Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) hiperFizikus válasza OPiiPO (#13996) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Az nem olyan, hogy csettintesz és kitör ! A vulkánokkal a vulkanológia foglalkozok . Aki avval érvel, hogy tavaly októberi cikk, az nyilván az sem tudja, hogy mi fán terem a vulkán .

Nem baj, nem lehet mindenki fizikus, de én nem trollkodok ! Meg se próbálom a fizikáját magyarázgatni neked .

Egy ekkora vulkánt nem lehet siettetni, ha meg kitört akkor nem lehet megállítani !
:((

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14002) eldoble válasza hiperFizikus (#14001) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az a tömeg (20-30ezer ember), akiket esetleg evakuálni kell, az 20km-es körzetben lakik, olyan kitörés amit említettél, az tény, hogy 39 ezer évvel ez előtt volt.

(#14003) OPiiPO válasza hiperFizikus (#14001) üzenetére


OPiiPO
addikt

Te emeltél ki NAGYBETŰVEL egy sima clickbait cikket, amikor pedig rákérdezek, simán visszavonulsz azzal te érted mivel Fizikus vagy én pedig nem ezért meg sem érthetném - egészen pompás érvelés, gratula ;]
Arra hogy én nem vagyok fizikus, arra gondolom abból következtettél, hogy nekem nincs a nickemben a fizikus szó, ugye? :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14004) Rive válasza hiperFizikus (#13991) üzenetére


Rive
veterán

Ne aprózzuk :U

BÁRMIKOR KITÖRHET A SZÉKELYFÖLDI VULKÁN

Én is ordítottam egy jót, csak a stílus miatt ;]

Ui.: átraktam kövérbe, hogy hangosabb legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14005) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Én nem emeltem ki semmit nagybetűvel, hanem a nagybetűs idézetet elfelejtettem idézőjelekkel közrefogni !

Aki meg ordíthatna a nagybetűktől, az nem normális !

nem 40 000 hanem 800 év

ha nem vagy szakács, akkor hiába adsz tanácsot a konyhában, csak felidegesíted vele az asszonyt

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14006) Dorian


Dorian
félisten

Rézkenes lemosóval a gyümölcsfákkal kívül mást is meg lehet/érdemes fújni? Pl. málnát, szedret és a mindenféle cserjéket?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14007) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Ha valamelyikőtök szeretne: szeder ízű málnát, cseresznye ízű szedret, vagy málna ízű cseresznyét kinemesíteni, akkor az kattintson ide : #39 hiperFizikus !

:N

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14008) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok! Sünlakkal kapcsolatban érdeklődök. Tegnap egy nagy adag száraz ágat összekatam, majd az udvar összes száraz levelét ráborítottam. Arra gondoltam ez megfelel egy sünlaknak. Utólag néztem utána, hogy vannak akik konkrétan kis házakat gyártanak hozzá.
Kérdésem, hogy a sün bele költözik egy ilyen halomba amit összehordtam vagy tényleg kell kisházat építeni nekik? :F
A válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14009) Rive válasza Szevam (#14008) üzenetére


Rive
veterán

Amennyire tudom, telelésre inkább a kupac jó, nyári laknak meg a házikó...
De aztán ha olyan kedve van, beköltözik: ha nincs, akkor csakazértse...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14010) H-Zol válasza Szevam (#14008) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállam is vannak sünök , kicsik is szoktak lenni , azok nagyon aranyosak :D , ha ki megyek sötétbe a kertbe nagyon , nagyon kell vigyázni , hogy rájuk ne tapossak olyan picikék !! Csináltam nekik ládát , kistéglából is raktam össze buvóhelyet , azokat használják nyáron , de télire vagy vannak le metszett gallyrakások , össze rakva és oda bújnak el télire , vagy a kert egyik sarkába , még a nagyanyámek idejéből van egy rakás ócska vas ( csak azért nem tüntettem még el)
az alatt évtizedek óta laknak , és onnan jönnek elő a kis sünök is !
( lehet van benne hiba , de nagyon figyeltem )

(#14011) inf3rno válasza Szevam (#14008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Kérdésem, hogy a sün bele költözik egy ilyen halomba amit összehordtam vagy tényleg kell kisházat építeni nekik? "

Ez cuki. :D Igazából csak abba kell belegondolni, hogy a süni a természetben sem áll neki szögelni a kis házat télire, szóval simán beleköltözik a levél kupacba. Gondolom ha komposztálódik benne valami, ami adja a fűtést, azt még jobban szereti, de ennyire nem értek a lelki világához. Én úgy oldanám meg, hogy az északi felére tennék földet, ami fogja a jeges szelet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#14012) Szevam válasza H-Zol (#14010) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+ #14009Rive
Na igen, csak a téli lakot most raktam össze tél végén :DDD :O. Elvileg járnak sünik felénk, de eddig csak egy elpusztultat találtam :(.
+ #14011inf3rno
"a süni a természetben sem áll neki szögelni a kis házat télire"
Ebben bízok. Mondjuk talál mindent az udvaron, ha mégis kell neki. :D

Mindig lehet találni valamit (bárkinél bármikor bármit), de az igyekezet az igyekezet :R .

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14013) hiperFizikus válasza Szevam (#14008) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

meg ne fulladjon a sünid
:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14014) Szevam válasza hiperFizikus (#14013) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Milyen szellőzőrendszer kiépítését javaslod?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14015) hiperFizikus válasza Szevam (#14014) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

laza levelek + kis bódé + polisztirolhab lap + termosztátos minimum fűtés
:)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14016) Szevam válasza hiperFizikus (#14015) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez nem is szellőző rendszer, hanem fűtött garázs.
Szerintem fejezzük abba az offolást :K .

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14017) soldi3r


soldi3r
veterán

Kezi muvelesu csemegeszolo lugasnal kinek milyen osztas jott be?
1.8m-es sorkozben es 1.2m-es totavolsagban gondolkozom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#14018) hiperFizikus válasza Szevam (#14016) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

OK , nem értek veled egyet, de jóhiszeműen fejezzük be
:B

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14019) bringasisti


bringasisti
őstag

Buta kérdés, de amatőr vagyok. Ültettek egy szilvafát, mikor fogy teremni ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14020) H-Zol válasza bringasisti (#14019) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez fajtától is függ , én vettem már egy evést , két evést , de olyan 4 évesen már lessz mondjuk a Stanley szilván és utánna egyre bővebben terem !!
De van itt nállunk úgy nevezett vörös ( veres :D ) szilva ez szinte minden háznál van és amik ki kelnek a földből körülötte azt ha át ültetik , terem szépen , jó pár éve én is ültettem három ilyen kis 20 centi magas sarjat , és ha jól emlékszem , 6 év után volt rajta először szilva , most is megvannak , 11 évesek és mostmár több vödör szilva van minden fán !!

[ Szerkesztve ]

(#14021) bringasisti válasza H-Zol (#14020) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi a választ.

BENEFON DELTA--------N8

(#14022) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szilváról jut eszembe. Valakinek van tapasztalata datolyaszilvával? Ülettetek már itthon? Kell valami különleges föld neki vagy elvan ő így is?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14023) eldoble válasza bringasisti (#14021) üzenetére


eldoble
aktív tag

Meg azon is sok múlhat (hogy 5 szem lesz rajta vagy 5kg), hogy mennyire jó földbe ülteted, mennyre szereti a klímát, mennyi csapadékot kap.

(#14024) soldi3r válasza bringasisti (#14019) üzenetére


soldi3r
veterán

4-5 evig nem szokas termest hagyni egy gyumolcsfan.

E30 (oo=[][]=oo)

(#14025) inf3rno válasza bringasisti (#14019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Víztől, trágyázástól, növényvédelemtől függ.

Buliban hasznos! =]

(#14026) bringasisti válasza eldoble (#14023) üzenetére


bringasisti
őstag

Van szilva és van meggy. Körte az nem bírta nem is nőtt. Csak azért kérdeztem mert idős vagyok és van-e értelme?

BENEFON DELTA--------N8

(#14027) eldoble válasza bringasisti (#14026) üzenetére


eldoble
aktív tag

Van értelme ez nem kérdés, de, ha a körte nem nőtt, akkor viszont, lehet érdemes lenne egy fél-1 köbméter jó termőföldet tenni az ültető gödörbe, az sokat segít.

(#14028) v-man válasza bringasisti (#14026) üzenetére


v-man
őstag

Füge esetleg? Az rövid idő alatt termőre fordul... (3-4 év, de nagyobb csemetével indítva még annál is előbb, ezt nem sok más gyümölcsfa tudja.)

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#14029) ncc1701 válasza bringasisti (#14019) üzenetére


ncc1701
veterán

Első körben akkor, ha májusban a fagyoktól ha nem fagy el. :)

(#14030) ncc1701 válasza soldi3r (#14024) üzenetére


ncc1701
veterán

Másik vélemény szerint meg hagyni kell akár 1 éves korban is, h teremjen, mert minél lassabban nő a fa, annál erősebb lesz.

(#14031) soldi3r válasza ncc1701 (#14030) üzenetére


soldi3r
veterán

Erdekes velemeny. Mire egy oltvany a helyere kerul, addigra kb 2 eves.
Az ultetest a gyokerzet nagyon megsinyli, annak kell megerosodni eloszor, az pedig ugy nem megy, ha a termesre megy el az energia.

E30 (oo=[][]=oo)

(#14032) H-Zol válasza soldi3r (#14031) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy két évig úgysem fog semmilyen gyümölcs fa termést hozni , utánna se sokat , ha esetleg sok van rajtuk nagyon fiatalon akkor szoktam ritkítani !!

(#14033) ncc1701 válasza soldi3r (#14031) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont így erősödik a bácsi szerint, mert lassabban nő a törzs, ha hoz termést.

(#14034) eldoble válasza ncc1701 (#14033) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem ilyen fekete fehér ez, ha nő akkor erősödik is, nincs ennek a gyümölcs leszedésnek akkor a jelentősége.
Nekünk anno nagyon sok meggy (600-700 db), cseresznye (Nagykörűben az ország cseresznyés kertjében) és szilva fánk volt, csináltuk így is úgy is, sokszor ami a háznál volt gyengébb volt, pedig azt nagy becsben nevelgettük, mint kint a gyümölcsösben.

(#14035) Chris0321 válasza ncc1701 (#14033) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem azt mondták, hogy ültetés után metszem jól vissza. Akkor nem az ágak nőnek és veszik el az energiáját, hanem a gyökere.

(#14036) cOxeR válasza Dorian (#14006) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kérdésedre nem tudom sajna a választ, viszont mikor csinálod az első lemosó permetezest? Minden évben elkések… pedig ez fontos lenne.

(#14037) soldi3r válasza Chris0321 (#14035) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindketto fejlodik, a lenyeg, hogy a lombkorona legyen a kisebb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#14038) eldoble válasza Chris0321 (#14035) üzenetére


eldoble
aktív tag

Még több energiát fordít az ágak növelésére olyankor, ... egyébként ez sem ilyen fekete fehér aranyszabály.

[ Szerkesztve ]

(#14039) Dorian válasza cOxeR (#14036) üzenetére


Dorian
félisten

A hétvégén megcsináltam a rézkénes lemosót. Lefújtam akkor már a málnát, szőlőt, korallberkenyét, babarózsat, terülő borókákat is, ha már gomba ellen is jó.

A kertészeket március közepére hívom metszeni, gyepszellőztetni és akkor ők lefújják meg egyszer, mert a fák felső felét úgysem értem el a kézivel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#14040) cOxeR válasza Dorian (#14039) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, szerintem nekiesek én is. Nekem akkus permetezőm van, de azzal se érek fel teljesen… tavaly vittem ki létrát és a felső részt azzal toltam. :U Kintről tuti vicces volt.
Kettőt tudok venni mi a javasolt?
Agroterm Olajos rézkén SE 2,5dl/10l
BVN Vegesol eReS 1dl/10l
Utóbbi kiadósabb, ugyan még nem láttam melyikbe mennyi réz/kén van, de kb ugyanaz a kettő.
Szerintem nálam megy a gyümölcsökre (alma, cseresznye) meg babér is van néhány, rózsát is meg fújom akkor, azt nem is tudtam, hogy lehet/érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#14041) ncc1701 válasza Dorian (#14039) üzenetére


ncc1701
veterán

Többször is fújhatod, nem ártasz vele. Egy tél-tavasz szakaszon ha belefér, én 3-4x is csinálom, hátha segít.

(#14042) H-Zol


H-Zol
senior tag

Egy pár parcella földet úgy hagytunk , augusztusban meg lettek jó mélyen lazítózva és ezzel az enyhe télel nem fagytak el a gazok, és új kelések is megjelentek .
Ki mentem és át tárcsáztam őket , február közepe van , ilyet még ijenkor nem csináltam :D
Mondtam is magamban , mostmár jöhet a tél, remélem nem megint Márciusban fog minket szívatni !

(#14043) soldi3r válasza H-Zol (#14042) üzenetére


soldi3r
veterán

Remelem nem, most hoztam fel a tavaly elfelejtett szolovesszoket a pincebol. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#14044) cOxeR válasza Dorian (#14039) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vegesol-t vettem végül, 2x20 liter permetezek tudtam mindent alaposan lemosni.

(#14045) totron válasza H-Zol (#14042) üzenetére


totron
addikt

A te párkapcsolatod/házasságod soha nem kerülhet bajba, ha esetleg elhangozna a klasszikus "térre van szükségem" hát csak kiviszed.

(#14046) hiperFizikus válasza totron (#14045) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

De azért mégiscsak ciki, hogy a Magyar Alföld ennyire lapos tud lenni !
:((

Az előbb bevertem a térdemet, azért okos a természet, hogy térdkalácsa is van az embernek, biztos, mert az ősök is sokat beverték, hanem azt hiszem, már kezdem érteni a "lapos föld hívőket" ?
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#14047) H-Zol válasza totron (#14045) üzenetére


H-Zol
senior tag

:D így van ! Nincs ilyen probléma , nagyon egy hullámhosszon vagyunk , ma is neki segítettem amit ő nem bírt megcsinálni , futórózsa metszés volt , bozotok lettek igazítva , aranyeső, jázmin , magnólia , ezek az első udvarban vannak , holnap meg fát fogok metszeni , van elöl két cseresznye , azokon igazítok egy kicsit és a hátsó udvarban van egy alma ( Starking ) szerintem az egyik legjobb alma , aki nem ismeri , szagos, nagyon jó ízű, éretten kásás édes , és még van egy eper fa is , azt mindég jól vissza metszem , csak annyit hagyok , hogy tudjunk róla epret enni :D az úgy nőt vadon !

(#14048) H-Zol válasza hiperFizikus (#14046) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ciki vagy nem ciki ez lapos :D szokni kell :DDD

(#14049) H-Zol


H-Zol
senior tag

Aki nem tudja , hogy a kajszint mikor kell metszeni , itt [link] le van írva !

(#14050) modflow


modflow
veterán

Van valakinek ilyen meccőollója?

Elszaladt a "rope".

Szétszedtem. Aztán olyan szép sodort, erős, ugyanakkor vékony kötelet találtam, ami ugyan működik, mert behúzza az ollót, de nem engedi vissza a kart, csak ha rásegítek erővel. 😥
Vagyis nem elég itt az, hogy erős legyen.....

Hol lehet ebbe ilyen kötelet venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.