Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) inf3rno válasza vendingo (#7035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Duna, Tisza.

Buliban hasznos! =]

(#7052) inf3rno válasza Dorian (#7039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Plusz állandó talaj takarás.

Buliban hasznos! =]

(#7053) inf3rno válasza Brandynew (#7042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oda szerintem fák kellenek, azok mélyebbről is felhozzák a vizet és tudnak párologtatni ilyenkor is.

Buliban hasznos! =]

(#7054) inf3rno válasza Szevam (#7046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is hazajöttem a menta teljesen padlón volt 3 nap után. Kapott egy liter vizet, és egy óra alatt teljesen magához tért. Nem tudom mi lesz, ha egy hétre megyek el, azt hiszem akkor inkább árnyékba rakom.

Buliban hasznos! =]

(#7055) inf3rno válasza Dorian (#7048) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gomba nagyobb részt a talajból jön, amikor felveri az eső a növényre, legalábbis ezt mondják.

Buliban hasznos! =]

(#7056) Barret001 válasza inf3rno (#7054) üzenetére


Barret001
addikt

Lassan már mindent árnyékba kell tenni.Van pár eper tövem virágcserépben.Árnyékba tettem őket,megtáltosodtak! Fele víz kell a locsolásukhoz.Sajnos alig van vizem,ez is számít.

(#7057) Rive válasza Barret001 (#7056) üzenetére


Rive
veterán

Hát, ugye nem véletlen használnak kertészetek klf. árnyékoló hálókat ilyen időkben...

Gond persze, hogy ez biz' műanyag, és néhány év alatt szétfoszlik...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7058) vendingo válasza inf3rno (#7051) üzenetére


vendingo
veterán

Jelenleg a dunába se nagyon van már víz, alacsony a vízállás. Gondolom tisza se sokkal jobb.
Éghajlatváltozás van, nincs mit tenni. Se nyáron, se télen nincs csapadék. Ősszel kivágjuk a szőlő nagy részét, mediterrán gyümölcstermők lesznek helyette.
Még a nyáron előrendelem a növényeket, jövőre tervezem a telepítést.
Tarthatatlan ez a rengeteg öntözés a kertben, telken, pincénél. A citrusokat agyagos talajba ültettem, az még ebben a kánikulában is tartja a vizet, a műanyag cserepeket pedig kerámiára cserélem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7059) Dorian válasza Rive (#7057) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem a ház kelet-délkeleti oldalán van a veteményes, kettős érzéseim vannak. Talán jobb, hogy így nem olyan erős a napsugárzás, de a paradicsom, paprika még csak most kezdett érni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7060) inf3rno válasza vendingo (#7058) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor mindmeghalunk!!! :DDD
Narancson én is gondolkodok, de túl hideg a tél még mindig szerintem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7061) Szevam válasza vendingo (#7058) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Milyen mediterrán gyümölcs ajánlott, ami a jelenlegi időjárásunkat bírja?

1. Füge
2. Datolyaszilva
3. Gránát alma (ez már nem olyan jó, mert nem tud megérni rendesen = baromi savanyú, csak citrompótlásra alkalmas)
4.???
.
.
.
?

Ki mit tud mi van még?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7062) inf3rno válasza Szevam (#7061) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én megpróbálom a gránátalmát déli lejtőn.

Buliban hasznos! =]

(#7063) vendingo válasza inf3rno (#7060) üzenetére


vendingo
veterán

Teleltetni kell 0-10 fok között.

Szevam: gránátalma is beérik, normális nemes fajtát kell venni, nem a bolti magból kell nevelgetni. Pl üzbég, salavatski.
Pawpaw, olajfa, kiwi, homokrövis?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7064) Szevam válasza vendingo (#7063) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A pawpawnak milyen íze van?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7065) inf3rno válasza vendingo (#7063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olajfából mi az, ami bírja a telet? Vagy hol laksz melyik országrészben? Más dolog az üvegház, meg a teleltetés, és más kiültetni a kertbe... A kiwi nálunk nem bírta öntözés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7066) body007 válasza Szevam (#7064) üzenetére


body007
addikt

Hát pawpaw íze :D

Termés:A gyümölcs 4 hét alatt érik be, augusztus közepétől októberig, ez függ a különböző tényezőktől. Éretten puha és könnyen leszedhető és jellegzetes finom illata van. Az érett gyümölcs kívülről világos-zöld, gyakran láthatóak rajta feketés foltok, de ezek nem befolyásolják az ízét és a fogyaszthatóságát. Az érett gyümölcs húsa sárga, krémes, kellemes ízű és illatú és nagyon tápláló. Ha kissé tovább hagyjuk érni, kívülről barnás színű lesz és az íze karamellesen kesernyéssé válik. A nem teljesen éretten leszedett gyümölcsök íze élvezhetetlen, de 1-2 hét alatt utóérik, fogyaszthatóvá válik. Jelenleg az elsődleges felhasználás a friss fogyasztás. Az érett gyümölcs nagyon törékeny (romlandó), szobahőmérsékleten 2-3 napig, de hűtőben 3 hétig eltartható. Összegezve elmondhatjuk, hogy ez egy nagyon finom gyümölcs, trópusi ízzel, mely nem hasonlítható egyetlen mérsékeltövi gyümölcshöz sem. Vigyázzunk, mert a sok termés alatt letörhetnek az ágak !

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7067) vendingo válasza inf3rno (#7065) üzenetére


vendingo
veterán

Olajfa itthonra.
Én itthon cserépben nevelek. Somlón van egy szőlőnk, oda szeretnék olajfa "ültetvényt". Jó fekvésű délnyugati oldal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7068) inf3rno válasza vendingo (#7067) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz!

Buliban hasznos! =]

(#7069) Rive


Rive
veterán

Hát, nem tudom. Én nem tudom, mernék-e mediterránból ilyen bátran válogatni így előre :( Száraz kontinentális realistábbnak érzik :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7070) inf3rno válasza vendingo (#7067) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem nincs most nagy készlet belőlük. Ez viszont jónak tűnik, teszek egy próbát vele. [link]

Buliban hasznos! =]

(#7071) vendingo válasza inf3rno (#7070) üzenetére


vendingo
veterán

Mouflal-ra várok. Abból vennék 6-10 darabot, meg hozzá porzót.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7072) Brandynew válasza Szevam (#7061) üzenetére


Brandynew
őstag

Nálam csak füge van ezek közül. A babérfám mellett kb. az egyetlen növényem, amin nem látszik a halódás. Nagyon vicces, minden sárga, száraz körülötte, a nagyobb fák levelei is szomorúak, ez meg majd kicsattan és hozza a leveleket folyamatosan.

Úgy látszik ezt kell, olyan helyekről választani növényeket, ahol mindig is olyan időjárás volt, mint mostanában Magyarországon. Semmi barack, cseresznye, paradicsom meg paprika. Datolyát fogunk enni fügével és olívabogyóval.

[ Szerkesztve ]

(#7073) body007 válasza inf3rno (#7070) üzenetére


body007
addikt

Én se bírtam magammal:

:B

Jah, és mindjárt hívott az eladó. Elbeszélgettünk a nevelésről, kiültetésről. Segítőkész volt nagyon :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7074) inf3rno válasza body007 (#7073) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A granatalmat nem is neztem, abbol is lesz 4 meg olajfabol is. Arra figyelj, hogy ilyenkor minden nap ontozni kell szinte. En nem tudom meg hogyan oldom meg, jovo het nyaralas, de azert megrendelem most, aztan maximum megbeszelem, hogy kesobb hozzak ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7075) inf3rno válasza Brandynew (#7072) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem jo, en mindet szeretem. A barack is jo lesz, ha tovabb enyhul a tel.

Buliban hasznos! =]

(#7076) body007 válasza inf3rno (#7074) üzenetére


body007
addikt

Pont ez a gond nálam is. Szerdán irány Hollandia, hétfőn jövünk - a növények meg szintén szerdán jönnek. Melóhelyre rendeltem (mindent oda rendelek) megkérem kollegákat locsolgassák őket :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7077) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

lenne egy kert-el kapcsolatos kerdesem. terelvalaszto orokzold sovenyt keresnek kerites melle. alacsony/keves gondozasi igenyut. jelenleg tuja fak vannak, de eleg magasra nonek[5-6]m es bar a tetejuk szep zold&suru, nekem alul kellene( 1-2m magassagig) hogy elvalassza a teret. alul meg lassan annyira ritka hogy siman atlatni rajta mikozbe a torzse vagy 50cm vastag..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7078) Szevam válasza dellfanboy (#7077) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem Télizöld fagyalom van.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7079) Viperator


Viperator
őstag

[link]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7080) velizare válasza vendingo (#7063) üzenetére


velizare
nagyúr

kiwi nem mediterrán, hanem mérsékelt égövi növény. nálunk nagyon jól megvan, köszöni szépen. persze öntözni kell ezt is ebben a hőségben, de a fagyot is bírja. a napos helyeket nem nagyon szereti, inkább a félárnyékot kedveli.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7081) inf3rno válasza velizare (#7080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kiwiből a sárgát tudom ajánlani, sokkal jobb aszalva, mint a zöld.

Láttam az olajfás oldalon, hogy lehet venni pisztáciát is.

Buliban hasznos! =]

(#7082) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ALDI-s Ferrex magasnyomású mosóról van valakinek véleménye? 23-ért nem tűnik rossznak.

(#7083) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Többször volt már topic téma régebben, de hátha van frissebb infoja valakinek.
Szeptember körül szeretném elrendezni a kertet. Ehhez az első lépés fúrt kút ásatása és az öntöző rendszer csövezéseinek letétele.
Ezzel kapcsolatban a gardena-s mygarden-en kívül van másik jól használható tervező ami megmondja hogy adott területre milyen anyagszükségletem lesz, mit vásároljak?

Magam szeretném csinálni, fontos lenne hogy a locsoló fejek mérete, elrendezése, a szivattyútól való öntözési körök és hasonlók jók legyenek..

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#7084) Dorian


Dorian
félisten

A házfalhoz közel ültetett fügefát szeretném kordonozni, ehhez oszlop-gerenda támrendszert építeni. Füge ágai elég erősek, szóval huzal, meg vékony bambuszrúd ilyesmire felejtős, ácsot nem tudok szerezni, de lakatost igen. Szóval vékony fémrudakkal oldanám meg a dolgot.
Viszont nem tudom, mennyire gáz, ha a naptól felforrósodott fémhez lesznek kötözve az ágai.
Véleményetek mi erről?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7085) Szilágyi84 válasza Dorian (#7084) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Tavaly 20 tő paradicsom ilyen fém 180-as spirálhoz volt kötve futtatva annak nem lett baja tőle ,de a füge passz.

(#7086) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Amikor egy fürtön nem egyszerre érnek a kis paradicsomok, akkor megszoktátok várni, hogy mind megérjen és egyben veszitek le vagy egyenként amint elég piros? Tudom, hogy hülye kérdés de nem tudom a választ. :D

(#7087) vendingo


vendingo
veterán

Aki rendelt olajfát, az megkapta már? Ha igen, dobnátok képet, hogy mekkorát küldtek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7088) Barret001 válasza dkaro (#7086) üzenetére


Barret001
addikt

Hülye kérdés...Minek leszedni az éretlent?

(#7089) Szevam válasza Barret001 (#7088) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem a kolléga nem akarja leszedni az éretlent, legalább is ilyet nem írt.

#7086dkaro: Én folyamatosan szedem, mert így akkor a növény jobban tud foglalkozni a többivel. A táperőt nem viszik így a pirosak. Sőt még a narancssárgát is leszedem emiatt, mert a tálcán is meg tud érni magában pár nap alatt.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7090) Rive válasza Szevam (#7089) üzenetére


Rive
veterán

Sőt még a narancssárgát is leszedem emiatt, mert a tálcán is meg tud érni magában pár nap alatt.

Hát, csak ugye annak a bolti zöldség-gyümölcsre vonatkozó tápérték-csökkenésnek (amit a termőföld kimerülésére szokás manapság fogni) az egyik legnagyobb valódi oka az éretlen ( => kevés veszteséggel szállítható) állapotban leszedett termény utólagos érlelése ;] :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7091) Rive válasza dkaro (#7086) üzenetére


Rive
veterán

Amit a boltban fürtös paradicsomot kapsz szép, teljes fürtökben, az leginkább olyan fajta, amit kifejezetten bolti árusításra, éretlenül leszedésre, utólagos érlelésre 'nemesítettek'.
Házi termelésben olyan egyszerre érős csicsa fürtöket igen nehéz csinálni, normál paradicsomból :N

Örülj neki, hogy nem olyanod van és nyugodtan szedegesd, ami már könnyen lejön :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7092) Dorian válasza dkaro (#7086) üzenetére


Dorian
félisten

Így érik normálisan. Én mindig annyit szedek le a már érett tetejéből, amennyit éppen megeszünk. Persze figyelek, hogy túléretten már ne hagyjam rajta.
Most éppen bozótharcot vívok a paradicsommal. Annyi levele van, h sok termést teljesen eltakar, meg ikresedik a szára (nem hónalj-hajtás, hanem maga a szár válik ketté), meg csomónál a termőfürt végén új ág képződik és az nő tovább...
Már nő minden jobbra-balra, megőrülök...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7093) Dorian


Dorian
félisten

Mutattam már az evolúció legújabb lépését, a dinyburkát? ;]
Valami keresztbeporzással jöhetett létre egy sima uborkán, kíváncsi vagyok mi lesz belőle :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7094) Barret001 válasza Dorian (#7092) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is ilyen,már amelyik jól érzi magát...Van rajta bőven beteg is,meg sok-sok zöld.

(#7095) Szevam válasza Rive (#7090) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hát...ez most új volt.... vagyis nem, de most összeértek a szálak.
Köszi, átgondolom a szedést :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7096) Brandynew válasza Dorian (#7093) üzenetére


Brandynew
őstag

Tuti nem sárgadinnye mag került a levesbe? Úgy néz ki.

(#7097) Dorian válasza Brandynew (#7096) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom, h úgy néz ki, de erről a konkrét növényről eddig uborkákat szedtem-ettem.
Benne leszek a tévében :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7098) Barret001 válasza Szevam (#7095) üzenetére


Barret001
addikt

A napraforgót is lepermetezik érés gyorsítóval aratás előtt.Hogy egyszerre le lehessen az egészet aratni.A magyüzemben ez megszokott művelet. Az érett gyümölcs nehezen szállítható,de megoldják. féléretten kell leszedni,sok időt nyernek vele.Aztán már csak az egyszerre érést kell megoldani,és mehet a polcra.

(#7099) Rive válasza Szevam (#7095) üzenetére


Rive
veterán

1-2 nap nem a világ
Amiről nagyüzemben/nagyáruházban szó van, az 5-10 nap, még közönséges termények esetén is
És ne érdekeljen, hogy a banánnal mit meg nem csinálnak :P

Hol van az már, hogy a hajnalban szedett málnát délben tálalni kellett... Most olyan bogyókat termesztenek, hogy fél kontinensen keresztülmegy 'minőségromlás nélkül', egy hét alatt :U

És mindeközben - a közember számára még mindig ez a kor az, amikor a legtöbb és legváltozatosabb az elérhető tápérték, mégis mindenki a mesterséges pótlásra esküszik... :W

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7100) Szevam válasza Barret001 (#7098) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A napraforgó történetét ismertem. Hasonló a borsóé is, amit vetőmagnak szánnak. :K

A gyümölcs-zöldségekkel nem vagyok tisztában, hogy pontosan mit művelne velük.

#7099Rive: 10.-es (11.-es?) szerveskémia könyvemre emlékszem, hogy benne volt a metanolnál a banán. Azzal kenik és mire külföldről megérkezik, már be is érett. Sajnálom, hogy ilyen, pedig szeretem. :(
Hú, olyan málnatöveket kaptam a szomszédtól, hogy hihetetlen. Nagy szemű (hosszúkás), húsos, ízes és édes (nem lédús). Még fehéren is édes. Azt, ha leszedtük éretten, bírta még 3-4 napig is. Nagyobb mennyiségű fogyasztása esetén bepirult az arcom is (azaz normális tápértéke van és vitamindús szerintem). Amit pedig a boltban vettünk (akár tő akár gyümölcs), az inkább savanyú, lédús és néha ízes néha nem.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.