Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Throme válasza Roachy (#48800) üzenetére


Throme
veterán

Rég nem pörgött így a fórum... ;)

(#48802) t72killer válasza NandorHUN (#48789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok rasszista, szívesen elvagyok DSLR-esek társaságában is, főleg, hogy technikailag van itthon nikon dslr váz (egy infrásított d5100, kb 3éve vettem elő legutóbb:))).

#48801: +1, dobtam is egy hátast, amikor látom, h +125 olvasatlan mióta legutóbb ránéztem a topikra:DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48803) 42861 válasza NandorHUN (#48789) üzenetére


42861
senior tag

Szia. Van már. [link]

(#48804) tvamos válasza Roachy (#48786) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem egy pixelre pont ugyan annyi fény jut. Csak kevesebb pixelre jut, azokra, amik közepén vannak
Én pont ugyan oda állítottam a dx objektívvel a d750-et fx módban, mint dx módban. A szélén nagyon vignettál, főleg végtelenen, de az Aliexpresszről tudom, hogy ez művészi fícsör... :)
De majd megint kipróbálom, mert izgat a kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48805) mckolly válasza *Ropi* (#48779) üzenetére


mckolly
csendes tag

Eddig nem volt rá szükség... :))

(#48806) Tibzone


Tibzone
újonc

Sziasztok! Új vagyok még a Nikon Tulajdonosok Táborában. Tegnap megpróbáltam a Nikon D40- ből kivenni az aksit, hogy feltöltsem, de az aksi felénél elakadt és nem jött tovább! Miért lehet ez?

(#48807) Viperator válasza Tibzone (#48806) üzenetére


Viperator
őstag

Az akksi utángyártott? Nincsen-e felpuffadva? (utángyártottakra jellemző)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48808) forceberg


forceberg
veterán

Ejjha! Mennyi dezinformáció azoktól, akik nincsenek képben, azoknak, akik szeretnének képbe kerülni.
Attól, hogy valakinek van hiperszuper gépe, még gyakori, hogy valójában azt sem tudja, hogy mit használ...

Amíg 90-nel tempomattal krúzolsz a 0-áson, addig nem lesz különbség 1,4 szívó és a 2,0T motor között, de ha a 44-es úton előznöd kell...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48809) helixP válasza forceberg (#48808) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez mire vonatkozott? :)

(#48810) rgqjx válasza forceberg (#48808) üzenetére


rgqjx
aktív tag

"Amíg 90-nel tempomattal krúzolsz a 0-áson, addig nem lesz különbség 1,4 szívó és a 2,0T motor között, de ha a 44-es úton előznöd kell..." Már hogy ne lenne, kérdés,hogy miben. ;]

(#48811) *Ropi* válasza mckolly (#48805) üzenetére


*Ropi*
félisten

Autószerelő és képfényezőgép szerelő helyett néha jól jön, hogy a kipufogón / tüköraknán keresztül benyúlva is tud javítani. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48812) tvamos válasza helixP (#48809) üzenetére


tvamos
nagyúr

A szemelyeskedes ugy a legfrankobb, ha nem irod meg, kire vonatkozik...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48813) mckolly válasza *Ropi* (#48811) üzenetére


mckolly
csendes tag

Sziasztok!

Hogy ne maradjatok bizonytalanságban, a következő a helyzet:
Már kerestem szervizt, hogy ránézessek a kártyacsatlakozókra, nekik biztos vannak eszközeik arra, hogy belekukkantsanak vagy éppen belelássanak, ha nem is kipufogón keresztül. :D

Szóval, mikor bepakoltam volna a táskába, hogy akkor most viszem, kivettem a kártyát, leszedtem róla a képeket, leformáztam gyorsformázással gépen, de még mielőtt visszatettem volna, bekapcsoltam a fényképezőt, hogy megnézzem, megvan-e a hiba, mert ugye ha informatikushoz fordulok egy visszatérő hibával, tuti, hogy nem tudom reprodukálni...

Na, most is ez történt, jelentem minden a régiben van, működik a fényképező, nem ír ki hibát, nem írja ki, hogy rossz a kártya, ha nincs benn kártya, akkor azt írja ki, hogy nincs benn, tehát minden olyan, mintha semmi nem történt volna.

Frissítettem a firmware-t, régebbire-újra, formáztam a kártyákat lassan-gyorsan, szgépen, fényképezőben, visszaállítottam a fényképező alapbeállításait, körtepumpával fújdogáltam a likat, cseréltem akksit, objektívet, éppen csak nem olvastam még rá igézéseket, se semmi nem segített, mindent ugyanúgy csinált az utána lévő teszteléskor.

Most megijedt és megjavult. Kösz a segítséget, nem volt hiábavaló, legalább mindent újra átnéztem a fényképezőmben, meg persze beállítottam újra, a lényeg, hogy működik.

:C

(#48814) hotkar válasza mckolly (#48813) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ne felejtsd a Murphy törvényt: "Ami magától megjavul, az magától el is romlik!" ;]

[ Szerkesztve ]

(#48815) *Ropi* válasza hotkar (#48814) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48816) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Nikon-nál szokás-e úgy csomagolni a vázat (ha csak ezt rendeli az ember), hogy a doboz grafikája objektívet is hirdet (24-120), mintha kit-ben vennénk. Illetve a belsejében is ki van alakítva a hely az objektívnek, viszont csak váz van benne.
Ez esetben is értem, az üzletpolitikát, csak annyi a kérdés, hogy ez normális-e.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48817) rekid válasza kuyarashi (#48816) üzenetére


rekid
addikt

Nem. Ha vázat rendelsz vázas dobozt kapsz. A te dobozod egy kit doboz amit rá is írtak.
Illetve a dobozon azt hiszem a benne lévő eszközök sorozatszámának is rajta kell lennie egy matricán. Így

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48818) Ed Parker válasza kuyarashi (#48816) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez egy kit, amiből az obit kivették és csak a vázat kaptad meg. Ez az eladónak jobb, mert az üveget jóval olcsóbban kapja meg és teliáron is akár el tudja adni belőle az üveget. Váz szempontjából lényegtelen a doboz, mindkettőben ugyanaz van.

(#48819) Throme válasza kuyarashi (#48816) üzenetére


Throme
veterán

Első vázamat úgy kaptam kit-ben, hogy külön volt a váz, saját dobozában és kaptam hozzá külön, saját dobozában az obit. Gondolom eladónak készletkisöprése volt.
Második vázat pedig úgy kaptam, ahogy te is. Kit dobozban obi nélkül.
Az ki van véve, ahogy nálad is. Viszont aki megveszi kicsit olcsóbban kéne kapni, mert az csak egy fehér doboz, nem rendes obi doboz. Vékonyabb is, hiszen a kit doboz védi.
Nekem nem szimpi megoldás, de ez van....

(#48820) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Köszi mindkettőtöknek (rekid, Ed Parker). Hasonló válaszban "reménykedtem".
Matrica a dobozon megvan. Számlát, garancialevelet - úgy tudom - nem küldtek. (Nem az enyém a gép.)

(Külföldi rendelés volt, de ez is csak utólag derült ki (Rhino Camera.hu). Telefonos elérhetőség - mondjuk úgy, hogy - nincs. Van e-mail és élő chat, amit egy fordító plugin valós időben fordít. A cég persze létezik.
A váznak elméletileg 1-3 napon belül kellett volna megérkeznie. A valóságban ehhez 3 hétre volt szükség. Természetesen nyomkövetési szám már csak az utolsó előtti napon érkezett. Legalább ne csak előre utalással lehetne fizetni az oldalon! Szóval tiszta káosz. Minden nap azt írták, hogy 1-2 napon belül érkezik, stb.
Egyébként 2 + 3 év a garancia. 2 év gyári és 3 év teljes körű jótállás a cég által. Gondolom azzal nem sokat ér az, aki tőlük vásárol. Azt a 10% mínuszt nem éri meg. Persze ezt akkor tudja csak az ember, ha rendesen utánajár a dolgoknak.
Legalább egyben ideért a gép. Már csak azért kell imádkozni, hogy működjön és a későbbiekben se legyen vele gond.

Egyébként már több weboldalon találkoztam ezzel a módszerrel. Egy külföldi vállalat több nyelvű weblapot hoz létre. Aki megnyitja az oldalt, az az adott nyelven, az adott domain végződéssel böngészheti az oldalt. Az elérhetőség menüpont alatt pedig van egy székhely, vagy telephely cím, ami szintén az adott országra mutat és valószínűleg oda ténylegesen be is van jelentve a cég, vagy annak képviselete. Jobb esetben van telefonszám is, ami hívható. Más kérdés, hogy milyen nyelven szólalnak meg, ha egyáltalán felveszik.
Elég félrevezető tud lenni, mert azt sehol sem közlik, hogy a megrendelt termék épp honnan jön, ill. hogy egyáltalán külföldről is érkezhet.
Ezzel kihasználják a fogyasztó jóhiszeműségét, pontosabban azt, hogy fel sem tételezi, hogy külföldi eladóval van dolga, aki valószínűleg nem is tagja az uniónak.

Minden webshop oldalán impresszumot, azon belül cégnevet, adószámot, cégjegyzékszámot, stb. kell keresni. Minden honlap üzemeltetőjének kötelessége feltüntetnie saját, vagy vállalkozása nevét, adószámát, stb., ugyanígy a tárhely szolgáltató adatait. Törvényileg elő van írva (legalábbis Magyarországon....).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48821) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Valakinek Göd közelében esetleg Tamron TAP-in console Nikon F-hez?
Ma jött meg az objektív, de frissíteni kell, hogy menjen FTZ+Z6 kombóval... azt hittem ha most veszem már frissítve lesz, de nem. Elkezd fókuszálni majd hibára fut és írja hogy expó gombbal reseteljem.
70-210mm F/4 Di VC USD (Model A034): update via TAP-in console or Tamron Service
Vagy inkább egyből Camera Kft.?

Köszi

(#48822) kuyarashi válasza Throme (#48819) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem sem korrekt megoldás.
Például kibontja a forgalmazó és közben elejti a gépet. Ilyenkor mi van? Kipróbálni nem fogja, hanem visszacsomagolja és megkockáztatja eladni.
Tételezzük fel, hogy aki megveszi, nem lát külsérelmi nyomot, fel sem tételezi, hogy felbontották, stb. A komolyabb vázak bírják a gyűrődést, de mi van, ha garancián túl (de akár garanciában) mondjuk hamarabb szakad le a redőny emiatt? Életben meg nem tudja a vevő.
Akármilyen jól működik valami, senki sem szívesen vásárolná meg úgy, ha tudná, hogy előzőleg már kapott', vagy akkor legyen jóval olcsóbb, de a lényeg, hogy legyen lehetőség a döntésre. Vagy gondoljunk a korona vírusra, ami bár elég nagy lufi lett, de úgy egyáltalán, senki se fogdosson össze egy új gépet eladás előtt! :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48823) forceberg válasza kuyarashi (#48822) üzenetére


forceberg
veterán

Az, hogy külön adják el a kitet, még nem akkora bűn. Ezzel az erővel bármilyen dobozban leeshetett akár a gép.
Ennél cifrább eset is lehet, Magyarország, offtopik márkabolt akció!
A gépen a elállási idő 14 napja után vettem észre, hogy kb. 300 expó volt már benne, azaz szinte 100%, hogy visszacsomagolt gépet kaptam. Visszaküldött, vagy kiállított darabot. Így kell akciózni! Igaz jól rakták vissza, nem is látszott tényleg semmi a gépen, meg a kiegészítők pl. tényleg ki sem voltak nyitva. Úgy vannak vele, hogy úgysem veszi észre a vásárló. Az a része már lerágott csont, hogy sok xarházi csakis azért veszi meg a cuccokat, hogy kipróbálja. Már előre tudja, hogy vissza fogja küldeni. Most akkor csak az eladó szerv a köcsög? Beépítik az árba az esetleges vissazküldéseket, aztán kész is vagyunk.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#48824) kuyarashi válasza forceberg (#48823) üzenetére


kuyarashi
őstag

Persze. Eleve esélye is kicsi, de számomra zavaró, ha kibontják. A doboz viszont szolgálja a védelmet, ráadásul a látszódni fog rajta, a sérülés.
Az pedig alap, hogy tüntesse fel a bolt, ha "kibelezett" terméket árul. Amennyiben szerepel a leírásban, abszolút semmilyen probléma nincs vele. Valószínűleg meg is venném, csak tudjak róla. Illetve illik valamennyivel olcsóbban is adnia.

A vásárlói visszaéléssel nehéz mit kezdeni, de teljesen jogos. Igazából az embernek meg sem kellene, hogy forduljon a fejében, hogy ő majd jól visszaküldi - amíg nincs ténylegesen problémája.

Az először bekapcsolt gépeken dátumot, időt kell beállítani. Kvázi, ha már használták, akkor nem vezet végig a "varázsló" ezen a procedúrán. Úgy emlékszem, hogy ezt utólag nem lehet teljesen visszaállítani, ezért azt feltételezem, hogy az általad vásárolt váz nem vitt végig ezen a procedúrán.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48825) PuMbA válasza kuyarashi (#48820) üzenetére


PuMbA
titán

"(Rhino Camera.hu)"

Ezzel a bolttal már fürödtek be emberek, de értsd úgy, hogy rendesen :(

[ Szerkesztve ]

(#48826) Viperator válasza PuMbA (#48825) üzenetére


Viperator
őstag

Mindenhova reklámmal belepofátlankodott, bannerszerűen...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48827) *Ropi* válasza kuyarashi (#48824) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnyugtatlak: vissza lehet, de nem adok tippeket. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48828) kuyarashi válasza *Ropi* (#48827) üzenetére


kuyarashi
őstag

Semmi sem lehetetlen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48829) wms válasza kuyarashi (#48820) üzenetére


wms
senior tag

Sajnos, ahogy PuMbA írta, hírhedt cég a Rhino. Volt aki egy az egyben bukta a befizetett összeget! :(((

(#48830) Ed Parker válasza forceberg (#48823) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez külföldön pár országban úgy van, hogy igen van 14nap időd, kicsomagolhatod óvatosan és kipróbálhatod hogy működik e, most konkrétan fényképezőről beszélek, nyilván higiéniai termékeknél nem így van, de annyi, nem lehet használni, illetve lehet, csak az már azt jelenti hogy döntöttél és marad.
a te esetedben a 300expo el lenne utasítva, hogy itt már nem csak ki be kapcsolás és funkciók működésének ellenőrzése történt, hanem akár egy kirándulás.
Szóval szívás ez a rendelkezés, mert ezzel sokan visszaélnek, és ha te kereskedő vagy, nyilván teliáron a már használt terméket nem tudod eladni és hát vásárlói oldalról is, ha van bontatlan inkább azt vinném, vagy legyen annyival olcsóbb a másik hogy belefér ennyi kompromisszum.

(#48831) *Ropi* válasza wms (#48829) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az einfinity-ről még csak 1 rosszat hallottam, viszont az elég necces volt. Egy srác elküldte nekem a náluk vett Tamron 24-70 G2-jét kalibrálni, megcsináltam, visszavitte a futár. Utána a srác jelezte, hogy nem éles - lehet a futár véletlenül eldobta, vagy valami...Visszaküldte az einfin-nek, küldtek helyette egy másikat (legalábbis a szériaszám más volt rajta), de az még rosszabb volt. Javasoltam neki, hogy indítson a Camera Kft.-nél (a Tamron Mo.-i márkaszervize), aztán annak alapján döntsön. A szerviz szakvéleménye szerint fizikai behatás (ütés) miatt elmozdult az egyik lencsetag a helyéről, emiatt életlen a képe - adtak rá egy 80.000 Ft-os árajánlatot. Végül nem lett cserélve a lencsetag, csak szoftveresen kalibrálták (25.000.-ért), így aránylag használható lett. Ráadásul összesen 3 hónapjába került...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48832) bayarena válasza Ed Parker (#48830) üzenetére


bayarena
aktív tag

Mondjuk, ha nincs semmi baja, se karc semmi, akkor nem mindegy hogy van benne 300 expo, mert vki kiprobalta? Igazából ugyan úgy új termék, az is lehet, hogy pár darabonként a gyárban is kipróbálnak egyet-egyet. Bár más, de Mercedes gyárban voltam, és MINDEN egyes autót kipróbálnak a helyi tesztpályán, megnyúzzák őket stb. Attól még egy új Mercit kapsz.
Persze, ha csak 1 látható karc is van rajta, vagy bármi hasonló, akkor vissza kell küldeni, hogy nem új, de szerintem, ha semmi baja, akkor használd egészséggel.

(#48833) PuMbA válasza bayarena (#48832) üzenetére


PuMbA
titán

"Mondjuk, ha nincs semmi baja, se karc semmi, akkor nem mindegy hogy van benne 300 expo, mert vki kiprobalta?"

Ha eleve használt gépet veszel, akkor nem kell aggódni, hogy vajon használták-e már vagy sem ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#48834) 80hun válasza bayarena (#48832) üzenetére


80hun
addikt

Az autókat a gyár szakemberei próbálják ki és nem végfelhasználók
Egyébként meg nem mindegy mert ha már belever 300 expot használt lesz
Ezért ragasztja ke némelyik gyártó a a dobozt csak vágással bontható matricával és rakja kivülre a garancialevelet
Én pl még a médiamarktban is alkudtam az obiból mert a vitrinben volt :D
De az autókba is ha az óra 30km-t mutat már nem új áron kapod Vagy te szivesen fizetsz 10milliót 8helyett egy használt verdáért? :)

(#48835) PuMbA válasza 80hun (#48834) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen igazad van. Ennyi erővel vehetett volna alig használtat (pár száz / pár ezer expósat) jó pár tízezressel olcsóbban :) Ha valaki újat vesz, az legyen új, tehát hozzá nem nyúlhattak és a dobozt nem bonthatták fel.

[ Szerkesztve ]

(#48836) Ed Parker válasza bayarena (#48832) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugye nem kevered össze a minőségbiztosítást a valós használattal?
egy gyári running teszt után a számlálókat nullázzák, vagyis te egy nullperces termeket kapsz, független attól hogy auto vagy váz, ellenben ha valaki már megvette, kipróbálta/használta és visszaküldte, akár makulátlan, az már nem ugyanaz jogilag mint egy nullperces bontatlan.

(#48837) bayarena válasza Ed Parker (#48836) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, jogilag nem uj. De a kerdes az, hogy szamodra ez miert problema. Gyakorlatilag, mechanikailag ugyan ugy tokeles allapotu. Hasznald es elvezd az eletet.
Nem hiszem, hogy 300 expo miatt elkezdenek szarakodni, ha amugy teljesen karcmentes es mindene jol mukodik.

(#48838) 80hun válasza bayarena (#48837) üzenetére


80hun
addikt

De nem új valójában sem.
Lehet leejtették a szőnyegre és nyoma sincs csak pár ezer expo után szétmegy a mechanika

De már maga a tudat hogy bontva volt
De ezek szerint te simán fizetsz teliárat a vitrines cuccokért is amin nyoma soncs a használatnak :D

De a fene győzköd , pont az ilyen hozzáállás miatt küldenek ki bontottat aztán sir a szájuk a negativ értékelés miatt és hogy visszaküldik nekik

(#48839) PuMbA válasza bayarena (#48837) üzenetére


PuMbA
titán

"De a kerdes az, hogy szamodra ez miert problema."

Nekem például azért lenne probléma, mert akkor nem fizetném ki érte az új árat, hanem vennék egy alig használt gépet és amit megspóroltam pénzt abból tudok mást venni :)

[ Szerkesztve ]

(#48840) bayarena válasza 80hun (#48838) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nekem nincs ilyen fobiam h baj lenne h valami vitrines.
Viszont ott van a garancia, tehat ha elkezdem hasznalni es 2 het utan 2 ezer expo alatt vmi tonkremegy, akkor kicsereltetem veluk ingyen. No problem.
Hasznalt vasarlasa eseten nincs garancia.
Nagyobbat veszithetsz mint amennyit nyersz.
Ha vki mar leejtette vagy komoly utes erte akkor annak meg nyoma van.
Hasznalt vasalasa eseten meg ott van egy sokkal nagyobb riziko faktor.
Plussz a zsir uj eseteben is lehet az h a futarnak szar napja van h dobalja. Ha nagy dobozban van, akkor a dobozon nem lesz nyoma az eseseknek, de attol meg a mechanika kaphatja az ivet.
De az biztos h sosem alkudoznek azert mert vitrines, nem vagyok....

(#48841) bayarena válasza PuMbA (#48839) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nagyobb kockazat plussz nincs garancia. Ez neked sporolas?

(#48842) 80hun válasza bayarena (#48841) üzenetére


80hun
addikt

Használtakra is van gari több helyen is.
Megugye egy fél éves obira még nikonál is van még fél év gari .
Egy 1éves vázra még 2év gari

Tehát miért is nincs használtra gari? Csak jól kell választani :)

[ Szerkesztve ]

(#48843) bayarena válasza 80hun (#48842) üzenetére


bayarena
aktív tag

Biztos van olyan is ez igaz.
De bennem akkor tobb gyanut keltene h pl vki miert akar maris tuladni egy alig hasznalt cuccon.
Masok vagyunk.
Kivancsi leszek, hogy hany expo lesz a D850-ben amit nyarra tervezek venni. Ha 300 akkor megtartom :)

(#48844) PuMbA válasza bayarena (#48841) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a gép úgy néz ki, mint az új, akkor nincs nagyobb kockázat :) Ha meg garanciás eset lenne, akkor azt a megspórolt pénzen kifizeted. Ha pedig nem lesz garanciás eseted, ami valljuk be inkább valószínűbb, nyertél.

Én 500 expóval vettem gépet decemberben 6 hónap garival, ami teljesen úgy nézett ki, mint ha újonnan a dobozból szedném ki és nem is volt vele baj. Spóroltam vele 6db tízezrest, amit értelmes dolgokra tudtam költeni. Drágább gépeknél pedig százezernél is többet lehet spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#48845) bayarena válasza PuMbA (#48844) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, vannak esszeru esetek. Nem tagadom.
De szerintem tovabbra sem tragedia ha egy gepben van 1-200 expo.

(#48846) kovsol válasza bayarena (#48845) üzenetére


kovsol
titán

100-200 expo? Az még rendesen ki sincs próbálva. :D
Egyébként sokan azért adnak el alig használt cuccokat, mert impulzus vásárlók valószínüleg. Megvették, aztán valójában nem is volt rá szükségük.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48847) Ed Parker válasza bayarena (#48837) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hogy miért? Mert az már nem új hanem újszerű, és ha teliárat kell fizetnem akkor nullperces, nem baj hogy van benne expo csak látszódjon kedvezményként.
de megfordítom a helyzetet, lenne egy hasonló boltod mint egy média markt, ahol mindenféle műszaki cucc van, az emberek megvennék használnák egy kicsit, egy fritőz csak 2x sütöttek benne krumplit, vagy egy porszívó, csak egyszer takarították ki a lakást, de bármit, és csak egy keveset használták, te visszavennéd teliáron?
aztan mondanád a következő kuncsaftnak, csak párszor használták, de attól még jó és van rá gari, ja és nincs belőle kedvezmény ugyanannyi mint a bontatlan, mit gondolsz melyiket fogják megvenni?
Tök igazad van, a keveset használt újszerű cuccok ugyanolyan jók, én is veszek ilyeneket, de sohasem új áron.

(#48848) kovsol válasza Ed Parker (#48847) üzenetére


kovsol
titán

Normális helyen ezeket nem is full áron adják tovább.
Én vettem tápegységet ami visszaküldött termék volt, és 35e Ft helyett 25e Ft -ba került, de a vicces benne, hogy moduláris táp, és én szakítottam le a zacsikat a kábelekről, szóval még nem is volt használva soha. Fene tudja lehet nem fért bele a gépházába az előző vevőnek vagy ilyesmi.
Volt olyan aki vett egy gépet kitbe amivel elmentek nyaralni, aztán nyaralás után visszavitte a 14 napra hivatkozva, és vissza is vették! Gondolom ezt szépen teli árban tovább adják sok helyen, mert nem nagyon látok bontott termékeket érték csökkentve a webshopokon.

May the Force be with you!

(#48849) Ed Parker válasza kovsol (#48848) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na most az azért látszik hogy egy váz doboza bontott vagy a gyári Sony/Nikon stb hologrammos szalaggal van leragasztva, én tutira nem venném meg.
más, amikor a 200-600 még nagyon hiánycikk volt, volt az üzletbe, de már el volt adva.
mondom megnézhetem?
az eladó udvariasan, sajnos nem, mivel már eladva, nem hogy nem foghattam meg, még csak meg sem nézhettem, azt mondta, ha a mienk lenne minden további nélkül. Szóval vannak akik erre érzékenyek.

(#48850) *Ropi* válasza kovsol (#48848) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az irányjelzősön (is, meg másol is belefutottam) van egy olyan nepper, aki sok különböző nickkel van fent, de a hirdetéseinek a szövege mindig egyforma: csak egy nyaralás erejéig kipróbált cuccokat árul (pár ezer expós gépek). Persze...Volt olyan váz, aminek látszott a fotóján, hogy valószínűleg a betonnal is találkozott a "nyaralás" alatt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.