Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) H-Zol válasza Orlin (#8445) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezek nagyon jó és tanulságos videók évek óta metszek ültettem a fákat és mindég találok új dolgokat amit nem tudtam !!

(#8452) lemmy71 válasza Orlin (#8442) üzenetére


lemmy71
őstag

Abba "dzsuvás" földbe tanvideó keretében csemetét ültetni, na az leverte nálam a biztosítékot. A négyzetes ültetőgödör taglalásánál ki is léptem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8453) Dorian válasza vendingo (#8450) üzenetére


Dorian
félisten

A körtefáimat 4,5m-re ültettem, sztem megfelelő a távolság, de még nem túl nagyok.
Van 2 cseresznyém egymástól 2 m-re, na, az közel van, meg egy alma tőlük 3m-re. Ezek már megvoltak, nem volt szívem a középsőt kivágni. Amúgy nem okoz nekik ez semmi problémát, összeér a lombjuk, na bumm. A barackot 4m-re ültettem tőlük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8454) User_2 válasza Dorian (#8453) üzenetére


User_2
tag

Cseresznyéből lehet törzsfát csinálni.
mint az akácnál, eperfánál pl.
1,5-2m magas törzs, 2-4 évente válogatva viszavágva törzsfejig.
ekkor mindegyik termőág az ég felé növekszik, nemannyira oldalra.
ideális metszési mód oldalt korlátozott helyeken,
és alatta is könnyedén lehet közlekedni,
plusz folyamatosan biztosított, hogy mindig legyen 1-2 éves termő ág,
és a teljes magasság is viszonylag könnyen kontrollálható

(#8455) shteer válasza H-Zol (#8451) üzenetére


shteer
titán

Fruttamas YouTube csatornája megvan? Azt még inkább érdemes

..szerintem jónak tűnik

(#8456) H-Zol válasza shteer (#8455) üzenetére


H-Zol
senior tag

Láttam már tölle videókat , de köszi, bele nézek , frissítem a tudásom !!
Amaból a videóból azt tanultam, hogy tavaly, igaz rá tett az a nagyon nagy szárazság is , de egy pár kis facsemetét nem vágtam eléggé vissza , csak a hegyet csiptem le és ahogy mondja a videóban , így nem tudott elég erős váz ágakat hozni , csak ilyen kicsi pici semmilyen vesszőket !!
Egy szilva és egy két kajsziról van szó , de most be pótolom ,vissza vágom most !!

(#8457) H-Zol válasza Dorian (#8453) üzenetére


H-Zol
senior tag

A cseresznye az tényleg közel van , de sok körte ( nekem van vagy 30 körte fám ) feltörő koronát nevel , sokszor le kötözöm őket, hogy mégis egy kicsit terűljenek szét , de végül is metszéssel úgy engeded őket ahogy akarod !!
Kivéve a sárga barack , azokon ha sok a termés és nem öreg erős fa , na az szét hajlik rendesen !!
Ma nézegettem , kezdenek virágzani a sárga barackok de nem mutat sok virágot, de az a baj , hogy ide az Alföldre péntekre megint mutat fagyot -2 :W

(#8458) User_2


User_2
tag

eddig ez a srác beszélt a legrészletesebben, a legjobban érthetően,
minden más metszőmesternél részletesebbek a magyarázatai és képi megjelenítései:

Baum- u. Rebschule Schreiber
https://www.youtube.com/@schreiber-baum

németül van, de hát ez nem kell hogy gondot okozzon
némelyik alatt van angol felirat is

(#8459) shteer válasza H-Zol (#8457) üzenetére


shteer
titán

időkép ide is, csütörtök-péntek: -2, -3
szóval nálam lesz -6, -7 alsó hangon

a hétfő hajnali -1 előrejelzésből is lett -5.8 - azt még bírták, hát péntekre lehet kinyílnak és ennyi volt az idei év - bár áprilisban is lesz még ideje elfagyni a most túlélőknek :(((

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8460) Barret001 válasza shteer (#8459) üzenetére


Barret001
addikt

Szóval idén sem lesz változás...

(#8461) eldoble válasza H-Zol (#8457) üzenetére


eldoble
aktív tag

Azt még elvileg kibírja:

[link]

(#8462) H-Zol válasza eldoble (#8461) üzenetére


H-Zol
senior tag

Remélem , hogy ki fogják bírni , mert mint fentebb írtam lessz virág de nem olyan sok, gondolom a tavalyi aszály miatt !!
Érdekes cikk , ilyen Parafin gyertyákat valahol lehet vásárolni :)

Három cseresznye fám van kettő elől az udvarban, azt az asszony rendszeresen öntözte mert paradicsom volt fefuttatva rájuk :D és van egy a kertbe az is lett locsolva de nem olyan intenzíven és azon kevés a rügy az udvarba a két fán meg alig fér anyi van rajta !!
Majd ha virágzanak le fotózom !!

Utóirat a negyedik cseresznye az még kicsi 3 éves Szomolyai fekete, azt nem is néztem, holnap rá nézek ő a kert leghátulján van !

[ Szerkesztve ]

(#8463) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok

Sovenyt szeretnék egy csúnya fal elé ami kB 5m magasra kéne majd nonie.
Leylandi ciprusra gondoltam, számít milyen magassaggal veszem, viszonylag nagy különbség van a méteres-2 méteres magasság között. Budapesten jó árú kerteszetet tudtok ajánlani? :R

(#8464) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mylar fóliák között van érdemi különbség? Lámpázós neveldét takarnék vele hő és fénymegtartás céljából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8465) vendingo válasza t72killer (#8464) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos van különbség, de nekem a legolcsóbb 1$-os bevált.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8466) shteer válasza mokus1 (#8463) üzenetére


shteer
titán

50cm-t nő évente, 2 év a különbség az az árban - 110-120 cm tőtávval számolhatsz nyugodtan

..szerintem jónak tűnik

(#8467) t72killer válasza vendingo (#8465) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , én is maradok annál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8468) draco31


draco31
veterán

Hello!
Vannak ezek a kis 10-12 centis akkus sövénynyírók.
Jók ezek bármire, vagy ipari hulladék kategória?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8469) lemmy71 válasza draco31 (#8468) üzenetére


lemmy71
őstag

Gyereknek játszani :D

(#8470) draco31 válasza lemmy71 (#8469) üzenetére


draco31
veterán

Akkor jól gondoltam, Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8471) lemmy71 válasza draco31 (#8470) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a baj azokkal a kicsi gépekkel hogy egy normális sövényt hullámosra vágsz vele. Persze ha csak egy kis gömbbukszusod van az erkélyen, ahhoz jó;)

(#8472) 6030D válasza draco31 (#8468) üzenetére


6030D
Ármester

Ősszel láttam, hogy egy bácsi ilyennel nyírta a sorgarázs bejáróján a "füvet". 3 db kb 0,5x4m fűcsík. Az az 1 perc alatt, amíg elhaladtunk mellette, olyan 10x50 cm darabbal végzett. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8473) H-Zol válasza 6030D (#8472) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jó régi Magyar közmondás !!
" A szükség törvényt bont " :D

[ Szerkesztve ]

(#8474) eldoble válasza lemmy71 (#8471) üzenetére


eldoble
aktív tag

Pom-pom leylandihoz [link] jó lehet egy ilyen gép?

(#8475) draco31 válasza lemmy71 (#8471) üzenetére


draco31
veterán

Nagy sövényhez gondoltam, hogy nem évi 2x kell akkor kábelezni, stb, hanem egy ilyen kis izével 2-3 hetente nekimegyek.
De akkor marad a régi módszer.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8476) trialboj


trialboj
őstag

Hali,

Segítséget szeretnék kérni, van egy régi Briggs & Stratton kapálógép, amitől meg szeretnék szabadulni. A gond az hogy nem működik, én sosem használtam a szüleim dolgoztak vele, de 1 éve nem volt használva és most nem indul be. Van hozzá elég sok alkatrész, állítólag Mo volt gyártva. Nem ismerem a megnevezéseket, az a kerekes kiegészítő alkatrész soha az életben nem volt használva.
Itt vannak a képek, az érdekelne mennyi pénzt lehet kérni érte, már ha lehet.

Köszönöm a segítséget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#8477) H-Zol válasza trialboj (#8476) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezt így nehéz megmondani , biztos sokkal könnyebb eladni ha üzemelne, én is így jártam az enyémmel amikor megvettem , több évet ált és nem indult , ki vettem a gyújtó gyertyát és pár csepp benzint csepegtettem bele és elsőre indult de le is ált, utánna megint pár csepp és szépen járt a motorja !!
Pár évet használtam és azóta nállam áll már lassan 10 éve nem volt beinditva :D
Jofogáson néz szét az árak után [link]

(#8478) lemmy71 válasza trialboj (#8476) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem indul, ebben az állapotban 50 ezer ;)

(#8479) shteer válasza trialboj (#8476) üzenetére


shteer
titán

Szabadszentkirályi kapálógép, B&G motorral :K

..szerintem jónak tűnik

(#8480) modflow


modflow
veterán

Szerintetek ilyen idő esetén lehet lemosó permetezést csinálni a hétvégén?

(#8481) shteer válasza modflow (#8480) üzenetére


shteer
titán

Lehet, csináld meg késő délelőtt es hatásos lesz - de inkább vasárnap

..szerintem jónak tűnik

(#8482) modflow válasza shteer (#8481) üzenetére


modflow
veterán

Dolgozok, csak 16:00 után tudnám, szombaton semmikor. Én is vasárnap délelőttre gondoltam.
Köszi

(#8483) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok.

Sárgabarack fám metszésével vagyok gondban. Úgy néz ki, hogy a törzs után egy pontból válik ketté, de innentől kezdve csak nő hosszú hajtásokkal az égig és ennyi. Alapból olvastam, hogy nem jó, ha az ágak egy pontból indulnak, mert később is meghasadhat a fa. 2020-ban ültettem. Bíztam benne, hogy majd hajt még olyan ágakat, hogy tudjam alakítani, de nem tette. És a lényeg, hogy ezeknek az ágaknak mindig levágtam legalább a felét, de következő évben megint marha sokat nő felfelé egy szálon és ennyi. Nem növel oldal ágakat, nem próbálkozik mással. Ezzel ugye az a baj, hogy semmi tartása sincs a fának, csak a hosszú vékony vitorláznak a szélben. Sőt még a törzs is karózva van és kötéllel rögzítve, mert annak se stabil a tartása. Nem tudom, hogy mit csináljak vele. Hagyjam-e, hagy nőjön, vagy vágjam vissza megint, hogy tovább erősítsem a törzsét, vagy mást csináljak?
Arra is gondoltam már, hogy visszavágom suhángra aztán hátha utána jobb lesz, de félek, hogy belehal.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8484) lemmy71 válasza modflow (#8480) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet permetezni és kell is mert ha berobban a jó idő akkor lekésted. Én ma csináltam, rám is esteledett rendesen. Holnapra már csak a nagy diók vannak hátra és egy gyengébb Vegasol levél megcsapom a tujákat meg a többi bukszust is. Lényeg hogy permetezés után 6 - 8 óráig ne kapjon kiadós csapadékot.

(#8485) modflow válasza lemmy71 (#8484) üzenetére


modflow
veterán

De ha délután/este csinálom, az vizes lesz éjjel. Márpedig esténlént most újra -5, -6 fiók van, ráfagy a víz. Az nem gáz?
Nem félsz ettől?
Vasárnapig már csak nem lesz nagy változás, hogy lekéssem.

(#8486) lemmy71 válasza modflow (#8485) üzenetére


lemmy71
őstag

Én délen Gyulán lakom, itt -1 / -2 fokot jósolnak de az nem olyan vészes. Olajos rézkénnel dolgozom az elbírja ezt az időjárást. Az őszi lemosás a necces, főleg ha év végére hagyjuk, mert hosszabbak a mínuszok.
De ha félsz akkor várd meg a vasárnapot, utánna drasztikusan melegszik az idő. Nálam hétvégére virágba borulnak a kajszik, ezért nem vártam tovább a lemosó permetezéssel. Virágzás közben és után már más szerekkel kell kezelnek a fákat.

(#8487) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsi térfogat (kb 30cm x 1méter (hossz) x 50centi) befűtésére mit ajánlotok? A házban kb 18 fokot tartunk, ami kicsit hűvös a palántáknak sztem + később hűvös lesz a szobanövény-módban benntartott felnőtt növényeknek. A radiátorok és a napos télikert közötti állandó költöztetést meguntam+nem is vagyok mindíg otthon, amikor esedékes lenne. Az sem utolsó, ha az eszközt később 2-3 uolyan darab utánrendelésével nagyobb polc-asztalfűtésre fel tudnám használni.

Neten két eszköz jött szembe:
"tube/tubular heater" (ez esélyesebbnek tűnik, 1-2db, a növénykék alá applikálva):

És fűthető "szőnyeg":

A fentebbi "csöves" nekem szimpatikusabbnak tűnik, a felvett=leadott teljesítmény alapján esélyesen komolyabb fűtési képességei lehetnek amennyiben normálisan menedzseli az ember hova is jusson az a hő...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8488) vendingo válasza t72killer (#8487) üzenetére


vendingo
veterán

Használj olyan világítást, ami hőt ad le. Egyszerű, olcsó.
A megfelelő páratartalomról miként fogsz gondoskodni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8489) t72killer válasza vendingo (#8488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mmint hogyan adjak plusz párát nekik? (Mert ha még fűtök is a terükön, akkor még szárazabb lesz) szükség szerint víz a cseréptálcába, ami alatt/közv mellett ott a fűtés+föléjük fólia/ha nincs nap mylar. Egyelőre hol forró, hol hideg radiátoron ülnek, annál csak szolidabb lesz :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8490) ncc1701 válasza t72killer (#8487) üzenetére


ncc1701
veterán

Raklapra csináltam hasonló méretű inkubátort, és betettem a fóliába. 10cm eps az alja, teteje meg felhajtható fólia. Vettem 4db 20w-os talpmelegítőt, egy thermosztátot, amit 20 fokra állítottam. Amin meglepődtem, h a várt 80w helyett 220-al fűtenek. :) De pillanatok alatt felfűti.

(#8491) ncc1701 válasza vendingo (#8488) üzenetére


ncc1701
veterán

Pára lesz bent bőven, ha locsolja. Ez tapasztalat. :) Inkább arra kell figyelni, h ne legyen túl nedves a környezet, mert mohásodik a talaj.

(#8492) t72killer válasza ncc1701 (#8490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tökéletes, én is pont raklapból tervezek ügyeskedni :R . Csak ez kicsi lesz, szumma kb 8 raklapdeszkából (már szétkaptam).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8493) t72killer válasza vendingo (#8488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Re világítás: az éjszaka nagyrészében hagyom aludni a növényeket, és pont akkor van a legnagyobb hőigény. Tisztán melegítő infralámpa megoldás ugyan, de mivel a meleg mellett más haszna nincs, nemigazán hatékonyabb az egyebeknél (olajradiátor, fűtőcső, hőventi) ha azok nem a nagyvilágot melegítik a növény helyett.

Utóbbiról sokminent olvasni, paprikára ez a cikk igencsak furán 20 fok alatti számokat ír (nálunk már ahhoz is extra fűtést kell organizálni :() - saját fóliázós emlékeim szerint meg dögivel volt termés a nyári 35fokos kánikulában...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8494) ncc1701 válasza t72killer (#8493) üzenetére


ncc1701
veterán

Paprika nagy része nálunk fóliában van. Ok, nyáron nyitva vannak az ajtók, plusz letakarom árnyékolóval is, de 35 fok simán tud lenni.

(#8495) vendingo válasza t72killer (#8493) üzenetére


vendingo
veterán

Szerinted a természetben nem hűl le éjszaka a hőmérséklet?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8496) t72killer válasza ncc1701 (#8494) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan ez volt nálunk gyerekkoromban is :R Mi sároztuk a fóliát a legdurvább kánikulák idején. Nem tudom mennyi lehet az ideális, de nekem úgy rémlik, hogy a legmelegebb nyár vége felé jött a legtöbb termés.

#8495: A cseresznyepaprika közép+dél amerika trópusi részeiről származik, dunsztom sincs, hány fok van konkrétan az ős-élőhelyeiken éjszaka :F . Esőerdőben jellemzően nem szokott éjjel se 20 fok alá menni.
Nem a növények túléléséről van szó, hanem arról, hogy teremjenek is normális mennyiséget. Tegnap mértem talajhőfokot a fényfürdőzni kirakott palántáknál nappal: 16 fok... Nőnek-nőnek, de ha ez sokáig így marad, akkor csak leveleket termesztünk, az meg nem ez a növény ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8497) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek a kicsit homályos, por/festékvédelemre kitalált polietilén fóliácskák mennyire gyengítik a napfényt/egyéb megvilágítást? Benti melegen tartó sátornak nem pocsékolnám a kültéri fóliánkat, nem volt olcsó mulatság...

A lámpákat bedughatom alá, de a napot nehéz lesz - ki be takargatni meg nincs mindíg lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8498) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Jácinttal van valakinek tapasztalata? Nekem mintha fonnyadnának a levelei, pedig az elején szépen indult. Virágföldbe tettük, locsoljuk minden nap. Nem tudom, hogy túl kevés e a víz vagy túl sok. A virágföld olyan, mintha átfolyna rajta, a teteje mindig száraz. :S

Buliban hasznos! =]

(#8499) Prémvadász válasza t72killer (#8487) üzenetére


Prémvadász
tag

[link] Én ilyeneket használok ezzel a termosztáttal: [link]

Nem bűn a lustaság.

(#8500) Prémvadász válasza Prémvadász (#8499) üzenetére


Prémvadász
tag

[link] Javítom ezzel.

Nem bűn a lustaság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.