Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Orlin


Orlin
addikt

Eközben:
Ez nem áprilisi tréfa: szakad a hó északkeleten.
10 centi is hullhat a Zemplénben.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8902) Dorian válasza Orlin (#8901) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs ebben semmi új. ;] Tavaly, ápr. 3. nálunk:

Szürreális volt, ahogy full hó minden, de tavaszi madárcsicsergés

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8903) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Voltam egy helyi kisboltban, megvettem a legolcsóbb 4ezerforintos locsolót vagy mi ez, öntözőt
Udvarra középre letéve pont elér a kerítés két széléig

Ráadásul szerintem nem is műanyag, hanem fém, szóval jó lesz ez, ha kibír egy két évet, aztán cserélni kell, az sem nagy gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8904) Dorian válasza enginev3.0 (#8903) üzenetére


Dorian
félisten

Legyen vele szerencséd. Én korábban vettem 3 különbözőt. Az egyikkel már nem tudom mi volt a bajom, a másik csak simán elromlott, a harmadik meg random megállt egy pozícióban és folyamatosan ugyanoda locsolt. Ekkor csináltattam meg a rendes öntözőrendszert.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8905) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintem késői virágzású fajtákra kellene átállni, akkor megoldódna ez a fagy gond, és talán piaci szempontból is jobb, hogy egy kicsit szezonon kívül terem, mert jobban el lehet adni, ha másnak már nincs. Bár még jobban, ha másnak még nincs. Nekünk például a 3 sárgabarack között legalább 2 hét különbség szokott lenni virágzásban és termésben. A fajtákat sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8906) vendingo válasza inf3rno (#8905) üzenetére


vendingo
veterán

Van 3 körtém. Nyári, őszi, téli. Az egyik már full bimbós, tele van hajtásokkal, a másik éppen csak ébredezik, tolja a rügyeket, a 3. meg még "alvó" állapotban van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8907) shteer válasza inf3rno (#8905) üzenetére


shteer
titán

Van olyan kajszi ami még nem virágzott le? :F

..szerintem jónak tűnik

(#8908) H-Zol válasza shteer (#8907) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem van vagy 6 fajta , és tavaly vettem két kis fát egy termelőtől amit állítólag ő nemesített és késői virágzású , de olyan 8-10 nap alatt ( különbséggel ) mind virágzott , már mind le van virágozva mindegyik !!
De viszont az érésbe van másfél hónap különbség is közöttük !!

[ Szerkesztve ]

(#8909) ncc1701 válasza H-Zol (#8908) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi is késeit ültettünk, de most kiderült, h ez nem a virágzásra vonatkozik. Pedig nekem ráérne ha májusban virágzana.

(#8910) inf3rno válasza shteer (#8907) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, már nincs kertem sajnos, de el tudom képzelni, hogy létezik ilyen. Igazából ha azt nézzük, hogy a legtöbbje nyár közepére beérik, akkor bőven van egy hónap mozgástér.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8911) H-Zol válasza inf3rno (#8910) üzenetére


H-Zol
senior tag

Érésbe igen még több termék is mint egy hónap de virágzásba nem , legalábbis nállam nem 10 nap különbséggel minden kajszi virágzik , és érni nyár közepétől őszig érik !
Van egy örökölt öreg fám ,nem tudni milyen fajta de sajnos nem sok van neki hátra , na az a Stanley szilvával érik egyszerre , és a többivel egyidőben virágzik !!
Mindjárt keresek egy képet !!

(#8912) inf3rno válasza H-Zol (#8911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy emlékszem, hogy virágzásban nálunk is 2 hét különbség volt az első és az utolsó fa között. De biztosan vannak másik fajták is, amiket erre nemesítettek és fagyállóbbak is.

Buliban hasznos! =]

(#8913) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Küzdök egy ideje a tujáimmal, kezdem feladni. Egy ősszel kipusztult, egy most kezd besárgulni. Ha feladom és mást akarok helyette ültetni, mit ajánlotok ami keskenyebb kiskertbe is ültethető és árnyékot ad majd később a háznak és nem árt neki a nap?

(#8914) ncc1701 válasza Chris0321 (#8913) üzenetére


ncc1701
veterán

Tiszafára nézz rá. De ez a pusztulat nap mindennek árt, lassan olajfát fogunk javasolni, ha ez így megy tovább.

(#8915) Chris0321 válasza ncc1701 (#8914) üzenetére


Chris0321
addikt

Néztem, van belőle több fajta is. Melyiket kellene venni ami hasonló a tujához?

(#8916) ncc1701 válasza Chris0321 (#8915) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ezt már más, ennyire nem értek hozzá. De ez is csak egy tipp volt, vannak hasonló növények. Nálam mostanában gyümölcsfák mennek, itt a tuják hatalmasak (10m+). Azok persze nem égnek ki...

(#8917) H-Zol válasza ncc1701 (#8916) üzenetére


H-Zol
senior tag

A gyümölcs fák, még egyenlőre bírják ezt a napot, de nekem van az első udvarba két cseresznye fa olyan 7 évesek ( azért ültettem ide mert a kertbe nagyon meg dézsmàljàk a seregélyek ) és azoknak a teteje már lassan 3 évben is meg égett , nem is nagyon fejlődött, szakember szerint a napot nem szereti !!

(#8918) OPiiPO válasza Chris0321 (#8913) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 a tiszafára, ezenkívül a leylandi ciprusra is nézz rá

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8919) ncc1701 válasza H-Zol (#8917) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekünk vágni kellene, embertelen magas a cseresznyefám is, szte lehet vagy 20 éves. De még mindig csak kezd virágozni.

(#8920) Dorian válasza H-Zol (#8917) üzenetére


Dorian
félisten

3 cseresznyefám áll full napos délnyugati oldalon. Kutya bajuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8921) Chris0321


Chris0321
addikt

Köszönöm mindenkinek. Néztem a leylandi ciprust de az egyik oldalon azt írták, hogy 40-50%-uk marad meg így azt hanyagolnám. Az oszlopos tiszafa elvileg elég jó lenne, de nem igazán találtam méretet csak, hogy milyen magas lesz. Nem tudja valaki mennyit szokott nőni évente?

(#8922) ncc1701 válasza Chris0321 (#8921) üzenetére


ncc1701
veterán

Lassabban nő, mint a tuja, és kb ennyit tudok róla.

(#8923) Chris0321 válasza ncc1701 (#8922) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, én sem nagyon találtam semmit. Majd ha más nem rákérdezek a megyeriszabolcskerteszete.hu-n, ott van chat program is. A pirosvirágú galagonyát is onnan rendeltük tavaly, kihozták házhoz. El lett ültetve, locsolom és szépen növöget. Négyet vettünk, mindegyik kihajtott most is. A tujákkal meg csak kínlodunk.

(#8924) Rive válasza Chris0321 (#8921) üzenetére


Rive
veterán

Úgy 20 centit, körülményektől függően.
Hát, nálunk...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8925) Chris0321 válasza Rive (#8924) üzenetére


Chris0321
addikt

Az azért jóval kevesebb. Bár a tuja sem nagyon nő most nálunk pedig locsolom és tápanyagot is kap. A galagonya pedig amire szintén 20 cm-ert írtak a többszörösét nőtte. Nem értem ezt.

(#8926) 6030D válasza Chris0321 (#8923) üzenetére


6030D
Ármester

Kertész kertje yt videókat nézz, vannak fák, örökzöldek...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8927) kicsi83 válasza Chris0321 (#8925) üzenetére


kicsi83
tag

Babérmeggy is jól bírja, nőhet akár 50cm-t is évente. Nekem babér lett tuja helyett.

(#8928) Thocy a ZAGY válasza Chris0321 (#8921) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Széleskörű tapasztalatom még nincs a leylandival, mert egy éve vettem őket olyan 80-100 cm-es méretben, de eddig mind a 12 db megmaradt és láthatóan jól is érzik magukat.

Eddig kb. 60-70 cm-t nőttek, de ehhez mondjuk megkaptak mindent, az örökzöld ültetőföldtől az örökzöld szerves tápon keresztül a bőséges öntözésig. Jelen állás szerint még 2-3 év, és tökéletes sövény lesz belőlük. Aztán, hogy hosszú távon is beválnak-e, az majd idővel kiderül.

Az első 3-4 évben, különösen aszályos nyarakon oda kell rájuk figyelni nehogy kiszáradjanak, de később állítólag már viszonylag jól bírják. Persze sivatagi növények nem lesznek idősebb korukban sem.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#8929) eldoble válasza Chris0321 (#8921) üzenetére


eldoble
aktív tag

Szerintem nem ilyen az arány a leylandival, nekem eddig 100% megmaradt, igaz, összesen én 8db-ot (5 golden, 3 zöld) ültettem.
A zöld leylandi olyan 80-100cm nő évente, a golden 50-60cm-t.

(#8930) Chris0321


Chris0321
addikt

Ez az adatlap jól van kitöltve? Eddig csak olyan adatokkal találkoztam ami sokkal kisebbnek írták a teljes méretét.

(#8931) Rive válasza Chris0321 (#8930) üzenetére


Rive
veterán

18-20 méter magas és 4,5 méter széles.

Magasság valszeg oké, szélesség (~ 20 éves korban) inkább 10+ ... :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8932) Chris0321 válasza Rive (#8931) üzenetére


Chris0321
addikt

Az nekünk nagy lenne.

(#8933) shteer válasza Chris0321 (#8932) üzenetére


shteer
titán

Jól nyírható és kordában tartható

..szerintem jónak tűnik

(#8934) Chris0321 válasza shteer (#8933) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem nagyon szeretném nyírogatni, olyat szeretnék ami elvan magában és csak locsolni kell.

(#8935) H-Zol válasza Dorian (#8920) üzenetére


H-Zol
senior tag

4 cseresznye fám van ebből ez a kettő egyforma és csak nekik van bajuk a nappal , a másik kettőnek semmi baja , és volt még egy amit tavaly ki vágtam , mert nem tetszett neki sem volt baja !!

(#8936) eldoble válasza Chris0321 (#8932) üzenetére


eldoble
aktív tag

Amikor elérte a kívánt magasságot, akkor elvágod.

(#8937) Chris0321 válasza eldoble (#8936) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem a magasságával van gond, ott nincs korlát. Csak a szélességével mivel egy keskeny kis kertben lennének letéve.

(#8938) lemmy71 válasza Chris0321 (#8937) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem vagy otthon kertészetben akkor én a tiszafát ajánlom sövénynek. Aránylag gyorsan nő ellenálló a mai betegségeknek és kevés a természetes kártevője. Szép domináns a színe és könnyedén formázható, évi egy koratavaszi nyírással elvan egész évben.

(#8939) Chris0321 válasza lemmy71 (#8938) üzenetére


Chris0321
addikt

A ház mellett menne végig, hogy legyen valami árnyék a házra, bár most még van ott nem egy tuja, de megint elkezdett tönkremenni egy. Nyáron van, hogy naponta 2 órát locsoltam így a mellett nem szeretnék még a nyírogatással is foglalkozni.

(#8940) shteer válasza Chris0321 (#8937) üzenetére


shteer
titán

Oszlopos leylandi ;)

..szerintem jónak tűnik

(#8941) ncc1701 válasza Chris0321 (#8939) üzenetére


ncc1701
veterán

Valamit pedig néha el kell engedni, egy növény általában nem olyana alakra nő, ahogy az ember szeretné.

(#8942) Chris0321 válasza ncc1701 (#8941) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezért volt jó a tuja, mert magas lett volna és a szélessége is megfelet.

(#8943) eldoble válasza Chris0321 (#8937) üzenetére


eldoble
aktív tag

Van oszlopos leylandi is, de a normált is olyan szélességűre vágod, amilyenre akarod, (én pont most metszettem meg egy párat, hogy ne legyenek olyan széles kitarjedésűek, majd esetleg teszek képet, de féltem én is levágni a szép, egészséges végeket, de nagyon rendezett, ápolt hatást keltenek így körbe metszve).

(#8944) H-Zol válasza ncc1701 (#8919) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az enyémek is csak most kezdenek virágozni , egy amiről tettem fel minap képet a szomojai fekete ő lassan el virágzik !!
Nekem nem kell vissza vágni , ahogy ki süti a nap a tetejét bokrosodik fent de nem igen nőnek !!
Le fotózom nemsoká , és majd nyáron is, hogy lássátok ti is !!

(#8945) H-Zol válasza Chris0321 (#8939) üzenetére


H-Zol
senior tag

Neked ez nem jó de be írom :D én az udvar egy részét és a ház elejét egy selyem akáccal oldottam meg , hogy legyen árnyék !!
A ház mellett kell nyírnom, hogy ne érjen a falhoz de nagyon nagy területet be árnyekol és még szép is !!

(#8946) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Neki mi hiányzik/mi bántja? Paradicsom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8947) Chris0321 válasza H-Zol (#8945) üzenetére


Chris0321
addikt

A ház végénél, az alsóépület előtt nekünk is van egy szép nagy. Ott nincs is gond az árnyékkal, csak a ház melletti keskeny résznél kell még valami.

(#8948) H-Zol válasza Chris0321 (#8947) üzenetére


H-Zol
senior tag

Azért is írtam, hogy neked ez oda nem jó , de mint árnyékoló ahol van hely oda nagyon ideális , de akkor ha van neked is ismered !!
Ez [kép] az enyém, majd le fotózom ha ki levelesedik, az egéssz ház elejét be árnyékolja !!

(#8949) H-Zol válasza t72killer (#8946) üzenetére


H-Zol
senior tag

Úgy látszik, hogy mindenki Husvétol, nem nagyon értek hozzá , azok a fehér foltok nem tudom mi lehet , valami meg ehette :) , de az ilyen levél sárgulások azok mind hiány betegség !!
Itt [link] itt olvashatsz a hiány tüneteiről !!

(#8950) Chris0321 válasza H-Zol (#8948) üzenetére


Chris0321
addikt

Én messzebb raktam volna a háztól, a mi fánk már ekkora. Nagyon nagy árnyékot ad az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.