Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) freaghill válasza modflow (#7150) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem is furán hangzik ez a pur hab dolog. Szerintem a fotóval menj be valami gazdaboltba, ott talán tudnak segíteni, szerrel.

(#7152) Barret001 válasza modflow (#7145) üzenetére


Barret001
addikt

Szépen pucold le TISZTÁRA,és végeztél.Minden laza részt távolíts el.

(#7153) inf3rno válasza modflow (#7150) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én használtam már purhabot. Működik, rendesen feltapad a fára. Nem tudom, hogy alatta milyen, de gondolom jobb egy nyílt sebet befedni, mint hagyni, hogy a mocsok bele hulljon. Olyan 1o éve ilyen a fa. Előtte kipucoltam, bekentem én is gombaölővel. Nem tudom, hogy mi van, ha nem foglalkozol vele, lehet, hogy úgy is ugyanúgy túlél a fa.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7154) modflow


modflow
veterán

Csak a purhab alatt ki tudja mi lesz, felszaporodik az ilyen olyan betegség, nem?

(#7155) Barret001 válasza modflow (#7154) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs ott seb sehol.Ez szerintem fagykár miatt repedt meg.

(#7156) Rive válasza modflow (#7154) üzenetére


Rive
veterán

Azért kell kipucolni és lekenni valami rezes mindenirtóval (nem is feltétlenül csak egyszer), hogy ne tudjon ott felszaporodni semmi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7157) velizare válasza modflow (#7154) üzenetére


velizare
nagyúr

a purhab lezárja a réseket, és megakadályozza, hogy a bogarak elvackolják benne magukat télire.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7159) Bacusuz válasza velizare (#7157) üzenetére


Bacusuz
őstag

Engedjétek meg hogy megosszam azt a pár dolgot amit a purhabbal kapcsolatban tudok.
A kerti dolgokat még csak tanulom, gyakorlom viszont a purhabokhoz elég sok közöm van.

Ami a fő tulajdonságuk ezt érdemes tudni
-uv sugárzásra tönkremegy, elporlad
-nem rugalmas ezért a fa növekedésekor valahol biztosan elszakad majd itt bejut a víz
-felszívja a nedvességet, amitől télen megfagy, ami ugyancsak a hab károsodásához vezet

ettől függetlenül én sem tudnék üreg kitöltésre jobb anyagot, érdemes figyelni, hogy valamivel le legyen kenve ami megvédi.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#7160) inf3rno válasza #46372352 (#7158) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A császárfa gyorsan nő, nagyok a levelei, és szépek a virágai. annyi extra van vele, hogy magasan futnak a gyökerei, nálunk felnyomták a térkövet. Az első fagyra ledobja az összes levelét, akkor lehet gereblyézni, ha ilyen mániád van. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7161) inf3rno válasza Bacusuz (#7159) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én lekentem valamilyen festékkel kívülről, hogy ne süsse meg a nap. De igazából ha odút, ilyesmit töltesz ki, akkor nem nagyon éri a napsütés. Egyelőre még kitart sok év után is. Talán mikroműanyag szennyezés szempontból nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7163) inf3rno válasza #46372352 (#7162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk ilyen 6-7 méter körüli volt 1o év után. Kivágtuk végül a térkő miatt meg mert kicsi a kert, és beárnyékolta az egészet. Kérdés, hogy hány évre tervezel.

Buliban hasznos! =]

(#7165) inf3rno válasza #46372352 (#7164) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát passz. A fenyő az viszonylag karcsú, de jóval kevesebb árnyékot ad. A lombos fák közül szerintem mindegyik szétterül, ha nem metszed. A cseresznye ilyesmi magasság 5o év után is. Azért egy ilyen fának kell 5-5 méter minden irányba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#7166) modflow válasza velizare (#7157) üzenetére


modflow
veterán

Pont ettől félek. Hol lehetne azt megcsinálni úgy, hogy ne menjenek alá??? Aztán alatta meg kitudja mi lesz, mert a bogarak a legkisebb résen is bemásznak.

(#7167) Dorian válasza Bacusuz (#7159) üzenetére


Dorian
félisten

Én pl. egy fatörzsben lévő, talajszint alatti lyukat a megtisztítása után belül bevontam fasebkezelővel, így lezártam a pórusokat, majd kiszilóztam.

Ja, és őszibaracknál most néhány helyen felhasadtak ágak és mézgásodni kezdett, de még a gyümölcsön kereszül is. Gondolom az első (és sok) termés miatt. Ezeken a helyeken megfaragtam, h egészséges részek maradjanak csak, és azt is lekentem sebkezelővel. Ezek nem mélyek, másra nem volt szükség.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7168) modflow


modflow
veterán

Nem tudom van e erre topik, de valaki csinált már ilyet?
Nagyon tetszik nekem ez a mini vízesés.

(#7169) velizare válasza modflow (#7166) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy, hogy előtte kipucolod, ahogy fent írták.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7170) justmemory válasza #46372352 (#7158) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

szivarfa? Nagyok a levelei, jól árnyékol. Cserébe mondhuk ősszel van mit szedni/söpörni (mi téli takarásra használjuk fügére, kisebb/frissen ültetett bokrokra).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#7172) Csabroncka válasza #46372352 (#7171) üzenetére


Csabroncka
addikt

Közönséges juhar, mondanám a csoda szép vörös levelű változatát is, viszont utóbb látom, hogy a szárazság és a meleg nagyon érzékenyen érinti.

"in medias res"

(#7173) Barret001


Barret001
addikt

A komposztot lehet tisztán keverés nélkül használni? Nem éget? Hogy ajánlatos keverni földdel? Kb 1:1 ?

(#7174) Dorian válasza Barret001 (#7173) üzenetére


Dorian
félisten

Én belekapáltam a földbe ültetés előtt, kb. 10 liter/m2 mennyiséget. Talán egy kicsit túlzás is volt, mert megint úgy túlburjánzott a veteményesben a vegetáció, h alig lehet megmozdulni.
Benti növényeknél egyszerűen telepakoltam vele a virágcserép tetejét, aztán megöntöztem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7175) Barret001 válasza Dorian (#7174) üzenetére


Barret001
addikt

Szoktam "tiszta" komposztba ültetni,de az az érzésem,hogy túl erős! A cserép alátétben a kifolyt lé erősen sárgás...Pedig érett komposzt,alulról.

(#7176) Rive válasza Barret001 (#7173) üzenetére


Rive
veterán

Komposztja válogatja. A mienkbe rendszeresen kerül föld is, ezt (pl. virágcserépbe) lehet.
De ha valami 'tiszta' komposzt, akkor azt én azért keverném, felébe-harmadába.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7177) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van néhány zsák fenyő forgácsom. Szerintetek mit lehet ezzel kazdeni? Ha csak simán belekeverem a földbe, akkor nem változik meg a föld PH-ja?
Van olyan növény amit tönkre tehet?

A segítséget előre is köszönöm! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7178) Dorian válasza Szevam (#7177) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van komposztod, akkor időnként tegyél bele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7179) vendingo válasza Szevam (#7177) üzenetére


vendingo
veterán

Savanyít tudtommal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7180) Dorian válasza vendingo (#7179) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem valószínűleg eleve erősen savas a komposztom amit a talajba kevertem (pl. rengeteg kávézacc megy bele), de paprika, paradicsom, uborka, cukkini, saláta mind burjánzik, ezeknek biztos nem probléma.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7181) Rive válasza Szevam (#7177) üzenetére


Rive
veterán

Valamennyire lazítja a talajt, viszont nitrogént von el. Némileg savanyít, de pl. ahhoz ahogyan a fenyők beállítják maguk alatt a talaj PH-t a kedvük szerint minden észszerű mennyiségben elégtelen (a fenyőknek ez a trükk hosszas évek munkája).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7182) Szevam válasza Rive (#7181) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+ vendingo
+ Dorian

Köszi a válaszokat. Egyelőre még nincs komposztálóm, talán jövőre jutok odáig, hogy csináljak egy tárolót most csak egymásra vannak dobálva a növényi huladékok.

Van még valami ötreletetek, hogy ha nem is a kertben, valahol a ház körül hasznos lehet?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7183) Dorian válasza Szevam (#7182) üzenetére


Dorian
félisten

Kertben is hasznos lehet, mulcsozásra. Vagy palántaültetés után, hogy ne gazosodjon és kevesebb vizet veszítsen a talaj, vagy ősz végén a talaj téli takarására. Ami marad, azt aztán tavasszal bele lehet ásni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7184) inf3rno válasza Szevam (#7182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szórd simán a növények köré. Ha le van takarva a talaj, akkor kevesebb vizet kell kilocsolni rá, és a gyomok is kevésbé nőnek rajta.

Buliban hasznos! =]

(#7186) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!
Picit visszaolvasva mindenki fát szeretne ültetni :) Melegtűrő lombos fára mit ajánlotok?
Közönséges juhar nekem is tetszik, de jó lenne 2-3 fajta között lehetne választania a tulajnak

(#7187) tasiadam


tasiadam
veterán

Kezdosik a varosban is a gyapottok tamadasa. Van 7 to paradicsom, mindet aktovan tamadjak. Lefujtam mospilannal, az osszes kikelt kidolt, de az osszes petet nemtudom minden nap lekaparni. Mit tudok csinalni azon kivul, hogy kaparom le? A fujas oke, de 2 het a varakozasi ido, es csak aklor hat, ha hozzajuk er, es nem a felszivodott szer hat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7188) vendingo válasza csibor (#7186) üzenetére


vendingo
veterán

Császárfa, hárs?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7189) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ősszel próbaképpen készítettem egy komposztálót, amit telihordtam - főleg falevéllel (általában nyirkosan), de volt benne vékony ág és lágy szárú növény is. Közben próbáltam forgatni és nedvesen tartani. Szerintem eléggé zárt lett, több szellőzés kellene volna neki. Ettől függetlenül nem rohadt össze, inkább aprózodott. Ebben a melegben azért jól jött, mert szétszórtam a paradicsom és paprika alá.
Esetleg tudtok mutatni képet, hogy fél-egy év után hogy kellene kinéznie?

(#7190) Barret001 válasza Panthera (#7189) üzenetére


Barret001
addikt

Teljesen homogén,apró szemcsés,szinte fekete! Át kell rostálni,és ami fennakad,visszatenni a kupacba.
Nálam ilyen,folyamatosan potyog ki alul.Összeszedem,felhasználom.Én nem szoktam piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#7191) Panthera válasza Barret001 (#7190) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Az egész ilyen hálóból van? A teteje le vam fedve ugye?

(#7192) Barret001 válasza Panthera (#7191) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs lefedve,árnyékban van.4 karó,és csirkehálóval körbecsavarva.Legolcsóbb,tartós,és jól szellőzik.Néha nem árt neki pár vödör víz :)

(#7193) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv

Tegnapi nap folyamán a 2020. Októberében ültetett csemetéim kérgén erre lettem figyelmes. Mit tudok vele kezdeni, mi a teendőm? A fának innentől vége? Tipp?

Képet csatolok a fa kérgén látható állapotról, illetve a fáról. Szilva es Alma fáról van szó!

(#7194) Barret001 válasza zeus_2k14 (#7193) üzenetére


Barret001
addikt

Ennél csúnyább sebeket is símán kinőnek! Tisztítsd meg az elhalt részektől.Fontos hogy száraz legyen,és ne tudjanak bele fészkelni a kártevők. Kiheveri,pár év azért kell hozzá...

(#7195) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Hogyan csináljam? Sebkötöző? Esetleg fa gél?

(#7196) Dorian válasza zeus_2k14 (#7195) üzenetére


Dorian
félisten

Egy éles késsel lefaragod az egészséges részig, aztán bekened fasebkezelővel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7197) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

És ha nem faragom le, hanem csak ezt kezelem? Amúgy akkor megmarad a fa?

(#7198) Rive válasza zeus_2k14 (#7193) üzenetére


Rive
veterán

Szimpla tisztogatás/sebkezelés nem lesz elég, szerintem. :(

A farontó lepkéknek nézz utána.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7199) lemmy71 válasza zeus_2k14 (#7197) üzenetére


lemmy71
őstag

Szépen egy kerek végű késsel kikaparod (én legalább is így szoktam) és BIOCERA sebkezelő viasszal szépen lekened, raffiával érdemes körbekötni ;)
Halkan megjegyzem hogy eléggé tréül van ültetve az a csemete, nem tudom ki mondta hogy úgy ültesd, de az nem jó és azért néha szokás körbetányérozni a fákat ;)

[ Szerkesztve ]

(#7200) zeus_2k14 válasza lemmy71 (#7199) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Okes. Kérdezném, miért van tréül? Valamiert az összes almafám gyenge.. egyedül az néz ki hülyén. Tányérozást máshogy oldottam meg, de az lényegtelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.