Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) inf3rno válasza Rive (#8529) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De kell a növényeknek is, csak nem energia termelésre, hanem szabályozásra használják. Megvan, hogy melyik szín milyen fázisban hasznos, növekedés, virágzás, termés hozás, érés, stb. De már régen olvastam róla. Alapból, ha csak a túlélés a cél, hogy tavaszra legyen palánta, akkor valszeg elég a kék és piros.

Buliban hasznos! =]

(#8552) inf3rno válasza Rive (#8547) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából semmibe nem kerül fém kannát és fém tartályt venni. Locsolócső terén is megoldható, bár nehézkesebb és drágább. Utána meg jön a réz mérgezés. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#8553) Rive válasza inf3rno (#8552) üzenetére


Rive
veterán

Fém tartály (IBC kaliberben) speciel eléggé méregdrága, ráadásul ezeket kifejezetten nem kaja-kompatibilis cuccokkal szokták tölteni :N

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8554) ncc1701 válasza inf3rno (#8552) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyilván van egy határ, ahol ezeket már el kell engedni. :)

(#8555) t72killer válasza Rive (#8543) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez teljes mértékben így van, viszont sok lúd disznót győz alapon, plusz még ott van az a bizonyos McCree (sőt, még a Hoover is) görbe, hajlok rá, hogy ne tartsam teljesen értéktelennek az 500-620nm tartományt. Mivel mostmár sokféle lámpa van itthon, fogok csinálni saját grow tesztet cseresznyepaprikával - de esélyesen nem idén, mert így a nyár felé haladva igencsak drága mulatság minden napfényt kukázni, még ha felénk kevés is van belőle :)).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8556) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Más: ezek a búvárszivattyúcskák mennyire megbízhatók/strapabírók kisebb (6m2) üvegházi rendszer öntözésére/10-15 paprikatöves hidroponikus rendszer tápolgatására? Mérete ideális, pont lefér a 30literes kannáim torkán - bár nem tudom nem tervezték-e túlságosan olajra/kenési képességekkel is rendelkező gázolajra és nem nyiffan-e ki a tápanyagos/kemény víztől.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8557) H-Zol válasza t72killer (#8556) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem egy ilyen [link] van , tavaly kaptam valakitől ajándékba , de nem használtam , ránézésre egy ocsmány minőségű, nem sokat adok rá :D Kint van a tanyán , de holnap le fotózom neked a két csatlakozót, hogy , hogy szerelte rá a kicsi kínai , szerintem pár használat után le törik :W Holnap jönnek a képek !!

Attól nem biztos, hogy nem üzemel jól, akitől kaptam neki van másik ő párszor használta és tudod mire :D halászat közben folyó partján le mosta a kocsiját , azt mondta nagyon jól húzta a vizet !!

[ Szerkesztve ]

(#8558) t72killer válasza H-Zol (#8557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi :R. Lehe adok neki egy próbát, kevés olyan cucc van - pláne értelmes áron - amit egy az egyben le lehet dugni egy kanna torkán :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8559) H-Zol válasza t72killer (#8556) üzenetére


H-Zol
senior tag

Közben rá kerestem , itt [link] szét is szedik, érteni nem értem de úgy látom , bele ment a víz a motor részbe, amúgy mindegy , hogy mit szív, nyom , attól nem kopik el , nem lenne baja a tápanyagos kemény víztől sem !!

De lehet a víz csepp csak a szétszedéstől jelent ott meg !!

[ Szerkesztve ]

(#8560) t72killer válasza H-Zol (#8559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, nemcsak vízcsepp van ott, hanem egy jó ronda motorleégés. És már a halott szivattyút boncolja, nem a boncolástól lett a baj.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8561) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Fűmagból milyet érdemes venni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8562) vendingo válasza enginev3.0 (#8561) üzenetére


vendingo
veterán

Én a legolcsóbbat szoktam venni, úgy is kiég.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8563) ncc1701 válasza enginev3.0 (#8561) üzenetére


ncc1701
veterán

Nevezz ki egy max 20nm-es területet, amit tudsz gondozni, a többit ültesd teli más növénnyel.

(#8564) enginev3.0 válasza ncc1701 (#8563) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az egész udvarra füvet akarok
Tesomek napi 2x locsolják és gyönyörű a fű

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8565) shteer válasza enginev3.0 (#8564) üzenetére


shteer
titán

mi lesz vele a cél? gyerekek? erős igénybevétel? ha tudod öntözni akkor valami sport keverék
de amúgy baromi sok tényezőtől függ - milyen a föld, napos vagy árnyékos az udvar, milyen gyakran akarod/tudod nyírni

szomszédban megy rá az öntöző, tápozva van rendesen, szép is, 3 naponta nyírni kell csúcsidőben

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8566) enginev3.0 válasza shteer (#8565) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudom öntözni
Csinálok öntöző rendszert neki
Nagyjából az egész udvarba füvet akarok kb 500nm
Ahol a szomszéd háza takar ott árnyékos többi napsütötte

Ráérek vágni :) ezért is akarok most szép füvet amíg van rá időm és energiám, utána majd lebetonozok mindent

Semmi erős igénybevétel, szél se fújja :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8567) ncc1701 válasza enginev3.0 (#8564) üzenetére


ncc1701
veterán

Felejtsd el, úgyis kiég az egész. Nem mediterrán éghajlatra való.

[ Szerkesztve ]

(#8568) enginev3.0 válasza ncc1701 (#8567) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tesomeknal gyönyörű, napi 2x locsolják, semmi extra és zöld mintha rajzolva lenne
Meg szeretném próbálni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8569) adam3 válasza enginev3.0 (#8568) üzenetére


adam3
aktív tag

Facebook - Szenvedélyünk a gyep csoport

Itt minden infót megtalálsz, érdemes a kiemelt bejegyzésekkel kezdeni. Ha lelkes vagy, ugyanolyan szép lesz mint tesódéknál és ez a csoport minden infót megad :)

Ne hagyd magad befolyásolni, szerintem mindenki döntse el maga mit akar a saját udvarában.

(#8570) Rive válasza enginev3.0 (#8568) üzenetére


Rive
veterán

Tesomeknal gyönyörű...

Mielőtt belevágsz, alaposan kérdezd ki őket a munka- és pénzigényről.
Elég kínos pl amikor a friss gyepet szétb@ssza a kútfúró, akire amúgy gyep nélkül szükség se lenne :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8571) hodostamas


hodostamas
addikt

sziasztok,

ilyesmit használ valaki? GARDENA indulókészlet virág- és növényágyásokhoz 13015-20

Vagy olcsóbb kínai verzió? [link]

Előkertet akarom ilyennel megoldani, 7*4m-es. Virágok random ültetve, szóval a gardena jobb lenne mert az simán permetel.

(#8572) OPiiPO válasza Rive (#8570) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8573) Brandynew válasza enginev3.0 (#8561) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha nincs öntözőberendezésed, akkor tök mindegy, úgyis minden évben felül kell vetni, egy idő után el fogod engedni, hogy milyen a fűmag :) Először én is a spéci drága magot vettem, de nem fogok tavasszal és nyáron a felülvetéshez annyit költeni rá. Úgyis az a mag és ott telepszik meg, ahol a legjobb neki. Vannak árnyékosabb, naposabb, jobban és kevésbé igénybevett részei a kertemnek. Mindenhová szórok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#8574) ncc1701 válasza Brandynew (#8573) üzenetére


ncc1701
veterán

Én már direkt valami virágos magkeveréket, plusz kentaurt vettem. Ha ezek is kiégnek, akkor valami kaszálóra való cucc fog jönni. :)

(#8575) enginev3.0 válasza Brandynew (#8573) üzenetére


enginev3.0
félisten

De írtam hogy csinálok :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8576) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak én vagyok ilyen béna, hogy az ebayes paprikamagoknak csak kevesebb, mint 2/3-a kelt ki? Sajna a ház hőmérséklete nem az igazi nekik, nedves földben csíráztattam őket radiátorra téve - de még így is 24ből 14-16 órát 20 fok alatt lehettek. Az uígy nevelt paradicsomoknál lényegesen jobb az arány - de azt más eladótól vettem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8577) ncc1701 válasza t72killer (#8576) üzenetére


ncc1701
veterán

Teljesen jó az az arány. Többet kell ültetni, a gyengéket/kicsiket félretenni kiültetés után pár hétig, és ha utána sem kell (meg megmaradt kint a helyén), akkor mehet a komposztba, vagy eladod. Simán 4-500ft egy palánta.

(#8578) footy válasza t72killer (#8576) üzenetére


footy
addikt

En legutobb megszedtem a paprika magjat(ami izlett) es 9bol 8 kikelt. (jopar hetes kep, itt meg egy hianyzik)
Kivancsi vagyok, hogy a termese ugyanolyan lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#8579) inf3rno válasza t72killer (#8576) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minél idősebb a mag, annál kevesebb kel ki.

Buliban hasznos! =]

(#8580) inf3rno válasza footy (#8578) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem szokott, mert általában hibridet árulnak, hogy ne tudjuk továbbszaporítani.

Buliban hasznos! =]

(#8581) t72killer válasza inf3rno (#8579) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

na ezaz, arról ugye dunsztom sincs, hogy a fleabayes eladó hány éves magot árul :((( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8582) inf3rno válasza t72killer (#8581) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Saccra másfél éves lehet az alapján amennyi kikelt.

Buliban hasznos! =]

(#8583) Dorian válasza inf3rno (#8580) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem sikerülni szokott, így lett egy eredetileg piacon vásárolt paprikából szedett magból minden évben ültetett kedvenc, de bolti kaliforniait is palántáztam, ültettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8584) inf3rno válasza Dorian (#8583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én paradicsommal próbálkoztam, de jóval kisebbek lettek, színre sem ugyanolyanok. Chiliből gyűjtöttem magot tavaly, majd kipróbálom. Elvileg az nem hibrid.

Buliban hasznos! =]

(#8585) Dorian válasza inf3rno (#8584) üzenetére


Dorian
félisten

Ja a paradicsomot elfelejtettem: Abból is először palántákat vettem aztán azóta is a bejövősek magjait használom.
Paradicsom, uborka pedig spontán is kel a kertben az előző éviek leesett terméséből.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8586) inf3rno válasza Dorian (#8585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól csinálod!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8587) Orlin


Orlin
addikt

Következő hét erős lehűlés! :((
Ma nézegettem szinte minden elkezd virágozni lassan.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8588) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék szivattyúval kapcsolatban segítséget kérni. Az egész projekt az udvarról indulna mivel ott van egy kút. Most egy sima felszíni önfelszívó (Extol 750W-os) szivattyúm van nyomáskapcsoló nélkül, tehát folyamatos átfolyás szükséges neki.
Akarok venni egy olyan szivattyút amin van nyomáskapcsoló illetve legalább az is 750W-os de az se baj ha 1000W-os.
A kútban most egy 6 méteres 32mm-es KPE cső van lent, de már 4 méteren van víz. Még nyáron a legmelegebb időszakban is volt hogy 1.5 órán át locsolgattam vele, szóval kb. kimeríthetetlen a vízkészlet, és nagyon szép tiszta is. A szivattyúra raknák egy elosztót.
- Egyik felére menne egy 40m-es tömlő hogy az udvarban a füvet meg virágokat locsolgassam.
- Másik felére pedig akarok rakni egy szintén 32mm-es KPE csövet amit a kert fele vezetnék ki. Ez nagyjából 35m-t jelent max 1 méteres szintnövekedéssel. Ennek a végén egy kerti csap lenne nagyjából a föld fölött 1 méterrel. A cél az lenne hogyha akarom akkor egy vödörbe engedek vizet a kertbe, ha akarom akkor felrakok egy 10m-es csövet és a zöldségeket öntözgetem vele.

Erre szeretnék egy szivattyút. A mostani szivattyút amikor már nem akarok használni akkor ugye áramtalanítani kell, ha elzárnám a locsolófejet akkor leégne valószínűleg. Na most jó lenne egy olyan szivattyú amit nem kellene áramtalanítani hanem folyamatos nyomás alatt tartaná a dolgokat.
Tudom hogy a nyomáskapcsoló erre van, és azt is tudom hogy a mostanira is lehetne rakni. De van olyan szivattyú amire direkt erre a célra van beépített nyomáskapcsolóval, és mondjuk bírja azt hogy naponta jó pár alkalommal be legyen indítva?

Vagy mit tudnátok tanácsolni?

Köszönöm szépen előre is! :R

iPhone 13 Pro Max

(#8589) t72killer válasza Orlin (#8587) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem meg a második szállító sz.rik be a fűtőcsövek leszállításával :((( . Bepróbálkoztam, hogyha már hónapos késéssel szivatnak, legalább a csillió postaktg-et engedjék el: frászt, inkább visszautal. Mondom bzmeg, fűccsek pénzzel??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8590) ncc1701 válasza t72killer (#8589) üzenetére


ncc1701
veterán

Megint jelzem, a 4eft-os 20w-os talpmelegítő megjött hamar, és ~60w-al tud fűteni. :)

(#8591) t72killer válasza ncc1701 (#8590) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, csak ti nem fürödtök nyakig a wrexit gyönyöreiben :DDD.

Bár igaz, én egy nagyobbat rendeltem - fogalmam sincs, hogy a gyakoribb kicsikkel mi a szállítási helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8592) ncc1701 válasza t72killer (#8591) üzenetére


ncc1701
veterán

Még nem kellett, csak vészfűtés. A fóliában van egy raklapra összerakott inkubátor, most már kint van paradicsom-paprika is. Amikor meg ki lesz ületve a fóliába, akkor ott egy 2kw-os ventiátoros fűtő bigyó lesz a vészfűtés, mondjuk 5 fokra állítva a termosztátot elötte. Ha elfagy minden, az sokkal drágább. Viszont nem kapkodunk a kiültetésekkel, nem verseny ez.

(#8593) H-Zol válasza ncc1701 (#8592) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sajnos kedd - csütörtök megint 0 -1 fokot jósolnak , idáig megmaradt a sárgabarack az őszi barack most kezd virágozni, azt nem tudom, hogy mennyire érzékeny de a sárgabarckot egy -1 elviszi !!

(#8594) Csabroncka válasza jozsi252 (#8588) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az öntözés miatt nem feltétlen kell cserélni ha ilyen a szivattyú.
Szivókör szivattyúig
Lábszelep->szivóág->90°könyök->vízszintes ág min.2°-os emelkedéssel->homokszűrő, tisztítható szűrőbetéttel->rugós visszacsapó szelep->szivattyú
( a képen a szűrőt és visszacsapó szelepet a szívóoldali elzáró csap hlyér kell építeni, úgy hogy a visszacsapó szelep van a szivattyú felől, mert a szivattyú leállásával keletkező lökéshullám (kalapács) a műanyag szűrőházat ledobhatja, tönkre teszi.)

Nyomóág szivattyútól
Kell ballonos puffertartály, ezt a nyomásoldalon bárhová beteheted a körbe, szerintem 100 liter alá nem érdemes menni, abból olyan 40-50 liter víz nyerhető ki üresjáratban. Oda érdemes tenni a puffert ahová el tudod helyezni a nyomáskapcsolót is, mert utóbbit nem a szivattyú közlébe kell telepíteni. A rugós nyomáskapcsolók helyett én már csak digitálisat javaslok(sok későbbi anyázástól megkímél). Beszarás én még tavaly 25 ezer környékén vettem :(((

Fontos: Nagyon sok telepítési ábrán el van rontva, hogy a finomszűrőt csak a szivattyú és a puffer után kötik. Ez hibás mert a szemcsék a JET járókereket és a gumiballon nyakát is koptatják, tehát mindenképpen a szívóágba rakd.

ha a linkelt szivattyú jó (ez a típus az), akkor a 46m-es emelési magasság azt jelenti, hogy üzemi szinten ~4.6 BAR nyomást képes előállítani. Ebből a szivattyúból öntözéshez 2 BAR munka kinyerhető minimum, lehet finomhangolni a rendszert. Nálunk 1.8 - 4.2 BAR között van munka, hasonló teljesítménnyel ~50 liter víz a 100 literes tartályból kinyerhető.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#8595) ncc1701 válasza H-Zol (#8593) üzenetére


ncc1701
veterán

Néztem is, de addig még bármi történhet, meg nálunk ha -3-at jósolnak, abból van 0-1 fok. "Szerencsére" a barack fánkat tavaly tavasszal ültettem el, úgyhogy még sokat amúgy sem teremne. De lehet vödörbe kellene parazsat tenni alá éjjelre.

(#8596) shteer válasza Orlin (#8587) üzenetére


shteer
titán

Yepp.. viszlát kajszi ismét :(((

..szerintem jónak tűnik

(#8597) t72killer válasza ncc1701 (#8592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk a vésznél kicsit több dolga lenne, ezért gondoltam az elvileg hatékonyabb (közvetlen a növény alá fűtő) csövekre. De hogy így szerencsétlenkednek átgondolom. A télikertbe nem hiszem, hogy olajos eszközt behozhatnék extra kémény nélkül, marad az áram.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8598) vendingo válasza Orlin (#8587) üzenetére


vendingo
veterán

Pár napja ültettem ki a banánt, citrusok, olajfák, fügék... felhozva.
Remélem -3-nál nem lesz hidegebb már tavasszal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8599) Szevam válasza vendingo (#8598) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:( Majd áprilisban..
Illetve 29-én is lesz.

Eddig ezt az oldalt néztem, relatív egészen jól bejönnek amiket mutatnak.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8600) H-Zol válasza Csabroncka (#8594) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem egy ilyen [link] nyomás szabályzó van, csak más gyártmány és kék a színe , vagy 6 éve tökéletesen teszi a dolgát egy Pedrollo szivatyúval van össze szerelve !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.