Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Macskák ellen milyen kisnövésű cserjét/talajrakarót használhatnék? Valami szúrósra gondoltam. Nem akarom teljesen elűzni őket a környékről pl. rutával, csak egy bizonyos rész van, ahol nem szeretném, ha ürítenének.

(#8152) inf3rno válasza H-Zol (#8150) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem vásároltam tőlük, de amiket eddig vettünk bárhonnan, szinte mindegyik megeredt. Persze biztos számít a faiskola, főleg hogy biztosítják, hogy nem vírusos a fa, de sokat számít az is, hogy hogyan ülteted el.

Buliban hasznos! =]

(#8153) H-Zol válasza inf3rno (#8152) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi !
Igen az ültetés sokat számít , sokan csak egy kis jukat ásnak belegyürik és kész , és csodálkoznak, hogy sehová se halad !
Nállam azzal nincs gond huszon éve ültetgetem a kertet portát 22 két éve ültettem 8 fát először 3 sárga barack, abból 1 van még meg egy cseresznye ő ment ki először 16 évet bírt egy szilva Stanley látszik rajta a 22 év de még megvan két körte és egy alma ők is megvannak !!
Azért kérdeztem, mert nálluk találtam régi fajtákat, is itt egy pár kép az oldalukról
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8154) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok, a veteményesem kerítés felőli oldalába ültetnék pár tő málnát.
Homokos a talaj de naponta öntözve van csepegtetővel, déltől egészen este 6 ig tűzi a nap.
Melyik típust ajánljátok ami a nálam lévő körülmények alapján jól teremhet?
Esetleg polka?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8155) H-Zol válasza Bacusuz (#8154) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt ahol én lakom igazi fekete föld van de ebbe a fórumban ugyan ez a kérdés hangzott el [link] hátha segít valamit !!

(#8156) Bacusuz válasza H-Zol (#8155) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm az infót

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8157) Dorian


Dorian
félisten

Gyökérmarás után a földel kevert forgácsot jó, ha szétterítem a felásott földön, vagy hülyeség? Komposztba már tettem, meg tele lapátoltam 4 vödröt, de maradt még.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8158) Rive válasza Dorian (#8157) üzenetére


Rive
veterán

Ha nem valami agresszív túlélőről van szó, akkor nyugodtan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8159) bringasisti


bringasisti
őstag

Tudom nem teljesen ide való. Az utca felől nézve a bal vagy a jobboldali kerítést kell nekem építeni?

BENEFON DELTA--------N8

(#8160) noorbertt válasza bringasisti (#8159) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem kell, tied a jobboldala.
Akkor kell ha olyanok a körülmények, pl háziállatok ne menjenek át és vagy a kutya megenné a szomszéd puját.

(#8161) Stylewars_kp válasza noorbertt (#8160) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nálunk a bal oldal. Egyébként a HÉSZ határozza meg. Ott van közel 100%-os információ.

(#8162) noorbertt válasza Stylewars_kp (#8161) üzenetére


noorbertt
őstag

Érdekes, több helyen voltam és mindig a jobb m volt. De amugy teljesen jogos. Levan írva szerencsére, mindig azzal kell kezdeni mert sokszor az is itt van hogy milyen színű lehet a ház vagy a kerítés.

(#8163) H-Zol válasza noorbertt (#8162) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk helyileg úgy van , hogy amerről van a ház az az én kerítésem (általában az a bal oldal ) ha valamelyik ház középen van, az megy a többi után, és a ház végén az közös a vég szomszéddal ha van ha nincs akkor mind a gazdájé !!

(#8164) Stylewars_kp válasza noorbertt (#8162) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ráadásul településen belül is lehetnek eltérések, mert különböző övezetekre van osztva általában.

(#8165) Dorian válasza bringasisti (#8159) üzenetére


Dorian
félisten

Alapból nem kell kerítést építeni, ezt a helyi ép. szab. esetleg szigorúbban veheti és meghatározhatja a feltételeket.
Akkor kell csak ha meg kell gátolnod, hogy tőled átmenjen a kutya-csirke-akármi. Akkor viszont a te kötelességed, nem oldal-függő.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8166) bringasisti


bringasisti
őstag

Köszönöm a válaszokat . :R

BENEFON DELTA--------N8

(#8167) vendingo


vendingo
veterán

Van valakinek tapasztalata mustár termesztéssel, készítéssel kapcsolatban? Érdemes foglalkozni vele? Bolti mustár nem ízlik, a kézműves, meg nagyon drága.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8168) inf3rno válasza vendingo (#8167) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Viszonylag könnyű lehet elvileg a kaporral rokon növény. A készítéséhez ha igazán jót akarsz, akkor golyós malom kell, ami nagyon drága. Ha van konyhai robotgéped, akkor azzal is össze lehet törni, aztán ecetet kell hozzákeverni. Néhány hónap állás kell neki, hogy igazán jó legyen.

Buliban hasznos! =]

(#8169) H-Zol válasza vendingo (#8167) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mi vetettünk három éve fél hektárt próbára , ugyan az a tekhnólogia mind a repcének csak a repcét ősszel vetik ezt meg tavasszal !
[link]
Száraz tavasz nyár volt rosszul kelt össze vissza virágzott jött a fény bogár , a repce darázs álhernyója , a bolha, pont mint a repcénél , egyfojtában fujtuk a rovarölőt de a szárazság miatt nagy kárt tettek benne , kombájnal aratják és valami 350 kiló jött össze a fél hektáron !

Szerintem jobban jársz ha megveszed a mustár magot és elkészíted a házi mustárt , vannak a netten jó receptek :D

[ Szerkesztve ]

(#8170) vendingo válasza inf3rno (#8168) üzenetére


vendingo
veterán

Kezdetnek vetek egy kisebb területre, aztán meglátom mire jutok vele. Tavaly tavasszal olyan nagynak tűnt az 550nm kert, most meg lassan el se férek benne, lehet bővítés lesz még 550-nel, ha sikerül megcsípnem a szomszédét.

H-Zol: azt hittem sokkal drágább a csomagolt mag. A kis tasakos 50g kiszerelések árából indultam ki. Jobban utánanézve 500g már nagyon baráti áron van. Ettől függetlenül fogok vetni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8171) H-Zol válasza vendingo (#8170) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mi azért vetettünk fél hektárt, hogy legyen vető magunk, mert mi egy kicsit nagyobban nyomjuk a mezőgazdaságot , és , hogy kötelező a zödtrágya két kulturával egyszerre mustárt repcével vetettünk !
De az is már a múlt, mostmár az nem jó csak Szója, Borsó, Here , elvetni és ahogy az isten megadta úgy kell hagyni :W Jövőre meg még szántatlan tarlót is követelnek érintetlenül hagyni egy éven keresztül, ezek meg akarják unatni velünk a mezőgazdaságot !!
Már több helyen írtam én Romániában élek ez itt nállunk van , nállatok nem tudom , hogy ,hogy kell !!

(#8172) H-Zol válasza inf3rno (#8168) üzenetére


H-Zol
senior tag

Utánna olvastam én is , ezt tényleg egyszerűen és gyorsan el lehet készíteni , itt egy link. [link]
Több Magyar mustárt kóstoltam de nekem sem jött be , de viszont itt nállunk se mind jön be , de két három fajtát találtam ami nagyon jó és állítólag tartósító mentesek !!

(#8173) vendingo válasza H-Zol (#8171) üzenetére


vendingo
veterán

Én kicsibe termelek magamnak, hobbiból.
Nálam mustárban ők az etalon. Nagyon drága, de megéri.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8174) H-Zol válasza vendingo (#8173) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk a párom termel kicsiben hobbiból , én inkább a sok gyümölcs fákkal foglalkozom , pár tő szöllő , és fő állásban a mezőgazdaság !!
Biztos nagyon finom mustárok amiket linkeltél , és szerintem az a drága ami nem jó :D
Később haza érek és van othon amit mi fogyasztunk majd le fotózom !!

(#8175) ncc1701 válasza H-Zol (#8171) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom ezért van az is, h a mai zöldség-gyümölcsben alig van már tápanyag. Baromira rosszul termelünk kaját nagy iparban sajna.

[ Szerkesztve ]

(#8176) H-Zol válasza ncc1701 (#8175) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy példa mi 1990 Ben keztük a család földjeit dolgozni , azóta is azon dolgozunk !
Már a fajták is mások voltak a búza 4-6 tonna körül fojt kis mutrágya és egy jól irányzott gyomirtó (az szinte bio volt :D ) és ahogy teltek az évek úgy kezdtek betegedni a buzák egyre intenzívebb rovar támadások utóbbi négy évben Vírus támadás , de nőt a mennyiség most már lassan kötelező 8-9 tonnát termelni, hogy talpon tudjunk maradni !!
De ez sok sok rovarölőt, növény vedőszert , gomba ölőket stb követel másképp nem megy és ez valahol vissza üt !!

(#8177) vendingo válasza ncc1701 (#8175) üzenetére


vendingo
veterán

Ezért kezdtem magamnak termelni. A bolti zöldség gyümölcs nem elég, hogy hitvány minőségű, még drága is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8178) H-Zol válasza vendingo (#8177) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mi is amit lehet és ahogy lehet ithon termelünk , de a gyümölcs fáknak is muszáj 2-3 gomba ölő permet a rovar ölőt egyre korlátoztam , van is egy egy kukacos de az nem gond !!
Itt a két kedvenc bolti mustárom ez mind a kettő édes [kép] [kép]
Ezek román mustárok és tartósitó mentesek !!

(#8179) ncc1701 válasza H-Zol (#8176) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, szar a rendszer. Eleve ott kezdődik az egészséges növény, h jó talajba kell ültetni, akkor sokkal ellenállóbb lesz. Sajna a nagyipari termelés tönkreteszi a talajt, ez van. Ezért is kezdünk el magunknak termelni itthon mindent, amit csak tudunk. Itthon nem zavar, ha elmegy a termés 10-20%-a, mert annyival többet vetek. Nyilván ezt sok hektáron nem tudnám megcsinálni, 100nm nagyon más.

(#8180) vendingo válasza H-Zol (#8178) üzenetére


vendingo
veterán

A magyar mustár is mindenmentes, nem azzal van a gond, hanem az ízzel. A kézműves magasra tette a lécet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8181) ncc1701 válasza H-Zol (#8178) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak olajos-rezes lemosót használok a gyümölcsfáknak, azt viszont ősszel-tavasszal. Ha nem muszáj, nem használok olyan helyen mérget, amit később megeszek. Aztán csodálkozik mindenki, h mitől beteg.

(#8182) H-Zol válasza vendingo (#8180) üzenetére


H-Zol
senior tag

Tudom , a határ sávon lakom , a földekről át látok Magyarországra , több bolti mustárt is megkóstoltam, sőt piacokon , vásárokban amit adnak a sült hurka, kolbász mellé de nem olyanok mind az itteniek , nekem ezek nagyon ízlenek !!

(#8183) H-Zol válasza ncc1701 (#8181) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem sajnos az nem jön össze, mert sok a fám és amikor optimális lenne az idő, már a földeken kell dolgozni , de a gomba ölőt monilia ellen rügy pattanás után virágzásba rá adom és remélem úgy már nem olyan káros, már mikor gyümölcs van akkor nem fujom semmivel !!

(#8184) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az gond, ha palántázáshoz egy tejfölösdoboznál kb. 2x nagyobb méretű cserepeket használok (az van)?

(#8185) Rive válasza Brandynew (#8184) üzenetére


Rive
veterán

Ha van rá elég helyed, akkor nem gond...
Tovább maradhat a cserépben a palánta kiültetés előtt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8186) Brandynew válasza Rive (#8185) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi. És amúgy mi az ideális, mekkorára kéne bent növeszteni pl. egy paradicsomot? Sosem vagyok benne biztos, hogy nem túl korai vagy túl késői-e a kiültetés. Azt olvastam, 6-8 hét bent, de tavaly pl. úgy láttam, hogy sehol nem tart ennyi idő után, nyilván nem voltak jók neki a körülmények.

[ Szerkesztve ]

(#8187) Rive válasza Brandynew (#8186) üzenetére


Rive
veterán

Megsúgom: soha, senki se biztos :DDD

Ha tovább tartanak a reggeli fagyok vagy hűvösebb az idő akkor később, nagyobb palánták lesznek kiültetve.
Ilyenkor még az is előfordul, hogy a túlnőtt palántákat már tápoldatozzuk, jobb híján...
Meg akinek van fölös helye, az több palántát nevel, vész esetére.
Ennyi...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8188) Brandynew válasza Rive (#8187) üzenetére


Brandynew
őstag

Oké, köszi :) Volt egyébként olyan is, hogy egészen kicsiként ültettem ki, kb. 4 cm magas volt, és 90%-ban túlélték. Viszont sokkal később hoztak termést.

(#8189) ncc1701 válasza Brandynew (#8186) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha bent van, világítani kell a növénynek, kint pedig fűteni kell rá. Az ablakpárkányban szerintem nem kap elég fényt.

(#8190) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8176) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az a baj, hogy a mai vetőmagok vagy maguk a növények sem eléggé ellenállóak mint a 80-as 90-es években voltak. Vagy erről is a globális felmelegedés tehet vagy a vetőmaggyártó csinálja ilyenre, hogy vedd meg hozzá a kemikáliákat is, mert amúgy nem fogynának, de ez persze konteó.

(#8191) Brandynew válasza Stylewars_kp (#8190) üzenetére


Brandynew
őstag

És mi van ha a talaj nem olyan már a sok vegyszertől és szennyezett esőtől, illetve az időjárás nem olyan kedvező már? Még a disznóürülékben is vegyszerek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8192) Rive válasza Stylewars_kp (#8190) üzenetére


Rive
veterán

...ez persze konteó.

Csak tudnám, hogy miért kell konteóval magyarázni, amikor a modern intenzív gazdálkodás nem megy modern és intenzív módszerek, eszközök, anyagok nélkül :F

Jellemző melegágya a 'nemértemmérnemmegybiztosösszeesküvés' hozzáállásnak a másod- vagy sokadszor újravetett hibrid vetőmag, elb@szott mű- és más trágyázás, szuboptimális fajtaválasztás, rendes öntözés és permetezés hiánya, alulművelt terület - csupa kedvelt költségmegtakarító intézkedése a tőkétlen, felkészületlen magyar gazdálkodóknak...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8193) Stylewars_kp válasza Rive (#8192) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Érezd az iróniát.

Egyről beszélünk.

(#8194) Rive válasza Stylewars_kp (#8193) üzenetére


Rive
veterán

... nem igazán jött át :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8195) Stylewars_kp válasza Rive (#8194) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Minden is ki van sajtolva a mezőgazdaságból. Ez katasztrófához fog vezetni.

(#8196) Rive válasza Stylewars_kp (#8195) üzenetére


Rive
veterán

Egyáltalán nem minden. A jelenlegi mezőgazdasági termelést még mindig visszafogják klf. mindenvédelmi elvek mentén, csak éppen ennek így az az eredménye, hogy a szükséges területnek többszöröse van 'csak' kétharmadig szétb@szva.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8197) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8190) üzenetére


H-Zol
senior tag

Már semmi nem olyan mint régen lassan már én sem :D
Ez a mezőgazdaság se nem a régi , valamikor szerettem, de egyre jobban kezd elegem lenni az egészből , pláne az utóbbi években , a sok hüje törvény , tavaly a szárazság !!
Én az Alföldön lakom még 2000-ben is a nagy szárazságban volt kukoricánk 3200 kiló átlag hektáronként, de a tavaly az nem volt semmi 800 kiló átlagot értünk el !!

(#8198) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8197) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Annak az időknek már vége van sajnos, amikor a gazda egy mtz-vel és néhány alap géppel bérkombányozva vígan elélt belőle.

(#8199) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8198) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mi még ott tartunk :D csak az alap nem az MTZ hanem a jó öreg 250-es Rába és utánna a föld munka gépek lazító, eke, tárcsa 2 ő, kombinátor és egy 9 méteres fogas aminek hamarosan el jön az ideje !!

(#8200) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8199) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Igen, de te is írod, hogy nehezen megy a dolog. Kitartást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.