Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Rive válasza ncc1701 (#7500) üzenetére


Rive
veterán

Egyetértek.
Kaktuszt rakj, ha jót akarsz ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7502) lemmy71 válasza ncc1701 (#7500) üzenetére


lemmy71
őstag

(#7503) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#7497) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Patent a cucc.

(#7504) Gabesz87 válasza Orlin (#7496) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az az igazság, hogy nekünk belül is a (nem túl nagy) kertben nem az igazi fű, hanem ott is ez a vadfű(?) van. Viszont nyár előtt elég csehül nézett ki, de aztán szépen magához tért, egész pofás is lett. 1x trágyáztam, ill. szórtam el még tavasszal magot. Van egy nagy fenyőfa, na az alatt totál kopasz volt, de nyáron az is bezöldült. Nálam naponta meg az öntöző, szintén fúrt kútból. Tegnap kapcsoltam ki, mert úgy vélem, már fölösleges locsolni. Tervben volt egyébként az is, hogy most ősszel rendes füvet vetünk a kertbe, de az az igazság, hogy kedvem sincs hozzá, meg úgyis kinő benne a gaz. Ráadásul a szomszédvan van 2 nagy cseresznyefa, és az egész tiszta moníliás, de ő nem foglalkozik vele. Úgyhogy annak meg hullanak az ágai, levelei meg minden sz.r.

(#7505) Dorian válasza Gabesz87 (#7504) üzenetére


Dorian
félisten

Az igazság pedig az, hogy a "vadfű" az igazi fű. Változatos, van benne fehér here, pitypang, muhar, vmi kereklevelű kúszó, réti virág. A tarra nyírt egysíkú monokultúrás mesterséges pázsit inkább elszomorító, ha ránézek.
És sokkal jobban is bírja a strapát, nem olyan, mint egy kényes punci. Nálam tavasz elején lett 1x megtrágyázva, arra se figyelek, h max egyharmadát vágjam le egyszerre, mégse sárgul. Nyáron locsolásnál is a szükséges és elégséges szinthez alulról konvergáltam, voltak majdnem teljesen száraz foltok is, ahogy megjöttek az esők teljesen magához tért.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7506) Barret001 válasza Dorian (#7505) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem ősgyepem van,nyírás hatására kialakul,telepíteni nem kell :) Minden van benne,most gyönyörű haragos zöld!

(#7507) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Automata öntöző Aldiba ,ha esetleg érdekel valakit

(#7508) Panthera válasza Szilágyi84 (#7507) üzenetére


Panthera
őstag

Normál kerti szivattyúra is lehet kötni, elbírja azt a nyomást?

(#7509) Orlin válasza Barret001 (#7506) üzenetére


Orlin
addikt

Nekünk a hátsóudvar van tele porcsinnal. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7510) Orlin


Orlin
addikt

Nézegettem ma a kertben a fű az eső hatására sem nagyon akart regenerálódni.
Még mindig sok a sárga és elszáradt rész...
Lehet valamit kezdeni vele?
Valamilyen műtrágya segítene?
Gyep műtrágyával felszórni?
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7511) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A diófámon a képen látható feketeség jelent meg, ami nedvedzik. Ez mi lehet? Tudtok ebben segíteni?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7512) Rive válasza Szevam (#7511) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem ez is valamelyik farontólepke lesz. Kezeléséről volt már video valamerre korábban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7513) ncc1701 válasza Orlin (#7510) üzenetére


ncc1701
veterán

Magot kell rá szórni. Ami meghalt, az meghalt.

(#7514) Barret001 válasza Orlin (#7510) üzenetére


Barret001
addikt

2-3 hét kell neki,nálam tökéletes sötétzöld lett,a nyáron összefüggő sárga "fű". Most már hibátlan!

(#7515) inf3rno válasza Szevam (#7511) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Maga a feketeség szerintem a dió "vére". Kérdés, hogy mi okozza ezt a fekélyt nála...

Buliban hasznos! =]

(#7516) inf3rno válasza Rive (#7512) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fakopácsnak hívják. Csak sajnos ritka manapság, főleg lakott területen. Nálunk azért szoktam látni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7517) Rive válasza inf3rno (#7516) üzenetére


Rive
veterán

Nálunk is van, és csinálja is, amit kell neki :K
De igazából egy fakopáncs elég randa munkát hagy maga után, és a sebkezelésről se tud semmit :N

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7518) inf3rno válasza Rive (#7517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az igaz, fel kéne szerelni őket viasszal. :-)

Buliban hasznos! =]

(#7519) Dorian válasza inf3rno (#7516) üzenetére


Dorian
félisten

2 éve egy fiatal példányt talált a kutya a diófa alatt. Szerencsére nem bántotta. A harkály gondolom még tapasztalatlan volt, kemény fába vágta a csőrét és megszédülhetett.
5-10 percig hevert, majd elrepült.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7520) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Tudtok kertészetet ajánlani, ahol almafából nem csak csemetét kínálnak, hanem valami értelmesebb méretet is? Tudom ma már nem divat felnevelni egy csemetét, mert nem térül meg, de hátha foglalkoznak még valahol ilyennel. Köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7521) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Tippet, segítséget szeretnék kérni :D

Van nekem egy területem, amelybe gyümölcs fák vannak , csemeték egyenlőre. Be szeretném füvesíteni az egész területet, viszont kicsit meg vagyok lőve.

Segítséget kérnék, ki, hogy csinálná.

Területről egy szerkesztett valamit csatolok :D :

A terület adatai:
Szélesség: 9m
Fák közötti távolság: 4 - 4,5m

Amit rajzoltam:
Maga a terület 9m széles ( feketével jelölve a terület ) . A fák a területen középre vannak téve, mivel be van kerítve, és ne lógjon semerre se ki, és könyebb legyen rajta a közlekedés( mert jó hosszú, gyalog később már bajos lenne ) . Ugye be szeretném füvesíteni, viszont én úgy gondoltam, hogy maga ahol a fák vannak középen ( tehát a kékkel jelölt , ott vannak a fák) ott nem füvesíteném be, tehát egy sávon ( lényegében középen a fák körül ) nem lenne füvesítés, hogy ne kelljen ott bohockodni a fák alatt. A fáktól olyan 1-1,5 m szélességet hagynék el és úgy füvesíteném be. Viszont, mivel ugye oda nem kerül fű, így gondolom fel fog jönni ott a gyom, ott mivel ápoljam? Használhatok minimális gyomírtót, ami még nem jut a le a gyökérbe, vagy esetleg rakjak le geotextilt? Ki, hogy csinálná?

Köszönöm.

Remélem a rajz valamilyen szinten érthető :D

(#7522) Panthera válasza inf3rno (#7516) üzenetére


Panthera
őstag

Nálunk mindig is gyakoriak voltak (szerencsére). Lakott terület széle, dolgoznak rendesen. :) Mostanában pedig odaszoktak az itatóhoz, az utóbbi hetekben általában ketten jönnek egyszerre, napjában minimum kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#7523) Barret001 válasza inf3rno (#7516) üzenetére


Barret001
addikt

A messzebb lévő diófáimon sok üres belsejű lyukas dió termett :D

(#7524) inf3rno válasza Barret001 (#7523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk a mandula járt így. Pedig alig vártam a saját mandulát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7525) Rive válasza inf3rno (#7524) üzenetére


Rive
veterán

Izé... A lyukas mandula az mintha valami más lenne, nem madár...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7526) Barret001 válasza Rive (#7525) üzenetére


Barret001
addikt

Mikor még puha,akkor eszi ki a közepét.Pelére gondolsz?

(#7527) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Mint írtam régebben idén először hozott termést pár éves magról kelt barackfa a kertünkben.
A kérdésem az lenne őt azonosan kell metszeni,mint a többi barack csemete fát?
Idén mondjuk tavasszal már picit metszettem nyitott korona formára...
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7528) inf3rno válasza Orlin (#7527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen. Nem muszáj egyébként metszeni a csonthéjasokat, klíma függő, hogy mennyire tűrik. Nálunk a Bakonyban a barackok elkezdenek vérezni tőle. Könnyen elkapják a gombát a hideg miatt. Termés mondjuk jobb lesz egy metszett fán az biztos. A termődárdákra figyelj, hogy ne szedd le őket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7529) lemmy71 válasza zeus_2k14 (#7521) üzenetére


lemmy71
őstag

A gyümölcsfáknak jó ha alatta nincs gyep, de nagyüzemi termelésnél célszerű. Ilyen kis zsebkendőnyi területen felesleges vele kínlódni. A fák alatt nagyon nem terem meg semmi, de ha parlagon akarod hagyni alattuk azt a sávot, akkor azt 3hetente rotánli kell hogy ne legyen gazos és szép is legyen. Előnye hogy az őszi lombhullás kis részét is berotálhatod a földbe, hátránya esőben nyakig sáros vagy és rotáláskor elkapod a felső gyökereket.

(#7530) ncc1701


ncc1701
veterán

Maglódra keresnék jó minőségű komposztot, kiszállítással, kb 4m3 kellene. Van valakinek tippje, honnan rendeljem?

(#7531) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van a kertemben egy almafa. honnan tudhatnam meg hogy pontosan milyen alma termelodik rajta? van a gombahoz hasonlo ilyen bevizsgalo allomas? mert eleg finom es a boltba hiaba probalok venni hasonlo piros almat, de az enyemnek masabb az ize

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7532) Szilágyi84 válasza dellfanboy (#7531) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Képről lehet tudnánk segíteni

(#7533) Rive válasza dellfanboy (#7531) üzenetére


Rive
veterán

Hát, ilyenkor az ember végignézi az összes netes csemeteboltot meg fajtaismertetőt és hasonlítgat...
Jó ha ismered a virágzás idejét meg a termés jellegzetességeit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7534) hito válasza hito (#7520) üzenetére


hito
nagyúr

Erre senki? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7535) F_Petiii válasza hito (#7534) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Minél idősebbet veszel, annál nagyobb az esélye, hogy nem "fogan meg". Illetve ha meg is marad, annál rosszabbul viseli majd az átültetést és az új környezetet, minél idősebb, nagyobb.

Nem véletlenül nem több éves oltványokkal dolgoznak a nagyüzemi gyümölcsösök telepítésekor sem. A leggyakoribb a suháng (1éves, kvázi csak egy vessző gyökérrel), illetve intenzív gyümölcsösök esetén a knip oltvány (2 éves, gyakorlatilag egy visszavágott suháng 1 évvel később). Alma esetén a knip fák fajtától, alanytól, környezettől, talajtól, tápanyagtól függően kiültetéstől számítva 2. évükben már szépen teremhetnek.

Ezért én sosem láttam értelmét az idősebb (konténeres) csemetéknek, amik marha drágák, de igazából alig nyer vele valamit az ember (ha nyer egyáltalán) és sokkal nagyobb a rizikó, hogy megmarad-e, valamint a veszteség is, ha nem. Ráadásul egy fiatal oltványt még úgy alakíthatsz és formálhatsz ahogy szeretnél. pl. törzsmagasság, korona forma, stb. (különösen igaz ez suháng esetén).

(#7536) F_Petiii válasza dellfanboy (#7531) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Bevizsgáló állomásról én még nem hallottam. Igazából 2 lehetőséged van, ha ugyanolyan fajtájút szeretnél:
- Raksz fel róla képet, mi megpróbáljuk kitalálni, ha sikerül, keresel egy faiskolát ahol árulnak ilyet és reménykedsz, hogy valóban azt is kapod (pár év múlva kiderül)
- Megkérsz egy rutinos szakit/faiskolást, hogy szemezzen/oltson neked konkrétan a te fádból. Itt is benne van azért a rizikó, hogy amíg neveli elkeveredik, de így 100%-ban "ugyanazt a fát" kaphatod. (Megjegyzem: 1-2db-os mennyiségnél nagyon jó ismerősnek kell lennie, hogy szóba álljon veled :D )

Mindkettő elég nagy kihívás :D

(#7537) hito válasza F_Petiii (#7535) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm az infókat (tényleg), de az alapkérdés még mindig kérdés :D Hol juthatnék idősebb almafához? :B A rizikót értem és vállalom, de mivel előkertbe szeretném helyezni dekorációs céllal, a termés most másodlagos. Nagyon szép formájú almafákat látok előkertekbe és jelen esetben nem szeretnék 10 évet várni az eredményre (nem a termésre értem).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7538) Rive válasza hito (#7537) üzenetére


Rive
veterán

link

Máshogyan nem igazán lesz... Más 'cifrább' növényből hagynak néha a kertészetek növekedni néhányat, mert így az ára is megy fölfele, de almát ~ reménytelen.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7539) hito válasza Rive (#7538) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, akkor kénytelen leszek elengedni a dolgot és kivárni a sorom. Hipp-hopp elrepül az a 10 év :O :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7540) F_Petiii válasza hito (#7537) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Hopp, mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy egy almafát valaki nem a termése miatt ültetne. :D

Én továbbra is csak lebeszélnélek róla. 3-4 évest még talán találsz is valahol konténeres almafaként. De 10 évest esélytelen. Találni is, meg átültetni is. Egyszerűen akkora gyökérzete van, hogy ahhoz komoly földmunka is kellene. Még ha találsz is valakinek a kertjében egyet, ami tetszik, és megbízod mondjuk az előttem lévő HSZ-ben linkelt céget az átültetéssel... Ez egy több százezres mutatvány lesz, földmunkával, szállítással mindennel együtt. És ha akkora földlabdával (és gyökérzettel) szedik ki, mint az említett cég képein szereplő fákat, akkor én bármekkora összegben hajlandó lennék fogadni arra, hogy az a fa nem fog megmaradni. (Ahogy egyébként írják is a honlapjukon, hogy a megmaradásra garanciát nem tudnak vállalni)

Bugyuta példa lesz, és talán nem is teljesen igaz, de hogy szemléltessem mennyire lehetetlen küldetés ez, arra talán jó: Szokták mondani, hogy nagy általánosságban ameddig terjed egy fa lombkoronája, kb. addig terjed a föld alatt a gyökérzete is. Nyilván ez nem ennyire egyszerű, minden fajnak más jellegű a gyökérzete, de az igaz, hogy arányos a lombozat nagyságával. Na mármost ennek az információnak tudatában nézd meg azokat a képeket ahol kiszedik a kb 7-8m magas, saccra olyan ~80m3 lombbal rendelkező fát max 2-3m3 földdel... Szerencsétlen elveszíti a gyökerei kb 90%-át, arról nem is beszélve, hogy az első szél kidönti majd. Konkrétan erről a képről beszélek.

(#7541) lemmy71 válasza hito (#7539) üzenetére


lemmy71
őstag

M45 Starking, 5 évesen már szépen terem és jól formázható lomboronával rendelkezik. Lényeg hogy legyen a környéken porzópárja és nem árt némi kertészeti ismeret is a gondozásához ;)

(#7543) vendingo


vendingo
veterán

Szeretnék almafákat telepíteni a kertbe.
Tudnátok ajánlani?
Szempont: Magyar fajta, kisméretű savanykás lédús gyümölccsel. Több helyen is találkoztam már ilyennel, de nem tudom melyik fajták voltak.
Érdekelne nektarin is. Ebből eddig a vénuszt találtam ami megfelelő lehet.
Eléggé fagyzugos helyre kerülnének, nálunk már volt éjjel fagy.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7544) F_Petiii válasza vendingo (#7543) üzenetére


F_Petiii
csendes tag

Valószínűleg a Jonathanra gondolsz. Igaz eredetileg nem magyar származású fajta, de az előző évszázadban nagyon elterjedt nálunk és az almatermesztés meghatározó fajtája volt. Nagyon sokan (főleg idősek) keresik ma is. Sok változata van, javaslom a Watson Jonathant közülük, jobban bepirosodik, a fája gyengébb növekedésű, könnyebben kezelhető, ízre pedig klasszikus Jonathan. Amit minden Jonathanról tudni kell, hogy kifejezetten fogékony a lisztharmatra és a tűzelhalásra. Valamint alternanciára is hajlamos, úgyhogy akár termésritkítással is, de nem szabad hagyni, hogy túlteremje magát, mert akkor következő évben ki fog hagyni.

A nektarinokhoz sajnos nem értek.

(#7545) hito


hito
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az infókat!!! :R

dantre: van egy ára :Y De legalább kapni. Ha kellőképpen elgurul a gyógyszer, még lehet meg is veszem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7546) body007


body007
addikt

Szerintetek a kicsi olajfáimat mikor vigyem be? Nem fogom teljesen a lakásba bevinni ahol 20 fok körül van hanem csak az előtérbe (az is fűtött de ott inkább csak 10-15 fok lesz).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7547) vendingo válasza F_Petiii (#7544) üzenetére


vendingo
veterán

Magyar fajtákat szeretnék, bár egy ilyen is elfér majd nálam.

body007: én fűtetlen hidegebb helyre vinném. A fűtőtt száraz levegőtől ledobja a leveleit.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7548) body007 válasza vendingo (#7547) üzenetére


body007
addikt

Lehetőség még a pince - az párás és hűvös - de ott értelemszerűen nincs fény :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7549) vendingo válasza body007 (#7548) üzenetére


vendingo
veterán

Télen a hó alatt se kapna fényt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7550) inf3rno válasza body007 (#7548) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha éjjel elkezd fagyni, én csak akkor vinném be. Ha 5 fokot mond estére, akkor már lehet gondolkodni rajta, ha nappal 1o fok van, akkor már mehet be. Szerintem. Elvileg a mediterrán éghajlaton is van néha fagy, szóval minimálisan tűri, de azért nem kockáztatnék. Pincébe nem tennék semmilyen növényt. Legalábbis amilyen dohos pincénk nekünk van, tuti megtámadná valami gomba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.