használod? Ha a vastagabbat, akkor próbáld meg a vékonyabbal. Más ötletem így látatlanban nincs.

X

(#7466) perecKING válasza fbeni91 (#7464) üzenetére


perecKING
senior tag

szerintem is a távtartó lesz a probléma!
0,5 mm a különbség! lehet terheletlenül egy jó nagy gombóc paszta átviszi a hőt....de terhelés alatt csak jobb ha hozzáér réz :U

szerk: akkor nem szóltam :D

de legalább a 0,5mm-ert eltaláltam innen is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7467) fbeni91 válasza patex1983 (#7465) üzenetére


fbeni91
tag

Csak 1 fajta táv tartót adtak. meg volt a hiba. kicsit összébb volt hajolva a gpu talp a hűtőbordákkal, szemmel nem látható módon 0.5mm kb. le vettem rolla a fekete kupakot. és azóta tökéletes! kintebb hajlítottam. :) Most már tökéletesen megy. :) :R

(#7468) patex1983 válasza fbeni91 (#7467) üzenetére


patex1983
őstag

Öröm és bódottág :D
Egyébként, ha van/lesz rá lehetőséged, próbáld ki a 2db 8cm-es venti helyett az 1, vagy 2db 12cm-es ventit.
Simán elfér a bordán, jobban is mutat, halkabb is lesz, de lehet, hogy még hűvösebb is.

[ Szerkesztve ]

X

(#7469) fbeni91 válasza patex1983 (#7468) üzenetére


fbeni91
tag

Igen bodottág van :C
én ahogy néztem a 12cm venti majd másfél cm nagyobb. :/ és nem tudom hogy fel fogatni! :/
Kábel kötegelőzni nem nagyon szeretném. így is éppen hogy fel ment a gép oldala. 2mm-rel nagyobb a hűtő. pedig le vettem a müanyag keretett rolla. :D

(#7470) fbeni91 válasza thunder6230 (#2006) üzenetére


fbeni91
tag

közvetlen a piros mellé a másik érintkezőre! meg fogod látni! :)

(#7471) patex1983 válasza fbeni91 (#7470) üzenetére


patex1983
őstag

egy 2009-es problémára regaltál. Szerintem már nem aktuális... :U

X

(#7472) fbeni91 válasza patex1983 (#7471) üzenetére


fbeni91
tag

bocsi. nem néztem a dátumot. bocsi. :)) :R

(#7473) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
2db HD 7990 est ha cfx be kötök akkor elég közéjük 1 slotnyi hely?
A választ előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7474) patex1983 válasza hszilard666 (#7473) üzenetére


patex1983
őstag

Elégnek kell lennie, igen.
Sok képen van, hogy szinte semmi hely nincs a kártyák között, mégis mennek.
Pl:

[ Szerkesztve ]

X

(#7475) bélanéni válasza neko18 (#7394) üzenetére


bélanéni
őstag

Még akkor megérkezett az Alpenföhn Peter 79xx, de sajnos a "teszt" elmaradt. Most pótolom, hátha valakit érdekelnek az azóta összegyűlt tapasztalatok.
A VGA hűtőt egy Sapphire 7950 3GB OC (Dual-X) VGA-ra applikáltam.

Vélemény / egyéb info:

Amikor leszereltem az egyébként tetszetős gyári hűtőt, akkor döbbentem meg a különbségen (a Peter-hez képest), illetve jöttem rá a "turpisságra". A gyári Sapphire hűtő kívülről tényleg szép, monstrum hatást kelt, de levéve meglepően gyér a cucc. A hatalmas műnyag borítás alatt egy borzasztóan kis magasságú (kb. 4-5mm) borda van, nem csoda hogy a szénné húzott (1150Mhz / 1700MHz @ 1.175V) 7950-esem 85-90C-okat is elérte 80-90%-os venti pörgés mellett is. A Peter túlzás nélkül sacc/kb minimum 4-5-szöröse térfogatra.

A Peter felapplikálása a gyári leírás szerint mindent összevetve max 30-40 perc volt, kicsit bénáztam, mivel a leírásban 1-2 apróság el van írva, de pofon egyszerűen rá lehet jönni mindenre, lényegében egy könnyen felszerelhető VGA hűtővel van dolgunk.

A VGA bordához (mert a Peter csak egy bordából áll, ventik nélkül) 2db Be quiet! 14cm Pure Wings ventit vettem, amiket 75%-os pörgésre lőttem be (BIOS-ból), mivel így gyakorlatilag minimális a zajkibocsátás (egyáltalán nincs zavaró hang), ez kb. 700rpm-et jelent, de nagyon jó a légszállítás. Ami kicsit "érdekes" a Peter-ben, hogy nem a bordára kell szerelni a 2 ventit, ehhez egy külön fém alkatrészt adtak, egy külön kártya bővítőhelyet foglal. Ami nagyon nem tetszett elsőre, hogy a 2 venti a ház hátuljánál rögzíthető, de a gép belsejében nem. Amikor az ember felállítja a gépházat, egy idő után az egész kezd lejteni a súlyánál fogva, eltávolodva a bordától. Egész egyszerűen oldottam meg a problémát, 3 befőttes gumival odafogattam a bordához, így atomstabilan rászorul a bordára, a hűtési teljesítmény jelentősen javult.

Annyit még tudni kell, hogy egy Coolermaster Silencio 550 házban van egy agyonhúzott i7-em, és mivel ez mindkét oldalán és felül is teljesen zárt ház, a beleszerelt 700rpm-re belőtt (hangtalan) 3db 12cm-es Be quiet! Pure Wings ventik nem tudják megfelelően átszellőztetni a házat, ezért játék közben a gép bal oldalát leveszem, nem akarom feleslegesen stresszelni se a procit, se a VGA-t.

A Windows asztalon (felrakott ház oldallappal) a VGA hőfoka 33C, míg játékok alatt mért legmagasabb hőfok 64C volt Battlefield 4 alatt, ezt csak a Far Cry 3 közelítette meg kb. 58-59C-al. Mindezt úgy hogy mint írtam, leveszem játék alatt a ház egyik oldallapját, de erre egy oldalt és felül nyitott háznál nincs szükség, ebben biztos vagyok. És mindezt úgy, hogy a gép zajszintje erősen közelít a 0-hoz, egyedül a winyót hallom minimálisan. A gyári hűtővel, igaz nem vettem le a gép oldalát, 90C fölé is ment FC3 alatt, sokszor le is fagyott.

Röviden ennyi. Nagyon nagyon ajánlott kategória az Alpenföhn Peter 79xx. :R :K

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7476) Vigneau válasza bélanéni (#7475) üzenetére


Vigneau
félisten

Én anno gyorskötözőt használtam a vinyótartóhoz kötve a HD 7950-emen, de a végeredmény ugyanaz. Nagyon jó hűtő, csak nem minden VGA-ra jó - sajnos. A hőcsövek elhelyezkedésével gyűlt meg a bajom egy GTX 660-on, de egy Prolimatech MK-26-tal orvosoltam a gondom. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7477) hkc1337


hkc1337
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve vettem egy PNY quadro 4000 es videókártyát, de amint azt időközben bebizonyította, a hűtése tökéletesen alkalmatlan a feladat elvégzésére, 90c+ okat hajlamos generálni már egy kis porosodás után is, és eleve a tisztítása is körülményes. Mivel a garancia már lejárt úgy gondoltam, hogy esetleg valami normálisabb hűtést kellene rátennem, de nem vagyok túlzottan tapasztalt ilyen dolgokban, és az iránt érdeklődnék hogy milyen fajta hűtést javasolnátok rá. a neten találtam 1 fajta hűtéssel megoldva a dolgot, de azt már nem lehet kapni. Esetlegesen érdekelne olyan hűtés is amely lehetővé teszi hogy 1 kicsit húzzak a teljesítményén. előre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#7478) NOKA32 válasza hkc1337 (#7477) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Sziasztok remélem kapok választ a kérdésemre mert már 2 napja nem volt fent senki ahogy látom.
Van egy asus hd6970 2gb gddr5 vidikarim referencia hütövel és azt kérdezném,hogy a gyári hütö mivel hátra fujta a hideglevegőt a meleget a hátulján,így egy gelid icy vision rev2 burkoalt nélkül összeviszafujná a meleg levegöt nem kavarogna a gépházban?

(#7479) TaaT válasza NOKA32 (#7478) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom van gépházszellőztetésed. :)

Give them hell Ukraine!

(#7480) NOKA32 válasza TaaT (#7479) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Van de a meleg levegő biztos kifelé fog menni a gelidel is?Mert a refben biztos vok hisz csak arra mehet a burkolat miatt

(#7481) TaaT válasza NOKA32 (#7480) üzenetére


TaaT
veterán

Amit befűt a kártya, annak a nagy részét a ház szellőztetésnek kellene kivinnie a házból.

Give them hell Ukraine!

(#7482) NOKA32 válasza TaaT (#7481) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Márcsak az a kérdésem milyen hütöt ajánlotok?
gelic icy vision rev 2 lenne az egyik de sok másikon is gondolkodok.
pl ezen [link]
vagy ezen [link]

(#7483) TaaT válasza NOKA32 (#7482) üzenetére


TaaT
veterán

A gelid jól teljesít a teszteken.
Itt többször ajánlották már a Twin Turbóból a PRO verziót.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7484) troll81 válasza NOKA32 (#7482) üzenetére


troll81
addikt

Szia az artic nagyon bejött nekem hd 6870 en van 55 max gpu 50 % ventivel nekem mindent kielégitett eddig teljesen jol szuperál de van twin turbo prom is az 550ti hűt max 55 körül az is ajánlom nekem bevált

(#7485) NOKA32 válasza troll81 (#7484) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Értem.
Köszönöm a válaszokat és a linkelt gigabyte vga hütöjét beszerezném egy hibásrol akkor az jó vétel lenne?Vagy csak dizájnos hangos és szarul hűt?

(#7486) troll81 válasza NOKA32 (#7485) üzenetére


troll81
addikt

na nem tudom h passzol e ez a kérdés! ha passzol minden akkor mehet ár ha nem akkor nem mert ugye az articnak vannak ragados vrm memoria hütö darabjai a dobozban és azok jol jönnek és kellenek is van elég sok kérdés igy :K

[ Szerkesztve ]

(#7487) NOKA32 válasza troll81 (#7486) üzenetére


NOKA32
aktív tag

asus hd6970 2gb ref hütös a gigyn lévő tetszik olyan mint a arctic 3 ventis hütöje csaka z nekem már drága de gondolkozok egy hd7870 vételén mert nagyon pazarárban van :D szóval nem gond ha kompatibilis mind2vel

[ Szerkesztve ]

(#7488) NOKA32 válasza NOKA32 (#7487) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A gelidhez nem kapni olyan tapados hövezető szivacsot? és paszta számit milyen?arctic mx4 jonak számit?

(#7489) troll81 válasza NOKA32 (#7488) üzenetére


troll81
addikt

az mx4 az jo használom teljesen rendben van vga ra általában én :K

(#7490) duckload


duckload
tag

Tiszteletem van egy msi gtx 560 oc twin frozr kártyám gari már nincs, de elkezdett sercegni a hütője. Alapjáraton semmi baj de nagyonbb terhels alatt már hangos és gondolom veszélyes is. Az lenne akérdésem hogy olcsón hogy lehet megsúszni? Venni kell rá egy komplett hütöt vagy nem éri meg? Ha megéri még akkor milyet vegyek?

Válaszokat előre is köszönöm.

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#7491) szente válasza duckload (#7490) üzenetére


szente
addikt

Ha van rá igény, akkor valamelyik nap dobok fel képeket a VTX3D 7870 Black Edition hűtés mod-omról. Nem kell semmi szépre számítani, de lehet valaki kap egy kis ötletet, hogy hogyan lehet "olcsón" hatékony és halk hűtőt csinálni a gyári helyett.

(#7492) NOKA32 válasza szente (#7491) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Engem érdekelne. :DD

(#7493) nioskbn


nioskbn
csendes tag

Sziasztok !

Remélem jó helyre írok, egy gépet akarok venni, de a hűtéshez(is:D) hülye vagyok.. Nemtudom, hogy a gyári hűtés elég e vagy mindenképen kell e illetve, ha igen, akkor milyen fajta ? Sima venti vagy vízhűtés, milyet javasoltok ? A konfig a köv lesz:

Alaplap: GIGABYTE GA-X79S-UP5-WIFI

Memória: 2x 16GB-kit Corsair Vengeance Pro Silber 2133Mhz

Cpu: Intel i7-4820K

Gpu: Gigabyte GTX780 OC

Táp: Corsair Enthusiast Series TX750 V2 (nem tudom ez elég e vagy sok e, ugy gondolom elég, de nem vagyok biztos benne)

Ház: Thermaltake Armor REVO képek:[link]

Illetve lesz egy 512GB samsung SSD és egy Seagate 3TB Hdd.

Full játékra lesz használva! Segítségeteket előre is köszönöm ! :)

[ Szerkesztve ]

(#7494) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Próbálkozott már errefelé valaki kompakt vizet tenni a VGA-ra? Konkrétan 120-ast szeretnék egy R280X-re.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7495) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!
Gtx460-ra milyen hűtést ajánlanátok?
A gyári Gainward terhelésnél borzasztó hangos és eléggé melegszik.
köszi :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#7496) hangya83 válasza NOKA32 (#7478) üzenetére


hangya83
csendes tag

Szia!

Ugyanebben a szituban voltam én is (asus 6970, ref hűtős)..
Megvettem rá a Gelid icy vision rev2 hűtőt (használtan 5000FT volt) és teljesen meg vagyok vele elégedve! Persze a házba is több meleg levegő kerül, de azt szinte csak a rev hűtő nyomja ki a házból..
Alapjáraton 35 fok, átlag terhelés alatt (gyengébb játékok) 55-60 fok, teljes terhelés alatt (kb 4 óra Bf4) 66 fok.. és ezt mind házhűtés nélkül (és nem alap órajelekkel). Nemsokára az is visszakerül, szerintem 7-8 fokot biztos számít...
A gyári ventik már öregek és hangosak ezek helyett felkerül rá két pwm-es (a gyári csak 3pines)..

(#7497) NOKA32 válasza hangya83 (#7496) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Köszönöm ezzel tényleg sokat segítettél azt olvastam nem olyan rosszakk a gyári ventijei :F Milyen tipust tettél rá? Én egy elég jó házhűtéssel rendelkezem és ennél jobb értékről álmodni sem mertem :Y

(#7498) Vigneau válasza pityke88 (#7495) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt lesd meg. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7499) hangya83 válasza NOKA32 (#7497) üzenetére


hangya83
csendes tag

Nem rosszak a gyári ventik, sőt.. viszont ami hozzám került annak kb olyan hangja van, mintha csapágyas lenne :) Még nem vettem rá másikat, csak tervben van, 1-2 hét.. Viszont a gyári 3pines ventiket nem szabályozza a kártya (pl MSI Afterburner sem tudja) csak a fordulatot írja..
Így néz ki felszerelve:
[link]

Igen, a gyári hűtéssel és szabályozással a 90 fokot is meghaladta játék alatt, ha pedig belőttem manuálisban a venti fordulatát, akkor nem volt vészes a hőfok (70-75 fok), de kb egy porszívót megszégyenítő hangja volt :D

[ Szerkesztve ]

(#7500) Zoo123 válasza hangya83 (#7499) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szia hangya83!

Látom hogy a referencia 6970 re Gelidy Icy hűtőt tettél a hozzá adott VRM bordával ami szerintem elég kicsi, megtennéd hogy megnézed terhelés közben a VRM1 és VRM2 hőfokokat? Tippre 80 fok fölött lesz, referenciahűtővel elvileg 60-70 fok.

Nekem is ilyen hűtőm van, én rajtahagytam a kártyán a referenciahűtő alját (a fekete fémlemezt) raktam rá ramsüniket és úgy nagyon jó a VRM hőfok is.

Válaszodat előre is köszönöm,
Üdv: Zoli

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.