Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Szelídgesztenye csemetét honnan és milyen fajtát érdemes venni? Gondolom október-november körül érdemes nézelődni.

(#7202) lemmy71 válasza mauimagic (#7201) üzenetére


lemmy71
őstag

A szelídgesztenyénél figyelj arra hogy nem minden környezetet talajt vidéket szeret. Persze bárhová ültethető, max elvegetál és nem hoz élvezhető termést.

[ Szerkesztve ]

(#7203) mauimagic válasza lemmy71 (#7202) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A környéken úgy látom egész jól elvannak, tavaly csináltam egy kb 1m3-es talajcserét a helyén tőzeggel, de végül nem kaptam sehol csemetét ...

(#7204) Barret001 válasza zeus_2k14 (#7197) üzenetére


Barret001
addikt

Persze hogy megmarad! Ha nem nyúlsz hozzá,akkor is! Nekem ennél sokkal csúnyább diófa kiheverte.Már teljesen eltűnt a seb.

(#7205) lemmy71 válasza Barret001 (#7204) üzenetére


lemmy71
őstag

Azért egy diófát ne hasonlíts össze egy agyon nemesített almával. Sokat kibírnak az almák és nemeik pl.a starking még az "igénytelen savanyú" földben is jól megvan, de azt a csemetét kezelni kell, különben még pipát sem lehet majd faragni belőle ;)
Nekem van olyan cirka 22 éves starking almám, ami a rengeteg termés miatt középen a törzsénél kettészakadt. Olyan mint ha baltával ketté hasították volna, kapott egy vizes bázisú fertőtlenítő kezelést és amikor megszáradt megkentem biocerea viasszal. Egy széles vaspánttal összehúzattam a törzset és az egészet betekertem raffiával, a mai napig gyönyörűen hozza a termést.

(#7206) Rive


Rive
veterán

Azér' a farontó lepkéknek tényleg utána kellene nézni, nem viccből írtam föntebb :(((
youtube

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7207) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Raffia-ból milyen érdemes venni? És hol? :D Neten rendelem vagyis rendelném.. :R

(#7208) lemmy71 válasza zeus_2k14 (#7207) üzenetére


lemmy71
őstag

Én ehhez hasonlót használok, de ne rendeld szinte minden gazdaboltban árulják. Virág rózsa szőlő gyümölcsfák kötözésére, sebek oltások átkötésére használom. Régen a korbácsvégére is ilyenből fontuk a koptatót :D
Most nézem hogy iszonyatosan elszabadultak az árak, tízen pár éve pár száz forintér vettem egy nagy köteget, még van belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7209) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Lassan vége a nyárnak és közeledik az ősz, nekiállnék a tereprendezésnek.

Van egy kb 650-700nmes telekrészünk a ház mellett. Itt 1-2 dísznövényt, kiülőst, később ásott medencét és egyéb finomságokat tervezünk.
Egyenőre most egy második teraszos kiülőst, magaságyást/zsalukőből épített magasított virágtartókat kavicsos/mulcsos szegélyt, öntöző rendszert és füvesítést tervezek. Talán 1-2 gyümölcsfát a telek végébe.

Amit most szeretnénk és tanács kéne. Mit miután lenne érdemes csinálni?
- Most fogok kutat fúratni, hogy az öntöző rendszert meg tudjam csinálni. Gardena tervezőn kívül van másik használható progi amivel ki lehet számolni a leágazások/locsolófejek helyét?
- A terület egyik része elég kavicsos és rossz minőségű. EGyenlőre gereblyézgetünk de kéne valami hatékony talaj megmunkálási folyamat amivel széppé tehetjük.

- Egyszer ki kéne belelő túrni/darálni a kavicsokat, másik része pedig a szép egyengetés lenne, hogy ne legyen itt ott dimbes-dombos.
Neten néztem ilyen kődaráló gépet ami elvileg összemorzsolja nagyon finom porrá a köveket és beássa a földbe, valamint láttam ágyazat előkészítőt is ami meg ellentétes irányba gravitációs alapon 10cmre beássa a kavicsokat és ráhúzza a szép földet (kérdés h idővel nem jönnek e fel ezek a kövek).

Tudtok ilyennel kapcsolatban tapasztalatot megosztani vagy tanácsot adni, hogy mivel lehetne használhatóvá tenni a talajt? Első sorban füvesítés a cél. Esetleg Fejér megye/Székesfehérvár környéken szakembert ajánlani akinek megvan a gépparkja és vállal ilyen fajta munkát?

- Talaj egyengetésre mit javasoltok? Anno bobcattel lesimították, de azóta sokat süllyedt és elég hullámos lett a felszín. Rotálás, gereblyézés, vashálóval futkosás jó lehet vagy van jobb hatékonyabb megoldás?

Köszi előre is!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7210) Flowtation válasza kicsi kecske (#7209) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ezen már én is sokat gondolkodtam. Nekem is elég egyenetlen a terület, ráadásul egy rézsű is van benne keresztben, amit nem is tudok eltüntetni. Egy ismerősöm az egészet robikapával túrta fel, amire én is gondoltam, viszont az erős fűcsomók ott maradnak, tehát alapos gereblyézés is kell utána. Arra is gondoltam (ez már lehet hülyeség) hogy darabonként letakarom/gyomirtom a füvet és utána rendezem a csupasz földet, de már vannak fák, ilyesmi, szóval ez sem biztos, hogy működne. Ha neked még ilyen nincs, akkor lehet bepróbálkoznék még egy bobcates egyengetéssel.
Nézegettem már ilyen gyeplazító, szellőztető gépet, de az csak az elhalt füvet szedi ki, nem az igazi.
A locsolásra nem tudok ötletet, ha kavicsos a föld, akkor csákánnyal, asóval ásd ki a nyomvonalakat.
Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7211) Rive válasza kicsi kecske (#7209) üzenetére


Rive
veterán

..kérdés h idővel nem jönnek e fel ezek a kövek...

Ha nincs talajművelés (azt írtad, füvesíteni akarsz) akkor nem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7212) kicsi kecske válasza Flowtation (#7210) üzenetére


kicsi kecske
tag

https://www.youtube.com/watch?v=uPvMI6XMTyA

Ez az a gép ami elvileg a követ alulra ássa, ilyet szeretnék bérelni vagy megbízni valaki akinek van, hogy csinálja meg :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7213) kicsi kecske válasza Rive (#7211) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi, ez jó hír.

Még egy dolgot kifelejtettem. A ház körül szegélyezni szeretnék és a szegély és a ház/kerítés mellé szeretnénk dísz követ vagy mulcsot.

Mivel mindenki mást mondd nem tudom mi lenne a jó és esztétikus megoldás.
1. opció volt a fehér folyami kavics. - elvileg 1-2 évig szép aztán besárgul, elszíneződik és undorító lesz
2. opció a kulékavics volt ami nem annyira tetszik, de nem annyira kosz érzékeny mint a fehér kő.
3. opció a mulcsolás volt de ezt meg elvileg a nagyobb szél és vihar össze vissza fogja fújni a telken.

Szerintetek ezek közül mind igaz állítás? :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7214) Dorian válasza kicsi kecske (#7213) üzenetére


Dorian
félisten

Ez mind igaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7215) Rive válasza kicsi kecske (#7213) üzenetére


Rive
veterán

2. opció a kulékavics

Épp van egy kupac kavicsod, amit el akarsz ásni. Ha nem sajnálod a melót, akkor bérelj egy rostát :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7216) kicsi kecske válasza Dorian (#7214) üzenetére


kicsi kecske
tag

bakker, nem erre a válaszra számítottam :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7217) Gergőke88 válasza kicsi kecske (#7213) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nálunk az alföldön nagy szél van, de a mulcs mindig a helyen marad.

(#7218) Dorian válasza Gergőke88 (#7217) üzenetére


Dorian
félisten

Kurva macskák...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7219) Gergőke88 válasza Dorian (#7218) üzenetére


Gergőke88
addikt

?

(#7220) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Még 1 kérdésem lenne, gyepszegély / kerti szegély témában.
Ezek a műanyag gyepszegélyek mennyire jók? Érdemes gondolkozni abban, hogy 50-60m-t ebből tegyek le, vagy inkább tegyek beton szegélyt?

Fű és kavicságy elválasztására kellene.
Műanyag szegélynél a fűnyírás mennyire problémás? Ideális esetben a fű mindig magasabban van mint a műanyag szegély, de kérdés h a fűnyíró kereke, teste nem nyomja-e el?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7221) Dorian válasza Gergőke88 (#7219) üzenetére


Dorian
félisten

Ja annyi, hogy a szél mellett a macskák legalább annyira szét szokták túrni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7222) Dorian válasza kicsi kecske (#7220) üzenetére


Dorian
félisten

Műanyag szegély és műanyag szegély közt nagyon sok különbség tud lenni. Az olcsó-vékony hamar tönkre megy, a vastag-drága meg örök életű.
Olyan fűnyírási magasságot kell választanod, hogy a szegély felett simán elmenjen a fűnyíró. A jelenlegi egyre forróbb és vízhiányosabb éghajlatunkon a max 3 cm-es angol pázsitot nyugodtan el lehet / illik felejteni, a füvet 6-7 centire megtartani, hogy a talaj ne száradjon annyira ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7223) kicsi kecske válasza Dorian (#7222) üzenetére


kicsi kecske
tag

Vastag-drága szegélyre esetleg lenne egy linked, típus ajánlásod? :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7224) Dorian válasza kicsi kecske (#7223) üzenetére


Dorian
félisten

Vastagnak én ezt vettem, be is vált:
[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7225) kicsi kecske válasza Dorian (#7224) üzenetére


kicsi kecske
tag

köszi!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7226) adam3 válasza Dorian (#7224) üzenetére


adam3
aktív tag

Csak mint alternatíva, méteres beton semmelrock szegély most 800Ft a Bauhausban. Igaz azt célszerű betonágyba fektetni, de ha egyszer megköt nincs az a háziállat, fűnyíró, gyerek aki elmozdítja.

(#7227) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Elvileg a következő napokban nagyobb mennyiségű eső lesz. Mivel nálam szinte minden száraz, és felrepedezett, attól tartok, hogy a vizet nem fogja tudni jól felszívni a talaj. Van valami előkészület, amivel a talajban tudnám tartatni a vizet? Érdemes lenne felborzolni kicsit?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7228) Dorian válasza Szevam (#7227) üzenetére


Dorian
félisten

Ha kicsit megkapálod a tetejét, nem folyik le olyan könnyen róla.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7229) Rive válasza Szevam (#7227) üzenetére


Rive
veterán

...szinte minden száraz, és felrepedezett...

Hát, nálunk ez azzal jár, hogy szinte korlátlan mennyiségű víz tűnik el pillanatok alatt a repedésekben anélkül, hogy fönt jelentős nyomot hagyna :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7230) inf3rno válasza Szevam (#7227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fel szokták kapálni ilyenkor. Illetve Afrikában lyukakat fúrnak bele, hogy ne tudjon lefolyni róla a víz, és ne a felszín nedvesedjen csak, ahonnan elpárolog.

Buliban hasznos! =]

(#7231) Szevam válasza inf3rno (#7230) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+ #7228Dorian: Köszi a válaszokat! :R
Milyen mélyre? CSak felszíni, vagy 15 cm körüli kenne? Ők egy picit nagyobbat ásnak.

Karcsi a vakond már segített egy adagot a lyukfúrásban, volt, hogy nem értettem miért tűnik el olyan gyorsan a víz, mire a fűcsomó alatt megleltema lyukát :D.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7232) inf3rno válasza Szevam (#7231) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már régen láttam, úgy emlékszem, hogy ilyen 2o centi mély lyukakat böködött bele jó sokat, aztán azokban gyűlt fel a víz. Talán egy törött kapanyél megteszi erre a célra. Arra azért vigyázz, hogy ne túl közel a növényekhez, mert a gyökerük megsérülhet tőle.

Buliban hasznos! =]

(#7233) Dorian válasza Szevam (#7231) üzenetére


Dorian
félisten

Ha már a felszíni 4-5 centi nem tök kemény és sík, hanem fel van kapálva, akkor is nagyságrendekkel több vizet tud elnyelni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7234) Barret001 válasza Szevam (#7231) üzenetére


Barret001
addikt

Kapáld fel becsületesen,és megtettél mindent,amit lehet.Én is nagyon várom az esőt! Nincs mivel locsolnom...

(#7235) mauimagic válasza kicsi kecske (#7223) üzenetére


mauimagic
aktív tag

[link]
En ilyet vettem, 5-6mm-est vegyél, a vékonyabb nem tartós.

Szegélynyíró cirógatását is bírja évek óta.

(#7236) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Látom mindenki szenved az aszállyal, ténylegesen szárazságtűrő fűmag elérhető valahol?
Egész nyáron locsoltam, de limitált a tárolóm kapacitása, 2 naponta tudok kb 3mm-nyi vizet kijuttatni a nagyobb füves területemre, nem sokat ér :(

Az aszályos amerikai, ausztrál vidékeken csak van erre valami (fél)megoldás, nem?

(#7237) Barret001 válasza mauimagic (#7236) üzenetére


Barret001
addikt

Szárazság tűrő? Az azt jelenti,kap valamennyi csapadékot :) Víz mentes fű csak műanyagból van.

(#7238) kicsi kecske válasza mauimagic (#7235) üzenetére


kicsi kecske
tag

Közbe kitaláltam, hogy téglakő szegelyt rakok fektetve 😀

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7239) mauimagic válasza Barret001 (#7237) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Látom nem sikerült értelmezni a leírtakat...

(#7240) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Pár éve nem használt szennyvízaknából lehet csinálni csapadékvíz gyűjtőt, amivel aztán locsolnék? Már itt a kitisztítása és a fertőtlenítés ami első sorban érdekelne.

-

(#7241) Barret001 válasza 7Sony7 (#7240) üzenetére


Barret001
addikt

És kitisztítás után vízzáróvá alakítod? Mert akkor megoldható.

(#7242) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Olyan jó illat lett, így hogy a száraz fűre ráesett az eső. Kicsit olyan virágos - mézes széna illat :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7243) Espla


Espla
aktív tag

Komposztba beköltöztek a darazsak és már idén kétszer megcsíptek amikor komposztra vittem valamit.
Mit lehet tenni ellenük? Tartsam vizesen a komposztot és elköltöznek? Vegyszert nem akarok ellenük.

(#7244) lemmy71 válasza Espla (#7243) üzenetére


lemmy71
őstag

Kora reggel még nem repkednek, meggyújtasz egy újságpapírt és megperzseled őket ;)

(#7245) Barret001 válasza lemmy71 (#7244) üzenetére


Barret001
addikt

Szerintem nem meggyilkolni akarja őket. Csak elköltözésre bírni.Én meglocsolnám a komposztot,az biztos nem fog nekik tetszeni. A komposztnak is jót tesz.

(#7246) Rive válasza Espla (#7243) üzenetére


Rive
veterán

Tartsam vizesen a komposztot és elköltöznek?

Ha már egyszer van fészkük, nem költöznek. Ősz végén kihalnak. Addig vagy kiirtod, vagy kibírod.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7247) lemmy71 válasza Barret001 (#7245) üzenetére


lemmy71
őstag

Akkor csak locsolgassa és harapdáltassa magát a darazsakkal :DDD

(#7248) Barret001 válasza Rive (#7246) üzenetére


Barret001
addikt

Pikk-pakk itt az ősz! Nekem is van egy fészkem,fent a szőlőben,beköltöztek a vakondtúrásba.Minden évben máshol vannak.

(#7249) inf3rno válasza Espla (#7243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

a víz nem segít ellenük szerintem. én tüzet szoktam rakni a fészek felett, ha földbe költöznek, attól megpusztulnak, de az a komposztban lévő többi élőlényt is kinyírja. a másik lehetőség, hogy valami védőruhában kiásod a fészket, és megsemmisíted.

Buliban hasznos! =]

(#7250) 7Sony7 válasza Barret001 (#7241) üzenetére


7Sony7
addikt

Eleve úgy épült, csupa beton az egész. Na de hogy fertőtlenítsem? Így csak nem kéne belőle locsolni. ?

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.