Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) Newyorker válasza Newyorker (#4998) üzenetére


Newyorker
addikt

nah, kb 2 cm magas lehet a venti, vagy a borda, annyi hely van csak, ötlet?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5002) Newyorker válasza Speed® (#5000) üzenetére


Newyorker
addikt

merre kapok olyat? :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5003) Newyorker


Newyorker
addikt

A borda mérete: 37 x 37 x 32 mm

A VGA kb 50%át fedi le.

Gondolom 32 mm a magasság a bordának, így abból kell lecsapnom 12 mm-t és kész :)
Rendeltem pasztát is, és megrendeltem a bordát :)

remélem siker lesz

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5004) Speed® válasza Newyorker (#5002) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2cm helyre talán beférős..vagy nézz szét aprókban, biztos találsz.

Ha a rögzítést meg tudod oldani, tudok adni G31M-S2Lről chipsetbordát.
Ez passzívan is elbírná, csak meg kell oldani, hogy odaférjen/rögzüljön..

[ Szerkesztve ]

(#5005) Newyorker válasza Speed® (#5004) üzenetére


Newyorker
addikt

köszönöm szépen :) de most megrendeltem ezt a zalmant, aztán meglátjuk, kicsit reszelek belőle és remélem jó lesz, elég lesz neki a hűtés

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5006) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Arctic cooling acceletro twin turbo hűtőt csak ha rádugom a 4850em gyári hűtő csatija helyére akkor mennie kéne a ventinek nem? Valamint Ha a négy vezetéke közül a fektére GND-t kötök és a pirosra 12V-ot (vagy tetszőleges feszt) akkor is forognia kéne nem? Szerintem a ventim sz*r de azért rákérdezek.

(#5007) regener válasza Baltásgyilko (#5006) üzenetére


regener
veterán

nem biztos, hogy elég áramot kap a kártyáról, lehet jobb ha külön csatlakoztatod a táphoz/alaplapi ventihelyre

(#5008) Baltásgyilko válasza regener (#5007) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Tápról adtam neki a villanyt de meg sem mozdul. Ha megpörgetem kézzel nem fogor szabadon, kb 1szer fordul körbe.

(#5009) Werkly


Werkly
őstag

Egy új VGA hűtő beszerelésekor a FAN szabályzást automatikusan végzi továbbra is vagy külön kell potmétert beépíteni? Speckó AC Twin Turbo II-re kérdezném ezt egy GTX 560-hoz. Kösz!

(#5010) Egon válasza Werkly (#5009) üzenetére


Egon
nagyúr

GTX 560Ti-re keresek (továbbra is) valami értelmes hűtőt, 10-12K körül.
Jelenleg két versenyző van képben: Scythe Setsugen 2, és (amire jobban hajlok) Accelero Twin Turbo II. Ez utóbbit viszont sajnos nem látok a boltok kínálatában: egyedül az Users-nél találtam, de mivel az egy drága bolt, egyelőre keresem az olcsó(bb) alternatívát.
Ha van egyéb ötlet, szívesen fogadom...:)

Szerk.: véletlenül böktem a válasz gombra... :B

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5011) regener válasza Baltásgyilko (#5008) üzenetére


regener
veterán

Akkor az a venti kimúlt.

(#5012) Baltásgyilko válasza regener (#5011) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

És még szét se lehet szedni a ventit :W Valahogy ragasztva van valószínűleg.

(#5013) regener válasza Baltásgyilko (#5012) üzenetére


regener
veterán

Nem pattintós? Nekem AC L2 Pro-m volt, arról lelehetett szedni a ventit csak lekellett pattintani.

(#5014) Baltásgyilko válasza regener (#5013) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Ja úgy pattintós hogy a bordáról le pattintottam. Már a műanyag burkolatból is kiműtöttem (a nyers erő győzött az ész felett) jó bika ragasztóval volt belefogatva.

(#5015) regener válasza Baltásgyilko (#5014) üzenetére


regener
veterán

Már nemvolt rá garancia hogy inkább szétszedted?

(#5016) Baltásgyilko válasza regener (#5015) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Nem volt rá garancia már. Aztán a RAM hűtő részt is meg moddoltam (a gyári bordának kivágtam a közepét (egy lukat a GPU-nak) és azt raktam fel. Még van rajta mit csiszolni mert valahol felül és nem fekszik rá rendesen a ram-okra ha elkészül akkor lehet írok egy cikket róla logoutra.

(#5017) Werkly válasza Egon (#5010) üzenetére


Werkly
őstag

Holnap ér ide én megrendeltem!

(#5018) Egon válasza Werkly (#5017) üzenetére


Egon
nagyúr

Hova (város), melyik boltban, melyik hűtőt?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5019) Werkly válasza Egon (#5018) üzenetére


Werkly
őstag

Twin Turbo II
A "drága" boltból! ;)

(#5020) Werkly


Werkly
őstag

Így előre látatlanban megkérdezném, hogy hány VRAM hűtőcskét kell majd fölragasztgatni a Gainward GTX 560 VGA-ra? Nagy és kényes meló egy hűtőcsere? Kösz!

(#5021) Egon válasza Werkly (#5020) üzenetére


Egon
nagyúr

Valszeg 8 db lesz (illetve lehet mg 1-2 db hosszúkás pici borda az egyéb alkatrészekre).
Jó esetben mindössze 4 db csavart kell kitekerni, és ugyanannyit becsavarni (plusz az öntapadós bordák). Némileg bonyolultabb, mint egy CPU-hűtőt kicserélni, de nem vészes (azért oda kell rá figyelni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5022) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Felraktam a twin turbot a 4850emre, de a VRAM állandóan 80 fokos üresjáratban (GPU:44; Árnyaló 60). Mi lehet a hiba? Hővezetőpasztával + egy csepp pillanatragasztóval a sarkára raktam fel. De volt már fent a gyári hűtő átmoddingolva bordákkal kiegészítve a memóriák felett + a twin turbo hűtő, de nem megy 70 fok alá a VRAM. (A twin turbo venti helyett egy 12centis van fent.) Mi lehet a hiba? Valakinek van valami ötlete?

(#5023) Lamond


Lamond
csendes tag

Sziasztok!

Sapphire Radeon 3870 kártyám alaphangon 50-60 fokon teljesít és ha játszom akkor kifagy, újraindul a gép, gondolom 80 fok felett teljesít ilyenkor és hangosan kattog a ventillátora. Ennek a hűtését akarnám megoldani, erre várom a javaslatokat!

(#5024) Werkly


Werkly
őstag

Megjött a Twin Turbo II. De sajnos vagy én vagyok béna vagy nemtudom de nem passzol a GTX 560 Gainwardomra! A mellékelt ábra a szerelésnél TI-re van. De nem is passzol a hűtőrész a GPU maggal! :( Úgyhogy eladom az apróban azt hiszem! :F

(#5025) Speed® válasza Werkly (#5024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Figyelmetlen voltál..a Gainward/Palit nem referencia nyákor használ, rövidebb, eltolt GPU pozícióval és rögzítéssel készült..mint írtam már jó párszor, Scythe Setsugen (az 1 csak arra megy fel, amint 1 sornyi kivezetés van, a dupla DVIosnál picit hajtogatni kell, setsugen 2vel már ez sem gond).

(#5026) Egon válasza Speed® (#5025) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Asus 560Ti-re rámegy az Arctic, vagy arra is csak a Setsugen van, mint alternatíva?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5027) Egon válasza Speed® (#5025) üzenetére


Egon
nagyúr

Dupla, sorry.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5028) Speed® válasza Egon (#5026) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ASUS GPU/furattáv szempontból követi a ref.-et, de a VRM rész eltér.
Viszont mivel gyárilag is csupasz, megfelelő huzat esetén valszeg okés..

(#5029) Egon válasza Speed® (#5028) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5030) Werkly


Werkly
őstag

Érdekes a külföldi tesztek enyhén szólva lehúzzák a Setugen 2-őt!
Gainward GTX 560-ra nem TI-re hány hűtőbordát kell ragasztani? Sehol nem találtam sima csak TI verziósat. Köszönöm!

(#5031) Speed® válasza Werkly (#5030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tudom, hol olvastál róla, nekem személyes tapasztalatom van az 1es revvel 460on, OCval is 55°C alatt tartotta ~némán. Az 560 ugyanez pepitában, ill. a 2es jobban hűt valamivel..kizártnak tartom, hogy rossz lenne.
Egyébként priviben linkeltem neked, a találatok közt van tulaj..kérdezz rá.

És elég 1 topikban feldobni a témát..

(#5032) Lamond


Lamond
csendes tag

Nos, Radeon 3870 nincs túlhúzva, 3 éves és 20 perc játék után felszalad 100 fokra és kattog a venti, túlpörög és 100%-on forog az Everest szerint. Bekapcsoláskor 60 fokról indul. Mit tegyek?

(#5033) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Evga Gtx 460 ee re rámegy e ill elég lehet e egy artic l2 pro :F :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#5034) regener válasza Lamond (#5032) üzenetére


regener
veterán

Elsőnek is takarítsd ki a hűtőjét amennyire csak tudod, ezután próbáld ki hogy lejjebb ment-e a hőm.
Ha nem akkor szerintem másik hűtő kéne rá.

(#5035) regener válasza Norb3rto (#5033) üzenetére


regener
veterán

Talán rámegy, de szerintem nem elég neki, mivel 9800GT környékén van aminek még elég lehet.
A gyártó weboldalán meg már nemírják a kompatibilitási listát, mert áthelyezték a Nem forgalmazott termékek közé.

Az Artic-tól ezek kompatibilisek a 460-al: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5036) Norb3rto válasza regener (#5035) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Közben találtam egy oldalt aholt tesztelték, rámegy de nem az összes 460 asra :)

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#5037) regener válasza Norb3rto (#5036) üzenetére


regener
veterán

Gondolom attól függ, hoghy a gyártó referencia elhelyezkedést használ-e vagy nem, viszont azt tudom, hogy az én (már halott) HD3650-em alajáraton 25° fok volt, max terhelésnél 46° az L2 Pro-val.

(#5038) Norb3rto válasza regener (#5037) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Link a 460@l2 prohoz ha mást is érdekel, elég baráti a hőfok. :)

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#5039) Speed® válasza regener (#5037) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez szép és jó, de a 460 3x annyit eszik/fűt. Nagyon nem jó rá az L2 Pro.
A gyári hűtőnél 2-3°Cal lehet jobb, az is csak egy hasonlóan gagyi borda.
Moddolt S1, esetleg Mono Plus..azokkal már lehet valamit kezdeni rajta..

[ Szerkesztve ]

(#5040) patex1983 válasza Norb3rto (#5038) üzenetére


patex1983
őstag

Én biztos nem raknék egy GTX 460-ra ilyen hűtést...
Inkább Twin Turbo Pro

X

(#5041) regener válasza Speed® (#5039) üzenetére


regener
veterán

Én is ezzel kezdtem, hogy szerintem nem elég neki, ezért linkeltem hogy melyik kompatibilis az AC-k közül :D
A hőfokot meg csak hasonlítási alapnak írtam.

(#5042) Werkly


Werkly
őstag

Setsugen 2 fordulatát a VGA végzi vagy csak potival szabályozható a hátlapon?

(#5043) patex1983 válasza Werkly (#5042) üzenetére


patex1983
őstag

Manuálisan állítható, a hozzá adott szabályzóval.

X

(#5044) Newyorker válasza Speed® (#5004) üzenetére


Newyorker
addikt

egy újabb kérdés, ha alacsony a fordulat a jelenlegi szarakodós ventimnél újra indul, majd ki is írja a bootnál, hogy .....fan fail, vagyis nem oks. Ezt azért írja ki, mert érzékeli, h túlmelegszik, vagy azt érzékeli, h nem megfelelő a venti fordulatszáma. Mert ha a 2. és én passzív hűtést teszek fel, ergo ott nem lesz venti, sem fordulatszám és ettől nem fog letiltani?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5045) Speed® válasza Newyorker (#5044) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Belépsz a BIOSba és megkeresed a monitorozó résznél az NB vagy MCH fan részt és ott ignoredre állítod, utána nem fog cseszegetni. Viszont a jelenlegi újraindulásos témát nem okozhatja ez..lehet, hogy tényleg túlmelegszik.

(#5046) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Gainward GTS250 videókártyám és bekapcsoláskor, illetve alvó állapotban iszonyatosan hangos. Amikor a Windows betöltött, lecsökken a fordulatszám és beáll egy normál értékre.
Ez valami vezérlési / védelmi dolog miatt lehet?

Emiatt szeretnék valami halk hűtőt rá, 2-t találtam nem tudom melyik lenne a megfelelőbb:
- Arctic Accelero S1 r2 és egy halk ventit applikálni rá (800 rpm)
vagy
- Arctic Accelero Twin Turbo Pro (ez a 92 mm-es ventikkel)

A lényeg igazából a csendességen lenne, egyébként nem tuningolom a gépet meg ilyesmi.

Köszi előre is a segítséget!

On the road again

(#5047) Werkly


Werkly
őstag

A Setsugen 2-öt miről tápolhatom meg? Csak CPU és rendszer FAN van az alaplapon! Molex és ami a hűtőn van átalakító vehető illetve létezik?

(#5048) regener válasza Werkly (#5047) üzenetére


regener
veterán

Elvileg a weboldal szerint kaptál hozzá egy 8->6+2pin átalakítót, ha nem akkor venned kell 1et.

(#5049) Lamond


Lamond
csendes tag

Nos szétszedtem összeraktam a videokártyát. Kiporoltam és most 40 fokról indul. Desktopon 53-ra melegszik. Komolyabb terhelés alatt nem próbáltam még.

(#5050) patex1983 válasza Szabeszka (#5046) üzenetére


patex1983
őstag

Az S1 rev2+halk venti kombónál csendesebbet szerintem nem fogsz találni :K
Már csak az a kérdés, hogy rámegy-e a kártyádra.

[ Szerkesztve ]

X

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.