Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) cOxeR válasza Stylewars_kp (#9000) üzenetére


cOxeR
Ármester

1dl/10lizer vízhez, ez 100m2. (max 2,5dl mehet ki, ha jól tudom/év/100m2) tehát, 2,5 alkalom

(#9002) H-Zol válasza cOxeR (#8999) üzenetére


H-Zol
senior tag

Intenzív mezőgazdaságban is használják , nagyon jó , és ami fontos igazolt eredményekkel !!
Én is használtam már , erősen stresszes növényre, gyomirtó hatása alá került növényre és nagyon jó termék de azért ára is van :D
Én amit intenzíven használok egy Izraeli fejlesztésű , Román gyártmányu lombtrágya , sok mikro elemmel , nagyon meg vagyok vele elégedve !! Minden kulturában jó az eredmény !!

(#9003) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok
Öltöznem a füvet de elvan zárva a csap bentről, és nincs rajta csap csak ilyen kilogo csocs, hogy kéne/mivel ezt elforditanom?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9004) Rive válasza Vismajor01 (#9003) üzenetére


Rive
veterán

...csak ilyen kilogo csocs, hogy kéne/mivel ezt elforditanom?

.... elolvastad, mielőtt elküldted :F

Valami fotóval könnyebb lenne :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9005) H-Zol válasza Vismajor01 (#9003) üzenetére


H-Zol
senior tag

Abból a kilógó csöcsből :D is van több fajta négyszögletes, félkör stb , vagy le vennék egy másik csaptelepröl egyet és azzal fordítanám el , vagy egy kombinált fogóval , harapó fogóval óvatosan de jól megszorítva el lehet fordítani !
De ha négyszögletes egy kis 4-5 (6-7) villás kulcs is megteszi !!
De mint ahogy "Rive" felhasználó is írta egy fotó jó lett volna :K

[ Szerkesztve ]

(#9006) body007 válasza Vismajor01 (#9003) üzenetére


body007
addikt

Ilyen az a csöcs?

A kék színű kar nélkül? :D

Pl. ezzel el tudod fordítani:

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9007) ncc1701 válasza Vismajor01 (#9003) üzenetére


ncc1701
veterán

Komolyabb svéd fogóval bármi elfordítasz, ha eléggé jól sikerül megtámasztanod magad.

(#9008) Vismajor01 válasza Rive (#9004) üzenetére


Vismajor01
addikt

Na hogy fogalmaznad meg jobban :C :C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9009) User_2 válasza Vismajor01 (#9008) üzenetére


User_2
tag

ezt nem kéne szétnyomorgatni valami fogóval,
másik csapról lecsavarozod a forgatóját és ráteszed erre,
erre való csaptekerők vannak a fürdőszobában és a konyhában is.

ilyesmi esetekre szokott lenni a konyhafiókban egy-két tartalék csaptekerő valami régi csapról.

[ Szerkesztve ]

(#9010) shteer válasza Vismajor01 (#9008) üzenetére


shteer
titán

legjobban? csempeszelep :D kell a végére a tartozék markolat vagy az előttem szólók alapján fogó :)

..szerintem jónak tűnik

(#9011) Rive válasza User_2 (#9009) üzenetére


Rive
veterán

ezt nem kéne szétnyomorgatni valami fogóval,

Úgy van, ezt fogóval ~ csak szétb@szni lehet: néhány év fogós munka, és lehet falat bontani...

A fotóval be kell menni valami szerelvényboltba, és venni rendes, rávaló tekerőt :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9012) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Lenyirtam minden gazt nullára, füvet is, és kiszórtam a fűmagot.

Locsolnám, de csak sima locsolóm van azzal csak akkor tudok mindenhova locsolni ha járkálok a kertbe - Ez nem gáz ha majd elkezd hajtani a fű? Nem akarnám széttaposni.

Egyelőre pénz hiányában nem fektetnék be sokat, majd lesz automata öntözőrendszer. Addig van olyan esőztető ami kb 200 nm2 letud fedni és nem körbe mos? Téglalap alakú a kert szal a rövidebbik oldal 16 a hosszabbik 25 méter.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9013) shteer válasza Vismajor01 (#9012) üzenetére


shteer
titán

Ha már kikelt akkor ne taposd kb 2 hétig

..szerintem jónak tűnik

(#9014) 6030D válasza Vismajor01 (#9008) üzenetére


6030D
Ármester

Na hogy fogalmaznad meg jobban
Ricnis pöts :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#9015) Vismajor01 válasza shteer (#9013) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nah jah, csak hogy locsolom? Vagy mivel ez ilyen abszolút lowbudget fűvezés, hagyjam a gondviselés gondjaira, aztán mire megjön a nagymeleg remélhetőleg megerősödik annyira? Teraszról állva nem érem el a kert minden pontját.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9016) Vismajor01 válasza Rive (#9011) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ja már beszéltem a vizessel megnézi nála van ez a cucc, 1-2 nap és hiv...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9017) User_2 válasza Vismajor01 (#9015) üzenetére


User_2
tag

15 centi széles deszkákból építesz magadnak pallót, azt teríted a vetésre.
2db eggymás mellé szögelve nem fogja bemélyíteni a földet

(#9018) Thocy a ZAGY válasza Vismajor01 (#9012) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Van, pl. Gardena AquaZoom L. Biztosan van hasonló más márkánál is, de nekem ezzel van tapasztalatom már két éve. Megfelelő víznyomással nagyjából tudja amit ráírtak.

[link]

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#9019) Rive válasza Vismajor01 (#9012) üzenetére


Rive
veterán

...van olyan esőztető ami kb 200 nm2 letud fedni és nem körbe mos? Téglalap alakú...

Négyszögesőztetőnek hívják :DDD
Az olcsó kategóriában elég sok sz@r van, a komolyabbak meg jellemzően elég drágák, de pl. volt egy széria az Aldi-ból amelyik tartós is, meg jó is...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9020) Vismajor01 válasza Thocy a ZAGY (#9018) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezt találtma occón, de hogy oldom meg h több legyen belőle? Akár nem is egyszerre, csak ne kelljen mozgatnom a kertbe. Vegyek még egy slagot és egyszer ezt dugom rá egyszer azt?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9021) footy válasza Vismajor01 (#9012) üzenetére


footy
addikt

Nekem van 2db OS140es Gardena a kertben de mar nem vennem meg oket.
Ha van egy kis szel akkor mar nem jo, illetve szel nelkul sem esoztet egyenletesen.
T100-200asok is vannak a kert mas reszeiben es azok sokkal jobbak. Van T380 is, de az nem jobb annyival mint amennyivel a T200astol dragabb.

(#9022) Thocy a ZAGY válasza footy (#9021) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Ez mondjuk igaz, már közepes szélben sem működnek megfelelően, pedig egyébként tök jó ötlet a többnyire szögletes kertekbe a négyszögesőztetős öntözőrendszer. Nekem is az van, egyelőre még húzom vele, de ha egyszer cserélem nálam is valószínűleg a T200 lesz a nyerő.

Földfeletti rendszerhez a Gardena 6 utas vízelosztó példálul teljesen jó lehet. Kell hozzá pluszban egy programozható öntözésvezérlő (tizenezertől indulnak), de kézzel is lehez nyitni/zárni a vizet, csak az macerásabb. A vízelosztó teljesen mechanikus, amikor megszűnik a nyomás, kapcsol a következő körre és ha újra jön a víz, azon folyik tovább. Egyszerű és nagyszerű.

[link]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#9023) 6030D válasza footy (#9021) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt de jó, hogy írtad. OS140-en gondolkodtam, de nem tetszene egy műanyag kör a kert(részek) közepén. Viszont a csövezése egyszerűbb lenne, meg a tervezése. :) Akkor marad a spricni.
Amúgy zavaró is volt az OS140 a fűben?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#9024) Thocy a ZAGY válasza 6030D (#9023) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nem zavaróbb az OS40, mint a T200 szerintem. Picivel nagyobb, de annyi. Ha nincs számottevő szél, akkor én elégedett vagyok különben velük, csak erre tényleg oda kell figyelni, különben csak a levegőt párásítod vagy a szomszédot öntözöd. És ugye, hogy másnap hajnalban négykor mi lesz, amikor még alszol, az öntözés meg indulna, az lutri. Az esőérzékelők mellé gyárthatnának szélérzékelőt is. :) A csövezés tényleg sokkal egyszerűbb az OS40-nél, azért válsztottam én is. Nálam három lefedte azt a részt, amihez T200-ból nyolc kellett volna a teljes fedéshez.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#9025) footy válasza Thocy a ZAGY (#9022) üzenetére


footy
addikt

En mar fel akartam asni a kertet miatta, de nem volt ra idom, meg az asszony se lelkesedett a kertasasert :)
Nalam Gardena szelepek vannak amiket egy Sonoff 4Ch-vel vezerlek homeassiston keresztul. Tok jol mukodik es olcso kombo.

#9023 6030D
A fuben engem egyaltalan nem zavart, mert nem is feltuno es nem is nagyon all ki. (bar nalam amugysem tukorsima a felulet :) )
A robotfunyironak sincs problemaja vele

(#9026) justmemory válasza Vismajor01 (#9020) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

gáz vagy sem, de mivel nekünk is egy low budget megoldás kellett átmenetileg, amíg nem alakul ki a kert végleges formája (értsd: növények a helyükön), addig tavaly annyit csináltam, hogy vettem 7 db rainbird 360°-ban állítható szórófejet, majd úgy ástam le, hogy slag volt a végén gyorscsatival, és abba dugdosom a slagot. Sajnos nincs fúrt kút, a víznyomás nem elég, hogy mind a 7 egyszerre menjen, ez van. De bevált.

Olvastam a füvesítési gondodat is; én azt csináltam, hogy nyírtam folyamatosan, olykor rávetettem ősszel. Most ott tartunk, hogy az agresszív gyomok eltüntek, sokféle fűfajta van, ezáltal mozaikos, de nem gazos. Van persze pitypang útifű, árvacsalán is, de ami nem mindegy, élet is. Egyes részeken meghagyjuk a pipacsot, vetünk vadvirágot, így szép és élehető marad. Nem egy angol gyep, az igaz, de ez él, ugyanakkor nem gazos.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9027) 6030D válasza footy (#9025) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi. :R

Thocy a ZAGY: neked is köszönöm. A két kommentedben nem jók a linkek, majd azt pótolhatnád még. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#9028) Vismajor01 válasza justmemory (#9026) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem is vmi ilyesmi kellene egyelőre. Meg semmi nem lesz a kertben, de később sufni, bogracsolos, medence, fák, virágok, istentudja mi. Szal most tok pazarlás lenne kiepitenem egy öntöző rendszert, amikor fingom sincs h végleges kért hogy fog majd kinezni.

Egyebkent nekem a kert két pontjában ilyen sűrű zöld növényzet nőtt ami levagva messziről simán funek néz ki és ilyen tokjo puha hozzáérni. Ha az egész kertben ilyen nőtt volna akkor nem is vetek füvet. Amiből lehet semmise lesz mert annyi okoskodás után nem kapaltam fel a kertet csak elszortam a fumagot. Aztan most ki megyek és ott fekszenek szegények a talaj tetejen xD

Annyi h nekem kevesebb esoztetovel kéne megoldani és akkor vennék több slagot, amit a végén cserelgetnek. Kb 2-3. Bedugom az egyiket megy fel órát, bedugom másikat etc. Tekintve h 15 meterre se tudok elspriccelni a jelenlegi vizipizttolyommal ezer úgy gondolom sok nyomás nincs

Jelenleg fűnyírás után ilyen am

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9029) justmemory válasza Vismajor01 (#9028) üzenetére


justmemory
senior tag

Igen, nekünk is hasonló volt, csak nálunk mindenféle gyorsan és nagyra növő gyomok is tarkították, fújta át a szomszédból. Ami jelenleg elszaporodott fűféle, az bírja ezeket a nyarakat; a legnagyobb hőségben is max. naponta megy 45 percet az öntöző egy pontban.
Én úgy csináltam, hogy kimértem azért a dolgokat, hogy ha majd megcsinálnám az öntözőrendszert, akkor ezeket fel tudjam használni; tehát ennek megfelelően telepítettem úgy, hogy lefedje az öntözni kívánt kertrészt. Ezért lett 6 db; a plusz egy pedig mobil, mert vanna részek, amik alakulnak, így oda teszem, ahová akarom, olyan szögben, amilyenben. Plusz van köresőztető, a veteménybe leszúrható sprayk. Majd lefotózom, hogy milyen ez a megoldás, és milyen most a gyep (nem is fű, inkább gyep ez). Vannak még foltok (van egy nagy, termő diófa is, az alatt nyilván nem is lesz teljes), de viselhető.
Nekünk is volt ilyen fű-szerű puha valami - elvileg tarack volt, de nem bántottam, nem zavar. Ha hagyjuk, és okosan kezeljük, a növények megoldják maguknak :B

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9030) footy válasza Vismajor01 (#9028) üzenetére


footy
addikt

Atmeneti megoldasnak nem rosszak az ilyen jelleguek:

Valami Aqua M a neve, de az Aldiban is szokott lenni ennek masolata(Claber). Nekem abbol is van 2 mert azzal ontoztem amig nem volt a foldbe sullyesztett rendszer kiepitve.
Ar/ertek aranyban szerintem kituno.

(#9031) Rive válasza footy (#9030) üzenetére


Rive
veterán

Aldiból volt egy 'gardenline' márka, az bevált: mindenmás olcsó 10k alatti kütyüből (, noname, Tesco, Obi, de még a Gardena is) pedig eltemettünk már egy kazallal (legtöbb egy szezont se bírt ki).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9032) Thocy a ZAGY válasza 6030D (#9027) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Bocs, telefonról nem mindig sikerül, még C64-es generáció vagyok. :)

Remélem most jó lesz.

Gardena AquaZoom L

Gardena vízelosztó

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#9033) t72killer válasza t72killer (#8992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú gyerekek, tőzeg témában egy angliai kertészkedős csoportban belefutottam egy ezo-vérzöld-mamiba, ne tudjátok meg miket kaptam a fejemre, amikor előhoztam egy kb 10évvel ezelőtti tanulmányt, miszerint tőzeges keverékben jobban indulnak a palánták 😅.

Voltam én mocsárvilág kiirtója, bioszféra elpusztítóha, minden :DDD . Azért vittem csak abba a csoportba a kérdést, mert neten rákeresve érdekes mód az elmúlt kb 3évben tőzeg kontra akármi, beleértve a csendes-óceánról idehajózott kókuszrostot, témaban csak ilyeneket találok: eleve az alternatívával kezdi, fényezi a csillagos égig. ALATTA tőzeg: mindenféle gyakorlati, használhatósági infók helyett 5 bekezdés, hogyha egy kanálnyit venni mersz belőle, kihal a mocsárvilág, felfordulnak a pingvinek, de még a tevék alól is elfogy a jégtábla. Aztán talán a lap alján apróbetűben elismeri, hogy háát, ez pl perlittel vagy akár kerti földdel bekeverve mégiscsak mindent tud ami a növényeknek kell.

Szómiszó, felszenvedtem a kocsi tetejére a tetőcsomagtartót és holnap elfurikázok 300 liter ír tőzegért :DDD . Nekem ez vagy 5 évnyi adag. A pingvinek megmentéséért meg ezo-maminkat elküldtem a tőzeget ezertonnaszám égető hőerőműveknél kopogtatni :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9034) body007 válasza t72killer (#9033) üzenetére


body007
addikt

Ezt mutasd meg Zöld Mancinak: Magyarországon ilyen kanibálok élnek- a tőzeggel még fűtenek is: Tőzeg brikett

:D

Egyébként marhajófajta brikett :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9035) t72killer válasza body007 (#9034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaaj, ne is mondd, nálunk is megy ez, töményen. Szánalmas a köbön, hogy a gazdaboltban a "peat free" (de bezzeg nem homok+műanyagszemét-free!) virágföldek mellett ott sorakoznak a "burning peat" zsákok.

Nem próbáltam még fűteni vele, egyelőre bőven sok jobbféle tüzifánk van ha ki alarnám egészíteni a gázt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9036) H-Zol


H-Zol
senior tag

Élő van készítve a permetező, lassan el ülnek a méhek és adok mindennek egy Score permetezést gyümölcs fáknak , bokroknak, egresnek, meg a szöllőnek is !!

(#9037) justmemory válasza justmemory (#9029) üzenetére


justmemory
senior tag

Ilyenek, amikről beszéltem; azért ilyen T idommal van megoldva, mert sorba akartam kötni, de így nagyon kicsi a hozam az elégtelen nyomás miatt.

A kert, és a vadon szelektálódott gyep:

Ahol vetett a fű:

Parik, szamóca:

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9038) Vismajor01 válasza footy (#9030) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ehhez hasonlót vettem aldiban hármat, mostmar csak három locsoló csot kell beszerezzek és akkor nem kell mászkálnom a kertbe.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9039) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#9038) üzenetére


Vismajor01
addikt

Skacok letezik h egyre erosebben nyomja a vizet? Csak mert bekapcsoltam es egy meterre se locsol el, a doboz szerint meg még egy baros nyomassal is kéne neki 10 métert

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9040) justmemory válasza Vismajor01 (#9039) üzenetére


justmemory
senior tag

Ott valami más gond kell legyen... máshol nem megy el a víz, minden csapot rendesen megnyitottál (bocs a hülye kérdésekért). Vagy egyszerre megy mind...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9041) Vismajor01 válasza justmemory (#9040) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nemtudom, holnap felhivom a vizest. Megneztem hátul is ott csak egy csap van nincs mit elrontani. Csak egyet mukodtettem.

7.15 másodperc alatt nyom ki 1 liter vizet, azaz percenként 8.4et. Az felcolos csövön 25 méteren az kb 0.07bar nyomás ha jól tévedek? Nemcsoda h hugyozik akkor a locsoló... Ház másik oldalán 0.1bar (5.1mp alatt tol 1 litert) se sokkal jobb..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9042) justmemory válasza Vismajor01 (#9041) üzenetére


justmemory
senior tag

Fura, ez nagyon kevés... nincs más, amit ráköss, hogy nem a locsoló-e a hibás...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9043) Vismajor01 válasza justmemory (#9042) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezt a falbol mertem nem volt semmi rakotve

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9044) justmemory válasza Vismajor01 (#9043) üzenetére


justmemory
senior tag

Akkor jó, ha megnézi a vizes. Anno néztem, hogy hasznos lenne esetleg egy minimál nyomásmérő, de nem ruháztam be végül...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#9045) eldoble válasza Vismajor01 (#9041) üzenetére


eldoble
aktív tag

Hely függő, de 3-4 bar nyomás körül kellene lenni a hálózati víznek szerintem.
Most gyorsan utána nézve 4-6 bar-t írnak.

[ Szerkesztve ]

(#9046) Vismajor01 válasza eldoble (#9045) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tudom h ez a kalkulator amit hasznaltam az korrekt e, hogy a 8liter /percet jol valtja at nyomasnak, de ha enyém korrekten 0.07 es 4 barnak kene lennie az 57x nyomás...nem mondom h ez az eros hugyozas a falbol ez komoly de ha 57x lenne akkor levinne a karom. XD

Mashogy meg belegondolva gyerekkoromba kertes hazban laktunk meg masoknal is voltam gyerekként erted nyaron a vizezes az alap...Kb elso amit megtanultam h ne nyissak kerti csapot fullra mert mindenem vizes lesz ugy fognkitorni a viz...es akkor itt van ez amit alapból maxra nyitok es annyi a nyomas h kenyelmesen tudsz szajjal inni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#9047) ncc1701 válasza Vismajor01 (#9046) üzenetére


ncc1701
veterán

Muternál a xvii-ben úgy kezdődik a házba bejövő csonk, h nyomáscsökkentő. Itt maglódon is elég karaj nyomás van, nem mondom, h üveget lehet vele vágni, de szépen jön.

(#9048) cOxeR válasza H-Zol (#9002) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi a neve? :)
Ki is mentem én is mikor már elültek a méhek, permeteztem egyet, fűre használom csak amúgy másra nem. Van ára, de ezért kell nagyobb kiszerelést venni, amivel elvagyok… (1l-eset vettem, 4 évig elég nekem)

(#9049) H-Zol válasza cOxeR (#9048) üzenetére


H-Zol
senior tag

Bionát Plus a neve , csináltam egy képernyő képet, és le is fordítattam a googleval [kép] mi ezt nagyüzemileg használjuk de a ház körül is kap belőle minden !!
Nállatok Magyarországon úgy tudom , hogy ez nincs, de két Magyar gazda ismerősömnek én szoktam be szerezni !!

(#9050) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok.
Lehet volt téma a napokban.Csak érintőlegesen követtem a fórumot.
Átlátás ellen milyen növény lenne jó ami magasra növekszik és hamar.Idős ismerősnek kellene.
Csodasövény nem vált be.
Nem is tudtam,hogy az csak nyáron zöld. :B
Most hirtelen a fagyalt találtam,de amint olvasom az sok év ameddig magas falat képez.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.