Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) User_2 válasza User_2 (#12000) üzenetére


User_2
tag

KPE csövet csak akkor tedd föld alá, ha lesz lehetőséged összel leereszteni belőle a vízet,
azaz lehet majd fagymentesíteni, egyébként a bennemaradt víz télen a csövet megrepeszti.

(#12002) H-Zol válasza btraven (#11998) üzenetére


H-Zol
senior tag

Tegnap regisztrál uszer pont locsoló tömlőket reklámozott :D [link]
Nekem kétszer 25 méteres 3/4 colos tömlőm van uv álló, a Teszkóban vásároltam vagy e 3 éve sárga színű de most is olyan amilyennek kell lennie !
Olyan zöldel amit linkeltél rossz tapasztalataim vannak lehet nem pont az a gyártmány de nem sokáig tartott ki töredezett de az is igaz nem uv álló volt !
A fa a korona körvonala alatt szívja a vizet , én ott szoktam locsolni , két három helyen be teszem a korona alá és hagyom had folyón !!

(#12003) H-Zol


H-Zol
senior tag

Érdekes cikk [link] lassan már minden gomba és rovar ölő szert ki vonnak folgalomból !

Én sem vagyok az a fujunk ha kell ha sem , de van az a pár fontos permet amit , ha akar az ember , például gyümölcsöt termelni , azt meg kell fújni ! Tavasszal adtam két rovar ölőt a tetvek ellen és két gomba ölőt ami nem volt elég , mert minden gyümölcs fámon megjelent a monilia , még kellet volna egy két permet de azt már nem csináltam meg , így volt gyümölcs rodhadás de azért maradt is bőségesen !!

(#12004) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Pont nekem is locsolócsöves dilemmám van. Igazából mi alapján kéne dönteni, hogy az ember 1/2 vagy 3/4-es colost vegyen a kertbe?

Jelenleg 1/2-es van, amivel nincs nagyon probléma sima kézi locsolásnál, de szeretnék valami csöpögtető rendszert is a kútra szerelni, szóval felmerült, hogy talán a 1/2-es nem lesz elég. Illetve jövőre a szivattyú csere is esedékes, így most ez egy jó alkalom lenne, ha cserélni kéne a 1/2-est 3/4-esre. Másik oldalról viszont a 3/4-es jóval drágább.

(#12005) User_2 válasza prime_adam (#12004) üzenetére


User_2
tag

ezek csak gondolati támaszok, neked kell mjad eldöntened mit csinálsz végül,

- a kútadtól függ: mennyit lehet kivenni belőle, úgy hogy még nem omlik be.
- a jelenlegi és a jövőben talajvízszintől függ, ha lentebb van erősebb szivíttyú kell, hogy felhozzon ugyanannyi vízet
- az előzőektől és a szükségletedtől függő szivattyút kell választandod.
ez így már meghatározza, hogy a feles vagy a 3negyedes locsolócsőre van-e szükséged.

ha nagyobb szivattyút teszel le, aminek nagyobb a vízhozama, a több víz a feles csövön nem fog átmenni, fölöslegesen tetted le a nagyobb szivattyút.

csöpögtetéshez az emelvényre tett víztartály lehet, hogy jobb mint a szivattyú
így nem biztos, hogy kell nagyobb szivattyú és vastagabb locsolócső.

(#12006) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Hú, ez nagyon sokat segített, köszönöm! Igazából azért gondolkoztam a 3/4-en a csöpögtetőhöz, mert viszonylag nagy területet szeretnék lefedni (vagyis mondjuk a hasznos terület nem kifejezetten nagy, olyan 100 m2, de a távolság igen). De mint gondoltam, azért ehhez kell kút és szivattyú is vagy éppen tartály.

Egyébként a KÄRCHER PrimoFlex® vagy GARDENA Comfort FLEX közül melyik ajánlatos? KÄRCHER nagyon jó áron van, Gardena-t meg sokan dícsérik.
https://locsolotomlo.arukereso.hu/karcher/primoflex-50-m-3-4-24b-2-645-143-0-p221030610/#
https://locsolotomlo.arukereso.hu/gardena/comfort-flex-50-m-3-4-18055-20-p223398878/
(direkt hosszú, hogy lehessen vágni a csöpögtetőhöz, a linkelt meg épp 3/4-es, de tudtommal van belőlük 1/2-es is)

(#12007) ncc1701 válasza User_2 (#12000) üzenetére


ncc1701
veterán

Pontosan, colos kpe rendszert kiépíteni, arasznyira leásni. Annyi, h tél elött ki kell fújni belőle a vizet.

(#12008) Rive válasza ncc1701 (#12007) üzenetére


Rive
veterán

Arasznyira leásva szinte garantált, hogy minden földmunkánál útban lesz... ha már rászánja valaki, akkor 70 centi a hagyományos fagyhatár.
Mostanában mondjuk fél méter is overkill :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12009) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Kapalogepes kerdessel ide iranyitottak, ugyhogy erdeklodnek van e valakinek tapasztalata a kovetkezo gepek valamelyikevel:
Stiga SRC 685 RG
Stiga SRC 775 RG
HUSQVARNA TF 335 HQ
Agrimotor Quantum 675
Mas tipus is erdekelhet, viszont ezeket tudom megvenni helyben. Kb egy 5-600m2-es gyumolcsot kellene rendben tartanom.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12010) Dorian


Dorian
félisten

Ha már téma: Én elektromos kapálógépet szeretnék: kicsi-könnyű-olcsó. Van konkrét javaslatotok?
A veteményesnél az ágyások területét akarom vele ősszel-tavasszal felkapálni, szóval nem szűz föld feltöréséről van szó, sokszor fel lett már ásva-kapálva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12011) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Gondoltam megosztok egy kis leylandis tapasztalatot, illetve helyettem beszéljenek a képek és az adatok:

2022/04 - 90-110 cm
2022/07 - 120-140 cm
2023/08 - 230-260 cm

Két kör borokaszú támadást túlélt már, pedig semmivel nem permeteztem soha.
Eddigi leghálásabb növényem, remélem így is marad.

Akinél van leylandi, hogy bírja? Sok helyen hallom hogy komplett sövényeket kell kivágni :o

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12012) shteer válasza Motion_Blur (#12011) üzenetére


shteer
titán

Szép :K

Tavaly május 1-én ültettem 16 db-ot a betonkerítés elé, nem sűrű sövényt akartunk, így 2m-enként kerültek a földbe. 3 db van kicsit lemaradva, a többi 2m+. Garden Mix-et kaptak tavasz óta, mert akkor gomba támadta meg

Amit ki kell vágni az sztem tuja

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12013) its_grandpa válasza Dorian (#12010) üzenetére


its_grandpa
tag

Fieldmann FZK 2004-E -t használok kb. 3 éve. 1200 W,6 penge, kapaszkodni kell, rotálás után 10 centivel hosszabb a karom :) ( agyagos a talaj). Ma is megvenném.
Lehet neked elég lenne a 2002 E, 4 kapataggal / 750 W.

(#12014) OPiiPO válasza Motion_Blur (#12011) üzenetére


OPiiPO
addikt

Leylandi szokta bírni, tuja ha barnul onnantól kuka (vagy szigorú permetezés . . .)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12015) ncc1701 válasza OPiiPO (#12014) üzenetére


ncc1701
veterán

Zöld festékkel? :)

(#12016) OPiiPO válasza ncc1701 (#12015) üzenetére


OPiiPO
addikt

kreatív megoldás, és onnantól még locsolni sem kell :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12017) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Van olyan gyomírtó ami elég hatékonyan kinyir mindent? Van a családi házunk előtt járda, és a járda és az út között van egy kb 1 méteres sáv (kb 8-10 m2) amit nagyon benőtt mindenféle gyom. Ezeket szeretném kiirtani. Van egy fa is, vagyis igazából valami olyasmit keresnék ami kinyir mindent kivéve a fa. Később akarunk oda rakni majd valami bokrot/levendulát, de jelenleg elég ocsmány. Fű/egyéb amit védeni kéne nincsen 1 méteres körzetben.

(#12018) soldi3r válasza laci06 (#12017) üzenetére


soldi3r
veterán

Totalis gyomirto, pl Glialka, Armo SL, Medallon.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12019) ncc1701 válasza laci06 (#12017) üzenetére


ncc1701
veterán

Letakarod 2-3 hétre, h ne kapjon fényt, kinyitod pár napra, h elkezdjen kihajtani a gaz, majd megint letakarod 2-3 hétre, ezt 2-3x ismétled, és kihal minden, ami magról nő. Full bio, működik.

[ Szerkesztve ]

(#12020) laci06 válasza soldi3r (#12018) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm az ajánlást. Ezekkel jól látom, hogy fűre nem mehetek, igaz? Vagyis a füvet is kinyirnák? Tuja, ilyesmi között lehet vele permezetni, vagy tényleg csak ott permetezzek ahol nem sajnálom a dolgot?

(#12021) Panthera válasza ncc1701 (#12019) üzenetére


Panthera
őstag

Ez tarackkal is működik?

(#12022) ncc1701 válasza Panthera (#12021) üzenetére


ncc1701
veterán

Mindennel. Teljesen kimerülnek a kikelő magok, és elpusztul minden zöld növény.

(#12023) csƵ válasza Motion_Blur (#12011) üzenetére


csƵ
őstag

2022 áprilisában ültettem 80 centiseket. Most 210-nél jár úgy, hogy már kétszer vágtam a csúcsából. Először 150 centire, másodszor 180 centire,

(#12024) Rive válasza Panthera (#12021) üzenetére


Rive
veterán

A tarackkal az a baj, hogy elég nagy távolságokat tud megtenni a fólia (vagy: föld) alatt :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12025) Panthera válasza Rive (#12024) üzenetére


Panthera
őstag

Tudom, ezért kérdeztem. Hosszú távon nem megoldás.

(#12026) soldi3r válasza laci06 (#12020) üzenetére


soldi3r
veterán

Amire rakerul, annak jo esellyel vege. Hasznaljak gyumolcsosokben is, szoval meg lehet oldani. Zold feluleten keresztul szivodik fel.
Ha sokaig volt gazdatlan a terulet en elszaradas utan en fellazitanam es locsolnam a talajt, mert ott meg sok minden fog kikelni. Pl a lorum magja 70 evig eletkepes.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12027) shteer válasza Panthera (#12021) üzenetére


shteer
titán

Nem, tarackban van bőven tartalék hogy ezt túlélje - legalábbis ez az én tapasztalatom

..szerintem jónak tűnik

(#12028) Rive válasza Panthera (#12025) üzenetére


Rive
veterán

Amit tarack ellen tudok, az rotálással vagy ásással (a gyökerek kiszedésével) vegyíteni a dolgot
Ahol megint kinő, ott megint kiásni a gyökeret...
Néhány ismétlés után már csak a szélére kell odafigyelni

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12029) Panthera válasza Rive (#12028) üzenetére


Panthera
őstag

+shteer
Tavasszal ástam fel egy beton szegéllyel "elválasztott" területet. Azért tettem idézőjelek közé, mert a taracknak az nem akadály. Mindegy, attól kiszaggattam mindent amit találtam vagy bírtam. Hát így is van elég hajtás.
Lett töltve földdel is az a terület és kapott egy nagyon vékony mulcs réteget. Persze nem takar rendesen, de már így is sokat jelent. Nem szárad ki, laza marad, könnyű kihúzgálni a föld pótlás (+ gyommag) miatt kelő új gyomokat. Csak ez a nyamvadt tarack ne lenne.
A rotálás szerintem csak szaporító hatású és fizikailag sem is játszik a helyen.

Ami jó lehet még (várat magára a kivitelezés) :
hagyni kinőni és totális gyomirtóval végig kezelni csak a szálakat. Amennyire kint van a földből, ugyanannyit hat lefelé is.

[ Szerkesztve ]

(#12030) Rive válasza Panthera (#12029) üzenetére


Rive
veterán

Nem igazán 'bio', de problémás helyeken bocsánatos bűn a glialkás szivacs a friss hajtásokra

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12031) btraven


btraven
őstag

Cserjéket és bokrokat lehet tartani a kertben. Gondolom én.
De mikortól minősül bozótnak? Amire szoktak bozótirtást elrendelni.

(#12032) shteer válasza btraven (#12031) üzenetére


shteer
titán

Szoktak bozótírtást elrendelni?

..szerintem jónak tűnik

(#12033) Chris0321 válasza btraven (#12031) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Egyszerűbb lenne ha leírnád mi a probléma.

(#12034) btraven válasza shteer (#12032) üzenetére


btraven
őstag

(4) Ha a nem közterületi ingatlan vagy ingatlanrész a talaj vagy a növényzeti viszonyai (különösen a felszíni vagy talajvíz vagy futóhomok) miatt vagy a használat módja következtében a települési környezetre káros vagy kedvezőtlen hatást gyakorol, ezen viszonyok megszüntetése (különösen törmelék, bontási anyag, hulladék és szemét eltávolítása, bozótirtás, tereprendezés, sarjról, magról kelt újulatok eltávolítása, illetve megfelelő növényzet telepítése) érdekében az érintett ingatlan tulajdonosát a polgármester kötelezheti az ingatlan be nem épített részének kertszerű kialakítására, használatára.

Nálam van 100 m2 ilyen "kiserdő" ami nagyon hangulatos, madárbarát :) . Csak nem tudom hogy nem kellene-e kiritkítani mert nagyon elszaporodtak a bokrok.

[ Szerkesztve ]

(#12035) btraven válasza btraven (#12034) üzenetére


btraven
őstag

Gyom nincs a bokrok között mert borostyán van a földön és az nem enged semmit kikelni. Egyáltalán borostyán lehet így a földön?

(#12036) Chris0321 válasza btraven (#12034) üzenetére


Chris0321
addikt

Picsör?

(#12037) shteer válasza btraven (#12034) üzenetére


shteer
titán

Ha nincs köztük durva allergén, mint pl a parlagfű egy kaszálandó területen - márpedig azt írtad, hogy nincs - akkor szerintem sose :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12038) Dorian válasza shteer (#12037) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy invazív faj

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12039) Barret001 válasza shteer (#12032) üzenetére


Barret001
addikt

Vagy ledózerolják az egész portát!

(#12040) shteer válasza Barret001 (#12039) üzenetére


shteer
titán

Kik?

..szerintem jónak tűnik

(#12041) Dorian


Dorian
félisten

Lehet, h nálam idén nem is a rigók miatt nem volt semmi csigákat, hanem:

Szóval nálam ilyenek vannak, ezek pedig főleg ragadozók, amik a többi növényevő csigát eszik

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12042) Barret001 válasza Dorian (#12041) üzenetére


Barret001
addikt

Ezeket nem bántom,mert őshonosak :) Leopárd csiga.

(#12043) shteer válasza Dorian (#12041) üzenetére


shteer
titán

Szólj ha lesz pár eladó kölyök :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#12044) Dorian válasza Dorian (#12041) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, csigákat = csigakár
Krv okoskatelefon...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12045) H-Zol válasza Dorian (#12041) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezekből nállam is lakik egy jó pár , sajnos csak most itt tudtam meg :B , hogy nem károsak innentől békén hagyom őket :K
Vannak az udvarban is , de a kertben még többen , de ott sünök is tanyáznak :D , valyon ők is tudják , hogy nem károsak , vagy meg eszik őket :U

(#12046) Barret001 válasza shteer (#12043) üzenetére


Barret001
addikt

Ezekből kevés van,drága lesz! :D

(#12047) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
ez mi lehet szerintetek?

(#12048) Rive válasza Gergőke88 (#12047) üzenetére


Rive
veterán

valami nyálkagomba, talán 'kutyahányás-gomba'
Valszeg van ott valami fa- vagy más szervesanyag-maradvány ott a fű alatt
Elvileg ártalmatlan, nem a füvet eszi. Ha zavar, erősebb vízsugárral talán le lehet mosni

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12049) H-Zol válasza Gergőke88 (#12047) üzenetére


H-Zol
senior tag

Úgy néz ki mint egy darab kenyér amit megmosott az eső :U

(#12050) Gergőke88 válasza Rive (#12048) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszi. Slaggal lemostam. Ez volt a 3. ilyen 2 heten belül.
H-Zol: nem az :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.