Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) User_2 válasza eldoble (#10999) üzenetére


User_2
tag

ja igaz, van hogy behallucinálok dolgokat, mint az AI,
totál fals volt az öntöttvas, mlgcsak fölsefogom honnan szedtem az öntöttvas szót.

(#11002) User_2 válasza eldoble (#11000) üzenetére


User_2
tag

ez jó dolognak tűnik,
eddig valahogy nem ment el mellettem, hogy észrevegyem van ilyen is

(#11003) eldoble válasza User_2 (#11002) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nálunk, vidéken (Szolnok megye) szinte minden ásónak volt ilyen rúgója (1000m2 kertet felásni szükséges volt rá), talán azon nem, ami már elkopott, rossz volt, nem is használták folyamatos ásásra.

(#11004) Chris0321 válasza Jorus (#10988) üzenetére


Chris0321
addikt

Milyen szivattyút néztél? Nem kellene jobban leengedni a kútba? Nálunk majdnem az aljára volt letéve, hogy biztos legyen víz de május végére így is kiapadt, mert a talajvízszint annyira lement.

(#11005) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Eperatka ellen van valami tippetek, ami bio? Most érik, csak pár szem van rajta, de a levelek tiszta atkásak. Egyelőre hagyma héj főzetet olvastam, ami segíthet.

Buliban hasznos! =]

(#11006) Barret001 válasza Jorus (#10988) üzenetére


Barret001
addikt

Toldani szokták. Létezik olyan,hogy ragasztós zsugorcső.Azt kell végül rámelegíteni hőlégfúvóval.Vízálló lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11007) bringasisti válasza User_2 (#10995) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor ilyen gondom volt felülről oldalról szitává furtam. Földel betemettem. Tavasszal ott se volt.

BENEFON DELTA--------N8

(#11008) ncc1701


ncc1701
veterán

Na fasza. Átmostam a csepegtető rendszert, és rájöttem, h azért nem jött a víz, mert kiapadt a köbös bödella. :) Úgyhogy most keresek 1 méter átlátszó colos UV álló műanyag csövet, meg kell oldanom a szintjelzést.

(#11009) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ezt mi okozza?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11010) body007


body007
addikt

A mai robotfűnyírók vigyáznak a kis sünök testi épségére, és még születésnapi köszöntésre is képesek

... hogy a robotfűnyírók az egészen fiatal, kisméretű, egy kilogramm alatti sündisznókban se tehessenek kárt, ...

Na jól van, ez már beteg :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11011) User_2 válasza AssAssynn (#11009) üzenetére


User_2
tag

szilva ugye? milyen fajta?

(#11012) ncc1701 válasza AssAssynn (#11009) üzenetére


ncc1701
veterán

Leveszel egy levelet, és elviszed egy jobb meződazda boltba, megmondják.

(#11013) totron válasza body007 (#11010) üzenetére


totron
addikt

Az bánt ebben, hogy aki nem egyszer valamilyen rejtélyes okból kifolyólag annyit keres, hogy akár milliós robotfűnyírót újítson, szóval annak ilyen ovis érzelmi világú szöveggel lehet eladni azt. Megannyi értelmes helyre mehetne az a pénz. Előny, hogy nem kell tologatni, így a használóra eső zajterhelés jelentősen lecsökken.

Fürödjetek vagy kapáljatok, esetleg feküdjetek függőágyba vagy egyéb. Helló nyár.

(#11014) body007 válasza totron (#11013) üzenetére


body007
addikt

Hát nem tudom, de aszem a sünik inkább éjszaka aktívak - én még fűnyírózás közben nem találkoztam velük. De igényes a reklámfilmje a husi-nak, szinte már egy sci-fi rövidfilm :D

Kocsikkal meg álljatok védett helyre, jön a mini világvége...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11015) ncc1701 válasza body007 (#11014) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam nap közben is motoszkáltak már pár hete.

(#11016) AssAssynn válasza User_2 (#11011) üzenetére


AssAssynn
őstag

Csak a legfontosabbat hagytam ki, hogy milyen fa:
ez egy sárga alma. Golden delicious azt hiszem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11017) t72killer válasza body007 (#11010) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD 💕🦔🦔🦔

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11018) robag93


robag93
tag

Mit gondoltok ez a szivattyú jól használható vagy játék kategória? Egy Leo 180/42-t váltana, ami sajnálatosan elhalálozott :W

(#11019) User_2 válasza robag93 (#11018) üzenetére


User_2
tag

leo-k javíthatóak, mi a baja?

(#11020) User_2 válasza AssAssynn (#11016) üzenetére


User_2
tag

nálam szilva produkálta ugyanezt
de nem tudom gondja van
több tippem is van de csak találgatnék

(#11021) AssAssynn válasza User_2 (#11020) üzenetére


AssAssynn
őstag

Bementem amúgy a mezőgazdaságiba, ahogy a fórumtárs is ajánlotta, de így szóbeszédből nem tudták megmondani mi a gond. Képem akkor még nem volt. Valami olyan fertőzésre gyanakodtak, ami virágzáskor fertőzi meg a fát, de ez a fa nekem még nem virágzott. Amúgy a következő két szert nyomta végül a kezembe, hogy keverjem össze és ezt toljam rá. Majd kérdezz rá később nálam, hogy mi lett a vége.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11022) totron


totron
addikt

Ó hát én egy kókler vagyok. Merész lépéssel gondoltam ellentartani a vízhiánynak, de a vizelettel vegyes fürdővízzel kinyírtam 17 paradicsomot a 25-ből. Röhögni vagy máglyán elégetni ér.

(#11023) ncc1701 válasza totron (#11022) üzenetére


ncc1701
veterán

Kisérletezni kell. Ami tanulságod legyen, az az, h ha próbálkozol valamivel, akkor elöbb csak 1 növényen.

(#11024) H-Zol válasza body007 (#11010) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az még bele fér , hogy figyel a kis állatokra Sünökre , de , hogy szülinapi köszöntőt is dúdol ez már tényleg beteg :D
Amúgy nállam mindég voltak , vannak sünök , nagyon nagy kell legyen a fű a gaz, hogy a sün nappalra is ott maradjon , ott meg már nem igazán megy a robot fűnyíró :D elhúzódnak , bokrok alá , fa , galy rakások alá , stb !
Én csináltam nekik téglából össze rakott menedéket és ott tartózkodnak !

(#11025) H-Zol


H-Zol
senior tag

Nallunk itt az Alföldön borzasztó szél és eső volt késő este , ki se merek , de ki sem bírok a sár miatt menni a földekre , gondolom búza , repce a földön fekszik , akkor pedig lassú és keserves aratás lessz :K
Tegnap el készültünk a kombájnal [kép] is , még hétfőn a repce asztalhoz , hozok Axiáléktól egy pár alkatrészt .

(#11026) ncc1701 válasza H-Zol (#11025) üzenetére


ncc1701
veterán

Komoly vas! :) Mi az ott bal oldalt a traki mögött, egy wartburg?

Nálunk iszonyat szél volt, de semmi nem történt, székek, meg pár dolog felborult. Szerencsére a veteményes relatív szélvédett helyen van, ennyi előnye megvan a nagy fáknak. De nem tört le semmi, fólia rendben van, kinti paradicsomok kikarózása kibíta.

[ Szerkesztve ]

(#11027) hiperFizikus válasza H-Zol (#11025) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Beugrott a fejembe:
Magyarországon, régebben egy 3 gyerekes apát gyorsan elnyelt a sáros szántóföld, képzelhetitek, hogy milyen tragédia volt a családjának !
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#11028) Thunderzolee

Üdv!

Azt a füvet is bele lehet tenni a komposztálóba, ami nem frissen lett levágva?
Már kb két hete le lett nyírva ilyen kb derék magasságú fű (gaz), most lenne időm összeszedni, de nem tudom, h ezt is hordhatom a komposztálókba, vagy ezt már nem lehet, mert száraz, és sose lesz belőle föld, csak kb szalma marad? :F

Nagy mennyiség, 4000nm2, és 1mx1mx1m-es fa komposztáló ketrecek vannak, azokba szedném bele.

Vagy rétegezve esetleg?
Fél méternyit a szárazból, és arra friss füvet ha vágok befedem?
Sajnos nem értek hozzá.
Eddig csak frissen vágott fű került bele, és még sose volt fél méteres, mindig csak kis füvet szoktam vágni; az meg ment egyből a komposztálókba.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11029) Barret001 válasza Thunderzolee (#11028) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,mehet bele! Abból is komposzt lesz.A friss zöld össze rohad,a száraz nem.Én mindig szárítva rakom ezért bele. Ha tudod keverd zölddel,sokat segít a lebomlási időben.

(#11030) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Hangya irtására valami bevált szer? Konkrétan a vakolaton már van egy lyuk és szigetelésen keresztül valahol betalálnak a házba, újra és újra… Bros-t használtam eddig, évente 1-2 alkalommal, nem célom bántani őket, de most besokalltam. Szigetelésen a helyet ahol mennek, fogom és eltömődik szilóval, ezen kívül, mit lehet meg tenni?
Köszi!
u.i: vélhetően a kertben a hársfa a telephelyük, legalább is arra megy a nyomvonal

[ Szerkesztve ]

(#11031) hiperFizikus válasza cOxeR (#11030) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Próbáld ivó vízzel lelocsolgatni őket ? Pár próbát megér !
:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#11032) cOxeR válasza hiperFizikus (#11031) üzenetére


cOxeR
Ármester

A fahéj, ecet is megvolt, nem hiszem, hogy az ivóvíz megoldás lenne. Ráadásul egy csomó helyen írják, hogy nem szeretik a levendulát kakukkfűvel, rozmaringot, miközben hegyekben vannak az udvaron.

(#11033) Thunderzolee válasza Barret001 (#11029) üzenetére

Köszi!

Én is pont így gondolkodtam, h összekeverem. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11034) velizare válasza H-Zol (#11025) üzenetére


velizare
nagyúr

hát ez se mai gyerek így ránézésre. bírja még?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11035) eldoble válasza cOxeR (#11032) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem jó az ivóvíz erre, az eső se öli meg őket, ezek a jók, de ez is csak védekezés nem megoldás: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#11036) totron válasza cOxeR (#11032) üzenetére


totron
addikt

De hát azokat mire nem írják.

(#11037) H-Zol válasza ncc1701 (#11026) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jó szemed van :K :D az öreg Rába motor cserére vár, és mögötte tényleg egy Wartburg van , már egy ideje csak a földeken használtuk , de sajnos már oda sem , sokat kéne rá költeni és így megy az ócska vasban, pedig 1994 óta a tulajdonuk!
Át néztem a földeket nem dőltek meg a repcejeink , mert mi be tartjuk a vetés forgót , de van sok amelyik a földön fekszik :K , buzáink is elég jól állnak , van ahol bele kapott , de nem vészes , a kukoricában is láttam egyet egyet ami el tört , borzasztó szél volt !!

(#11038) H-Zol válasza hiperFizikus (#11027) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ott akkor az nem szántó föld lehetett , hanem láp , legalább is felénk ilyet nem csinálnak a szántó földek !

(#11039) H-Zol válasza velizare (#11034) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem bizony :D 1990-ben gördült le a gyártó sorról , mi vagyunk a második tulajok , nállunk folyamatosan fedél alatt van tárolva , mosva soha nem volt , a víz minden kis helyre be megy és jön a rohadás , csak levegővel van le fújva , gyári a festés is rajta !
Minden alkatrészt lehet kapni hozzá, és folyamatosan ki van javítva , fel van újitva , az öreg 6 hengeres Merci motor is szépen muzsikáll :D

(#11040) Stylewars_kp válasza cOxeR (#11030) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szilót kirágják pikk-pakk.

Valami olyan szert keress amit bevisznek magukkal a bolyba.

(#11041) cOxeR válasza Stylewars_kp (#11040) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meglátjuk, volt egy bontott tubusom, azt beküldtem ahol masíroztak, meg előtte adtam nekik Bros-t 1 órával (az beviszik magukkal) majd hónap meglesem mi a helyzet.
A legjobb találtam másik gócpontot kert másik oldalán, holnap felszedem a geotextilt meg a kavicsot, konkrétan van 4 db díszfa, amit a tegnapi szél megdöntött, vélhetően azért mert a hangyák összetúrtak mindent olyan mintha foldlabdáva gödörbe lennének beleállítva, miközben 4 éves ültetéssek.

(#11042) H-Zol válasza hiperFizikus (#11031) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem inkább forró vizet akarták írni :D

(#11043) Jorus válasza Chris0321 (#11004) üzenetére


Jorus
nagyúr

Napi szinten locsolunk most is a kútból egy kisebb szivattyúval, nem igazán csökken a vízszint (havonta szoktam mérni), igaz, nem sokat locsolunk, a nagyobb szivattyú a nagyobb nyomás miatt kellene, mert a jelenlegi szivattyú nem tud meghajtani pörgő-forgő locsolókat. Több vizet tehát nem tervezünk kivenni napi szinten, csak jó lenne, ha az adott mennyiségű víz nem 1 óra alatt jönne fel, hanem mondjuk 15 perc alatt. Ilyen egyszerűbb kútszivattyúkat nézek, mint ez pl.: Calpeda 4SDFM 16/6EC

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11044) Jorus válasza Barret001 (#11006) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen, látom van olyan webshop, ahol lehet kérni vásárláskor a kábel megfelelő méretűre való toldását.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11045) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Vigyázat: a káposzta visszaharaphat ! :N

.. csak vicceltem ..

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#11046) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok.
Idén rengeteget növekedett a kis körtefám.
Annyira,hogy az ágai elég hosszúak lettek és a felső ág ami visszavágás után hajtott ki az is sokat növekedett és a a törzse lesz majd remélhetőleg az is elég gyenge még.
Összekössem,összefogjam őket madzaggal finoman?
Vagy maradjanak így nem lesz bajuk ,majd megerősödnek.
Csak félek a szeles idő megtöri őket ,tegnapelőtti vihar is megrángatta eléggé.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11047) hiperFizikus válasza Orlin (#11046) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Ja, azt megtehetitek, hogy ha az időjáráselőrejelzés nagyobb vihart jelez előre, akkor előtte szalag összefogjátok és a vihar után a szalagokat eltávolítjátok ♥
:C
Madzag nem jó, mert felsérti a vékony fakérget !
:DDD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#11048) ncc1701 válasza H-Zol (#11037) üzenetére


ncc1701
veterán

Wareszt ha van egy pajtád, told be oda, takard le, míg gondolkodtok a sorsáról. Kegyetlen áraik lettek. Keresztapámnak is pont ugyanilyen szinű volt. :)

(#11049) Chris0321 válasza Jorus (#11043) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez csőkúthoz való, nem pedig ásotthoz. Nem tudom jó lenne-e hozzá, rá kell kérdezni. Szerintem az sem mindegy, hogy mennyi idő alatt szivattyúzod ki a vizet. Ha erősebb a szivattyú akkor nem biztos, hogy a talajvíz elég gyorsan tudja pótolni a kiszívott mennyiséget. Neked szerintem ezek közzül kellene valamelyik, de rá kellene kérdezned az oldalnál.

(#11050) H-Zol válasza ncc1701 (#11048) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nehezen adunk túl rajta , már ott áll egy ideje , lassan család tag lett , 29 éve a tulajdonuk :K
Szabad pajta nincs de egy takaró lehet rá kerül !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.