Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) t72killer válasza total90 (#48350) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48352) Geller72 válasza #56474624 (#48331) üzenetére


Geller72
veterán

És ha nincs garpapírom? :U

(#48353) t72killer válasza Geller72 (#48352) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megcsutakolod izopropanolos szemüvegpucoló kendővel oszt csókolom :R. D90 óta így járok el, egyik gépből se oldotta ki a szenzort...

A z6-ot különösen utálom emiatt, kész pormágnes - minden cserélgetősebb napon pucolni kell.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48354) #56474624 válasza Geller72 (#48352) üzenetére


#56474624
törölt tag

Talán nálad is úgy lesz, mint nemrég egyik topiktársnál: [link]

Ha nem, akkor DX 5k, FX és Z 8k.

(#48355) pergabb válasza Roachy (#48329) üzenetére


pergabb
senior tag

Köszi a választ:) vmi ilyesmire tippeltem volna, bar sajnos valtozatlan nem ertem, hogy miert lesz pontosabb a single point koveto fokusszal, mint az osszes fokuszpontot, vagy 3d-t kivalasztva es nem csak kutya eseten, temafuggetlen. Lehet objetiv kerdese is, hogy melyik mennyire gyorsan kepes korrigalni es ott a problema

(#48356) Geller72 válasza #56474624 (#48354) üzenetére


Geller72
veterán

Olvastam azt a kommentet. A gép ok ~5k, és az obik?

(#48357) Roachy válasza Geller72 (#48356) üzenetére


Roachy
senior tag

Obit teljesen fölösleges megbontani tisztítás miatt, amíg a benne lévő por csak esztétikailag zavaró és a kép alkotásba nem szól bele.

(#48358) JordyG


JordyG
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy D5600-am 18-55mm-es kit obival, de szeretnék venni egy fix obit is, de nem tudom eldönteni melyik legyen (ha van értelme akár mind kettő), ehhez kérnék tanácsot a mester uraktól.

Nikon AF-S DX 35mm f/1.8 G
Nikon AF-S 50mm f/1.8 G

A cél borotva éles tárgy (vagy mozdulatlan egyéb) képek, szép háttér elmosásokkal, időnként közgyűrűs makrókkal. Valamint lenne utazáskor utcai fotózás és néha videózás. A dolog hobbi célú, viszont minőségre törekszem amennyire csak lehet, így bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#48359) helixP válasza JordyG (#48358) üzenetére


helixP
nagyúr

Bár nem vagyok mester, de nekem van mind a kettő 5300-n. Nyilván egyrészt más a látószög, máshogy kell komponálni, deszerintem egyformán éles, 50-esnek kicsit jobbak a bokeh-i, talán.

Az 50-es nyilván FF-re váltás esetén is jó.

Próbáld meg, hogy 35 re meg 50-re tekered a kitet és megnézed, hogy melyik tetszik jobban.

Szvsz utcai fotózáshoz inkább a 35-ös. Kültéri portrékhoz nálam az 50-es van fent, beltéren a 35.

[ Szerkesztve ]

(#48360) helixP


helixP
nagyúr

Én is kérdeznék: a 18-200 as VR1-es (piros VR-jeles) obiról van valakinek első kézből véleménye? 65ért adnának most egy használatat.
Előre is köszönöm! :R

Na és most esett be egy ajánlat egy 18-270 Tamira is. Arról meg ennyi tapasztalatot sem találok ;/

[ Szerkesztve ]

(#48361) sandokanaa válasza helixP (#48360) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

DXomark: [link]
Ha kell a nagyobb zoom, akkor a Tamron, egyébként a Nikon 18-200.
Az élességük nem kiemelkedő, de ár-érték arányban jók.
Nekem Tamron van.

[ Szerkesztve ]

(#48362) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Eye-AF :D
és működik

(#48363) rekid válasza Ed Parker (#48362) üzenetére


rekid
addikt

neeeee, kiégtem.. :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48364) t72killer válasza Ed Parker (#48362) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rasszista-AF, miaz hogy az egereket hátrányosan megkülönbözteti :DDD ?

Viccen kívül, mintha írták volna a dpr-n, hogy sötét bundájú állatokra (=kisebb kontraszt) nem annyira jó. 7végén felpöccintem az új FW-t és keresek fekete macskeszt a környéken...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48365) Ed Parker válasza t72killer (#48364) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként érdekes az algoritmus, van amit azonnal lát és van amire rá kell vezetni, de ettől független baromi jó amit a Nikon mérnökei (1évet késve) elértek.
Ezekkel a szoftverfrissitésekkel már elég jó váz lett a Z6, pláne hogy az eredeti árához képet január közepéig nagyon jó áron meg lehetett venni.
Sztem ha ezekkel a feltételekkel nyitott volna akkor, sokkal jobb eladásokat produkált volna a cég.

(#48366) PuMbA válasza Ed Parker (#48365) üzenetére


PuMbA
titán

Lassan kezdtek, de ők is tudják, hogy bele kell húzniuk, mint a Canon, ha meg akarnak maradni :) Jó kis MILC verseny lesz hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#48367) pergabb válasza t72killer (#48364) üzenetére


pergabb
senior tag

P*csaba, most akartam a z6-hoz 3 fekete macskat venni:(

(#48368) t72killer válasza Ed Parker (#48365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tökéletesre nem lehet ezt megcsinálni, de így már nagyon örülök neki, hogy tavaly óccósítva megvettem lencsékkel-tokkal-vonóval. Mondanám, hogy remélem a korrektebb youtube-os tesztelők közül vki csinál majd valaki egy a7iii-z6 vagy a9ii-z6 összehasonlító videót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48369) Ed Parker válasza t72killer (#48368) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de miért is? kell az önigazolás hogy jól döntöttél?
annyira mindegy mit mond egy fizetett YouTuber.
a Z6 egy jó váz, még ha a bohóc Jared Polin és társaik mást is mondanak.

(#48370) kovsol válasza Ed Parker (#48369) üzenetére


kovsol
titán

Jared Polin ha jól tudom 6db Z6 vázat használ, és az összes videója Z6-al van készítve. Csak mondom.

May the Force be with you!

(#48371) t72killer válasza Ed Parker (#48369) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"kell az önigazolás hogy jól döntöttél?" - kb. :)). A sigma 150-600s-el őszintén még nem találtuk meg egymást madarászás-témában, lehet júzer error, de ránézek még az új FW-rel.

#48367: festékszóróval fújd be őket rózsaszínre, problem solved :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48372) PuMbA válasza kovsol (#48370) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, csak mostanában azért sokszor odaszúr nekik, mert bénáznak a 70-200 f/2.8 késéssel meg hasonlók :) Sony-t használ főként, meg örül, hogy a Canon jön fel, mint a talajvíz. Ezek a mostani álláspontjai.

[ Szerkesztve ]

(#48373) t72killer válasza PuMbA (#48372) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz korrekt volt némi szurkálódás főleg AF-témában, pl hogy a mostani "nagy af-tracking megváltás" kb 15perc programmer munka lett volna...

A 70-200 engem nem érint, jól elvagyok a <400€-ért újított canon 2.8/200L-el :)). Egyelőre MF használom, de majd lövök hozzá autofókuszos EF-Z adaptert.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48374) helixP válasza sandokanaa (#48361) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a visszajelzést!
Áraktól sok minden függ. Mondjuk Nikonnal kevesebb esélyem lenne fókuszgondokra, talán.

Igazából ezt nem pixel peep-re és művészkedésre használnám, hanem emlékek megörökítésére. Distortion nem zavar, mert amúgy is utómunkázom, CA-t is egy darabig szépen lehet javítani.

Ahogy nézem a VR I és II sorozat között érdemi különbség igazából a a VR és a Lock.

(#48375) Ed Parker válasza kovsol (#48370) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van olyan videója is amikor az összes Nikon cuccát beadja egy használt kereskedésbe.
de még ha így is van, (ami szerintem nem igaz, mert D850-el rögzíti a műsort) mostanság Sony az Isten, és a Nikont állandóan ekézi.
Annyira nem hitelesek, amikor meg sok review oldalon meg ott vannak a top kamerák között értékelésben.

[ Szerkesztve ]

(#48376) PuMbA válasza Ed Parker (#48375) üzenetére


PuMbA
titán

Csak az összes Nikon DSLR cuccát adta be :) MILC-ét nem.

[ Szerkesztve ]

(#48377) t72killer válasza PuMbA (#48376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"D850-el rögzíti a műsort"

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48378) PuMbA válasza t72killer (#48377) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hiszem, mert tavaly novemberben ezt írta az eladásos videója alá:

"I've been shooting Nikon since I was 15 years old. That means I've bought, sold and traded in a lot of gear over the years. Now that i'm transitioning to mirrorless exclusively, it's time to trade in my F mount glass."

A YT videója alatti "ezeket a cuccomat használom"-ban sincs megemlítve a D850, csak a Z6. És volt egy olyan videója is, hogy a DSLR halott :)

[ Szerkesztve ]

(#48379) rekid válasza PuMbA (#48372) üzenetére


rekid
addikt

Az a csóka egy clickbaiter bohóc.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48380) t72killer válasza PuMbA (#48378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48381) Ed Parker válasza PuMbA (#48378) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

[link]
tekerj 7:10-hez ;)

(#48382) kovsol válasza Ed Parker (#48381) üzenetére


kovsol
titán

2018-as videó...
Utóbbi hónapokban többször is mondta, hogy Z6 van neki több darab is, és azzal videóznak.

May the Force be with you!

(#48383) t72killer válasza kovsol (#48382) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk hóttziher, hogy bármilyen milccel szívesebben videóznék, mint egy nem-d780 nikon dslr-el.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48384) pergabb


pergabb
senior tag

Jared bácsi jó ideje egy szponzorált majom, a külseje is adott volt hozzá. Nem akarom a sony-t fikázni, de az a váz ami szétvágja a kezem, ahol hülye helyen vannak a gombok, bárki bármit mond, de laggol, iso tárcsát tekerve rég megálltam, de szalad tovabb iso 16ezerre, nyers képek meg zöld fátyollal vannak leöntve...hát nem kell. Gyors munkához esélytelen, egy konzumer gép lett a majmoknak, túl nagy a hype. Szenzorok sem fejlődtek semmit, magasabb iso-n jobban teljesítenek, papíron a dinamika is jobb, de nem veszik számításba, hogy mi az ami még emeszthető az emberi szemnek és nem lesz túl szemcsés. Számomra d500 óta egyre szarabbak a sony szenzorok.

(#48385) PuMbA válasza Ed Parker (#48381) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de 2019 novemberben adta el az összes DSLR cuccát :)

(#48386) Ed Parker válasza kovsol (#48382) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ennyire azért nem követem a munkásságát :)

(#48387) total90 válasza t72killer (#48351) üzenetére


total90
veterán

Nem megy kábelen, kell a kártyaolvasó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48388) t72killer válasza total90 (#48387) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48389) total90 válasza t72killer (#48388) üzenetére


total90
veterán

Egyébként szerintem egész fincsi lett a 3.0.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48390) Zotyatv válasza helixP (#48360) üzenetére


Zotyatv
tag

Üdv!
Ezt vettem, nem bántam meg: https://www.alza.hu/sigma-18-200-mm-f3-5-6-3-dc-macro-os-hsm-nikon-contemporary-sorozat-d528353.htm?kampan=adw_digitalni-foto-video_pla_all_digitalni-foto-video_produkty-top-deals_c_9063009_OT361f7&gclid=EAIaIQobChMI-bKzhtjg5wIVArUYCh1pVAh9EAQYASABEgIa3fD_BwE
Először Nikonban gondolkodtam, de azok már / használt/ leharcoltak voltak 65-80 között.
Ha ügyes vagy használtan, jó állapotút is lehet kapni 60-70000Ft között.

(#48391) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" If you wanted to compare the Nikkor Z 1.8/50 to a newer construction designed for mirrorless cameras you might mention the Sony Carl Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1.8 ZA – a lens which, even if it is placed at the same price point as the Nikkor, optically remains visibly weaker." [link]

Ezt a lencsét ugye tavaly 340€-ért vettem :)). A z6-al igazából ki se tudok használni ilyen optikai teljesítményt, majd ha 5-6év múlva lesz 50MP körüli low-light szenzor...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48392) p_adam válasza t72killer (#48391) üzenetére


p_adam
addikt

Nem csak tesztábrákból áll a világ. A Zeiss képe portéra kellemesebb, szebb a háttérmosása is, nomeg sokkal kisebb és könnyebb és tájképekre rekeszelve ugyanolyan pengeéles, bipoláris karakterű, nagyon jó üveg.
A bokeh miatt a Z 50/1.8 elnyerte a DPreview 2018 2. legrosszabb optika címet (érdekes módon a videót azóta eltávolították)

(#48393) tvamos válasza p_adam (#48392) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez volt az, amin benyomtak? Azt nem csodálom, hogy levették.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48394) t72killer válasza p_adam (#48392) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez ugye megvan?


Azért láttam ennél rosszabbat.

Tájképre (f/5.6-8) meg bőven elég az alapzoom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48395) p_adam válasza tvamos (#48393) üzenetére


p_adam
addikt

Minden év végén ugyanígy csinálták. Csak lehet ami TCSTV-ben még elment, a DPReview-ban már nem, gondolom ezért törölték.
Ettől függetlenül az optika baromi jól korrigált, de karakterben nem a legjobb és ahhoz képest nem elég kicsi és könnyű. A 24-70/2.8 Z drága, de ahhoz képest kicsi, könnyű, és képileg is több, mint rendben van.
Egyébként a meggyőző teszteredmények ellenére Canon RF 70-200/2.8 IS képe se mindenkinek jön be (szerintem is hiányzik belőle valami karakter, a többi RF optika nem ilyen), de ha valaki le meri írni, akkor egyből szembemegy a széllel :)

(#48396) t72killer válasza p_adam (#48395) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem leírni kell, hanem fej-fej mellett készített tesztképekkel igazolni. Azt meg ne mondja már valaki, hogy széllel szembe pis@l az, aki egy drágább sony obit jobbnak mond egy olyan világban, ahol az ofotért szintű német boltocskákban 3 sony milcet tolnak a kezembe egy vastag "viddhaza" prospektus társaságában, nikonról meg nem is hallottak. Max történelemórán...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48397) p_adam válasza t72killer (#48396) üzenetére


p_adam
addikt

Ne keverjük a dolgokat, ezeket egyáltalán nem erre írtam.
Valós környezetben készült tesztképek meg vannak mindenhol (pl. itt legörgetve), a Zeiss szvsz sokkal szebb képű és méret és súly tekintetében is praktikusabb, ennek ugyanúgy van valós értéke.
Ennyi pénzt nyilván így is megér a Nikon, ha valakit csak az érdekel, hogy éles legyen és minden egyéb háttérbe szorul. De a karaktere ettől még nem lesz jó.
Az 58/1.4G sokkal kellemesebb rajzolatú optika, inkább ennek csinálták volna meg a Z változatát a Noct helyett...

[ Szerkesztve ]

(#48398) t72killer válasza p_adam (#48397) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt egyetlen képet nem látok a zony 1.8/55-ről, én fentebb linkeltem a konkrét összehasonlítást.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48399) p_adam válasza t72killer (#48398) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy mondtam, a "valós" példák mást mutatnak és nem találtam ilyen jellegű összevetést, de itt elég jó példákkal van illusztrálva, hogy miről beszélek, a Zeiss ilyet nem csinál - és meg is van említve, hogy az előzőhöz hasonló teszt beállítás nem igazi kihívás (egyébként nem ugyanaz a gyújtótáv és a teljes képeket nézve a beállítás is el volt csúsztatva kicsit, tehát egyébként sem túl mérvadó).
Ettől függetlenül jó optika igen olcsón, csak ahhoz képest nem olyan kicsi és könnyű, meg a karakter nem az erőssége, ezek lemaradtak a tesztből, így kerek a dolog.

(#48400) t72killer válasza p_adam (#48399) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi kicsi-könnyű manapság :(? Múltkorában néztem egy ais 1.2/50-et, kisebb-könnyebb volt ennél az 1.8-asnál...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.