Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) dj.flex válasza mayerlaci (#1) üzenetére


dj.flex
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy nvidia geforce gts250-em. A gyári hűtőmmel nem vagyok megelégedve mivel inno3d. Nem ez a legfőbb probléma. Inkább az,hogy nagyon hangos a hűtése. Be van állítva,hogy teljesítményhez mérten állítsa a fordulatot,de ígyis nagyon forgatja. Kinéztem most egy Zalman VF700AlCu -t,és két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Mégpedig,hogy kompatibilis e vele a felfogatása,másik pedig hogy nem kis teljesítményű kártyáról van szó,és hogy tudná ez a hűtő annyira hűteni,hogy ne legyen baja a vga -nak?
Aki segít,annak előre is megköszönöm!

(#4002) ponuda válasza dj.flex (#4001) üzenetére


ponuda
csendes tag

ha vga huto akkor vagy hr03, vagy az olcsobb es talan megjobb arctic coolingot ajanlom. Nekem anno volt AC VGA hutom, iszonyatosan halk es nagyon effektiv volt.

(#4003) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok

Érdeklődnék,hogy van e valakinek Accelero Xtreme Plus hűtője?
Most vennék,kiváncsi lennék hogy HD5850-en mennyire jó és halk.

(#4004) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Ehhez 4870 - re mindenképpen kell a turbo modul, vagy csak mondják, hogy jó rá, de igazából anélkül is megvan, működik, nem melegszik túl stb. :F

(#4005) mepet


mepet
addikt

Hő és áramlástan szakértők figyu! :)
Szerintetek ha a házamban alul van a táp és a 2. videokarin a Scythe Musashi 2 120milis ventijének alja és a táp teteje között 3-5mm lenne, az problémát okozna? Hangos lenne? Jelentősen csökkenne a légáram?

(#4006) mepet válasza mepet (#4005) üzenetére


mepet
addikt

A Setsugen sokkal jobban elférne, de hát ugye azt nem árulják MO-n egy ideje...

(#4007) cettlee


cettlee
őstag

(#4008) endalon


endalon
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, és finoman szólva sem értek annyira a hardverekhez, mint szeretnék.
Szóval van egy Sapphire Radeon 4870es videókártyám, gyári hűtéssel. A probléma ott kezdődik, hogy a gpu memIO (everestből néztem, sry) alapjáraton 70 fok körül mozog, terhelés alatt ez az érték elég rendesen felmászik 80-85 fokra, 75-80%os ventillátorsebesség mellett. Na most szerintem ez nagyon magas. Ezt részben annak tudom be, hogy elég poros a kártya, részben meg nemtudom... Szeretnék rá venni valami hűtést, körülbelül 8000-9000 forintom lenne rá. Szerintetek aktív vagy passzív hűtéssel járnék jobban? Meg hallottam ilyen kártya alá szerelhető ventillátorokról is (kb 2 kártyányi helyet foglal el, nem tudom van e rá kifejezés), megérné e esetleg egy olyat venni? Már pár fokos hőmérsékletcsökkenéssel is elégedett lennék.

Előre köszi a válaszokat.

(#4009) DoubleFe válasza endalon (#4008) üzenetére

Előszőr szerintem szedd szét,porold ki,pasztázd újra! De nagyon sokat nem szabad várni,nagyon melegedős kártya a 4870.Passziv hűtőt ne vegyél rá. Ha ez se elég akkor vegyél rá hűtőt,én a Scythe Musashi-t mondanám,később jó lehet másra is. :)
Vagy egy Accelero S1-et.

[ Szerkesztve ]

(#4010) sith7 válasza endalon (#4008) üzenetére


sith7
nagyúr

szia

nekem is ilyen kártyám van, ugyanilyen értékekkel, Furmark alatt volt 100 fok felett is ...

(#4011) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Van egy 285Gtx-em. Szeretnék rá egy halk és hatékony hűtést.

Tudna valaki valami igen jó ajánlani?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4012) Gerisz válasza kertsa (#4011) üzenetére


Gerisz
addikt

(#4013) kertsa válasza Gerisz (#4012) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi :) nézek róla pár tesztet... :K

(#4014) varsam válasza sith7 (#4004) üzenetére


varsam
őstag

4870-hez már kevés az S1 passzívan, mindenképp kellene rá valami venti. Hogy ez a Turbo modul, vagy magad raksz rá 1-2 db 12 centis ventit, azt döntsd el te. 12-es ventik halkabbak és jobban hűtenek.

Ha nem akarsz szerelni, akkor AC Twin Turbo Pro-t ajánlom vagy Scythe Musashi-t, halk és hatékony hűtők, jók lennének a 4870-hez.

(#4008) endalon
Neked is AC Twin Turbo Pro-t ajánlom, vagy Scythe Musashi-t, esetleg ha több helyed van, akkor Alpenföhn Heidi-t (ez 3 slotot elfoglal, de nagyon jó, nekem 4890-et hűt hangtalanul).

[ Szerkesztve ]

(#4015) endalon


endalon
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget, kártyát nem tudtam szétszedni, nem is igazán akartam, de a ventillátoron keresztül sikerült kitakarítanom a hűtőbordákat. Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a por, de a régi alapjárat (70fok, 50%os ventillátorsebesség) helyett most könnyed 10 fokkal lett hidegebb az egész kártya, és a ventillátor is minimumon pörög. Ez is már haladás. A tanácsot pedig megfogadom, néztem azt az ac twin turbot, ahogy láttam, 7000-8000 forintért már kapni, az pont jó lesz.

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

(#4016) sith7 válasza varsam (#4014) üzenetére


sith7
nagyúr

Nagyon köszönöm a választ, valószínű az AC Twin Turbo Pro lesz a választás :K

(#4017) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok ,vettem egy Accelero Xtreme Plus hűtőt HD5850-re.A doboza szerint jó erre a kártyára,természetesen a DVI csatlakozó útban volt ,maradt a barkácsolás :(( Kérdésem lenne ,hogy amit a HD5870-re adnak ez nem jó véletlenűl HD5850-re?

(#4018) DoubleFe válasza csomi1977 (#4017) üzenetére

Szerintem nem jó rá! Extreme 5870 eleje még hosszabb képről.

(#4019) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Eljött az idő a VGA hűtő cseréjének.. Van egy Sapphire HD4850 Toxicom. Az öreg Zalman VF900 jól hűt, de hát hangos.. Néztem 2 hűtőt rá: AC L2 Pro és Gigabyte V-Power. Alapból bizonytalan vagyok a V-Powerral kapcsolatban, mert nem tudom, hogy rámegy-e a kártyámra. Elvileg rá, de hivatalosan nem íírja a Gigabyte oldala.. De viszont sokkal jobban néz ki.. Meg ahogy nézem a teszteket, gyengébben hűt mint a Zalman :O Szóval bizonytalan vagyok. A lényeg nekem, hogy csendes legyen meg le tudja hűteni a karit ameddig kell. Tanács? Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4020) varsam válasza BudaiZoli (#4019) üzenetére


varsam
őstag

Kettő közül az AC. Mennyt szánnál rá max?
Ha van rá pénzed, vegyél AC S1-et (akár használtan) és tegyél rá 12-es ventit, vagy AC Twin Turbo Pro.

(#4021) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok

EGy HD5850-en Accelero Extreme Plus hűtő.Nem árt figyelni a helyre,nekem ép hogy befér a TT Spedo házba.kb 20C° -kal alacsonyabb a hőmérséklet a gyári hűtőhőz kpest és sokkal halkabb.Csak sajna barkácsolni kell a hűtőn.

(#4022) Speed® válasza BudaiZoli (#4019) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vpower kuka, L2Pro határon hűt, de halk..Twin Turbo nem férne el?

(#4023) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

hát az a baj, hogy szegénység van, de akkor L2 lesz, elférne a twin turbo.. de most nincs rá keret :( :W

(#4024) BudaiZoli válasza varsam (#4020) üzenetére


BudaiZoli
tag

hát, most hogy így körbe néztem, vannak használtan jó árban, pl egyik srác 4500ért ad S1-et Turbo Module-val :D hm.. lehet megérné azt a plusz 1000 Ft-ot.. csak tudnám eladni a Zalmant, már venném is rá az újat :))

(#4025) Speed® válasza BudaiZoli (#4024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Turbo Module tré, érdemes rá 12es ventit dobni ha van hely, hatékonyabb ;)

(#4026) BudaiZoli válasza Speed® (#4025) üzenetére


BudaiZoli
tag

hát ahogy nézem, marad az L2, mert sztem nincs hely az S1-nek :( azért köszi a segítséget és a tanácsokat!

(#4027) varsam válasza BudaiZoli (#4026) üzenetére


varsam
őstag

L2 Pro legyen, ez még elég a 4850-re, jobb lesz mint a zalman.

(#4028) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
NVIDIA GeForce 9600GT videokártyára keresek hűtőt, ami egy esetleges videokari fejlesztés után is kompatibilis marad. Cooler Master 690II Advanced házba gondolom belefér egy nagyobb darab is. Megköszönném a tanácsaitokat!
Köszönettel!

(#4029) BudaiZoli válasza varsam (#4027) üzenetére


BudaiZoli
tag

Azért még megnézem holnap, hogy tényleg nem férne-e be :D Most néztem képeket, nem is annyira magas.. és köszi még1x! :)

[ Szerkesztve ]

(#4030) Speed® válasza BudaiZoli (#4026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Simán elférne..a borda 1 PCIeX1 slotot takarna el, a venti és a korrekt szellőzéshez szükséges hely a maradék kettőt. Marad szabadon a két PCIod, amibe azt teszel, ami jólesik..miközben a 4850ed tuningolva sem fog 60°C fölé menni, totál kussban..tessék gondolkodni ;)

(#4031) varsam válasza BudaiZoli (#4029) üzenetére


varsam
őstag

Mint ahogy a Speed(R) is írta, 3 slotot foglalna el a hűtő, maradna még helyed.

(#4028) puttonyos
AC Twin Turbo Pro
Scythe Musashi

Ezek később is jók lesz.

(#4032) BudaiZoli válasza varsam (#4031) üzenetére


BudaiZoli
tag

hát majd meglátjuk, hog lesz pénz, hátha lesz több és akkor vmi jobbat veszek. :)

(#4033) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Üdv!

Most decemberben jönnek az új ATI csúcskártyák amik 2 GPU-sak lesznek.

Van olyan VGA hűtő ami 2 GPU-ra van?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4034) pumesz83


pumesz83
csendes tag

üdv!

fejlesztettem a gépem,vettem bele 1 gts 250 palitot.
marha hangos!!!

mit vegyek ami jó lehet rá,és csendes?

előre is thx

"minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!" a Witcher kupon már elment.... sorry!

(#4035) varsam válasza Gergosz2 (#4033) üzenetére


varsam
őstag

Arctic coolingnak van 5970-hez, volt a 4870x2-höz is, tuti lesz 6990-hez is.

(#4034) pumesz83
AC Twin Turbo Pro
Scythe Musashi

(#4036) pumesz83 válasza varsam (#4035) üzenetére


pumesz83
csendes tag

thx

ac lesz

"minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!" a Witcher kupon már elment.... sorry!

(#4037) kenwood3


kenwood3
őstag

Üdv all !
Gondoltam felteszem ide is mert az 5750/5770-es topcban nem kapok rá választ !
Van 1 Msi Radeon 5770 Pmd1g ilyen típusu karim , amire venni akarok vmi spécciibb hűtőt ! Tudom , h a Twin Turbo Pro jó rá tettem is fel körözést rá apróba , de senki nem jelentkezik , hogy lenne neki eladó ! A kérdésem az lenne van más fajta hűtő ami felmmenne rá ?
A válaszokat köszönöm !

Mi az az ekezet dragasag??

(#4038) kenwood3 válasza kenwood3 (#4037) üzenetére


kenwood3
őstag

Azt elfelejtettem , hogy a nyákja egyezik asszem a Hawkéval ! Meg asszem az s1 rev2 is felmegy de azt + nem szeretném !

Mi az az ekezet dragasag??

(#4039) DoubleFe válasza kenwood3 (#4038) üzenetére

S1 nem biztos hogy felfér. Thermalright V2 jó rá. Illetve szerintem hasonló ez mint az Asus CuCore és azon nekem volt Scythe Setsugen is. :)

[ Szerkesztve ]

(#4040) kenwood3 válasza DoubleFe (#4039) üzenetére


kenwood3
őstag

Az s1 biztos felmegy mert irta vki , hogy azzal használja !

Mi az az ekezet dragasag??

(#4041) DoubleFe válasza kenwood3 (#4040) üzenetére

Akkor rosszul tudtam! :)

(#4042) ponuda válasza csomi1977 (#4021) üzenetére


ponuda
csendes tag

tennél e fel kápeket hogyan ias oldottad meg, nekem sapphire 5850em van, kisem bontottam de alapbol ACt akarok rá, annó volt wgy 6800ultra kartin AC X1 és átkozott jó volt.

(#4043) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Hol tudnék venni valamilyen tuti hővezető ragasztót? 2 oldalú matricában nem bízok, már próbálkoztam vele, de csak leesett 1-2 kis borda a memória chipekről, pedig rendesen alkohollal tisztítottam meg előtte a felületét! Ezért inkább valami jobban ragadó dologra gondoltam, mint pl a Zalman 2 komponensű ragasztója, de olyat sehol nem találok! A PCGearben láttam, de az messze van, nekem holnap kéne. :D
Nem kell feltétlenül a Zalman, mindegy csak jó ragadjon és vezesse a hőt mint állat!

(#4044) ponuda válasza oriic (#3958) üzenetére


ponuda
csendes tag

ha utánanéztél volna mit veszel lűthattad volna több tesztben is hasonló problémákkal közködtek..mert mig a gyári hűtők soke setben áttolják a levegőt a ramokon addig ez hát...

(#4045) SP!T


SP!T
addikt

Hali!

Van egy 5770es kártyám, aminek a gyári ventije (AC L2 Pro alacsonyabb változata [link]) üvölt, mint a sakál! Azzal 50 fok körül volt idle állapotban
Vettem egy Twin Turbo (nem Pro) hűtést. Sajnos 1 cm híján nem volt jó rá, így lecsíptem a végéből, passzentos lett. Ám Ezzel idle 60-70 fok! Mindenhol jól érintkezik...

Ennyire szar lenne a sima Twin Turbo?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#4046) GNKING


GNKING
tag

Hali.

Keresek Zalman VF900, VF1000 vga hűtőhöz távtartót.
Ha van valakinek az legyen szíves írjon!!!

Kösz. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#4047) GNKING


GNKING
tag

Erre lenne szükségem!!!

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#4048) GNKING


GNKING
tag

Szeretnék még 1 kis segítséget kérni. Adott 1 Sapphire 4850 Toxic kártya, vettem rá 1 Zalman VF1000 hűtőt. Hogy tudom rákötni a kártyára a ventiét?

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#4049) kenwood3 válasza SP!T (#4045) üzenetére


kenwood3
őstag

Mégsem volt akkor jó rá tökéletesen az ac :F ? Sztem ha a 4870-90et jól tudja hűteni akkor ezt még jobban kellene neki :K ! Az 5770 nem melegszik annyira mint az említettek . így ott vmi más gond van :( !

Mi az az ekezet dragasag??

(#4050) ponuda


ponuda
csendes tag

Radeon 5850es kartyara esetleg AC huton kivul valami ertelmeset tudtok ajanlani? nem talatam sehol AC hutot az aproban...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.