Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Brandynew válasza vendingo (#8598) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezek simán bírják a mínusz hármat 1-2 napig. Az olajfákat, fügéket be se vittem volna télre, jól elvannak kint.

(#8602) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Gyepszellőztetés: ismerős erősen rá akar beszélni. Viszont a füvemmel szellőztetés nélkül is meg vagyok elégedve, tömör, szép a színe, puha. Szerintetek érdemes?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8603) Rive válasza OPiiPO (#8602) üzenetére


Rive
veterán

...tömör, szép a színe, puha..

És szeretnéd, hogy olyan is maradjon?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8604) OPiiPO válasza Rive (#8603) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hosszú évek óta ilyen, gyepszellőztetés nélkül, kánikulában kétnaponta öntözéssel. Kérdés hogy a gyepszellőztetés ad-e annyi pluszt hogy megérje belevágni?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8605) Csabroncka válasza H-Zol (#8600) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez csak egyszerű szivattyú rendszerre van on-off (nem hatékony), a hidrofor rendszer lényege a puffertartály és a nyomástartás a szivattyú munkatartományában. A tiedénél ha kicsit, ha nagyon kinyitod a csapot egyből kapcsol a szivattyú és amíg el nem zárod addig megy is.

"in medias res"

(#8606) inf3rno válasza OPiiPO (#8604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy annyira jó a talaj, hogy nem kell nálad, ki tudja. Fényképet tudnál lőni róla és a talajról, hogy milyen szerkezetű?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8607) 6030D válasza OPiiPO (#8602) üzenetére


6030D
Ármester

tömör, szép a színe, puha
Az a gyepfilc. ;] Még csak videókból okosítom magam, az éles bevetés még hátra van, de mintavételt szoktak javasolni: meglékeled, és megnézed mi van ott. Ha van filc, akkor ajánlott.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8608) ncc1701 válasza 6030D (#8607) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg a moha. :)

(#8609) vendingo válasza Brandynew (#8601) üzenetére


vendingo
veterán

Fél-1 éves csemeték is vannak. 14 füge, 5 olajfa, gránátalma.

Más: elkezdtem foltokban a kert vadítását. Már vetettem virágos rét magkeveréket, ezekkel meg megvárom a jövő hét végét.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8610) inf3rno válasza vendingo (#8609) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az olajfáról és a gránátalmáról majd számolj be. Nagyon érdekel mire mentek vele. Én most beköltöztem nagyvárosba, aztán nincs kert egy jó darabig. Pedig az olajfát én is kipróbáltam volna.

Buliban hasznos! =]

(#8611) ncc1701 válasza inf3rno (#8610) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk volt olajfa, kb 5 éve vágtam ki. Szép magas lett.

(#8612) shteer válasza ncc1701 (#8611) üzenetére


shteer
titán

termett?

..szerintem jónak tűnik

(#8613) ncc1701 válasza shteer (#8612) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem emlékszem rá, tippem szerint csak levelet termett. Igazából nem foglalkoztam vele. :) Átlógott a kekeckedő szomszédba, őt zavarta. Tudjátok, ez az a fajta, akinek van 1db medencéje középen, és csak fű van, semmi más, h ne kelljen a kerttel foglalkozni, tipikusan az az ember, aki lakásba való. Még az elején bepróbálkoztak, h ami falevelet átfúj a szél tőlünk, azt szedjük össze ősszel. Eligazítottam őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#8614) H-Zol válasza Csabroncka (#8605) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem nem is kell több !!
Nállam a kút az udvarban van két tömlő van rajta egy megy a kertbe, a másik az udvarba , ki nyitom a végén a csapot indul a szivattyú és már locsolok is elzarom le áll a szivattyú.

(#8615) H-Zol


H-Zol
senior tag

Ma kombinátoroztam [kép] [kép]
Ahhoz képest, hogy milyen enyhe volt a tél, szépen megdolgozta a földet !!
Itt sokan alig vetnek kukoricát a tavalyi év miatt , mi nem vettük vissza , megy minden terv szerint a megszokott vetés forgó miatt !

(#8616) Csabroncka válasza H-Zol (#8615) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tudsz öntözni? Ez a tavasz sem tűnik kellően vízpótlónak... :(

"in medias res"

(#8617) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok

Új ház, a kert csak gaz, semmi más.

A menetrend amit kitaláltam:
Rotációs kapával végig megyek az egészen
Szétszórom a gyomirtó-fűtrágya kombót
Beleszórom a fűmagot
Lehengerelem az egészet
Locsolom
Locsolom

Kérdés:
Ez igy jó e,
Milyen fűmagot használjak (deka árnyék sincs a kertben)
:C

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8618) vendingo válasza Vismajor01 (#8617) üzenetére


vendingo
veterán

Pont a napokban beszéltük a topicban, hogy mindegy mit vetsz, úgy is kiég. Nagyon sokat kell öntözni, hogy valahogy kinézzen a fű.
Érdemes lehet egyéb alternatív gyepforrás után nézni, ha nincs kedved napi 2x öntözni.
Gyomirtást rota előtt kell csinálni.
Rota után számíts rá, hogy még több gaz lesz, mert felszínre kerülnek a szunnyadó gyom magok.
Kollégámnál a gyomirtó rota kombó után full gaz a kert, én csak rendszeresen nyírtam a gazt, majd közé vetettem a fűmagot, és a gyom nagy része eltűnt már. Ez hosszabb, de egyszerűbb folyamat. Most szórtam a fű és gaz közé fehérherét, ami remélhetőleg a maradék gazzal is végez, a gyep is tartósabb ellenellóbb lesz a szárazsággal szemben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8619) ncc1701 válasza Vismajor01 (#8617) üzenetére


ncc1701
veterán

Én inkább néznék pár videót, hogyan lehet szép, és fenntartható kertet létrehozni. Mert a fű nem az. Nyilván több idő, több utána járás/tanulás, de a végeredmény bőven megéri.

(#8620) Vismajor01 válasza vendingo (#8618) üzenetére


Vismajor01
addikt

ÉS a gyomirtásnak a mikéntje hogy szétszórom aztán jólvan? ÉS akkor pár nap múlva végig rotálom?
Nem hiszem h olyan sok gaz jönne ki, igyis viszonylag kevés van, foltokban semmi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8621) Rive válasza Vismajor01 (#8620) üzenetére


Rive
veterán

Ha tényleg kevés a gaz, akkor inkább csak úgy hagyományosan kapáld/ásd ki
A gyomirtó nem jó magok ellen => gyomirtózás után újra fog kelni még évekig, minimum

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8622) vendingo válasza Vismajor01 (#8620) üzenetére


vendingo
veterán

Nem ismerem a szórós gyomirtókat, glialkát használok, azt is csak a kerítés tövébe. Nem vagyok vegyszerpárti. Idén váltottam vadvirágos fűmagra, amit csak évente 1-2 alkalommal kell rendezni.
Szomszéd is ráfaragott az új háznál, alig volt gaz, gondolta a rota nem árthat. Annyi gaz lett, hogy a fűnek esélye se volt. Újra kellett rotálni, és vadvirágos maggal tudta csak csökkenteni a gaz felbukkanását, a harc még mindig tart.
Az utcánkban közmű miatt egy sávba felásták a rétet, ami szép füves virágos volt gaz nélkül. Azóta kiírthatatlan tüskés gazzal van tele az a rész. Én biztos nem rotálnék, ha csak nincs felesleges időd, energiád. A végeredmény biztos szebb lesz rotás megoldással, csak nekem nem érné meg az energiát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8623) ncc1701 válasza Vismajor01 (#8620) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondjuk első körben talajt javítanék, mert a fűnek is jó. Rendelj annyi komposztot, ami csak belefér, és terítsd szét.

(#8624) lemmy71 válasza Vismajor01 (#8617) üzenetére


lemmy71
őstag

Hát az úgy nem nagyon lesz jó. Nem tudom mekkora területett akarsz füvesíteni, de ha 200 - 300 nem nagyobb és "igényes" gyepet akarsz, akkor ez a sorrend.
1, totális gyomirtás (250ml glialka / 10l víz)
2, 2 - 3 hét múlva lehúzod az elszáradt gazt (el is égetheted a hamut meg mehet a földre)
3, rotálás. többször még jó porhanyós nem lesz a talaj.
4, szerves trágyát (marhatragyát) szétszórni berotálni és lehet füvesíteni.
Bár én várnák vele októberig, akkor tobb a csapadék. Mert mire végzel azzal a munkával amit írtam, addigra berobban a kánikula. Őszig meg lesz időd havonta egyszer átrotalni a területett és egy jól előkészített talajba vethetsz.

(#8625) ncc1701 válasza lemmy71 (#8624) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát ha már őszig úgyis mindegy, akkor a vegyszer helyett le is takarhatja fóliával az egészet, ugyanúgy kihal alatta minden. :)

(#8626) Vismajor01 válasza Rive (#8621) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hat az a bajom 800nm2-t nem akarok végig kapálni.

Itt látható milyen állapot kb

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8627) Vismajor01 válasza lemmy71 (#8624) üzenetére


Vismajor01
addikt

Sajnos nem érek rá októberig, októberben meg még nem laktam itt. Passzív ház ugyh rezsi nincs egyelőre csapból megy a locsolás sajnos, utána lesz 10 m3 esovizgyujto.
Akkor most le gyomirtom az egészet
Gyereblyevel lehúzom az elszaradt gazt
Atrotalom az egészet
Szétszórom a trágyát - ezt is rotalni kell?
Beleszorom a fumagot ami úgyis minden úgyis kieg
Lehengerelem
És ontozom vakulasig?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8628) Dorian válasza Vismajor01 (#8626) üzenetére


Dorian
félisten

És 800m2 fűsivatagot akarsz létrehozni?
10m3 esőtárolóa mostani hosszú aszályoknál erőtűz ellen vizipisztoly.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8629) Rive válasza Vismajor01 (#8626) üzenetére


Rive
veterán

Hát, szerintem őszintén szólva a kép alapján csak két választásod van:
- fütelepitési nagyrutin, és aztán a gatyádat is ráköltöd locsolásra, mert az a betonkeret ott fák/bokrok nélkül mindent meg fog sütni
- tényleg elmerülsz a 'natúr' megoldásokban, és hagyod, hogy pár év alatt kiforrja magát: de akkor nem pázsit lesz, hanem csak (vadas) gyep

Az utóbbi megoldáshoz a képen látható cucc egész jó kiindulás alapnak tünik amúgy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8630) Vismajor01 válasza Rive (#8629) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mindenki nyugodjon le **-ba :P

Lesznek fák, bokrok is. De egyelőre nem a kert van a középpontban, tekintve, hogy most fejeztem be egy családi ház építtetését :R

Lehet valakinek ez fűsivatag, nekem ez tetszik. LEsz benne majd úgyis tároló, bográcsoló, medence, trambulin, kutyaház. Ennél meg bármi jobb, nem elég sűrű, nem fogja a sarat, ronda, etc.

Ja és a kedvencem...

Ne furj kutat mert túl hideg a viz nincsennek benne ásványok
10 m3 esőviz gyüjtő az semmire se elég
Csapj vizzel ne locsold mert sokba kerül és értékes a viz

OK, akkor mi a *********-t kéne csinálnom, mondjátok meg?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8631) Rive válasza Vismajor01 (#8630) üzenetére


Rive
veterán

OK, akkor mi a *********-t kéne csinálnom, mondjátok meg?!

Vesd felül mindenféle mezei sz@rral, bogánccsal és nyird száz évig :P
Kevesebbet kell locsolni, jobban türi a szárazságot és természetesebb, mint a túlmüvelt, kényes, viz- és gondoskodásigényes angol pázsit.

Jól látom, hogy homok alapon vagy?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8632) ncc1701 válasza Vismajor01 (#8630) üzenetére


ncc1701
veterán

A helyedben ezt lenyírnám rövidre, komposzttal jól beszórnám, rá fűmag, azt begereblyézném 1-2 centi mélyre, majd lehet locsolni.
Amúgy én is a mezei vackokat javaslom. Tavaly napi 1 órát locsoltam, és ronda volt.

[ Szerkesztve ]

(#8633) vendingo válasza ncc1701 (#8632) üzenetére


vendingo
veterán

+1.
Angolkert jellegűre csinálnám, vagyis csinálom is. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8634) lemmy71 válasza Vismajor01 (#8627) üzenetére


lemmy71
őstag

Hátha neked annyira sürgős akkor csináld úgy. Bár ha még épületet, kerti bográcsozót stb. akarsz építeni, plusz még növényeket ültetni, akkor én tuti nem füvesítenék még :N De te tudod a te kérted, sok sikert hozzá;)

(#8635) ncc1701 válasza vendingo (#8633) üzenetére


ncc1701
veterán

Még ezt a fagyot megvárom, amit a jövő hétre mondanak, utána kinyitom a kerti csapot, és már megy is a kentaur fűmag + a virágos rét. Aztán majd meglátom, mire megyek vele.

(#8636) Dorian válasza Vismajor01 (#8630) üzenetére


Dorian
félisten

"Ja és a kedvencem..."

Ha kedvenced ha nem ezek így vannak, ahogy.

De ha neked ez tetszik, csináld. Lesz majd egy csakis vegyszerekkel életben tartható, baromi nagy vízigényű focipályád.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8637) vendingo válasza ncc1701 (#8635) üzenetére


vendingo
veterán

Csütörtökön vetek nagyobb mennyiségben virágmagokat én is. Méhlegelő, fehérhere, százszorszép. Tegnap vittem ibolyát, illetve veszek még erdei szamóca magokat az árnyékba.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8638) Vismajor01 válasza lemmy71 (#8634) üzenetére


Vismajor01
addikt

Muszáj, most lett egy éves a gyerek és nyáron már kint fog grasszálni a kertben, mostmeg tele van gazzal.

Mint mondtam nekem 0 a rezsi szal ha havi 40 ezer a vizszámla akkor legyen, cserébe szép zöld fű.

Megcsinálom úgy ahogy mondtam aztán majd jövök az eredményekkel dicsekedni vagy sírni. :D

Ja és gyerekként királydinnyés szabadelvű kertben nőttem fel, köszönöm egyszer elég volt

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8639) vendingo válasza Vismajor01 (#8638) üzenetére


vendingo
veterán

Nyárra ebből szerintem még nem lesz fű. Nyár végére meg már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8640) ncc1701 válasza vendingo (#8637) üzenetére


ncc1701
veterán

Szamóca nagyon jó ötlet, lopom. :)

(#8641) ncc1701 válasza Vismajor01 (#8638) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyáron már tele lesz gazzal. Nem akarlak elszomorítani, de nyárra a most vetett fű már kiég, hiába is locsolod, a gaz meg túlél. Lehet itt minket hülyézni, de ez nekem speciel 20 éves tapasztalat. Nagy felületű fű eröltése ezen az éghajlaton tipikus széllel szemben vizelés.

(#8642) OPiiPO válasza ncc1701 (#8641) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, egy részét már tavaly átalakítottam méhlegelőnek, ebben az évben újabb cca 40m2 területből lesz gondozott rét.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8643) 6030D válasza Vismajor01 (#8638) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyanígy voltam a dologgal tavaly, mint te most :D Csak nekem még terv szinten van a dolog, mert idén költözünk (vagy nem, fck eon). Én is a fű+babér vonalon indultam el, mint minden korunkbeli, akiben még él, hogy gyerek korban mindennel csak a gond volt. :D Aztán nézegettem videókat, meg olvasgattam blogokat, és azért kezd összeállni a kép, hogy mit lehetne, és mit nem, vagy felesleges.
Ha most akarsz füvet, akkor én azt csinálnám, hogy: ha 1-2 éven belül meg akarod építeni a grillezőt+egyéb helyeket, akkor jelöld ki most, csináld meg a szegély vonalát. Oda tegyél fóliát, kartont, geotextilt, rá meg valami mulcsot, amit gondolsz, és belefér a keretbe (kő, faapríték, kéreg, vastagon). Ha eljön az idő, azt felszeded, és lapozhatsz, de akár addig is használhatod, mondjuk egy köves részen a kerti grillt.
A füves résznél én is arra jutottam, hogy nem biztos, hogy a gyomirtó+rota a megoldás (lehet, hogy csak ront), hanem egy vágás + 10 cm komposzt/föld/kvarchomok kombó lesz a nyerő. Abba lehet füvesíteni.
Ha úgyis akarsz locsolót, akkor én a szegélyezést azért csinálnám meg, mert ahhoz lehet már tervezni. Ha most megcsinálod az öntözőt a téglalap kertre, akkor szedheted ki, ha jönnek a tereptárgyak. És ha ne adj isten szép füved lesz (biztos nem, hisz sivatagban élünk :P ), akkor fájni fog, hogy azt is bolygatni kell.
A kisgyerek(ek) miatt a műtrágya szóráson is gondolkodj el, vannak rá jó videók... nem tudod ellenőrizni, hogy feloldódott-e, ők meg abban másznak, és 0-24 a szájukban van a kezük. ;) Ja, és a gyereknek kell a szín, szóval valami más növényt is rakj, ne csak ződet. Ezt sem kell túlgondolni.

Ha nincs kerti almérő órád, akkor kérj, úgy csak 20e Ft lesz a locsolás. ;)

Egyelőre saját tapasztalatom nincs, csak a környezetemből, szóval nem biztos, hogy ez a jó, de én erre jutottam az elmúlt pár hónap kutakodásban. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#8644) ncc1701 válasza 6030D (#8643) üzenetére


ncc1701
veterán

Az amúgy teljesen jó ötlet, h ha most megtervezi a kertet, akkor lehet egy kissebb területet kijelölni a fűnek, amit tud gondozni. De ez messze nem 800nm. :) Pláne így árnyék nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8645) t72killer válasza ncc1701 (#8641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még skóciában is locsolunk nyáron... A tavalyi még hagyján, de tavalyelőtt szabályos aszály volt a kertben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8646) Dorian válasza Vismajor01 (#8638) üzenetére


Dorian
félisten

Nem azért nem javasoljuk, mert azt gondoljuk, h ne tudnád kifizetni azt a havi negyvenezret. Én is ki tudnám fizetni egy afrikai gyerek-rabszolga árát mégsem teszem. ;]
Minimum először terveztesd meg egy kertésszel, nem olyan drága az, sok szopástól megkímél: hol és milyen nagyobb növények (bokrok, fák, stb. legyenek, stb.
Meg eleve a locsolórendszert úgy kell tervezni, lerakni, hogy már tudott hol lesznek a bokrok, fák, kerti építmények, hiszen a szórást ezek kitakarják majd, aztán lehet újra feltúrni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8647) Vismajor01 válasza Dorian (#8646) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én most pont azert nem cizellazom tul mert nulla penzem maradt a ház utan szal olzen kertesz meg locsolo rendszer az majd tenyleg októberbe. Lehet levagom ezt és ez is kinez valahogy, kar h vannak benne saras foltok es nem egyseges.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8648) H-Zol válasza Csabroncka (#8616) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem sajnos locsolásra nincs lehetőség , erre senki sem locsol , itt nincs hagyománya !!
Reméljük nem ismétlődik meg a tavaji év , egy nagyobb szárazság 2000 Ben volt de akkor sem akkora mint a tavalyi :W meg még 2012 Ben de akkor is fél termés lett , de a többi év az mind jó volt !!

(#8649) H-Zol válasza Vismajor01 (#8647) üzenetére


H-Zol
senior tag

Úgy jársz a legjobban ha ezt őszig rendszeresen le vágod , és meglátod nem lessz az rossz , nálam is van a kertben ahol csak gyümölcs fák vannak , van ott minden féle fű, gaz, de rendszeresen vágom , nem engedem , hogy nagyra nőjön és jó!!
Sőt sok gaz ki pusztult és kezdi átvenni az uralmat a vad fű !!

(#8650) vendingo válasza Vismajor01 (#8647) üzenetére


vendingo
veterán

Vessél rá a mostani fűre, és locsold.
Esetleg vess rá fehér herét. Elnyomja a gazt, javítja a föld minőségét, bírja a szárazságot. Zöldnek zöld lesz, lesznek benne széo kis virágok, anyagilag gazdaságos és esztétikus megoldás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.