Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Orlin válasza Chris0321 (#8950) üzenetére


Orlin
addikt

Mekkorára nőnek?
H-Zol!A bal sarokban az a kémény?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8952) Chris0321 válasza Orlin (#8951) üzenetére


Chris0321
addikt

Van ahol 5-10 métert írnak, van ahol 6-8-at. A mi fánk nem tudom hány méter magas lehet.

(#8953) shteer válasza Chris0321 (#8950) üzenetére


shteer
titán

Ház mellé (déli oldal) 5m-re én is ültettem 3-at - remélem ilyen szép lapos lesz a tetejük - napelemet már nem árnyékolhat

..szerintem jónak tűnik

(#8954) Chris0321 válasza shteer (#8953) üzenetére


Chris0321
addikt

Tudtommal ezek a fák így nőnek. Mi csak az alsó ágakat vágtuk le, hogy a kocsival elférjek alatta.

(#8955) Orlin


Orlin
addikt

Most nézegettem a barackot és a szilvát.
Elég sok virág barnult meg. :(
Gondolom ez a fagyás hatása már.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8956) shteer válasza Orlin (#8955) üzenetére


shteer
titán

Az. Nálam a szilva ~50%-os kárt szenvedett.

..szerintem jónak tűnik

(#8957) Orlin válasza shteer (#8956) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam az alsó ágakon barnább a levél.Érdekes...
Próbáltam a fagyos hajnalban a permetezést,lehet sokat nem ért.
A szomszédban szinte az egész cseresznyefa barna lett.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8958) inf3rno válasza shteer (#8956) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem érdemes szerintem semmit metszeni, mert úgyis a termés felét elviszi valami. Legalábbis az elmúlt 10 év tapasztalata ez. Inkább korona alakítás, ilyesmi, amiket nagy ritkán érdemes meglépni, de amúgy jobb hagyni a fát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8959) t72killer válasza H-Zol (#8949) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi :R. Én valami gombára gyanakszok, de olvasgatok a témában még. Hálistennek csak egy növényke érintett, külön is teszem a többitől.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8960) ncc1701 válasza t72killer (#8959) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha leveszed a levelet, és elviszed egy mezőgazdász boltba, ott lehet tudnak segíteni.

(#8961) H-Zol válasza Chris0321 (#8950) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem bírtam messzebb tenni , mert ott van a bejáró , de így is jó [kép] annyi, hogy fel oldalgósra metszettem , majd le fotózom ha leveles lessz , nagyon szép !!
A tiéd is szép :K

(#8962) H-Zol válasza Orlin (#8955) üzenetére


H-Zol
senior tag

Délután én is ki mentem a kertbe , a múltkor dicsekedtem, hogy nem nagy a fagy károm de most vissza vonom :W
Így rá nézése olyan 40-50 % elfagyott a kajszínból az őszi barack az jobban bírta ott is van de ott eleve sokat hagytam, meg így is kell zöld ritkítást csináljak, hogy ne aprósodjon el !!
A többi megvan szilva most virágzik, a cseresznye is kezd egy egy körte de nem mind és az alma is ezután fog virágozni !!

(#8963) t72killer válasza ncc1701 (#8960) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 50km-en belüliek bénák, de elvileg van paradicsomolós ismerős a közelben, hátha ismeri :R.

Ahogy nézem az érintett levél sárga is, ezekszt úgy néz ki alapból magnéziumhiánya van.

Meg is van, pontosan ilyen az enyém is. Pedig ez a példány nem is kapott túl kevés virágföldet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8964) H-Zol válasza t72killer (#8963) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha te be azonosítottad, hogy magnézium hiánya van akkor ezt [link] olvasd el , nekem két éve egy őszi barack fám lett magnézium hiányos , permeteztem is és a földbe a gyökerénél is ástam a földbe és azóta nincs tünet !!

(#8965) t72killer válasza t72killer (#8963) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly is előjött ugyanez, szintén virágföldbe (másik fajtába) ültetett paradicsomnál. A második link azt írja, hogy lehet savas a talaj, beszerzek valami talajban is működő pH-mérőt (szégyen, hogy több mint egy évtizedig a munkám része volt a pH-méricskélés, de saját eszközt sose vettem :DDD

#8964: iigenigen, a keserűsó tömény magnézium :K. Átnézegetem még az elemhiányosdit, tavaly ha jól rémlik, miután kiültettem őket, csupa fekete lett a levelük és vagy 2 hétbe került, mire rendbejöttek (maguktól). Kép nincs, az lehet valami gombaféle volt, amit a lassan erősödő UV lepucolt hálistennek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8966) H-Zol válasza inf3rno (#8958) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én már egy pár éve így csinálom , az őszi baracknál van probléma mert utánna kézzel kell le szedegetni, hogy ne legyenek aprók , de 2 nagy fám van és 3 kicsi , úgyhogy az se gond , az almát azt metszem pláne a Goldent mert az be tud teremni sok kis apró almát :D de ő majd ezután fog virágozni , ott már a fagy nem rúg labdába !!

(#8967) Stylewars_kp válasza Chris0321 (#8939) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Locsolás kevés neki. Sajnos gombásodásra érzékenyek a tuják.

(#8968) Dorian


Dorian
félisten

Magam is meglepődtem, de úgy tűnik, nálam nem fagyott el egyik fa sem. Pedig mindhárom cseresznyét fővirágzásban érte, az őszbarackot is már felében. Ami elfagyott, az a babarózsa.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8969) Chris0321 válasza Stylewars_kp (#8967) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, sajnos észrevettem. A régi több éves már 2 méteres tujának semmi baja, amit az utóbbi két évben próbáltunk volna ültetni annak meg egy része folyamatosan tönkremegy.

(#8970) OPiiPO válasza Stylewars_kp (#8967) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, részemről már nem telepítek új tuját, tiszafa vagy leylandi ciprus lett helyette

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8971) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#8967) üzenetére


lemmy71
őstag

Évi 2 - 3 alkalommal megfújom bordóilével, néha adok hozzá egy kevés wuxalt és semmi gondom a gombásodással. Volt olyan tujám ami szinte csontig lebarnúlt, próbának adtam neki ősszel és tavasszal egy rezoxikloridos permetet és gyönyörűen vissza zöldűlt. Persze nem árt ha kapnak évi egyszer valami komplex műtrágyát is.

(#8972) Dorian


Dorian
félisten

Szemerkélő eső után - tehát ha kicsit nedves a fa - van értelme permetezni gomba ellen? (gyümölcsfákat Topas-szal)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8973) lemmy71 válasza Dorian (#8972) üzenetére


lemmy71
őstag

Várd meg még megszárad.
Én szerdára tervezem a permetezést, akkorra már jó időt jósolnak és a csütörtök is csapadék mentesnek ígérkezik.

Én még várnék azzal a topas -l, virágzás után chorus hasznalnék. Almák esetén kövérnek hozzá egy kis thiovit jet -t, bár még nálam nem virágoznak az almák. Thopast inkább a gyümölcs kezdemények megjelenésekor adnánk egy kis felszívódó rovarölővel megspékelve.

[ Szerkesztve ]

(#8974) Dorian válasza lemmy71 (#8973) üzenetére


Dorian
félisten

Keddig vagyok csak itthon. És keddre is mondanak esőt, cs-p-sz pedig nagyon sok esőt.
Ha töményebbre keverem az nem segít?

Ez a szer van csak itthon, ezt tudom használni. Gazdaboltban ezt ajánlották mindenre.
Cseresznyéket és őszibarackot már 8-10 napja megfújtam vele, akkor voltak fele-virágzásban.
Meggy most kezd virágozni, alma még csak virágokat készül bontani.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8975) Dorian válasza Dorian (#8974) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy akkor várhat még a meggy egy kicsit amíg az alma is nem virágzik, és akkor fújjam meg őket (+ a cserkókat másodjára) Chorus-szal? És ha kezdenek levirágozni, akkor a Topas + Mospilan?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8976) lemmy71 válasza Dorian (#8974) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha még csak most kezd virágozni akkor várjál vele. Amúgy is a virágzás vegefelé érdemes permetezni, legalább is én így csinálom és chorus olyankor a legjobb szerintem. Ez nem bántja a méheket sem:N

(#8977) lemmy71


lemmy71
őstag

Nekem ezt mutatja a hétre, persze ez nincs kőbevéve. Ha szerda késő délután megtudom fújni és 6 - 8 óráig nem kap kiadás esőt, akkor hatásos a vegyszerezés.

(#8978) t72killer válasza t72killer (#8965) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, keserűsó (nálunk Epsom salt-nak hívják) berendelve, 4 kilós zacskóban jön, elég lesz pár évig😅 (durván drágábbak a kisebb csomagok, divatmajom fajták meg rá se írják mennyi benne a magnézium). Plusz lőttem egy óccó pH-mérőt is, nehogymár az legyen a baja - bár meredek lenne...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8979) Stylewars_kp válasza t72killer (#8978) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Imádja a gyep!

(#8980) H-Zol válasza t72killer (#8978) üzenetére


H-Zol
senior tag

A régi öregek csinálták a keserű só kúrát , nagyanyám még csinálta , havonta egy nap volt rá szánva , akkor ithon maradt !! Egy púpos evőkanál két deci vízben , és ki tisztította a beleket !! Banális balesetben halt meg 87 évesen !!
Szerintem sokan nem is halottak a keserű sóról :D

(#8981) lemmy71 válasza H-Zol (#8980) üzenetére


lemmy71
őstag

Én inkább maradok a házi barackpálinkával :DDD

(#8982) OPiiPO válasza H-Zol (#8980) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mielőtt ezt elkezded ezerrel hirdetni mint követendő életmód, azért nézz utána a bélflórának, mi a szerepe, és mi történik ha kihal :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8983) Rive válasza H-Zol (#8980) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem sokan nem is halottak a keserű sóról

Szerencsére :U

Amúgy manapság divatos csodaszer megint, ami mindent (is) gyógyít, mint az ecet vagy a pálinka - fene tudja,miért mégis az orvos- és a táplálkozástudomány tudta feltolni a várható élettartamot néhány évtizeddel, nem a népi mindenféle :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8984) H-Zol válasza lemmy71 (#8981) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is , habár most barack nem sok lessz , de lessz körte :D

(#8985) H-Zol válasza OPiiPO (#8982) üzenetére


H-Zol
senior tag

Eszem ágában sem volt hirdetni :N csak azt írtam le amit láttam !!
Azért régen másképp táplálkoztak , más volt a táplálék is de ebbe most itt ne menjünk bele !
Remélem azért senki nem esik neki, azért amit írtam , én se foglalkozok vele !!

(#8986) OPiiPO válasza H-Zol (#8985) üzenetére


OPiiPO
addikt

rendben :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8987) H-Zol válasza Rive (#8983) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az internet tele van csoda szerekkel, és az a baj , hogy sok tudatlan embert megvezetnek velük , és még rosszat is csinálnak !!
Olyan bődületes dolgokat szoktam én is olvasni, videón nézni , de ez van , sajnos itt mindent el lehet adni !!

(#8988) H-Zol


H-Zol
senior tag

Mező téma , ma este felé ki mentem az egyik repce táblánkhoz , egyhelyben áll mint a Samu nadrágja :D [kép] [kép]
Idáig fázott, kicsit stresszes is , de mostmár jó időket mutat !
A jövő héten kapnak egy levél trágyát !!

(#8989) ncc1701 válasza H-Zol (#8988) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor is fotózz, mikor virágzik. :)

(#8990) totron válasza Chris0321 (#8939) üzenetére


totron
addikt

A túl sok locsolás belül (is) felpuhítja/megnyitja a rostokat, tehát nagyobb táptalajt enged a gombáknak.

(#8991) H-Zol válasza ncc1701 (#8989) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor is le fotózom , mostmár nem kell sokat várni , teli virágzásban a legszebb a repce !!
Van több parcellában több fajtánk !

(#8992) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors kérdés: a sükösdi tőzeg ugyanaz az anyag, mint az ír, baltikumi Sphagnum moss? Itt ugye sükösdit nem tudok venni, de kéne vmi hasonló a paradicsomok alá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8993) User_2


User_2
tag

keserűsó durván félreértelmezve hatásában magnéziumpótlásra,
de indoklásban purgálásra?
nem minden népi tudomány jutott el a valódi ok->ok okozta tünet-> gyógygyszer -> hatás helyes értelmezéséig.
sokszor nem az ok okozta a megállapított tünetet és nem a gyógyszer okozta a tapasztalt hatást.

(#8994) t72killer válasza User_2 (#8993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Humán téma csukható sztem, a növényeknek jó, maradjunk náluk :).

Egy pici bibi viszont lehet vele: a szulfát korlátozza a Kálcium elérhetőségét, úgyhogy próbálom nem túladagolni. Ezt még vegyészkedő koromból tudom: a kálciumot ha sok van belőle úgy lehet vizes oldatból kimutatni, hogy bármilyen szulfátos dolgot adunk hozzá, akkor nagyrésze oldhatatlan szutyokként kicsapódik.

Lehet levéltrágyaként kéne beadnom a pariknak?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8995) User_2 válasza t72killer (#8994) üzenetére


User_2
tag

magnézium szulfátot levéltrágyaként szoktam permetezni a levél fonákjára, mert a levél teteje a legtöbb növény esetén viaszos, nem jut át rajta szinte semmi.
inkább kevesebbet, többször
magnézium szulfátot sürgős eseti tünetkezelésre tapasztalom jól alkalmazhatónak.

(#8996) User_2 válasza User_2 (#8995) üzenetére


User_2
tag

magnézium és kalcium hiányt a nagy hőség akkor is ki tud váltani, ha egyébként a talaj telített a szükséges mikroanyagokkal.
különböző növények különbözően reagálnak az extrém hőségre, olykor egyedszinten is.
tehát nem feltétlen hiányos a talaj, ha nyáron hőségben a növény hiánybetegség tüneteit mutatja.

(#8997) t72killer válasza User_2 (#8995) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R pár szemet teszek a gyökerek mellé + megmosdatom őket az oldattal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8998) shteer


shteer
titán

Használ még valaki a topikból huminsavat ? Nálunk a homoktalajon sokat javított

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8999) cOxeR válasza shteer (#8998) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam Amalgerol van betárazva talajkondicionálásra, ki is kellene tennem egy adagot.

(#9000) Stylewars_kp válasza cOxeR (#8999) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Milyen dózisban kevered?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.