Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7701) BigEEboy válasza Vigneau (#7700) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

maga a vga mag vízszintesen 45 mm amíg a TT talpazata függőlegesen van kialakítva, így ha rátenném maga a hűtő keret csavarostul is ráfeküdne a magra nem csak maga a hűtőfelület :S

(#7702) Vigneau válasza BigEEboy (#7701) üzenetére


Vigneau
félisten

Erről a VGA-ról van szó?

Ha igen, szinte egykutya az én korábbi Sparkle GTX 460-am PCB-jével. Arra simán ráment az AC TT Pro.

Az AC TT Pro alulról így nézett ki. Az AC TT II alja pedig igen hasonló. A rézmag és a keret között van kb. 0.25-0.5mm eltérés mindkét hűtésnél, így nem értem, mi lehet a gondod... De tovább nem ragozom a témát, előtted a hűtő, jobban rálátsz, mint én. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7703) Gerisz


Gerisz
addikt

Milyen ventit kellene tenni az MK-26-ra?
A prolimatech Ultra Sleek Vortex 14-es (ez ugye vékony) 5K
Egy TY 147 meg fele ennyi. Megér a Prolima annyival többet? Vagy a Corsair SP120?
Vagy?

(#7704) BigEEboy válasza Vigneau (#7702) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

Megnéztem még1x, felraktam, alapon 41c, de terhelés alatt 102c.. a gyárinál is. Fogalmam sincs mit csináljak már vele

(#7705) Vigneau válasza Gerisz (#7703) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem tudom, mennyire látszik, én pl. Alpenföhn Wing Boost-okat használok rajta.

BigEEboy:
Ez elég furcsa. Mintha egyik hűtő sem érintkezne rendesen, vagy félremérne a szenzor? :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7706) djdaniel válasza Vigneau (#7705) üzenetére


djdaniel
senior tag

félre mérne a szenzor , akkor alapjáraton is magas hőmérsékletet mutatna. :F

BigEEboy ; rendesen fekszik a gpu-ra hűtő ?

[ Szerkesztve ]

(#7707) BigEEboy válasza Vigneau (#7705) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

Ez az, nem létezik, hogy szarul raknám fel, volt már rengeteg kártyám, hűtőm és soha nem volt gebasz.. de ez áh. Valahogy nem lehetne lecsekkolni?

(#7708) BigEEboy válasza djdaniel (#7706) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

Persze, gyári csak 4 csavar és fent van nem lehet elbaszni. :S

(#7709) djdaniel válasza BigEEboy (#7707) üzenetére


djdaniel
senior tag

lelehet checkolni simán, megfogod kézzel a hűtőt, bár ezt nem igen javaslom, de csak saját felelősségre!

(#7710) BigEEboy


BigEEboy
csendes tag

Az is érdekes, hogy ha elindítok egy játékot pl. War Thunder megy 90-100C között max beállítások mellett, de ha ledobom tálcára 1-2 mp alatt vissza megy 40-50c, ha nem feküdne a gpu-n akkor nem hűlne vissza, főleg nem 1-2 mp alatt (szerintem).

(#7711) Vigneau válasza djdaniel (#7706) üzenetére


Vigneau
félisten

Alapjáraton nekem a 40-42°C is magasnak tűnt. 30-33°C körül szoktak mozogni ezek a VGA-k. Bár az is tény, hogy arányaiban az alaphőmérséklet nem volt annyira meredek, mint a terhelt.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7712) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Tudtok valamilyen hűtőt ajánlani olyan 680-ra amin egymás felett vannak a tápcsatik? Vagy át lehet valahogy alakítani a tápcsatlakozót???

(#7713) oldsaman


oldsaman
tag

Hi .

Van egy 7800GT vízhűtős karim , de azt szeretném lecserélni valami extrém ventis hűtőre . Tudnátok mondani melyik amit valóban érdemes megszereznem ?

Előre is köszi :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#7714) Gerisz válasza Vigneau (#7705) üzenetére


Gerisz
addikt

Kipróbálom én a Prolima vékony ventijét.

(#7715) Zoo123 válasza BigEEboy (#7710) üzenetére


Zoo123
senior tag

"a ledobom tálcára 1-2 mp alatt vissza megy 40-50c, ha nem feküdne a gpu-n akkor nem hűlne vissza, főleg nem 1-2 mp alatt (szerintem)."

Gondold át mégegyszer: Szóval játék alatt felmegy 90-100 fokra, ha ledobod tálcára (megszűnik a terhelés) akkor pedig 1-2 másodperc alatt 40-50 fokra lehül --> nincs hőtehetetlensége --> rosszul fekszik fel a hűtő talpa, nem adja át a hőt a bordának, légrés, stb miatt.
Mérd le infrás hőmérővel a GPU hátoldalán a nyákon, ha ott is ugyanezt méred -tehát nem a szenzor mér félre- akkor pasztázd újra a bordát. Nézd meg a felületén egyenletesen oszlik-e el a paszta, nincsenek-e vastagabb foltok ami egyenetlen felületre utalna.

Amúgy milyen VGA és milyen hűtőbordát használsz?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7716) Gerisz válasza Zoo123 (#7715) üzenetére


Gerisz
addikt

"A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék erre a videokártyára venni egy minőségibb hűtést ( N560GTX-M2D1GD5, single fan, http://www.msi.com/product/vga/N560GTX-M2D1GD5.html ), pár napja rendeltem is egy AC Twin Turbo II-t ami elméletileg támogatott is 560GTX-es karikra, ám ez nem így van mivel szétszedéskor jóval nagyobb a karim gpu magja mint maga a hűtő felülete. Tehát a kérdésem az lenne, hogy melyik AC termék illetve más gyártó termékei lennének rá jók. Két Ac hűtőt néztem még ki rá ( Arctic Cooling Accelero Mono Plus illetve Arctic Cooling Accelero L2 Plus ), de ezek után nem tudom rá mennének-e. Pls Help" [link]

(#7717) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hi!

Kellene egy kis segítség. Van nekem ugyebár egy VTX3D HD7750 vidikarim a gyári hűtéssel. Mostanság felmegy a hőfok terhelés alatt 80-81 fokra. Van nekem elfekvőben egy Arctic Accelero L2 Pro hűtésem, amit jobbnak tartok inkább felszerelni.
A kérdés, hogy a vga-n csak egy 2 pines csatit látok, amire a gyári hűtő van rákötve egy fekete és piros színű kábellel.
A Pro hűtőmön meg 3 és 4 pines (fekete, piros, sárga + kék) csati van. Ezeket rá tudom valahogy dugni? Gondolom a fekete a feketével a piros a pirossal azonos. (Bár szerintem nem igazán megy rá, mivel minden csatinak olyan a kiképzése.)
Viszont van a hűtőmhöz egy molex átalakító csati, egy 7V és 12V ággal. Esetleg ezekkel melyikkel kössem a tápra?
Vagy még esetleg a 3 pineset dugjam rá az alaplapra, ahol van egy 3 pines ház hűtésnek való? És akkor lehet tudom szabályozni is?

Sőt még ram sünijeim is vannak.

Most nézem, hogy nem is azonos sorrendben vannak a Pro hűtőn a kábelek. A 4 pines fekete piros sárga kék, a három pines pedig piros fekete sárga. A moles átalakítóra csak a 3 pines csatit tudom a hűtésről rádugni. Tehát a 3 pinessel lehet az átalakítóval a tápra dugni, és max a 4 pinesből a fekete pirosat lehetne a vga-ra.

Ha molexel a tápra dugom, akkor csak egy adott fordulaton pörög, pedig jó lenne szabályozni is.

És még annyi, hogy a hűtő csere garancia vesztéssel jár-e?

(#7718) Raggie válasza hegegabi80 (#7717) üzenetére


Raggie
őstag

A hűtő csere majdnem mindig garancia vesztéssel jár!
Nézd meg a garanciakönyvedet ha pontosan tudni akarod, de a csúcs tuningra tervezett kártyákon kívül mindre garvesztés van ha jól tudom. Nem is csoda, ha belegondolsz egy rossz mozdulattal szét lehet cs*szni a kártyát amikor épp nincs rajta a hűtő, csak hozzáértőknek javallott ilyesmibe fogni.

A 2-3-4 pines vga ventik csatlakozó kompatibilitását nem tudom.
Mindenesetre molex-ről tuti menne. Próbáld meg molex-en járatni, hátha nem is olyan hangos(így ha jól tudom maxon mennek a ventik, tehát ha nem hangos akkor a szabályzással ne törődj, hűvös lesz a kari). Ha meg mégis hangosnak találod ráérsz akkor utánanézni a pineknek! :D (lustaság félegészség!)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7719) hegegabi80 válasza Raggie (#7718) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi!

A vga-t itt vettem LeC kollégától, kérdeztem tőle is. Ő azt mondta nem jár gari vesztéssel, csak amíg tart a gari a régi hűtő is maradjon meg.

Mondjuk ha kicserélem a hűtőt, és semmivel se sértem meg a karit, és még is behalna idővel, visszateszem a régi hűtőt és kész. Ha ügyes vagyok senki se veszi észre, hogy kicseréltem. :)

És a 7V vagy 12V? Gondolom 12V a max 2000 fordulata. Ezt szerintem nem igazán lehet hallani, hiszen a ház venti is 1800 körül forog. De legalább hűvös lesz a kari.

(#7720) Raggie válasza hegegabi80 (#7719) üzenetére


Raggie
őstag

12V szinte minden ventinél. De elvileg rá is kell legyen írva.

Ha ügyes vagy, akkor tény, hogy nem lehet észrevenni. Még nem találkoztam gariszalagos kártyával(pedig már hallottam róla). Az mondjuk már nagy szenyóság sztem a gyártótól.

Clint Eastwood FTW

(#7721) Vigneau válasza Raggie (#7720) üzenetére


Vigneau
félisten

Valóban, napjainkban akad már jó pár példa erre a "szenyóságra" - személy szerint én sem igazán rajongom a gyári megoldásokért. Garimatrica az egyik hűtőcsavaron (pl. Zotac, Gainward/Palit és MSI), valamint garikupak szivacsbéléssel a PCB és a hűtő alja között (pl. Sapphire).

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7722) djdaniel válasza hegegabi80 (#7717) üzenetére


djdaniel
senior tag

szerintem bőven elég ha újra pasztázod a a kártyát, pl; ezüst pasztával, nekem is volt ilyen kártyám anno mikor le vettem róla a hűtőt tiszta száraz volt alatta a paszta.
-10°C-fokot biztosan fogsz vele nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#7723) hegegabi80 válasza djdaniel (#7722) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hát van éppen itthon ezüst paszta, meg mx2-ből is talán egy kicsi, lehet első körben ezt megpróbálom, mert valóban gyatra néha a gyári paszta.

De az ezüstössel vigyázni kell nem?

[ Szerkesztve ]

(#7724) Xaels


Xaels
félisten

[link] - NZXT Kraken X40 és a G10 házassága egy R290X-en. Nem rossz szerintem.

(#7723) hegegabi80: az ezüstössel vigyázni kell mert okozhat rövidzárlatot ha rossz helyre is kerül.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7725) Xaels válasza Xaels (#7724) üzenetére


Xaels
félisten

[link] - és itt van egy GTX 780 Ti-vel is. Ha ezt egy olcsóbb Asetek-el is tudná az nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7726) Radványi válasza Vigneau (#7650) üzenetére


Radványi
aktív tag

Tegnap kaptam emailt, hogy elpostaztak az uj karimat 2 nap mulva megkapom. :)
Szerintem szet se szedtek remelem az uj borda mar mukodik, de mindenesetre koszi a segitseget.

(#7727) Vigneau válasza Radványi (#7726) üzenetére


Vigneau
félisten

Kíváncsi vagyok, azzal remélhetőleg már nem lesz gondod. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7728) Doom83


Doom83
tag

Sziasztok.

VGA-n a Vramokra mivel kell felrakni a hutobordat?
Ujrapasztazom a hutot mert 1 perc alatt 65 fokra megy fel.
Ramokat a kartyan nem kell kicserelni a ragasztot ami összeköti a ram hütöbordata ramokkal? Ha iven akkor milyen ragasztoval kell felrakni.
Valaszokat elore is köszönöm!

(#7729) oravecz56 válasza Doom83 (#7728) üzenetére


oravecz56
aktív tag

2 olgali hővezető ragaszto szalag

Sekisui #5760 hővezető ragasztószalag

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7730) MichaelKiske


MichaelKiske
csendes tag

Hozzáértők segítsége kellene!

Vettem egy ilyen - Sapphire HD 7730 1 GB DDR5 VGA kártyát és annyi problémám van vele, hogy a gép bekapcsolása után 1/2 órával elkezd kicsit zajos lenni a ventilátor. Az amúgy csendes gépemben zavaró ez a zaj, mintha súrlódna vmin, pedig nem ér hozzá semmihez és zsír új (1 hónapos), porosodásról nem lehet beszélni.
Weben rendeltem (PCX) és mivel nincs másik kártyám, nem küldöm szervizbe, mert az legalább 1 hét mire visszaér, s addig nem lenne gép. Ráadásul szerintem ez alapból ilyen (bemelegedés után ilyen zajos lesz).
PCX és a helyi szám.tech bolt nem tudott abban segíteni, hogy milyen más hűtőt tudnék rá felszerelni.

Nekem a kutakodás alapján sanszos, hogy az Arctic Cooling Turbo Module V1 VGA hűtő jó lehetne rá, de ebben valaki meg tudna erősíteni?! Részint abban, hogy ha csak az egyik ventit akarnám felszerelni, azt is lehet-e, és hogy ez beleilleszthető-e a HD 7730 hűtőbordái közé?

Egyelőre a hűtőbordákról lecsavaroztam a ventit a fekete borítással együtt, kérdezem, most ez így olyan, mintha passzív hűtés lenne? AIDA és SpeedFan a vetivel 30 fok körülit mutatott a GPU-ra átlag géphasználat közben, most a venti levétele óta netezéskor 43-47 fok, zenehallgatás (Winamp) vagy filmnézés közben 52-58 fokig melegszik. Játékot még nem próbáltam így, bár alig játszom rajta, ha igen Stronghold Crusader vagy Wolfenstein 2 max. :) Tehát nem nagy igényű játékok.
Na de nyáron tuti felmenne jóval 60 Celsius fölé.

Légyszi segítsetek találni olyan ventit/hűtőt, ami tuti jó lenne erre és CSENDES!!! Nem akarnék a zajos venti miatt új VGA kártyát venni, ez amúgy megfelel és a kis fogyasztása miatt is ragaszkodnék hozzá.

Köszi előre is!

(#7731) Szlovi válasza MichaelKiske (#7730) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Ez biztos jó lesz,csendes,jó hatásfokú hűtő :K . Esetleg a hardveraprón olcsóbban is kaphatsz.

(#7732) Doom83


Doom83
tag

Sziasztok!

Erröl lenne szó

Problémám a következő: vga 7970
Az a gond hogy alap járaton 60 fokos, és játékközben is.... Játékközben nem lenne baj de alapból 60 fok az nagyon sok.
Levettem a hűtőt és úrapasztáztam a gpu-t, 1 napig volt jó, alapjáraton 35 fok volt.
Eltelt 1 nap és újra 60 fokos...
Mi lehet a baj??? Ezt nem értem... :(((
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#7733) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Van egy Sapphire 7950 Radeon VaporX kártyám a hátsó ventije meghalt, tudnátok ajánlati vagy ventilátor vagy komplett hűtő megoldást (minél olcsóbban, nem baj ha hangos v stock cooler) :R

(#7734) Radványi válasza Vigneau (#7727) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nah megkaptam az uj kartyat megneztem a serial numbert a biztonsag kedveert, de az is mas :)
Viszont a kartya nem mukodik teljesen halott nem kapok video jelet, masik gepben sem es mas kartyak meg gond nelkul mennek. Lucky me. :O

Irtam nekik megint kivancsi vagyok mit mondanak de ebbol Januarig mar szerintem nem lesz semmi.

(#7735) Vigneau válasza Radványi (#7734) üzenetére


Vigneau
félisten

Hááát, ez már az abszolút pech kategória... :W

Gondolom, rendesen megkapja a tápot.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7736) Radványi válasza Vigneau (#7735) üzenetére


Radványi
aktív tag

Persze tobbszor kivettem betettem a kartya kicsit huvos volt ezert vbartam vele 1 orat mielott beraktam de itt nalunk 18 fok volt aznap, az meg lehet hogy hozzaertem a csatlakozokhoz szereles kozben es ugye nem antistatic mat en dolgoztam :)
Viszont forumon irta egy srac, hogy neki is gondja volt ezzel a ceggel es amikor felhivta oket kozoltek vele hogy nem is szoktak uj cserekartyat kuldeni hanem csak javitott kartyak amit a sapphire tol kapnak. :Y

Mielott visszakuldom megprobalom megegyszer hatha.
Jobban jartam volna ha veszek csak egy petert... a postakoltseg lassan annyiba van :)

[ Szerkesztve ]

(#7737) Vigneau válasza Radványi (#7736) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint az USA-ban is szeretnek cigánykodni. :U

Mellesleg szép dolog, mondhatom... :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7738) Ventrue


Ventrue
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy MSI N480GTX videókártyám, aminek még fél évig él a garanciája. A 2 ventillátor közül egy teljesen meghalt, a másik hol megy, hol nem, de ha megy, akkor is pár másodpercig zörögve kis sebességen. Ennél fogva használhatatlan, 5 perc alatt eléri a 110 fokot, és kikapcsol a gép. Ha garancia miatt beviszem, mennyi az esélye, hogy hűtőt cserélnek rajta, és nem egy új hasonló szintű kártyát kapok, ami azért jobb lenne, tekintvén, hogy elég magas hőmérsékleten megy már jó pár hónapja a jelenlegi. Tudtommal a 480-asat már nem gyártják. Előre is köszönöm a segítséget.

(#7739) Vigneau válasza Ventrue (#7738) üzenetére


Vigneau
félisten

Melyik boltba garanciális? Szerintem sanszosabb egy másik, hasonló értékű/kategóriájú VGA-ra cserélése, mintsem hűtőt cseréljenek rajta.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7740) MichaelKiske válasza Szlovi (#7731) üzenetére


MichaelKiske
csendes tag

Köszi szépen, Te voltál az egyetlen, aki rátalált a VGA kártyámra valóban passzoló jó hatásfokú, csendes hűtőre. Így már rákerestem és olvastam bővebben róla, csak sokan meg azt mondják, hogy mivel kb. 1 hónapos garis, küldjem vissza a PCX-be megvizsgálni, cserélni, mert ha ráteszem az új hűtőt, a garancia azzal el is veszne és mi van, ha utána 2 éven belül befosik a kártya is? Meg ugye a garanciába küldés-vizsgálat-visszaküldés az min. 1 hét lenne, mire visszaér, a gép meg kell. Tehát lehet keresek 1 keveset fogyasztó DDR5-ös kártyát, visszaküldöm, a kicseréltet meg eladom.

(#7741) fbeni91 válasza Doom83 (#7732) üzenetére


fbeni91
tag

hát ez egy nagyon jó kérdés! :S tuti h nem gpu és a hűtő között lessz valami, de akkor kérdés h hol? :S próbáld meg rá küldeni egy furmark-ot! és miközben el kezdi fűteni a gpu-t! picit finoman minden irányba mozgasd meg a hűtést! de minden mozdulatod apró legyen, és figyeld a hőfok változást! elvileg azonnal észre vehető kell legyen! nekem is volt ilyen, 1 hetett szenvedtem a *** hűtéssel mire rá jöttem nem fekszik fel rendesen 1 nanomm-ért! szokott ilyen lenni! mivel nagy a hűtés és nehéz a kártyának így lehet ez segít! de vigyázz! a kártyát semmi féle képpen ne engedd 90fok fölé!! ha el érné azonnal kapcsold le a tesztelő progit!
Rem tudtam segíteni! :F

(#7742) fbeni91 válasza MichaelKiske (#7730) üzenetére


fbeni91
tag

próbáld ki az én módszerem ilyen proglémákra kiváló! bár nem örök megoldás, csak pár hónapra javítja a dolgott!!

Hobby modell boltba! meny és vegyél egy pici harmonikás flakonba lesz! teflonos zsírt! a vasúth modellezők szeretettel használják ahogy én is! olcsó nagyon! és a lényege h ha melegszik a tengely a ventinél akkor teflon réteget képez rajta, és így elvileg meg szünik a proglémád! de ehez a ventitt szét kell szedd! a fenti hátúlján ahol a kábel van vedd le óvatosan a matricát, alatta lesz egy kupak, tűvel szedd ki, és ott a tengely!

a tengely végén vagy egy zéger gyűrű szerűség, általában müanyag! azt szedd le rolla! majd húzd ki a tengelyt a tokból,persze másik irányba! a persely házat nyomd fél-ig meg a zsírral! és tedd össze az egésszet! aztán próba. ha 5 perc után nem jelentkezik a probléma újra, akkor pár hónapot nyertél a hűtéssel! Remélem tudtam segíteni! :F

(#7743) Radványi válasza Ventrue (#7738) üzenetére


Radványi
aktív tag

A magyarorszagi uzletek vagy nagykerek nem nagyon javitanak, persze egy desktopban vagy laptopban cserelnek hubas alkatreszt. Viszont ilyen aprosagokkal nem foglalkoznanak megha meg is akarnak javitani nem kapnanak alkatreszt az ilyen esetekben a gyarto ebben az esetben az MSI visszahivja a kartyat es ok javitjak de neked azt nem kell megvarnod vagy kapsz egy masik javitotatt mint en :O ,
vagy egy ujjat, vagy ha mar kifutott a termek akkor valami hasonlot.

[ Szerkesztve ]

(#7744) PPal89


PPal89
újonc

Erre tudnátok válaszolni? Tudom eleve ide kellett volna feltenni a kérdést, de még új vagyok az oldalon. [link]

(#7745) perecKING válasza PPal89 (#7744) üzenetére


perecKING
senior tag

Nem tudom a gyari hutessel mennyi a hofoka...
a kevergetos accelero ragasztot hasznaltad? En azt kidobtam es ketoldalas hovezetovel raktam fel oket.

(#7746) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok. Accelero s1 plus kicsit erositve...barmit elvisz hangtalanul!



2 ventivel barmire full neman. 1 ventivel a nem extra meleg kartyakat elviszi alacsocs fordulaton.
4slot-ot foglal
a meleg egy resze a kartya kivezeto racsan tavozik, hala a nem teljesen parhuzamos kialakitasnak

Amire eddig feltettem es full meman dolgozott jatek alatt is:
5770 1db noctua-val 600-800rpm
6950/70 2db ventivel 800rpm
7850 ez a mostani! 2db es tuning lesz!

(#7747) Szlovi válasza perecKING (#7746) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Összehasonlításul írhatnál (előtte / utána) hőfokokat is :K

(#7748) perecKING válasza Szlovi (#7747) üzenetére


perecKING
senior tag

Sajnos azzal most nem szolgalhatok mar csak a kicsit torott gyari hutes ventije miatt sem! De ha osszeallt teljesen a konfig leirom mit hozott a 7850en(ami hozzateszem nem egy kimondottan forro kartya. Szerintem idle 30fok full terheles tuning alatt ~60

(#7749) perecKING válasza perecKING (#7746) üzenetére


perecKING
senior tag

Tobb kep reszletesebben a 7850 topikban

(#7750) perecKING


perecKING
senior tag

Ma lemertem a kartyat digitalis konyhai merlegen.....810g:DDD
szoval nem art alatamasztani! Pl. Igy:

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.