Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Chaser válasza lemmy71 (#2999) üzenetére


Chaser
titán

csak az enyéhbb meleg miatt, egyébként nyár se gond, sok növényt átültettem nyáron, többször is, fiatalt, csemetét vegyesen, egyiküknek se volt gond
mondjuk rohadtam is a slag végén rendesen ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3002) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szőlő ültetésbe vágtam... a régi tőkéket kiástam, majd ki lesznek dobva/elégetve vagy ilysemi. Az új vesszőknek kiástam a 60x60-as lyukakat. 7db szőlő elfér kényelmesen szerintem.
Trágyát veszek, teszek alájuk, de a talajfertőtlenítést nem tudom, szükséges-e? Az öreg tőkéket a cincér rágta belülről... azt nem tudom hol telel át, a földben nem láttam nyomát.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3003) lemmy71 válasza Chaser (#3001) üzenetére


lemmy71
őstag

Én nem mondtam hogy nem lehet egész évben ültetni. De több száz éve lombhullás után ültetik a lombhullatókat, ez azért jelent valamit.
Gyümölcs és egyéb lombos fák ültetésére, az össz vége - (fagymentes) tél eleje a legideálisabb, akárki akármit is mond :K
Én napokkal ültetés előtt, kiásóm az ültetőgödröket (nem vakondtúrásokat) és beleöntök 2 nagy vödör (40 - 50l.) vizet hogy ázzon. A helyi szarvasmarhatelepről viszek jó érett marhatrágyát és két lapáttal teszek minden gödörbe ültetéskor. Kisebb növények ültetésénél (rózsa, fagyal, szőlő ...) erdei földet teszek a gyökérzet köré. Ami még fontos hogy ültetés előtt egy nappal, a növényeket beteszem egy veder vízbe és ültetéskor talpra metszem a gyökérzetet. Ahol egy fa elhal (gutaütés, tűzelhalás stb.) oda abban az évben nem ültetek semmit, csak a következő ősszel, addig pihenjen a föld. Apám agrármérnök volt, tőle tanulgattam ezeket, hosszú éve már minden ültetésem szépen megfakadt és termőre fordult idővel.
Pár éve még a faiskolákban, tavasszal a megmaradt gyümölcsfa csemetéket elégették.
Ma már más a módi mert boldog boldogtalan ültet mindent minden időben és persze a kereskedő is több pénzhez jut így.

(#3004) inf3rno válasza lemmy71 (#3003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, a kertészetekben meg annyit sem mondanak, hogy öntözni kellene. Szomszédom is láttam, hogy ültetett gyümölcsfákat, aztán 20-ból talán ha 3 megmaradt, mert nem öntözte. Pedig ő megtehetné, mert tényleg csak annyi neki, hogy kiáll a slaggal a kert végébe. A kertészeteknek ez baromi jó üzlet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3005) lemmy71 válasza inf3rno (#3004) üzenetére


lemmy71
őstag

Én amikor ősszel gyümölcsfát veszek, mindig figyelem hogy mikor érkezik meg a friss szállítmány a kertészetbe. A előző évi homokos humuszba rakott gyümölcsfákat nagyívben elkerülöm, képzelheted hogy mit vegetált az ott egy éven keresztül :K

(#3007) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, áfonyával kapcsolatban ki van képben? Idén frankón lefagyott még májusban, de eddig minden évben szépen bőven termett. Most a téliesítés előtt még lőttem pár képet, érdemes ezt megmetszeni, vagy bármit csinálni vele a tél előtt?

Illetve úgy általában bármi jótanács?

2016-ban vettük, azóta terem. Akkoriban az olvasottak szerint "savanyú" földbe lett ültetve, lehet némi tápanyagpótlás vagy átültetés már aktuális lenne tavasszal.


(#3008) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ültettem szőlőt.A kérdés az, hogy amelyiknek nincs hosszú vesszője, éppen csak 5cm az oltott rész, azt teljesen be kell takarni földdel télire? Rügyek vannak rajta. Egyelőre teljesen elástam, mert reggel fagyni fog, de azt se akarom, hogy berohadjanak esetleg.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3009) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok
Van valakinek esetleg homoktövis fája ? Az érdekelne, hogy a termését hogyan lehet fogyasztani, simán nyersen beérés után egyből a fáról és vajon mennyire ehető ízű a C vitamin tartalmától lehet nagyon savanykás kesernyés ? Köszönöm

(#3010) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!
Gyümölcsfacsemetéket vásárolta. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e őket még most elültetnem így hogy már bejöttek az éjszakai fagyok? Ha nem, akkor hogy tudom őket eltárolni a tavaszig? Jelenleg ahogy néztem a gyükerük ilyen homokos faforgácsos keverékben van befóliázva. Ha mégis elültetném most a gyökerekről le kell szedni ezt a faforgácsos valamit vagy mehet így a földbe?
Előre is köszönöm!

(#3011) Rive válasza csanady97 (#3010) üzenetére


Rive
veterán

Mindenképpen jobb lenne földben, hadd ágyazódjon be a gyökérzete. A jövő héttől megint lesznek ~ fagymentes időszakok, ha minden igaz: rakd majd el akkor. Addig legyen valami garantáltan fagymentes helyen, az eredeti csomagolásban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3012) UberMutant válasza csanady97 (#3010) üzenetére


UberMutant
őstag

amíg le tudod nyomni az ásót lehet ültetni.
most még nem fagyott meg a talaj, ez csak felszínes kis fagyocska.

(#3014) lemmy71 válasza csanady97 (#3010) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze most ültesd el, gyümölcsfának ez a legideálisabb időszak :K Vedd ki abból forgácsos "cuccból" és rakd egy vödör vízbe a gyökeret egy napra, ásd ki a fák helyeit gödröket (ne vakondtúrás legyen) és önts bele egy két vödör vizet így álljon egy napot, másnap mehet bele a csemete lényeg hogy a gödör alján porhanyós legyen a föld. Ültetés előtt talpra kell metszeni a gyökeret hogy tavasszal jobban megeredjen, egy két centit lecsípsz a vastagabb részekből. És ne felejtsd el utána jól belocsolni hogy iszapolódjon be a gyökérzet.

(#3015) csanady97 válasza lemmy71 (#3014) üzenetére


csanady97
tag

Köszönöm mindenkinek! Mindenképp elültetem majd őket.

(#3016) Vladi


Vladi
nagyúr

Üvd urak a klubban! :DD

Várjuk már atavaszt?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3017) Chaser válasza Vladi (#3016) üzenetére


Chaser
titán

mindig a tavaszt várom, még tavasszal is ( :
de a jázminok is az erkélyen, szegényeknél lefagyhatott a virágok nagyja, de akkor sem akarják ledobni őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3018) justmemory


justmemory
senior tag

Én idén teszek próbát; a trombitavirágokat és a kánákat is lent hagyom, csak avarral takarom be őket jó vastagon...
Most jó, hogy ősz van, sok munkát most tudok elvégezni (hogy lehulltak a levelek és "nyugi") van.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3019) inf3rno válasza csanady97 (#3010) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindenképp ültesd el most. Szedd ki a műanyagból meg a forgácsból, amiben van. Amíg nem kerül földbe, addig álljon vízben. Legalább fél méter mély gödröt áss neki, és szélességben is legyen legalább ennyi, minél nagyobb persze, annál jobb. Érdemes trágyát és/vagy hamut tenni alája, de nem szabad, hogy közvetlen érje a gyökereket. Kell alája víz, meg amikor betemetted és letapostad a földet, utána is kell vizet önteni rá. Figyelni kell arra is, hogy milyen szintig temeted be, nem jó, ha a fa törzsét is betemeted, mert akkor állítólag berohad. Utána ha sokáig nem esik, akkor öntözni kell. Szalma esetleg mehet rá, vagy valami mulcs, ha úgy gondolod. Én a gyeptéglát szoktam visszaforgatni rá. Nagyjából ennyi, nekem eddig megeredtek, de nem vagyok kertész, csak 30 körül ültettem összesen.

Buliban hasznos! =]

(#3020) Vladi válasza Chaser (#3017) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ej idén csak vártam meg vártam... mintha sose jött volna el se a tavasz, se a nyár. :(

Egyébként 3. éve vetettük be a kiskeret, jövőre már nagyon pro akarok lenni. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3021) Chaser válasza justmemory (#3018) üzenetére


Chaser
titán

kánák nálam kifagytak, vastagon takartam levéllel és mulccsal, de meghalt mindkettő
panel tövében itt átvészelte egy tő, de nyilván közelében fűtéscső megy, ezt nem matekoztam bele mikor megpróbáltam én is

Vladi
más volt mint a régebbiek, de szinte naptári napra pontosan jött eddig minden évszak
ez alapján tél is lesz idén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3022) Rive válasza Vladi (#3016) üzenetére


Rive
veterán

Nálunk még most is van a kertből jégcsapretek, takarmányrépa (neve ellenére finom, inkább retekhez hasonló zöldség az is). Nézegetjük a tél alá vetett salátaféléket...
Van egy-két földkupac és komposztrakás, amit át kellene rostálni, a szerszámokat rendberakni... Ha kert van, örök a meló.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3023) justmemory válasza Chaser (#3021) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát... hát... reménykedem, de számítok minden rosszra... mélyen vannak, hátha... kaptak levelet bőven és földet is.

Rengeteg meló van még; ma hoztam be egy bő talicskányi sütőtököt; csak győzzük enni...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3024) vzozo válasza vzozo (#3007) üzenetére


vzozo
senior tag

UP - Áfonya ügyben bármi tanács?

(#3025) Vladi válasza Rive (#3022) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem a fekete és fehér nem nőtt meg. Lehet letakarom és vagy áttelel, vagynem.

A fóliás piros viszont egész jó. Csak csíp mint a veszedelem. :DD

(#3024) vzozo:

Tápanyagot kapott?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3026) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Lemosóval érdemes még most a héten permetezni vagy már nincs értelme inkább majd csak tavasszal ? Minden gyümölcsfáról lehullott már az összes levél kivéve az alma viszont tele van még.

[ Szerkesztve ]

(#3027) lemmy71 válasza Szilágyi84 (#3026) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen lepermetezheted (olajos rézkén, bordóilé stb.), délelőtt permetezd és akkor nem gond az éjszakai fagy sem. Az almák későbben hullajtják a levelet főleg a starking félék és sokat számít mennyire van védett helyen, nekem is teli van még levéllel az alma.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Szilágyi84 válasza lemmy71 (#3027) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Jó igen akkor nem várom meg az almát a többi 10 fát most. Viszont az almát akkor csak tavasszal ? Mert szerintem tél közepén erős fagyokban tisztulna meg teljesen. Vagy így levelesen is lenne azért értelme jó hatása?

(#3029) Kelvin válasza Szilágyi84 (#3028) üzenetére


Kelvin
őstag

Elvileg az őszi lemosó permetezés ideális ideje az 50% levélhullásnál van. Szóval nyugodtan megcsinálhatod az almafát is.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#3030) Vladi


Vladi
nagyúr

Talajtakarással képben vagytok?

Van 5 db kicsi gyümölcsfám, azt még idén szeretném talajtakarni. Ilyen 1-4 évesek. A terv a következő:
kapna egy jómarék marhajót, 1-2 cm rétegben, az elvileg nitrogéngazdag. Erre jönne egy kis fakéreg takarás, ami meg c gazdag. Majd tavasszal látom, hogy korhad -e rendesen, ha nem kap még folyékony természetes nitrogénpótlást. :F Meg a társnövényeket is tavasszal. Remélem kibírja addig a keményfagy, jövő hétre mond azért párpluszfokot. :F
Hát igen, Iván bátyám megfertőzi a fiatalság gondolkodását. :DDD

A szabadföldi zöldségek helyére most csak falevelet tudnék tenni, mert az is van. :F Jó barna, elvileg jónak kéne lenni. Tavasszal meg ültetés után kapná meg a szalmát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3031) Szilágyi84 válasza Vladi (#3030) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez a marhajó pelleltált marhatrágya engem is érdekelne, mert tavasszal terveztem venni először. Érdemes most is még tél előtt a gyümölcsfák tövébe szórni? Amúgy mik a tapasztalatok vele kapcsolatban , hogy vált be? Köszönöm

(#3032) Vladi válasza Szilágyi84 (#3031) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jónak tűnik. csak kicsit büdös, és jól kezelhető, mert kavicsos jellegű. Hogy mennyire jó, passz.
Az asszony csak le szokta dobálni a földre a többit földanya intézi. A természetben is csak lepotyog a trágya, nem?

Ásni rotálni szoktál? Mert akkor forgatás előtt kellene letenni. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3033) lemmy71 válasza Szilágyi84 (#3031) üzenetére


lemmy71
őstag

Tegyél vagy két lapáttal a tövébe és ásd be a földbe, de majd csak tavasszal csináld ilyenkor vegetálnak a lombhullatók.

(#3034) justmemory


justmemory
senior tag

Talajtakarás, trágyázás; mi úgy csináljuk, hogy ilyenkor már nem kapnak semmit. Sima marhatrágyát (akár a kapható zsákosat) tavasszal tesszük a növények tövébe, picit bekapáljuk. Eddig működött. 3 éve egy traktor-utánfutónyi trágyát sikerült szerezni; az pont elég volt a veteményesbe, de azt is csak valamikor februárban rotáltuk be. Szalmát nem raktunk még; azt maximum az eperre kellene, azt viszont most. Én csak a levágott fűvel takartam be az epreket... Lombbal azokat takartam be, amik kifagyhatnak...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3035) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ha már talajról van szó,engem az érdekel, hogy a cseresznyelégy kiirtható e valahogy belőle?

Buliban hasznos! =]

(#3036) lemmy71 válasza inf3rno (#3035) üzenetére


lemmy71
őstag

Próbáld meg talaj-fertőtlenítőszerrel kezelni a lombkorona által behatárolt részt, amennyiben lehet (nem füvesített kertben van a gyümölcsfa) akkor rotáld be a fertőtlenítőt locsold be és takard le egy fóliával egy két napra. És ami fontos a lehullott leveleket szed össze, mert az megkönnyíti a lárvák áttelelését :K Na meg persze, cseresznyénél felejtsük el a bió kertészetet, szigorúan permetezzünk kell rovarölő szerekkel.
A levelek alapos összeszedése a rózsáknál is nagyon fontos, mert magán a rózsalevélen megtapadva még a nagyobb hidegben is áttelelnek az gombafélék és a kártevők.

(#3037) inf3rno válasza lemmy71 (#3036) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a bajom, hogy nagyon nehezen kezelhető az alatta lévő rész, mert eper van végig, és azt nem akarom tönkrecseszni. :S Most olvastam, hogy hálót szoktak kiteríteni, amikor kirajzanak ezek az imágók. Lehet, hogy ahhoz folyamodok majd. Az talán az epret sem nyírja ki. Amúgy baromi nagy fák, legalább 50 évesek. Régebben olyan 50% volt a fertőzöttsége, most viszont már közelítjük a 100%-ot, úgyhogy muszáj tenni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3038) lemmy71 válasza inf3rno (#3037) üzenetére


lemmy71
őstag

Akkora fát már nem tudsz lehálózni :N Metszeni olyan öreg fákat már nem szabad, de viszont a belsejéből kora tavasszal egy két nagyobb ágat kivághatsz hogy szellősebb legyen a lombkorona.
Permetezni kell időben a megfelelő szerekkel és akkor szép egészséges kártevőktől mentes gyümölcsöd lesz, a bio gazdálkodást felejtsd el :K

(#3039) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák segítséget szeretnék kérni. Ezzel a szegény majommal mit lehet csinálni? Megmenthető? Sajnos későn vittük be. :O :R

(#3040) Szilágyi84 válasza KaiotEch (#3039) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hűha ez már lehet oda lesz. Ezzel max annyit lehet , hogy visszavágod és ha szerencséd lesz akkor újra kilevelesedik , mert a metszést nagyon bírják attól nem kell tartani, hogy teljesen kopasz lesz inkább a fagyástól , hogy megmarad e , de nem túl fiatal példánynak tűnik mondjuk öregnek sem.
Az enyém kb 8-10 éves bonsaiként tartom és kb 2-3 éve virágzik télen lakásban fehér csillag féle sok virág rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3041) Chaser válasza Szilágyi84 (#3040) üzenetére


Chaser
titán

szép :R
akartam ilyet, obiban pár hónapja apróért volt
de már a mostani növénykéket sem tudom sokszor hova rakni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3042) KaiotEch válasza Szilágyi84 (#3040) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm, leszedtem az összes levelét, majd meglátjuk. Hát nem 1-2 éves fácska. :R

(#3043) Szilágyi84 válasza Chaser (#3041) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi pedig nem a szebb oldaláról löttem a fotót gyorsba amin amúgy se látni teljesen pontosan viszont a bonsai tál 28x36x11 cm és a növény 65 cm magas a legvastagabb törzse 22 cm átmérőjű szóval nem annyira kicsi mint a képen valamennyire látható. Amúgy jó helyen megfelelő körülmények között gyorsan nő. Vannak még valódi bonsaiok helyett mert voltak azok is de nagyon kényesek az összes beltéri kivéve a Fikusz Ginseng.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Szilágyi84 válasza KaiotEch (#3042) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez egy hosszabb folyamat lesz ha a gyökérlabdája kibírta és nem károsodott akkor a törzsén majd látni hetekkel később hogy megmarad e és ha igen akkor majd tavasszal szép lassan fog kilevelesedni szóval rakd jó helyre nyugiba és türelem. Az ágait vágni érdemes vagyis kéne nem csak a leveleket leszedni .

[ Szerkesztve ]

(#3045) KaiotEch válasza Szilágyi84 (#3044) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mármint igen úgy értette, hogy az ágakból is leszedtünk. 1 új hajtás mintha lenne úgyhogy reméljük túléli :)

(#3046) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok,

hortenziában otthon van valaki? Tavaly ősszel ültettük, idén szépen ki is hajtott, bár nem túl nagy, illetve lehet van valamilyen hiánya, mert picit pirosasak a levélszélei; azt a tippet kaptuk, hogy talán magnézium, de ezt kávézaccal valamennyire orvosoljuk. A tavalyi telet mindenféle védelem nélkül vészelte át; kerítés tövében van, aránylag védett helyen. A kérdésem, hogy télire kell-e, és ha igen, akkor mit csinálni vele hogy ne fagyjon ki, stb.?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3047) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, lehet nem teljesen idevágó a kérdés...

Idén kezdtem el kertészkedni, növényeket ültetni stb...
Van egy kerti kis faházunk, amibe bepakolnék minél több dolgot, aminek nem árt a fagy (nyilván a faházban annyi fok van, amennyi kint).
A kérdésem az lenne, hogy a következő dolgokat minden további nélkül a faházban hagyhatom?
- elektromos kütyük: lombszívó, szegélynyíró (ez akksis, de az akksiját beviszem melegre), akkistöltő stb...
- benzines fűnyíró
- nagynyomású mosó (ebből elvileg kinyomtam a maradék vizet)
- hűtőszekrény (ez nincs áram alatt, csak kint tárolnám, ha nem lesz baja)

De a fő kérdésem a hűtő lenne, a többivel gondolom nincs gond. Köszi!

(#3048) Chaser válasza Szilágyi84 (#3043) üzenetére


Chaser
titán

ismerem a helyigényét, és nálam minden megnő
levágtam a kinti mentát a hideg miatt, két héttel később észrevettük kihajtott ( : behoztam, úgy megugrott mintha fizetnék

justmemory
le kell vágni pár rügyig az egészet
ne féltsd, tavasszal megtáltosodik
vízigénye nagy melegben, lehet bőven locsolni
nálunk fenyőfa alatt voltak, hitvány talajban, vizen kívül csak áltaános tápot kaptak mint a többi, de nagyon nőttek
elhelyezése nem mindegy, kell neki napfény, de azt se szereti ha egész nap tűző napot kap, bár már van olyan fajtája amelyik nem érzékeny rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3049) justmemory válasza Chaser (#3048) üzenetére


justmemory
senior tag

:R köszi!

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3050) mike1334


mike1334
veterán

Édesapámat szeretném meglepni egy fólia sátorral. Olyan 18 nm-esre gondoltam, vidaxl-en találtam egyet, de elég rosszakat olvastam a boltból, és nincs is lehetőség előre megnézni. Rendelt már valaki innen, vagy ismeri ezt a típust? Illetve megbízható alternatíva is érdekel, kb ebben az árkategóriában. Vagy jobban jár, ha magának készíti el (és akkor az alapanyagot venném meg neki).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.