Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) shteer válasza eldoble (#8850) üzenetére


shteer
titán

Igen tudom. De full virágzásban a legérzékenyebb - és ez mindre igaz.

..szerintem jónak tűnik

(#8852) ncc1701


ncc1701
veterán

Kimentem méricskélni reggel 7 magasságában. Talaj pont 0 fokos volt, asszonnyal tanakodtunk, de az mellett volt, h a betakart 2 ágyáson hagyjuk rajta a fátyol fóliát, így maradt. A fólia sátorban a középen levő járólapok 6-7 fokosak voltak (tegnapi napsütés azért segített sokat, hiába van kint hideg, ha süt a nap a dupla fóliában van 25-28 fok is simán), az ágyások pedig 3-4 fokosak. A keltetőben természetesen épp ment felfele a hőfok 15-re, épp 12 foknál tartott, így a fűtést kihúztam, és 10 centire felnyitottam, h szellőzzön, illetve mikor odasüt a nap, ne legyen bent 35 fok. Paradicsom palántákon már elég sok levél van, 15 centi magasak, sötétzöld levelekkel, cukkíni is vagy 20 centi, és komoly levelei vannak, látszik rajtuk, h jó helyen vannak.
Ahogy nézem ma is lesz napsütés, úgyhogy bizakodó vagyok a holnapi nappal kapcsolatban.
Viszont a fóliában megjelentek az első csigák a salátákon, igyekszem deportálni őket kifele.

(#8853) Dorian


Dorian
félisten

Nálunk ma hajnalban -1, holnap és holnapután -3. Mindhárom cseresznyefám fővirágzásban, az őszibarack most kezdte, ezennel búcsúzom az idei termésüktől :(((

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8854) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Most mi a "szabály" arra, hogy a termőföldem mellett vághatok ki beteg fát? Egyik földünk végében van egy fasor. Vadon nőtt fákról beszélünk, húsz évvel ezelőtt meg lett hagyva egy kis sáv a földből, természet meg elfoglalta. Nem akarom kivágni az egészet, csak azt ami ki van száradva, ne dőljön rá a termésre. Másik oldalról árok van.

Elvihetem azt a kis kivágott fát vagy borítsam be oda?

(#8855) Dorian válasza Stylewars_kp (#8854) üzenetére


Dorian
félisten

Meg kell nézni a helyi szabályozást, ott le lesz írva, h mekkora törzsátmérőtől kell engedély és ilyesmi. A gyakorlatban viszont nem nagyon foglalkozik senki ezzel, én is simán kivágattam ami a leendő kerítésem helyén állt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8856) Stylewars_kp válasza Dorian (#8855) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Miért kerítetted körbe a termőfölded? Lakott területen kívül eső földre gondolok.

(#8857) Dorian válasza Stylewars_kp (#8856) üzenetére


Dorian
félisten

Lakott területen kívül eső földre is ugyanaz vonatkozik, helyi jogszabályok szabályozzák.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8858) Stylewars_kp válasza Dorian (#8857) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Miért kerítetted körbe a termőfölded?

Vagy ez lakott területen volt a kertedben?

[ Szerkesztve ]

(#8859) Dorian válasza Stylewars_kp (#8858) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, ez belterületen volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8860) v-man


v-man
őstag

Hali!
Gyümölcsfa oltás
Tavasszal leginkább kíváncsiságból beoltottunk egy bokorszerűen nőtt Fosóka szilvát (Myrabolan), került bele 2 féle cseresznye, illetve meggy és kajszi, plusz egy Stanley szilva. Az utóbbinál az volt a gond hogy nem sikerült vízhajtást szerezni, csak berakódott termésre készülő vesszőt, ami nem igazán működőképes.
Ennek ellenére egyelőre úgy tűnik elkezdett hajtani, a kajszi kivételével mind így a 4 hétben járva. Segíthet a szilván,, ha a két szélét kitöröm a rügynek, ami elvileg virág lenne, vagy jobb nem piszkálni? :R
[kép] [kép]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#8861) inf3rno válasza Stylewars_kp (#8854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vágd ki valamelyik hétköznap, amikor senki sincs otthon, hogy lesse, aztán ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#8862) H-Zol válasza inf3rno (#8861) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is azt csinálnám egy délután simán ki vágnám oszt annyi !!

(#8863) H-Zol


H-Zol
senior tag

Itt egéssz nap egy két fok volt és szinte egy végbe esett eső, havas eső, télies volt az idő !!
Északára ezt mutatja [kép] holnap északára meg jön a durva [kép] , hogy mi se maradjunk ki belőle :W

(#8864) ncc1701 válasza H-Zol (#8863) üzenetére


ncc1701
veterán

Merre vagy? Nálunk reggelre -3-at mond, de ma is pont 0 lett belőle.

Ma is méricskéltem az ágyásokat este 7-kor, 3 fokos a talaj, a fátyol fóliával takart ágyás 7 fokos. Fóliában még volt 10 fok, ágyások 7 fokosak, a beton járólap középen 17-20 fok. Lehet még tennem kell be, elég jó kis hőtároló tömege van, még reggel is melegebb 3 fokkal, mint a talaj. Eső tán vasárnap éjjel esett maglódon kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#8865) H-Zol válasza ncc1701 (#8864) üzenetére


H-Zol
senior tag

Fogjuk rá, hogy Békés megye , csak a határ túl oldalán , de a földjeink össze visznek a Békési földekkel például Battonyai földekkel !!
Most néztem már az 1 fok amit jósoltak az már nem lessz, mert 0 fok van most , a havas eső még mindég esik, és a szél is kezd egyre erősebben fújni !!

(#8866) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fagy-téma: Lidl-ben jártam, és nem tudtam ellenállni a leárazós árcédulának, darabja kemény 5£-ért vettem kettő 600W-os mini "kerámia" hőventit:

A fűtőcső-szállítóm uis megint rámírt, hogy szóóri, még két hetet késik az áru - vissza fogom kérni tőle a nem kevés (80£) pénzem és ezekből faragok szerintem palántázó+üvegház melegítést. Ezt agyonajnározzák-reklámozzák, valami 20£-ról indult az ára a tavalyi nagy mindmegfagyunk-hisztiben - a negyedét talán megéri. Elektromos fűtőtestnél amúgy nem értem, miért vannak annyira oda a hatékonyság-kérdésben: ami áramot elhasznál, az tisztán hővé alakul, nem megy máshová... Amit meg nem használ el, azért nem kell fizetni :F .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8867) ncc1701 válasza H-Zol (#8865) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, a románoknál baromi nagy havazás van, úgyhogy lehet kaptok belőle. :(

Nálunk maglódon megint pont 0 fok van, remélem holnap sem fog fagyni. Nem hiányzik, jó lenne ha lenne idén cseresznye.

[ Szerkesztve ]

(#8868) ncc1701 válasza t72killer (#8866) üzenetére


ncc1701
veterán

Elektromos fűtő cuccnál úgy van, ahogy írod, mindenképp hő lesz a "veszteség" is. :) Még bazi nagy vödrös gyertyákat szoktak használni, több kilósak, azok nagyon sokáig égnek. Ami nem tetszik, h kormolja a fóliát.

(#8869) shteer válasza shteer (#8848) üzenetére


shteer
titán

-6.1 volt a mélypont fél7 körül :((( tegnapit átvészelte a szilva, a mait kétlem

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8870) ncc1701 válasza shteer (#8869) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, hol vagy helyileg?

(#8871) shteer válasza ncc1701 (#8870) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#8872) Orlin


Orlin
addikt

Ma -1 egy körül voltunk itt Fejér megyében.Ez sem a legjobb azért...
Holnapra -2-őt ir.
Nem tudom érdemes-e kimenni majd ennél a foknál vízzel permetezni.
Főleg nézem máshol -6-ok voltak. :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8873) H-Zol válasza ncc1701 (#8867) üzenetére


H-Zol
senior tag

Amúgy egész nap havasesö esett, aztán az éjszaka el állt , de szerencsére nem lett fagy , idáig jól megúsztuk, de az éjszakai -3 előre jelzéstől egy kicsit tartok, de hátha ezt is megússzuk !!
Úgy néz ki ma kisüt a nap és 7 fokig mutatja , később ki megyek a kertbe és le fotózom a sárgabarackokat , három napja én sem láttam !!

(#8874) H-Zol válasza shteer (#8869) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem biztos , lehet szerencséd volt mint a múltkori fagyoknal nekem , -5 -6 fokot mértek több helyen a községben , nálam is az első udvarban a kutya , és a madarak vize olyan 6-7 milimétere be volt fagyva , mondtam is magamba, hogy minden oda lett a kertben , de nem , valogy megúszták !!
De sokan panaszkodnak itt hejileg, hogy elfagyott minden !!
Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy az én kértem egy kis magaslaton van rajtam jobbról és balról is lejjebb vannak és szerinte valahogy kavargott a levegő, nem tudom de idáig jól megúsztam !!
Más években például 3 éve minden barack, és sárgabarackom elfagyott!

(#8875) Rive válasza shteer (#8869) üzenetére


Rive
veterán

Most van tele virágban az egyik cseresznye, meg épp ~minap fejezte be a vérszilva... Nem tudom mennyi volt nálunk a legalacsonyabb, de egy rakat levél is megfagyott, nem, hogy a virágok :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8876) Rive válasza t72killer (#8866) üzenetére


Rive
veterán

...miért vannak annyira oda a hatékonyság-kérdésben...

Reklámértéken túl sokat számít (hőérzetben), hogy mennyi jön le sugárzás formájában
Viszont, kerti/növényzeti célú felhasználásban ez eléggé hátrányos: az a kerámiás izé még méter távolságban is prímán megsüti a növényeket...
Nem véletlen, hogy klasszikus fűtőcsövek azok zárt, alacsony hőmérsékletű => relative alacsony teljesítményű cuccok, nem ezek a kazánok...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8877) t72killer válasza ncc1701 (#8868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mifelénk fűtőolajjal (literje kb 400Ft-nak megfelelő áron megy) üzemelő melegítőegységekkel tolják, viszont ez is csak úgy beengedi a füstöt az üvegházba. Ez mondjuk láthatóan nem kormol, de lefogadom, hogy
#1: szép lassan azért kormol az, rontva a fólia/üvegház napfény-áteresztő képességét
#2, ami rosszabb: a "kipufogógáz" érezhetően szagos, azaz vannak benne CO2-n kívül káros anyagok - illetve CO2-ből is megárt a sok: képes totálisan elfogyasztani az oxigént egy zárt helyről = szellőztetni kell = nem kicsi veszteség.

#8876: ez pici, csak 600W-os, tegnap este teszteltem, fél méterre már csak langyos a levegő, amit kifúj magából. A terv amúgy az, hogy a meleg levegőt egy kb 2méter hosszú tégla-alagutacskába fújja, van itthon egy kupac bontási tégla, azok pont jók lesznek erre. Eredetileg termosztátos csöveket akartam, de mivel a világ végén vagyunk, az amazonos ürge inkább refundolt és nem szállít, egy bolt meg, ami szóbaállt velem, hogy 16£-os szállítási ktg mellett kiküldi, most hímez-hámoz, hogy talán májusra jön áru. Még nem mondtam le, de erősen gondolkodom rajta, ez így olcsóbb+összteljesítményre erősebb, csak ügyeskedni kell a hő szétosztásával.

Hátigen, a reklámértéket láttam: nejem tavaly ősz elején küldte át pont ezt a dizájnt, hogy nézzem már meg, micsoda "forradalmi, olcsó fűtőalkalmatosság", akkor a "feltaláló" valami 60£-ot kért érte :DDD . Mondom felejsdmárel, ez semmivel se tud többet, mint bármelyik 10£-os hőventillátor. A tél során erre a vásárlók is rájöttek, úgyhogy az eszközke is elérte a reális árát :DDD .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8878) v-man


v-man
őstag

Ma spenót, múlt héten sóska került a saját zöldséges kertből az ebédlő asztalunkra, mondjuk a következő ehető dologra még kicsit várni kell majd, de azért csak jó érzés ez minden évben :C :R
Első kellemetlenség is megjött egyúttal, ribizlin felfedeztem a levélpirosító ribiszke–levéltetű megjelenését...

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#8879) vendingo


vendingo
veterán

Japán birs most virágzott, feketére fagytak a bibék is.
Körte viszont szép bimbós. (2 éves Fétel apát)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8880) enginev3.0


enginev3.0
félisten

[link]

[link]

Melyik lenne jobb választás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8881) vendingo válasza enginev3.0 (#8880) üzenetére


vendingo
veterán

Egyiket se ismerem, de a gardenat venném.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8882) H-Zol válasza Rive (#8875) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem tudtam jó képeket csinálni mert el van borulva 4 cseresznye fám van 3 ismeretlen , nagy ropogós cseresznyéket teremnek ők nem virágzanak , esetleg 5% ban, de ő [kép] egy 3 éves Szomolyai fekete, tavaly volt rajta 4 szem , de most sok a virág ő virágzik csak !!
Az asszonynak az éjszakai szél el döntötte a hagymájait [kép] :D lehet a hideget se szereti már !!

(#8883) H-Zol válasza enginev3.0 (#8880) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én sem ismerem egyiket sem de rá olvasva nekem Fiskars jobban be jön !!
" Tartós sárgaréz és cink fémfej
A forgásvezérlőn könnyen állítható az öntözési terület a félkörös lefedettségtől egészen 360°-ig "

(#8884) enginev3.0 válasza H-Zol (#8883) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na basszus, most töröltettem a rendelést :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8885) lemmy71 válasza enginev3.0 (#8880) üzenetére


lemmy71
őstag

3 - 4 ezerért leszúrhatós szektoros sorolható öntözőt kapsz. 5 - 6 ezerért meg ugyanezt talpasban. Ne hogy azt hidd hogy a drága Gardena tovább bírja ;)

(#8886) H-Zol válasza enginev3.0 (#8884) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez csak egy vélemény volt :D
Most néztem egy kis videót , van itt több fajta [link] több célra !!

(#8887) enginev3.0 válasza lemmy71 (#8885) üzenetére


enginev3.0
félisten

Link? Nekem az lenne a fontos, hogy egy darab jó nagy területet belocsoljon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8888) Thocy a ZAGY válasza enginev3.0 (#8884) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Mindegyik márka jó, nem csak a nevet fizeted meg náluk, hanem a gyakorlatias tervezés mérnökóráit is. Sok éve használok Gardena termékeket a kertben a gereblyétől a locsolócsövön át a különféle öntözőfejekig, eddig semmi nem ment tönkre. A locsolófejeket/öntözőket 1-2 évente nem árt kicsit karbantartani (vízkőtlenítés), de egyébként tartósak. Az elején olcsó kínai vackokkal kezdtem, egy szezont sem bírtak ki.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#8889) enginev3.0 válasza Thocy a ZAGY (#8888) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

Ez mondjuk szimpi, de nekem a leszúrósokról mindig az van meg fejben, hogy eldőlnek

Régi emlékek :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8890) ncc1701 válasza shteer (#8871) üzenetére


ncc1701
veterán

Ú, az nagyon szép hely, ott voltunk pár éve 1 hetet, nagyon bejött! :)

(#8891) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ma jött szembe, gondoltam megosztom, azoknak ajánlva, akik mylar-ral hő/fényszigetelnek. Bizony erősen gyúlékony a kicsike, nem árt meggondolni, milyen fűtőalkalmatosság van a közvetlen közelében.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8892) ncc1701 válasza ncc1701 (#8890) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, kevertem az őrséggel valamiért. :)

Btw 15 órakor hazajöttem, 30 fok volt a fóliában. :)

(#8893) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap du. végignéztem, csoda, de nem volt fagyásnyom egyik fa virágain sem.
Petsze ma éjjel jött a - 4 :(((

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8894) ncc1701


ncc1701
veterán

Maglód, megint 0 fok körül van, semmi fagy.

(#8895) Orlin


Orlin
addikt

Nálunk Fejérben -2 volt.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8896) vendingo válasza Orlin (#8895) üzenetére


vendingo
veterán

Nálunk megint befagyott a tó. :(
Szerencsére a kivi átvészelte az eddigi fagyokat, banán csúcsa elfagyott, de más baja nem lett szerencsére.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8897) Orlin


Orlin
addikt

Kipróbáltam a fagyvédelmi öntözést.
Permetezővel hajnalban.
Eléggé aprólékos munka azért egy 10 literes permetezővel és csak két fára csináltam.
Lefagyott a t*köm. :DDD
Amúgy hallottam a határban a gyümölcsösben is járt szorgosan a helikopter.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8898) shteer válasza ncc1701 (#8890) üzenetére


shteer
titán

Gondolom a tó környékén, az is klassz rész, külterületi - mi a túloldalán találtunk egy nyugis környéket mikor házat kerestünk - csak kissé fagyzúgos :((

-6-ig csúszott a ma reggel is - remélem vége már erre a tavaszra

..szerintem jónak tűnik

(#8899) OPiiPO válasza shteer (#8898) üzenetére


OPiiPO
addikt

-4 volt reggel, összes szomszédnál elfagyott a barack, szilva :(((

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8900) shteer válasza OPiiPO (#8899) üzenetére


shteer
titán

Az a baj, hogy tartós volt, nem is a csúcspont mértéke

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.