Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) 6030D válasza OPiiPO (#8350) üzenetére


6030D
Ármester

[link] ;) :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8352) OPiiPO válasza 6030D (#8351) üzenetére


OPiiPO
addikt

okok :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8353) body007 válasza Orlin (#8342) üzenetére


body007
addikt

Én ősszel szétszórtam egy dobozzal mindenfele (simán rá a "régi" satnya fűre). Várom a tavaszt, h mi lesz belőle :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8354) H-Zol válasza OPiiPO (#8350) üzenetére


H-Zol
senior tag

Bocsánat , pedig igyekszem , de mégis van úgy, hogy nem sikerül helyesen , de azért aki akarja így is megérti :D

(#8355) H-Zol válasza H-Zol (#8347) üzenetére


H-Zol
senior tag

[kép] [kép] ezek a nyár eleji repedések , ősszel sokkal nagyobbak voltak de arról nincs fotóm !! [kép] [kép] itt már a kukoricák szinte fel adták , és az utolsó kép amin kombájnal vágtuk a szárat mert kukorica sok helyen 100-200 kiló volt hektárján [kép]

(#8356) body007 válasza H-Zol (#8354) üzenetére


body007
addikt

Érdemes bekapcsolni a böngészőben a helyesírás ellenőrzést :K

Jobb gomb alatti menüben szokott lenni:

Nem egyszerű a magyar helyesírás, sokat tud segíteni :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8357) Stylewars_kp válasza H-Zol (#8355) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerencsétlen kukorica. Borzasztóan nézett ki. Aki locsolta még annak is szörnyű termése volt.
Milyen márkájú betakarító adaptert használtok?

(#8358) H-Zol válasza Stylewars_kp (#8357) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy 108-as SL Maxi Claas Dominátor a kombájn és egy 6 soros Oros kukorica adapter, de a pontos típust nem tudom, de ha érdekel megnézem , öreg mind a kettő, de nagyon jó állapotban vannak !!

(#8359) ncc1701 válasza H-Zol (#8355) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt maglódon is ilyen volt a kukorica. Meg sem nőtt, már elsárgult, termény kb semmi nem volt rajta.

(#8360) Orlin


Orlin
addikt

Lemosó permetezést mikor kellene megcsinálni?
Tavaly kimaradt tavasszal...
Valamint mivel ajánlott?Van erre egységes szer?
Vagy fajtánkként mással?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8361) lemmy71 válasza Orlin (#8360) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha megvan a metszés akkor már lehet permetezni mert hirtelen berobbanhat a tavasz. A legjobb szer az Olajos rézkén de csak lombhullatókra és mehet a rózsakra is. Adagolás 2.5dl/10l víz. Jól nézdmeg hogy hol is vásárolsz. mert a literes kiszerelésnek 2 - 3 ezer is lehet az árkülönbsége.

[ Szerkesztve ]

(#8362) Orlin válasza lemmy71 (#8361) üzenetére


Orlin
addikt

Hello!
Még most agyalok mikor kellen metszeni.
Itt a fórumon ki mikor fog?
Előrejelzés olyan nagyon jó időket még nem mutat. :U
Bordóilé+kén NEO SC néztem nem régen ,mint ajánlott terméket.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8363) lemmy71 válasza Orlin (#8362) üzenetére


lemmy71
őstag

Én tegnap lettem kész az összes metszéssel. Az öreg kajszikat nem bántottam és a rózsákat sem kellett megcsipni. Szinte nem is volt fagy, ősszel alaposan visszavágtam.
Az olajos rézkén sokkal jobb mint a bordoilé:K Lehet hogy olcsóbb de viszont lemosó adagolás 3 dl. / 10l víz. A bordoilét inkább év közben érdemes használni (50 - 150ml / 10l víz). Gombás fertőzésre tüzelhalás megelőzésre, viszont lisztharmat ellen nem jó. Én a tujákat permetezem vele évi 2 - 3 alkalommal. Ma már permetezem volna de eléggé lóg a lába az esőnek, békés m.

[ Szerkesztve ]

(#8364) Orlin válasza lemmy71 (#8363) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor holnap én is metszek.
Holnapra naposabb időt is mond.
A permetet megnézem nálunk,de itt nem hiszem,hogy lesz.Max rendelek.
Igen látom most van szórás az árban.

Más,de jó hír!
Én lassan két éve tőlük rendelem a fákat.Őket is itt ajánlották a fórumon.
Ma beszéltem velük, mert néztem Fb-én nagyon szép balkon növényeket is lehet kapni náluk,hogy rendelésre nem szállítanak-e ezt is mint a gyümölcsfákat.
"Köszönjük visszajelzését és érdeklődését. Az idei évben második felében fogunk nyitni egy új webáruházat ahol várhatóan a teljes kertészeti választékunk szerepelni fog és amit csak lehet postázni is fogunk.
Kérem kisérje figyelemmel internetes felületeinket."

Gyümölcstermők Webáruháza
Kedvenc kert és kerti tó centrum

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8365) shteer válasza Orlin (#8362) üzenetére


shteer
titán

Alma, körte, cseresznye, meggy kész

Kajszi, őszi és szilva majd a következő heti hideg utáni melegedésben, rügyfakadáskor

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8366) Orlin


Orlin
addikt

Az én kis körtém nagyon nem változott ősz óta...
Őt szerintetek van értelme most metszeni?2021 őszén ültettem és tavaly mint írtam is nem sokat növekedett,de szerencsére a nagy meleget túléltük.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8367) lemmy71 válasza Orlin (#8366) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt körtét nem kell még metszeni, csak permetezni. Szépen ásd körbe a tövét, vigyázzva a gyökére. Próbálj egy két lapát érett marhatrágyát szerezni és forgasd be a tövénél. Héti egy két vödör víz bőven elég neki, lényeg hogy legyen mindig körbetányérozva a töve locsolás előtt. Nem kell mulcsolni, sem más lomokakal körberakni a tövét, legyen szabad. Ha így csinálod akkor gyönyörűen megindul:K

(#8368) ncc1701 válasza Orlin (#8360) üzenetére


ncc1701
veterán

Az őszi is kimaradt akkor. :)

(#8369) H-Zol válasza ncc1701 (#8359) üzenetére


H-Zol
senior tag

Remélem több ilyen év nem lessz , de tény és való, egyre nagyobb szárazságok vannak , hamar jönnek a nagy melegek csapadék egyre kevesebb !!
A 90 - es években amikor elkezdtük a mezőgazdaságot sokszor több nekifigással vetettük el a kukoricát olyan esők voltak , volt olyan parcellánk ahol már ki kelt a kukorica és olyan esők jöttek, hogy csak utánna bírtuk befejezni abba a percelába a vetést !!
Most meg azon izgulunk, hogy tartsuk meg a vizet, hogy ki tudjon kelni !!

(#8370) Dorian válasza H-Zol (#8369) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább valószínű, h a tavalyi volt az jövő leghidegebb, legcsapadékosabb nyara.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8371) ncc1701 válasza Dorian (#8370) üzenetére


ncc1701
veterán

Pontosan. Sajnos én is erre számítok. A kertünk gyakorlatilag körbe van ültetve fákkal/tujával, kb bármivel, ami árnyékot ad, úgyhogy a kertnek nincs olyan pontja, ami napi 4-5 óránál több napot kapna. Volt egy olyan tervünk, h ezt megszüntetjük, de az időjárás miatt ezt meggondoltuk, elég öngól lenne.

(#8372) Dorian válasza ncc1701 (#8371) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk DNY-NY felé komoly panoráma van, úgyh a leg-napkitettebb rész így marad, az biztos, öntözöm a füvet, evvan. NY felé azért van 3 fa. A többi meg vegyes.
Amikor Ide költöztünk, kicsit tartottam tőle, h a veteményes a főleg-keleti részre tud kerülni, de egyre inkább előny lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8373) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy aranykalászos gazda tanúsítványra, de csak a papír kell róla.
Hol lehet a legkönnyebben megszerezni a tanúsítványt szerintetek?

+ tudtok ajánlani szárazságtűrő kukorica magot ajánlani? :R

(#8374) H-Zol válasza dzsampi (#8373) üzenetére


H-Zol
senior tag

1993 óta termesztek kukoricát , próbáltam már sok fajtát több száraz évet ki fogtam 2000 be 2012 ben de az idén mindegy volt hogy szárazság tűrő vagy nem az mind feladta :W
A híres Pioneer Aquamaxok közül is próbáltam, figyelemmel kisértem másokat is több évben de szerintem az is csak egy jó reklám , jól hangzik, hogy Szárazság tűrő :D
Én az idén DKC 4670 és 4611 vetek!

(#8375) ncc1701 válasza H-Zol (#8374) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez olyan, mint a szárazságtűrő fű. Amúgy pedig lassan kaktuszt kell ültetni.

(#8376) Dorian válasza H-Zol (#8374) üzenetére


Dorian
félisten

Valószínűleg az éghajlatváltozás miatt szükséges lesz másra átállni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8377) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
Kész a fúrt kut, kéne neki egy akna.. Apám ágaskodik hogy minek az, mert télre amugy kell au öntöző rendszer miatti legtelenites, így felesleges az akna elég a szerelő doboz az öntözőnek.. Én pedig szeretnék neki egy legalább 1.5x1.5x1.5 és aknat csinálni.
Mivel öntöző rendszer lesz jó sok körrel, gondoltam azt is bele teszem plusz a homokszurot meg egyéb ilyen dolgokat.
Nálatok hogy van ez megoldva? Jöhetnenek a képek inspirációnak! 😊

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#8378) H-Zol válasza ncc1701 (#8375) üzenetére


H-Zol
senior tag

Vannak fajta meg fajta között különbségek , egyik ekkor virágzik ( köt) a másik akkor de ha van eső akkor mind jó , ha nincs akkor itt volt a tavalyi példa mind feladta !!
Itt felénk nagyon erős fekete föld van , ha jó az év akkor a kukorica megadja a 10 tonna feletti termést !
Tavaly előtt 10 tonna feletti volt az átlag termésünk , tavaly még 800 kiló !!!

És ebbe a száraz évben meg a búza átlagunk 6,3 tonna lett , csak ezekkel az árakkal meg ölnek bennünket !!

[ Szerkesztve ]

(#8379) H-Zol válasza Dorian (#8376) üzenetére


H-Zol
senior tag

Három éve meg a buzának tett be egy szörnyű tavaszi szárazság , bokrosodás alig lett abból is sok le száradt és alig 2,5 tonnát tudtunk csinálni , a kukorica át vészelte igaz ő is meg sínylette , de utánna amikor kötött , jöttek esők és 6 tonna feletti átlagunk lett de akkor jó árak voltak és ki jöttünk elég jól !!

(#8380) Rive válasza kicsi kecske (#8377) üzenetére


Rive
veterán

...egy legalább 1.5x1.5x1.5 és aknat csinálni.

Azt már kútháznak hívják :DDD

Süllyeszteni azért szoktak, hogy a szívómélység csökkenjen (többet szív, kisebb terheléssel), illetve hogy eltűnjön szem elől.
Kútházzal nem fog eltűnni, az ottani szívómélységet meg nem tudom.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8381) Rive válasza ncc1701 (#8375) üzenetére


Rive
veterán

Amúgy pedig lassan kaktuszt kell ültetni.

A Pilisben már irtják :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8382) kicsi kecske válasza Rive (#8380) üzenetére


kicsi kecske
tag

Hát az iszapgödörnek kellett egy 1.5x1.5x 2m mély gödör, annak a szélén van a kút cső. Ezért gondoltam hogy abból leszukitek /kicsinyitek és pont jó lesz 😁

30mrol szív a szivattyú ezért lényegtelen hogy 1mel feljebb vagy lejjebb lesz a teteje

10 éves tervben benne van a medence is ezért akkor már jó lenne gephaznak is, de lehet h ez így tényleg overkill 😁

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#8383) Orlin


Orlin
addikt

Bugac-fólia alatti kajszibarack termesztés.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8384) Rive válasza kicsi kecske (#8382) üzenetére


Rive
veterán

30mrol szív a szivattyú ezért lényegtelen hogy 1mel feljebb vagy lejjebb lesz a teteje

Felső szivattyú nem tud 10 méternél lejjebbről felszívni... A 30m az inkább a kút mélysége lesz, nem?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8385) Brandynew válasza Rive (#8381) üzenetére


Brandynew
őstag

Most még lehet küzdeni ellene, de lassan be kell látni, hogy változóban van az éghajlatunk, így a növényvilágunk is át fog alakulni.

(#8386) kicsi kecske válasza Rive (#8384) üzenetére


kicsi kecske
tag

36 mély kut lett fúrva és abba megy bele a pedrollo szivattyú. 30m-re leengedve mert ott van jó víz réteg és oda lett téve a szűrő is

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#8387) H-Zol válasza Orlin (#8383) üzenetére


H-Zol
senior tag

Érdekes , nem halottam még ilyenről, fólia alatt gyümölcs termesztés !!
Gondolom így nem fagy el , mert itt felénk az utóbbi években 100 % elfogyott a sárga barack , három éve és tavaly csak részlegesen !!
Tavaly vásároltam olyan nemesítésű fát itt egy helyi kis iskolából amelyik később fog virágozni, hátha már az idén meglátom, hogy igaz vagy nem!
Amúgy van vagy 10 sárgabarack fám !!

(#8388) shteer válasza kicsi kecske (#8377) üzenetére


shteer
titán

Én is ilyesmi méretű aknát fogok építeni ha fúratok kutat. Férj el benne a gépészet mellett az a a lényeg :) Bármit is kell benne csinálni

..szerintem jónak tűnik

(#8389) Barret001 válasza Rive (#8384) üzenetére


Barret001
addikt

Légköri nyomás 1 BAR,ez mindent beszabályoz... A fizika,az fizika!

(#8390) Rive válasza kicsi kecske (#8386) üzenetére


Rive
veterán

OK, búvár az más. De ahhoz viszont a kisebb szobányi szivattyúház erős túlzásnak érződik...

Búvárral majd arra vigyázz, hogy időnként meg kell mérni, mennyire iszapolódott fel alatta a kút.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8391) ribarszki


ribarszki
őstag

Kedves Fórumtagok!

A követező kérdéssel fordulok felétek: Adott egy 2 méter széles rész amelyet szeretnénk füvesíteni, a szélébe pedig levendulákat ültetni. Ez a terület egy templom és térkő között található.

Viszont nagyon kívánna néhány kisnövésű tuját/kicsi fát/bokrot (??). Ebben nagyon tanácstalan vagyok, s itt kérném a segítségeteket.

Milyen növényt lehetne ültetni ami mutatna itt, de aminek :
- a gyökere nem fog annyira szétterjedni, hogy a térkövet felnyomja
- nem nő hatalmasra
- alatta viszonylag megmarad a fű is
- ellenálló

Köszönöm a segítséget! :)

(#8392) Rive válasza ribarszki (#8391) üzenetére


Rive
veterán

Milyen növényt lehetne ültetni ami mutatna itt

Ahogy az a talaj ott kinéz: kaktusz :P :DDD

Ui.: tuját oda semmiképpen :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8393) ribarszki válasza Rive (#8392) üzenetére


ribarszki
őstag

Kap termőföldet, és fel lesz rotálva. Kb ennyit tudunk tenni :U

(#8394) Dorian válasza ribarszki (#8391) üzenetére


Dorian
félisten

A füvet felejtsd el, ha nem lesz talajcsere + locsolás.
A levendulát felejtsd el, ha mégis fű lesz: baromi macerás a levendula közé növő füvet karbantartani. Levendula jól bírja a szárazságot, alá zúzot mészkövet érdemes tenni, úgyis a meszes talajt szereti. Bokornak mehetne pl. rózsalonc, az is szárazságtűrő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8395) User_2 válasza ribarszki (#8391) üzenetére


User_2
tag

+ majoranna
semmi olyat nem tennék oda amit locsolni kell

(#8396) Rive válasza ribarszki (#8393) üzenetére


Rive
veterán

Milyen a tájolás? Merre néz az a fal?
Az a nagy betonplacc és a világos fal + amilyen nyarak vannak mostanság => a kaktusz csak félig vicc :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8397) ncc1701 válasza ribarszki (#8391) üzenetére


ncc1701
veterán

A fű a térkő miatt ki fog égni, hiába is locsolod. Mittudomén, babér, alá pedig fenyőkéreg mulcs.

(#8398) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vettem a Lidlben jácintot nőnapra, de még teljesen zöldek a virágok.
Mitől nyílna ki gyorsabban? Pl ha húszon fokos melegben van gyorsabban kinyílik?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8399) Rive válasza ncc1701 (#8397) üzenetére


Rive
veterán

Mittudomén, babér

Szicília alap növénytakarója: macchia
Szép lista, variációkkal (babér is van, igen).

Csak meg kell nézni, miből van fagyálló :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8400) Land


Land
veterán

Üdv!

Szeretnénk a kertbe venni bokrokat, virágokat, gyümölcsöket. Van ajánlott online áruház vagy Szigetszentmiklós/Dél- Pest környékén ajánlott kertészet? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.