Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) vendingo válasza Szilágyi84 (#8100) üzenetére


vendingo
veterán

Mennyi zajjal és szaggal járnak?
Tudtommal a telet nem kedvelik a szabadban, pincébe meg nem akanám rakni őket, élelmiszert is tárolunk ott, illetve konyhaként is üzemel "szagos" kaják készítésekor (tepertő, lángos, csülök készítés). Ami még opció lenne, hogy télre levágni, de erre kellene keresni egy embert, mert én nem csinálnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8102) Orlin válasza BullZeye (#8090) üzenetére


Orlin
addikt

Én is nézegettem de nem tudtam eldönteni hegyes vagy lapos legysz.
Mondjuk 7-8000-ért.
Most vettem fejszét az nagyon jó.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8103) Szilágyi84 válasza vendingo (#8101) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Kakas nélkül nem zajosak ,és ha nincsenek éheztetve . Nem szagosak persze ezeket is takarítani kell mint mindent ,de viszont a port azt nagyon termelik , szóval olyan helyre akkor nem érdemes ahol lényeges tárgy vagy kaja stb pincében

(#8104) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van itt olyan, aki /vagy ismer olyan vkit/ tudna beszerzeni olyan ágyipoloska írtószert, amihez egészségügyi gázmester kell?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#8105) ncc1701 válasza FireFox1996 (#8104) üzenetére


ncc1701
veterán

Ózonnal próbálkoztál már?

(#8106) FireFox1996 válasza ncc1701 (#8105) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen. Szerintem újakat nem tudnál mondani.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#8107) Szevam válasza FireFox1996 (#8104) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Gondolom a környezetkímélő ecetet is próbáltad... :))

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8108) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Fórumtársak!

Valakinek van tapasztalata elektromos akkumulátoros működtetésű háti permetezőről? Mely márkák az ajánlottak? Milyen teljesítménnyel? Kb 20 gyümölcsfát kellene ellátnia.

Köszi.

(#8109) Panthera válasza Stylewars_kp (#8108) üzenetére


Panthera
őstag

[link] Ezt tudom ajánlani. Édesapámnak vettünk ilyet, szereti. Amit írnak róla a linken, kb helytálló. 5 méteres fákkal biztosan elbír feltöltött akkuval. Ha 20 fád van (és azok nem hatalmas cseresznyék) :) , az is meglesz egy feltöltéssel.

(#8110) Barret001 válasza Szevam (#8107) üzenetére


Barret001
addikt

Az ecetet meginni kell,nem ellocsolni...

(#8111) Panthera válasza Barret001 (#8110) üzenetére


Panthera
őstag

Mondjuk étkezés előtt egy kupicával? :U

(#8112) body007 válasza Barret001 (#8110) üzenetére


body007
addikt

Én a mosógépbe / mosogatógépbe teszem, nem iszom meg :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8113) noorbertt válasza Stylewars_kp (#8108) üzenetére


noorbertt
őstag

Parkside, esetleg keress egy szlovák ismerőst hátha rendel neked a webshoppol.
itthon is volt 5-10 darab :DDD ..

(#8114) Szevam válasza Barret001 (#8110) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ágyi poloska ellen? :DDD :C

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8115) Barret001 válasza Szevam (#8114) üzenetére


Barret001
addikt

Jaah szívjon vér helyett ecetet :D Fogyókúrás menü.

(#8116) Barret001 válasza Panthera (#8111) üzenetére


Barret001
addikt

Teába is jó,nem muszáj tisztán inni.Annyira nem ízletes :)

(#8117) Barret001


Barret001
addikt

Physalisokat teleltetem,úgy hallottam,évelő.Eddig szépek! Remélem idén már lesz rajtuk termés...

(#8118) Stylewars_kp válasza noorbertt (#8113) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Parkside kösz nem. Azt nagyon megválogatom. Eddig egy csavarhúzó készlet volt az ami kifejezetten megérte a 4-5 ezer frocsit. Fekete színű elektromos kéziszerszámok még talán.

(#8119) ncc1701 válasza Stylewars_kp (#8118) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazi férfi makitát használ! Pár éve már csak makita cuccokat veszek. Igen, dupla annyiba kerül, de hosszú távon, bosszankodás nélkül működik.

(#8120) Dorian válasza ncc1701 (#8119) üzenetére


Dorian
félisten

Mekkora bullshit...
Te a makitától érzed férfinek magad? :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8121) Stylewars_kp válasza ncc1701 (#8119) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én is amiből lehet Makitát veszek.

(#8122) noorbertt válasza Dorian (#8120) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem is akartam reagalni ra :DDD

Ha meg a marka miatt nem veszik a parkside permetezojet, hat amen.. Vegye ugyanazt 100-ert makitabol :)

(#8123) Brandynew


Brandynew
őstag

Makitát vagy az vesz, aki 60-as években született, és hallotta az elvtársaktól, hogy a Makita a legjobb, japán cucc (akkor még tényleg nem volt jobb), és a mai napig beégett nekik. Vagy pedig az, akinek a jómunkásember ismerősei mondogatták, hogy a Makita a király, és mindig szeretett volna rájuk hasonlítani, és ahogy ncc1701 mondta, egyesek attól érzik magukat férfinek.

Ez pont ugyanolyan, minthogy a szarvasi vagy kotyogós kávéfőző az abszolút legjobb, és minden más szar, meg hogy csak az Alföldi vécé a jó.
Hányszor hallottam már ezeket a bullshiteket :DD

Az igazság az, hogy egy Black&Decker, Einhell vagy Fieldmann semmivel sem rosszabb az istenített Makitánál, amit háromszoros áron rádsóznak, mert az az isten.

[ Szerkesztve ]

(#8124) body007 válasza Brandynew (#8123) üzenetére


body007
addikt

Ezzel a kijelentéssel azért több "építőiparos" barátom tudna veled vitatkozni :D
Amiket alul felsoroltál márkák tök jók ha havonta / fél évente 10-30 percre akarod a kezedbe venni (hobbi), de ha egy kicsit komolyabb munkát szeretnél gyorsan és jól elvégezni akkor kevesek lesznek :N

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8125) FireFox1996 válasza body007 (#8124) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ahogy mondod, otthoni munkára, havi/félévente 10-30 percrre bőven elég azok. Nekem is van itthon már vagy 20 éves Einhell cuccom, és mai napig hibátlan, 1x sem volt még szervízben. Ezen kívül zöld bosch-ból van az összes többi, sok köztük 10 évesek is, és hibátlan. (ütvefuró, kaplapácsfúró, csavarozó, ilyen-olyan fűrész stb.).

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#8126) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok,
Tavaly magaságyásban neveltem paradicsomokat és idén szeretném folytatni. A magaságyást szépen rétegezve építettem fel. Elég ha átfogratom ültetés előtt a földet illetve adok hozzá komposztot vagy célszerű mást is csinálni vele?

(#8127) Stylewars_kp válasza noorbertt (#8122) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem fogok makitát venni egy permetezőből amit egy évben 5x veszek elő. A zöld parkside cuccok ipari hulladékok. Semmitérő kacatok.

(#8128) ncc1701 válasza Brandynew (#8123) üzenetére


ncc1701
veterán

Kevered a hobbi eszközt (havonta 1x előveszed) azzal az eszközzel, amivel naponta dolgozol. Ha számodra megfelel az einhell kategória, ez engem nem fog zavarni. Nekem elegem volt az aljából, az időm már értékesebb. És az elvégzett munka minősége is múlhat egy profi gépen.

(#8129) ncc1701 válasza dkaro (#8126) üzenetére


ncc1701
veterán

Komposztot mindenképpen tegyél rá, 5-10cm mennyiséget.

(#8130) Stylewars_kp válasza FireFox1996 (#8125) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Blekit szoktam még venni. Viszont már azt is eladták a Brittek. Az se olyan mint régen vo't.
De annyi ismerősöm szív ezekkel a parkside, rieke meg work zone cuccokkal... nem győzik visszahordani, pedig hobbiznak vele csak.

(#8131) noorbertt válasza Stylewars_kp (#8127) üzenetére


noorbertt
őstag

Hati permetezobol, ami akksis tudtommal csak performance van.
https://www.youtube.com/watch?v=Bj1zTwZu-do
Nekem bevalt.

(#8132) Stylewars_kp válasza noorbertt (#8131) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszönöm, adok neki egy esélyt, ránézek.

(#8133) dkaro válasza ncc1701 (#8129) üzenetére


dkaro
őstag

Köszi, igen úgy terveztem.

(#8134) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Valakinek van esetleg olasz ciprusa?

Szomszéd felől szeretnék egy sávba ültetni, Emeleti ablakából tökéletesen rálát az udvarunkra. A néni nem nézeget át, de ha esetleg értékesítésre kerülne a háza, Én már fel lennék készülve a takarással.

Köszi.

(#8135) shteer válasza Stylewars_kp (#8134) üzenetére


shteer
titán

nagyon karcsú típus - nem épp takarásra való

..szerintem jónak tűnik

(#8136) Dorian válasza Stylewars_kp (#8134) üzenetére


Dorian
félisten

Nézd meg a helyi szabályozást: adott magaságra növő fát csak adott távolságra lehet ülteni a telekhatártól. Különben a szomszéd (régi vagy új) simán kivágathatja.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8137) Stylewars_kp válasza shteer (#8135) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Egymás mellé raknék többet. Mintha sövény lenne. Kb 5m szakaszon. Ha már csak megtöri a belátást nekem az is elég. nagyon magas a háza. Nem tudnék kialakítani 100%-os takarást semmivel. Meg az azért nem is célom.

(#8138) Stylewars_kp válasza Dorian (#8136) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi, ezeket ellenőriztem. Természetesen ezek betartása mellett történne a telepítés.

Amikor építkeztem akkor is betartottam minden szabályt. Nekem a szomszéd felé nem megy páraelszívó kivezetés, kémény stb. Ablakok 2,2m magasan vannak amikben lévő üveg homok szórt. Bejárót sokan feketén csinálták, nekem az is engedélyezve van. Minden közműszolgáltatótól van engedélyem, önkormányzati engedély, építési hatóság, földhivatal.

Így nincs mibe belekötni.

Amikor a kerítést csináltam, azon a szakaszon ahol hozzáér a szomszéd falához, kapott 10cm nikecelt is.

(#8139) velizare válasza Brandynew (#8123) üzenetére


velizare
nagyúr

de, az. a black&decker ütvefúróm konkrétan leégett egy falban. 4db 8as tiplit kellett volna befúrnom egy századfordulón épült bérház falába.
ha valami gép kell, és nincs, inkább kölcsönzök, de ilyen szarokat többet nem fogok venni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8140) Brandynew válasza velizare (#8139) üzenetére


Brandynew
őstag

Tudom, mindenkinek van egy ilyen sztorija. Akkor hozza ezt elő az ember, ha igazolni akar valamit. Bezzeg a Makita örök élet plusz egy nap, mi? 😂 Remélem, amikor egy Makitád megy tönkre, arra is leírod, hogy soha többé Makita.

[ Szerkesztve ]

(#8141) ncc1701 válasza Brandynew (#8140) üzenetére


ncc1701
veterán

Hobbi vs ipari felhasználás, ne keverd.

(#8142) velizare válasza Brandynew (#8140) üzenetére


velizare
nagyúr

nos az is sokat elárul, hogy erről ilyen sztorim van, másról meg másmilyen.
sose volt makita gépünk, az apósom mániája. viszont stihl és hilti annál több. apám annak idején egy leselejtezett, nem működő stihl láncfűrészre elköltötte több, mint egy havi fizetését. anyámat majdnem a guta ütötte meg, hogy fater mennyi pénzt adott egy rakás ócskavasért. azóta eltelt 38 év, és az a gép még mindig megvan, köszöni szépen, és minden évben fel tudunk vele vágni 6-8 köbméter fát. nameg a házunk, meg még vagy 10 másiknak a tetőszerkezetét is azzal lett megszabva. meg még az öreg amit haláláig maszekolt és fűrész kellett hozzá.
ezek is elromlanak, de van, amit érdemes megcsináltatni, van, amit meg nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8143) noorbertt válasza velizare (#8142) üzenetére


noorbertt
őstag

Hilti sem olyan, hogy egyszer veszi az ember. Napi szintem küldöm javításra a flottás gépeinket.

(#8144) velizare válasza noorbertt (#8143) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, azok is egyre szarabbak. nekem még régiek vannak, meg amióta apám elment, már nem nagyon használjuk (lassan 40 éves lesz a ház, már nem kell napi szinten fúrni, maszekolni meg nem járok). a többségét odaadtam valakinek (rokon, vagy egy kollégájának, akiről tudtam, hogy használja is), 1-2 maradt csak, hogy ha mégis kéne, ne mindig mást kelljen hívni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8145) noorbertt válasza velizare (#8144) üzenetére


noorbertt
őstag

Mi pár éve használjuk de szégyen :D
Most egy töltő szart be és most néztem hogy ha venni kellene akkor az nettó 61penz :C

(#8146) Dorian


Dorian
félisten

Itthoni hakellvalamitmegcsinálni-szintre nekem teljesen megfelelnek az Ildis meg Andis Parkside, Ferrex cuccok. Ilyen az akkus fúró-csavarozó, fűnyíró, szegélynyíró, flex, villáskulcs meg csavarhúzó készlet, ágvágó, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8147) inf3rno válasza noorbertt (#8143) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítólag még a Stihlben is megy le a színvonal.

Buliban hasznos! =]

(#8148) H-Zol válasza inf3rno (#8147) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sziasztok , még új vagyok itt, de érdekel sok téma!!
Igen a Stihl se kivétel sajnos , minnél újabb valami annál sattynyább minőségű, tisztelet a kivételnek !!
A tavasszal vettem egy Stihl háti motoros permetezőt a szinte 30 éves Oleo Mac permetezőmet váltotta le !!

(#8149) H-Zol válasza ncc1701 (#8128) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem van 10+ éves black&decker, enhel, azok még mindég bírják mezőgazdaságban nem napi szinten használva, de már szénkefe volt bennük cserélve van amelyikben nem is egyszer, de már a mostaniak nem olyanok :W vannak Yato gépeim ezekből vannak aksisak is de van Makita is az is meg Japán :D
És van három sarok csiszolóm Fein szerintem ezeknél jobb nincs , igaz mind használtan vettem, mert újonnan megfizethetetlen [link]
A legöregebb már több mint 20 éve megy nállam egy 2500w sarokcsiszoló, több 100 lap kopott már el rajta 2 rend kefe volt cserélve, olajban forognak a fejbe a fogaskerekek !!

[ Szerkesztve ]

(#8150) H-Zol


H-Zol
senior tag

Egy kérdésem is volna !
Vagy 50-60 gyümölcs fám , van a portán udvarban , kertben de még szeretnék vagy 20 fát ültetni !

Farkas Családi faiskola Szentkirály, náluk néztem, nekik vannak régi fajtájaik , valaki vásárolt már töllük :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.