Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) total90 válasza t72killer (#48299) üzenetére


total90
veterán

Fogalmam nincs, nekem SanDisk van. Mondjuk ezekkel meg más a gond, vagy van egy SanDisk kártyaolvasód direkt ehhez a kártyához, vagy marad a kábel, amivel dög lassú.

(#48300) oszy

Valami tükröződése.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48302) #56474624 válasza Vikthor (#48293) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valószínűleg azért, mert különben alulexponált lenne.

Ha pedig alulexponálod a beállított max. ISO-n, azt utána korrigálni kell, és zajban kb. ugyanott leszel, mintha magasabb ISO-val lőnéd helyes expozícióval. Nyilván ez függ a különböző automatikus zajcsökkentési beállításoktól is.

[ Szerkesztve ]

(#48303) t72killer válasza total90 (#48301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre maradok az 1db xqd-nél, nekem elég.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48304) Ed Parker válasza t72killer (#48303) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem Z6-nál bőven elég egy xqd.
még D850-hez is.

(#48305) t72killer válasza Ed Parker (#48304) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, mennyiségre gondoltam, 2db kari helyett. Szvsz megleszek pótkari nélkül. Nem lövök pénzért esküvőt, ahol a menyasszony leszedné a fejem képbukta esetén.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48306) mazsi70


mazsi70
senior tag

D6

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#48307) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ti mikor fotóztok manual módban reggel/délben/este akkor rögtön tudjátok milyen záridő/rekesz/iso kell a jó vagy "használható" fotó elkészítéséhez? Nekem olyan 2-3ra jön össze, ez normális?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48308) t72killer válasza Vikthor (#48307) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem normális. Én csillagfotókon kívül nem szoktam használni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48309) Roachy válasza Vikthor (#48307) üzenetére


Roachy
senior tag

Csak a rutin kérdése az egész. Én általában egy próba képből már tudom, hogy mit és merre kell változtatni a helyes expóhoz. de az sem ritka, hogy elsőre belövöm és már a próba kép is ok. Minél többet lősz manuálban, vagy figyeled a beállításokat más módokban és hogy az mit eredményez, annál biztosabban tudod majd ránézésre is belőni az értékeket. 2-3 kép egyáltalán nem rossz, az szerintem már bőven a haladó szint.

[ Szerkesztve ]

(#48310) #56474624 válasza Vikthor (#48307) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elsütni igazából nem feltétlen kell, a fénymérő alapján lehet számolgatni. Ha mondjuk 1/20 sec-ot kéne kitartani ISO100 és f/11 mellett, de azt mondom, hogy 1/100-at szeretnék, akkor az egy 5-szörös szorzót jelent ISO-ban, tehát 500-as ISO-ra kell állítani.

Vagy pl. ISO100 és 1/1000-es záridőhöz a fénymérés alapján az f/4-es rekesszel lenne jó az expozíció, de én f/8-at szeretném inkább, akkor (8/4)^2 = 4-szeres szorzót jelent az ISO-nál, tehát akkor ISO400 1/1000 f/8 lesz a beállítás.
A gyakorlatban persze nehézkes így számolgatni a rekesszel, a szabványos rekeszértékek:

1, 1.4, 2, 2.8, 4, 5.6, 8, 11, 16, 22, stb., ezek mindig 1 FÉ-et jelentenek az előzőhöz képest.
1.4 és 4 között tehát 3 FÉ-nyi a különbség, 3 FÉ-nyi különbség 2^3 = 8 -szoros szorzót jelent.

Mondjuk a manuális 50/1.8-asomon 2-től felfelé már szabályosan jönnek a rekeszértékek, szóval az ember tudja, hogy ha egyet fordít, az 1 FÉ különbség, ez a modernebb objektíveknél és vázaknál a segédtárcsával állítva a rekeszt már nem így van, mindenféle köztes érték lehet a rekesz, szóval rekesszel, pláne fejben, nem egyszerű számolni (hacsak nem ragaszkodik az ember a szabványosakhoz), de a záridővel és ISO-val minden további nélkül lehet.

A fentiek persze nem számolnak azzal, mikor nem helyes az expozíció a fénymérést követve. Oda viszont már rutin kell, hogy elsőre eltalálja az ember, amúgy próbálkozik, hisztogramot néz. Témafüggő.

[ Szerkesztve ]

(#48311) Roachy válasza #56474624 (#48310) üzenetére


Roachy
senior tag

Így is lehet, de ez inkább a reál beállítottságú emberekre igaz és csak állandó fényviszonyok mellett.
Én mire végzek a számolgatással, már jön egy felhő és kezdhetem elölről.
Ezt a hozzászólásodat is 3x el kellett olvasnom mire fölfogtam a számokat. :DD

(#48312) #56474624 válasza Roachy (#48311) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze nem muszáj számolni, mert a fénymérő (ha épp működik) úgy is reagál. :) De nem tudom, hogy értette a hozzászólását: a jónál is jobb expozíció megtalálása (amiről te is írtál), vagy egyfajta inicializálás, adott fényviszonyok mellett hogy induljon el a beállításokkal. Utóbbihoz elég a fénymérő. :)

(#48313) total90 válasza t72killer (#48303) üzenetére


total90
veterán

Őszintén... ha tudtam volna, hogy csak ennyi a különbség és milyen szívás a kártyaolvasó, akkor nem vettem volna.

(#48306) mazsi70

Szerintem borzalmasan rossz lett a D6. Hogy mertek ezzel kijönni mint Canon 1DX III ellenfél?
Az egyetlen, amit gondolni tudok, hogy jön egy talán Z9 néven és az majd szét darál mindent... vagy nem :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48314) Ed Parker válasza total90 (#48313) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt azért így elsőre kijelenti elég bátor, csupán a speckók alapján.

(#48315) p_adam válasza total90 (#48313) üzenetére


p_adam
addikt

(szó szerint is) arra az egy dologra fókuszál, amire a D5-öt is tervezték, nekik készült ez a gép (az elnevezés persze nem feltétlen szerencsés, tekintve hogy D3S és D4S is létezett). Nem valószínű, hogy 2020-ban valaki azon vacillál, hogy melyik legyen a Canon v. Nikon közül, valószínűleg valamelyik rendszerben benne van, és nem fog ezért váltani. Attól hogy az 1DX III videóban erős, egy csomó sportfotós soha nem is fogja ilyen módban használni.
Persze amiatt, hogy 'lelépték', a YT side-by-side teszteken nem valószínű, hogy remekelni fog, de a való életben megállja a helyét.

(#48316) t72killer válasza total90 (#48313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Senki se tudhatta előre - és 200€ körüli darabáron már megértem, hogy szeretnél időtállóbb kártyát venni, ami ha most nem is, a következő vázban brillírozik.

A kártyaolvasós szívás meg extra szemétség, arról volt szó, hogy mind2 PCIe cucc.

A "mindent daráló" z9-re még erősíteni kell tech fronton sztem. Nem tudom, hogy áll a sony a9 II rolling shutter téren pl, de a következő generációnak már sztem kéne hoznia pl az 1/250s e-shutteres vakuszinkront, kvázi nullázott evf-lagot (ez ha jól rémlik a sonynál már megvan, úgyh nem ábránd), 4k60p teljes szenzorkiolvasásos, 422/10bit/log belső videorögzítést és egyéb nyalánkságokat. Ehhez új proci/alaplap/szenzor kell, olyan, ami a fentebbi videó alatt annyit fogyaszt/melegszik, mint a mai mezei 4k30p-n.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48317) robi1979 válasza Roachy (#48311) üzenetére


robi1979
aktív tag

Nem feltétlen. Én pont ezért vettem egy ilyen fénymérőt: Sekonic 478D. Ha van valakinek tapasztalata fénymérőkkel (vagy pont ezzel a típussal) kapcsolatban szivesen venném egy másik topicban vagy privátban hogy ne offoljuk szét a Nikon topicot.

Ez pl iszonyat sok mindent tud: color chekker profiltól kezdve teljesen a géped dinamika tartományára lehet szabni. Amit viszont nem nagyon értek pl a két lámpás megvilágításnál a direkt fény és a vissza vert fény aránya. Hogy mikor kell kitolni a kis kupolát meg mikor nem?!Az addig OK hogy behúzva a vissza vert fényt méri.

Illetve azt honnan lehet tudni hogy a külső fénymérő valóban helyesen mér e? Az addig OK, hogy helyes az expo - nem ég ki - de mi van akkor ha az LCD sz@rul jelenít meg, pl Sony a6300?

[ Szerkesztve ]

(#48318) p_adam válasza t72killer (#48316) üzenetére


p_adam
addikt

Elsősorban sportra tervezett gépnél a lag-en kívül az összes felsorolt dolog teljesen felesleges. Mért volna fontos a vakuszinkron, ha már egyszer a mechanikus zárral úgyis működik, videóra meg vannak (lesznek) más modellek, ha már az A9II-nél nem tértek el ettől mintától, a jövőben se lesz rá szükség. Még jobb AF, még több fps, nagyobb bitmélység 20+ fps módban is, jobb EVF ezek lehetnek majd a fő fejlesztések, meg persze még több objektív.

(#48319) t72killer válasza p_adam (#48318) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sportra tervezettnél igen. Kérdés, mire tervezik? A z6-nál (és a kiadásával párhuzamos Atomos-udvarlási körnél) nekem úgy tűnt, videós téren is próbálják megvetni a lábukat. Ott viszont nem ártana komolyabbat letenni az asztalra, mint a (videós téren szintén nem túl régi motoros) Fuji.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48320) p_adam válasza t72killer (#48319) üzenetére


p_adam
addikt

Egyelőre az A9 széria áll a MILC gépek felső szintjén, főleg ezzel kéne versenyeznie a Z9-nek a neve alapján, a videós és nagy felbontású modellek lentebb foglalnak helyet.
A Sony kameráknál fejlettebb szenzort nem fog kapni, a rétegelt is kérdéses, bár az fps-t fel lehet vinni mechanikus zárral is.

(#48321) OPiiPO válasza total90 (#48313) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egészen pontosan miben borzalmasan rossz a D6? Konkrétumokat légyszives, azzal tudunk mit kezdeni. Köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48322) p_adam válasza OPiiPO (#48321) üzenetére


p_adam
addikt

Még nem lehet biztosan tudni, de lehet, hogy ugyanaz a szenzor, ami magas ISO-ra optimalizált, alacsony ISO-n gyengébb dinamika és lassú a kiolvasása.
Emiatt nem képes 20 fps-re elektronikus zárral és jó AF-el, mint a konkurencia, és a keresőben nem tud 16 fps-t csak 14-et.
Tulajdonképpen csak a processzor meg az AF rendszer meg a vezetékes és vezeték nélküli kommunikációs csatornák, LCD, stb., amik megújultak (a többit nagyon nem részletezik), de az ár ugyanolyan magas maradt.
Viszonylag zártkörű lett a bejelentés, nincs róla sok teszt, mint a konkurenciánál, ami azt sugallja, hogy annyira ők se szeretnék, hogy folyton össze legyenek vetve, aki a D5-öt arra használta, amire elsősorban tervezték (ami szintén nem volt egy mindenes gép, de talán egy fokkal közelebb sorolható volt az 1DX II-höz), az a D6-ban se fog csalódni, más meg akkor se vette volna meg, ha jóval többet fejlesztenek rajta.

A fő probléma inkább az, hogy valószínű a többi modell fejlesztésére is limitált a keretük, szükségük lenne egy A7III szintű slágertermékre, ami mondjuk a most bejelentett D780-at elavulttá tenné, de ami jobb lesz, az valószínű jelentősen többe is kerül majd.

(#48323) OPiiPO válasza p_adam (#48322) üzenetére


OPiiPO
addikt

jogosnak tűnik amit írsz :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48324) HThomas válasza #56474624 (#48288) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Klassz, tényleg megcsinálták még aznap, ráadásul garanciaidőn túl is ingyen volt és még a garipapírt sem kérték el, mert benne volt a gép a rendszerben (nem is volt mondjuk nálam :) )

Az egyetlen szépséghiba, hogy egy koszfolt úgy tűnik megmaradt, ráadásul elég nagy és észrevehető... grrr... de amúgy mindenhol máshol tök jó, sehol egy pötty a képen.

[ Szerkesztve ]

(#48325) pergabb


pergabb
senior tag

Tudom most sokan hulyenek fognak nezni... De mit jelent a fomuszmodok kozott, hogy 50 valahany, vagy csak 1 pont van kivalasztva, ha koveto es sima modban is ki tudom valasztani az osszes letezo fokuszpontot?
Illetve az lenne meg a kerdesem, hogy a 3d fokusz erzekenysegen lehet e valtoztatni, vhogy a kutyat nem tudja lekovetni sehogy, a csoportos kovetessel jobb eredmenyt ertem el.
Sorry a fogyatekos kerdesekert, de a leirasaban sem egyertelmu mi van..
Vaz d750

(#48326) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
A 18-105-ös obimon egy keskeny műanyag gyűrű elvált a zoom gyűrű szélétől. Gondolom a porosodást, esetleg az obi szétcsúszását hivatott meggátolni. Nyilván nem tört, de nem tudom, eddig mi rögzítette (ragasztás nyomát nem látom). Hiába tolom a "helyére", mindig elcsúszik, ha a fókusztávolságot növelem.
Házilag hogyan tudom javítani? Szentségtörés lenne a pillanatragasztó?

Bocsánat, kép a köv. hsz-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#48327) nikkor


nikkor
aktív tag

(#48328) Throme válasza nikkor (#48326) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is régen lejött. Vagy próbáld visszanyomni a helyére (arra már nem emlékszem, hogy picit próbáltam rajta csavarni, mintha menetes lenne...), asszem nekem így is sikerült, mert a helyén van.

Ragasztás is szóbajöhet, de ne pillanatragasztóval, mert a következő problémád ezzel az obival a zoom gumigyűrű kilágyulása és cseréje. Az újat nehezebb lesz ezen a műanyag gyűrűn áthúzni, ha betonkeményen beragasztottad előtte és nem levehető, csak töréssel...

szvsz

(#48329) Roachy válasza pergabb (#48325) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem minden infót megtalálsz a kézikönyvben, de még a net nem túl mély bugyraiban is, egy kis gugli segítségével. ;)
De a lényeg, hogy ha mondjuk 9 pontos AF módot állítasz be, az azt jelenti, hogy a te általad keresőben kiválasztott fókusz pont körül, tovább 9 aktívan segíti az élességállítást, ha a tárgy kimozdulna onnan.
A 3D-t nem lehet finomhangolni. A kutyák már csak ilyenek, nem könnyű őket lekövetni semmivel, ha nem akarják...

(#48330) Geller72


Geller72
veterán

-Q1: SB 30-as vakuhoz vennék Nitecore tölthető akkukat. Találtam is jó áron, de bizonytalan vagyok a típust illetően. CR123A-t ír a Nikon, mint kompatibilis akkut, ez 3V-os, ennek megfelelően a 16340 típus jó hozzá. Forgalmazótól kaptam ajánlatot, de abban meg RCR123A van Megadva, ami meg viszont 3.7V (ugyanúgy 1 cellás), de NL166-os típusra. Lehetséges, hogy a kettő tulajdonképpen ugyanaz? Nem szeretnék a fiókba rendelni csak úgy gurigákat, amit később semmire sem tudok használni.
-Q2: A Nikon-nál mennyiért tisztítanak szenzort és obit? Bruttó árban. Nincs garancia már. 3-4 obi lenne, meg egy gép.
:R

(#48331) #56474624 válasza Geller72 (#48330) üzenetére


#56474624
törölt tag

A vázra nem szükséges érvényes garancia az ingyenes szenzortisztításhoz. A lényeg a magyar garanciapapír, de hogy az ezer éve lejárt, senkit nem érdekel, azokra is épp úgy jár.

(#48332) NandorHUN válasza t72killer (#48305) üzenetére


NandorHUN
addikt

Régebben is úgy fotóztak.

Csak marketing csinált egy trendet annak amire gyakorlatilag szükség sincs.
Szvsz nagyobb az esélye, hogy összetöröd a kamerádat vagy ellopják, mint hogy az XQD kártya cserben hagyjon.

Az meg, hogy volt akinek már tönkrement kínából rendelt pár ezer Ft-os SD kártyája az olyan mintha azt mondanám, hogy érdemes tartalék motort tenni egy Audi-ba, mert volt egy polski-m ami lerobbant.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48333) Roachy válasza NandorHUN (#48332) üzenetére


Roachy
senior tag

XQD-val még nem volt bajom, de SD és CF kártya is adta már meg magát munka közben.
Mindegyik eredeti, drágán vásárolt márkás kari volt. És mindkét esetben a gépben lévő másik kártya mentette meg a melót.
De tény, hogy az XQD elvileg sokkal biztonságosabb mint bármelyik másik, de ezt is csak az idő fogja majd igazolni. Engem továbbra is megnyugtat, ha van egy backup is a gépemben. Ha csak 1% az esély a meghibásodásra és az pont nálam jön be fontos munka közben, akkor igenis életmentő a második kártya.

(#48334) NandorHUN válasza Roachy (#48333) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ha valakinek ekkora életmentés kell akkor az a legbiztosabb, ha beállítod, hogy fotógép folyamatosan küldje a gépre a képeket kártyáról.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48335) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Kint a 3.0fw Z6-ra.
[link] f

(#48336) nozs23 válasza NandorHUN (#48334) üzenetére


nozs23
addikt

Ja, végülis gyakorlatilag rosszabb a két SD foglalat, mint az egy, vagy mit akarsz ebből kihozni?
A két SD kártya marketing nonszensz, de az egy XQD 3-4x áron az istenkirály és véletlenül sem marketing BS... :D

Kérdezz meg valakit, aki mondjuk pénzért fotóz, hogy mit választana egy single xqd-t, vagy két SD-t? Nem véletlenül sztenderd ez a pro gépekben tizenx éve már. Akiket én ismerek fontolóra se vennének egykártyás gépet, de tuti ők a hülyék. :(

(#48337) Roachy válasza NandorHUN (#48334) üzenetére


Roachy
senior tag

Remélem te is érzed, hogy csak a vita kedvéért írsz hülyeségeket. :))
Ez egy sokkal bonyolultabb, drágább, energia igényesebb, lassabb, rizikósabb és fölöslegesebb megoldás, mintha 2 kártya van a gépben. ;)

(#48338) robi1979 válasza Ed Parker (#48335) üzenetére


robi1979
aktív tag

"now offers an Animal detection option that adds dogs and cats to the subjects supported by face- and eye-detection autofocus." - pff, megkapta mint az A7III...

Firmware frissítéshez feltétlenül szükség van még egy 100 dolláros XQD olvasóra vagy rá lehet valahogy madzagosan vagy wifin is varázsolni a .zip-et a kártyára?

(#48339) t72killer válasza Ed Parker (#48335) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, végre:
" Improved the functionality of subject-tracking AF (available when Auto-area AF is selected for AF-area mode) as follows:
- Subject-tracking AF can now be initiated via the Fn1 or Fn2 button on the camera or the Fn1 or Fn2 button on the lens. Subject-tracking AF must first be assigned to the control using Custom Setting f2 (Custom control assignment) in Group f (Controls) of the CUSTOM SETTING MENU or Custom Setting g2 (Custom control assignment).
- The behavior of the camera when tracking is end by pressing the AF-ON button or by pressing the shutter-release button halfway with AF-C (continuous-servo autofocus) and subject-tracking AF enabled in photo mode has been changed to more closely resemble that of the 3D-tracking option for digital SLR cameras."

A követő AF hiányosságai miatt akartak röpke 4 hónappal ezelőtt a nekem több mint 1000€-val drágább a7III-ra rábeszélni. Azóta öszvissz egy héja repült ki túl gyorsan a képből fotós aktivitásom során, de mivel errefelé lakik, vissza fog jönni:))

Vajon a köztes verziókat is fel kell rakni, vagy mehet egyenesen a 2.0-ra?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48340) Ed Parker válasza robi1979 (#48338) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt nem tudom, nekem csak 50€-s xqd olvasom van,Sztem az is elég nem feltétlen kell 100 dolláros.

t72killer: én simán felraktam és probalgattam Google macskás képeken, fog mindent, nagyon jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#48341) t72killer válasza Ed Parker (#48340) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

A kolléga úgy gondolta sztem, hogy kábelen PC-ről áttolni a firmware-fájlt a gépre. Ez tartok tőle nem fog menni, mert már jó ideje nem működnek pendrive-módban a nikon gépek:(.

A PCs wifi kapcsolatot csak airnef-fel sikerült belőnöm - azon nincs kamerára fájlmásolás, illetve a droidos snapbridge-en sem, kelleni fog mindenképp egy kártyaolvasó. A 20$-os kínai is jó (csakhát koronavírusos időkben ki rendel kínából:F?).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48342) Viperator válasza Ed Parker (#48340) üzenetére


Viperator
őstag

Lexar kártyaolvasóm van és nagyon megbízható.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48343) Viperator válasza t72killer (#48341) üzenetére


Viperator
őstag

Minek pendrive mód? SD kártyáról működik....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48344) t72killer válasza Viperator (#48343) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy raksz SD kártyát z6-ba :F

Arról van szó, hogy a kollégának nincs (xqd) kártyaolvasója - feltételezem a képeket eddig usb-kábelen mentette le. Ellenkező irányba viszont úgy tudom, nem megy az adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48345) Viperator válasza t72killer (#48344) üzenetére


Viperator
őstag

Ja, abban milyen kártyafoglalat van? Nem tudtam, hogy nem SD.... (egyébként nem is érdekel(t) a Z vonal, amíg van a tükrös...)

Sajnálja venni egy normális Lexar kártyaolvasót? (18-20ezer ebayről).... van olcsóbb megoldás és az is van nekem, párszor használtam és rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48346) *Ropi* válasza NandorHUN (#48332) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#48347) *Ropi* válasza robi1979 (#48338) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az zipből csomagold ki felmásolás előtt a firmware fájlt, mert a váz nem tudja magának kicsomagolni!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48348) Ed Parker válasza Viperator (#48342) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem is, teljesen jó, még a D4-el vettem jó régen.
ez a fajta [link]

[ Szerkesztve ]

(#48349) zümzümm válasza #56474624 (#48310) üzenetére


zümzümm
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#48350) total90 válasza t72killer (#48341) üzenetére


total90
veterán

En tesztelem majd ma és megirom

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.