Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) PuMbA válasza *Ropi* (#48850) üzenetére


PuMbA
titán

Én irányjelzős fórumot egyszer se néztem vétel szempontból. Nagy részüknél képet sem raknak ki. Nem tudom miért hirdetnek ott emberek, mikor egy fórum nem eladásra való. Vannak külön fotós aprók, illetve nagyobb használt oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#48852) *Ropi* válasza PuMbA (#48851) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van külön adok-kapok része is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48853) OPiiPO válasza PuMbA (#48851) üzenetére


OPiiPO
addikt

Pedig nem rossz az. Kis gyakorlattal egészen gyorsan ki lehet szelektálni azokat a hirdetéseket amelyeket érdemes megpingetni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48854) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A Nikonnak a 18-105ös obija milyen a kit 18-55höz képest? Itt most képminőségre gondolok. Van-e különbség a zoom átfogáson kívül? Egyáltalán a 18-105ösben vannak változatok? Mint Canon 18-135is vagy usm.

(#48855) bayarena válasza Ed Parker (#48847) üzenetére


bayarena
aktív tag

Jó, azért ne keverjük, egy fritőz, porszívó vagy óvszert nem hasonlítanám egy fényképezőhöz. Az előbbiek esetében tényleg 0 kilóméteres az új, mert egy használat után is használati nyomok keletkeznek, por, gci, stb...
De egy fényképező esetén, ha teljesen karcmentes akkor 100 expo után még új.
Értelek titeket, a pénz miatt nem tetszik nektek, mert kevesebbet akartok fizetni...
Embere válogatja ill pénztárcája.
Nem azt mondtam, hogy örülnék neki, ha a leendő gépemben megvételkor már lenne 100 kattintás, de emiatt tuti nem balhéznék, mert nem érdekel.

(#48856) Throme válasza SkyLine3000 (#48854) üzenetére


Throme
veterán

Hitvitákat leszámítva az átfogás. Kinézetre is a 18-105-ös tetszik jobban :) .
Nincs belőle több verzió. 18-135-öt váltotta. Majd leváltották a 18-140 vr obival. Optikailag jó, mint kitobi. Használtaknál érdemes ellenőrizni a bajonett épségét, a zoomgyűrű gumi állapotát, a tubus lazaságát.

(#48857) SkyLine3000 válasza Throme (#48856) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Köszi!
Azért kérdem, mert még nem tudom, mit veszek. Nem nagyon akarok 18-55ös kit obival venni gépet, inkább 105össel, ha olyan gépre esik a választásom. Néha jól jön az a nagyobb átfogás. Többször éreztem kevésnek a 18-55öt. Canonnál is inkább a 135öst preferálom az alap kit obi helyett. Ott állítólag azért van különbség a sima IS és az IS USM között képminőségben is. Meg ugye utóbbi csendesebb és gyorsabb is.

(#48858) Viperator válasza SkyLine3000 (#48857) üzenetére


Viperator
őstag

Külön is lehet megvenni (ha nem kapható olyan kit-ben).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48859) SkyLine3000 válasza Viperator (#48858) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, tudom. Nézem külön a vázakat és az obikat is. Aztán majd egyszer hátha jön velem szemben a visszautasíthatatlan ajánlat. :) (volt pár, csak lekéstem, vagy nem válaszoltak...)

(#48860) kuyarashi válasza kuyarashi (#48816) üzenetére


kuyarashi
őstag

Megjött végül a D750, viszont a képélességgel én sem' volnék megelégedve. Lehet, hogy csak beképzelem.
Elég szubjektív lehet, de a képek egyébként sem tetszenek. Úgy ahogy vannak, "semmilyenek". Olcsó kategóriás váz képeinek tűnnek. Ezért most lehet megkapom a magamét, de a lényeg, hogy nem épp ezt várnám. a) Nyugtassatok meg, hogy csak rossz passzban vagyok! A képeket RAW-ban készítettem, semmilyen utómunkálatot nem végeztem, csak elmentettem *jpg-be, 12-es értékkel (sRGB). Csak a képélességet szerettem volna ellenőrizni, mert a tulaj szerint nem az igazi. (Az egyik objektív egy régi, képstabi nélküli Nikon ED f/2.8D 80-200 mm, a másik egy Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD.)
Van egy D610-ünk de szervizben rostokol. Majd összehasonlítom azonos körülmények között (objektív + beállítások) a kettőt. Az érzékelő azonos, de a D750-nek legrosszabb esetben is hasonló minőségű képeket kellene készítenie.

Ami elsőre feltűnt, hogy valami zörög a gépben, ha mozgatom. (Nem a csatok, nem a kihajtható kijelző zsanérjai, nem a vaku zsanérjai.) b) Erre van ötletetek?

c) D750-ekkel milyen probléma szokott lenni? Mint a korai szériák esetében, amikor a fényútba 'belógott' egy fényes csavar feje. Később valami képelsötétedés volt jellemző.

Előre is köszönöm a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48861) gaben22 válasza kuyarashi (#48860) üzenetére


gaben22
senior tag

D750-nek azt hiszem 3 nagyobb szériahibája volt, úgy emlékszem mindegyik ingyen javításos volt:

1. bizonyos körülmények között zöldült enyhén a kép (pl. arcbőr zöldes lett)
2. volt egy becsillanásos eset a tüköraknában
3. volt valami gond a redőnyökkel is (enyém is beleesik ebbe, csak mivel nem jött elő eddig, inkább tolnám bele az expókat, mert elvileg garancián túl is cserélik (szegény gépem már 5 éves te jó ég...), de most ugye nem utazok sehova, általában csak utazásokkor használom a fényképezőmet...)

Nem az összesnél volt ez, Nikon ad egy oldalt, ahol a serial number alapján meg tudod nézni a tied beleesett-e. Másra nem emlékszem, ami ingyencserés lett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#48862) Timer válasza kuyarashi (#48860) üzenetére


Timer
veterán

Nincs tapasztalatom a D750-nel, de így elsőre ezek a képek nem jobbak, mint amit a 3500-am csinál, élesség tekintetében legalábbis biztosan nem. Objektív nem lehet tré?

(#48863) kuyarashi válasza gaben22 (#48861) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tudom, hogy szériaszám alapján beazonosíthatóak ezek a problémák, viszont a zöldes bőrárnyalatot köszi, erről nem hallottam. (A becsillanás volt a fényútba kerülő, festetlen alkatrész, amiről írtam, ill. a sötétedés, amit a redőny okozott.)

Timer(#48862)
Pont egyszerre mindkét objektív? A 80-200-al ügyesen kell bánni, ez tény, de a Tamron azért elég jó képeket lő a D610-el, tehát nem, nem valószínű, hogy lencse probléma okozza.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48864) wms válasza kuyarashi (#48863) üzenetére


wms
senior tag

Lehet, hogy csak össze kell hangolni az obikat vázzal. :K

(#48865) kuyarashi válasza wms (#48864) üzenetére


kuyarashi
őstag

A fókuszállításra gondolsz?
Szerintem tutira nem ezzel van a gond. Nem valószínű.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48866) randras_83 válasza kuyarashi (#48860) üzenetére


randras_83
addikt

Tegyél rá egy 85-os af-s üveget vagy egy N70-200-at vagy egy Nikkor 135ai-t nézd meg a Flickr oldalam jó kis váz ez.

https://www.flickr.com/randras83/

(#48867) Ed Parker válasza kuyarashi (#48860) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a d610-el ugyanezekkel az üvegekkel jók voltak a fotók?

(#48868) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Szereteném a segítségetekt kérni. Szerettem volna olyan képeket csinálni itthon, amelynél full sötét a háttér, és csak oldalról kapja a vakut a portré alanya. A gondom az, hogy ehhez a setuphoz 1/2000-edtől rövidebbre kellene vennem a gépemen a záridőt, ami vaku nélkül megy is, de amint felkerül a villantó, vagy a távkioldója, ez azérték maximalizálódik 1/200-ban. Hosszabbra lehet venni, rövidebbre nem, pedig a gép alapesetben 1/4000-re képes. Mi lehet a gond, mit nem látok át? A gép Nikon D3500, az objektív ahogy nézem, kábé mindegy is, a vaku pedig Godox TT350N, illetve egy szintén Godox X1-es kioldó. Elvileg ezek tudják a HSS-t, ami az extrém rövid villantásokhoz kellene. Hiába rakom át TTL-ről manuálba a vakut, a gép azonnal veszi a lapot, és korlátoz 1/200-zal. Ötletetek esetleg? (Azon kívül, hogy menjek fotós suliba :))) Köszi előre is!

Az ötletet és a beállításokat egyébként innen vettem kölcsön, de már régi perverzióm egy-két ilyen kép az Asszonyról, és ha lehet, magam oldanám meg a menedzsmentet! ;-D

[ Szerkesztve ]

(#48869) wms válasza Ed Parker (#48867) üzenetére


wms
senior tag

Azt mondta, hogy igen. :K

(#48870) Timer válasza Timer (#48868) üzenetére


Timer
veterán

Már nem tudom szerkeszteni, de létezhet, hogy a D3500 egyszerűen nem támogatja a HSS-t? Akkor meg mi a tökömért lehet 1/4000-edre húzni a záridőt vaku nélkül, hiszen ilyen rövid záridőhöz kábé mindig vaku kell, vagy nem?

FORRÁS

[ Szerkesztve ]

(#48871) forceberg válasza Timer (#48870) üzenetére


forceberg
veterán

A Nikon "kisgépei" kb. sosem voltak Auto FP(HSS) képesek.

Menj ki napsütésben egy 1,8-assal a szabadba, még az 1/4000 lehet, hogy sok is lesz. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48872) Timer válasza forceberg (#48871) üzenetére


Timer
veterán

Oké, jogos, napfényben persze elég. Így viszont elég nehezen tudok olyan képet lőni, amit szerettem volna, ha csak nem sötétítek be fullra a szobában. Akkor meg már akarja fényképezni a tököm az Asszonyt! :-)

(#48873) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Nikon D5300-as gépem van és ehhez szeretnék objektívet vásárolni amivel városban épületeket szeretnék fotózni, viszont kezdő vagyok ezért elsőre nem szeretnék sokat kiadni érte. Ezt néztem ki, jó lehet? Vagy valami mást ajánlanátok?

Köszönöm előre is a segítséget! :R :B

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#48874) wms válasza zsolti72837 (#48873) üzenetére


wms
senior tag

Ez egy jó kis obi, de lehet, hogy épületekhez szűk lesz.

(#48875) anaqer válasza zsolti72837 (#48873) üzenetére


anaqer
veterán

Ha már megvan a géped, gondolom kitobival használod, nem?

Próbálgasd úgy, hogy több pár alkalom erelyéig akkor sem tekered el 35mm-ről amikor eddig el szoktad - ha együtt tudsz élni vele úgy (vagy nem gond menet közben cserélgetni), akkor megveheted. (Én villámgyorsan agyfaszt kapnék tőle, nekem kell a nagylátó... dehát kinek mi. válik be.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48876) kuyarashi válasza Ed Parker (#48867) üzenetére


kuyarashi
őstag

Persze, ahogy írtam is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48877) SkyLine3000 válasza zsolti72837 (#48873) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Városban, épület fotózáshoz inkább vmi széles kell. Mint Canonnál 10-18. Kb ennek a Nikonos megfelelője. Valamennyi zoom átfogás nem árt. Én is sokat fotózom a városomat (épületek, stb) évek óta. A 35mm apsc-n 52,5mm. Városban ettől szélesebb kell.
Én, ha megtalálom az igazit, akkor ezek az obik fednék le, amire kell (város, rendezvények): 18-105mm, 35mm és vmi széles 10-18 körüli.

[ Szerkesztve ]

(#48878) rekid válasza kuyarashi (#48863) üzenetére


rekid
addikt

Jó lenne tudni, hogy képeken hová fókuszáltál.
Egyébként pedig csinálj képet live-viewból. Ott biztos nincs front/back focus probléma.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48879) *Ropi* válasza rekid (#48878) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kontraszt alapú AF is tud téveszteni extrém esetekben, mert nem mindig az élességi síkban lévő dolgok látszanak a legkontrasztosabbnak. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48880) Ed Parker válasza kuyarashi (#48876) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor passz, volt D750, semmi gond nem volt az élességgel, az egy tök jó váz.

(#48881) rekid válasza *Ropi* (#48879) üzenetére


rekid
addikt

Persze de arra nekünk most tökéletes, hogy lássuk mi a helyzet.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48882) zsolti72837 válasza wms (#48874) üzenetére


zsolti72837
őstag

Esetleg milyet érdemes majd hozzá venni?

anaqer: Igen, azzal használom (18-144mm). Értem, Te esetleg milyet javasolná hozzá ilyen ár körül? Esetleg 50mm-est?
:R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#48883) Viperator válasza zsolti72837 (#48882) üzenetére


Viperator
őstag

Épület fotózáshoz Tokina 11-16/2.8 az ideális. Nem értem, miért nem próbálod ki a kiteddel? (18-140mm, mondjuk 18-50mm közötti gyújtótávval általad készült képek megfelelnek az elvárásodnak? Meg a szűk helyeken készült képek is?)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48884) rmatyi


rmatyi
tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire éri meg beruházni egy új D750-re?

(#48885) rekid válasza rmatyi (#48884) üzenetére


rekid
addikt

Attól függ mit fotózol mi a felhasználási terület, illetve milyen cuccaid vannak már.
Egyébként jó vétel.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48886) Throme válasza rmatyi (#48884) üzenetére


Throme
veterán

Azt hogy kell érteni, hogy megéri?

Ha melóra veszed, és ügyes vagy, visszajön az ára.
Ha hobbira és van mellé zseton obikra és utazni/stúdió felszerelésre (attól függ mire használod), akkor is megéri.

Ha használt vs új, és még nem tudod mennyire érdekel az FF, vagy a fotózás, akkor használt jobb...kisebb bukta kiszállni belőle...

(#48887) rmatyi válasza rekid (#48885) üzenetére


rmatyi
tag

Főként tájkép és portré. D3500-ról váltanék, egyelőre csak egy 50 1.8g, ami FX objektív.

(#48888) rekid válasza rmatyi (#48887) üzenetére


rekid
addikt

Hipertérugrás lesz.
Tájképnél ajánlom mellé a Tami 17-35-öt.
Portréhoz is kiváló, ha nem vágysz szemkövető fókuszra és a milcek fókuszrendszerére.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48889) Ed Parker válasza rekid (#48888) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ha egy Hasselblad 100mp-ra váltana az mi lenne? :D

(#48890) rekid válasza Ed Parker (#48889) üzenetére


rekid
addikt

Na ja.. olyat még nem fogtam. :D Bár nem vagyok benne biztos, hogy akkora érezhető "hűha" faktora van félprofi FF után a középformátumnak mint beugró APS-C után a félprofi FF-nek.
Aztán meg lehet keresgélném az állam.. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48891) Ed Parker válasza rekid (#48890) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd meg Borsi Flóra képeit, meglátod meddig 6DII és honnantól Hasselblad :D

(#48892) randras_83 válasza rekid (#48890) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem esett az állam amikor a 150mpx és PhaseOne képeit nyálaztam itthon:DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#48893) Ed Parker válasza randras_83 (#48892) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugye? Az azért más kávézó. :)

(#48894) helixP válasza randras_83 (#48892) üzenetére


helixP
nagyúr

Facebookra minek annyi Megapixel? :DDD

(#48895) rekid válasza randras_83 (#48892) üzenetére


rekid
addikt

'vót mibű kropplni.. :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48896) Viperator válasza helixP (#48894) üzenetére


Viperator
őstag

Hatalmas reklámképeket csinál pénzért :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48897) zsolti72837 válasza Viperator (#48883) üzenetére


zsolti72837
őstag

Egyenlőre csak érdeklődtem efelől. Nyilván azzal csinálom. :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#48898) kuyarashi válasza rekid (#48878) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az a lényeg, hogy sehol sem igazán éles, egyébként általában durván a kép közepén volt a fókusz. D610 ennél jobb, szóval tuti, hogy nem ilyennek kellene lennie.

Ed Parker (#48880)
Így van, a D750 már elég korrekt váz, sőt szerintem már a D610 is az.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48899) rekid válasza kuyarashi (#48898) üzenetére


rekid
addikt

Szerintem meg ezt így nem lehet megmondani.
Ott a DSC_0118.jpg a levendulán van a fókusz és éles is. Ilyen távolról f4-en 200mm-eren reciprok érték határán lévő záridővel szerintem ez ennyit tud. (Mármint az obi)
Csinálj egy rendes fókusz tesztet és kiderül ha van valami turpisság.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48900) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Kezdőnek van olyan honlap, könyv, youtube csatorna ahonnan az alapokat és az elméletet meg tudom jól tanulni? :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.