Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6651) Cheesy válasza Poiro7 (#6650) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem csak akkor jelentene megerőltetést a kártyának, ha a nagyobb hűtő olyan fordulatszámon dolgozna mint a kicsi. De mivel eleve keresebbet forog, így nem jelent jelentősebb többletterhelést... szerintem.

www.vakbelmutet.hu

(#6652) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Találtam is átalakítót, kérdés hogy hol kapható magyarországon?

(#6653) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok
Egy Asus GTX460TOP 1GB kártyám van, amin halkítani szeretnék a hűtésen
Szoftveresenle lehet 20% alá venni a venti fordulatszámot?
Vagy valami radikálisabb hardveres beavatkozás kellene?
Pl. ha a venti vezetékébe forrasztanék egy kis ellenállást? (12V-7V átalakítóból lett kivágva)

(#6654) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Van egy ASUS GTX 560Ti kártyám. Ilyen a kártya

Erre szeretnék venni egy EKL Alpenföhn Peter hűtőt. Mit szóltok hozzá? Rámegy-e, illetve van-e értelme lecserélni a gyári hűtést.

A cél a hűvösebb kártya, és persze a kisebb hangerő

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6655) Indy69 válasza Henker2 (#6654) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia ,ha nincs kereplő hangja és még garis Én nem szedném le a helyedben mert az egyik legjobb és leghalkabb hűtés.

(#6656) Henker2 válasza Indy69 (#6655) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor lehet újrapasztázom a kártyát AC MX-4-es pasztával (most van beszerzés alatt) kíváncsi vagyok milyen és meglátjuk ezután a hőfokokat

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6657) Indy69 válasza Henker2 (#6656) üzenetére


Indy69
aktív tag

Az biztos hogy jobb az Alpenfoehn Peter mint a gyári ASUS de passzívan nem ,csakis + ventivel ,ha mindenképp bontod és nem sajnálod rá a plusz pénzt érdemes cserélni min. kb -10-15 cf lesz hűvösebb és csendes is ha fix alacsony fordulatra beraksz két 120 ventit.
A komp.lista szerint jó rá de mérjél előtte [link]

(#6658) Henker2 válasza Indy69 (#6657) üzenetére


Henker2
addikt

Ilyen ventijeim vannak ha ezekkel jó lenne akkor nem adnám el őket. Szerinted?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6659) Indy69 válasza Henker2 (#6658) üzenetére


Indy69
aktív tag

Tökéletes ,de olvasd el ezt [link] és mérd le hogy a házadban van -e neki hely a lényeg hogy a VGA -val együtt kb 4-5 slot legyen szabadon mer bazi nagy a hely igénye ,nekem ez van [link] és mivel itt vettem és nem volt hozzá felfogató ezért csináltam és ilyen.

Mint látod 5 slotot foglal ,de megérte mert netezgetve 38-40,játék alatt max60 cf 22cf szobában szinte hang nélkül :)

(#6660) zsole84 válasza Henker2 (#6654) üzenetére


zsole84
senior tag

Mennyire hangos ez a kártya? Fórumot olvasva ez az egyik leghalkabb hűtés. Nem lehet szabályozni a ventilátorokat? Azok az AC ventik nem biztos, hogy halkabbak lennének.

(#6661) Indy69 válasza zsole84 (#6660) üzenetére


Indy69
aktív tag

Lehet hogy halk a többihez képest ,de egy pár alaplapról vezérelt PWM 120 ventinél amit biosban le lehet szabályozni és terhelésen se forog 800-900Rpm többet biztos nem halkabb.Volt már nagyon halknak titulált Giga,MSI duplaventis VGA de amikor játéknál beindul a két db 80 légkavaró úgy 2500-3000 ami nem a max az cirka 4500 na az hangos akárki akármit mond nem beszélve, hogy azért 6db hőcső és a böszme nagy hőleadó lamella rengeteg szinte önmagában is hozza azt a szintet mit a legjobb gyári 2-3 ventis hűtés, és ezt hang nélkül. Tapasztalatból írom ezeket nem a teszteket olvasgatva.

(#6662) Henker2 válasza Indy69 (#6661) üzenetére


Henker2
addikt

:R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6663) Henker2 válasza Indy69 (#6659) üzenetére


Henker2
addikt

Az a baj, hogy nekem van egy pci-os X-Fi Extreme Music hangkarim és erről nem szívesen mondanék le. De úgy számolgatok, ha beraknám a Peter hűtőt nem tudnám hova behelyezni a hangkártyát. :W Egy ASrock Z68 Extreme4-es lapom van.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6664) Indy69 válasza Henker2 (#6663) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez az a deszka? [link]ha igen és sima PCI azaz a rövid ami a felső PCI Express 2.0 felett és alatt van akkor a felsőbe kell berakni ,nekem is így van az ASUS

[ Szerkesztve ]

(#6665) Henker2 válasza Indy69 (#6664) üzenetére


Henker2
addikt

Gyanús, hogy abba a pci slotba nem fog belemenni a hangkártya, mert nekem ilyenem van

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6666) Indy69 válasza Henker2 (#6665) üzenetére


Indy69
aktív tag

Igen ez nem a PCI Express 2.0 x1 amire én gondoltam,de van két megoldás,az egyik hogy sima kábelkötözővel felrakod mert 3 slotot foglal alapon és neked az 5. jó a hang kari és a kettő között kell lennie min 3 cm ,de akkor amit árulsz azt add is el mert az 38mm vastag egy sima venti 25mm.
A másik, nem tudom milyen a házad de ha van oldalt venti hely és esetleg alul meg gondolom elől biztos az is lehűti annyira hogy ne melegedjen 70-80cf fölé, ez csak tipp de ha gondolod kipróbálom az enyémen mert az én karim szinte ugyan az a TDP csak ATi (5850) és mivel az én hűtőm kicsit gyengébb ezért ha nálam ok.nálad sem lesz gond,de lehet hogy csak a jövő hét végére tudok mutatni eredményt mert hét közben nincs időm erre.

(#6667) Henker2 válasza Indy69 (#6666) üzenetére


Henker2
addikt

Ilyen házam van és elfogadom a segítségedet.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6668) Indy69 válasza Henker2 (#6665) üzenetére


Indy69
aktív tag

Most nézem hogy HAF922 van :D Na abban nem fog megfőni :N úgyhogy nyugodtan tedd fel passzívan ha nem fér el a kábelkötözős mutatvány ,de azért csinálok egy tesztet a Fractal DefineR4- ben mert ha nekem jó neked tuti.Volt 932 és 912-öm ez utóbbi jobb, a 922 kimaradt de egy kisebb tornádó van az összes HAF -ban :DDD

(#6669) Indy69 válasza Henker2 (#6667) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ok küldeni fogom az AIDA képeket Fur Mark tesztel.

(#6670) Henker2 válasza Indy69 (#6669) üzenetére


Henker2
addikt

Köszi :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6671) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
Indy kolléga csinált nekem egy gyönyörű venti tartót a videókártyámhoz(Ezúton is örök hála) amibe két 12es ventit lehet behelyezni. Nekem annyi a gondom, hogy mire kössem rá őket? Alaplapon nincs hely, molexxel meg nem akarom a tápra kötni, hogy nonstop maxon forogjanak. A legegyszerűbb az lenne, ha rátudnám a videókártyára kötni, csak az a baj, hogy azon 1 db 4pines slot van, és nekem ide kéne két ventit bedugnom, aminek csak 3 pines és molex csatlakozói vannak. ötlet?
Ők lennének a ventik [link]
A karim pedig ő [link]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#6672) patex1983 válasza Vismajor01 (#6671) üzenetére


patex1983
őstag

Vegyél egy előlapi panelt, amivel tudod szabályozni a fordulatot.

X

(#6673) harcsi


harcsi
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy EZT a vga hűtőt rátudom-e rakni az Ati 4850-es nyákomra vagy sem, ugyanis kerestem a termék oldalán de semmiféle leírást nem találtam ezzel kapcsolatban.
És még annyi, hogy mennyire tartjátok jó vételnek, mert ennyi pénzért elég gyanús a dolog, hogy jót kapok :F ?

[ Szerkesztve ]

(#6674) patex1983 válasza harcsi (#6673) üzenetére


patex1983
őstag

Ez csak 1 db ventilátor... Úgynevezett turbo module az Ac S1 Plus hűtőbordához. Szóval a ventilátort önmagában nem tudod felrakni, max a gyári bordára rákötözöd.
Kell hozzá egy ilyen borda és ezzel együtt fogod tudni felrakni a kártyádra.

X

(#6675) harcsi válasza patex1983 (#6674) üzenetére


harcsi
csendes tag

Kösz
Én hülye meg megvettem volna

(#6676) harcsi


harcsi
csendes tag

És tudna valaki, olcsó hűtőt (akár használtan is) ami jól vissza tudna hűteni egy 4850 OC kártyát

(#6677) Henker2 válasza harcsi (#6676) üzenetére


Henker2
addikt

Ilyeneket keress:

- Alpenföhn Heidi

- Zalman VNF100

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6678) Henker2 válasza Henker2 (#6677) üzenetére


Henker2
addikt

Szvsz nézegettem hogy járnál jobban!

A pcgear-nél a legolcsóbb az Accelero S1 plus, 7900Ft + ehhez jön még a venti. Szóval kb 10K-ra jön ki mindenestől.

Vagy Merlinnél az Alpenföhn Heidi, ami szintén egy 10-es.

Sajnos Zalman-t nem nagyon találni már, max használtan tudsz beszerezni.

Nekem ezek jutottak eszembe.

Ha estleg tud valaki valami jobb hűtőt, majd rádir.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6679) patex1983 válasza harcsi (#6676) üzenetére


patex1983
őstag

vagy Accelero S1 rev2, plusz rá egy 12cm-es venti. Használtan már olcsón találsz. Nekem anno ez volt egy Asus 4850-en.

X

(#6680) Dr. Gonzο válasza harcsi (#6676) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ahogy előttem írták: vagy Accelero S1 rev2, ráakasztasz egy 12 cm-es halk ventit és no problem.

(#6681) harcsi válasza patex1983 (#6679) üzenetére


harcsi
csendes tag

Ha a régi tápomról átraknám a 12centis ventit az megfelelne?

(#6682) Indy69 válasza Vismajor01 (#6671) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia ez[link]vagy ez a legolcsóbb megoldás[link] utóbbi lefelezi a fordulatot tök mindegy hogy mennyi ,nekem is van egy de nem eladó :N
Majd küldhetnél képet püben ha beszerelted ;)

[ Szerkesztve ]

(#6683) patex1983 válasza harcsi (#6681) üzenetére


patex1983
őstag

attól függ mekkora fordulatú, mekkora átmérőjű és hogy be tudod-e kötni.

X

(#6684) Henker2 válasza patex1983 (#6683) üzenetére


Henker2
addikt

Pont ezt akartam kérdezni én is

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6685) harcsi válasza patex1983 (#6683) üzenetére


harcsi
csendes tag

Egy 12cm-s ventiről lenne szó, 500 wattos tápé volt szóval szerintem olyan 800 körül pöröghet, de ezt sajna nem tudom pontosan, és egy 2 pines csatija van de szerintem lehet kapni valamiféle átalakítót hozzá, de ha nem akkor meg megoldom sufni módra valami külön feszültség forrásból

(#6686) harcsi válasza Henker2 (#6678) üzenetére


harcsi
csendes tag

Kösz az ötleteket, ez így sajnos egy picit így sok a pénztárcámnak, de majd valami lesz, esetleg használtan körbe nézek az adott termékekből. Egyébként egy Zalman VNF900-as volt a karin gyárilag, csak sajnos kapott egy kicsit ezért kell valami új, de egy ilyen lenne a legjobb választás, de ahogy nézegettem használtan majdnem kapok annyiért egy olyan karit amin ez a hűtő van gyárilag, mint újan maga a hűtő :)

(#6687) Indy69 válasza Henker2 (#6670) üzenetére


Indy69
aktív tag

Teszt meg volt,a hétvégére kapsz egy kisebb cikknek beillő képes olvasmányt :D A lényeg,hogy van rá alternatíva hogy minden beférjen :)

[ Szerkesztve ]

(#6688) Henker2 válasza Indy69 (#6687) üzenetére


Henker2
addikt

Na ezt örömmel hallom. Várom az írásodat :K :R !

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6689) Henker2 válasza Henker2 (#6688) üzenetére


Henker2
addikt

És persze köszönöm is a fáradozásaidat! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6690) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Egy SAPPHIRE 11200-00-20G HD7850 2GB GDDR5 gyári hűtőjét szeretném cserélni, mivel elég hangos. Nem húzom a kártyát, valamint jól szellőző házban csücsül (Midgard2).
Szeretném a dolgot minél olcsóbban megúszni. (Ha catalystben leveszem a venti fordulatot 50 alá már oké a helyzet, játék közben nem tudom mennyire lehet problémás?!)

(#6691) patex1983 válasza r6man123 (#6690) üzenetére


patex1983
őstag

Ez az egyik leghalkabb hűtővel megáldott 7850 most a piacon (Msi és Asus szintén nagyon halkak), szerintem felesleges lecserélni a hűtését. A venti vezérlést állítsd automatikusra, ne manuálisan állítgasd.
Esetleg MSI Afterburnerben létrehozhatsz saját venti profilt, én is úgy használom az Asus 7850 V2-met.
Alapjáraton néma, játékok alatt is csak minimális hangja van.
Nézd meg szintén pl Afterburner-rel, hogy meddig melegszik fel terhelés alatt a GPU, 60-70 fok még teljesen jó. Nem hiszem, hogy fölé menne automatikus venti szabályzás mellett.

X

(#6692) zsole84 válasza r6man123 (#6690) üzenetére


zsole84
senior tag

MSI Afterburnert próbáltad már? Elég jó ventiprofilokat lehet vele csinálni.

(#6693) r6man123


r6man123
senior tag

Köszönöm a válaszokat, megnézem! :)

(#6694) patex1983 válasza r6man123 (#6693) üzenetére


patex1983
őstag

Most toltam egy kis Dirt3-at, láthatod az értékeket:

43%-os venti fordulat mellett 54 fok a maximum :K
Ja és mindezt úgy, hogy GPU 1000 Mhz-en jár a gyári 860 Mhz helyett... :)
Ha érdekelne, így lőttem be a ventiprofilt MSI AB-ben:

X

(#6695) Indy69 válasza Henker2 (#6689) üzenetére


Indy69
aktív tag

Holnap vagy legkésőbb vasárnap írok :)

(#6696) Indy69 válasza Henker2 (#6689) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia ,mint ígértem leteszteltem a karimat passzívan alap órajelen csak ház hűtéssel ,és megmértem a helyigényét.
Kezdeném a fontosabb hardverek összehasonlításával ami itt számít.
Nálad : [VGA]a leendő hűtő[peter],ház[HAF922]
Nálam:[VGA]a meglévő hűtő[MK-13],ház[Fractal]
A két[VGA] szinte ugyan azt a teljesítményt hozza, de fogyasztásban az 560TI kicsit többet kér.
A két [hűtő] szintén ,de a Peter egy kicsit jobb.
A két háznál nagy eltérés van, nálad azért a 2-3 db[MegaFlow 200] azért a 187 m3 légszállítással és szellősebb kialakítása miatt előnyösebb
,mint a halkságra optimalizált Fractal aminek az oldalára próbaként [ NF-P14] raktam ami borzasztó hangosan 1200Rpm 110 m3 levegőt képes betolni ,+a gyári két 140mm venti elől és egy hátul.
A tesztek 21-22 cf szobában Fur Mark 1920x1080 felbontás alatt futottak képet nem enged felrakni mert nagy a mérete ezért csak G15 lcd fénykép van.
Normál direkt 2db 120 ventivel itt húzva volt egy régebbi kép.


Passzívan,csak ház hűtéssel.
itt ált meg ennél melegebb nem volt 1h WoT után sem ahol ami VGA limites játék és 95% kihajtja.
Mint látod elég nagy az eltérés de a HAF ban valszeg jobb értékeket produkálnál a Peterrel.
Ami a lényeges hogy direktben kábel kötözővel elfér alul a 25 mm vastag venti.


Viszont a kártya ,hűtő és ventik súlya miatt mindenképp ki kell kötnöd valahogy mert a közel 1 kg lefogja húzni.
Szerintem nyugodtan megveheted ha le tudsz mondani a gyári venti tartóról csak erre figyelj [link]

(#6697) Henker2 válasza Indy69 (#6696) üzenetére


Henker2
addikt

Köszönöm a nagyon jóra sikerült összehasonlitó tesztedet. Ezek után megnézek minden részletet én is és ezek után fogok dönteni!

Köszönettel :R

Henker2

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6698) Jumbó


Jumbó
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni amatőrként a témában.
Van egy ilyan kártyám SAPPHIREHD7970 3GB GDDR5 OC [link], melynek a gyári hűtésének a zajától játékok alatt idegbajt kapok. Nagyon hangos.
Néztem a Alpenfoehn Peter 79XX Edition hűtőt, sok-sok jót írtak róla, de sajnos attól tartok nem férne el a házban, mert a kártyámat a gyári hűtővel is csak az alaplap szélére a második 16xPCI slotba tudtam berakni (ami mellett meg nem sokkal már a táp van) a NOCTUA NH-D14 SE2011 proci hűtő miatt nem fér el az elsőben.
Alaplap GIGABYTE GA-X79-UD3[link].
Ház: COOLERMASTER RC-650-KKN1 Silencio 650[link]
Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne halkítani a VGA-t terhelés alatt?

Legvégső esetben lehet kisebbre kellen cserélnem a Noctua hűtőt és a karit átrakva már befréne az Alpenfoehn, de nem szívesen maceráznék vele (CPU hűtő le, újat venni - milyet :F - régit megpróbálni eladni stb.).
Szóval ha lenne valakinek valami épkézláb ötlete azt nagyon nagyon megöszönném. :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#6699) thboxx válasza Jumbó (#6698) üzenetére


thboxx
aktív tag

Tehát a rendszeredben ilyesmi elrendezésben van a D14?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6700) Indy69 válasza Jumbó (#6698) üzenetére


Indy69
aktív tag

http://download3.msi.com/files/downloads/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup231.zip
Evvel betudod állítani fixre a ventik fordulatát ,anno én is ezt használtam nálam 45%- 50% között volt ,de azért nézd meg hogy mennyire melegszik , 75-85cf az nem gond.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.