Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) Ed Parker válasza t72killer (#49048) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sok újdonság nincs benne :D
a telekonverter jó lesz ha lesz hozzá tele egy 100-400 vagy 200-600

(#49052) t72killer válasza Ed Parker (#49051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bugfixek mindig jól jönnek. Arra lennék kíváncsi, hogy az "olcsó" Delock cfexpress karikat normális sebességven támogatja-e már a z6/7? Egyelőre elbohóckodom 1db karival, de jó lenne mellé egy tartalék.

A 200-600 birizgálja a csőröm, de igencsak ütnie kell ahhoz, hogy a sigma 150-600s-t cseréljem kb a használt árának triplájáért... (főleg, h a nikon TC se lesz 2 fillér, sigma tc1401-et meg nemrég lőttem 150€-ért)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49053) Ed Parker válasza t72killer (#49052) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezek a gyors kártyák annyira túl vannak hypolva, tök feleslegesek.
nekem egy régi lexar 32GB xqd van benne, soha nem volt még olyan para, hogy kevés lenne az írási sebessége, D4-en sem volt, D850-en sem.
Most rendeltem két 64Gb sd karit 170Mb/s 33€ darabja, sandisk extreme pro, bőven elég mindenre is :)

(#49054) t72killer válasza Ed Parker (#49053) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mostani kínálatból a delock-ot látom legolcsóbbnak. Igazából ha lenne sd->xqd adapter, belevágnám a gx80-ban használt sandisket, abban is bőségesen kiszolgálta a 4k videót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49055) VivienR válasza Ed Parker (#49053) üzenetére


VivienR
tag

Annyiból lenne jó ha végre megérkezne a D850-re is a CF támogatás hogy a CF-ek azonos kapacitás mellett kezdenek olcsóbbak lenni. Főleg ha az ember kifog még egy kisebb akciót is mellé.
Persze még így is SD vonalon töredék áron lehet nagyobb kapacitást szerezni. Azért előfordult hogy megtelt a 120-as XQD amikor backup módban voltak a kártyák. Az Extreme Pro-k eléggé jók. Ha az ember nem gépágyúzik akkor a tömörítettlen RAW-okat is simán bírja.

(#49056) Ed Parker válasza VivienR (#49055) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na az utsó mondatodban le is írtad a lényeget, A9-el 7-10 sorozat egyszerre max, azt meg bőven kiszolgálja a 170Mb/s kártya. A puffer 240 raw-ig jó .

(#49057) tvamos válasza t72killer (#49054) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sot, az lenne a legjobb, ha ket micro SD-t lehetne rakni egy xqd foglalatba, es programozni lehetne, hogy mindkettore mentse ugyanazt, vagy egy nagyobb kartyanak lassa.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49058) Ed Parker válasza tvamos (#49057) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sőt rögtön rakja RAID 5-be nem? :D

(#49059) tvamos válasza Ed Parker (#49058) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem jutott eszembe, de jo otlet! Kene ra letrehozni valami projektet valamelyik gyujtogetos szajton.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49060) t72killer válasza Ed Parker (#49058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<-:DD, de valóban nem hülyeség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49061) Akfak


Akfak
csendes tag

Sziasztok!

Laowa 60mm vagy 100mm makró objektívje van valamelyikőtöknek?
Érdekelne, hogy mennyire "más", mint a Sigma 105mm, értem ez alatt, hogy a manuális fókusz és a stabilizátor hiánya egyelőre megfoghatatlan számomra, de a 2x-es makró nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
D750-en használnám.
Köszi, ha megosztod a tapasztalatod!

[ Szerkesztve ]

(#49062) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Van valaki aki D5600 vazon hasznal Sigma DC 17-70mm F/2.8-4 Macro HSM OS (Contemporary) lencset?
Portrezashoz lenne... :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#49063) Throme válasza lumosnina (#49062) üzenetére


Throme
veterán

Igaz nem azon a vázon, de itt portréznak vele:
[link]
Portrézni "sötét" tele zoom-mal is lehet. Igaz több hely kell a telének, és szabad tér. Beltérben max vakuval....
szvsz

(#49064) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

D500-as vázam van. D850-as még nem volt kipróbálásként a kezemben. Valaki ismeri mind a két fajtát? Most egyelőre a kezelhetőségre gondoltam! A kezelhetősége nagyjából egyformák? Nekem fontos a gyors kezelhetőség, a D500-asnak nagyon jó! Viszont D750-es kezelhetősége rettentően lassabb, mint a D500-as...

Előre is köszönöm a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#49065) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok! 4 éves d7200 18-140 kitobival, napellenzővel, szűrővel, kb 30e expoval, dobozában mindenével mennyit érhet manapság?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#49066) mazsi70 válasza RpPRO (#49065) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#49067) Roachy válasza Viperator (#49064) üzenetére


Roachy
senior tag

Kb ugyanaz, nincs számottevő különbség.

(#49068) RpPRO


RpPRO
őstag

Bizonyára sokan használnak itt elektromos keresőt. Olvasom, hogy gyenge/nehéz fényviszonyok esetén nagyon hasznos tud lenni, ellenben nagy világosságban nehéz használni. Igaz ez? Örömmel olvasnék véleményeket, tapasztalatokat. :)

mazsi70: :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#49069) Throme válasza RpPRO (#49068) üzenetére


Throme
veterán

Keresőt mindig ugyanúgy tudod használni. A hátsó lcdvel van gond erős napfényben.
Ha milcet veszel, akkor keresőst nézz szvsz. Nikonból a mostaniak mind azok.

(#49070) Peczek válasza lumosnina (#49062) üzenetére


Peczek
aktív tag

Portrézáshoz a Nikon 50mm f/1.8 G is jó lehet. Ha kevés a pénz, akkor pedig Nikon 50mm f/1.8 D

(#49071) Byk01 válasza Peczek (#49070) üzenetére


Byk01
senior tag

D5600-on az D-vel nem lesz autofókusz. Annyira nem lehet szűk a büdzsé, hogy a kettő közti árkülönbözet ne férjen bele, a G verzió sem olyan drága használtan (bár mostanában mindennek nagyon felment az ára).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49072) csacsi77 válasza Byk01 (#49071) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én használtam D5500-on az AF-S 50mm f/1,8 G-t portrézni és nagyon tetszett a végeredmény. Szívből tudom ajánlani!!

Öreg fater megoldja!!!!

(#49073) Peczek válasza Byk01 (#49071) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, nem néztem, hogy D5600-ra kell. Akkor marad a G, aminek egy picit szebb a képe, mint a régebbi D-s verziónak. Nekem D-s van, 1.8-on nagyon lágy, de 2.8-tól már nagyon szép képe van, a 24 Mpixelt is kirajzolja. A következő fokozat a Nikon 85/1.8G, de az már egy másik liga.

(#49074) Ed Parker válasza Viperator (#49064) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem volt mindkettő, szögre ugyanaz, szóval ha a D500 tetszik a D850-től a hajad is leteszed.
A két váz ég és föld.

(#49075) oszy


oszy
veterán

Mennyiért lehetne eladni egy D610-et, Tamron 24-70 f2.8 és Tamron 70-200 G2 f2.8 szettet? :) 50000 körüli az exposzám. Jó állapotban van minden! Dobozaik is megvannak. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#49076) anaqer válasza oszy (#49075) üzenetére


anaqer
veterán

ITT kérdezz rá.

(Én saját fejből azt mondanám, hogy ha mindenképpen egyben akarod elpasszolni, akkor 450 körül, de darabonként talán jobban járnál vele.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49077) VivienR válasza oszy (#49075) üzenetére


VivienR
tag

Emlékeim szerint az elmúlt pár hónapban kb 325 környékén bukkantak fel 70-200 G2-esek.

(#49078) Timer válasza oszy (#49075) üzenetére


Timer
veterán

D610-től miért válsz meg? D3500-ról szeretnék feljebb lépni (egyszer, majd...), és mint belépő FX váz, nekem szimpatikusnak tűnik. Attól mondjuk félek, hogy esetleg lassabb lesz, mint a 3500, az rohadtul pattogós kis gép, imádom, csak néha belefutok a korlátaiba (meg a sajátjaimba is, természetesen, de a részletgazdagság jórészt a géptől függ).

[ Szerkesztve ]

(#49079) oszy válasza Timer (#49078) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon szeretem a 610-et, csak MILC-re váltanék. :) Más világ, mint a 3500! ;)
Páromnak volt 3500-asa, így tudom. Neki sem jött be, így megváltunk tőle.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#49080) Timer válasza oszy (#49079) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ! Nekem igazából nincs vele gondom, ha szabad fényen fotózok vele, tetszik a minősége. Igazából nem tudom megfogalmazni, miért van hiányérzetem, de bármit csinálok, hiába játszok manuálban az értékekkel, odáig tűnnek jónak a képeim, még meg nem érkezik a fotós ismerős D850-éről a nyers RAW adag, amit mellettem csinált két lépéssel. Kompozíció egy dolog, de valahogy sokkal nagyobb a fény/árnyék kontraszt az Ő képein nyersben, mint az enyémeke, beállítások pedig azonosak többnyire. Ha pedig beltérben fotózunk portrét, akkor meg sírok, akkora a differencia. A fókusz pontok kezelése meg szintén ilyen, hiába tolom arcra kézzel az AF-et, egyszerűen teljesen más liga a végeredmény.

Sebességben tudja a D610 azt, amit a D3500? Nem sorozatra gondolok, hanem működésre. Lúzer kérdés, de nincs tapasztalatom: a meglévő DX objektívek használhatók FX-en is?

(#49081) Roachy válasza Timer (#49080) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért ne csodálkozz, hogy a paletta két végén lévő gép között ekkora a különbség.
A D610 azért valamivel közelebb van hozzá, de ha a 850-hez hasonlítgatod, akkor abban is csalódni fogsz. De a 3500-nál azért sokkal jobb.
A dx obik használhatók a 610-en dx módban. De annak hosszú távon nincs sok értelme, kénytelen leszel lecserélni őket.

[ Szerkesztve ]

(#49082) oszy válasza Timer (#49080) üzenetére


oszy
veterán

1. Igen

2. Használni használhatóak, de...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#49083) oszy


oszy
veterán

Nem tudtok utángyártott napellenzőre belföldi beszerzési helyet? Tamron HA007 82mm Erre lenne szükségem.

Múltkor ott maradt egy helyen, de szerencsére megvan. :) Viszont nem adják fel postán, hanem majd ha jönnek erre, elhozzák. Viszont használnám a napokban. Ez lenne az alternatív megoldás. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#49084) Timer válasza Roachy (#49081) üzenetére


Timer
veterán

Nem az lep meg, hogy van különbség, hanem hogy ekkora, de persze értem, amit írsz, nyilván a vázak árában is van egy 8-as szorzó. Sejtettem, hogy az objektívek is cserések lennének, ezért nem léptem meg eddig sem a váltást, de köszönöm a megerősítést! Neked is, oszy!

A D610-nek nem lesz egyébként ráncfelvarrása? Ha jól látom, ez 7 éves modell, vagy helyére jött a Z5 a palettára?

[ Szerkesztve ]

(#49085) rekid válasza Timer (#49084) üzenetére


rekid
addikt

Azt hiszem valahol olvastam, hogy már nem nagyon. A d780 az utolsó DSLR frissítés a középkategóriáig.
Szvsz. nem is nagyon érdemes már új DSLR-t venni, leszámítva pár rétegterületet.
Esetleg ha valami nagyon alkalmi áron elcsípsz egy d610-et vagy d750-et.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49086) Timer válasza rekid (#49085) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, nekem is így tűnik. Egyébként egy D750 még ma is időtálló darab? Ha már felülök (egy kissé döglődő) fullframe vonatra, lehet, hogy érdemesebb lenne olyan gépet keresni, amit utána nem akarok lecserélni egy darabig. Persze annyiért már a MILC is szóba jöhet (Z50?).

(#49087) rekid válasza Timer (#49086) üzenetére


rekid
addikt

Attól függ mit fotózol. A szenzora a mai napig egy nagyon jó választás. 3xxx-es széria után egy d750 totál más világ. Egy alig használt darabbal nem jársz rosszul, hacsak nem villámgyors eye fókusz kell. A 610-et én kihagynám.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49088) RpPRO válasza Timer (#49084) üzenetére


RpPRO
őstag

FB-os Nikon adok-veszek csoportokban a napokban 2 db D7200-as hirdetés is volt. Arra jó a mostani obid is. APS-C vázból a mai napig megállja a helyét a piacon, 14,6-os dinamikával, 24,5 bites színmélységgel. Használtan 160e körül már kaphatsz ilyen vázat. Ez is nagyon más liga, mind a D3500. Merem ajánlani (nekem is ez a váz van).

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#49089) Throme válasza RpPRO (#49088) üzenetére


Throme
veterán

A kérdezőt első sorban a szenzor teljesítmény nyűgözi le. APS-C fronton a belépő-haladó vázak szenzorai volt, hogy megegyeztek (d90, 7000), most se lehetnek túl messze egymástól, míg egy ff szenzor érezhetően többet tud. Ha csak a szenzort nézzük, akkor még a d7500/d500 se fogja meghatni. szvsz

(#49090) Timer


Timer
veterán

Köszi a válaszokat, mindenkinek egyben válaszolok, ha nem gond!

Mindenképp FX lenne a cél, mert a D3100 - D3500 váltásnál brutális volt az előrelépés a kép élessége (AA szűrőt elhagyták, szerintem ez az oka), zajmentessége, illetve a fehéregyensúly kapcsán, ami fél automata módban, rekesz prióval használva ég és föld különbséget jelentett a nyers képek minőségében, de szerintem most már a szenzor méret limitál, hiszen ettől eltekintve technológiailag a D3500 azért nem rossz kis cucc szerintem. Nagyon régen fotózok már, az első digi gépem valami kókány kis Mustek kompakt csoda volt 2004-ben, de bő féléve kezdtem el komolyabban, élesben is full manuállal dolgozni, ígyí találtam rá az "utamra". Jellemzően nem a sztenderd képeket keresem, hanem a nagy dinamika tartományúakat, tehát amikor a kép egyrésze szinte teljesen sötét, a másik része viszont extrém világos, mégis minden látható. Jellemző példa az ablak elé állított modell a sötét szobában, arccal a fény felé. Egyébként ez is az elsődleges cél, portré és glamour fotózás (hobbi szinten, természetesen, Asszony is imádja), illetve a low-key világa rettentően bejön. Itt kezdett kevés lenni a D3500, mert ameddig napon, szabad fényen vagyok, semmi gond. A vázolt helyzetben viszont mindig azt látom, hogy azonos beállítások mellett a mentor gépéről kieső képek szép színátmeneteket tartalmaznak, a sötét részek nem buknak be, a világosak meg nem égnek ki, penge éles minden. És innen indul az utómunka, ami csak kihangsúlyozza ezeket a különbségeket. Nálam ez úgy néz ki, hogy ha kellően sötét a hátterem, akkor hiába húzom fel a kívánt terület expóját vagy a fehéreket, jóval hamarabb ég ki, vált sávosra, mint hogy elérje a kép azt a hatást, amit vártam tőle. Fordítva dettó. Nem mondom, hogy egy FX minden problémámra megoldást jelent, mert nem vagyok profi, és mivel ez csak egy hobbi számomra, jó eséllyel mindig lesznek tudás / tapasztalat oldalon hiányosságaim, de azonos beállításokat alkalmazva adott szituációban azért sok hátrányom nem származhatna csak ebből.

Nézegetem a specifikációkat, teszteket, és az áron felül az zavar a D750-ben, hogy kvázi régi gép, és AA szűrős a szenzor. Ettől tartok kicsit. Nyilván nem egy liga, de nem szeretnék megint D3100-hoz hasonló fátyolós képeket (amit ha jól látom a képeken, a Canonos kollégák kifejezetten keresnek), pont azért, mert a feketén rögtön látszik. Amit még nem kultiválok a D3500-ban, az az, hogy szerintem elég gyakran téveszt fókuszt, és ez objektívtől és rekesztől is független. Mindig szemre állítok, egyetlen AF ponttal, és ha jól látom, ebben a D750 eleve nagy lépés lenne, mert közeli területre fókuszál ilyen esetekben is, ha jól értem. Magyarán, ha picit féloldalas a modell arca, és én a szemére állítom az AF-t, a másik szeme is éles marad. D3500-nál gyakori, hogy a már kirögzített fókusz melletti újrakomponálás miatt változik a sík (vagy nem tudom), és életlen marad végül a szem, vagy a teljes arc. Pont hétvégén futottam abba bele, hogy 3 képet csináltam gyors egymásutánban, kitámasztott kézzel, a szükségesnél valamelyest rövidebb záridővel, magas ISO-val a félhomályos szobában, állvány épp nem volt kéznél), és mindhárom kép full életlen lett, de arányosan, a kép teljes területe. Nem bemozdulás, feküdt a modell, és ráadásul háromszor állítottam újra az AF pontot kézzel a szemre, majd komponáltam, mert nagyon szerettem volna azt a képet "biztosra". Hát, nem nyert, és persze a kijelzőn ebből szinte semmi nem látszott.

Szóval, az ilyenek miatt kezdtem el gondolkodni a váltáson. Mindenképp új gépet szeretnék, túl komplex szerkezet ez ahhoz, hogy használtat merjek venni. A D780 és a D850 nekem megfizethetetlen (nem keresek pénzt ezzel az egész hobbival, így megindokolhatatlan önmagam számára egy ilyen mérvű beruházás), így maradt a D610 és a D750, utóbbi is beleférhet a keretbe, egyelőre DX objektívekkel használva átmenetileg. Köztes lépcső ha jól látom, nincs. Egyébként WIFI-re, kihajtható kijelzőre annyira nincs szükségem, portré markolat kompatibilitás mondjuk jól jönne, mert állandóan ferde függőleges síkokat sikerül lőnöm, talán az segítene...

[ Szerkesztve ]

(#49091) rekid válasza Timer (#49090) üzenetére


rekid
addikt

d750-et nikon cash back akcioban érdemes venni akkor van, hogy bemegy 400K alá az ára. Én is akkor vettem.
Szenzor terén megkapnád a d750-től amire vágysz. Az egyik legjobban "gyötörhető" szenzor.
Viszont a fókusz problémád okozhatja simán back/front fókuszos obi is. Mindenképp érdemes kalibrálni, finomhangolni.

Persze az igazi megoldás aminek tuti jónak kell lennie a kontraszt alapú fókusz ami:
a, live view használata (DSLR-en lassú kivéve d780 ami a z6 fókuszrendeszerét használja már live viewban)
b, Nem DSLR-t veszel hanem MILC-et.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49092) Timer válasza rekid (#49091) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a megerősítést és a tippet, várni fogok egy jobb akcióra, jelenleg nem igazán látom sehol megfontolandó áron. A Live view-s módszert használom néha, úgy vettem észre, hogy ott valóban pontosabb a fókusz, de rettentően körülményes. A MILC még szóba jöhetne, de abból meg már lehet, Sony-t kellene nézni, az offtopic miatt nem is hoztam szóba itt.

(#49093) rekid válasza Timer (#49092) üzenetére


rekid
addikt

Esetleg Nikon z5, ha már van egy bejáratott obiparkod és nem kell 4K. Ha nincs akkor sony.. Bár egy a7 III sem éppen olcsó story és akkor még a sony obi árairól nem beszéltünk.. :) (Na nem mintha a Z-s nikkorok a "low budget" kategóriába esnének de legalább van FTZ adapter..)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49094) oszy válasza rekid (#49093) üzenetére


oszy
veterán

A Z5 miért csak objektívvel együtt vásárolható meg? :F Nekem pl. elég lenne az FTZ adapter.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#49095) Timer válasza rekid (#49093) üzenetére


Timer
veterán

Az árakat elnézve az már bőven a D750 felett van, így nekem sajnos nem annyira opció. Súly nem számít amúgy sem, nem hurcolom olyan sokat. Azt hiszem, ez eldőlt! ;) Most már csak várni kell a megfelelő ajánlatra.

[ Szerkesztve ]

(#49096) Throme válasza Timer (#49092) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem is nézelődj milc (hogy az most nikon sony, akármi... az mindegy) fronton.
Még a Z50-nek is utánanéznék a helyedben, mert ugyan aps-c, de talán van olyan jó, hogy számodra elég legyen.
Adapterrel meglévő obikat is használhatod.
(bár engem felbosszant, hogy nincs benne stabi, de ebben nem lesz eltérés a mostani vázad, sem a d610/750/850 vonal között)

Nekem is a b/f fókusz probléma ugrott be, mikor a d3500 fotózásról írtál. Elviheted kalibráltatni, vagy válogathatsz az obik közt vásárláskor.... A nikon AF tuning se egy nagy kaland, bár a d7500/d500 már más egy kicsit, annyira azt nem ismerem...
FF-ben is 1 értékre lehet - ha jól tudom - házilag kalibrálni a fókuszt, vagy esetleg sigma obikat kell ("C") venni...

(#49097) RpPRO válasza Throme (#49089) üzenetére


RpPRO
őstag

A szenzor teljesítményről írtam. Olcsó alternatívaként írtam. FX-re váltani Nikonnál nem olcsó, ha akarsz egy (pár) jó obit. A D7200 minden szenzor tulajdonságban jobb, mint a 2 évvel fiatalabb D7500. FX-hez képest is csak ISO-ban marad el.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#49098) rekid válasza Throme (#49096) üzenetére


rekid
addikt

A Tomi utolsó szériái is dokkolhatók, kalibrálhatók.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49099) Throme válasza RpPRO (#49097) üzenetére


Throme
veterán

Én is, és szerintem a belépő - haladó aps-c szenzorok közt nincs nagy különbség, sőt, ahogy említettem, régebben még ugyanazok is voltak.
Haladó vázak AF-ben és szolgáltatásban erősebbek.

7200 reális upgrade lenne, ha mindent nézünk, de ha csak a szenzort.... én nem tartom annak.

Sokkal jelentősebb a különbség FF vonalon.

Az árak meg olyanok, amilyenek, ezzel úgy is szembesül a kérdező :) .

Viszont, ha eléggé leszűkíti az érdeklődési körét, akkor váz + megfelelő obi már elég lehet.

szvsz.

(#49098) rekid
A sigmánál a budget obikból (pl 18-200) is van már C-s, a tamiból csak a komolyabbak kaptak dokkolót, vagy ez már nem igaz?

(#49100) Timer


Timer
veterán

Köszönöm az infókat, olvasgatok még választás előtt! Valahogy a MILC vonal nekem nem szimpatikus, de ne kérdezzétek, miért. A véleményem persze formálható, átnézek néhány tesztet, és meglátjuk. Az áron nem nagyon segít sajnos. De a portré markolat például rohadtul hiányzik a D3500-ról, a kolléga gépét próbálva rettentő kényelmes volt azzal dolgozni, és ezt MILC esetén megint csak buknám (ha jól látom, de nem követem annyira a piacot).

A fókusz kalibrálásra én is gondoltam, de akkor kábé minden képnek homályosnak kellene lennie, nem? Elméletben konstans téved a gép ilyen esetekben, itt viszont nem ez történik.
"Haladó vázak AF-ben és szolgáltatásban erősebbek."

Igen, pont ezért nem lett D5600 a D3500 helyett, mert szenzorból ugyanaz volt benne, a többi feature meg hasznos, de nem vagyok profi, aki ezekből valóban profitálna. Talán a több fókuszpont az egyetlen kivétel, de a videós képességek például egyáltalán nem érdekelnek.

Objektívből egyébként kettőt használok most, de a tele a fontosabb, valahogy jobban kézre áll, mint a fix. (Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC és Nikon AF-S DX 35mm f/1.8 G).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.