Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) Kvelstadt válasza bozig (#6400) üzenetére


Kvelstadt
veterán

meggyőző a lenyomat. bég lehetne kötekedni hogy a képen a lenyomat bal oldalánál nincs annyira belesüppedve. de ez lehet a kenés miatt is meg akkor sem okozna ekkora hőmérséklet eltérést.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6402) bozig válasza Kvelstadt (#6401) üzenetére


bozig
tag

Az csak a képen nem látszik jól bocsi, felfekszik gyönyörűen, rendesen meghúztam a csavarokat, nem tudtam mozgatni.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6403) #90933760 válasza bozig (#6400) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem látni rendesen, de mintha sok paszta maradna a GPU és a hűtő között. Nem tudom. Így nem látni.

Hőcső gondolom nem lehet benne rossz, esetleg meg kéne nézni mekkora a feszültség/órajel terhelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#6404) bozig válasza #90933760 (#6403) üzenetére


bozig
tag

Akkor lehet, hogy nem a GPU-ra fekszik fel, hanem a körülötte lévő keretre?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6405) #90933760 válasza bozig (#6404) üzenetére


#90933760
törölt tag

Arra nem tud, maga a hűtő nem, legfeljebb a leszorító amiben a csavarlyukak vannak.

Már ezer éve kéne kupak a rohadt karikra meg egy rendes felfogató rendszer. Prociknál soha nincs ilyen gond vazz...

(#6406) Kvelstadt válasza bozig (#6404) üzenetére


Kvelstadt
veterán

talán. én kétszer kentem. elsőre megnéztem milyen lenyomatot hagy és faszán felfeküdt mivel a felesleg pasztát kinyomta oldalra és csak egy vékony réteg maradt.
de akkor is soknak tűnik nekem hogy kicsit több paszta ekkora különbséget okozzon.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6407) #90933760 válasza Kvelstadt (#6406) üzenetére


#90933760
törölt tag

A két felület között szinte lehelet vékony pasztának kéne maradnia, egyes helyeken akár annyira odaszorulhat, hogy kinyomja teljesen a pasztát és a fém látszik. Erről a képről nem lehet megmondani pontosan, de olyan mintha nem ez állna fenn.

(#6408) bozig válasza #90933760 (#6407) üzenetére


bozig
tag

Most szétszedtem és direkt megnéztem oldalról gyönyörűen felfekszik. A RAM sünik hiánya nem okozhatja a gondot?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6409) #90933760 válasza bozig (#6408) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem.

Feszültséget és órajelet nézel, hogy mennyi terhelés nélkül?

(#6410) bozig válasza #90933760 (#6409) üzenetére


bozig
tag

CCC szerint 300 MHz a terheletlen órajel. Feszültséget mivel nézzek?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6411) Kvelstadt válasza bozig (#6408) üzenetére


Kvelstadt
veterán

milyen paszta van rajta? bár 20fokokat nem segít de a boltba vett paszta ami párszáz forint azt a párszázat se éri meg.
én vettem egy tubus arctic mx4-et. több mint egy ezres volt de van benne bőven. 4g, vagy 6-7 proci kenésre bőven elég és arról legalább tudom hogy jó paszta.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6412) bozig válasza Kvelstadt (#6411) üzenetére


bozig
tag

Sajnos most itthon csak noname paszta van, de az tényleg nem kellene, hogy ekkora különbséget okozzon.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6413) Kvelstadt válasza bozig (#6412) üzenetére


Kvelstadt
veterán

persze h nem. de a süninek még annyi köze sincs hozzá.
nekem ezelőtt süni se volt rajta és terhelve volt 72 alapból meg 35 körül a gyári bordával-ventivel. meg nincs is mindenhol süni mert nem fért fel többi alkatrésztől meg egy le is esett és nem volt kedvem megint szétszedni..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6414) bozig válasza Kvelstadt (#6413) üzenetére


bozig
tag

Most leszedtem a ventiket és simán felraktam a bordát a kártyára, és egy oldalsó 20 centis ventivel fújom, így vagyunk 53 fok körül, ami szerintem még mindig elég sok. A borda melegszik rendesen.

Kipróbáltam Furmark-kal, a 20 centis venti ment maxon, és így is felment 83 fokig 3 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6415) Kvelstadt válasza bozig (#6414) üzenetére


Kvelstadt
veterán

akkor meglehet megreked a meleg levegő és nem tud rendesen távozni v nemtom. igazából nem én vagyok a hűtés guru. csak józan paraszt ésszel próbálok itt rájönni hogy mivan.

azt tudom h nekem még a borda nagy része is hűvös mikor pörögnek rendesen a ventik.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6416) bozig válasza Kvelstadt (#6415) üzenetére


bozig
tag

Nekem is eszembe jutott, csak akkor a gyári hűtéssel is fennállna ez a probléma. Az szépen 41% venti fordulattal tartotta 52 fokon a kártyát.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6417) bozig


bozig
tag

Na úgy tűnik megoldódott a helyzet. Jobban meghúztam a tartó csavarokat hátha tényleg nem feküdt fel rendesen. Leszedtem a ventiket, hogy ne közvetlenül a bordán legyenek, hanem kicsit odébb. Oldalról egy 20 centis ventivel hűtöm "néma" üzemmódban. Valamint lehet, hogy evidens, de nekem nem jutott eszembe, a kártyámról 2 monitort és egy tv-t vezérlek, egy monitoros esetben rögtön zuhan 8 fokot a hőmérséklet.

Baltoafarkas és toturi fórumtársaknak nagyon szépen köszönöm a sok segítséget.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6418) Real_Necro válasza Real_Necro (#6387) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm előre is a válaszokat. :U :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6419) Kvelstadt válasza bozig (#6417) üzenetére


Kvelstadt
veterán

két monitor meg egy tv? jól bevan fogva az a szegény kártya. a segítséget meg szívesen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6420) thboxx válasza Real_Necro (#6418) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Gyártói adatok alapján nem megy rá... Ami tuti kompatibilis, az az S1 Plus és a Mono Plus. Utóbbi fix 1db halk ventivel szerelt, előbbire meg olyat és annyit szerelsz, amilyet szeretnél ( 1*120mm v. 2*80/90mm ).

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6421) Real_Necro válasza thboxx (#6420) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm az infót. :R

Az volt csak furcsa, hogy egyik bolt oldalán írta valaki, hogy ő rászerelte. Néztem az Accelero L2 Plus-t is, de úgy gondolom 2 ventis hűtés halkabb lenne mondjuk egy játéknál, mint az egyventis. Vagy tévedek?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6422) thboxx válasza Real_Necro (#6421) üzenetére


thboxx
aktív tag

Nem feltétlenül. A dual ventis hűtések max 90mm ventivel támogatottak, amik még ha jó lészállításúak is, mindenképp zajosabbak általában egy 120mm-es változatukkal szemben. Persze a 120-as is elég levegőt mozgat meg a hatékony hűtéshez. Bár általában a bordához kell venni a ventit. Nem mind1 milyen ventit veszel 1 aktuális bordára. De kicsit elkanyarodtam a témától, bocsi... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6423) Real_Necro válasza thboxx (#6422) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tehát egy ilyen tökéletes lehet. Milyen 12cm-es ventit érdemes rápakolni? Annak a vezérlését a kártyára érdemes kötni, vagy (van egy Zalman szabályzóm) külső szabályzóra?

Nem szedtem még le a gyári hűtést, de a ramok hűtése mindenképpen szükséges, vagy tuninghoz feature?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6424) #90933760


#90933760
törölt tag

S1-re nyugodtan ráaggatható 2x120 is. Sőt. Csak az a baj ott a 4 hőcső meg a ritka lamellázás a szűk keresztmetszet. Bár ez a kari nem zabbant sokat így ez nem gond. Szinte némán fogja tenni a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#6425) Real_Necro válasza #90933760 (#6424) üzenetére


Real_Necro
veterán

Adnak hozzá valamilyen rögzítésre alkalmas fület, vagy a lamellák közé becsavarozva lehet rögzíteni a ventit? Miben nyilvánul meg a ritka lamellázás hátránya? Nagyobb fordulatszámon kell hűteni? Rossz a hatékonysága? A ventis kérdésem még nyitott. :) :B :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6426) bozig válasza Kvelstadt (#6419) üzenetére


bozig
tag

Azért vettem flex-et:) Régen még 4 CRT ment 2 kártyáról.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6427) #90933760 válasza Real_Necro (#6425) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt passzív hűtésre tervezték venti nélkül ezért kell ritkábban elhelyezni a lamellákat és vékonyra csinálni, hogy könnyen kijusson a levegő közüle segítség nélkül is, vagy a házszellőzés minimális segítségével. Ez persze kisebb hőátadó felületet jelent így rosszabb a teljesítménye is. De a 108W-os TDP-re neked elég halk ventikkel is, ezért mondtam két 120-ast, mert az befedi az egész bordát és lassú fordulaton is elég lesz átszellőzteti az egészet.

Ventit házilag tudod gyorskötözővel, cipőfűzővel, akármivel odarögzíteni. Ahogy én.

Mennyi pénzt szánsz ventilátorokra?

[ Szerkesztve ]

(#6428) Real_Necro válasza #90933760 (#6427) üzenetére


Real_Necro
veterán

Milyen opciók vannak? 5-ből kijön 2 vagy darabonként? A lényeg, hogy halk és hűvös legyen. Vezérlése kártyáról vagy külön szabályozva?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6429) #90933760 válasza Real_Necro (#6428) üzenetére


#90933760
törölt tag

AC F12 ami 1k/db. Olcsóért ez a legjobb, ha ennyit szánsz rá. És olyan 4k/db a felső kategória. A többiek jártasabbak ventikben majd ők ajánlanak, én úgy vagyok vele hogy ami mozog az hangot is ad szóval a ventik bekaphatják mind egytől egyig.

Kártyára is rámokkolhatod, de külön vezérlővel is szabályozhatod. A kártya állítja magának automatikusan csak drótozgatni kell, a vezérlót meg tekergetned kell mindig vagy keresel egy olyan fordulatot amin nem melegszik túl de nem is hangos. Ekkora kártyánál még talán összejön ez is. Én a kártyára kötném inkább. Csak ahhoz kell egy Y elosztó meg valami amivel be tudod dugni annak a csatijába. Aztán progival beállítod hogyan pörögjön.

[ Szerkesztve ]

(#6430) Real_Necro válasza #90933760 (#6429) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csatinak utána lesek majd milyen megy bele, az nem gond, max felhasználom a rossz ventijét.

Hirtelen ezt találtam:

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6431) #90933760 válasza Real_Necro (#6430) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ebből van PWM verzió, a kártyád szerintem tuti olyan, szóval az kéne rá. Amúgy ez egész jó venti nekem is van. Főleg ha tetszik is.

(#6432) Real_Necro válasza #90933760 (#6431) üzenetére


Real_Necro
veterán

28-án tudok legközelebb mozogni fővárosban, akkor egyszerre meg kellene mindent vennem, ezért hagyatkoztam erre az egy boltra. Náluk viszont nem látok PWM-est.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6433) #90933760 válasza Real_Necro (#6432) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát ha neked megfelel akkor tekerős vezérlőt is használhatsz. Jó esetben sikerül olyan fordulatot találni ahol nem melegszik túl és halk is. Rossz esetben nem és minden játék előtt fel kell majd tekerned.

(#6434) Real_Necro válasza #90933760 (#6433) üzenetére


Real_Necro
veterán

Találtam másik boltban, de a PWM-es ilyen zöld venti tényleg 4 körül mozog. Mennyire zajos AC-ből a 12-es?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6435) #90933760 válasza Real_Necro (#6434) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig aztán ugyan az a venti csak más elektronika meg esetleg a motor is. Szóval ugyanolyan hangos ugyanazon a fordulaton. Ez biztos nem ér meg 4k-t.

AC az ára miatt a legjobb, mert fing pénzért kapsz egy használható, egyszerű, értelmes kinézetű, átlag légszállító és hangú ventit. Ha eléggé le vannak szabályozva akkor ezek is halkak, kérdés a kártya mennyire melegszik fel akkor. Ezt lehetetlen megmondani előre, meg hogy neked mi az ami már hangos. Ha nagyon halk rendszered van akkor inkább ne, de ha van mellette egyéb normális zajtényező akkor mehet az AC.

(#6436) Real_Necro válasza #90933760 (#6435) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mióta lecseréltem házam egy Cooler Master CM690 II Advanced-re, azóta sokkal halkabb. Most alapjáraton egy halk suhogás hallatszik. Csak terhelve indul be meg zörög a VGA ventije. Egy kis porolás mondjuk ráférne a rendszerre, mert alapjáraton 61°C a GPU.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6437) thboxx válasza Real_Necro (#6423) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen. Az S1 Rev.2 jó, ha elfér a kártyádon. Milyen MSI-d van pontosan? A venti terén meg ha a kártyán a gyári PWM-es, érdemes azt venni rá. Bizonyos szempontból az S1 nagy előnye a sűrűn lamellázott társaival szemben, hogy nem kell a meghűtéséhez erős venti. Mármint nagy statikus nyomásra képes venti. Így ehhez neked az AC F12/PWM a legjobb ár/érték arányú venti. Kis statikus nyomás, viszonylag nagy légszállítás, és a folyadék-csapágyazás miatt halk üzem. ;) A kártyára mini-fan átalakítóval lehet rákötni a ventit,amit ha boltban nem ( bár már itt-ott láttam ), akkor it aprón is kapsz. Ha jól emlékszem DaveJr foglalkozott ilyesmivel. Hátha csinál még ilyesmit. Ha felkeresed , az nem kerül semmibe...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6438) psg5


psg5
veterán

Üdv!

HD4650-es vga ventije megadta magát. Kicseréltem egy nagy 8cm-es ventire, mely az alaplapról kapja az"energiát" (nem forrasztgattam). A helyzet, hogy nem tudom hova tenni, hogy minden bekapcsolás után kb 10 másodpercig kerreg, aztán ahogy kell szép csendben megy. Ez mitől lehet? Mert a lapról kapja a tápot? Vagy a csavarok rezonálnak be az elején?

F.K.T.

(#6439) Indy69 válasza Real_Necro (#6432) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia nekem ez van [link] meg ez[link] ez utóbbi leszabályozva 800ra hang csak játék alatt de akkor sem zavaró mint ami gyárilag volt és kerregett mint egy kereplő ,mert csapágyas lett.

(#6440) #90933760 válasza psg5 (#6438) üzenetére


#90933760
törölt tag

Új a venti? Mert ha használt akkor lehet csapágyas. Vagy pedig berezonáltat valamit, de a kerregés az egyértelműen csapágy szokott lenni.

Meg ne vedd onnan azt az AC ventit! Bazdmeg 2x annyiba kerül, mint máshol. PCGear ezresért dobja, a PWM is 1300. :U A TC-t se vedd meg, nem jó erre a célra, tulajdonképp mondhatni semmire.

[ Szerkesztve ]

(#6441) Indy69 válasza bozig (#6408) üzenetére


Indy69
aktív tag

De.Nekem ugyan ez a hűtőm van egy 5850 nem kicsit tuningolva (900MHz) és most 36cf játék alatt 55-max60
de 2 db 120ventivel. Ventik nélkül nekem is 45-50 fok volt még húzás előtt alapon.
Egyébként a jó paszta és megfelelő felrakás sokat számít hogy hány fokos akár 10cf is,és kell ram süni.

(#6442) Indy69 válasza #90933760 (#6440) üzenetére


Indy69
aktív tag

Csak itt találtam hirtelen mindenki ott veszi ahol akarja és kapható ,de nem értem a probléma vele.

(#6443) psg5 válasza #90933760 (#6440) üzenetére


psg5
veterán

Elméletileg új. Újként adták el. De miért csak bekapcsoláskor 10 másodpercig kerreg, utána meg jó? Csapágyasként nem állandosulnia kellene a kerregésenk?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6444) Indy69 válasza #90933760 (#6440) üzenetére


Indy69
aktív tag


Ez az amire nem jó :DD az első a Tc az érzékelő a VGA tetején.
És ennyit forog alaplapról most.
Miért is nem jó :U

(#6445) #90933760 válasza psg5 (#6443) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kezdeti stádiumban elmúlik a kerregés fél perc után, majd eljön az idő mikor egyáltalán nem hagyja abba. De ha új akkor ez nem lehet, hacsak nem hibás a venti. Ezek szerint még is csak berezonáltat valamit és valószínű az alaplap leveszi közben a fordulatot amitől megszűnik a rezonancia. Ki kéne szedni a ventit és meghallgatni magába kerreg-e.

Ok tudom, hogy csak linkelted. Én csak szóltam a tagnak nehogy onnan vegye meg, mert rettenet drága. Mert ha nem szólok neki akkor nagy eséllyel megveszi 2x annyiért a ventit. A TC végül is nem rossz dolog, de messze nem a legpontosabb. Szerencsétlen user megpróbál rájönni hova tegye azt a szart, bedugja valahova a bordába aztán lehet azon a ponton a borda végig 30 fokos a cucc alatta meg megsül. A másik eset mikor a TC szabályzásra még az alaplap is rászabályoz a venti meg el se indul közben a cucc meg szintén megsül alatta. Aki nem ért hozzá és nem ismeri a hibáit annak inkább nem kell ajánlani ilyen önálló életű ventit, a PWM tökéletes erre a célra.

RAM sünitől miért lesz hűvösebb a GPU? Miért fog csökkenni a tuningolatlan, terheletlen, visszavett órajel/feszültséges 60 fok? Az a hűtő nem fekszik fel, ilyen állapotban a 60 fok az valami röhej.

[ Szerkesztve ]

(#6446) Garsza


Garsza
veterán

Helló egy ilyen hűtő Accelero Twin Turbo II jobb teljesítményben és zajban egy Asus HD7870-DC2-2GD5 hűtójénél? Mert nekem ennek a hűtője zajos főleg a tuningolom a kártyát és akár 75fokra is fel megy a hőfok.

(#6447) #90933760 válasza Garsza (#6446) üzenetére


#90933760
törölt tag

175W a karid, az a hűtő pedig 250Wra van papíron. De a ventilátorai ugyan akkorák, bár a nagyobb és jobb hűtő miatt kevesebb levegő/kisebb fordulat is elég neki, de nekem kétségeim vannak, főleg ha tuningolsz is. A 75 fok még elmegy. Szerintem mást is meg kéne nézni, ezt csak akkor ha nincs semmi helyette.

(#6448) psg5 válasza #90933760 (#6445) üzenetére


psg5
veterán

Magában hogyan tudom megnézni a kerregését? Az alaplap nem fixen futattja? Leveheti a fordulatot? Nem baj az?

F.K.T.

(#6449) Kvelstadt válasza Garsza (#6446) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ennek az árából jobbat, nagyobb ventivel össze lehet mókolni ha nem feltétel hogy pikpak gyári legyen és csak rá keljen csavarozni.

(#6445) Baltoafarkas egyébként mit jelent az hogy PWM drágaszág?

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6450) Garsza válasza Kvelstadt (#6449) üzenetére


Garsza
veterán

6500 + posta veszem itt aprón úgyhogy nem drága szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.