Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) #25712384 válasza Indy69 (#6839) üzenetére


#25712384
törölt tag

Valami olyan kellene, amihez borda is van, nem csak ventilátor. Az eredeti hűtés más helyet talált :U

(#6852) Indy69 válasza Krissz5435 (#6850) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nem, a 6850 bőven elég ,ha viszont tervezel 7xxx cserélni akkor igen mert a hoz már nem jó az s1.
A 12 cm ventik szélességben elférnek csak túl fog lógni rajta de az nem gond ha van hely,és inkább az mint a8-9cm.[link]

[ Szerkesztve ]

(#6853) Indy69 válasza #25712384 (#6851) üzenetére


Indy69
aktív tag

Értem ,részemről egyenlőre passzolom a kérdést mert utána kéne nézni hogy hogyan lehetne felfogatni valamit de lövésem sincs mit ahogy elnéztem a képet 2 luk van átlósan :U Talán thboxx kolléga vagy valaki más mert hülyeséget nem akarok írni :N

[ Szerkesztve ]

(#6854) thboxx válasza #25712384 (#6851) üzenetére


thboxx
aktív tag

Jó lenne tudni valami furattávot... pl egy ilyesmi ( vagy még valami kisebb, olcsóbb... ) szerintem elmenne rajta...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6855) Krissz5435 válasza Indy69 (#6852) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát most 1-2 évig nem tervezek új kártyát, szóval akkor az S1 nyerő lesz. Most is csak azért kényszerülök hűtőt venni, mert a gyári zörög mint a halál, és lassan már alapjáraton is hangos. A ventikből meg akkor a 12-est veszem, úgyis elférnek majd a Hafban. :D Köszi a segítséget, remélem minél előbb meg tudom venni a hűtőt. :)

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6856) #25712384 válasza thboxx (#6854) üzenetére


#25712384
törölt tag

Itt van az első hozzászólásom.
Az átlós távolság kereken 60mm (lyuk közép). És az ott linkelt Zalmanra gondoltam, csak egyelőre nem tudom, a távolságokat annál.

(#6857) bertalanimre


bertalanimre
tag

Hejhó mindenki. Boldog nyuszi!

Van nekem egy ASUS Radeon 5770-em, de a gyári ventije szerintem rettentő hangos és nem képes a GPU-t terhelés alatt 80 fok alatt tartani. Tudtok ajánlani valami olyan hűtést ami értelmes áron is van, szinte nulla a hangja, de a hűtési teljesítménye simán tartja a 80 alatti hőfokot?

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6858) #25712384 válasza thboxx (#6854) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ez amit linkeltél nem is lenne rossz. A csavartávolság alatt, a csavar tengelytávolságát értik gondolom?! :\ Ehhez hasonló 60mm-esben nincs esetleg?

(#6859) Indy69 válasza #25712384 (#6858) üzenetére


Indy69
aktív tag

Vagy ezekből valamelyik [link]

[ Szerkesztve ]

(#6860) #25712384 válasza Indy69 (#6859) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm, most thboxx által [linkelt] hűtés fogta meg a fantáziám. Kérdés, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni. :)
A másik beszerzési helyén találtam hasonlót, de ez nem réz. ;] .

Mellesleg Zalman VF700Cu lefogató lyuktávolságai: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6861) bertalanimre válasza #25712384 (#6860) üzenetére


bertalanimre
tag

Ha ilyen fajta hűtőt vennél akkor személyes tapasztalatom alapján had ajánljak neked én is egyet. Ez kicsit sokára jön meg, de nekem a régi Radeon 5450-esem olyan jól hűti, hogy össze ****tam magam. Ha Full HD-n nézek vele filmet a TV-n és a monitoromon egyszerre akkor se megy a hőmérséklet feljebb 45 foknál. Játék közben a rekord amit mértem vele az 55. Hozzáteszem a gyári hűtővel a 80 fok volt az átlag.

Valaki közben nekem egy 5770-esre valami normálisabb hűtőt tud ajánlani aminek közel-nulla a hangja?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6862) PCMaster133


PCMaster133
csendes tag

Hellósztok.
Vettem egy nVidia GeForce 9500GT-videókártyát.
512mb 128bit DDR2
És Galaxy tehát turbósitott változat.
Low profile tehát kicsi!
Az mellékes hogy mért vettem de kellene rá egy ventillátor egy hűtőventillátor.
Aki tudna segiteni az irjon e-mailt vagy válaszoljon mert nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm.

(#6863) PCMaster133


PCMaster133
csendes tag

Én vagyok az előző itt van egy kép róla Ilyen hűtő kéne 3 csavaros de nemkellene tul zajos!
Ajánlatokat szeretnék javításra köszönöm előre is

(#6864) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
AGP-s Nvidia 7600 GS-ről [link] le kellett szednem a hűtőt mert elromlott. Mi lenne rá a legolcsóbb megoldás?

(#6865) akosakosz


akosakosz
csendes tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte gtx 465 gyári hűtését ugye probléma nélkül fel tudom helyezni egy referencia gtx 470-esre?
Ventit pl. fogom tudni csatlakoztatni? :U
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv!

(#6866) bertalanimre válasza Ivy.4.Ever (#6864) üzenetére


bertalanimre
tag

Pl itt van ez. Csak az a baj vele, hogy a boltot nagyon nem szeretem, eddig még semmit se hoztak ki nekem.

Kicsit drágábban itt van ez, erről a boltról semmit se tudok, és van még ez, de ez a bolt szintén a legalja...

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6867) bertalanimre válasza akosakosz (#6865) üzenetére


bertalanimre
tag

Ha nálad van a két kártya akkor miért nem próbálod ki? :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6868) PCMaster133


PCMaster133
csendes tag

Hellósztok.
Vettem egy nVidia GeForce 9500GT-videókártyát.
512mb 128bit DDR2
És Galaxy tehát turbósitott változat.
Low profile tehát kicsi!
Az mellékes hogy mért vettem de kellene rá egy hűtőventillátor.
Aki tudna segiteni az irjon e-mailt vagy válaszoljon mert nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm.
kép:

(#6869) bertalanimre válasza PCMaster133 (#6868) üzenetére


bertalanimre
tag

Azt amit az előző NVidia felhasználónak írtam, szerintem neked is működne. Nézd meg a kompatibilitási listáját a hűtőknek.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6870) Ivy.4.Ever válasza bertalanimre (#6869) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

[Ez] a darab is megtenné?

(#6871) bertalanimre válasza Ivy.4.Ever (#6870) üzenetére


bertalanimre
tag

Én csak azt tudom megmondani, hogy a foglalata az jó-e, tapasztalatom az nulla velük kapcsolatban. A leírása alapján jó. De, hogy tényleg jól hűt-e azt nem tudom. Nekem nem túl bizalomgerjesztő, bevallom.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6872) bertalanimre válasza Ivy.4.Ever (#6870) üzenetére


bertalanimre
tag

Nézd csak én mit találtam neked hozzá.
Hűtő1
Hűtő2

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6873) Ivy.4.Ever válasza bertalanimre (#6871) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A gyári se egy gőzkamrás fagyasztógép én ahhoz mérem :D

(#6874) bertalanimre válasza Ivy.4.Ever (#6873) üzenetére


bertalanimre
tag

Akkor figyi, ha Pesti vagy, tudok egyet adni ami szerintem jó lesz neked a kártyádra. Odaadom, vidd el mondjuk egy ezresért és, ha jó akkor tied. ;)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6875) Ivy.4.Ever válasza bertalanimre (#6874) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Messze vagyok Pesttől sajnos, de nem sürgős a dolog csak amolyan nyúzni való szerelős hobbi géphez tartozik.

(#6876) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Na ma vettem egy S1 Rev 2-t, helyett (mert nem kaptam) egy Mono Plust.
Első benyomás, hogy milyen kicsi, de olvastam róla teszteket és jónak tűnt.
Gyorsan csináltam még a gyárival méréseket és utána beszereltem.
A ramsüniket és egyéb nyalánkságokat nem tettem fel, mert ki akartam próbálni, milyen azok nélkül.

És a képek:
Gyári terheletlen

Gyári terhelt

Mono Plus terheletlen

Mono Plus terhelt

Ami a lényeg az a terhelt állapot volt. A gyári játék és filmnézés közben 45-55% között mozgott és pont abban a pár százalékban volt legjobban hallható a ventije, ami nagyon zörgött.

A méréseket 20°C-os szobában végeztem.

Gpu temp 66-->52
Display io 67-->52
Mem io 72-->55
Árnyaló 71-->54
Ventilátor 59-->44

És ami a leglényegesebb 7500 forintomba került csak. Aki esetleg Univerzális hűtőt keres és tud olcsóbban beszerezni, annak ajánlom. Szerintem nagyon megérte ennyiért. Az persze más, hogy egy 13.000-es hűtőről beszélünk. :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6877) bertalanimre válasza Krissz5435 (#6876) üzenetére


bertalanimre
tag

A hűtésről is csinálsz egy-két képet? Érdekelne, hogy mekkora mégis. Bíztató eredmények, gratula hozá.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6878) Krissz5435 válasza bertalanimre (#6877) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Tényleg csak pár és csak úgy tudtam csinálni, hogy már bennvan a gépben, de talán látszik a lényeg.

Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kép 4

Kép 5

A második képen kb 4 centit lóg ki, ami néhol bajos lehet, pl kisebb házban.
Az ötödik képen pedig egy noctua nh-d14-es van viszonyítás képpen, ami által látszik, hogy a vga hűtő kicsi mégis nagyon jól fel van építve.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6879) bertalanimre válasza Krissz5435 (#6878) üzenetére


bertalanimre
tag

Azta q .... Inkább nem mondok a méretekről semmit. :D Hiányzik az az időszak amikor a hűtőknek még értelmes méretei voltak. Komolyan, nagy technológiai gondok vannak szerintem, ha ennyi energia megy el a számítógépekben "csak a fűtésre". Igazán jöhetne egy áttörés. :K

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6880) Krissz5435 válasza bertalanimre (#6879) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Valószínűleg meg lehetne oldani mindent, csak kinek érdeke az, hogy ráteszel egy kis alumíniumtömböt a procira és le is hűl szobahőmérsékletre? De én elégedett vagyok vele, ma még nem hallottam a hangját, a hdd-ket előbb hallom dolgozni, mint a videokártyát. :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#6881) bertalanimre válasza Krissz5435 (#6880) üzenetére


bertalanimre
tag

Nekem ilyen szempontból könnyű dolgom van mert nincs HDD ... csak amikor filmet nézek :) Addig csak SSD van.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6882) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni van egy Ati 5850-es kártyám és leszeretném cserélni a gyári hűtést tudnátok ajánlani valami jót és megbízhatót?

Diablo 3 - hovika81#2333

(#6883) thboxx válasza #25712384 (#6860) üzenetére


thboxx
aktív tag

No... először is elnézést, hogy ilyen sokára keveredtem ide... kicsit el voltam havazva. :B Az általad linkelt is simán elviszi. A lyuktávokat minden esetben lyuk-középtől lyuk-középig mérik. Átlós megoldásoknál ( két lyukúnál ) ez egyértelmű, több ponton lefogatottaknál ( 4 lyukú ) viszont s szomszédos lyukak középpontjainak távolsága van megadva... A Zalmi gondoltam, hogy nem lesz jó, ezért is javasoltam másikat. Csak a 60mm lyuktáv elég ritka valami... :DDD Nem egyszerű hűtőt találni rá...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6884) troll81


troll81
addikt

sziasztok! azt szeretném kérdezni hogy a artic tvin turbo pro agp 7800 gs Nvidia karira rá menne e mert igy h agp 7800 gs nincs ki irva köszi a segitséget :R :R

(#6885) #25712384 válasza thboxx (#6883) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#6886) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Van egy kb 1év 5 hónapos Gigabyte HD 6850-es karim. Az a problémám, hogy a 2 venti közül az egyik, "terhelés alatt "nagyon "hangos" (forog mint a fene, és olyan a hangja, mint mikor a táp venti csapágyas lenne). Szeretném lecserélni, de nem találtam a neten mást csak pl Artic Coolink Twin Turbot. Viszont kicsit sokallom a 8-10ezret egy ilyen ventiért.

Lenne valami ötletetek, hogy lehetne kicsit olcsóbban orvosolni ezt a problémát?

Válaszokat előre is köszi!

Sabee

(#6887) thboxx válasza Tepsifüles (#6886) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

A legolcsóbb a kábelkötegelő + 2db 92mm PWM venti... pl.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6888) thboxx válasza troll81 (#6884) üzenetére


thboxx
aktív tag

sry lejárt a szerk. időm...

A 7800 GS AGP egyedi hűtést igényel, mivel dupla chipes... Egy a GPU-ra, és egy a PCI-e-t AGP-re ültető chipre. Ha leméred a lyuktávokat, talán könnyebb találni rá valamit... :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6889) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Lehet kapni boltban azokat a kis leszorító elemeket, amiket régebbi kártyáknál illetve manapság chip hűtő bordákon alkalmaznak? Ha igen, milyen néven és hol érdemes keresni?
Ilyenre gondolok.

(#6890) thboxx válasza #25712384 (#6889) üzenetére


thboxx
aktív tag

Hirtelen csak ezt találtam... Amúgy pushpin ez is, mint az inteles gyári hűtők leszorító pöckei.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6891) #25712384 válasza thboxx (#6890) üzenetére


#25712384
törölt tag

Remek, ilyen kellene csak kis hazánkon belülről :U
Köszönöm a segítséget!

(#6892) Wollf


Wollf
tag

Sziasztok!

Egy ZALMAN ZM-SF3 rendszerhűtő ventillátor milyen tulajdonságokkal rendelkezik?
Úgy értem Hogy hatékony-e, és egyben halk is?
A válaszokat előre is köszönöm :)

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#6893) Jumbó


Jumbó
csendes tag

Sziasztok!

Na megrendleve a kicsike :C
[link]

a kártyámhoz
[link]

remélem ez halkabb lesz mint a dual-x hűtés, mert az bazi hangos terhelve...

Tudtok javasolni hozzá EXTRA-SUPER HALK ventiket hozzá?

Mindegy honnan vannak meghajtva, PSU vagy a videokártyáról...

köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6894) bertalanimre


bertalanimre
tag

Skacok, írjatok légyszi tapasztalatokat az ARCTIC Cooling Accelero L2 Plus -ról. Elsősorban az érdekelne, hogy milyen kártyán próbáltátok és mennyire halk és mennyire jól hűt. Nekem egy ASUS Radeon HD 5770-re megy majd rá mert nem találtam arra semmi mást értelmes árban. De azért izgulok picit, hogy mégis milyen hőmérsékleti adatokat fogok kapni.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6895) Indy69 válasza bertalanimre (#6894) üzenetére


Indy69
aktív tag

Passzívan is jó rá ha van huzat a házadban vagy oldal venti.Nézd vissza a topikot ,vagy a goglin rákeresel ,tuti találsz tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#6896) BullKoxa válasza Jumbó (#6893) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Itt olvasgass,ha a venti érdekel keresd a ventis képet. Remélem tudtam segíteni.

(#6897) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Tudna valaki segíteni? van egy ddr3-as ati radeon power color hd6570 2gb-os videokártyám.És az a problémám vele hogy hangos a gyári hűtése.Mien ventit vegyek rá? vagy elég lenne valami réz hűtés? :F

[ Szerkesztve ]

(#6898) Jumbó válasza BullKoxa (#6896) üzenetére


Jumbó
csendes tag

Köszönöm, sokat segítettél :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6899) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6897) üzenetére


bertalanimre
tag

Hát elméletileg amit én vettem, Arctic Accelero L2 Plus-t, az jó a te kártyádra is. Ha vársz holnapig ( ma veszem át ) akkor tudok neked egy első benyomást írni róla. Nekem az ASUS 5770-esemre fog rá menni ami sokkal nagyobb mint a te 6570-ed, szóval ha nekem működni fog akkor neked tutira.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6900) Hardver Arc válasza bertalanimre (#6899) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Okés köszi az infot! majd akkor várom a véleményed róla.. :)
Jah amúgy voltam két infos boltba az egyikbe azt mondták hogy nem érdemes le venni a gyári hűtést hanem tegyek nagyobb ventit a házba és majd azis ugye hűti a videokarit igy ugye kisebb fordulatszámon forog majd a gyári venti... A másik boltba pedig hogy vigyem be megnézzik mert lehet hogy elég lesz egy réz hűtést rá tenni.. hát nem tom lehet beviszem hogy majd mit mondanak. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.