Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Rive válasza ncc1701 (#8050) üzenetére


Rive
veterán

Egy tarackgyökérben jóval kevesebb a kraft, de abba is belefér elég tápanyag, hogy szökjön fél-egy métert oldalra. Egy fás-, de akár csak vastagabb szárú/gyökerű cucc többet is tud :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8052) Csabroncka válasza BullZeye (#8034) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fozát előírt töménységben a leirtás után, a mechanikain kívül bármennyire is furcsa ez a legkörnyezetkímélőbb.

"in medias res"

(#8053) BullZeye válasza Csabroncka (#8052) üzenetére


BullZeye
veterán

Bobcat nem tud bemenni a kertbe úgyhogy mint B opció ha már tényleg a halálomon leszek a mechanikai irtástól akkor váltok erre. Jól értem, hogy itt ha levágom a tövét akkor csak a fás részre kell öntenem egy picit, és utána mi lesz? Elrohad pár hét alatt gyökerestől és hagyom ott?

Egyenlőre csak egy kis résszel szeretnénk kezdeni könnyű dolgokat: paradicsom, paprika és barátai ezen a részen már 90%ban kiszedtem a gyökereket egy csákánnyal.

Ásó amit a házhoz kaptunk sajnos eltörött, úgyhogy fa nyeles helyett nézek egy üvegszálasat, remélhetőleg tovább bírja :D

(#8054) ncc1701 válasza BullZeye (#8053) üzenetére


ncc1701
veterán

Van olyan pici gép, ami egy bejárati ajtón bejön.

(#8055) shteer válasza BullZeye (#8053) üzenetére


shteer
titán

Amikor elfáradsz,egy kérdést megér mennyiért vállalja ha vállalja: https://gyokerek.hu/

..szerintem jónak tűnik

(#8056) Rive válasza shteer (#8055) üzenetére


Rive
veterán

... az a csóka teljesen más műfaj.
Olyat kell keresni, aki vegyszeres irtást (is) vállal.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8057) ncc1701 válasza Rive (#8056) üzenetére


ncc1701
veterán

A saját kajáját akarja utána ott termelni. Biztos érdemes lemérgezni a területet?

(#8058) Rive válasza ncc1701 (#8057) üzenetére


Rive
veterán

... én is a mechanikai irtást preferálnám, de ha kézzel kell, akkor belegebed.
Csináltam, tudom :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8059) shteer válasza ncc1701 (#8057) üzenetére


shteer
titán

Glifozát zöld levélen keresztül szívódik fel, nincs talajhatása. Nem kell túlgondolni egy szimpla gyomirtást.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8060) Csabroncka válasza BullZeye (#8053) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tedd rendbe az egészet, ne kínlódj vele! Itt a felhasználás. Le kell vágni, majd tavasszal friss hajtásnál egy 4%-os oldattal 2x (2 hét várakozás közte) kezelni. Május környékén alaposan meg kell járni rotációs kapával, kultivátorral, esetleg kisgéppel megszántatni.

"in medias res"

(#8061) body007 válasza shteer (#8059) üzenetére


body007
addikt

Hát azért nem egészen veszélytelen. Vagy fogalmazzunk úgy: lehet, h veszélyes...

...A glifozát 2001-es Európai Unióban történő engedélyezése óta több olyan tudományos kutatás is napvilágot látott, mely a hatóanyag egészségkárosító hatására utal. Egyes újabb kutatások szerint a glifozát teratogén lehet és károsíthatja a hormonháztartást...

...2009-ben azonban kutatók egy csoportja több vizsgálat alapján arra jutott, hogy a glifozát-alapú gyomirtók mérgezőek és endokrin zavarokat okoznak az emberi sejtekben. Összességében a glifozát-alapú gyomirtók élelmiszerben és takarmányban megtalálható szermaradékainak sejtekre gyakorolt hatásáról alkotott eddigi elképzeléseket felülvizsgálni javasolják, a glifozát karcinogén/mutagén/reprotoxikus besorolását illetően is...

Glifozát

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8062) ncc1701 válasza body007 (#8061) üzenetére


ncc1701
veterán

Vannak vegyszerek, gyógyszerek, amikről 10-20 év után derült ki, h hoppácska, mondjuk rákkeltő. Bocsika. Inkább nem használok ilyesmit otthon, ha kevesebb a termés, akkor kevesebb, ezt be tudom nyelni.
Persze, nem vagyok naív, tisztában vagyok vele, h amit vásárolok, az nyilván vegyszerezve van, de igyekszem ezt csökkenteni.

(#8063) vendingo válasza ncc1701 (#8062) üzenetére


vendingo
veterán

Pl. DDT rovarölő. Ebből volt is nem kicsi balhé, nyomatták az egész világon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8064) Dorian


Dorian
félisten

Biztos, hogy nem mérgezném szrrá a földem, amin élelmet termelek magamnak. Sokkal inkább felforgatnám bobcattel az egészet akkor is ha drágább.
Még a füves területem sem szelektívgyomirtóztatom, inkább kézzel kihúzgálom ami nagyon zavaró gyom. (Ami meg nem zavaró, nyugodtan maradhat, nem ökológiai sivatagot akarok nézegetni)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8065) ncc1701 válasza Dorian (#8064) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, idővel elengedi az ember az angol pázsitot. :) Az itthon ennyi esővel, ilyen melegben nem fog működni.

(#8066) Dorian válasza ncc1701 (#8065) üzenetére


Dorian
félisten

Nem is elengedésről van szó, hanem nem tetszik, a természetesebb kinézet sokkal inkább. Haveromnál a pázsitot robot nyírja minden másnap, kizárólag fű, minden fűszál tökéletesen ugyanolyan: Számomra baromi sivár, unalmas, szomorú látvány.
Locsolni locsolom én is, hiszen anélkül kiszáradna, de próbálom a szükséges és elégséges mértéket tartani. Nomeg egy jó részét felástam és veteményessé alakult.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8067) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Sárkánygyümölcsöt mennyire lehet nálunk termeszteni a szabadban? Persze cserépben, hogy télre behozzam. Lesz neki értékelhető termése?

(#8068) rwin5 válasza Brandynew (#8067) üzenetére


rwin5
őstag

Én most pont ilyen témákban olvastam, mivel egzotikus növény, a meleget kedveli, ezért télire nem lesz meg kint. Persze promózzák a webshopok, ahol lehet kapni kb. vessző nagycságú csemetéket jó pénzért, hogy télálló, meg az ővé a legjobb hidegtűrő, de általában ezek csak marketing dumák.

Én nem nagyon foglalkoznék vele, hacsak nincs valami elkötelezett szenvedélyed iránta.
Télire tuti be kell vinni a házba / lakásba, mint a citrusféléket. Az év szakaszaiban pedig kaktusz tápoldattal szokták locsolgatni, de az arányokról fogalmam sincs. Egyébként a gyümölcsének fogyasztása nem mindenkinek jó, először kisebb mértékben érdemes kóstolni, hogy jön-e rá valami reakció (hasfájás, puffadás stb.).

Magról egyébként jól szaporítható, szóval, ha nem akarsz sok pénzt beleinvesztálni érdemes azt venni, kb. 25°C-ról csírázik, csak így nyilván időigényesebb a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8069) noorbertt


noorbertt
őstag

Ágyásokba szeretnék földet venni, zsákos kiszerelés elég drága lenne. Ömlesztve honnan érdemes venni? Olyan kellene ami minőségi és nem tartalmaz gyomírtót sem. Esetleg komposztot érdemes venni?
:R

Dél pest

(#8070) ncc1701 válasza noorbertt (#8069) üzenetére


ncc1701
veterán

Főkerttől tavaly hozattunk 5m3 komposztot, olyan fekete cuccot hoztak ki, h beszarás, q jó anyag.

(#8071) noorbertt válasza ncc1701 (#8070) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor ha jól sejtem ebbe már lehet közvetlenül ültetni is? Komposztföld?

Koszonom a tippet felhívom majd őket.

(#8072) Szilágyi84 válasza ncc1701 (#8070) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Mennyibe került?

(#8073) noorbertt válasza Szilágyi84 (#8072) üzenetére


noorbertt
őstag

8800/m3 és érte kell menni. Mai info.

(#8074) Szilágyi84 válasza noorbertt (#8073) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszönöm.
Van egy komposztáló amibe gyűjtöm a fürjek trágyáját is ,de legfőképpen azzal telik napi 1 vödör és majd tavasszal azt is tervezem beásni ,de nem tudom milyen lesz mivel még nem próbáltuk tavaly tavasz nyár eleje óta vannak a pipik ,de szoktan mást is bele rakni fű, falevél,rendszeresen kartont is összetépve ,konyhai zöldség maradékot.

(#8075) Rive válasza Szilágyi84 (#8074) üzenetére


Rive
veterán

Szárnyastrágyához érdemes hamut is keverni, ha van (saját vagy szomszédban).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8076) Brandynew válasza rwin5 (#8068) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi, azt tudom, hogy be kell vinni, azzal nincs is gond. A kérdésem inkább arra irányult, hogy lesz-e ezen az éghajlaton (nyáron) termés, mert van olyan egzotikus gyümölcsfa, ami ugyan megnő, de termése soha nem lesz.

Egyébként nekem van a kertben egy termő citromfám, az tényleg télálló, mínuszban is elvan. "Vadcitrom"-ként vettem, ehető a termése.

(#8077) noorbertt válasza Szilágyi84 (#8074) üzenetére


noorbertt
őstag

Fürj,, nagyvonalakban mennyire nehéz a tartásuk és mit csinálsz velük? -ha nem titok.
Dobnal fel fotót a helyükről?

A kert végében van egy néhány nm és mivel a szomszéd tyúkot tart így nekem is megjott a kedvem.

nem tudom mennyire off

[ Szerkesztve ]

(#8078) Panthera válasza Rive (#8075) üzenetére


Panthera
őstag

Te is arra gondolsz, hogy megégeti a növények gyökereit?

[ Szerkesztve ]

(#8079) Rive válasza Panthera (#8078) üzenetére


Rive
veterán

Az is, meg könnyebben komposztálódik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8080) User_2


User_2
tag

hamuval óvatosan, ha a talaj egyébként is lúgos.
mert oké, hogy a keményfa hamu tele van káliummal, ami jó a növénynek, de lúgosít is.

(#8081) Rive válasza User_2 (#8080) üzenetére


Rive
veterán

A madártrágya meg, ami miatt a hamu idekerült, savas.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8082) ncc1701 válasza Szilágyi84 (#8072) üzenetére


ncc1701
veterán

Valami 60 körül volt, házhoz szállítva. A fuvarost nem ők adták, és ami érdekes, h alig akarták vállalni.

(#8083) Szilágyi84 válasza noorbertt (#8077) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nem nehéz a tartásuk főleg mert kicsik ,de mint mindennel ezekkel is foglalkozni kell ,ha napi tojást akarunk rendszeresen nem mindegy milyen körülmények között mit kapnak enni . Először szabadtartásban ólban és kinti kifutó kaparászó fedett hálozott helyen tartottam aztán jött a tél amit nagyon bírnak a mínuszokat is ,de akkor viszont nem tojnak ,szóval télire tavaszig bevittem a melléképületbe tojáskigurulós alomtálcás ketrecekben tartom 60 db 30-30 minden nap 1 vödör jön ki alóluk ,de tojnak rendesen . Igaz kicsi a tojás 4 db 1 tyúk méretű,de finomabb és egészségesebb is én nyersen is nyelem minden nap. A pipik kicsik csak levesbe ,de abban viszont igazán ízletes.

(#8084) body007 válasza Szilágyi84 (#8083) üzenetére


body007
addikt

de szép "színes" tojglik :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8085) Szilágyi84 válasza body007 (#8084) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Jaja nincs egyforma és szokott lenni majdnem fehér folt nélküli és ilyen sűrű pici pöttyös is

(#8086) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Jöttem "fárasztani"
Szóval az alapokban szeretnék segítséget kérni, öntözés, fény, tippek ,trükkök tekintetében az itthon fellelhető növényeimmel kapcsolatban.

Amit előre szeretnék hozzáfűzni, az az, hogy nagyjából 1- másfél hetente locsolok.
2-3l víz megy el 10 növényre kb.
Kivéve azt a 2 növényt aminek azt írta a papírja, hogy 2x egy héten.

Tápozni ezeket mennyire szükséges? Évi 1x nagyon minimálisan van értelme? (1x talán kaptak már azok amikor 2-3 éve megvannak de nem volt semmi )

Ettől függetlenül nagyjából az összes növényem levelének csücskei sárgulnak, vagy akár komplett levelek sárgulnak majd hullanak le.
Szinte 1-2 kivételt leszámítva.
Beteszek képeket és ha valami megjegyzésem van hozzá.

Köszönöm előre is!

Nincs elérhető leírás.
Ezzel nincs sok baj, nagyjából mennyi víz kell neki, milyen közönként? Fényt direktbe nem szereti ha jól tudom.? (Sima föld)

Nincs elérhető leírás.
Neki is mindig sárgul meg száradnak a végei. (sima föld)

Nincs elérhető leírás.
Ilyenből van 2, na ezeket még ritkábban locsolom, aze gyik igaz nem földben van, hanem tőzeg? ben... Van hogy 2-3 hétig se kapnak vizet semmi bajuk, meglocsolom 2 nap múlva 3-5-6 levél lesárgulva...

Nincs elérhető leírás.
Másik mumusom ez a "fa" már a 2. darab.
Lehet azt nem szereti, hogy kap direkt fényt? (de nem sokat) De akármit csinálok vele erről mindig hullik a levél. Vagy zölden, vagy sárgá, vagy összeszáradva de valahogy mindig...(föld, aldiból van)

Nincs elérhető leírás.
Ezzel nem sok baj van, ha jól tudom ez szereti a vizet, meg a fényt is, szépen nől is.
De azért ezen is vannak sárgulások (jó ez lehet a rendszertelen néha elhúzódóbb locsolástól) :D (sima föld)

Nincs elérhető leírás.
Ez is 3 éves már, hozott felül legalább 5 új levelet, nőlt szépen, de nemrég elkezdett alulról sárgulni meg ledobálni a leveleit. Ezt is inkább 2 hetente locsolom
Nem kell sok víz ha jól tudom, a fényt bírja ?
(tőzeg?)

Nincs elérhető leírás.
Na ez is mumus, ezzel bármit kezdek se nem nől, se semmi. Elvan, néha sárgul meg ledob pár levelet, de ennyi. Ezt nem sok direkt fény éri lehet az a baj ?
Víz?

Van 2 új szerzemény, mindkettőnek heti 2x öntözést ír, de ugyan úgy a levelek csúcsai kezdenek sárgulni.... nem értem. Nyilván nem áll meg tocsog alattuk a víz, nagyjából próbálok mindenbe a méretéhez illő mennyiséget adni.
Mondjuk ezet direkt fényt alig kapnak.
Nincs elérhető leírás.

Nincs elérhető leírás.
Erről már összeszikadt levél is esett le.
Pedig Súlyra megemelve meg érzésre se gondolnám hogy túl sokat kapnak vizet.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#8087) vendingo válasza Kiskokó (#8086) üzenetére


vendingo
veterán

Sokminden lehet. Nem megfelelő a föld ph-ja, száraz szobai levegő, túlöntözés, tápanyaghiány, de sárgulás a vashiány egyik jellemzője. De itt jön a probléma, ha nem megfelelő a föld ph-ja, akkor egyes tápanyagokat, pl vasat nem tudja felvenni gyökérzeten keresztül. Túl sok öntözéssel berohadnak a gyökerek, illetve a kimosott tápanyagokat is pótolni kell.
Én már csak úgy veszek növényt, hogy utánaolvasok az igényeinek. Ez sok olyan vásárlástól megmentett, ami nálam a növény elhalálozásához vezetett volna.
Én kezdetnek általános tápszerrel próbálkoznék, pl. volldünger linz, amit kiegészítenék havi 1x fitohorm 55-tel. Mind a kettő termék gazdaságos kiszerelésben/árban kapható.
Másik tipp, hogy ne csapvízzel öntözz, ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8088) Panthera válasza Kiskokó (#8086) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Ilyen növényeim (többnyire) pont nincsenek, így inkább azt írom le, hogy általánosan mire kell figyelni.

Csapvízzel csak akkor öntözök, ha nincs más. Vagy esővizet használok, vagy a párátlanító vizét. Télen kevesebbet kell öntözni és ha lehet (évszaktól függetlenül) inkább több alkalommal tedd. Ellenőrizd, a talaj száraz már?
Tápoldatozás nyáron a táptól függően (az oldat útmutatója szerint) hetente/kéthetente ajánlott (virágzáskor gyakrabban), télen pedig kerülendő.
A nappalidban mennyi az állandó hőmérséklet és páratartalom? Szoktál nagyobb szellőztetést végezni, a nyílászáró közelében nem fázhat meg a növény?

Az első két növény kifejezetten a strapabíróbbak közül való. Előbbit (agglegénypálma) szerintem jól neveled, mert semmi baja. A 2. egy elefántláb, télen azt elég 3 hetente vagy havonta 1x meglocsolni. A hagymára ne locsolj, mert elrohad!
3. Sárkányfa, nálad a kép alapján szerintem elég fényt kap. Pangó víz nincs a földjében? Időnként párásítani kell a leveleit.
A 4. és 7. valamilyen fikusz, azok eleve nem az egyszerű eset kategóriába tartoznak, azokra nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#8089) Csabroncka válasza Kiskokó (#8086) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ne időre öntözz, hanem érzésre. Sajnos ezzel sokan kinyírják a növényeiket, elsősorban a túlöntözéssel! A legtöbb növénynek kell az öntözések között, hogy minimálisan de kiszáradjon a földje. A Dracénák többsége ilyenkor (dec-jan-febr) dobálja el az öreg leveleket.
megjegyzés: HM szempontból főben járó bűn arra a frontra bármit is rakni, pláne virágot :(((

"in medias res"

(#8090) BullZeye


BullZeye
veterán

Fiskarsról annó olvastam, hogy kések esetén esett a minőség az elmúlt 10 évben, kerti szerszámoknál mi a helyzet a márkával?

Kinéztem egy Fiskars Hegyes Ásó Ergonomicot, minőségre ez milyen erőben eléri a klasszik fa nyelű ásókat? Mint előzőleg írtam 20-30cm átmérőjű gyökereket szedek ki most retro lapáttal, ezért upgradelnék valami jobbra.

Ez 168 és 182cm-es magasságra jó lehet, vagy leszakad a hátam majd tőle feleségem meg nem éri fel? :D

(#8091) noorbertt válasza Szilágyi84 (#8083) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm, olvasgatok a témában én is. Hely van és kedv is.
Az a 30-30 nem sok egy ilyen kis helyre? Nem zsúfolt? Átlagosan mennyibe kerülnek? Mármint a tartásuk

[ Szerkesztve ]

(#8092) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi szépen mindenkinek

Csabroncka : Igen általában ránézek vagy a kicsiket meg is emelem, mennyire nehezek így nincs indokolatlanul túlöntözve, sőt inkább úgy vagyok vele, hogy inkább kevesebbet kapjon mint többet.

Ezt nem értem viszont
"megjegyzés: HM szempontból főben járó bűn arra a frontra bármit is rakni, pláne virágot :((("

Mármint a sarokablaknál ? Mert sok a napfény ott? A hangfalon lévő páfrány szerűség úgy vettem észre az szeret ott lenni.
Nincs valami kisokos a neten, hogy ilyesmi növényeknek milyen fényigénye van ?

Illetve, ha valami olyan piktogramm van ami félig fényes /árnyékos helyet ír, azt hogy kell értelmezni?

Vandingo és Kvardlipot

A házban szellőztető rendszer üzemel ezáltal a páratartalom állandóan 30-40% körül van. Szellőztetni így nem is szoktam, huzatot nem kaphattak.

Majd írok még csak most melóban vagyok.
Addig is köszii!!!!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#8093) Dorian válasza Kiskokó (#8092) üzenetére


Dorian
félisten

30-40% páratartalom szvsz nagyon kevés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8094) Szilágyi84 válasza noorbertt (#8091) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én 2 ilyenbe tartok 30-30at pont jók nem zsúfoltak,dupla ennyi elférne, valaki telrakja mozdulni se tudnak. 3-400-800 ft között van db-ja attól függ honnan és mennyi idősen veszed A tojás árakat nézve megéri ,bár a takarmány és magok se olcsók,de még így is jobb mint vásárolva. Ketrecet meg a helyüket meg lehet házilag csinálni szinte bármiből .de kintre hálós zárt rész kell ,mert tudnak ám repülni és a ragadozók elleni védelem miatt is .

[ Szerkesztve ]

(#8095) vendingo válasza Szilágyi84 (#8094) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon régi vágyam fürjeket tartani, de itt a városban a családi háznál nem igazán megoldható, a kinti semmi közepén lévő kertben meg ketrecestől vernék pofán. :(((

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8096) Panthera válasza Szilágyi84 (#8094) üzenetére


Panthera
őstag

A házi fürj az a vadon élő védettel nem megegyező faj, ugye? A házi is pitypalattyol?
Nyáron éjjel szoktam néha hallani a hangját, de azt én vadon élőnek gondolom (nagy rét van a közelben).

[ Szerkesztve ]

(#8097) Kiskokó válasza Dorian (#8093) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen, ezzel sajnos tisztában vagyok, de nem tudok nagyon mit kezdeni vele, illetve akarni sem akarok nagyobb páratartalmat bent.
Eddig elég jól bírják 3 és fél éve költöztem be, eddig 3 növény halt meg az nem rossz arány :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#8098) vendingo válasza Panthera (#8096) üzenetére


vendingo
veterán

Amiket otthon tartanak, azok többnyire japán fürjek. Hazait nem szabad tartani tudtommal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8099) Szilágyi84 válasza vendingo (#8098) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen japán gazdasági fürjek bár vannak nagyobbak is meg kutyultak is már ,de azok nem tojnak annyit mint a hagyományos kisebb normál gazdasági japánok ami vadas színűek enyhén vöröses a begyénél a kakas ,de vannak fehérek ,szürkék és téglavörös búza színűek is . A kakas igazán érdekes egyedi hangon tud nyekeregni a házi is.

(#8100) Szilágyi84 válasza vendingo (#8095) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Pedig a nagy vágyakat illik megvalósítani ,de nem is értem mi lenne az akadálya ,ha adott a kertes ház ? Én is városban lakom ráadásul Budapesten . Ha zavaró a kakas raptor hangja azt akkor ki kell szelektálni azt úgyis csak keltetés fias tojás miatt szokás tartani. Egyszer kell csak rendesen megcsinálni a helyüket aztan nincs gond ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.