Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) Mcleod válasza Rive (#8697) üzenetére


Mcleod
tag

Tavaly év végén költöztünk, addig a kúttal nem igazán foglalkoztam, most is annyit, hogy leengedtem egy lécet, hogy meglegyen az alja... Egyébként betongyűrűs és 80cm kb. a belső átmérője, tehát ha jól számoltam, akkor szűk 2 m3 víz lehet benne egyszerre, ami egy 2-3 naponta történő locsoláshoz simán elég lehetne.
Szakit nem tudok egyelőre, bevallom, hogy eddig nem gondoltam rá, hogy magával a kúttal is kellene valamit csinálni. Sajnos elég szűkös a keret, megpróbálom így, aztán ha nem jó, majd gyűjtök... Most ezt találtam, de semmit nem tudni a karakterisztikájáról: [link]
Van olyan szaki vajon aki a kút fennmaradásához szükséges doksit és a tisztítási munkát is el tudná végezni?

Csak egy maradhat!!

(#8702) Rive válasza Mcleod (#8701) üzenetére


Rive
veterán

... 80cm kb. a belső átmérője, tehát ha jól számoltam, akkor szűk 2 m3 víz lehet benne egyszerre...

Kör területénél a sugárral kell számolnod, nem az átmérővel :N

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8703) ncc1701 válasza Vismajor01 (#8700) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt ugattam. Vegyél még komposztot, szórd le a fűmagot, és szórd rá, nem kell vastagon, elég pár mm, különben naponta 5x kellene locsolnod, mert kiszáradhat.

(#8704) Dorian válasza Vismajor01 (#8700) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, ennyit kell tenned.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8705) Mcleod válasza Rive (#8702) üzenetére


Mcleod
tag

Basszus, igazad van, nem 0,8, hanem 0,4, akkor az bizony csak 200 liter... :W
Mondjuk évek óta nem volt használva, és bele akarom vezetni az esővizet a tetőről. Viszont most, hogy ezt mondod, kb azt jelenti, hogy ha nem lesz több víz, akkor cseszhetem.
Nagyon köszönöm, hogy észrevetted a hibámat, szerintem veszek egy olcsót és megnézem, hogy lesz-e jobb... Ez az Agrimotor lesz úgy vélem!

Csak egy maradhat!!

(#8706) Rive válasza Mcleod (#8705) üzenetére


Rive
veterán

... bele akarom vezetni az esővizet a tetőről...

Nomost, ha jól emlékszem akkor ez pont kifejezetten tilos :N :DDD

Ui.: a betongyűtűs kutak tisztítására viszonylag egyszerű szakit találni (környékbelit érdemes), tekintve, hogy ez nem annyira veszélyes üzem... a bejelentés dolgában is a környékbeli kútfúrókat kell körbekérdezni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8707) Mcleod válasza Rive (#8706) üzenetére


Mcleod
tag

Oh, ezt nem tudtam. Miért?

Csak egy maradhat!!

(#8708) Rive válasza Mcleod (#8707) üzenetére


Rive
veterán

Minden elvárással ellentétben az esővíz nem tiszta, pláne, ha mondjuk előtte végigmosta a tetőt és leöblítette a csatornát (moha, por, madárszar, hullott levél) => kútba vezetve szennyezi a talajvizet (ami elvileg a felső rétegek szűrőképességének köszönhetően sokkal tisztább) és hosszú távon iszapolja a kutat.

Másrészt, ugye egy kút a lényegénél fogva: nem vízzáró, tehát vesztegeted az esővizet :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8709) shteer válasza Mcleod (#8707) üzenetére


shteer
titán

jogszabály szerint nem lehet - nem csak használaton kívüli kútba, aktívba sem - elszennyezheti a talaj mélyrétegét

Az OTÉK főbb szabályai csapadékvíz elvezetésre Csapadékvíz, talajvíz és kiemelt bányavíz – a vonatkozó hatósági előírások megtartásával – nyílt árokban is vezethető, míg például a szennyvíz csak zárt rendszerben (csőben) vezethető el. A használaton kívül helyezett kútba hulladékot betölteni, szenny- és csapadékvizet bevezetni tilos.

..szerintem jónak tűnik

(#8710) User_2 válasza Vismajor01 (#8700) üzenetére


User_2
tag

itt minden ki fog égni júliusban,
- az esőcsatornákból a vizet az épület minden oldaláról próbáld meg a területre vezetni,
a szomszéddal is megbeszélheted, h szívesen átveszed az esőcsatornából a vízet ha nem tudja hova vezetni
- próbálj meg egy mélyedést kialakítani a területen, ami záportározóként funkcionálhat,
elsőre totál hülységnek hangzik, de elég nagy esőmennyiség tudja keresni a helyét pár perc alatt is. könnyen megtelik egy 15 cm-es 20m2 -es mélyedés
- körbe azon a betonkerítés förmedvényen megterem vagy 50-100 kg zöld és szárazbab vegyesen. nyáron csak zöldet ad a virágot eldobja a hőségben, de szeptembertől már megtartja és november végén "szüretelheted". elsőre megint azt mondod majd leszarom nem érdekel a bab, menzán is az volt, ezt fogod gondolni egész addig amíg meg nem telik az első vödör 8kg babbal. a karósbabot engedd egész a kerítés tetejére ott a tetején majd megül nagy bokorként. nem kell nagy gyámot építeni neki, elég egy-egy drótkampóra kötött fonál amin fölkúszhat.
- később, ha kinevelted az első szőlőtőkéidet, mehet a falra a szőlő a bab helyett. azon a falon körbe megterem több mint 100 kg csemegeszőlő, ha jól választod a fajtákat, július végétől novemberig eheted a friss vegyszermentes szőlőt vacsora helyett. és ennek se kell komoly tartóakármi, ez is fölkúszik egy darab dróton és jól elvan.
- de ehhez már most mehetsz körbe az ismerősőknél szőlővesszőt gyüjteni, idén győkerezteted, következő ősszel már terem, 1 fürtöt. amíg nem lesz nagyobb a szőlő, mehet ismét a bab a kerítésre.
- a terület egy részére ültess káposztát ezt csak a színéért, és őszi karalábot, meg fogsz lepődni mekkora zöld leveleket nevelnek majd. szebb zöld színt ad mint bármi gyep, a karalábot lábon hagyhatod egész télen is akár, nem igényel komoly tartósítást, aztán mehet a levesbe. meg fogsz lepődni mennyi rengeteg karaláb megterem akár 20m2-en.
- amíg más hasznos nem nő vethetsz mustárt, repcét és facéliát, gyönyörű sárga és kék színt adnak a nyár elejéig, aztán maguktól elszáradnak, kb június végére. ekkor a magját összegyüjtheted és következő évben vagy ősszel ezeket lehet újra vetni és újra szép színt adnak a területnek. a leggyorsabb valami ami kiugrik a földből az a mustár, alig 3 nap alatt, akár, napsütötte helyen megnő több mint egy méter magasra és elképesztő sárga tud lenni.

(#8711) H-Zol válasza User_2 (#8710) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez nagyon tetszett :R :D
Nállam is van ilyen fákon fel engedve koktél paradicsom , uborka!

(#8712) Vismajor01 válasza User_2 (#8710) üzenetére


Vismajor01
addikt

Majd meg lesz oldva, hogy a tetőről az esővíz egy 5 m3es tartályba menjen, de ezt majd csak ha csatornára kötnek minket ami 1-2 év. Záportározó az van, jó sok helyen megáll a víz a telken :D
Kerítésen végig elvileg barérmeggy és tiszafa és hasonlók lesznek ha minden igaz

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8713) Dorian válasza H-Zol (#8711) üzenetére


Dorian
félisten

Én karókat vertem le a ház oldalába a szarufavégek alá, aztán összekötöttem őket dróttal. Így szoktak 3 m magas koktélparadicsom-fáim lenni. Uborka ugyanez.
Málnát eddig a szomszéd kerítésére hajtottam, kötöztem, de most csináltam új kerítést, a málnának meg oszlopok közt kifeszített támokat, így már a kerítés és a málna közé is lehet menni, kényelmesebb, szellősebb . Málnát is 2 m-re felviszem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8714) Csabroncka válasza Vismajor01 (#8712) üzenetére


Csabroncka
addikt

ültess árnyékot adó fát(kat), minél hamarabb...

"in medias res"

(#8715) ncc1701 válasza User_2 (#8710) üzenetére


ncc1701
veterán

Spenót! Őszi vetés a fóliában nálunk kiválóan nő, az esti rántottához két pofára tömöm. :)

(#8716) ncc1701 válasza Csabroncka (#8714) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz! És lehetőleg értelmes gyümölcs fákat. Tuja kb semmire sem jó, és még azt is lehet locsolni, mert kiég nyáron.

(#8717) lemmy71 válasza Vismajor01 (#8700) üzenetére


lemmy71
őstag

"Nem akarok gyomírtózni mert szeretem a földet"
A kettőnek mi köze egymáshoz :U ezt csak az agymosott zöldek hirdetik.
Amúgy azt írtad hogy csak itt ott van némi gazfolt. A képet nézve az egész udvar egy gaztenger. Angol kerted sosem lesz, max ha építész egy üvegkalitkát uv védelemmel és esöztető rendszerrel ;) Ha normális gyepet akarsz akkor csináld ahogy már írtam, vagy takard le az egész udvart műfűvel és jóccakát.
De ha van rá keret akkor ajánlom a szarvasi gyepszőnyeget, ha az angol stadionoknak megfelel akkor neked is jó lehet.

(#8718) Rive válasza Vismajor01 (#8700) üzenetére


Rive
veterán

Jelenleg ez az állapot, ahol a legfontosabb a fűvetés:

Mennyi eső után néz így ki :F

'Rendes' gyephez ott lehet, hogy még csatornázni, de legalább talajt építeni is kellene, ha ennyire tócsás ...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8719) Dorian válasza Rive (#8718) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam is hasonlóan hiányos az udvar-felület az egész idei szárazság meg a kutya-labdáztatás után, csak a maradék részen nem gaz van, hanem fű. Nem kell aggódni, pár hét meg egy kis eső és kinő sűrűn mindenhol.
Most még így néz ki. Ott a két feltárt aknafedlap helye is, amit írtam, h kiderült van egy bunker az udvar alatt. Hogy hozzáférhető is maradjon, de ne két földtúrást nézzek és a gyerekeknek se jusson eszébe beleesni, tegnap délután ötletszerűen letérköveztem ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8720) User_2


User_2
tag

lehet, hogy paraszt vagyok, de mindenkinek azt mondom:
olyat ültess, ami terem, ha már locsolni kell.
semmi értelme keleti nyugati egzótákat gondozni, ami se zöldtrágyát, se termést nem ad.
mert nem vagy te se múzeum, se nemzeti park.

angol gyepet akartem én is, évekig locsoltam, trágyáztam, gyommentesítettem, míg meg nem untam, hogy akármit csinálok akkor is kiég, akár mit csinálok a hangya akkor is benne lesz és még csak bele se lehet feküdni.

az utcára is napraforgó erdőt ültetek, és leszarom a károgó anyóst, meg a szomszédokat, meg mustárt mert elképesztően szép, és
a méhek imádják, a méheket szeretik az énekesmadarak, az énekes madarak meg összeszedik a molyt a szilváról, meg a legyet a cseresznyéről.

ha teheted vess búzát a meg nem művelt területre, akkor is ha csak 30*30cm-es terület, mert iszonyat gyorsan kiugrik a földből, árnyékot ad a földnek, tehát nem tud megteremni alatta a gyom, gyökerével táplálja a gombákat és a gilisztákat a földben és nem lesz halott a parlagon maradt föld és ami plusz még: elég könnyi terminálni, nem évelő, nem lesz invazív. simán átéli a telet és zölden hirdeti magát egész telén. a termése meg nem annyira érdekel, ha lesz lesz, ha nem nem.
egy varázslat a búzanövény, annyira gyorsan és annyi zöldet termel, mint szinte semmi más. simán megvan az 5t/hektár termésátlag locsolás és műtrágya nélkül is. ha megfelelő időben adsz neki vizet szép nagy kövér magokat nevel és meglehet a 7-8 t/hektár is. persze csak arányaiban, a 30*30cm nem fog tonnányi magot termelni. ez inkább csak ahhoz hogy el tudd képzelni mennyire intezív termésre képes a búza házi körülmények között is
a búzát otthon úgy kell vetni mint pl a retket, mert a galambok kiszedik a földből..

(#8721) Rive válasza Dorian (#8719) üzenetére


Rive
veterán

... a tócsákra gondoltam :DDD
Ha a föld annyira vízzáró ott, amennyire a képről látszik, akkor veszett sokat kell majd vele dolgozni, mire 'rendes' gyep lesz belőle => még egy pont valami természetesebb növénytársulás javára.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8722) v-man


v-man
őstag

Múlt héten vettünk a piacon folyton termő eper (szamóca) palántákat, ami már virágzik... Hétközi fagy vinni fogja vagy kibírhatja?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#8723) shteer válasza v-man (#8722) üzenetére


shteer
titán

Ha nem takarod, viszi

..szerintem jónak tűnik

(#8724) vendingo válasza User_2 (#8720) üzenetére


vendingo
veterán

Én a lóherét nyomatom az üres foltokra, vakond kupacokra. Igénytelen, zöld, virágos.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8725) v-man válasza shteer (#8723) üzenetére


v-man
őstag

Köszi, akkor ami balkonladaba van, ejjelre elzarjuk mint a macskát :) kintire szalmatakaro?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#8726) User_2 válasza vendingo (#8724) üzenetére


User_2
tag

az is biztos jó, sok virágja van méhek szeretik, de szerintem invazívvá tud válni

hogy terminálod?

szoktam még sima bükkönyt tenni a földekre, mert szép a virágja,
nem szagos bükkönyt, sima takarmánymagot vetek.
keveset ülteek mert még nem látom, hogyan viselkedik.
még csak két éve fedeztem fel.

a szagos bükköny teljesen más, elképesztő a vízigénye, nem száraz helyre való, tavaly összesen két virágot hozott, azt is csak decemberben.

idén karácsonykor ültettem a szagos bükkönyt wc papír gurigába, negyven centi magasak már, kíváncsi vagyok mikor hoznak virágot.

[ Szerkesztve ]

(#8727) Dorian válasza User_2 (#8726) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem magától nőtt 2 helyen a fűben, de a tavaly nyári minimál locsolást az se teljesen bírja, az egyik a kánikulában megszűnt.

Itt brutál szél van. Hazajöttem, leanderek felborulva, teraszbútorok párnái a fűszerkertben zúztak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8728) Vismajor01 válasza Dorian (#8727) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem fogta az L alakő kanapét a teraszról és bevitte az udvarra, most itt van a nappalim közepén

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#8729) vendingo válasza User_2 (#8726) üzenetére


vendingo
veterán

Nem dísz kertem van, örülök, hogy zöld minden, még a tavalyi nagy szárazságban is szép volt öntözés nélkül.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8730) User_2 válasza vendingo (#8729) üzenetére


User_2
tag

úgy értem, hogy szünteteg meg, amikor mást akarsz ültetni a helyére?

én úgy értem a búza vetését a nem használt helyekre, hogy pl a bokorbab kijön a helyéről ősszel, egyből megy után a búza, hogy megmaradjon az élet a földben.
aztán tavasszal még a búza érése előtt fűnyíróval beszecskázom az egészet, és megy a búza helyére a krumpli

(#8731) ncc1701 válasza User_2 (#8730) üzenetére


ncc1701
veterán

Szimplán elfelejted locsolni, kiég.

(#8732) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, duplafalú fóliában van az "inkubátor", amiben vannak a palánták. Beizzítottam a fűtést, 15 fokra állítottam a termosztátot, 200w-al fűt a 4db talpmelegítő lap. Kiváncsi leszek, mi lesz reggel, de még kimegyek lefekvés elött, mert kiváncsi vagyok. Ha fagyni fog a fóliában, akkor holnap gyertyázni is fogok (kisvakond gyertya+étolaj kombójával). És ha jól látom, egy darabig maradhat a fűtés.

[ Szerkesztve ]

(#8733) ncc1701


ncc1701
veterán

Megnéztem, fix 15 fokon áll a termosztát kijelzője. A fogyasztásmérőt elfelejtettem elé tenni, majd reggel. :)

(#8734) t72killer válasza ncc1701 (#8733) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

pff, pörgetik ezek a villanyórát :(. Viszont fosszilissel olyan körülményes fűteni, hogy végeredményben nemigazán olcsóbb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8735) ncc1701 válasza t72killer (#8734) üzenetére


ncc1701
veterán

A fene tudja, majd ráteszem a fogyasztás mérőt. Amúgy nem igazán tudok vele mit tenni, van kint vagy 20 tő paradicsom, darabja idén lesz vagy 500ft. És nem csak paradicsom van, teli van az egész keltető. Ha elfagynak, vehetem meg, és feleslegesen dolgoztunk. Meg eleve 1 raklapnyi alapterületet fűt, kb 30cm magas a légtér, alulról 10cm eps van. De nyilván fogyasztott valamennyit, ki-be kapcsolgat a sztori. Most még reggel visszaveszem éjjelre 10 fokra, felesleges a 15, míg sötét van.

[ Szerkesztve ]

(#8736) vendingo válasza User_2 (#8730) üzenetére


vendingo
veterán

Kapával, ásóval. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8737) H-Zol válasza Dorian (#8713) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállam is megy a paradicsom a kert és az udvar közti drót kerítésre is :D
Az uborka szereti a bujkáló fényt , van 6 tő csemege szöllőm , közéjük is teszek uborkát és nagyon szépen terem !!

(#8738) H-Zol válasza ncc1701 (#8735) üzenetére


H-Zol
senior tag

Kiváncsi vagyok, de szerintem olyan kis területen nem hiszem, hogy mellbevágó fogyasztás lett !!
Én tavaly az olajos fűtőtestet tettem ki a foliába , de akkor más volt nem számított ennyire :D most még csak pár hagyma , zöldhagymának van a fóliába , de azt az asszony rendezi !!

(#8739) User_2 válasza H-Zol (#8737) üzenetére


User_2
tag

az uborka és a szőlő is kényes a gombás fertőzésekre, hogyan oldod meg a kettő védelmét egyszerre?

nem csinálnak egymásnak túl sűrű levélzetet, amit a szél már nem tud átjárni?

(#8740) H-Zol válasza User_2 (#8739) üzenetére


H-Zol
senior tag

A szöllő egy lugason van de csak 2,5 méter magas és ritkán van ültetve , meg nyári zöld metszést is alkalmazok hogy ne sűrűsödjön be !!
Ami muszáj az muszáj két három gombaölő permet az megy rájuk , másképp nem megy !!

(#8741) vendingo válasza H-Zol (#8740) üzenetére


vendingo
veterán

Próbáld ki a Nero fajtát. Az nagyon ellenálló a betegségekkel, szemben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8742) lemmy71


lemmy71
őstag

Gyönyörűen kivirágzott a kajszim, erre jött 10 perc mini hógolyózápor, most még száz ágra süt a nap :W

(#8743) Orlin válasza lemmy71 (#8742) üzenetére


Orlin
addikt

Reggelre -4-et ír hozzánk is. :((

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8744) ncc1701


ncc1701
veterán

Maglódon éjjel nem volt fagy, pont 0 fok volt. Fóliában is. Aztán hazajöttem 10 óra fele, akkor volt 7 fok a fóliában, úgyhogy a palántakeltető inkubátort nem nyitottam ki, mert tiszta felhő volt. Anya hazaért 4 fele, küldte a képeket, fóliában volt 25 fok, inkubátorban 35. Úgyhogy holnap reggel bármi lesz, az inkubátort picire ki kell nyitnom, nem bírják a palánták a 35 fokot.

(#8745) shteer válasza lemmy71 (#8742) üzenetére


shteer
titán

Milyen kajszid van, hogy csak most virágzik? Itt viszonylag későn kezdik de már kötött

Orlin: ide is :((

..szerintem jónak tűnik

(#8746) fulton válasza fulton (#6473) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy barackfám, mivel lenne érdemes permetelni?
Jó lenne tudni egy ilyen folyamatot, ami a permetezést illeti mit, mikor, hányszor a termésig.
(a hsz-ben korábban írt hsz-emre hivatkozva vannak képek a barackfáról) nem tudom pontosan milyen lehet sajnos, talán kajszi.
Score 250EC + Microken a barackra.
Spilan + Signum szilvafára?
Reméljük a mostani fagy nem végez a terméssel. egyébként most 1 hete kezdett el virágozni.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#8747) H-Zol válasza shteer (#8745) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállunk már jó hideg volt az előbb [kép] szerintem el fagynak a gyümölcsök ami virágzik , nállam is van kajszi ami megvan kötve de olyan is van ami most virágzik !!

(#8748) lemmy71 válasza shteer (#8745) üzenetére


lemmy71
őstag

Ceglédi óriásaim vannak, általában március 20 ká környékén borulnak virágba de most csúszott egy két napot. Ha nem lesz nagy fagy akkor jó lesz a termés.
Pálinkának lekvárnak ez a legjobb, a Gönczi a nyomába sem ér. Talán a Szegedi mamut ami nálam az etalon, de az itt olyan 10 - 12 évet él. Cirka 20 évig nem is volt a csemetéseknél, de egy két éve újra kapható. Olyan méretű volt a termése mint a champion őszi és persze méz édes. Ősszel ültettek kettőt, remélem hogy nem járok vele úgy mint a Besztercei szilvával, ami spanyol alanyba van oltva és max tüzifának jó.

(#8749) lemmy71 válasza fulton (#8746) üzenetére


lemmy71
őstag

Virágzás végefelé chorus 50wg -vél szoktam megfújni. Amikor megjelennek a gyümölcs kezdemények akkor pedig felszívódó mospilannal és hozzá keverék valami széles spektrumú gombaölőszert. Ezt érés előtt 35 - 40 nappal érdemes megismételni. Ugyan ez a szilvával is. Más szert nem igazán használok, kivéve az almának Thiovit Jet -t adok pluszba virágzáskor. Score -t és más anyagokat csak konkrét betegségnél használok (varrasodás, levéllyukacsosodás, monilia stb.) Amúgy ez már mind le volt írva, csak vissza kéne olvasni ;)

(#8750) ncc1701 válasza fulton (#8746) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam bio lemosó ősszel-tavasszal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.