Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) H-Zol válasza shteer (#8795) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az előbb kint voltam a kertbe és bontogattam szét a sárga barackot és van amelyik fekete, tehát elfagyott , de találok zöldet is !!
Úgyhogy nem bántam egy pár nap múlva a fagyotak úgyis le potyognak !!

(#8802) Stylewars_kp válasza Szakbarbár (#8797) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Békés megyében éveken keresztül, de az is lehet, hogy közel 10 évig méterenként 1000 forintért fúrták a kutat. 2020-21 környékén emeltek 2000 forintra, idén már 4000 ft/m. 40 méternél már stabil, locsolásra való kutat lehet fúrni. 70-80 méter már "ivóvíz minőség".

(#8803) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8801) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Füstölni nem volt érkezésed? Vagy nagy az állomány, nem fogsz neki?

(#8804) t72killer válasza Stylewars_kp (#8789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi papírtologatással nem lep meg egyáltalán. Viszont szinte garantált, h valamilyen formában adóztatni fogják az ismert kutakat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8805) noorbertt válasza t72killer (#8804) üzenetére


noorbertt
őstag

Prüsszel elzárja a csapvizet és a magyarokat belelöki a kútadóba. :U

(#8806) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8803) üzenetére


H-Zol
senior tag

Elég nagy a kert , a hátsó udvar is, és össze vissza vannak a fák !!
Körülbelül vagy 10 helyen kelett volna füstölni, és a másik, hogy már este 23 órakor -2,5 fok volt !
Egy hajnali fagyot meg füstöl az ember , de itt egéssz éjjel kelett volna füstölni , ki jöttek volna a tűzoltók :D

Láttam , hogy vannak ilyen 5-10 literes Parafin gyertyák , olyanokat kéne beszerezni !!

(#8807) inf3rno válasza Stylewars_kp (#8790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A f@szommal, és ezzel le is zártuk az ellenőrzést. ;]

Buliban hasznos! =]

(#8808) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Eperrel kapcsolatban van kérdésem, hogy öntermékeny e, vagy kénytelen leszünk ecsettel porozni. Fedett erkélyen van, nem igazán fognak bejutni hozzá a méhek. Nem folytonérő, de nem tudom milyen fajta.

Buliban hasznos! =]

(#8809) Stylewars_kp válasza inf3rno (#8807) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Érted... Nem tudom elképzelni ezt az egészet, hogy miként lesz kivitelezve. Ráadásul annyi teória ahány weboldal. Szerintem megkérdem majd a helyi jegyzőt.

(#8810) body007


body007
addikt

A tavalyi málnákat mennyire szokás visszavágni? Nekem fel voltak futtatva (és úgy is maradtak a télen)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8811) Dorian válasza body007 (#8810) üzenetére


Dorian
félisten

Az enyémek fel vannak kötözve a felső huzal 210 magasan fut. Afelett annyit fogok meghagyni ami amíg nem kezd lehajlani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8812) eldoble válasza body007 (#8810) üzenetére


eldoble
aktív tag

Biztos lesz aki szakszerűbben elmondja, de nagyjából a szárazakat tőből kell kivágni, az élőknek a felső 1/3-át kell levágni, élő rügy fölött.

(#8813) shteer válasza body007 (#8810) üzenetére


shteer
titán

Fajtafüggő de talán általános tanács hogy ne túl sokat :) én szem magasságban vágom a sajátom - ismeretlen fajta, kaptam. Amit eddig vettem az tavaly kiment mind

..szerintem jónak tűnik

(#8814) Dorian válasza eldoble (#8812) üzenetére


Dorian
félisten

Miért kell?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8815) Rive válasza Dorian (#8814) üzenetére


Rive
veterán

Fajta- és földfüggő, de metszés nélkül a málna általában több, de fejletlenebb szemeket nevel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8816) body007


body007
addikt

Ősszel megmetszettem őket kicsit, akkor sztem maradnak úgy :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8817) eldoble válasza Dorian (#8814) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem olyan nyomatékosnak gondolom ezt a "kell" szócskát egyébként, de a kérdésre válaszolva azért, hogy rendezett, könnyen karbantartható, egészséges, megfelelő mennyiségű és minőségű termése legyen.
Egyébként megkülönböztetik az egyszer termő és a kétszer termő (folyton termő) málna metszését, de amit írtam, az egyszerű, általános, mind kettőre jó lehet.
Persze, ha jön valaki aki igazán profi málnában, akkor meghallgatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#8818) Dorian válasza eldoble (#8817) üzenetére


Dorian
félisten

Igazából csak az érdekel, hogy követek-e el bármi hibát, ha a meglévő szárakat (amik egyáltalán elérik az említett 2,5 m-es magasságot) nem vágom vissza

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8819) Rive válasza Dorian (#8818) üzenetére


Rive
veterán

... létráról fogsz apró málnát szüretelni. :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8820) H-Zol válasza Dorian (#8814) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt [link] elég jól, és egyszerűen le van írva !!

(#8821) eldoble válasza Dorian (#8818) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nagy hibát egyáltalán nem követsz el.
Ezt olvasd el és értelmezd, utána logikus lesz minden: https://www.agraroldal.hu/malna-metszese_img-1.html
Gyakorlatilag a száraz részeket és a teljes száraz vesszőket kell kivágni, semmi mást.

szerk.:

Kicsit összefoglaltam, elég ezt elolvasni:

"Az egyszer termő nyári málna vesszőit közvetlenül az érett gyümölcsök leszüretelése után metsszük vissza. A vesszőket egészen a talaj szintjéig vágjuk vissza."
Ezek a vesszők lesznek szárazak a következő tavaszra, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ezeket a vesszőket tavasszal akkor is kivághatod biztonsággal.

"A kétszertermő vagy folytontermő málnabokrok az új vesszők felső harmadán vagy csúcsán hoznak gyümölcsöt az első idényük őszén, majd a második idényük tavaszán oldalirányban ugyanezen vesszők alsó kétharmadán."
Tehát ezek nem lesznek szárazak tehát nem kell kivágni, csak a száraz tetejüket.
Egy esetben kell majd ezeket kivágni, ha megvastagodtak, 2 évesek elmúltak és fiatalítani akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#8822) Dorian válasza eldoble (#8821) üzenetére


Dorian
félisten

Természetesen a tavalyi letermett szárak kivágását ismerem, ezt még ősz végén meg is tettem, tavaszra pedig kiszáradtak, úgyh el is égettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8823) eldoble válasza Dorian (#8822) üzenetére


eldoble
aktív tag

"ősz végén meg is tettem"
Nekem egy helyen van a kétszer termő és az egyszer termő, így biztos ami biztos én tavasszal vágom ki a teljesen elszáradtakat, de akkor te is tudsz mindent.

(#8824) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Múltkor beszéltünk róla: [link]

(#8825) OPiiPO válasza Stylewars_kp (#8824) üzenetére


OPiiPO
addikt

MIről? Nem működik a link.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8826) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8824) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállam sem működik a link , pedig kiváncsi voltam :D linkeld újra !!

(#8827) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#8824) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Most jó?: [link]

(#8828) ncc1701 válasza Stylewars_kp (#8827) üzenetére


ncc1701
veterán

Elég régi, és sajnos ahhoz képest semmi változás nincs a földeken ahogy elnézem.

(#8829) xenom0rph


xenom0rph
őstag

sziasztok!
BP-n és környékén hol lehetne kerti szerszámokat olcsón beszerezni? (Ásó,kapa, nagyharang..) :DDD

halahala

(#8830) shteer válasza xenom0rph (#8829) üzenetére


shteer
titán

Veresi piac :) persze relatív - mi olcsó ma már..

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8831) vendingo válasza xenom0rph (#8829) üzenetére


vendingo
veterán

Én tüzépen szoktam venni ilyen szerszámokat. Áruházak pl.: obi felejtős.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8832) eldoble válasza xenom0rph (#8829) üzenetére


eldoble
aktív tag

Kérdés melyik környék, 18.ker.ben (meg egész Budapesten, csak van akinek messze van) ez a legolcsóbb bolt : [link] .

(#8833) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8827) üzenetére


H-Zol
senior tag

Végig néztem , nagyon érdekes és elgondolkodtató :R

(#8834) ncc1701 válasza H-Zol (#8833) üzenetére


ncc1701
veterán

És még alkalmazni is tudod. :) Az öreg fószernak van több videója, azt is érdemes megnézni, bár jó sok évesek, de sok mindent meg lehet belőle tanulni. Igaz, az otthoni hobbikertészet, és a nagyüzem nem kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#8835) ncc1701 válasza H-Zol (#8833) üzenetére


ncc1701
veterán

És amúgy érdekes, tudom, h neked nem pálya, de ott a 3 órás kert is, az a sráci is onnan indul, h komposztból csinál talajt a növényeknek, így ha azok megkapnak mindent, akkor egészségesek, erősek lesznek, és nem kell permetezni, mert alig betegednek meg.

(#8836) H-Zol válasza ncc1701 (#8834) üzenetére


H-Zol
senior tag

Láttam az öregnek , hogy van több videója , meg is akarom nézni őket !!
Mi is próbálkozunk a szántás elhagyásával és mi minden növény maradványt ott hagyunk a földnek , nincs égetés ( nem is szabad ) el sem hordjuk , minden marad a földön ! A természetes trágyával van a baj az nekünk se , meg sok másnak se nincsen !!

Az előbb voltam kint a földeken kezd lassan a repce virágozni [kép] és ebbe a hűvös időben a fény bogár sem támad , az a baj , hogy megint fagyokat emlegetnek :W

(#8837) ncc1701 válasza H-Zol (#8836) üzenetére


ncc1701
veterán

Hallottam valami szár-maradvány lebontó tán enzimről, amit permetezni lehet.

A fagy az kb megrohadhat. Tudom, kicsiben nyomom, de full teli az inkubátor, már kb minden palánta nagyobb edénybe került, meg egy csomó növény már szabad földbe. Hétfőtől éjjelre takarhatom fátyolfóliával az ágyást.

(#8838) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Szilva hogy tűri a fagyokat?Nem találtam semmit róla.
A körte is érdekelne.
Nem tud valaki egy táblázatot vagy oldalt ahol megtudnám nézni fajtákra bontva?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8839) eldoble válasza Orlin (#8838) üzenetére


eldoble
aktív tag

(#8840) lemmy71 válasza Orlin (#8838) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam a szilvával sosem volt gondom a fagyos idő miatt. Inkább a virágzás közbeni utána, taknyos párás idő ami vészes lehet. Bár ez szinte minden gyümölcsre jellemző, főleg a "champion őszire" kell nagyon ügyelni.

(#8841) ncc1701


ncc1701
veterán

Ágyások betakarva fátyolfóliával, sosem lehet tudni.

(#8842) Dorian válasza ncc1701 (#8841) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem fesőfóliám volt itthon, azzal takartam a borsót.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8843) vendingo


vendingo
veterán

Egész nap dolgoztam, nem volt időm téliesíteni. Most munka után cipeltem be fedett teraszra fal mellé a kényes növényeket, remélem elég lesz. Pont most virágzik a citrom, mandarin....
A banánt gyors betekertem vászonzsákba, remélem nem nulláról kezdi az évet.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8844) H-Zol válasza ncc1701 (#8841) üzenetére


H-Zol
senior tag

Felénk nem mutat két napig fagyot de Csütörtökre azért -1 et emleget , úgy nézem nem sok gyümölcsöm fagyott el egy egy de nem vészes!
Szépen látszanak már a kis sárgabarackok , a szilva van most teli virágzásba , a cseresznye , körte alma is ott áll, hogy ki virágzik !!

(#8845) ncc1701


ncc1701
veterán

Ugyanez, cseresznye fa most kezd virágozni, reméltem, még tartja magát, de úgy tűnik, a napokban teljesen kivirágzik. Kicsi szilva dettó, de azt tavaly ültettük, azon még ne legyen semmi.
Amúgy itt most maglódon kb 0 fok van, nem fagyott.

(#8846) Orlin


Orlin
addikt

Hozzánk -3-at az időkép,de ők mindig hidegebet jósolnak.Meg picit dombon van a kert...
Eumet csak -1-et.Szilva teljes virágzásban, cseresznye még tartja magát.Barack szintén virágzik telibe.
Nem tudom menjek-e ki majd permetezni éjszaka,hajnalba,hogy legyen rajtuk egy kis jégpáncél.
Amúgy gyümölcsfáknál a "jó fagytűrő" a leírásban mennyit jelent? Tavalyi csemeték már ilyenek.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8847) vendingo


vendingo
veterán

Nálunk vékony jég lett a kerti tavunkon. Szerintem csak talajmenti fagy lehetett.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8848) shteer válasza Orlin (#8846) üzenetére


shteer
titán

Virágzásban sztem nem igazán érvényesül a fagytűrő képesség

Nálam a múlt héten ment minden barack: kajszik, őszik, nektarinok.. most sejtem a szilva is leves :((

Cserkón talán lesz kóstoló

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8849) H-Zol válasza vendingo (#8847) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk 0 fok lett de most esik a havas eső fele eső fele hó , mondtam is a végén szánkóval megyünk locsolkodni Hustvétkor :D
Néztem is egy radar képet [kép] most jön majd a java a csapadéknak!

[ Szerkesztve ]

(#8850) eldoble válasza shteer (#8848) üzenetére


eldoble
aktív tag

A virágok is bírnak bizonyos mértékű fagyot, bizonyos ideig: [link] .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.