Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7402) Troy. válasza Barret001 (#7396) üzenetére


Troy.
addikt

Némelyik levélnek erős menta illata van. Különben ~3 hete van nálam, csak furcsa, hogy ennyire szenved szegény növény.

.

(#7403) Flowtation válasza Troy. (#7402) üzenetére


Flowtation
őstag

Én csak hevenyészetten kiraktam a kertbe, amikor kaptuk a haveréktól pár tövet, azóta se tudom kinyírni. Ha átmegyek fűnyíróval/fűkaszával (!) akkor se, ellenben kellemes menta illat vesz körül egy darabig. Itt szerintem valamilyen tápanyag hiány, esetleg rozsda lehet a háttérben.

szerk: ha ebben a fóliában van még mindig, akkor vedd ki, lehet, hogy túl sok vizet kap és ez a baj.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7404) inf3rno válasza Barret001 (#7400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem tudom miért hajt ezerrel. Most ültettem át egy nagyobb cserépbe, hátha tápanyag gondja van, de azóta is fut. Adok neki most kék fényt, hátha az a gond, de semmit nem ér az se. Amikor az ablakban tartottam, akkor 3x ekkora leveleket hozott, de ez a cserép már túl nagy oda.

Buliban hasznos! =]

(#7405) ncc1701 válasza Flowtation (#7403) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk is ilyen a kertben. Egy időben már irtottuk, annyira elszaporodott a bokor.

(#7406) Dorian válasza ncc1701 (#7405) üzenetére


Dorian
félisten

Én tavasszal irtottam ki. Vagyis azt hittem :DDD Azóta már 2x próbálkoztam, ez elpusztíthatatlan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7407) inf3rno válasza Dorian (#7406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én direkt ültetem, ahova csak tudom. Árnyékos, vizes helyeket szereti. Jó koktélokba, limonádéba, görög konyhához. Nálunk sajnos túl száraz a telek, hogy megmaradjon, viszont van egy rész a patak mellett, ahol látok rá esélyt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7408) Barret001 válasza Dorian (#7406) üzenetére


Barret001
addikt

Írják mindenhol! Csak saját felelősségre telepítsük :) Olyan mint a tarack!

(#7409) inf3rno válasza inf3rno (#7404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg ha visszavágom, akkor meggondolja magát, és nem fog ennyire hajtani, azt írják. Bár lehet pont az ellenkezőjét érem el vele, és még jobban elkezd hajtani.

Buliban hasznos! =]

(#7410) ncc1701 válasza inf3rno (#7409) üzenetére


ncc1701
veterán

Fűnyíró jól viszi. De kihajt. :)

(#7411) Dorian válasza ncc1701 (#7410) üzenetére


Dorian
félisten

Én hülye voltam: a virágoskertbe ültettem. Így egyenként mindig vadászom le ami kibújik, aztán amennyi gyökeret ki tudok vele húzni, kihúzom. A másik asima kertben volt, azt felástam és kész.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7412) vendingo válasza ncc1701 (#7405) üzenetére


vendingo
veterán

Én a citromfűvel vagyok így. Nem döglik ki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7413) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Hoztam nektek egy kis segítséget így az ősz közeledtével. :)
Őszi szellőztetés tippek és tanácsok. 🌱💚
⬇️⬇️⬇️
✅ Mire lesz szükség : Késes vagy drótos szellőztető, fűmag (opcionális), tápanyag, kvarchomok(opcionális), segédanyagok és egy kis bátorság.

Mit tegyünk,mi a helyes sorrend⁉️
1️⃣Gyep nyírása, lehetőség szerint rövidre (35-40 mm), skalpolás nélkül. ✂
2️⃣Szellőztetés 1 vagy 2 irányba ? Ez nehéz kérdés lehet sokaknak, de most igyekszem segíteni. A mélység 6-9 milliméter között. Ez függ a filcréteg vastagságától.
Szellőztetés végén a szerves növényi törmeléket össze kell gyűjteni. Lombseprűvel gyűjtés, fűnyíróval porszívózás hatásos leginkább. 🤓
Vetett gyep esetén 1 év után érdemes a késés szellőztetésben gondolkodni. Drótos szellőztetőt azoknak ajánlom akiknek nagyon vékony filcrétege van vagy egy évnél fiatalabb a gyeptakarója. Óvatosan végezve.
Ha gyepszőnyeged van vagy sok elhalt leveled akkor érdemes késes szellőztetésben gondolkodni. A két irány akkor lesz szükséges ha erős renovációban gondolkodsz vagy erősen kopott a gyeped. Tehát elő kell készíteni egy kicsit a talajt a magoknak.
3️⃣Felülvetés (opcionális), az igényeknek és a feltételeknek megfelelő fűmaggal. Most lehet hatékonyan befolyásolni az állomány összetételét. 🔀A talajfertőtlenítést a felülvetés után lehet elvégezni. A felületre való kiszórással. A lényeg ,hogy ha történik homokszórás akkor az előtt történjen.
4️⃣Opcionális homokszórás. Felszíni hibák, és az erősen kopott területek regenerálása végett. Adott esetben homok és fűmag keverékkel plusz javítás. ( 1 lapát homokhoz egy bő marék magot keverünk.) 😉
5️⃣ Tápanyagutánpótlás 💪🏽
🟢Burkolt tápanyagot érdemes használni,most mehet nitrogén többletes is. A cél,hogy október végére ürüljön ki a magas nitrogén. Október elején pedig mehet a téli felkészítő.
Záró folyamat : alapos beöntözés.💧💧⚠️
A nyírások mehetnek ugyanúgy szokás szerint,a magot nem fogja felszívni a fűnyíró.A frissen kelő szálakat pedig a jól beállított éles kés majd először finoman csipkedi, ami így szépen tud bokrosodni.
További információkért csatlakozz a : Szenvedélyünk a gyep. 💚🌱🌱💚 nevű csoportomhoz. #legyenzöld #szenvedélyünkagyep
Forrás: Mr.Pitch - A gyepszakértő [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#7414) Gergőke88 válasza szotyika77 (#7413) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem 180 m2-rol ennyi jött ki ;)
icl maintenance ment ki.

(#7415) szotyika77 válasza Gergőke88 (#7414) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Te mivel szedted össze a szellőztetés utáni törmeléket, fűnyíróval, vagy lombseprűvel?
Én jövőhéten fogok szellőztetni, nem tudom melyik a hatásosabb és gyorsabb. :)

(#7416) Gergőke88 válasza szotyika77 (#7415) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lombseprűvel a nagyját és utána átmentem rajta a funyiroval.
Sepruvel nem fogod tudni csak kb a 30-40%t max.

(#7417) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Bocsi, ha nem idevaló. Van egy földterületem, ahová illetéktelenek hulladékot helyeznek el, amiből ügyem is keletkezett és köteleznek az eltávolítására. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet/kell ilyenkor megtenni, hogy mentesüljek az illetéktelenek által okozott többletköltségtől? Körbe kellene kerítenem (akár egy madzaggal) és táblát kellene kihelyeznem? Pontosan milyen táblát kell kihelyezni? Köszönöm előre is.

(#7418) Dorian válasza huan (#7417) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen mindegy. Ha a te telkeden van olyan dolog ami ott nem tárolható, azt a te felelősséged eltávolítani. Bizonyítani nem fogod tudni, h nem te tetted oda.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7419) huan válasza Dorian (#7418) üzenetére


huan
őstag

Igen, ezt értem, de ha "elkeríted" és táblát teszel ki, és bizonyítod ennek létét, magyarul lefotózod, akkor nem én vagyok a felelős, hanem az ismeretlen...

(#7420) Dorian válasza huan (#7419) üzenetére


Dorian
félisten

És a hatóság honnan tudja, h nem te helyezted oda?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7421) OPiiPO válasza huan (#7419) üzenetére


OPiiPO
addikt

A táblától függetlenül téged fognak kötelezni az eltávolításra, mivel Te vagy a tulajdonos, téged talál meg a Hivatal.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7422) huan válasza Dorian (#7420) üzenetére


huan
őstag

Nem tudja, nekem kell bizonyítanom, ami már veszett ügy. El kell távolítanom és "megakadályoznom" a megismétlődést.

(#7423) huan válasza OPiiPO (#7421) üzenetére


huan
őstag

Igen, igen, az ismételt lerakás miatt kellene tábla elvileg...

(#7424) Flowtation válasza huan (#7423) üzenetére


Flowtation
őstag

Aki azt letette oda, azt sajnos a tábla sem fogja visszatartani. :(( Ha megoldható akkor kerítés kell legalább.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7425) Szevam válasza huan (#7417) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire belterület-külterület, de én tennék egy próbát az önkormányzatnál, hogy tudnak-e esetleg segíteni. Nézd meg, hogy van-e szelektív benne, és azt vidd a település hulladékszigetére (persze ésszel, ne az egészet egyszerre).

Persze tedd ki a táblát, és kerítds körbe amennyire lehet, de nem tudom segít-e. Szólnék a helyi járőröknek is, hogy probléma van és segítségüket kéred, + a település facebook oldalán is jelezném, hogy van probléma.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7426) huan válasza Flowtation (#7424) üzenetére


huan
őstag

Nagy méretű mező, az illetékes hivatal is tudja, hogy a tábla nem akadályoztat meg senki ebben, de ekkor
legalább "megtettük amit meglehetett"...

[ Szerkesztve ]

(#7427) huan válasza Szevam (#7425) üzenetére


huan
őstag

Szia,
Igen, a helyi önkormányzattal már felvettem a kapcsolatot, nekik kb.100x annyit kell onnan elvitetni és megbeszéltem, hogy a "miénket" is vigyék el, csak a feliratozás érdekelne, mit is kell pontosan ilyekor kitenni...

(#7428) Flowtation válasza huan (#7426) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, sejtettem, sajnos nem vagy egyedül az ilyen helyzettel, felénk is sok az önkéntes lerakó :((( :((( .
Én is csak azt tudom javasolni, amit a többiek, polgárőröket megkérni, neked többet kijárni, facebook, ilyenek.
Esetleg valami kamerás megoldás, de ha messzebb van és nincs áramvételi lehetőség, akkor halott ötlet.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7429) 6030D válasza huan (#7427) üzenetére


6030D
Ármester

:(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#7430) inf3rno válasza huan (#7417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kamerát kellene kitenned. Ettől még valszeg ugyanúgy rád verik a költségeket, ha nem sikerül megtalálni a tettest. Az eddigiek alapján még ha le is van filmezve, és felismerik az illetőt, akkor is ejtik az ügyet. Fogni kell, teherautóra pakolni, és beönteni a háza ablakán. Jobb ötletem nincsen. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7431) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek van bármi esély tömjén növesztésére nálunk? Nincs hatalmas üvegházam vagy hasonló, ahol egy komplett fa elférne...

Buliban hasznos! =]

(#7432) vendingo


vendingo
veterán

A szárazság miatt nagyon ritkán vágtunk füvet, max havi 1x.
Ennek köszönhetően esélyük lett az amúgy rendszeresen lenyírt növényeknek is.
Alacsony pozdor (védett). Amúgy lápoknál, mocsaraknál honos, nem is értem mit keres a száraz kertünkben.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7433) inf3rno válasza vendingo (#7432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vizet. Gondolom. :DD Szép!

Buliban hasznos! =]

(#7434) vendingo


vendingo
veterán

Szeretnék kilakítani egy vadvirágos területet a telkemen. Lehet kapni vadvirág magkeveréket. Érdemes ezt ilyenkor ősszel kiszórni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7435) Szilágyi84 válasza vendingo (#7434) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én porcsinrózsát nagyon sokat szórtam szét tavasszal, mint a mák ,de nem lett semmi belőle. Mindenképpen szeretnék a kert egyik részében és nem csak ládákban . Lehet megpróbálom én is majd mostanában vagy tavasszal másik márkájú magot.

(#7436) justmemory válasza vendingo (#7434) üzenetére


justmemory
senior tag

Egyik évben párom vett olyat, több félét is. A pipacs azóta minden évben vörösbe borítja, ahol meghagyom. Mi tavasszal szórtuk le.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#7437) Rive válasza vendingo (#7434) üzenetére


Rive
veterán

Nyugodtan. Csak egy picit még később, és ne legyen utána talajművelés.
A természetben is így megy...
Ja, és ne számíts azonnali elsöprő sikerre. Egy terület visszavadítása több éves munka (emlékszik még valaki a tavalyi méhlegelő-irtás történetére?).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7438) Barret001 válasza Szilágyi84 (#7435) üzenetére


Barret001
addikt

Nézz körül,kinél látsz! Én idén rengeteget behoztam földdel...Mindenhol kel,ahova nézek :D És ha kap vizet,nő mint a bolondgomba!

(#7439) ncc1701 válasza Szilágyi84 (#7435) üzenetére


ncc1701
veterán

Én ilyeneket ősszel kezdenék el szétszórni. Fű is akkor jött be, a tavaszi vetés már nem az igazi.

(#7440) vendingo válasza Rive (#7437) üzenetére


vendingo
veterán

Ma bejártam több gazdaboltot, kertészetet, obit, sehol nem lehet kapni, rendelni meg nem szeretnék. A vége az lett, hogy az obiba megint belefutottam 70%-os leértékelésbe, meglett az 5 citrusom (mandarin), illetve lett egy törpe gránátalmám, amire már tavasz óta vadásztam.
A vadvirágokat szerintem tavaszra hagyom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7441) bringasisti


bringasisti
őstag

Nemrég egy linket tettem be, hogy milyen rovar csabdám kívánok venni. Használhatatlan, most akarom felvenni a küldő céggel a kapcsolatot, nem elérhetőek

BENEFON DELTA--------N8

(#7442) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Van egy tavaly ősszel ültetett Ilonka körtefánk.Nem nagyon növekedett idén...
Mi lehet a baja?Tavasszal megindúlt,de amit a képen láttok ennyi sikerült.
A többi fa amit ültettetünk kajszi,alma, 30-40 cm-et nőttek.
A kérdésem az lenne következő tavsszal a körtét ne is metsszem vissza?Mondjuk nincs is mit...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7443) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Kipróbáltam az avokádó gyökereztetést. Megindult, aztán kb 2cm magasságban megállt a vizes pohárban. Mikor meguntam, tettem a pohárba földet, azóta kb 40 cm magas. Viszont a gyümölcs még mindig rajta van. Nem kell leszedni?

-

(#7444) vendingo válasza Orlin (#7442) üzenetére


vendingo
veterán

2 körtét ültettem idén, rendszeresen öntöztem, tápoztam őket, semmit nem nőttek.
Szomszéd 10+ fát ültetett, ami árnyékba, félárnyékba került, az nőtt majdnem egy métert, ami végig kapta a napot, az csak vegetált, semmit nem nőtt. Szerintem túl forró volt ez az év a csemetéknek. Még nincs lombjuk, nem tudnak árnyékot adni maguknak, túlhevűltek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7445) inf3rno válasza Orlin (#7442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Öntözni kell, különben nem nő. Túl nagy az aszály nyáron. Nálunk is alig nőttek a fák. Arra számítok, hogy most ősszel és tavasszal megindulnak az eső miatt.

Buliban hasznos! =]

(#7446) vendingo válasza inf3rno (#7445) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam 3 naponta kaptak 5-5 liter vizet, hetente tápot, 2 hetente vasat. Semmit, nem fejlődtek. Alapból trágyára, komposztra ültettem őket 1nm gödörbe. A kerti talajom alapból vizes, lágy szerkezetű virágföld minőség, 3 méteren már sár van a talajvíztől.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7447) Dorian válasza inf3rno (#7445) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam csak annyi vizet kaptak amennyivel a füvet öntöztem. Ez annyira kevés volt, h a fű is több helyen foltokban kiszáradt, ill nyáron alig kellett nyírni. A 2-3 éves fák mégis szépen fejlődtek, az őszibarack és a füge először termett, elég sokat is, a két körte csak nőtt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7448) inf3rno válasza vendingo (#7446) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor passz. Azt tudom, hogy nálunk a víz a gond, sokkal gyorsabban nőnek, amiket öntözök, de idén se időm se kedvem nem volt.

Buliban hasznos! =]

(#7449) Orlin válasza inf3rno (#7445) üzenetére


Orlin
addikt

Mi is 3 naponta öntöztük az összeset a körtét is.
Reggel hajnalban vagy este félsötétben.
Kiadósan kaptak, kerti kútból szivattyúzzuk fel.
A kajszit most néztem viszont vagy 60 cm-et nőtt pedig nincs messze a körtétől és szintén napon van.
A másik random magról nőtt barack viszont idén hozott előszőr termést. :K

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7450) ncc1701 válasza Orlin (#7442) üzenetére


ncc1701
veterán

Meleg volt, nincs eső. PLusz lehet tápanyag gond is. Ne bántsd, az már eredmény, ha egy kis fa idén nem száradt ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.