Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) shteer válasza ncc1701 (#8246) üzenetére


shteer
titán

tudtommal 10 fok felett tud aktivizálódni a szer

..szerintem jónak tűnik

(#8252) ncc1701 válasza shteer (#8251) üzenetére


ncc1701
veterán

Valóban, nem tettem hozzá, h én nem használok vegyszert, csak bio cuccban gondolkodom. Abban meg van réz, meg valamilyen olaj...

(#8253) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Beckmann Rasofert szerves gyeptrágya

Ezt próbálta már valaki? Szarudarából van, NPK: 12-3-5 + 45% szerves anyag tartalom + 3% magnézium.

(#8254) shteer válasza ncc1701 (#8252) üzenetére


shteer
titán

lemosóra vonatkozott a "szer" kifejezés, ami réz-kén-olaj

"A lemosó permetezéshez legalább 8-10 C fokos léghőmérséklet és szélcsend ajánlott, ennél hűvösebb körülmények között az olaj megdermed, a kipermetezés nehézségbe ütközik. A megfelelő ölő hatás kifejtéséhez is szükség van a 10 fok körüli nappali hőmérsékletre. A permetezés technikáját segíthetjük, ha a permetlé készítéséhez nem kerti csapból származó hideg, hanem szobahőmérsékletű vizet alkalmazunk."

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8255) ncc1701 válasza shteer (#8254) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, tök jó az infó, köszi. :) Én ősszel-tavasszal szoktam amúgy. Persze ilyenkor is éjjel lemehet 10 fok alá.

(#8256) shteer válasza ncc1701 (#8255) üzenetére


shteer
titán

:K
szerintem korai még

viszont most látom, hogy virágzik a mogyoró (Cosford teljesen nyílt, a Bollwilleri csoda is készül rá)
ez az első éve, 2021 őszén ültettem őket

..szerintem jónak tűnik

(#8257) ncc1701 válasza shteer (#8256) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, nekem már mondták, h télen is nyugodtan adjak nekik egy kört. De én sem fogok még lemosózni, majd márciusban.

A mogyoró nálunk is full virágzik, típusát nem tudom. :) De már kitakarítottam alatta teljesen a placcot.

[ Szerkesztve ]

(#8258) H-Zol válasza ncc1701 (#8257) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt most azért fején áll minden, az idojárás is Februárban még télnek illene lennie de most, hogy tartósan 10 fok felé megy a hőmérséklet , megindultak a repcében a nagy órmányos bogarak , ők tudják a legnagyobb kárt okozni :W
Már van aki fújja !!

(#8259) ncc1701 válasza H-Zol (#8258) üzenetére


ncc1701
veterán

Tényleg nem normális az időjárás. Az előrejelzések 2 hétre nem mondanak fagyot, a fóliában simán van 20 fok.

(#8260) H-Zol válasza ncc1701 (#8259) üzenetére


H-Zol
senior tag

Edesapámat Mátyásnak hivják, 24 edikén a neve napján mindég mondja, hogy azért hivják jégtörő Mátyásnak a Mátyásokat mert ha jeget nem talál akkor csinál , hát majd megfigyeljük !!

(#8261) Csabroncka válasza H-Zol (#8258) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mindenkinek a lemosó permetezéshez:

Amikor alkalmazod legyen jó és szép idő, az a lényeg, hogy 24-32 órán belül ne érje fagy a növényt, mert a gazdagon kijuttatott vizes-olajos szuszpenzió ráfagy a növényre - ez kárt tehet benne.

Ilyen időben, amikor megjön a meleg különösen ajánlom mindenkinek, ugyanis a réz-kén előnyös tulajdonsága, hogy összehúzza a rügyeket, így nem indul meg a melegebb időben a növény.
A gomba és vírusölő hatást hosszan ki tudod fejteni mert a poli-szulfid bomlását a hőmérséklet is erősen befolyásolja. A parafinolaj elsősorban a kifejlett rovarkártevőkre van, de a sebeket is vékonyan lezárja.

Mikor (mostanában) pl őszi barack nálam:
- összel szigorúan lombhullás után
- karácsony környékén amikor bejön a 10 fokos meleg (opcionális)
- márciusi intenzív fagyokat megelőző meleg időszakban (opcionális)
- mácius-április virágrügyek éppen látszanak - metszést követően azonnal

"in medias res"

(#8262) ncc1701 válasza Csabroncka (#8261) üzenetére


ncc1701
veterán

Már többektől hallottam, h ősz-tavasz között legalább 3x lemosózik.

(#8263) H-Zol válasza Csabroncka (#8261) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszönjük :R
Biztos ez a jó tél eleje , tél vége , és rugypattanás előtt !
Nekem sok gyümölcs fám van a ház körül de sajnos ezek sokszor össze futnak a mezőgazdasági munkálatokkal és elmaradnak !!
Az őszi tél végi az megvolt és remélem a tavaszi is meg lessz , most metszegetek !!

(#8264) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Babérmeggynek vasgálicot permetezve vagy locsolovizbe jobb rakni es kijuttatni?

Battletag: hojszi#2983

(#8265) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Mekkora esővíz tároló az optimális öntözéshez? Nagy a kert, tehát ezzel nem fogom tudni beöntözni, de van egy majd 60m2 garázstetőm amiről a vizet egyszerűen lehetne gyűjteni és nem akarom elpazarolni.
Azt nem tudom, hogy hogyan alakul a gyűjtés, tehát tavasszal rengeteg esik, aztán 2 hónapig szinte semmi, ezen az analógián a nagyobb jobb lenne, de ha már közben esetleg tavasszal is öntözök és leürül folyton talán mégsem kell akkora.
Szóval tapasztalatok érdekelnek. Most egy félköbösben gondolkozom első körben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8266) ncc1701 válasza daninet (#8265) üzenetére


ncc1701
veterán

Ki tudod számolni, én kb 120nm-ről 25-30m3-t számoltam, h kellene.

(#8267) daninet válasza ncc1701 (#8266) üzenetére


daninet
veterán

Ja persze, azt kiszámoltam, kellene vagy 20m3. A gyakorlatban érdekelne ez, mert ugye nem akarom etárolni az egész évest. Az érdekel, hogy például neked mekkora van és a gyakorlatban hogyan néz ki, mennyire van tele, mennyit öntözöl el belőle

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8268) ncc1701 válasza daninet (#8267) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem nincs, mert miután kiszámoltam, h ekkora kellene, rájöttem, h irreális a történet. Van egy régi kb 5-6 köbös kis beton medencém, az a terv, h leverem a csempét, mert valahol lukas, csináltatok bele tófóliából belsőt, és lefedem. Ez így relatív aprópénzből megvan.

Amúgy annyit kellene eltárolnod, ami ősztől esik, locsolás végétől tavaszig, míg kezdődik a locsolási szezon.

(#8269) H-Zol válasza ncc1701 (#8268) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is csak olvasgatok a témában eddig ez az Ibc tartàlyos dolog tetszik a leg jobban ezekben csak tavasztól tudsz tárolni de nagy esőknél sokat össze lehet gyűjteni szűkebb napokra !!

[ Szerkesztve ]

(#8270) ncc1701 válasza H-Zol (#8269) üzenetére


ncc1701
veterán

Már az sem olcsó sajnos. Ha belevágsz, mindenképpen fest le a tartályt feketére 2-3 rétegben, h ne algásodjon, mert nehéz kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

(#8271) H-Zol válasza ncc1701 (#8270) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ki töröltem a linket valamiért nem indul a videó :W de az volt benne, hogy több tartályt szépen össze kötnek !!
Igen az alga az meg telepszik ha van fény , de nekem nem volna gond én tömlővel locsolnám a gyümölcs fákat ha nagyon nem esik az eső, mind tavaly itt az Alföldön szinte tavasztól őszig nem volt eső, már a kutak is fel levegősödtek !!
Tavaly itt nem sok eső vizet lehett volna gyűjteni !!

(#8272) ncc1701 válasza H-Zol (#8271) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze, a kivezető csöveken össze lehet kötni, azzal nincs gond. Az eső tényleg gond, asszony is nyaggat ezzel, de tavaly áprilistól őszig tán meg sem telt volna egy ilyen tartály sem. Remélem idén nem ez lesz...

(#8273) Thocy a ZAGY válasza daninet (#8265) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Az attól is függ, hogy mit akarsz öntözni. Mikor 5 éve építkeztünk, akkor én csináltattam egy 3 köbméteres föld alatti esővíztározót. A ház 106 négyzetméter, a telek 1000. A kivitelező jelezte előre, hogy szerinte az öt köbméteres ideálisabb lenne ekkora telekre, azonban mivel nem két fillér volt a különbség, maradtam a háromnál.

Nos, a tapasztalat ennyi idő után az, hogy egy kiadósabb, 1-1,5 órás esővel simán megtelik a tartály a tetőről, viszont a 3 köbméter az tényleg nem sok. A konyhakert öntözésére elég, de másra nem nagyon jut belőle. A teljes veteményes/füves/fás terület kb. 550 négyzetméter, azt talán egyszer lehet belőle rendesen megöntözni (a fiatalabb fákat néha meg kell itatni nagy szárazságban, a fű pedig bár látszólag az utolsókat rúgja, de ősszel ha jönnek az esők, újra szép zöld lesz - az első egy-két évben azért arra is ügyelni kell, utána már bírja).

Egyébként amikor van elég csapadék, akkor nem igazán van szükség a plusz tárolóra, amikor pedig hónapokig nincs eső, akkor takarékosan használva is pár hét alatt kifogy. Ha a kivitelezés árát vetem össze a víz árával, amit ingyen kapok a természettől, akkor aggastyán leszek, mire megtérül. Viszont a lelkemnek jobb, hogy zöld meg minden. :)

Összességében az esővíztározó szerintem marha jó, ha van rá pénzed és megfelelően tudod méretezni a célhoz. Nyilván lehet bugázni valahonnan egy tartályt, kezdetnek az sem rossz, de hosszútávon, komolyabb méretnél úgyis a földbe ásottnál kötsz ki, mert ott nincs útban. Nekünk málna, eper, szeder, ribizli és virágok vannak felette, azok jól érzik magukat ott.

Idén megcsinálom az automata öntözőrendszert is (már megvettem hozzá mindent, "csak" össze kellene rakni), azt is úgy terveztem, hogy esővízről és kerti locsolóórás vezetékes vízről is tudjon menni (felénk a kút nem megoldás, 40-50 méter mélyen van folyamatosan kinyerhető víz), az lesz utolsó eleme a rendszernek. Bár nyilván családi ház, sosem lesz olyan, hogy már nincs több ötlet. :)

Egyébként az esővíztározót nem csak öntözőrendszerrel, kerti csappal lehet összekötni, hanem a fel lehet használni WC-öblítésre vagy pár szűrővel mosógéppel mosáshoz is jó. A kivitelező, aki nálunk csinálta a rendszert, ilyeneket is vállalt volna, ha kérem.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#8274) lemmy71 válasza ncc1701 (#8262) üzenetére


lemmy71
őstag

3x :Y felesleges pénz és munka ;)
Én csak az éveleji metszés után adok a lombhullatóaknak egy kiadós olajosrézkén lemosást. Ősszel max akkor permetezem a gyümölcsöst ha marad a tavaszi olajosrézkénből vagy a bordóiléből amit nyáron a tujákra fújok.
Bár tavaly már leálltam a bordóilés kezeléssel a tujáknál, áttértem a rézoxikloridra. A gombás fűrészérett tujáknál csodát tett :B

(#8275) H-Zol válasza ncc1701 (#8272) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt szerintem porzott volna az alja :K
2000-be a nagy szárazságba csináltunk 3200 kiló kukoricát hektáronkent , akkor azt mondtuk, hogy csak ilyen ne legyen többet , de viszont jó árba el adtuk !!
Tavaly volt parcellánk ahol 200-300 kilót vettünk le hektárjáról , az átlagunk 820 kiló/ha és ijen gyenge ár mellett pártnak megy a szekér :W Itt sokan nem raknak az idén kukoricát, mi megyünk tovább a megszokott vetés forgóval és reméljük az idén jó év lessz !!

(#8276) daninet válasza Thocy a ZAGY (#8273) üzenetére


daninet
veterán

Köszi!
Nálunk van kút, kellően mély, valamikor a 80as években fúrta valaki akié a telek volt előtte, a víz még csak nem is sárgítja a növényeket annyira kevés benne a vas. Szóval ezzel szerencsések vagyunk.
Asszony akar pár érzékenyebb növényt az esővízzel árasztani.
Akkor biztos a nagyobb tározót vesszük. Köszönöm :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8277) simico válasza Thocy a ZAGY (#8273) üzenetére


simico
aktív tag

> fel lehet használni WC-öblítésre vagy pár szűrővel mosógéppel mosáshoz is jó

Egészen addig amíg a közműcég tudomására nem jut, mert akkor akkora büntetőszámlát fogsz kapni az illegális, be nem jelentett szennyvíz miatt, hogy a fal adja a másikat! Pesti agglóban azt is szokták füstpatronnal ellenőrizni, hogy ki vezette be illegálisan az ereszcsatorna vizét a szennyvízhálózatba, aztán mehet a százezres számla annak akinél füstöl az ereszcsatorna.

[ Szerkesztve ]

(#8278) Rive válasza lemmy71 (#8274) üzenetére


Rive
veterán

3x :Y felesleges pénz és munka

Hát, igazából nem mindig.
Ha van rendes tél (de legalábbis egy-két -10-es hét) akkor az megritkítja annyira a kártevőket, hogy két permetezés elég legyen
De egy meleg tél az ebből a szempontból nem jó, bármennyit is lehet spórolni a fűtésen...
Tetszik vagy se, a klíma változik, mi meg itt állunk a régi klímára beállított növényzettel, hagyományokkal...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8279) daninet válasza simico (#8277) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem ez a két felhasználás nem egyenlő az esővíz csatornába vezetésével. Másrészt meg lehetetlen füsttel kideríteni mert a wc tartályt töltöd vele nem közvetlen a csatornába folyik. Még ha tegyük fel nem szabad (ami egy logikai bukfenc mert ivóvízzel miért szabad lehúzni a wc-t esővízzel miért nem?) akkor is lehetetlen, hogy rájöjjönek. A te lelkiismeretednek meg jobb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8280) ncc1701 válasza simico (#8277) üzenetére


ncc1701
veterán

A budi esővízzel történő lehúzását ugyan nem füstölik ki. Mondjuk eleve a kifüstölést is elég egyszerűen ki lehet zárni, de én inkább kérnék több esővizet, mintsem eldobjam.

(#8281) Rive válasza daninet (#8279) üzenetére


Rive
veterán

... ivóvízzel miért szabad lehúzni a wc-t esővízzel miért nem?...

A vízóra alapján szokás a szennyvizet fizetni => ha nem ivóvizet használ valaki, akkor fizetetlen szennyvizet csinál.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8282) Thocy a ZAGY válasza simico (#8277) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Az ereszcsatornából a szennyvízcsatornába történő illegális bekötéseket erre is nézik, mert a sok újépítésű ház miatt hamar túlterhelődhet a meglévő rendszer, de nem gondolnám, hogy a mosáshoz, wc-öblítéshez használt esővíz elhanyagolható térfogata osztana-szorozna, mivel ezek a csatornába kerülő mennyiéget nem növelik (hiszen egyébként is lehúzod a wc-t vagy mosol, csak más a víz forrása; ennyi erővel a kerti kútból is behordhatod vödörben a lágyabb vizet mindkét művelethez), főleg nem dömpingszerűen, mint egy-egy kiadós eső esetén a tetőről csatornába vezetésnél. Ami az illegális volta mellett durva pazarlás is egyben, hiszen itt nem szennyvízről beszélünk, hanem esővízről, amit elég sok mindenre lehet használni sokkal zöldebben is.

Egyébként vannak cégek, amelyek ennek kivitelezéset teljesen hivatalosan, számlával, tanúsítvánnyal, sok év garanciával kínáljál, nem hiszem, hogy ne lehetne ezt legalizálni. De behatóbban valóban nem ismerem a szabályozást, mert én nem építtettem ki ilyen rendszert, csupán a lehetőségét kínálták fel.

Abban egyébként esetleg még lehet logika (Rive megjegyzése alapján), hogy a szennyvizet és a rendszerhasználatot a bejövő vízzel fizeted meg, de ennek a vizmennyiségnek a 100%-a nem.kerül vissza a csatornába (benti növények öntözése, kocsimosás, stb), szóval akár még egál is lehet.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#8283) simico válasza daninet (#8279) üzenetére


simico
aktív tag

> ivóvízzel miért szabad lehúzni a wc-t esővízzel miért nem

Komolyan el kell magyarázni? Mivel szennyvízmérőd nincs, vízórád viszont igen, ezért a szennyvízterhelésed csak a fogyasztott víz alapján tudják kiszámlázni. Ugye se a csatornarendszer, se a szennyvíztisztitó nincs ingyen, ezért használatarányosan fizetned kell ezek használatáért (is). A budiba kötött vezetékes víznél kifizetted a szennyvízközmű használatát (is), a budiba vezett esővíz után viszont nem. Azaz olyan szennyvizet kell elvezetni és feldolgozni amit senki sem fizetett meg. Ugyanaz mintha nem fizetnél a szemétszállításért, csak behajítanád az úton elmenő kukásautóba a szemeted. Egyébként meg olvasd el a szerződésed, a szolgáltató ÁSZF-t és a vonatkozó jogszabályokat.

Egyébként a tisztes esővíz rendszer telepítők ezt el is mondják az ügyfélnek és nem is hajlandóak rákötni a szennyvízhálózatra csatlakozó eszközökre.
Ja, nem csak füstöléssel lehet lebukni...

Az összegyűjtött esővíznek egyébként is van jobb helye a budilehúzásnál és mosógépnél. Egyébként meg ahogy valaki fentebb már írta, jó móka az esővíz gyűjtése és hasznosítása locsolásra, de ha nem baromi nagy földalatti tárolóban vagy kerti tóban tárolod, akkor tényleg csak fűszerkertnek elég. Forró nyári napon több köbméter is elmegy locsolásra 500-1000 m2-es kertben, ilyenkor egy IBC tartály meg a barkácsáruházi egy-kétszáz literes vackok hangyafingot érnek.

(#8284) ncc1701 válasza simico (#8283) üzenetére


ncc1701
veterán

A vízfogyasztáson nagy része locsolás, így igazából sokkal kevesebb vizet eresztek a csatornába, mint amit felhasználok, és ezt állítom, h kb minden családi háznál így van. Ezen nem változtatna az sem, ha minden nap 10x lehúznám a budit esővízzel.

(#8285) H-Zol válasza ncc1701 (#8259) üzenetére


H-Zol
senior tag

Úgy néz ki, hogy a Mátyás be tartja az igéretét [kép] nem talált jeget, hát csinál !!

(#8286) ncc1701 válasza H-Zol (#8285) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, én is anyázok, csináltam volna ma a kertet, kéne almafát metszeni, fű szellőztetés elmaradt ősszel, palántákat lassan lehet kivinni fóliába, nem mindegy, mennyit fűtök rájuk, erre benyögik a minuszokat. Nem vagyok boldog. De sejtem, h ennek még bőven nincs vége.

(#8287) H-Zol válasza ncc1701 (#8286) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is ugyanebbe a cipőben járok :D
Nekem több fám van metszeni, már metszettem de van még , a földeken is a repcében rajzott az ormányos bogár a jövő hét vége felé muszály fújni enyi bogár már régen volt a csapdában egy jó fél nap alatt [kép]
Még kisfákat is kell ültessek , késve érzem magam, pedig még csak Februárban vagyunk de ez már nem a régi Február amikor ilyenkor , még javában tombolt a tél !!

Tegnapelőtti képek 15 fok volt , két tábla repcénk !! [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8288) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8287) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem semmi.

(#8289) ncc1701 válasza H-Zol (#8287) üzenetére


ncc1701
veterán

Jó nagyban nyomatod. :) Nekem csak kicsi kert van, 1000nm az összes.

(#8290) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8288) üzenetére


H-Zol
senior tag

Már mint a bogarak nem semmik :D
5-6 éve repcézünk , de ijen korán , meg enyi nem szokott lenni , és a rovar ölő szerek is egyre több eltűnik ki tiltják , gyengébbek lesznek , egyre nehezebb !!

(#8291) H-Zol válasza ncc1701 (#8289) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem tudom, hogy írtam e a fő profil a mezőgazdaság 1993 óta a rokonság , család, és pár jó ismerős foldjén dolgozunk , de csak családilag , a dolgozott terület 156 hektár . A nagyok között kicsik vagyunk :D de egyre nehezebb ez az egéssz !!
Itthon még kertészkedés kis szőlő, és a gyümölcs fák !

(#8292) ncc1701 válasza H-Zol (#8291) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, akkora földön frankón el lehet tévedni, nem semmi.

(#8293) H-Zol válasza ncc1701 (#8292) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez egyszempontbol nem jó, másik szempontból még jó, hogy nem egybe van hanem 16 darabba és különböző hejeken , olyan 7-8 kilométeres szórásokba !!
Eső, Jég szempontjából jobb , hogy több helyen van , például tavaly egy 3 hektáros és egy 14 hektáros parcella nyár elején kapott egy nagyobb esőt és így lett anyi kukorica amenyi kell az embereknek haza, másképp venni kelett volna :W van több gazda akinek anyi se termett, hogy adjon a tagoknak , venni kelett nekik !!
Ilyen még soha nem volt és remélem nem is lessz !!

(#8294) Panthera válasza H-Zol (#8293) üzenetére


Panthera
őstag

Hát akkor mi sehol nem vagyunk a (hajdani) 10+ családi hektárral, ami az utóbbi években meg is fogyatkozott. Nem is nagyon veszem ki a részem belőle (pl. gabonafélék miatt nem is kell, azt apám intézi), de állítom a kis otthoni kert több munkaórát igényel. Én ebben nőttem fel, de eszem ágában se volt hogy ezzel foglalkozzak (testvéremnek se). Kiszámíthatatlan (régebben is az volt már) és nehéz munka. Aki viszont szereti, eléggé ért hozzá, és be tud rendezkedni kvázi önellátásra, egy jó lehetőség arra, hogy elvonulva élhessen.
Szóval minden tiszteletem azoknak, akiknek kitartása van nagyban végezni ezt. :R

(#8295) H-Zol válasza Panthera (#8294) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mi apám az öcsém és én keztük, de apu már öregszik 74 évet nyomja ő már csak hobbiból csinálja meg az ügyintézést , papírokat , de van egy emberünk, úgyhogy hárman csinàljuk!!
Öreg de nem agyonütött gépeink vannak a két vetőgép a leg fiatalabb ami fontos mert onnan indul az egéssz egy Monosem kukorica gép és egy Pöttingen kalászos, repce vetőgép ! Amúgy minden gépünk megvan bele értve a kombájnt is és ami földön dolgozunk , termelünk azt el is tudjuk raktározni , saját raktárba és így is nehéz hát aki bér arattat , és bér raktárba tárol , azoknak még nehezebb !!
Majd menet közben ahogy dolgozunk teszek fel képeket , hogy , hogy és mivel dolgozunk !!

[ Szerkesztve ]

(#8296) ncc1701 válasza H-Zol (#8295) üzenetére


ncc1701
veterán

Valahol irígyellek azért. Nem vagyok naív, kb annyi melód lehet, h ki sem látsz belőle, de legalább magatoknak csináljátok.
Amúgy csinálj youtube videókat erről, sztem simán vannak, akik néznék, és abból is jönne be pénz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8297) H-Zol válasza ncc1701 (#8296) üzenetére


H-Zol
senior tag

Lehet a youtube videó nem lenne hüjeség de arra tényleg nem marad idő :D
De amúgy szervezés kérdése , van meló de nem vészes és ez abban rejlik, hogy mind írtam is öreg gépekkel dolgozunk és nagyokkal az a lényeg , a jó öreg 250 lóerős RábaSteiger és a munka gépei !
Ehhez a föld területhez amin dolgozunk túl vagyunk gépesítve de olcsó feltartásu gépek és nagyok !!
Román 65 loerős traktorral, vagy MTZ vel sokakal több volna a dolog mert nincs haladás ! Az is van kettő vetésre, vegyszerezésre , pót huzásra , de a föld megmunkálást azt a Rába végzi !!

(#8298) Panthera válasza H-Zol (#8297) üzenetére


Panthera
őstag

Vagy lehetne egy farm vip-t :D

(#8299) BullZeye válasza Csabroncka (#8060) üzenetére


BullZeye
veterán

Eltelt 1,5 hónap, amikor jó idő volt, foglalkoztunk vele és jelentem egész jól állunk. :)

1) Hétköznaponként időnként "paradicsomot főztünk be" és jó sok kupac fa elfogyott közben.
2) Találtunk jó sok rejtett betont és téglát, azok egy részét kiszedtük de még hátra van nem kevés.
3) Rotációs kapa mit kezd a földben lévő kövekkel? Ha maradt pl tégla vagy beton (ma találtam 10cm mélyen 1m2 betont amit csákánnyal feltörtem), akkor kalap kabát neki, vagy csak megdobja a gépet?
4) Rotációs kapa mit kezd zsuklónyi vastag gyökerekkel? Van pár finoman szólva invazív növény ami 15 éve tevékenykedik és mindig csak vissza volt metszve, de a gyökérzete igen masszívra sikeredett.

(#8300) shteer válasza BullZeye (#8299) üzenetére


shteer
titán

Kövek: Ugrik rajta egyet és a kisebbeket kidobja
Gyökér: az leginkább megfogja és lefullad

5 éve tisztul az én telkem is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.