Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7851) oravecz56 válasza bolintocska (#7850) üzenetére


oravecz56
aktív tag

[link]igen

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7852) Henk válasza Vigneau (#7829) üzenetére


Henk
veterán

Úgy néz ki mégis kéne ilyen átalakító kábel mert új ötlet merült fel. Beszéltem a sráccal akinek linkelted a hirdetését de már nem foglalkozik ilyennel. Továbbra sem tudom honnan tudnék venni.
Egy másik kérdés. Van egy ilyen vga-m, de a hűtő teljesítményével nem vagyok elégedett, csere lesz. Viszont a hűtőborda csak a gpu-t hűti, a ramok, vrm, stb. hűtését ez a fekete fémlap látja el. Ha felteszek egy hűtőt ami szintén a gpu-t hűti aggódom a többi alkatrész hűtését illetően. Bár eddig is ez látta el ezt a feladatot de a 3 venti fújta rá a levegőt viszont az új hűtőnél ez a közvetlen légmozgás megszűnne. Gondoltam, hogy teszek a ház oldallapjára egy ventit ami a vga-ra lenne irányítva de ez nem ugyanaz. Ezt a fémlapot nem akartam leváltani ramsünikre mert ad egy jó tartást a nyáknak meg elég nagy fémfelület ami jól elvezeti a hőt, de leadás szempontjából nem az igazi és itt jön a talán beteg ötlet. Nagyon elvetemült dolog lenne ha erre a lapra ragasztanám fel pluszba a kis bordákat a kritikus részekre? :D
Számítana vajon valamit vagy teljesen felesleges? Mert ugye a sünik jobban tudnak hőt leadni a köztük áramló levegő miatt, viszont dupla thermal pad lenne közte.

(#7853) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Sziasztok.
Van egy 7970ghz editon Alpenfoehn Peter 79XX Edition-al felszerelve 14mm fant szeretnék rátenni de a levegő nyomása magas is halk is legyen és a légszállitása is magas legyen.Nem a pézröl van szó,de nemtalálok kedvemre valót.
Gondolom már valaki használt Petert.Miljen vetivel szerelte ?
Most 2db Be quiet! 14cm Pure Wings 2 van rajta
Halk de kicsi a nyomása 0.75 104 m3/h (ez már volt a polcon)adott volt.
Tanácsot előre is köszönöm.

Oszika

(#7854) TaaT válasza oravecz56 (#7853) üzenetére


TaaT
veterán

Most nem tetszik a katalógus adat vagy rosszak a hőmérsékletek? :U

Give them hell Ukraine!

(#7855) oravecz56 válasza TaaT (#7854) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Nem tetszik a katalógus adat(0.75) e miatt a bordákon nehezebben jut át a levegö és a vrm-ek forrok szinte éget terhelés alatt ha ráteszem az ujjam.Giga 7970 TO kölső részén van a vrm fölött egy nikkelezett acél csik alatta temál pad .Monitorozni nem lehet a hőfokot.
Azért gondoltam két erősebb ventire.

Alapon 30-31
Terhelve max 20% 1150/1500 1.2v 70-75 fok AB-vel
A vrm tüzforrok égetnek.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7856) Vigneau válasza oravecz56 (#7853) üzenetére


Vigneau
félisten

Én 2db Wing Boost-ot használtam rajta. Ezek vannak most az MK-26-on is. Nekem nem volt velünk gondom.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7857) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi gépem, benne pedig egy Asus (nvidia) 5950 Ultra videokártya. Szeretnék rá valami jobb/újabb hűtőt a gyárinál. Nem akarok brutális hűtést rá, viszont a gyári ventik meg vannak repedve rajta, és a kiegyensúlyozatlanság következtében meglehetősen hangosak. Ezért ezeket szeretném lecserélni, esetleg kiváltani valami jobb hűtéssel.
Jelenleg így néz ki:

Erre tudnátok valamit javasolni?
Természetesen meg van takarítva, szinte teljesen újnak néz ki (nemrég vettem itt a PH-n).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#7858) fzoli1985


fzoli1985
csendes tag

Sziasztok! van egy "kis" problémám. Van két Gigabyte GV-R928XOC-3GD (rev. 1.0) -es videokártyám
crossfire ben kötve. A hőmérsékletük felmegy teljes terhelésnél 85 és 90 fok fölé 22 fokos szobában.
Most egy 10 fokos szobában van egy Raven3-as házban.Alulról egy légtísztitó ventilátora
áramoltatja pluszban a levegőt.és így 63, 69 fokosak+gyakori szoba szellőztetés, mert felfűti a szobát,
és így a két vga hőmérséklete is növekszik ha nincs szelőztetve.
Külön külön működtetve max: 75 fokosak teljes terhelésen 22 fokos szobában.
Kérdésem hogyan lehetne csökkenteni a hőmérsékletüket crossfireben 22 fokos szobában,
anélkül, hogy garanciájukat vesztenék?Esetleg plusz axiális ventilátor alulra?
(A kártyák október végén és novemberben lettek véve),én most vettem őket használtan 1,5 hete
Köszönöm előre is a válaszotokat.
(Tápegységem vadiúj Corsair CS750m 80+Goldos)

(#7859) TaaT válasza oravecz56 (#7855) üzenetére


TaaT
veterán

"Terhelve max 20%"

Ez a ventilátorok fordulatszámára vonatkozik?

Give them hell Ukraine!

(#7860) oravecz56 válasza TaaT (#7859) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Power limit 20% venti 100%
Valley extreme HD például és szinte éget.
visszavettem 1000 /1050- boost 1.31v és 1.62v -ra stabil 10-zel kevesebb
fps 68 71 fok.De a vrm az kézrátételel sem változott (Nem monitorozhato)

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7861) TaaT válasza oravecz56 (#7860) üzenetére


TaaT
veterán

14-es venti 1000rpm-el kevés a vrm-nek?

Dobnál valami képet milyen bordák vannak a vrm-en?

Give them hell Ukraine!

(#7862) oravecz56 válasza TaaT (#7861) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Jobbat hirtelen nemtaláltam.
fölötte meg egy nikkeleztt fém csik van valamivel keskenyebb.

Oszika

(#7863) oravecz56 válasza TaaT (#7861) üzenetére


oravecz56
aktív tag


Ez már jobb
Csak a fejlogatása tér el a hütő bordának nincs külön fül a csavaroknak

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7864) TaaT válasza oravecz56 (#7862) üzenetére


TaaT
veterán

Elég sok hely van a peter lamellái és a nyák között, rakj a vrm-re rendes bordákat. Nekem a 5870-en ezek vannak (a felső négyből 2db) és egy 92mm-es slim venti elég neki 1400rpm-el.

szerk.: #7863 itt azért már nagyobbnak tűnik az a borda. Rendesen érintkezik, tehát a borda is forró?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7865) oravecz56 válasza TaaT (#7864) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Igen forro.
Amit mutatsz az ArcticCooling Accelero Xtreme 7970 VGA hűtőbordák a peterben nincsenek ezek a fajták
A baj csak az a hütö borda ragaszto ekkora höt ha nem bir leesik az meg bajt okoz.Ha a tetejére teszek vagyis kivülre és leesik a nyákra - 118 000ft a kár igy meg szét ég

Kerese ArcticCooling Accelero Xtreme 7970 VGA hűtő bordákat van fent hirdetés de semmi.
Egyanlöre egy 80 -as vevtivel hütöm oldalrol a vevntilátor álványrol

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7866) TaaT válasza oravecz56 (#7865) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából ha az a gyári borda kevés akkor az accelero bordái is kevesek lennének.

Jó lenne ha leszerelhető lenne a refhűtés bordája (mint némelyik nvidiának) a lemezről, az a szép nagy alu már elég lehetne.

Give them hell Ukraine!

(#7867) oravecz56 válasza TaaT (#7866) üzenetére


oravecz56
aktív tag

igen igazad van a peternek van is ez volt az egyik ok amiért vettem meg de csak refre jo a spéci borda.Ere rövid a csavarok furatai nem eggyeznek nem ér el addig rővid 5mm-rel

Oszika

(#7868) oravecz56 válasza TaaT (#7866) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Köszönöm a segitséget csinálok egy leszorito pántot az egyik végére és felrakom.joéjszakát

Oszika

(#7869) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen hűtőt érdemes venni egy VTX3D HD6850-es kártyára? Megmondom az őszintét, hogy a gyári már elég hangos és itt lenne az ideje kicserélni. Húzva nincs, játékra is van használva.

[ Szerkesztve ]

(#7870) patex1983 válasza ftamas0201 (#7869) üzenetére


patex1983
őstag

Accelero Twin Turbo II
Egy alternatíva, de ha rákeresel a fórumban, elég sok ajánlást találsz.
A műszaki rajz linkje már nem jó a hsz-emben, itt a jó link hozzá.

[ Szerkesztve ]

X

(#7871) ftamas0201 válasza patex1983 (#7870) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm a tanácsot, jónak tűnik elviselhető az ára is. :)

(#7872) pipo112


pipo112
senior tag

sziasztok valaki esetleg tud mondani valami infot hogy egy ilyen adaptert itt Magyarorszon hol lehetne beszerezni [link] vagy ilyet csak külföldről lehet mert gugliztam meg már átnéztem egy csomó üzlet kínálatát de csak mni 3pin to 4pin pwm-est találtam
a választ előre is köszi

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7873) Henk válasza pipo112 (#7872) üzenetére


Henk
veterán

Ha valahol találsz írd meg légyszi mert én is ilyet hajtok egy ideje.

(#7874) TaaT válasza pipo112 (#7872) üzenetére


TaaT
veterán

Egy elosztóval egy ilyen is megteszi sztem.[link]

Give them hell Ukraine!

(#7875) szente válasza TaaT (#7874) üzenetére


szente
addikt

Király vagy! :R Én meg béna az E-bayes keresőhöz.

(#7876) pipo112 válasza TaaT (#7874) üzenetére


pipo112
senior tag

Köszönöm minden elismerésem a tied :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7877) Henk


Henk
veterán

Ha valaki rendelne e-bay-ről ilyen kábelt, esetleg több db-ot, én is beneveznék egyre.

(#7878) TaaT válasza Henk (#7877) üzenetére


TaaT
veterán

1$ postával együtt, mi tart vissza hogy rendelj magadnak 1et? :)

Give them hell Ukraine!

(#7879) patex1983 válasza pipo112 (#7872) üzenetére


patex1983
őstag

Én házilag tákoltam ilyet, mert venni nem tudtam sehol...

X

(#7880) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Van egy SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition OC 1GB GDDR5 VAPOR-X Vga, aminek az egyik ventije hangos lett. Lehet ennek a csapágyát cserélni?

(#7881) kozmy válasza #32577792 (#7880) üzenetére


kozmy
őstag

Azt javaslom neked,hogy szedd szét a ventit és a forgó tengelyen van egy rugó azt szedd ki és ne tedd vissza, zsírozd újra és tök patent lesz. De ezekben 2 db csapágy van alul felül,ha találsz akkora méretű csapágyakat akkor cserélheted is.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7882) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

Gigabyte R9 270X-re rámegy egy Arctic Accelero Twin Turbo II? Ha nem, akkor milyen más hűtőt ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#7883) tailor74 válasza EnterR (#7882) üzenetére


tailor74
őstag

Szia!
Rá lehet tenni: link Technikai adatok alján ott a lista ,és azon szerepel a 270x is....
Kérdés: A gigán már az új wf3 hűtés van ,nem? Elvileg még garanciásnak is kellene lennie,akkor miért nem azt próbálod meg?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7884) EnterR válasza tailor74 (#7883) üzenetére


EnterR
veterán

Nem tudom, hogy új-e. Nem értem, itt mire gondolsz? Mármint mit próbáljak meg?

Én csak R7 270(X)-et találtam a támogatási listán.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#7885) tailor74 válasza EnterR (#7884) üzenetére


tailor74
őstag

Arra gondoltam ,hogy ez a fajta wf3 hűtés van-e rajta?

A kérdés második része pedig arra irányult ,hogy mivel ezek új kártyák ,gondolom garancia is van rá , és ha rossz a hűtése ,akkor érdemesebb volna garanciában cseréltetni ,nem? :R

A 270(X) -esek az R9 sorozathoz tartoznak ,szerintem elírták... :U

: mondjuk ez 280x , de ilyen

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7886) EnterR válasza tailor74 (#7885) üzenetére


EnterR
veterán

Dede, ez van rajta. Nem rossz a hűtés, csak kérdezem, mert a közeljövőben akarok beruházni egyre, mégis csak izmosabb a hűtése.
(De melyik a régi WF3?)

PSN ID: marquuard

(#7887) #32577792 válasza kozmy (#7881) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi, keresek valami célszerszámot hozzá:)

(#7888) Vigneau válasza tailor74 (#7885) üzenetére


Vigneau
félisten

MK-26 újratöltve... Elég viccesen néz ki. :DDD

EnterR:
Most még lehet rajta csereberélni "büntetlenül". De hamarosan a Gigabyte is beáll az új hullám sorába és garanciamatricát tesz majd a hűtő egyik csavarjára. A Palit és Gainward által elindított mozgalomba mostanra már az MSI és az ASUS is becsatolt. Ennek köszönhető, hogy nem egy GTX 760 Top SSU-t (benéztem vásárláskor), hanem egy GTX 760 DC2OC-t linkeltem az előbb én is. Még jó, hogy Smiti Barátommal sikerült VGA-t cserélnem. :R

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7889) EnterR válasza Vigneau (#7888) üzenetére


EnterR
veterán

És véleményed szerint MK-26 vagy Arctic Accelero Xtreme Twin Turbo II legyen?
MK-ra milyen ventit ajánlasz?

PSN ID: marquuard

(#7890) Vigneau válasza EnterR (#7889) üzenetére


Vigneau
félisten

MK-26 messze terjedelmesebb és bőven többe tud kijönni egy TT2-nél, mert a Prolimatech venti nélküli alapból, mint az Alpenföhn Peter. MK-26-on eddig Alpenföhn Wing Boost-okat, valamint előttük Coolink SwiF2-ket használtam. Mindkettő típus korrekt hűtésre képes. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7891) tailor74 válasza Vigneau (#7888) üzenetére


tailor74
őstag

Látom matrica kérdés letudva.... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7892) Vigneau válasza EnterR (#7889) üzenetére


Vigneau
félisten

(#7852) Henk:
Későn vettelek észre, pedig írtam is azóta... :B

Szerintem sok értelme nincs a plusz süniknek, de nem árt a saját bőrön való tapasztalat. Nekem nem jöttek be a sünik sosem, de ha van kedved kísérletezgetni, akkor egy próbát megér. Már ha még megvan a VGA...

tailor74:
Részben igen - de a Top-ot el "kellett" cserélnem egy DC2OC-ra. Viszont folyamatban van egy projekt a Top-ra is... :))

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7893) tailor74 válasza Vigneau (#7892) üzenetére


tailor74
őstag

Nem tudtam ,hogy létezik matrica nélkül is... :)
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7894) Vigneau válasza tailor74 (#7893) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, létezik. Egyébként ez a példány novemberben talált gazdára, míg az SSU decemberben. Kérdés, mikor készülhettek, de épp a határon csíphettem meg a matrica nélkülit.

Apropó, a DC Mini 2-re pedig szintén került matrica, pedig az egyívású a DC2OC-vel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7895) EnterR válasza Vigneau (#7890) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. Már csak a kérdés az, hogy ráfér-e a 3 slotos kártyámra, és ha ráfér akkor "lefedi"-e azokat a részeket, amiket hűteni kell. (GPU, VRM, stb.)

PSN ID: marquuard

(#7896) Henk válasza Vigneau (#7892) üzenetére


Henk
veterán

Csak azért gondoltam, hogy növelném vele a hőleadó felületet. Közben megoldódott ez a dilemmám mert találtam HA-n egy gpu blokkot és kaptam hozzá a sünöket is, így felragasztom próbaképpen. :)

(#7897) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Van itt egy régebbi Radeon 9550, aminek a ventijét elbarmolták. Letörött lapátok stb... Arra kértek, hogy ragasszam vissza, na perszeee :D Keresnék hozzá komplett hűtőt, csak valami olcsóbb fajta legyen, ne kerüljön többe, mint maga a kártya :)

(#7898) neko18 válasza Puro (#7897) üzenetére


neko18
senior tag

Elvileg ilyen vagy esetleg nem gyártanak hozzá gyári hűtőt? Biztos van valakinek az aprón is aki lecserélte. Ha nem szeretnéd húzni akkor simán a gyári is megfelel. Egyébként aki azt tanácsolta hogy ragaszd vissza a lapátokat nagy hülyeséget mondott szerintem. Tört lapátokkal nagyon sokat csökkenhet a hűtési teljesítmény ami túlzott kártyamelegedést okozhat. Szerintem vadászhatsz apródon is használt darabokat, főleg ha jó a tagnak a megbízhatósága is :)

kdxsv

(#7899) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok. Van egy MSI GTX680am, aminek a ref hűtését lecseréltem egy Arctic Twin Turbo II-esre, ennek a teljesítményével nagyon elégedett vagyok, piszok jó, viszont idleben passziv a gép (ezt eltekintve), így keresnék rá csendesebb hűtést, illetve arra gondoltam, hogy csak a ventiket veszem le róla és rászerkesztek valahogy két csendesebb ventit (pl nanoxiát). Szerintetek ez járható út?

(#7900) Vigneau válasza PainKiller13 (#7899) üzenetére


Vigneau
félisten

Miért nem csinálsz hozzá egy frankó ventivezérlő profilt AB-ben?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.