Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8200) üzenetére


H-Zol
senior tag

Igen, de röviden és velősen ki fejtem :D
Régen kevés munkával , kevesebbet termeltünk , egy két jól irányzott fujással , a raktárba is szépen elfért és a legfontosabb jó áron el lehetett adni a terményt !!
Na most rengeteg fujást igényel minden , sokkal több a termés , nehezebben a be hordása sokkal nagyobb raktár kell és nincs ára pláne most ezzel a zavaros világgal ülünk a gabonán mert ezzel az árakkal amik vannak partnak megy a szekér :W

(#8202) velizare válasza Stylewars_kp (#8190) üzenetére


velizare
nagyúr

nem konteónak hívnám, hanem inkább zéró összegű játszmának. a minél nagyobb hozam überel mindent, a nemesítések/kiválasztások során is. ez nyilván előbb-utóbb más tulajdonságok rovására megy. szóval mit tehet az egyszeri mezőgazdász? megteremti a növény számára ideális körülményeket.
de nyugi, előbb vagy utóbb majd engedélyezik itt is a génmódosított növényeket, és akkor majd el lehet engedni a permetezőt, vagy legalábbis kevésbé sűrűn kell majd kapkodni utána. de akkor majd másmiatt fogunk aggódni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8203) Stylewars_kp válasza velizare (#8202) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nincs gond a génkezelt kukoricával csak ne nőne két farka a malacnak.

(#8204) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8203) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jobb lessz a kocsonya :D
Viccet félre téve nem jó ez se így sem úgy !
De sajnos nekünk járni kell a táncot, ahogy diktálják !!

(#8205) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Benzinmotoros aprítóval van valakinek tapasztalata? Mennyire tartósak, mennyire bírják?
Ezeket nézegettem:
[link]
[link]
Szerintetek megéri? Esetleg van valakinek olcsóbb megoldása ág darálásra (komposztálásra)?

A segítséget előre is köszönöm. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8206) Stylewars_kp válasza Szevam (#8205) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mennyit lenne használva? Kiválasztott méretből ítélve nagyüzemre szánod, de azért rákérdek.

Hecht cuccok jók egyébként. Van nekem is pár darab.
Van egy noname ágdarálóm, de az lényegesen kisebb, kiskertbe elég amúgy a szezonális munkákra.

Kardántengely meghajtású traki van esetleg?

(#8207) Szevam válasza Stylewars_kp (#8206) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem nagyüzem, évente 1x a kb 15 - 18 fámnak metszett gallyait darálnám le és komposztálnám. kipróbáltam már olyat, ami nagyobb darabokra vágja, de ha nedves még, akkor alig képes elvágni. Én forgács méretűre darálnám a komposzthoz, de minél kevesebb munkával. Az aprítón kívül más nem jut eszembe, amivel lehetne rövid idő alatt végezni vele. :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8208) ncc1701 válasza Szevam (#8205) üzenetére


ncc1701
veterán

Próbálj vásárlás elött egy hasonlót kikölcsönözni. Azt nem kímélik, végig kapja az ívet, át tudod nézni. :)

(#8209) Panthera válasza Stylewars_kp (#8206) üzenetére


Panthera
őstag

Kardántengely meghajtású traki van esetleg?
Ha igen, mit javasolnál?

(#8210) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az aranyeső metszésével mennyit várják még? Most még korai, igaz?

(#8211) H-Zol válasza Brandynew (#8210) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én mindég nyár elején metszem de itt is úgy olvasom !!

Az aranyvessző metszése - erre érdemes figyelni
Az csak jót tesz neki, ha néhány évente visszametszünk párat a nagyobb, öregebb ágakból, így elegendő hely marad majd az új hajtásoknak. Mivel lombfakadás előtt virágzik, ne vele kezdjük a kerti metszést, hanem először gyönyörküdjünk a virágaiban, majd csak elvirágzás után metszük vissza. A dús virágzás feltétele, hogy minél több egyéves vessző legyen a bokron, ezért az elhanyagolt bokrok egyre gyérebben virágoznak.

(#8212) Stylewars_kp válasza Panthera (#8209) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Konkrét típust nem tudok ajánlani, csak tudom, hogy azok elég erősek. Jófogás/marketplacén szerintem lehet találni ilyeneket használtan, új ár szerintem horribilis lehet háztáji felhasználásra.

Ismerősömnek volt tz4k kistrakija, ahhoz volt kötve egy ilyen kardános daráló. Gyűjtötte a faluból a gallyakat meg elment házhoz is darálni vele, persze pénzért. Otthon pedig megetette a carborobottal. Így volt relatív olcsó, de munkaigényes fűtése.

(#8213) Brandynew válasza H-Zol (#8211) üzenetére


Brandynew
őstag

És ha nem érdekel a virágzás, akkor mehet már most, elég meleg van hozzá?

(#8214) H-Zol válasza Brandynew (#8213) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem akkor mehet , én is futó rózsát akarok metszeni , utánna a gyümölcs fákat a sárga és őszi barack kivételével !!

(#8215) Brandynew válasza H-Zol (#8214) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi :)

(#8216) Edorn


Edorn
aktív tag

Ilyesmit nem tudja valaki honnan lehetne rendelni házhozszállítással?

Itt már kifogytak belőle: [link]
Illetve van valakinek tapasztalata vele?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#8217) Rive válasza Edorn (#8216) üzenetére


Rive
veterán

A kevésbé úrias, viszont hagyományosabb 'tolikapa' néven több helyen és változatban is kapni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8218) H-Zol válasza Edorn (#8216) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt ilyen van [link] és mint ahogy "Rive" felhasználó is írja , ez már Tolikapa névre hallgat :D

(#8219) body007 válasza Edorn (#8216) üzenetére


body007
addikt

Ilyet se láttam még. Mik vannak! :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8220) Barret001 válasza H-Zol (#8218) üzenetére


Barret001
addikt

Kicsit bele gabalyodtak a nullákba :)

(#8221) Barret001 válasza body007 (#8219) üzenetére


Barret001
addikt

Valami középkori kínzóeszköz lehet.

(#8222) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
Ősszel ültettem kb 200 tő csodasovenyt a szomszedhoz..
Az normális hogy kb eddig semmi jele a fejlődésnek? Tavasszal le kéne vágom 15 centisre..de így h egy mm-t nem nőtt megkerdojelezodik bennem hogy egyáltalán fog e tavasszal novesnek indulni vagy kuka lett az egész 😵‍💫

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#8223) vendingo


vendingo
veterán

Szarvas ellen valami tipp? Kerítés nem akadály neki.
Ma kimentem a kertbe, egyik oszlop kidőlve, vadháló szétszaggatva, összes hajtás, rügy lerágva, ágyás benne a hagymával teljesen leamortizálva. 2 körtefa kuka, füge, gránátalma remélem túléli, a többi bokrot meg se néztem.
Ponthegesztett vadhálót összegyűrték, felső szálat el is szabták, rántották magukkal az oszlopot is. Én a 90 kilómmal ha akarnék se tudnék ekkora kárt okozni.
Csak sétálni voltam, semmi szerszám nem volt nálam, amennyire tudtam kipofoztam, a környéket összejárattam a kutyával, még én is megjelöltem a kerítés környékét, hátha ez visszatartja őket, bár már több kárt nem tudnának okozni, nullázták a kertet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8224) inf3rno válasza vendingo (#8223) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Puska, szögesdrót, villanypásztor talán működnek valamilyen szinten. Mi megpróbáltunk mindent ezeken kívül, de nem érdekli őket. A 3m-es kerítés megfogta őket, de inkább úgy tűnt, hogy lusták voltak lebontani, és átugrottak helyette a szomszédba, akinek alacsony a kerítése. Valószínűleg azóta kilőtték a csordát, de több, mint egy évig rágták szét a kertet.

Buliban hasznos! =]

(#8225) velizare válasza vendingo (#8223) üzenetére


velizare
nagyúr

jelentsd be a területileg illetékes vadásztársaságnál.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8226) H-Zol válasza velizare (#8225) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk is vannak ilyen gondok, hiába jelenti be az ember , azzal jönnek, hogy kerícsd be !!

(#8227) H-Zol válasza vendingo (#8223) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez durva :W olyan praktikákat halottam, hogy fodrászatból kérnek emberi hajat, azt szórják szét a kerítés mellett , meg olyat is hallottam, hogy a jó öreg Szokol rádiót ki tették de egy idő után megszokták és más más hejre költöztették de ezek csak ideiglenes megoldások , a villany pásztort is eltépik !!
Hosszú távú megoldás egy komoly kerítés !!

Ugyan ez a helyzet nállunk a mezőgazdaságban a napraforgóban a nyulakkal , képesek hektárakat ki enni :W

(#8228) velizare válasza H-Zol (#8226) üzenetére


velizare
nagyúr

de ez be van, szóval kiváncsi volnék, erre mit mondanak. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8229) H-Zol válasza velizare (#8228) üzenetére


H-Zol
senior tag

Végül is egy próbát meg ér , mert ezek le rombolták a kerítést !
Mostmár én is kiváncsi volnák :D

(#8230) vendingo


vendingo
veterán

Köszi a tippeket. Kerítés még 3 méteres magassággal se akadály a szarvasnak.
A vadásztársaságnak felesleges jelenteni, nem tudnak mit tenni ellene. Húzok a kerítés fölé egy drótot, max teszek rá szines szalagokat, vagy sörösdobozokat, hátha visszatartja őket. Abban bízom, hogy tavasszal gyakrabban járnak a kertekbe, és akkor elkerülik a környéket. Én is 2-3 naponta járok ki a kutyával, amikor van mit tenni.
Ez lett volna az első teljes évem a kertbe, végre lettek volna tavalyi ültetésből termések, de kezdhetem közel nulláról.
Most kicsit félve vágok bele az idei szezonba, tavalyhoz képest sok veteménnyel, sok friss ültetéssel kezdeném az évet. Nem az anyagi kár bosszant, hanem az elvesztegetett idő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8231) H-Zol válasza Barret001 (#8220) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezt én szinte a semmiből össze hoznám, de a nullák sajnos mindenhol szaporodnak !!

(#8232) Brandynew válasza H-Zol (#8227) üzenetére


Brandynew
őstag

Irtsuk ki az összes állatot, és legyen minden terület az emberé! Már így is túl sokat, túl sokáig hagytunk meg nekik. Mit akarnak az emberek területén, ami jogosan az embereké?

[ Szerkesztve ]

(#8233) H-Zol válasza vendingo (#8230) üzenetére


H-Zol
senior tag

Még azt elfelejtettem írni, mi a nyulak ellen amikor permeteztük a napraforgót tettünk bele olcsó kölni vizet, őblitőt , mindegy csak jó szagos legyen , egy pár nap távol tartotta őket de ott ugye nagy a terület!!
Próbáld meg e kerítés mentét be szagosítani , biztos nem szeretik !

(#8234) H-Zol válasza Brandynew (#8232) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha én nem vagyok állat barát akkor senki , én nem irtani akarom őket, hanem egy kicsit megfékezni :K
Mi csak a napraforgóba vagyunk bajba a vadnyulakkal ameddig kicsi de utánna már nem csinál benne kárt, de addig ha nem figyelünk oda akar 40-50% kos kárt is okoznak , de azért mert itt erre egyre kevesebben vetnek miattuk és a száraz tavaszok miatt le rágja és onnan jut egy kis vízhez, nem eszi meg hanem megy szálról szálra és le harapja , de egy kis odafigyeléssel meg lehet menteni és megmarad a forgó is meg a nyúl is :D

(#8235) ncc1701 válasza H-Zol (#8234) üzenetére


ncc1701
veterán

Szarvast, ilyesmit úgysem tudod megállíani akármi drót kerítéssel. Ha 3m magas zsalukő-beton kerítést építesz körbe, azzal igen, de ott is tartani kell a lefele 1m beton alapot.
Börzsönyligeten nézegettünk nyaralókat, ott beszéltünk helyiekkel, ők azt mondták, h kb mindennel próbálkoztak, de a szarvas-vaddisznó mindenhol bemegy. A vaddisznó simán kerítés alatt is akár.

(#8236) vendingo válasza ncc1701 (#8235) üzenetére


vendingo
veterán

Szoktam járni nagyvad hajtásra. 3 méteres kerítést átugrották a szarvasok. Ha nem látom nem hiszem el.
Már biztosra vettük, hogy meglesznek, erre beugrottak egy szarvasok miatt 3 méteres kerítéssel bekerített csemetésbe.
Bízok a gyakoribb kutyás razziákba, hátha visszatartja őket. Bár nem értem a szarvasokat se, mert több energiát égettek el a bejutással, mint amennyit nyertek a növényeim lezabálásával.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8237) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok,
Lehet valahonnan zsákosan termőföldet rendelni? Magaságyásaimat kéne megtöltenem és csak virágföldet és hasonlókat látok zsákosan.

(#8238) ncc1701 válasza dkaro (#8237) üzenetére


ncc1701
veterán

A kerttv-s srác valamelyik videojában zsákban hozatta ki a komposztot. Ez az.

[ Szerkesztve ]

(#8239) dkaro válasza ncc1701 (#8238) üzenetére


dkaro
őstag

Köszi, komposztot tudok több helyről is rendelni de szerintem csak ezzel feltölteni az ágyást az túlzás. Sima rostált termőföldre gondoltam.

(#8240) vendingo válasza dkaro (#8239) üzenetére


vendingo
veterán

Helyileg merre vagy?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8241) H-Zol válasza dkaro (#8239) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hát a termőföld az nagyon nehéz , nagy a súlya , szerintem nem árulnak !!
Itt helyileg ki mennek az emberek kocsival, vagy kis utánfutóval a földek mellé, erdő sávokhoz, gyepes terűletre ott vakond durást szednek !
Szerintem ezen az úton indulj el, vagy beszélsz valamelyik földes gazdával és kérsz tőle egy kis földet!

(#8242) Brandynew válasza dkaro (#8237) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Nem tudom, mennyi földre lenne szükséged, de szerintem teljesen jó magaságyásba egy általános virágföld, némi szerves táppal összekeverve. Az OBI-ban van 22 Ft/liter áron, az nem rossz ár. Sokszor, amit termőföld címszó alatt szállítanak, az az épületek bontása után hátramaradt rossz minőségű föld, összekeverve komposzttal, hogy jobban mutasson. Vagy szétvegyszerezett szántőföldekről származó, tele gyommagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8243) Dorian válasza Brandynew (#8242) üzenetére


Dorian
félisten

Olcsó virágföld ilyesmire nem alkalmas, mert full tőzeges, a vizet semennyire sem tartja meg.
Tapasztalatból beszélek, beszoptam már ezzel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8244) dkaro


dkaro
őstag

Köszi a válaszokat. Százhalombattán vagyok helyileg és szerintem olyan fél m3 föld kéne a magaságyásokba. Tavaly utcában volt ásás és onnan tarháltam de ugye utcán nem akarok nekiállni gödröket ásni :D
Retek, répa és paradicsom menne a magaságyásokba és vmiért úgy érzem ha csak ilyen nagyon tőzeges földdel tölteném fel az nem biztos hogy jó.
Az eddig ágyásokat rétegeztem, alul ágat rá vágott fű majd arra ment a sima föld amit trágyávalés komposzttal kevertem és atetejére ment OBIs paradicsom föld.

(#8245) bringasisti


bringasisti
őstag

Szerintetek egy lemosó permetezés ilyen időjárás esetén mikor ésszerű?

BENEFON DELTA--------N8

(#8246) ncc1701 válasza bringasisti (#8245) üzenetére


ncc1701
veterán

Bármikor 5 fok felett, amikor nem mossa le 1 napig az eső.

(#8247) H-Zol válasza bringasisti (#8245) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mikor végezzük el a lemosó permetezést?
Nagyon fontos a tavaszi kezelés jó időzítése, ezért arra mindenképpen ügyelni kell, hogy a lemosó permetezés a rügypattanáshoz lehető legközelebbi időpontban történjen, mert a telelőhelyekről lassacskán előjövő kártevők és az éledő kórokozók ilyenkor a legsérülékenyebbek.

Ezt ki másoltam :D régen így volt de most az időjárás sem a régi , de szerintem még várni kell a jövő hétre is mutat meg északai fagyokat !!

(#8248) Rive válasza dkaro (#8239) üzenetére


Rive
veterán

A helyi fuvarosokat és konténereseket kérdezd.
Fél köbméter nyilván nem tétel nekik, de valszeg tudnak valami tippet adni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8249) noorbertt válasza dkaro (#8244) üzenetére


noorbertt
őstag

Érden van komposztelep. Nézz el oda,hátha

(#8250) bringasisti


bringasisti
őstag

Mindenkinek köszönöm

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.