Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) lemmy71 válasza 7Sony7 (#7250) üzenetére


lemmy71
őstag

Kitakarítod és klórmésszel kifertőtleníted.

(#7252) Szevam válasza 7Sony7 (#7250) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Én jelenleg két dolgot tudok elképzelni:

1. Nem túlzottan környzetbarát: Valami nagynyomásúval mennék neki (olyannal aminek van habképző flakonja, amibe domestost vagy valamilyen fetrőrlenítőt raknék). Előbb az alját alaposan, aztán az oldalát fújnám le jó vastagon és lesikánám, egy hossszabb nyelű széles kefével. Hagynám állni legalább fél órát, majd leöblíteném. Vödörbe kimerném a levet és felmoppolnék.

2. Környezetbarátabb: Nagynyomásúval simán öblítenék egyet, hogy a nagyja lejöjjön. Forró vízbe ecetet és sót tennék majd végig locsolnám vele (vagy az ecetet a sóval összekeverve lefújnám a falakat). Szintén hagynám állni egy kicsit majd egy hossszabb nyelű széles kefével levakargatnám. Ugyanúgy összeszedném a lenti a szutymákot vödörbe és felmoppolnék.

Gumicsizma ajánlott! :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7253) 7Sony7 válasza Szevam (#7252) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi. Az ecet meg a só mit csinál?

Lemy71: Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

-

(#7254) Szevam válasza 7Sony7 (#7253) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Só: Hipertóniás oldat. Jó esetben kiszikadnak az élő sejtek.
Ecet: Hát izéé. Ecet. Ősi recept. :D
De ezek után ha klórmésszel vagy hidrogénperoxiddal is megküldöd akkor még jobb.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7255) 7Sony7 válasza Szevam (#7254) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Köszi!

-

(#7256) Rive válasza 7Sony7 (#7255) üzenetére


Rive
veterán

Ha megvagy a durva cuccokkal (mechanikai tisztitás és fertőtlenítés) akkor az első pár évben én rendszeresen adagolnák még rézgálicot is.
De: kaja-növényre locsolni még így is necces.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7257) Barret001 válasza Rive (#7256) üzenetére


Barret001
addikt

Így van,oda állatok kulája kell :)

(#7258) 7Sony7 válasza Rive (#7256) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Füvet, fákat, virágokat gondoltam locsolni vele.

-

(#7259) tasiadam válasza Szevam (#7242) üzenetére


tasiadam
veterán

Pont az erdekel engem most, gogy par nap mulva mennyot emelkedik a vizszint mindenhol, mennyire zoldul ki a taj, esetleg bujnak elo a novenyek. Jon meg par nap eso, pl a jovohet. A velencei tavon kene durva valtozas legyen ha atengedik a vizet, mert nem keves eso esett a dunantulon

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7260) Barret001 válasza tasiadam (#7259) üzenetére


Barret001
addikt

Parlagfű már jön mindenhol! Pár napja még nem láttam a nyomát sem...

(#7261) vendingo válasza Barret001 (#7260) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam már 1+ hónapja van parlagfű, vágom, tépem, gyomirtózom, nem takarodik el.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7262) mauimagic válasza vendingo (#7261) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ja, itt is ugyanez, szárad el minden, a parlagfű meg virul

(#7263) vendingo válasza mauimagic (#7262) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam semmi nem szárad, nő minden, de leginkább a parlagfű. Még kender is volt, de az könnyen írtható.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7264) Barret001 válasza vendingo (#7263) üzenetére


Barret001
addikt

Megsemmisítetted? XD

(#7265) Szevam válasza mauimagic (#7262) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hmm... Nálam egyetlen egy szál parlagfű volt azt kitéptem gyökerestől. A cickafarkfű maradt meg, az zöldelt. Aztán előjöttek a nyúlsóskák is itt-ott (ez utóbbit nem is értem, talán valahonnan folyton kaptak vizet :F)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7266) Szevam válasza tasiadam (#7259) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A Velencei-tóra kíváncsi vagyok nagyon.

Én időben mindent felkapáltam, nagy sár van kint és szépen felálltak a növényeim :)) Most jó gazolni, mert nem kell rángatni a tarackot, szépen elengedi a földet magától is :DDD.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7267) Barret001 válasza Szevam (#7265) üzenetére


Barret001
addikt

Cickafark is van rogyásig,az bezzeg bírja az aszályt.Meg sem kottyan neki.

(#7268) tasiadam válasza Szevam (#7266) üzenetére


tasiadam
veterán

+8cm eddig. Karcsu de az is valami

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7269) simico válasza 7Sony7 (#7250) üzenetére


simico
aktív tag

Az alja is tutira beton? Mert sokszor az ilyenek valójában szikkasztók, tehát az alja nem vízzáró. A túlfolyást is meg kell oldani, azaz egy részét le kell választani és a túlfolyó vizet abban minél gyorsabban elszikkasztani, vagy eleve máshova terelni, hogy ne is a tározóba menjen.

Nálam az ereszcsatornák vize egy 10 köbméteres szikkasztóba megy. Gondoltam rá, hogy át kéne alakíttatni esővíztározóvá és abból locsolni amíg van benne víz... de lefalazni belőle egy kis részt a túlfolyó (felesleges) víz elszikkasztásához, kibetonozni az alját, vízzáróvá alakítani az egészet, becsövezni, stb, túl sok pénzbe kerülne. És az áprilisban, májusban esett csapadék júliusban - augusztusban, amikor igazán szükség lenne rá, már sehol se lesz mert rég kifogyott addigra a tározóból.

(#7270) csemege86 válasza simico (#7269) üzenetére


csemege86
tag

simico #7269 Elnézést, ez nem válasz akart lenni, hanem egy új kérdés.

Kerti fúrt kúthoz való szivattyúval kapcsolatban szeretnék kérdezni. Eddig egy Champion cp5501-et használtam. Ennek csak egy csatlakozója van a tömlőhöz. Simán leengedtem a víz alá, és jött a víz. Sajnos elromlott, nem kapcsol be.

A garázsban találtam egy másik szivattyút, Pedrollo jswm, de ez egy kicsit máshogy néz ki. Ennek két kimenete van, és nem tudom, hogy ezt is a víz alá kell-e engedni, vagy egész máshogy működik. Egyáltalán nem értek hozzá. Valaki tudna segíteni, hogy ezt a szivattyút hogy kell beüzemelni?

1. Rákerestem, de sehol nem találtam olyan képet/videót, ahol ez a két műanyag cső is rá van szerelve a motorra. 2. Ha rossz helyen vagyok, mondanátok jó topikot? Ez volt az egyetlen, ami kicsit is passzol a kérdéshez.

[ Szerkesztve ]

Andris

(#7271) Flowtation válasza csemege86 (#7270) üzenetére


Flowtation
őstag

Hello!
Általánosságban elmondható, egy szivattyúnak van egy szivó oldala és egy nyomó oldala. Értelemszerűen a szívó oldal veszi fel a vizet a kútból, egy lábszeleppel a végén, hogy ne eresszen vissza. A nyomó pedig amire a slagot, tartályt, bármit teszel amivel locsolsz. Véleményem szerint ezen a szivattyún a szívó ág a szürke pvc-s, a piros csatis pedig a nyomó.

szerk: a régi szivattyúdnak is van szívó része, gyakorlatilag az egész alja, mivel az szennyszivattyú hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7272) csemege86 válasza Flowtation (#7271) üzenetére


csemege86
tag

Köszönöm! Akkor a nagyobb átmérőjű műanyag lesz a beszívó rész, gondolom, azt hagyom akkor szabadon a vízben. Még annyit kérdeznék, hogy minden alkalom után ki kell venni a vízből? Az előző szivattyút egész nyáron víz alatt hagytam és évekig működött. De lehet, hogy pont ezért romlott el mostanra...

Andris

(#7273) Flowtation válasza csemege86 (#7272) üzenetére


Flowtation
őstag

Az előző szivattyúd más típusú azért lehetett víz alá tenni. Ezt nem szabad a víz alá tenni, semmi esetre sem. Ennek az oldalsó nyílására kell egy cső, ami beér a vízbe (lehetőleg 1,5 m mélyen, de minél több annál jobb) és a végére kell egy ún. lábszelep, ami nem engedi vissza a csőből/szivattyúból a vizet. A másik nyílásból pedig nyomja a vizet felfelé, a tartályba, stb. Arra figyelj, hogy a szívó oldali cső fém legyen vagy merev falú, mert a puha falú csövet "összerántja" a masina.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#7274) Rive válasza csemege86 (#7272) üzenetére


Rive
veterán

Ha ezt viz alá rakod instant besz@rik, és örülhetsz, ha neked nem lesz bajod
Kell egy szivócső a szivó oldalra, ami leér a vizbe
A szivattyú marad a felszinen, viztől távol

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7275) csemege86 válasza Flowtation (#7273) üzenetére


csemege86
tag

Tudnátok javasolni pontos tömlőket meg az említett lábszelepet mindkét csatlakozáshoz?
Valamint ha jól értem a válaszokból, ezzel akkor direktben nem is tudnék locsolni, csak kigyűjteni a vizet pl. egy hordóba? Mert nekem csak olyan szivattyú jó, amelyikkel egyből locsolni is tudok. Ha ez ilyenre nem képes, inkább nem bajlódok vele.

Ugyanitt másik kérdésem, hogy 6 fiatal leylandi ciprus miatt kéne most nagyon a víz. Csak nemrég vettem észre, hogy nagyon megviselte őket ez a nyár. Lassú, folyamatos, gyenge vízsugárra gondoltam a kútból, amivel esetleg még megmenthetném őket. Lehet, hogy már késő? Nagyon nagyon sajnálnám, de ha igen, akkor duplán nem bajlódok az egésszel.

Andris

(#7276) Rive válasza csemege86 (#7275) üzenetére


Rive
veterán

Azoknak a szerencsétlen fáknak már ~ késő

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7277) 7Sony7 válasza simico (#7269) üzenetére


7Sony7
addikt

Beton, használva volt évekig. Mondjuk igen, a túlfolyást meg kellene oldani... Nem tudom meddig bírná benne az eső, de legalább meg lenne oldva a csapadék elvezetés is.

-

(#7278) Panthera válasza csemege86 (#7270) üzenetére


Panthera
őstag

Ahogyan Flowtation társunk is írta, pontosan ezek a megfelelő ágak a szivattyún. Pont ilyen van ránézésre az udvarban. :K

(#7279) ncc1701


ncc1701
veterán

Segísetek pls.

Szeretnék csinálni egy low cost ~5x3m körüli fólia sátrat. Ehhez kellene nekem valami 32x2mm körüli pvc cső, tudtok rá valami forrást? Fóliát már leltem, az volt a könnyebb.

(#7280) Motion_Blur válasza csemege86 (#7275) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezek halottak, az elsőt talán meg lehetne menteni, de szép már nem lesz sajnos.

Nálam most nagyon elkapták a fonalat a leylandik, 4 hónapja:

Most:

A legfürgébb már 175 cm, az átlag 160 körül van.

2 hét múlva tervezem a metszést ha nem lesz 30 fokos meleg.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7281) Barret001 válasza Motion_Blur (#7280) üzenetére


Barret001
addikt

Az igen! Jól érzik magukat :)

(#7282) Szevam válasza Motion_Blur (#7280) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ohh, ezek aztán jól megugrottak :K .

Azt sosem értettem, hogy miért kell elszeparálódni a szomszédtól ennyire? Nagyon sokan körbeültetik a telküket tujákkal, szerintem nagyon sötét lesz tőle. Nagyobb teleknél még megértem, de városon belül, ahol 600-700 nm a telek, amin 150-200 nm ház van és tujasor körbe rakva, azt sosem tudtam megérteni, hogy miért jó. :(

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7283) Barret001 válasza Szevam (#7282) üzenetére


Barret001
addikt

Lassan 1 éve új szomszédaink vannak! A férfi egyszer köszönt,a nő még egyszer sem.Ez van,semmi barátkozás!

[ Szerkesztve ]

(#7284) mauimagic válasza Szevam (#7282) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Addig jó, amíg nem érted. Akkor valószínűleg normális a szomszédod :)

(#7285) Dorian válasza Szevam (#7282) üzenetére


Dorian
félisten

Van aki szeret kibucban élni, van aki meg nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7286) Szevam válasza Barret001 (#7283) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hehe, az ilyet meg lehet törni azzal, hogy hangosan (annyira nagyon nem) ráköszönsz aztán, megdícséred a valamijét a kertjében (ami tényleg dícséretre méltó), vagy elmondod, hogy milyen jót tett az eső a valamijének. Ha nem reagál, meg nem érdeklődő akkor hagynám a francba tényleg :DDD.

#7285Dorian De ilyen sokan... ? :( (Főleg a városok vannak tele ilyennel.)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7287) Dorian válasza Szevam (#7286) üzenetére


Dorian
félisten

Az a jó szomszéd, akiről nem is tudod, h létezik.
Oldalsó szomszédomnál házrész-romok meg egy kiba nagy szemétkupac van az udvarban, nem nagyon akarom nézegetni, úgyh kerítésre zöld háló húzva, előtte málnasor. A telekhatári ringlóval csak baj van, egyedül azért nem vágtam ki, mert az eltakarja az emeletről az átlátást.
Egyik hátsó szomszéd felé az ő részéről lerakott nagyonesztétikus hullámpala a kerítés, ott is ment elé a málna.
A másik szomszéd viszonylag jó arc, meg szívesen nézegetem nyáron a bikiniben napozó feleségét meg lányát, oda csak dróthálót raktam. Szerencsére 2 m-rel feljebb van a mi telkünk, ez is segít ;] A gk beálló-része kevésbé izgalmas, ott futtatok rá illatos loncot, növesztek selyemmirtuszt.
Másik irányban a hegyoldali panoráma van, ott a támfallal megálltam talajszinten és csak 1 m-es drótháló van, az is zöld, h minél kevésbé takarjon.
Utca felől nem igazán kell, h bebámuljanak, így a vízszintes deszka-kerítésre épp most agyalok, hogy futtatok vmit, mondjuk hajnalkát. Pont ma reggel fotóztam ötletnek vhol.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7288) Motion_Blur válasza Szevam (#7282) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért kell, mert amikor kilépek a házból nem szeretném látni az összehordott sittet, a kidobott WC-t, a rendetlenséget. A szomszédi viszony jó, de az emberünk elvált, kamionozik, heti 2 napot van itthon kb és nem foglalkozik a házzal, kerttel. Máshova inkább szolitereket ültettem, korallberkenye, babérmeggy, egyéb somok stb, ott nem cél a takarás, de ezt a leylandi sort biztos ami biztos elengedem egy 3,5 méterre, az a cél. Két házzal feljebb vége az utcának és szántóföld van, az se hátrány ha onnan megfog egy kis port ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7289) inf3rno válasza Szevam (#7286) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A végén még azt hiszi udvarolsz. :DD De amúgy jó!

Buliban hasznos! =]

(#7290) inf3rno válasza Dorian (#7287) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép a hajnalka, és folyamatosan virágzik. Azt mondják, hogy nem lehet előre megmondani, hogy megmarad e, annyira random, hogy mit szeret. Még évjárat függő is lehet.

Buliban hasznos! =]

(#7291) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma sikerült leszednem a chilit és a szellem chilit, szép pirosak. A habanero valamiért eddig csak nőtt-nőtt, és most kezdett el virágozni. Lehet, hogy abból már nem lesz semmi, nem tudom. Próbáltam keresztezni a szellem chilivel, de így esélytelennek tűnik. Talán majd jövőre. Gyűjtök magot mindegyikről, aztán ráállok a chili por gyártásra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7292) Rive válasza inf3rno (#7291) üzenetére


Rive
veterán

Véletlenül került valami chili a kertünkbe
Csípős vagy sem, a poloskákat nem zavarta :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7293) tasiadam válasza Rive (#7292) üzenetére


tasiadam
veterán

En 2 poloskat lattam iden. Egyik sem elte tul. Elkerul most minden. A molyok is 3 napig tamadtak, most nincs 1 sem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7294) Motion_Blur válasza Szevam (#7282) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah és ez vidék, 900+ m2 a telek. És mivel új építésű utca, alig vannak fák, árnyékot adó növényzet.

Itt aztán a világon semmi nem ad árnyékot + a ház körül nagyon sok a térkő, igazi katlan egyelőre így nyáron. Mondjuk mi 1 év alatt elültettünk kb. 300 növényt, és még ennyit tervezünk, mindent megteszünk :R

Ilyesmi most a telek. pár hetes képek:

Illetve előkertbe tettem szélfogónak egy sor spartan kínai borókát, szntem nagyon szépek és jó áron voltam (5k/db és 130 centisek)

Tavaly ősszel még így nézett ki a terep:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7295) kicsi kecske válasza Motion_Blur (#7294) üzenetére


kicsi kecske
tag

Szép lett. Szép a gyep is.
Az öntöző rendszert mivel / mi alapján tervezted meg? Körök száma fúvókák fajtája, mérete stb..

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7296) Motion_Blur válasza kicsi kecske (#7295) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az öntöző rendszert szakikkal csináltattam, én annyit tettem hogy felmartam a talajt + totális gyomirtózás. Ez művelésből kivont terület, 4-5 éve itt még kukorica volt. Nagyon agyagos, kemény föld amúgy.

5 kör van összesen, ebből kettő a csepegtető rendszernek (ez össz kb. 250m-nyi, mert megy az előkertbe is, illetve a leylandik is kaptak), illetve 3 kör van a fúvókáknak, 7+7+13 fúvóka van összesen + egy esőérzékelős Hunter vezérlő + egy 750-es Pedrollo nyomásfokozó szivattyú. Amúgy Rain Bird minden ha jól tudom.

Másfél misi volt anyag + munkadíj.

A fű amúgy szebb mint a képeken, csak a nagy szárazságban kifoltosodott, főleg a járda mellett, ahol a térkő ugye szívja a nedvességet..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7297) ncc1701 válasza Motion_Blur (#7296) üzenetére


ncc1701
veterán

Idén engedtem el a füvet, ősszel leszórom kentaur keverékkel. Nem akarok ennyit öntözni csapról (1000nm a telek).

(#7298) Barret001 válasza ncc1701 (#7297) üzenetére


Barret001
addikt

Nálam 100% kiszáradt.De ha kap rendesen esőt,1 hét után lehet nyírni...Már erősen zöldül.

(#7299) Szevam válasza Motion_Blur (#7294) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Azt a mindenit! Kellemes fűnyírást hozzá :DDD.

Ehh, ez egy picit szívás. A gyors árnyékoláshoz van olyan megoldás, hogy energia fűz vagy császárfa. Nagyon gyorsan nőnek, azonban nagyon szétbszák a talajt minőségileg. Ha csak max 1-2 db van, még szerintem nem vészes.
Nálunk egy óriás diófa van az udvar közepén (nem vágjuk ki, nincs útban), ez viszont lasan 30-40 éves. Nagyon kellemesen lehet alatta dolgozni.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7300) ncc1701 válasza Barret001 (#7298) üzenetére


ncc1701
veterán

Napi 1 órát locsoltam, de nem az igazi. PEdig nagy árnyékot adó fák, fenyők vannak körbe, max fél napot éri direkt napsütés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.