Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Viperator válasza ssgt1981 (#48650) üzenetére


Viperator
őstag

Tessék... Német minőség.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48652) ssgt1981 válasza Viperator (#48651) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi!

(#48653) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne, egyáltalán nem értek a Nikon cuccokhoz.
Rokonom szeretne venni hobbi célból a DX vázára egy közgyűrű sort makrózáshoz, illetve egy zoom obit:

-Melyik közgyűrűt ajánlanátok azok közül, aminél vannak érintkezők az AF-hoz, vagy egyáltalán semmi különbség köztük?

-Melyik obit ajánlanátok 55-70 mm-től 300-ig?

Az alábbit néztem ki, ebben az árkategóriában is keresgélünk, Tamron, Sigma is jöhetne:
AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR
[link]

Előre is köszi a segítséget! :)

Si vis pacem, para bellum!

(#48654) anaqer válasza Rusher4587 (#48653) üzenetére


anaqer
veterán

Ha az ár nem elírás*, és tényleg a VR verzióról van szó, akkor ebben a kategóriában nincs versenytárs.

Nekem kicsit gyanús, hogy ez ~60 rugó, itthon meg ugyanezt 130 felett mérik...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48655) JohnyBlue válasza anaqer (#48654) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Pedig annyi az annyi ... +21juró a posta.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#48656) anaqer válasza JohnyBlue (#48655) üzenetére


anaqer
veterán

:Y Akkor kettőt kell belőle venni, de gyorsan, mert amazon.de-n is €324-en kezdődik...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48657) helixP válasza anaqer (#48656) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyanennyiért vettem, ugyaninnen! Mókásnak tűnnek ennek fényében az itthoni árak. Persze szürke import stb. stb.
Életem legjobb döntése volt. Eszméletlen jó az az obi. Egyetlen hátránya a műanyag menet.

[ Szerkesztve ]

(#48658) anaqer válasza helixP (#48657) üzenetére


anaqer
veterán

A 18-105-öt is állandóan fikázták a plasztik bajonett miatt... hát, ha nem félálomban akarod remegő kézzel hatodszorra végre rábaszni a vázra, akkor ez nagyrészt irreleváns.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48659) tomboy0013 válasza Rusher4587 (#48653) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én is közgyűrűt nézegetek, Ali-ról 11 körül lehet műanyag bajonettes, 17 körül fém bajonettes Meike közgyűrűsort rendelni. Az jónak tűnik, van AF is.

(#48660) Timer válasza tomboy0013 (#48659) üzenetére


Timer
veterán

Azokat nézegetem én is. De hogy működik ez tulajdonképpen? Milyen rendes obit érdemes rápakolni? Amim lenne hozzá, az egy 35-ös Nikon, meg egy 18-200 Tamron.

(#48661) tomboy0013 válasza Timer (#48660) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nagyjából bármit rá lehet rakni, a lényeg szerintem, hogy fényeros obi legyen mivel a fényerősségen ront a közgyűrű. Én 35-ös és 50-es 1.8-ashoz tervezem használni. De persze kipróbálom majd a többi obimon is kivancsiságképpen.

[ Szerkesztve ]

(#48662) updog válasza tomboy0013 (#48661) üzenetére


updog
senior tag

Mivel makrózni szűk rekesszel fog, szerintem ebből a szempontból mindegy milyen az obi :) Ha a kép minőségét nézzük, (nos, f32-n úgyis mindegy :D) tipikusan persze a fényerős obik jobb képminőséget adnak.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48663) Timer


Timer
veterán

Köszi, akkor marad hozzá a kis egynyolc. Lehet, berendelem.

(#48664) .mf válasza tomboy0013 (#48661) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak a fényerősségen ront. A makró obikat úgy tervezik, hogy rövid tárgytávolság mellett is éles legyen; az átlag nem-makró obit pedig úgy, hogy végtelennél, és/vagy esetleg portré-távon éles legyen.

Makrózni egy régi manuál makróobi emiatt akár jobb is lehet. Az AF makrónál kézből úgyis problémás, amilyen hajszálvékony az éles sík, a gomb félig és teljesen lenyomása között is lehet annyi mozgás, hogy életlen legyen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48665) robi1979 válasza .mf (#48664) üzenetére


robi1979
aktív tag

Esetleg a Raynox DCR 250? Ha jól emlékszem anno szerettem 50 1.8g-n (vagy D-n). Most Sony a6300 on mc-11el egy Sigma 105 2.8 macro van macrora (qrva nehéz) +Meike közgyűrűk+Sigma 30 és 56 1.4 fixekm De ahogyan elnézem a macro FB csoportot, nagyon sokan használják a mai napig a Raynoxot, szép képeket lőnek vele akár kompakttal is. Komolyan gondolkodom rajta hogy ezek mellé beszerzek egyet. 49-es a lencse, elvileg 67mm-ig bármire feltehető. Nem emlékszen rá hogy vinnyettált volna. Használja ezt valaki manapság innen?

[ Szerkesztve ]

(#48666) gergo5991 válasza JohnyBlue (#48655) üzenetére


gergo5991
őstag

(#48667) r.levente75 válasza Timer (#48660) üzenetére


r.levente75
addikt

Én egy 50mm 1.8D-vel használom.

(#48668) Timer válasza r.levente75 (#48667) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót!

(#48669) tomboy0013 válasza r.levente75 (#48667) üzenetére


tomboy0013
veterán

Képeket esetleg tudsz azzal mutatni? Kíváncsi vagyok.

(#48670) pergabb


pergabb
senior tag

rendelkezik vki a Z sorozat bármely tagjával?
Egyszerűen nem bírok rájönni, hogy a fénymérés még is merre és hogyan..
Oké, beállítom mátrix legyen, aztán pakolom a fókuszpontot ide-oda és változtat a kép világosságán, de miért?...

(#48671) Throme válasza pergabb (#48670) üzenetére


Throme
veterán

Lehet a dinamika is be van állítva auto-ra vagy gyenge/erősre.
De szerintem a mátrix is úgy működik, hogy a fókuszpontot veszi alapul és ahhoz nézi átlagban a fényerőt. Szóval a sötét részt a környezethez képest világosítja, és fordítva. A sötét és világos részek aránya eltérhet. Sőt, kevés esetben fele-fele.

De miért gond ez? Expo korrekciót tudod hozzá állítani, vagy a raw feldolgozásnál kicsit játszol a csúszkákkal.
szvsz

(#48672) PuMbA válasza pergabb (#48670) üzenetére


PuMbA
titán

Fókuszpontra eső területet kicsit nagyobb súllyal számolja, ha jól tudom :) Talán a leírásában is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#48673) pergabb válasza PuMbA (#48672) üzenetére


pergabb
senior tag

ennyire tüzetesen nem néztem a leírást, csak ugye dsrl után ez más, ott fókuszpont független volt a mátrix mérés, itt meg akkor.. ahogyan írtad is. Örültem volna, ha tudom offolni, de nem tudom :)

(#48674) Roachy válasza pergabb (#48673) üzenetére


Roachy
senior tag

A mátrix mérés egyik lényege, hogy a kiválasztott fókuszpontot előnyben részesítve elemzi az egész képmezőt. Figyelembe veszi a tárgytávolságot, a színeket, elő és hátteret, a témáról visszaverődő fényeket, a csúcs fényeket stb... Ez így van a dslr-eknél is. Nem véletlenül 3d color matrix a neve. Ha ez zavar, akkor használd a középre súlyozott mérést, vagy a már említett expo korrekciót.

(#48675) XboxWORLD válasza Roachy (#48674) üzenetére


XboxWORLD
csendes tag

:R ez elég korrekt info volt. Én köszönöm szépen neked! Egészen véletlenül tévedtem most ide, de hasznos volt.. :D

Csak annak van joga kritizálni, aki a feladatot jobban meg tudja oldani.

(#48676) rekid válasza XboxWORLD (#48675) üzenetére


rekid
addikt

A géped használati útmutatója egyéb, más csodálatos dologra is fényt derít ám. ;)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48677) OPiiPO válasza rekid (#48676) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48678) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nikon d3100-al videózni hogy érdemes?állványról egy beállitott pontot(egy emberke beszél és max felmutat 1-2 lapot de nem lenne se zoom se kamera mozgatás)
milyen af beállitás az ideális?wide?normal?face priority vagy subject traking?
(esetleg milyen más bellitások az ajánlottak? )

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48679) anaqer válasza flash- (#48678) üzenetére


anaqer
veterán

Videós kollégák biztos mondanak okosabbat, de szerintem ha nincs zoom és a tárgy nem mozog sokat sokat a kamerához képest előre-hátra, akkor szerintem az elején egyszer ráfókuszálsz manuálba', aztán úgy hagyod. (Tehát semmi AF.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48680) csacsi77 válasza anaqer (#48679) üzenetére


csacsi77
senior tag

+ én a rekeszt beállítanám f/4 vagy 5,6-ra hogy tuti ne mozogjon ki az alany a fókuszsíkból. Puzsérnál esélyes lenne a nagy mozdulataival... ;]

Öreg fater megoldja!!!!

(#48681) pergabb válasza Roachy (#48674) üzenetére


pergabb
senior tag

Dsrl eseten ez csak elokep eseten igaz, keresoben allitod a fokuszspontot, akkor nem. Ez olyan mont az a rejtely, hogy nikon eseten elokepre valtva A uzemkodban valtozio a zarido, hiaba a kozepso pont van beallitva, canon eseten megegyezik

(#48682) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

elég amatőr vagyok a témában, igazából cserélnének velem egy Nikon D610-re egy SIGMA 70-210mm-es objektívvel. Amit tudok, hogy összességében 210000 expos de 144000-nél a gyári zára megadta magát így az cserélve lett.

Ad hozzá egy 32gb-os Sd kártyát, 1 db akksit, objektívet, a vázat, nyakpánt, egy sunpark digiflash 3000-et (vaku).

Egyfajta Nikon betegségről ír a srác, miszerint a markolat alján van egy 1 cm hosszú gumi ami lötyög de nem zavaró, illetve az objektív elejéről le lett szedve a gumi mert lassította az auto focust.

Valaki aki járta ebben a témában, mondana pár gondolatot?

(#48683) Viperator válasza yoogie (#48682) üzenetére


Viperator
őstag

Az az objektív milyen árban van és mikori?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48684) anaqer válasza yoogie (#48682) üzenetére


anaqer
veterán

Gondolom ez a kettőnyolcas verzió...? Milyen vázad van most, és miket lősz leggyakrabban?

A D6x0 nem egy csudajó darab(ok)... én legalábbis még kisexpósba se feltétlenül mennék bele, nemhogy ennyire űber-lehasználtba. (Továbbá a mellé adott kacatok szerintem nem számítanak semmit.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48685) bandigno válasza anaqer (#48684) üzenetére


bandigno
senior tag

én sok éve használok D610-et és csudajó! Ár/érték arányban is csudajó! :))

(#48686) OPiiPO válasza bandigno (#48685) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nálunk sincs semmi panasz a D610-re - kitűnő fényképeket készít, ár-érték arányban pedig nehezen verhető az FX szegmensben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48687) .mf válasza yoogie (#48682) üzenetére


.mf
veterán

"elég amatőr vagyok a témában"

Melyik témában? Fotózásban? Gép/objektív beárazásában? Egyáltalán melyik Sigma, mert 70-210-ből is volt több verzió (f2.8 mellett f4-5.6 is volt)? Mire cserélnének, mennyiért?

A D610 jó kis váz volt - anno; de azóta sok víz lefolyt a Dunán, a későbbi gépeknél sokat javult az AF.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48688) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nikon D7200-as gépem van nemrég óta. Tervezem majd a csillagos ég fotózását, kipróbáltam múltkor időzítővel hosszabb záridővel állványról, viszont némelyik kép így is bemozdult. Olvastam a manuálban a Mup kioldási módot. Ezt tudom használni időzített timelapse készítésekor is? Vagy ebben a módban manuálisan kell majd a sorozatot készíteni?

(#48689) Viperator válasza acsati (#48688) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen állványod van? Mekkora a gömbfej átmérője? (ha olcsó és gyenge, attól lehet...) Jobb távkioldóval (kábeles vagy infrás, mindegy).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48690) acsati válasza Viperator (#48689) üzenetére


acsati
aktív tag

Igen egy olcsóbb hama star 63 állványom van gömbfej nélkül. Ezért is akarom minimalizálni a bemozdulás lehetőségét az előzetes tükörfelcsapással.

(#48691) Viperator válasza acsati (#48690) üzenetére


Viperator
őstag

Sajnos nem masszív... a felszerelésed súlya más, mint egy kis kompakt videóé...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48692) Roachy válasza acsati (#48690) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez az állvány teljesen alkalmatlan igazán hosszú záridős képekhez. Megpróbálhatod, de szerintem a tükör fölcsapás sem segít. Amit még megtehetsz mellé, hogy lesúlyozod az állványt. A középoszlop alján van egy kis kampó. Arra akassz annyi súlyt, amit még elvisel. És amennyire lehetséges tartsd a legalacsonyabb pozícióban, hogy minél kevésbé legyenek kihúzva a lábak. A közepét véletlenül se tekerd ki. És persze használj távkioldót, vagy időzítőt (min. 5mp).

(#48693) acsati


acsati
aktív tag

Értem, köszi a válaszokat. Azért megpróbálom ezzel is.
Tudom ez nem az a topik, de ha már szóba jött, melyik lenne az az állvány, ami már stabilnak mondható és nem kerül őrülten sokba? Olcsón ár/érték bajnok mondjuk :D

(#48694) bayarena


bayarena
aktív tag

Mit gondoktok, a D850 utódja mikor jelenik meg? Idén a vírus miatt gondolom biztos nem?

(#48695) Throme válasza bayarena (#48694) üzenetére


Throme
veterán

Inkább az a kérdés milyen fejlődés lesz benne...
Mi lesz az amit az utóddal le lehet fotózni, de az elődökkel nem?!

(#48696) p_adam válasza Throme (#48695) üzenetére


p_adam
addikt

A D780-hoz hasonlóan a Live View AF sokkal használhatóbbá válik, mert több dolgot örököl a MILC gépektől, meg az optikai keresős AF is jobb lesz.
Meg ha kapna egy IBIS-t is, akkor a nagyobb felbontás sokkal használhatóbbá válna kézből, vagy állványról még tovább lehetne növelni a szenzor mozgatásával. De ezeket a dolgokat már inkább egy MILC tudná maximalizálni (az új optikákkal karöltve).

(#48697) .mf válasza bayarena (#48694) üzenetére


.mf
veterán

Idén amúgy se lett volna várható:
- fotós piac lassulása, szűkülése, bevétel csökkenése
- Nikon anyagi helyzete - szerintem ritkábban jönnek és hosszabb ideig maradnak piacon modellek, hogy bevételt hozzanak (behozzák a fejlesztés és a gyártósor árát)
- dSLR-ek fejlődése lelassult, nem volt egetrengető újdonság, a 850 ma is ütőképes váz

Szerintem az irány hasonló lesz a 780-hoz: a MILC vonalat fejlesztik most erősebben, oda jönnek az újítások, ez a testvérmodell lesz, így csak egy Z7m2 / Z8 után egy-másfél év múlva fog megjelenni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48698) Throme válasza p_adam (#48696) üzenetére


Throme
veterán

Vagyis "elmilcesedik" . Most már van milc FF, Aps-c.
Össze kéne gyúrni a két vonalat (dslr-milc) és ilyen vázakkal kijönni.
Tudom, a mostani milcekre kell egy adapter, hogy a régi lencséket (úgy értem dslr) használni tudják, ami kényelmetlen.

IBIS-t meg a Z-50-be nem voltak képesek beletenni.
Persze még jöhet aps-c milc, amibe tesznek. Egy d7x00 után már inkább ebbe az irányba lépnék tovább (ill léptem, de nem nikon fronton, másodgépnek....).

(#48699) bayarena válasza Throme (#48695) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, hogy tökéletes a régi, azt szeretném megvenni, azért várom az újat, mert akkor még olcsóbb lesz picit gondolom a D850.
Nincs szükségem semmiféle extra stabilizátorra, vagy live view feature-re.

(#48700) p_adam válasza Throme (#48698) üzenetére


p_adam
addikt

Először még bővíteni kellene az APS-C Z objektív kínálatot, valószínű ez a magyarázata, hogy először csak a belépőbb Z50-el és hozzá tartozó kit zoom optikákkal jöttek ki.
Ez a MILC váltás nem fog gyorsan lezajlani (amire a mostani helyzet csak rátesz), az F-bajonetthez meg maradnak a DSLR-ek (vagy az adapterezés).

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.