Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6951) troll81 válasza Kingfisher1 (#6950) üzenetére


troll81
addikt

szia ez jo rá [link] és minden okés ezeket használom én is
mármint gyártót és elégedett vagyok velük :R

(#6952) Kingfisher1 válasza troll81 (#6951) üzenetére


Kingfisher1
tag

Köszi.
Igen, a gyártó felől semmi kétségem, mivel a cpu hűtőm is Arctic.
Szóval azt mondod, ez elég lenne rá? A gyári 2 db 9centis helyett elég egy 12centis?
Mondjuk az arctic ventik + bordák tényleg brutálisak.

(#6953) troll81 válasza Kingfisher1 (#6952) üzenetére


troll81
addikt

twin turbo pro van gtx 550 ti -n ami igy 60 fok körül mozog a 6870 en meg artic twin turbo ii ami szintén 60 fok alatt ketyeg nyugodtan válaszd 200 wattot meghüt a mono plus elvileg az meg nem rossz bizz benne nyugodtan :C :R

(#6954) Kingfisher1 válasza troll81 (#6953) üzenetére


Kingfisher1
tag

Nem is kell igazán extrém hűtés, csak a gyárit szeretném mindenképp lecserélni, mert nem tetszik a hangja.

(#6955) Merula Alba


Merula Alba
tag

Helló skacok! :R Rendelném meg a hűtőt a GTX 550 TI-re, de nem hagy nyugodni a kérdés hogy ez rámenne-e a karimra! A támogatási listában nem látom :( , csak a 660 ti szerepel mint "rokon", ezért akadt meg rajta a szemem! Olyan jó lenne! Berheléssel, esetleg? :F

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6956) thboxx válasza Merula Alba (#6955) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Az S1 Plus nem megy rá... :( Nincs rajta 61*51mm felfogató... A tiédhez viszont az kell. Szvsz a TwinTurbo II lenne esetedben a legjobb választás... De ha durva dologra vágysz, itt perpill akad használt Peter is... ;]

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6957) troll81 válasza Merula Alba (#6955) üzenetére


troll81
addikt

szia 550 tin nekem twin turpo pro van és elég neki nállam asus kártyára ment :R

(#6958) Merula Alba válasza thboxx (#6956) üzenetére


Merula Alba
tag

Hmmm... Nagyon gyerebe! :D És ha arra raknék valami laza 12-es ventit? Lehet jobb mint az Arctic megoldás?!

Troll81: Tudom, már csevegtünk. De hát a Lepényhal megy előre a remény, hal meg utoljára! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6959) Indy69 válasza Merula Alba (#6958) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez nem kérdés ,hogy jobb ,de jól szellőző házban ahol van mondjuk oldalt a VGA egy +venti még talán passzívan is érdemes kipróbálni ;] De azért+2db 800Rpm ventivel biztos jobb.

[ Szerkesztve ]

(#6960) thboxx válasza Merula Alba (#6958) üzenetére


thboxx
aktív tag

Persze, lehet rá eszközölni akár 2db 12 cm ventit, vagy gyári, vagy házi ( igen, így is lehet igényes! :K ) módon... A teljesítménye, háát... ;] Mondjuk úgy, hogy ez a ProlimaTech-el együtt már egy másik kategória... ;)

Indy69: nah pont téged fényeztelek a hsz-omban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6961) Cooley18 válasza Merula Alba (#6958) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nagy valószínűséggel jobban hűtene, de sokkal több helyet foglal el, és a ventiket az alaplapra kellene kötnöd. Vagy tápra, de akkor szabályzás kilőve. Ráadásul +2 12-es ventivel meg rögzítővel már jóval drágább is.
Én Twin Turbo II-t használok, és tökéletesen elégedett vagyok vele. Én inkább azt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#6962) Merula Alba válasza Cooley18 (#6961) üzenetére


Merula Alba
tag

Igen, én is azt számolgattam! A pénz most nem lep el! :U Már rendelem is az ikreket! :) Köszi!

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6963) thboxx válasza Cooley18 (#6961) üzenetére


thboxx
aktív tag

Azért a ventis dolgot én vitatnám... Ügyes kéz forrasztópákával sok mindenre képes... ;)

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6964) Merula Alba válasza thboxx (#6963) üzenetére


Merula Alba
tag

No páka! :DDD

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6965) Cooley18 válasza thboxx (#6963) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ez igaz. Mondjuk én speciel olyan vagyok, aki jobb szereti nem babrálni a dolgokat, amíg van rá garancia, mert sosem lehet tudni. Mondom ezt persze úgy, hogy az 1 napos 670-re ment a Twin Turbo II meg a moddolt bios, de ez már másik téma. :DDD

(#6966) Indy69 válasza thboxx (#6960) üzenetére


Indy69
aktív tag

:R ;)

[ Szerkesztve ]

(#6967) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Vissza olvastam pár oldalt, de nem láttam hasonló kérdést..
Erre a vtx3d 7870 tahiti le kártyára fel lehet tenni a twin turbo II hűtést???
Kompatibilitási listán a sima 7870 szerepel, nem tér ki a tahiti LE-re...
Az artic hűtés már adott....
Vélemények??
Köszi

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6968) bertalanimre válasza tailor74 (#6967) üzenetére


bertalanimre
tag

Szia,

Ha visszaolvastál pár oldalt akkor pont kihagytad az egyik hozzászólásm a Radeon-okról. :) Alapvetően a kialakítása az azonos típusjelű, de más gyártó által piacra dobott kártyáknak azonos. Ritka az eltérés és ezt általában jelzik a gyártók, ha valami másban is eltér a kártyád mint a gyártói címkétől. Szóval szerintem gond nélkül felteheted rá. ;)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6969) tailor74 válasza bertalanimre (#6968) üzenetére


tailor74
őstag

Köszönöm a választ ,powercolor myst-et már láttam fotón így szerelve,de ebben nem voltam biztos...
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6970) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Szóval adott egy VGA, ami kb másfél éves, de még van rá garancia, azonban a hűtőventilátora elkezdett zörögni. Erre vonatkozik a garancia? Ha igen, akkor ilyenkor általában cserélik a hűtőt (bár ezt kétlem, mert nem hiszem hogy lehet kapni gyári hűtőket), vagy az egész kártyát?
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#6971) bertalanimre válasza Jim74 (#6970) üzenetére


bertalanimre
tag

Szia,

Milyen kártyáról van szó pontosan? A garancia elméletileg meghibásodásra vonatkozik, a csapágyas hűtőventire nem. Szóval szerintem jobban jársz, ha magad kicseréled minthogy megvárod míg a rossz csapágy miatt a GPU adott esetben károsodik.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6972) tailor74 válasza bertalanimre (#6971) üzenetére


tailor74
őstag

Szia!
Ezen a vonalon tovább menve akkor a hűtés csere nem jár garancia vesztéssel,hisz arra nem is vonatkozik a gari...
Akkor miért van az ,hogy egyes gyártók a hűtés felfogató csavarjait gari matricával leragasztják?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6973) Jim74 válasza bertalanimre (#6971) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy MSI 6870 Hawk-ról van szó. Pont most szerettem volna eladni, de elkezdte a hűtő csinálni a cirkuszt... :(. Így meg nem lenne korrekt eladni, vagy legalábbis hibátlannak hirdetni, úgyhogy le is vettem a hirdetést, amíg nem találok valami megoldást.
Ha megbontom a hűtést, akkor ugrik a több, mint egy év garancia, ami eladásnál jócskán csökkenti az árat. Ha nem tudom gariztatni, akkor meg hiába MSI Hawk, gyakorlatilag egy referencia 6870 (na jó OC), aminek sz*r a hűtője :W
Megvárom, hogy mit válaszol a bolt, ahol vettem.
Az meg nem az én stílusom, hogy valahogy észrevehetetlenül tönkreteszem a VGA-t, hogy mindenféleképpen garizzák le, úgyhogy ilyen eszközhöz nem fogok folyamodni.
Egyébként erre milyen hűtőt lehetne rakni, ami olcsó, halk és hatékony? :DDD

(#6974) tailor74 válasza Jim74 (#6973) üzenetére


tailor74
őstag

Én ugyanígy állok a 7870 hawk-ommal, a bolt reakciója telefonos beszélgetés során az volt, idézem "szubjektív az,hogy kinek mi a hangos ,és meleg" Jelzem a ventilátor készül felszállni :D ,közben 85 fok a gpu... :(
Érdekes módon 1 héttel később email-ben kerestem őket ,hogy küldeném garanciás kivizsgálásra a kártyát,akkor meg azt írták, hogy mehet...
Jelzem ,közben vettem egy artic twin turbo 2-t rá ,ami most itt van az asztalon bontatlanul , a kártya még a gépben , mert amíg utódja nincs ,muszáj ezt használnom.
Jó volna tudni tutira, hogy a hűtés hibája most garanciás-e ,vagy sem ,mert akkor felpattintom rá a hűtést...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6975) Jim74 válasza tailor74 (#6974) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mindenféleképpen megvárom a bolt válaszát. Ha nem garis, akkor nem tudom, hogy mit csinálok. :F
12ezerért nem akarok hűtőt venni rá :(
Eladni így meg csak elég nyomott áron lehet... :O

[ Szerkesztve ]

(#6976) bertalanimre válasza Jim74 (#6975) üzenetére


bertalanimre
tag

Ahogyan írtátok is, a viszonteladók 99%-ban azt írják, hogy kinek mi a hangos és meleg. Amíg a gyári adatok szerinti üzemhőmérsékleten belül van addig a hűtőt hibátlannak tekintik. Javaslom, hogy csináljatok rgy Screenshot-ot mondjuk az EVGA-val amikor rettentő meleg és mégis 100%-os venti pörgetésnél. Akkor már majdnem biztos, hogy kicserélik a hűtőt, de azt nem állítom, hogy másikra.

Az meg, hogy miért csinálják meg a csavarozást úgy, hogy arról látható legyen, hogy meg lett-e bontva vagy nem, a következő a magyarázat:
Tegyük fel, hogy működik a kártyád, csak jobb hűtést akarsz. Veszel egy új hűtőt, leszereled, kipróbálod és tönkremegy tőle a kártyád ( mondjuk, hogy nem hűt annyira, vagy akármi ). Visszarakod az eredeti hűtőt és közlöd a céggel, hogy tönkrement a kártyád. Mivel látni fogják a csavarokon, hogy te azt eltávolítottad ezért nem fognak garanciálisan javítást végezni neked.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6977) tailor74 válasza bertalanimre (#6976) üzenetére


tailor74
őstag

Hát én ma megoldottam a problémámat...Kicsit fel is mérgeltem magam ezen a garis ,nem garis ügyön ,így fel raktam rá az artic twin turbo 2-t....
Csak a hűtést ,memória,vram süniket nem,mert backplate alatt vannak...
Eredmények:
NULLA hang!!!
1200/1400Mhz-re húzva a kártyát alapfeszen , heaven4.0 testben max 55 celsius fokig ment fel , msi kombusztorral 5 perc után 68 fokra állt be a kártya... Egyenlőre a vram az ami91 fokig melegedett, majd még kitalálom ,hogy teszek-e rá süniket...
Szenzációsan jó ez a hűtés,azt kell hogy mondjam, és mivel az eredeti csavarjain nem volt gari matrica, így tovább ez a kérdés sem érdekel...
Azt hiszem gond letudva... :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6978) bertalanimre válasza tailor74 (#6977) üzenetére


bertalanimre
tag

Örülök, hogy megoldódott a gond és ilyen remekül. :) A Süniket én feltenném a helyedben, nekem nagyon sokat számítottak. Mondjuk az a baj, hogy nem mindegyikre fért rá az enyémen, de még így is sokkal jobb a helyzet.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6979) Jim74 válasza tailor74 (#6977) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem most írtak vissza az üzletből, ahol vettem, hogy a hűtőre is vonatkozik a garancia, úgyhogy vigyem be. :DD

(#6980) bertalanimre válasza Jim74 (#6979) üzenetére


bertalanimre
tag

Ha ez igaz, vidd vissza mindenképp, de nem remélj sok jót :) Szerintem csak egy tök ugyanolyan után gyártottat rátesznek és ámen.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6981) Jim74 válasza bertalanimre (#6980) üzenetére


Jim74
nagyúr

Majd meglátjuk.

(#6982) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Azt hiszem tönkre tettem a VGA hűtő ventijét. (Arctic Mono Plus) Nem tudom pontosan mi történt, csak cserélgettem a csatlakozókat 7 és 12V között. Molex elosztóra van rákötve, amin ez a két feszültség választható, ki akartam próbálni menet közben egy másik ventit. Nem is figyeltem a VGA ventijét, csak később lett gyanús, hogy már nem pörög.
Mi történhetett vele?

(#6983) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok, elszántam magam, kicsit csendesítem a gépem. Folyamatban van egy AC F12 pro pwm beszerzése a gép hátuljába, és valamilyen 12-es venti előre.

A lényeg, és ami ide kapcsolódik: MSI N240GT-re felmenne-e az Accelero L2 PLUS ? Ha jól tudom ez a kártya nem referencia modell, ezért kérdezem. :R

Szerk: Később lehet fejlesztek 7750 - vagy akörüli teljesítményű kártyára, képes ez a cooler lehűteni azt normális hangerő mellett, vagy olyan kártyánál már ez is üvöltene ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#6984) bertalanimre válasza Kingfisher1 (#6982) üzenetére


bertalanimre
tag

Szóval egy molex csatira dugtad rá a 7 és a 12 voltos csatit? Azt nem oda kell, legalábbis legjobb tudomásom szerint nem.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6985) Krissz5435 válasza bertalanimre (#6984) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Mono plusznak van egy olyan csatija, amit molexre kell rákötni, és akkor fix rpm-en megy.

Egyébként valszeg ez a probléma oka:

"...ki akartam próbálni menet közben egy másik ventit..."

Ezt nem mindegyik venti és táp szereti. Esetleg nézd meg KIKAPCSOLT!!! állapotban, hogy a csatlakozók nem sérültek-e, ha nem akkor lehet ez miatt halt meg a venti. Ha ugyanazon a molexen nem indul el más venit, akkor a molex a ludas.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6986) Kingfisher1 válasza Krissz5435 (#6985) üzenetére


Kingfisher1
tag

Kipróbáltam másik ventivel a táp felőli csatit, az működik. Most átnézem a Mono venti csatlakozóját. Ha nem változik semmi, akkor rendelek egy másikat. Sehol nem találok külön ventit hozzá. :(((

Mindig az a tanulópénz :W

[ Szerkesztve ]

(#6987) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Úgy néz ki halott ...
De azért jó ha az ember néha elgondolkodik a lehetőségeken!
Íme a megoldás: Lepattintottam a hűtőről a ventit tartó műanyag keretet, majd a ház egyik 12 cm-es ventijét rákötöztem a vga hűtőre. Ugyanazon a csatlakozón, tehát az alaplapi ventilátor csatlakozóján hagytam, így fix a fordulatszám, de ha akarom, a Fan Xpert-ben feljebb tudom pörgetni.
Elsőre le is teszteltem a hűtést, milyen értékeket mutat. Meglátszik a különbség az Arctic és a ház (Corsair) ventije között. Az Arctic-nak több lapátja van, így nagyobb levegő mennyiséget tud(ott) szállítani. Kb. 5-6 fok az eltérés.
Írtam az Arctic-nak, hogyan tudnék beszerezni ilyen ventilátort.

(#6988) serif91 válasza Cheesy (#6627) üzenetére


serif91
csendes tag

na kb ugyanezt csináltam meg 1 radeon hd 3850el amire szintén így raktam fel ezt a hűtést csak én 2 darab 12es ventivel :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=serif91

(#6989) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! 8800 gtx videókártyára milyen léghűtést ajánlatok ami még kapható?

(#6990) bertalanimre válasza Toncsiii93 (#6989) üzenetére


bertalanimre
tag

Accelero Twin Turbo II. Ezt kb 30 másodperces Google használat után találtam meg neked és ebben benne volt az is, hogy ide beléptem és beírtam ezt a kommentet :D

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6991) Toncsiii93 válasza bertalanimre (#6990) üzenetére


Toncsiii93
tag

Köszi, bocsi hülye voltam, leszűkíteném a kört a 8000Ft alá :DDD de szerintem csinálok rá maszekot aluminiumból. :D

[ Szerkesztve ]

(#6992) bertalanimre válasza Toncsiii93 (#6991) üzenetére


bertalanimre
tag

Akkor ott van a Mono, de arról nem tudok mit mondani. Mivel Artic nem lehet túl rossz, de a fene se tudja, hogy elég lesz-e neked.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6993) Jim76


Jim76
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom, a megfelelő helyen kérdezem-e,de tudtok olyan vga bios editort, ami az újabb, 6-os sorozatú geforce-ok bios-át is tudja kezelni? Azért itt kérdem, mert alapvetően a hűtő venti min. értékét írnám át, mert 30%-on igen zavaró hangja van.

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#6994) Krissz5435 válasza bertalanimre (#6992) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A mono az egy fasza hűtő, én is olyant vettem nemrég, csak sajna nem 8k-ért hanem 11-13-ért adják. Az csak a szerencsén múlt, hogy én 8k alatt megkaptam. De valszeg elég lenne a 8800-asra is lévén elvileg 200 wattig jó, meg a 6850-esemet 21 fokos szobában max terhelésen(furmark) 55°C-on tartottam. Játék alatt sem ment fel 50 fok fölé.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6995) Kingfisher1 válasza Toncsiii93 (#6991) üzenetére


Kingfisher1
tag

GTX660 Mono -val max 55 fokos. Nálad 50 lenne az átlag, de lehet 45-48 is. Az pedig már hűvösnek számít.

(#6996) bertalanimre válasza Jim76 (#6993) üzenetére


bertalanimre
tag

Hali. Próbáltad már az EVGA-t használni? Nagy %-ban kezeli a videókarik ventijét és csodásan tudnád szabályozni szerintem vele a tiedet is. Töltsed le, ingyenes.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6997) Jim76 válasza bertalanimre (#6996) üzenetére


Jim76
aktív tag

Szia!

Megnézem, köszönöm. Sajnos a legtöbb a bios-ban definiált minimum-ról, esetemben 30%-ról engedi 90%-ig, ami szintén ott van kőbe vésve, ezért szeretném a biosban 20%-ra állítani a minimumot, mert alapjáraton passzívban is elmenne, felesleges a 30%-os fordulatszám. Nem a hangereje zavaró, hanem a hangszíne.
Van még össz. 4 db. 120-as venti a házon, cpu hűtőn, tápban, és egyiknek sincs szinte hangja, olyan, mintha ez a kis vacak ciceregne csak a gépben :)
Találtam olyat amivel remekül lehetne bios-t szerkeszteni (NiBitor 6.0.6), de sajnos a 6-os geforce-okat még nem tudja, be se olvassa rendsen a bios-t.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#6998) Jim76 válasza bertalanimre (#6996) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nos, az EVGA pont ugyanazt tudja csak, amit a többi sajnos, a bios-ban meghatározott tartományok közt állítgat mindent.

Némi utánaolvasás után viszont találtam ezt:
Nvidia Kepler BIOS Tweaker v1.25 für GTX 6xx Reihe 680 670 660 650

És ezzel gyakorlatilag minden megoldható.
Ha egy könyvtárba másolod az nvflash for windows-al, akkor a programon belül kiolvashatod a régi bios-t, átírsz, amit gondolsz (ésszel nyilván) , és vissza is tudod flash-elni.

Átírtam 20%-ra a min fordulatot, és restart után már arra állt be, hangtalanul :)

Itt is van egy topic róla, ha valakit jobban érdekel

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#6999) Creep


Creep
tag

Szevasztok.
Mi a véleményetek az Arctic Cooling accelero vga hűtőkről/bordákról?
S1,s1 plus,s2, twin turbo,twin turbo 2

Igazából azért kérdem,mert akarok a 6870-re egy normálisabb olcsó,de megbízható hűtőt.

Előre is köszi :R

Privátra válaszólj.

(#7000) bertalanimre válasza Creep (#6999) üzenetére


bertalanimre
tag

Előre is bocsi, de visszaolvastál akár egyetlen hozzászólást is? :D Nézz vissza kb 10-15 hozzászólást, csak átfutásként. Ott van a véleményünk a hűtőkről. :D

Nah, nem leszek teljesen gonosz. Egy szóban: Jók :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.