Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) 80hun válasza tvamos (#48749) üzenetére


80hun
addikt

De sajna gyengébb lesz Isoban
A dinamika már apsc szenzornál sem rossz de az iso telhesitményed ugrik sajnos.
De ez logikus is hiszen fizikailag lekapcsolja a szenzor több mint felét a váz crop módban :)

Ed Parker
Sztem gondold át újra :)

De egy másik példa hogy ugyanebből a waferbőlvágják ki a 20Mp-es apsc szenzorokat is .

[ Szerkesztve ]

(#48752) Roachy válasza 80hun (#48751) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért ezt te is kicsit újra gondolhatnád. Közel sem ennyire egyszerű. ;)
Az igaz, hogy croppolva veszít a fényerőből, hiszen kisebb felület = kevesebb fény. Így némileg gyengébb lesz iso-ban. De nem csak ettől függ, ahogyan a dinamika sem.
És ott tévedsz nagyot, amikor a D7200-hoz hasonlítod.
A D850-ben jóval nagyobbak a pixelek, távolabb vannak egymástól és így aztán a pixel sűrűség is kisebb mint a D7200-ban lévő szenzoron. Ez mind azt eredményezi, hogy a 850 croppolva is jobb lesz isoban, dinamikában és zajban is.
Ha már a te eméletedből indulunk ki, akkor inkább a D500-hoz érdemes hasonlítani.

(#48753) anaqer válasza Roachy (#48752) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem keveri a D7200-at a D(7)500-zal - az előbbi 24MP, az utóbbiak csak a ~20MP (ami majdnem pontosan a D850 46MP-je a 1.5*1.5-tel leosztva).

(Szerk: nem, mintha ez végeredményben is iszonyat nagy difit csinálni pixel pitchben... ha helyesek a számításaim, akkor a D850 pixelei mindkét irányban ~3.2% nagyobbak, mint a D7200-é. Tehát legalábbis pusztán(!) fizikai kiterjedést illetően DX módban nyugodtan összehasonlíthatóak. )

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48754) 80hun válasza Roachy (#48752) üzenetére


80hun
addikt

Ja de a d500 gyengébb mint a d7200. A nikonnak sohasem ment jól a szenzorgyartás. De a sony szenzorok köré mindig is kiválóan épitkezett.
De a d500 nem sony szenzor.

Egyébként meg próbáld ki, bármilyen FF-m megteszi a teszthez.
De az egyik szenzortesztoldal le is tesztelte is ezeket de nem találom

A pikszelméret.
Egy 24mp-es FF-m 10mp apsc módban. De ettől még nem lesz belöle A7S. :D

(#48755) Roachy válasza 80hun (#48754) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért az erős kifejezés, hogy gyengébb. Miért mert a dxo 4 ponttal többet adott a 7200-nak?
Ha ezzel érvelsz sem állja meg a helyét a 850-es hasonlatod, hiszen a D850-nek 13-al több pontja van.
Igazából mindegy is, ez csak szőrszállhasogatás. A lényegen nem változtat, hogy a D850 croppolva nem egyenlő a D7200-al, bárhonnan nézed.
Mit kéne teszteljek FullFrame-n?
A Sony-s hasonlatodat meg végképp nem értem mit akarsz azzal mondani.

(#48756) 80hun válasza Roachy (#48755) üzenetére


80hun
addikt

Arról van szó hogy milyen teljesitménykülönbség van a d850-nél FF-m és Apsc mód között szenzortelhesitményben

Nagyon elkanyarodtál a témától :) :R

[ Szerkesztve ]

(#48757) Roachy válasza anaqer (#48753) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem jól számolsz.
A D850 pixelei legalább 20%-al nagyobbak a D7200-nál. Ami már jelentős különbség. Pontos számokat nem tudok, de nem rég volt pont ez téma egy csoportban. Mindjárt előbányászom az oldalt ahol ezeket meg lehet nézni és össze lehet hasonlítani.

(#48758) Roachy válasza 80hun (#48756) üzenetére


Roachy
senior tag

És arra írtam, hogy igazad van iso-ban biztosan gyengébb lesz, csak a 7200-as hasonlatod nem állja meg a helyét.

(#48759) anaqer válasza 80hun (#48754) üzenetére


anaqer
veterán

A nikonnak sohasem ment jól a szenzorgyartás.

Háttőőő... lehet, hogy ezzel páran így az egyszámjegyes kategóriában megfigyelhető tendenciákat nézve talán vitatkoznának veled. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48760) 80hun válasza Roachy (#48758) üzenetére


80hun
addikt

Akkor gondold oda a d500-at de sztem picit gyengébb szenzor van benne mint a 7200-ban

A d7200-as hasonlat az hogy a d850 kb olyan szenzorteljesitményt produkál apsc módban mint egy d7200.

(#48761) Roachy válasza Roachy (#48757) üzenetére


Roachy
senior tag

Meg is van.
https://www.digicamdb.com/compare/nikon_d7200-vs-nikon_d850/
Itt lehet kb mindent mindenhez is hasonlítani. Érdekes oldal, lehet vele szórakozni.

(#48762) Roachy válasza 80hun (#48760) üzenetére


Roachy
senior tag

a d850 kb olyan szenzorteljesitményt produkál apsc módban mint egy d7200
Na igen, ez az ami nem igaz. A D850 sokkal jobb dx módban is mint a 7200.

(#48763) 80hun válasza anaqer (#48759) üzenetére


80hun
addikt

Vitázhatunk de a sony szenzorok jobb teljesitményt nyújtottak a nikonokban mint a nikonok
Az Egyszámhegyes vázak sohasem szenzorban kiemeljedőek sztem mert nem az a lényeg azoknál

(#48764) 80hun válasza Roachy (#48762) üzenetére


80hun
addikt

Szted de rosszúl tudod Sztem
Értsd meg hogy apsc szenzor lesza FF-mben crop módban .
Egy apsc szenzor teljesitményét fogja hozni

Érdekes téma egyébként

Melyik az az oldal a dxon kivül ahol grafikonon ábrázolják a szenzorok teljesitményét?
Az az ahol a valódi isot is megmutatják
Na ezt keresem :)

[ Szerkesztve ]

(#48765) Roachy válasza 80hun (#48763) üzenetére


Roachy
senior tag

De azokat a szenzorokat a Nikon specifikációi, tervei alapján gyártja a Sony. És nem az van, hogy a Sony megtervez pár szenzort és akkor abból válogat magának a Nikon ami köré tervez egy gépet. Hanem pont fordítva. A tervezett gép igényeinek megfelelő szenzort gyártat a Sonyval. Nikon tervezés Sony gyártással.

(#48766) zümzümm válasza 80hun (#48751) üzenetére


zümzümm
senior tag

Mért lesz gyengébb ISOban, ha a pixelsűrűség ugyanaz APSC módban mint FFben?

(#48767) Roachy válasza 80hun (#48764) üzenetére


Roachy
senior tag

Te értsd meg, hogy ugyanazon a dx méretű felületen a D850 pixelei nagyobbak, kevésbé sűrűek. És eleve újabb, modernebb technológia párosul mellé. Szóval nem lehet őket így összehasonlítani.

(#48768) Roachy válasza zümzümm (#48766) üzenetére


Roachy
senior tag

Csupán azért mert kisebb felületen kevesebb fényt képes feldolgozni. Melyik szoba lesz világosabb, ahol nagy, vagy egy kisebb ablak van?

(#48769) 80hun válasza Roachy (#48768) üzenetére


80hun
addikt

Megpróbálom másképpen.
Ha egy V12-es motorból lekapcsolsz 6hengert akkor csökken a teljesitmény.
Na ez történik egy FF-m vázban is amikor átváltasz apsc módra

Egy 46mp-es FF-m apsc módban 20mp
Egy xy apsc váz mondjuk 20mp
Egyformák az ablakok :D
Minimálisan jobb lesz a d850 szenzor Apsc módban egy gyári apschez képest de igy is elmarad durván a FF-m teljesitményéhez képest

Igy érted már ami próbálok elmondani :)

[ Szerkesztve ]

(#48770) Roachy válasza 80hun (#48769) üzenetére


Roachy
senior tag

Én is ezt mondom bakker, hogy abban igazad van, hogy a d850 croppolva nem tudja ugyanazokat az értékeket, mint ff módban. Egyszerű fizika, kisebb felület, kevesebb fény és információ. Nem erről van szó. :W
A v12-es motornál sem mindegy, hogy egy modernebb 1000 lóerős 8 literes v12-t hasonlítasz össze ha csak 6 henger megy, egy eleve 6 hengeres de régebbi 400 lóerős és csak 6 literes motor teljesítményéhez.
És te így érted már miért nem helytálló így hasonlítgatni? ;)
Amúgy meg nem tudom mit jelen az FF-m rövidítésednél az m?

[ Szerkesztve ]

(#48771) anaqer válasza Roachy (#48761) üzenetére


anaqer
veterán

Bakker, de hülye vagyok... nyilván nem oldalanként másfél, hanem átlósan.

Szerk: Illetve ... ó bocs, most megkavartál - háromfelé csetelek, most nem igazán ide figyelek. Majd megbeszéljük később.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48772) 80hun válasza Roachy (#48770) üzenetére


80hun
addikt

Tudod mit , biztos igazad van :R
De azért próbáld ki a FF vázadat azonos képkivágáson és ison és dofon FF vs Apsc módban és hasonlitsd össze. Természetesen a FF et méretezd le.

(#48773) Roachy válasza 80hun (#48772) üzenetére


Roachy
senior tag

Most komolyan! Ebből a mondatból mi a nyavalyát nem értesz!? :))
Én is ezt mondom bakker, hogy abban igazad van, hogy a d850 croppolva nem tudja ugyanazokat az értékeket, mint ff módban. Egyszerű fizika, kisebb felület, kevesebb fény és információ.
Azt bizonygatod amit nem kéne... ;)
Ja és csak úgy mellékesen (nekem is csak most esett le) ami az egészből kimaradt és tulajdonképpen értelmetlenné teszi az egész vitát, hogy a dx mód nem egyenlő a csökkentett felbontással. :DD A D850 full frame módban is tud kisebb felbontást, nem kell hozzá aps-c mód.

[ Szerkesztve ]

(#48774) 80hun válasza Roachy (#48773) üzenetére


80hun
addikt

:R

(#48775) PGabor123


PGabor123
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap sikerült betörnöm a D600 felső, státusz kijelzőjének az borító üvegét.
A javításról érdeklődnék, van esetleg valakinek tapasztalata?
Találtam ebay-en, aliexpressen csereüveget, meg youtube-os videót cseréről (hőlégfúvós eltávolítással), de csak akkor kezdenék bele, ha nincs más megoldás.
Köszönöm!
Gábor

(#48776) tvamos válasza 80hun (#48751) üzenetére


tvamos
nagyúr

"De sajna gyengébb lesz Isoban"
En egeszen biztos vagyok benne, hogy ez nem igy van. (Persze volt mar, hogy tevedtem.) Ha fizikai oldalrol kozelitem meg, a pixelek ugyan akkorak maradnak attol, hogy a szelen levo pixeleket nem hasznalja. Az ISO, meg a dinamika meg ettol fugg. (A technologia termeszetesen ugyan az marad.) Ugyhogy nem ugrik semmi, csak a kep szele.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48777) azka79 válasza tvamos (#48776) üzenetére


azka79
aktív tag

+1 egy vázon belüli egyszerű crop

(#48778) mckolly válasza Throme (#48739) üzenetére


mckolly
csendes tag

#Throme
#Viperator
#*Ropi*
#Roachy

Ha rákeresek a hibaüzenetre az összes olyan oldalt feldobja, ahol a kártyának van baja, hogy mit és hogyan lehet megjavítani, hogy a kártyaolvasó újra olvassa. Youtubon találtam videót, amin egy fazon csipesszel szed ki bennszakadt műanyag darabot a fényképező slotjából.

A másik kártyát majd megpróbálom, egyelőre nincs elérhető példány a közelemben, de majd kipróbálom.

A tisztítást is megpróbálom még, csak olyan roh@adt pici luk az a nyílás, hogy nem tudok rendesen odafókuszálni, hogy megnézzem jó közelről a slot alját. Mikroszkópom nincs, nagyítóm meg nem is volt. :-D

(#48779) *Ropi* válasza mckolly (#48778) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A tisztítást is megpróbálom még, csak olyan roh@adt pici luk az a nyílás, hogy nem tudok rendesen odafókuszálni, hogy megnézzem jó közelről a slot alját. Mikroszkópom nincs, nagyítóm meg nem is volt. :-D"

Nőgyógyász ismerősöd van? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48780) 80hun válasza tvamos (#48776) üzenetére


80hun
addikt

Az iso és a dinamika nem a pikszelsűrűségtől függ csakhanem csak egy tényező benne.
A 20mp -es apsc szenzorok is pot ugyanilyen pikszelsűrűségüek :)

A váz crop nem digit crop mint pl ha megvágnád a képet utólag
Lesz 1.5x szorzó is mert apsc szenzor lesz belöle.

De sztem hadjuk te igy gondilold én amugy :)

[ Szerkesztve ]

(#48781) Ed Parker válasza 80hun (#48751) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem te is gondold át, van itthon D850 és croppos váz is. De állíts amit akarsz ;)

(#48782) 80hun válasza Ed Parker (#48781) üzenetére


80hun
addikt

És akkor iso5400-en ugyanazon a képkivágáson azonos zajt kapsz ff és crop módban is?
Probáld ki , lőj két egyfirma képet ff és crop módban Iso6400-en és a ff-et méretezd le 20mp-re.
Na egyformán zajosak? :D
De befejeztem mert szerinted egy 20mp-es apsc szenzornál ugyanannyi a zaj iso6400-on mint egy 46mp-es ff-nél..
:R

(#48783) 80hun válasza 80hun (#48782) üzenetére


80hun
addikt

[link]
Na itt van mérve ff és crop mode is

(#48784) Ed Parker válasza 80hun (#48782) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ok, van különbség, de marginális :D

(#48785) PuMbA válasza Ed Parker (#48784) üzenetére


PuMbA
titán

Dinamika tartományban pont ugyanannyi a különbség, mint egy közepes APS-C és egy FF szenzor között. A D7500 már például picit jobb, mint a D850 DX módban :)

[ Szerkesztve ]

(#48786) Roachy válasza tvamos (#48776) üzenetére


Roachy
senior tag

Pont ha fizikai oldalról közelíted meg, akkor kéne rájönnöd, hogy ha valamiben, akkor iso-ban lesz érzékelhető különbség. DX módban kisebb felületen működik a szenzor, magyarán kénytelen kevesebb fénnyel dolgozni. Ugyanazon téma fotózásánál, ugyanolyan körülmények között, egyforma képkivágásnál és blende/zársebesség értékekkel, DX módban magasabb iso szükséges. A már feljebb említett kis ablak - nagy ablak példára gondolj.

(#48787) Roachy válasza 80hun (#48780) üzenetére


Roachy
senior tag

A 20mp -es apsc szenzorok is pot ugyanilyen pikszelsűrűségüek
Ez még csak véletlenül sincs így. Böngésszed csak azt az oldalt amit linkeltem és magadtól is rájössz. ;)
A dinamika sokkal inkább függ a szenzor képességeitől, mint a méretétől, bár tény hogy annak is szerepe van benne.

(#48788) Roachy válasza 80hun (#48782) üzenetére


Roachy
senior tag

Zajban nem igazán lesz komoly különbség. Csak annyi ami a kisebb érzékelő miatti fényveszteség és iso emelésből adódik. Ugyanazon iso mellett nem lesz zajosabb, az nem a szenzor mérettől függ.
Illetve ez csalóka, mert látszólag többnek tűnhet a zaj, de pont annyira ha ugyanazt a képet meglövöd fullframe-ben és belenagyítasz kivágágva a dx-nek megfelelő képet akkor az zajosabbnak fog tűnni, mint az eredeti ff teljes kép. Viszont pont annyira lesz zajos, mint az elve dx módban készített.

[ Szerkesztve ]

(#48789) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mekkora igény van/ lesz rá, de gondoltam praktikus, ha nyitok egy kifejezetten Nikon MILC topikot itt PH!-n Nikon z6, z7, z50, illetve későbbiekben a bővülő Nikon Z fényképezőgépeknek.

Link: ITT elérhető

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48790) 80hun válasza Roachy (#48787) üzenetére


80hun
addikt

47./2.33=20.1
Plusz minusz egy egy mp nem releváns :)

(#48791) Roachy válasza 80hun (#48790) üzenetére


Roachy
senior tag

Hihetetlen vagy bakker! Erre szokták mondani hogy olyan, veled vitatkozni, mint sajtreszelővel rejszolni. :DD :DDD
24% szerintem igenis eléggé releváns...

[ Szerkesztve ]

(#48792) 80hun válasza Roachy (#48791) üzenetére


80hun
addikt

A d500-ra irtam az azonoos pikszelméretet
Még idéztél is:”A 20mp -es apsc szenzorok is pot ugyanilyen pikszelsűrűségüek”
Most te kavarodtál bele :D

[ Szerkesztve ]

(#48793) Roachy válasza 80hun (#48792) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem kavarodtam bele, sehol nem szerepel, hogy te ezt a D500-ra írod, hanem erre válaszoltál.
Mellesleg a D500 és D7200 között is 17% a különbség, ha arra gondolsz. ;)
A D850 és D500 között már kisebb a különbség ezért max ahhoz érdemes hasonlítani a dx módot. Bár annak sincs sok értelme...
Te vagy az aki mindenbe belegabalyodik.

[ Szerkesztve ]

(#48794) zümzümm válasza *Ropi* (#48728) üzenetére


zümzümm
senior tag

A "lemezfoglalási egység mérete" 128 kilobájt legyen?
Nekem exFAT és 128 kilobájt beállításokat ad alapból a formázásnál.

(#48795) 80hun válasza Roachy (#48793) üzenetére


80hun
addikt

Atyaisten mennyi százalék, hát mi lesz itt :D
Nincs itt értelme hasonlitani semmit :D

(#48796) Roachy válasza 80hun (#48795) üzenetére


Roachy
senior tag

Ahogyan te teszed, úgy biztosan nincs. :))

(#48797) Ed Parker válasza Roachy (#48788) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt egyébként pont leteszteltem és én is így látom, hogy látszólag tök ugyanaz, illetve ha nem tudnám hogy melyik melyik nem mondanám meg hogy mi a leméretezett és melyik a DX

(#48798) 80hun válasza Ed Parker (#48797) üzenetére


80hun
addikt

Linkekd ve ide is sztem
Sztem
látszik a dinamika , zaj és a szinek is dx és ff mode között
Végülis pont ezért veszel ff-m és nem cropos gépet. Ha nincs különbség akkor nincs értelme a ff-nek

(#48799) 80hun válasza Roachy (#48796) üzenetére


80hun
addikt

Biztos igy van ahogy irod :D
Én még a mérést is belinkeltem mekkorát buksz pl dinamikában de te nem hiszed el ezt sem :D

Na pá mentem :R

[ Szerkesztve ]

(#48800) Roachy válasza 80hun (#48799) üzenetére


Roachy
senior tag

Kegyetlen vagy! :W :DD :))
Hát ez meg vajon mit jelenthet? Segítsek értelmezni az alábbi idézetemet?
A dinamika sokkal inkább függ a szenzor képességeitől, mint a méretétől, bár tény hogy annak is szerepe van benne.
Légyszi ne menj!!! Ki fog akkor szórakoztatni. Még a végén kénytelen leszek holmi Bödőcs felvételeket előhúzni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.