Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Viperator válasza r.levente75 (#48048) üzenetére


Viperator
őstag

Hogy ha le akarod cserélni és DX vonalon továbbra is maradsz, D500-t ajánlom...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48052) r.levente75


r.levente75
addikt

Igen ezért dilemmázok, hogy ez a lépcső ad e annyival többet?
FF vonal szvsz egy jó darabig még nem lesz, viszont az 500-as is sok nekem. A 7200-ast újonnan vettem, keves abban is az expo. Alszok rá még egyet...

(#48053) #56474624 válasza r.levente75 (#48048) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha használsz régi manuális objektíveket esetleg, mint jómagam, akkor a D7500 sajnos nem játszik, a Nikonnak sikerült ezt a 7xxx-es szériát is lebutítania.
Igazából van még egy, sokak számára komoly hátránya: egyetlen kártyát fogad.
-3 MP nem tudom, említésre méltó-e, bár nem vagyok MP-mániás, valahol az is érthetetlen, miért kellett butítani, csak a szinten tartást vártam volna el.

Nekem személy szerint nem csábító. A D750 már sokkal inkább. :)

(#48054) Geller72 válasza #56474624 (#48053) üzenetére


Geller72
veterán

A D7xxx vonalban pont az tetszett meg, hogy két kártyahelye van. erre elqrják? Pf.. :(((

Jófogáson is látok 170k-s expóval egy vázat relatíve olcsón.. :U Valaki innen esetleg? :D.

[ Szerkesztve ]

(#48055) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Látom vége a Nikon Z akciónak...
Pár hete a Z6 + 24-70 FTZ kit még csak 675 ezer volt, most meg 850 ezer Ft az ára..

Obik is visszamentek eleredeti árukra, anno 50mm 1.8 S-t 110 ezerért vettem most meg 200 ezer.
Kár, mert a 35mm 1.8 S-re még befizettem volna, de annak is felment az ára.
Remélem Nikon leakciózza majd ezeket következő szezonban.

Most az 50mm 1.8 S valami 70-80 ezerrel olcsóbb volt, jó lenne ha következő alkalommal ennyi ára a 35mm -ből jönne le :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48056) t72killer válasza NandorHUN (#48055) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az obik újraolcsósítására nem vennék mérget, de meglássuk:R. Elég időtállónak tűnnek az üvegek, nem "rohad rájuk" a készlet:)).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48057) bayarena válasza r.levente75 (#48044) üzenetére


bayarena
aktív tag

Átszámítva kb 200ért van új is ebayen.
https://www.ebay.com.au/itm/172739882046

(#48058) oszy válasza bayarena (#48057) üzenetére


oszy
veterán

Főleg, hogy ez nem is postáz Magyarországra. +áfa,vám...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#48059) bayarena válasza oszy (#48058) üzenetére


bayarena
aktív tag

Bocs, azt nem is neztem. De gondolom van olyan ami postaz.

(#48060) Viperator válasza bayarena (#48059) üzenetére


Viperator
őstag

Miért nem nézed az írországiét.... (pl Infinity)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48061) RP1980 válasza Viperator (#48060) üzenetére


RP1980
tag

e-infinity ről rendeltem én is a 7500-am, ami pár napja jött meg. (kb egy hét alatt) Tökéletes, magyar menűs. Az ára pedig messze a legjobb volt. Rendeltem már előtte is onnan és csak pozitív tapasztalatom van velük kapcs.

(#48062) bayarena válasza RP1980 (#48061) üzenetére


bayarena
aktív tag

A magyar menü amúgy nincs elbaltázva? Nem jobb az angolt használni?

Viperator: Bocs, alapbeállításnak Ausztrália van. Nem figyeltem.

(#48063) Viperator válasza r.levente75 (#48052) üzenetére


Viperator
őstag

275ezerért láttam használtan. Ha mégsem akarod, az sem baj, de viszont jó a D7200. (semmi értelme lecserélni D7500-re)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48064) RP1980 válasza bayarena (#48062) üzenetére


RP1980
tag

Nem tapasztaltam ilyesmit. Postával együtt nem egész 220.000-re jött ki Én d3200 ról váltottam, és nagyon durva a különbség ISO téren. Nekem ez volt a fő indok+a flipes kijelző. 7200-ról viszont nem hiszem, hogy váltottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#48065) Throme válasza r.levente75 (#48052) üzenetére


Throme
veterán

D500 AF tuningját is megkapta, úgy tudom. Elméletileg egyszerűbb vele a kalibrálás, de valszeg az is egy pozícióra állít, nem tudom mennyire lennél előrébb vele. Én se szavaznék a váltásra, inkább feljebb, ami d500, vagy FF...
... már ha nagyon beindult a vezérhangya ;)

[ Szerkesztve ]

(#48066) Frigetrus válasza r.levente75 (#48052) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Van pár dolog ami a 7200 mellett szól:
-AI gyűrű
-Két SD kártya foglalat
-van hozzá portémarkolat

Ha ezek közül egyiket sem használod, akkor sem feltétlenül éri meg lecserélni a jó kis 7200-at, csak azért hogy legyen:
-dönthető érintésérzékeny kijelződ
-1 kép/seccel gyorsabb max sorozatsebességed
-UHD videófelbontásod
-valamivel kisebb érzékelő felbontásod, és végeredményben talán hasonló képminőséged
-durvább ISO kiterjesztésed

Persze ha pont ezek hiányoznak, akkor nincs miről beszélni.
Véelményem szerint a 7500 szomorú butításokon ment keresztül a 7200 után.

(#48067) robi1979 válasza RP1980 (#48061) üzenetére


robi1979
aktív tag

E-infinity-s Nikonos rendelések esetén gondolom a magyar vagy EU garancia ugyan úgy nem érvényes a Nikon gépekre mint a Sony esetében?

DigitalKO-tól rendelt már valaki esetleg Nikon-t?

[ Szerkesztve ]

(#48068) Roachy válasza robi1979 (#48067) üzenetére


Roachy
senior tag

Jól gondolod. A szürke import legnagyobb hátránya a gyári támogatás hiánya. Nem érvényes rá a Nikon garancia, csak amit az áruház vállal.
Bár nem rendeltem a Digitalko-tól, de az furcsa, hogy 1 év hivatalos magyar garit írnak, mikor vázakra az 3 év. Persze ettől még lehet megbízható, de erre érdemes rákérdezni.

(#48069) Viperator válasza robi1979 (#48067) üzenetére


Viperator
őstag

Ezek szürkeimportosak, probléma esetén visszaküldeni az eladónak... (javítás, csere, bármi)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48070) 80hun válasza robi1979 (#48067) üzenetére


80hun
addikt

Ott az extd . Hivatalos forg
[link]

(#48071) RP1980 válasza robi1979 (#48067) üzenetére


RP1980
tag

Így igaz, nem érvényes. Olyat is hallottam , ha beviszed bármely hivatalos szervizbe és adnak egy árajánlatot a szervizről, mindezt elküldöd az infinitynek, akkor azt az összeget térítik. Tehát nem szükséges a gépet /obit utaztatni. Nekem megért az igen tetemes árkülönbség ennyi kockázatot.

[ Szerkesztve ]

(#48072) NandorHUN válasza t72killer (#48056) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom.
Z széria nem valami népszerű...
(És igazából remélem nem is lesz egy darabig az... :D Üvegekre annál nagyobb akció lesz.)

Nyilván ha vitték volna mint a cukrot nem lett volna karácsonykor 200 ezerrel leakciozva a váz pl...
Meg üvegek se.

Gyakorlatilag 850 ezerért vettem karácsonykor a Z6 -ot + 24-70 f4 + 50mm 1.8 S + FTZ + 85mm 1.8G -t XQD kártyával.
Most meg magában a kit kerülne ennyibe a 2 prime nélkül.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48073) t72killer válasza NandorHUN (#48072) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz. Meglássuk, mit hoz a nyuszi :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48074) Throme válasza t72killer (#48073) üzenetére


Throme
veterán

...romló forint mellett magasabb árakat.... ;]

(#48075) r.levente75


r.levente75
addikt

Meggyőztetek a d7500-al kapcsolatban, ezt most nem veszem meg, viszont egy használt FF majd lehet hogy befigyel.

(#48076) Viperator válasza r.levente75 (#48075) üzenetére


Viperator
őstag

FF obi is legyen a tarsolyodban...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48077) rekid válasza r.levente75 (#48075) üzenetére


rekid
addikt

Most láttam, már 260 körül van 28ezer expos d750... ;]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48078) Vikthor válasza rekid (#48077) üzenetére


Vikthor
nagyúr

el a kezekkel! :D most nézegetem én is, bár rendes 24-70es obit nem találok hozzá, Legjobban egy tamigen2-nek örülnék.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48079) rekid válasza Vikthor (#48078) üzenetére


rekid
addikt

veddmegveddmegveddmegveddmeg.... ;]

Na ja az egy elég jó opció rá csak drága. Viszont ha van UWA a tatyóban akkor a TAMRON 35-150mm f/2.8-4 igencsak meggondolandó lehet.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48080) Vikthor válasza rekid (#48079) üzenetére


Vikthor
nagyúr

bocs de valszeg ehhez túlságosan boomer vagyok, nem tudom mi az az UWA

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48081) Viperator válasza rekid (#48079) üzenetére


Viperator
őstag

Hozzáadni Tamron 17-35/2.8-4 obit is.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48082) Viperator válasza Vikthor (#48080) üzenetére


Viperator
őstag

Nagylátószög (UltraWideAngle).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48083) Vikthor válasza Viperator (#48082) üzenetére


Vikthor
nagyúr

értem, köszönöm!

én a 24-70et jobb választásnak látom, 24mm jobb mint a 35mm, nagyobb látószöge van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48084) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Reggelt.

Nikon D7500:
Sima autó módban elkezd automatán fókuszálni egy pontra és azt követi a kijelzőn... (AF-S módban)
Oké átállítom AF-S "Wide"-ra. Na most nem követ semmit.
De ugye itt van érintéses fókusz. (opcionális)
Próbálgatok ide oda érinteni tök jó oda fókuszál ahová kell.
Na de! Hogy a faxba lehet visszaállítani középre, hogy ne maradjon a képernyő sarkában a fókusz kocka? :DDD
Komolyan ilyet még soha nem láttam korábban, hogy a fókusz kocka nem középre megy vissza hanem ott marad ahová utoljára érintettem.
Ha kikapcsolom az érintéses fókuszt akkor is ott marad...

Van erre valami fókusz reset gomb vagy valami, hogy vissza álljon középre?

A fókusz módok közötti váltogatás esetén is ott marad!

A leírását elolvastam a gépnek, de ilyet nem találtam benne!

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48085) robi1979 válasza rekid (#48077) üzenetére


robi1979
aktív tag

A D750-ek egyébként (a gyakorlatban) hány ezer expóig vannak gyárilag kalibrálva?

[ Szerkesztve ]

(#48086) Viperator válasza AuraSync (#48084) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem neked kell majd a joystick gombbal visszatenni (nyomogatva).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48087) RP1980 válasza rekid (#48077) üzenetére


RP1980
tag

310 körül már újat is kaphatsz. Tudom azért a difi nem egy hambi ára, de azt azért tudod, hogy tutira nem dobták be pl. a balcsiba :)

[ Szerkesztve ]

(#48088) AuraSync válasza Viperator (#48086) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Azóta rájöttem, hogy az OK gombot megnyomva egyből visszaugrik középre a kocka. :DD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48089) rekid válasza robi1979 (#48085) üzenetére


rekid
addikt

Asszem 150e hivatalosan.

Itt meg a gyakorlat ugyan nem túl nagy mintavételi tartománnyal.
Amúgy ha az esküvősöknek jó munkára ahol aztán jön az expo rendesen.. akkor hobbira sem rossz. (Persze bele lehet szaladni egy peches darabba mint mindennel.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48090) rekid válasza RP1980 (#48087) üzenetére


rekid
addikt

Persze, de ez mindenkinél egyéni mérlegelés. A diffi mondjuk pont egy jó nifty-fifty ára.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48091) spanyoll válasza Vikthor (#48078) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak g2-es tamron 24-70ből nehéz levadászni használtat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48092) Viperator válasza spanyoll (#48091) üzenetére


Viperator
őstag

Tessék újonnan.... (az egyik haverom tőle vett újonnan egy D850-t és nincs baja)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48093) spanyoll válasza Viperator (#48092) üzenetére


spanyoll
addikt

Not bad :K

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48094) Vikthor válasza Viperator (#48092) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Beszéltem vele, köv héten elvileg megyek is érte.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48095) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék!
Nikon z6 esetében, ha FTZ adaptert feltenném, akkor ezt nem tudom megtenni, ha a kamerán tripod csati van alul, illetve akkor sem ha Peak Design Capture v2 copy van fent (kép mellékelve).

Ilyenkor nagyon zavaró, hogy le kell csavarozni az alátéteket és csak utána tudom feltenni a lencsét FTZ-vel.... zavaró tekintve, hogy pl. Peak Design Capture copy-t az használnám mindenhez, még peak design anchor-ok is ahhoz vannak csaktlakoztatva.
Van erre valami megoldás? (és plz ne azt írjátok, hogy csavargassam át minden alkalommal az FTZ-be) - amúgy nem értem Nikon miért nem egy síkba tervezte az adaptert meg a kamerának az alját.

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48096) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Próbált valaki Nikon RAW fájlt mókolni már Photoshop-ba?
Még ha nem is nyúlok hozzá a képhez csak simán elmentem JPG-be az eredmény egy teljesen más színű zajos kép lesz. :))
WTF? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#48097) NandorHUN válasza AuraSync (#48096) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én igen. z6.
Semmi gond nem volt.
Se LR-ban, se PS-ban, se Luminar-ban.

Sőt tovább megyek, mobilos (androidos) photoshop és LR is tökéletesen kezeli a Nikon Raw file-okat :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48098) .mf válasza NandorHUN (#48095) üzenetére


.mf
veterán

Egen, ezzel mindenki szív, szép munkát végeztek a mérnökök... Ha az FTZ-n hagyod, az se jó, mert akkor nem tudod az FTZ-t lecsavarni, a talp beleütközik a markolatba. Bezzeg ha a másik irányba nyílna, legalább ez a probléma nem lenne, miért kell nekik ilyen hülyeségen különcködni, itt lett volna egy új mount kijavítani a hibát...
Nekem is az itthon lévő féltucat Arcás QR-plate közül csak 2 fért el, épphogy (az egyik ha nincs teljesen egyenesen, akkor már bele is ütközik az FTZ). Azóta vettem egy L-bracketet, most az van rajta. A Peak fityegőjét valahol abba is bele tudod akasztani; a talpak viszont cserélgetősek maradnak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48099) Throme válasza AuraSync (#48096) üzenetére


Throme
veterán

Nem lehet, hogy valami alap (máshoz beállított) preset-ed indul a program indítással egyszerre, és az van rossz hatással a NEF-re?

Most hogy két rendszert is használok ki kell kapcsolnom a nikon-os alap preset automatikus indítását.

(#48100) AuraSync válasza Throme (#48099) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyszer már volt hasonló bajom PS-al, hogy a benne megnyitott képeknek megnyitás után más színük lett. De az egy színprofil módosítás után eltűnt.

Amúgy ha PNG-be mentem ki a PS-ból a NEF-et akkor megmarad a szín.
De JPG vagy BMP esetén változik a szín és a fényerő is.

De itt már nem csak szín baj van hanem ha elmosódott hátteres képet csinálok és megnyitom a RAW-ot PS-ban akkor az elmosódott résznél tiszta zajos lesz a kép míg az eredeti képen sima.

Throme:
Nyiss meg légyszi egy NEF-et és csinálj egy screenshot-ot az egész PS felületről.
Meg szeretnék nézni pár alap beállítást.

Meg azt hogy hol találom ezeket a preset-eket pls. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.