Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Panthera válasza Kiskokó (#8000) üzenetére


Panthera
őstag

Az tudom javasolni, hogy nézz utána a problémás növényeidnek és írd ki egy táblázatba, hogy évszakonként / ciklusonként milyen igényeket támasztanak. Szerezhetsz egy szobanövényes könyvet is, ami jó kiindulási pont. Egyes strapabírónak tartott fajtákkal is megesik, hogy nem bírják egy adott lakásban. Hirtelen környezetváltozás is okozhatja a vesztüket (huzat vagy kevés fény). Ha van konkrét fajta, amivel problémád van, segítünk, ha tudunk.

ncc1701:
Akkor ügyesek. Nyáron itt is volt hogy pár napon belül több elpusztult, de azokat látszólag nem bántotta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Dorian válasza Panthera (#7996) üzenetére


Dorian
félisten

Én még annyit tettem, hogy az elhasznált fakéreg-mulcsot, sőt a fenyőfák lehullott tüskéjét is a málna tövébe szórtam. Így kevésbé gazosodik, a málna amúgy is a savanyú talajt szereti, és talán nap ellen is árnyékolja valamennyit a gyökérzetét.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8003) shteer válasza Dorian (#8002) üzenetére


shteer
titán

Én idén kísérletezek a málnával - lett egy déli betonkerítésünk, ültettem párat 30cm távolságba elé. A nyáron mind kiveszett amit direkt ért a nap reggeltől estig, csak ott maradt meg ahol szomszéd bodzája árnyékolta déltájban - homoktalaj.

..szerintem jónak tűnik

(#8004) Dorian válasza shteer (#8003) üzenetére


Dorian
félisten

Na hát igen. Azért is írtam, hogy szereti a sok napsütést, de nem a legerősebb direkt délit Főleg nem betonfal elé ültetne, folyamatos öntözés nélkül: oda levendula a való :)

Mondjuk épp most szervezem a szomszéd felől betonpaneles kerítés építését a málna mögé úgy 1 m-re. :DDD De nálam a direkt déli napból keveset kap.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8005) Panthera válasza Dorian (#8002) üzenetére


Panthera
őstag

Örökzöld mulcs itt is akad (fenyő, tuja), lehet hogy a rózsák tövébe mehetne is.
A lenyírt füvet nyáron palánták közé szórtam, nem keményedett úgy le talaj, szerintem a nedvességet is jobban tartotta.

(#8006) Dorian válasza Panthera (#8005) üzenetére


Dorian
félisten

A teljes veteményest fűvel szoktam mulcsolni, nagyon bevált. Nem párolog úgy el a nedvesség, tán még némi tápanyagot is ad, és ami a lényeg: gyakorlatilag nem kell gazolni. Azért az elején 1x, max 2x kell gazolni, mert annyi vágott füvem nincs, hogy az elején egyszerre lefedjem az egész talajt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8007) Brandynew válasza Dorian (#8006) üzenetére


Brandynew
őstag

Én is be szoktam szórni, de egy szaki azt mondta, hogy nem szabadna, előbb ki kéne szárítani. Lehet ebben valami, vagy felesleges?

(#8008) Dorian válasza Brandynew (#8007) üzenetére


Dorian
félisten

Ha egyszerre nem szórsz le 3-4 cm vtg-nál többet, akkor teljesen felesleges, hiszen leszórva ugyanúgy kiszárad

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8009) shteer válasza Dorian (#8004) üzenetére


shteer
titán

Déli telekoldalon lett a kerítés (szomszéd helyett csináltattuk meg, 2 méteres de nyáron 1 méterrel így is túl nőtte a gaz a telkén, de a putrit eltakarja nagyrészt), így pont mögötte lesz, árnyékban :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8010) Dorian válasza shteer (#8009) üzenetére


Dorian
félisten

Nna, én az ÉK-i oldalon csináltatom pont ugyanezért ugyanezt. Csak hogy a kerítésépítéskor azt a 18 fm hosszú 1,5 m-es sávot megtisztítsam nála, vagy 30m3 földet, téglát, sittet kell odébb termelnem. Az egész móka lesz 1millió Ft
De legalább lesz egy normális kerítés a mostani düledező helyett, ami amúgy is a mi területünkre több, mint fél m-rel beljebb van, és a gazok meg a csigák sem támadnak onnan majd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8011) shteer válasza Dorian (#8010) üzenetére


shteer
titán

Hajrá :K 1 ft-ot se bánok belőle - előkészítésbe én is tettem bőven órát még ha a düledező tákolt drótkerítést elbontottuk csoportosan 3 óra alatt - csak nálam ez 44m - en :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8012) Barret001 válasza Dorian (#8004) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is van pár tő málnám.Tűző napon...Akár térdig is képesek megnőni :) Éppen hogy csak nem pusztulnak ki. Szerintem jobban éreznék magukat árnyékos helyen.

(#8013) Dorian válasza Barret001 (#8012) üzenetére


Dorian
félisten

A felső feszítőhuzalt 210 magasba tettem. Már most felér a szárak 3/4-e ez fölé, és ha tavasszal beindul a vegetáció még nőni fognak. Málnafalam lesz :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8014) Panthera válasza shteer (#8011) üzenetére


Panthera
őstag

Pockok nem jönnek a szomszédból?

(#8015) shteer válasza Panthera (#8014) üzenetére


shteer
titán

vakond 1-2 néha de ott jobban érzik magukat - nálunk rendszeresen nyírva van a fű, a gyümölcsös és veteményes alatt full homok (4 éve mulcsoljuk) + defenders + napelemes riasztó

..szerintem jónak tűnik

(#8016) Panthera válasza shteer (#8015) üzenetére


Panthera
őstag

Rágcsálókra gondoltam a képek alapján. Az elhanyagolt portákon el tudnak szaporodni.

(#8017) Barret001 válasza Panthera (#8016) üzenetére


Barret001
addikt

Ha van mit enni :)

(#8018) shteer válasza Panthera (#8016) üzenetére


shteer
titán

jah, az nincs. nincs ott semmi a gazon kívül. meg a 3 macskánk is vadászik mindenre ami mozog. rendszeresen kapunk a mezőről egeret, cickányt, verebet, gyíkot.. néha szárcsát vagy nyulat

..szerintem jónak tűnik

(#8019) rwin5


rwin5
őstag

a teljesség igénye nélkül:
örököltem egy kiskertet és van hozzá fúrt kút + szivattyú, de szét van szerelve.
Némi műszaki affinitással van esélyem beüzemelni önállóan szerintetek vagy ne vergődjek vele és szakembert hívjak?

(#8020) Kiskokó válasza Panthera (#8001) üzenetére


Kiskokó
veterán

Rendben. Köszi szépen :) Lehet majd jövök

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#8021) BullZeye


BullZeye
veterán

Törzsgyökeres panellakóként pár hónapja költöztünk házba, ahol a hátsó kert rész évek óta el van hanyagolva. Amikor picit is jó idő van próbálom irtani a gazt és ezeket a fás vackokat kézzel kitépni gyökerestől, de kezdek belefáradni és még baromi sok van hátra.

Tavasszal szeretnénk paradicsomot és pár kezdő zöldséget ültetni pár m2-en de ez a rendkívül invazív növény aggaszt, hogy esetleg elszívja előle a tápanyagot (és nem mellesleg csúnya is)

Fizikai erő fogytán, milyen más módszerrel lehet megszabadulni ezektől? Az előző tulaj visszavágta őket, aminek hála a gyökerek olyan vastagok mint az alkarom sok esetben és több méterre és elmegy a növénytől. Van erre valami csodamegoldás amivel házilag ki tudom irtani végleg?


(#8022) Rive válasza BullZeye (#8021) üzenetére


Rive
veterán

Kideríted (megkérdezed a szomszédban) a helyi bobcat-ember elérhetőségét, aki aztán 10k óradíjban kiszedi ( => kezelhető méretűre visszagyalázza) neked.
Egyben a mélyszántás is letudva...

Amúgy a fotókról én meg nem tudom mondani, mi ez :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8023) body007 válasza Rive (#8022) üzenetére


body007
addikt

Valamilyen vadszőlő talán. Azt kézzel elég lesz kiirtani :D

Ottan a levele.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8024) Rive válasza body007 (#8023) üzenetére


Rive
veterán

Az ott egy borostyán, meg valahol a képen láttam talán bodzát is, de (gondolom) a kérdés az a zöldes szárú izé lehetett :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8025) ncc1701 válasza BullZeye (#8021) üzenetére


ncc1701
veterán

Van a paraszt megoldás (én nem tenném), h gyomirtóval lenyomod. Mondjuk abban az évben biztos nem termelnék ott semmit.
Azonkívül ásó, csákány, 2 ásónyom mélyen az egészet felásni.

(#8026) User_2 válasza BullZeye (#8021) üzenetére


User_2
tag

A elfáradásra a megoldás a gyakori elfáradás. Mindig működik.
Kiásnám az egészet, az összes gyökeret kitermelném, különben a borostyán kihajt újra.
Aztán minél hamarabb, már most rögtön bevetném az egészet búzával, facéliával, bükkönyel.
Június végére ez mind megérik, kiszárad. Ezeknek a magját begyüjteném, következő évben el lehet vetni újra. a szárát pedig simán elfektetném a földön. Addigra az őszi karaláb palánta elkészül és menne a helyére a zöld, akkor már száraz takaró alá. A karaláb október novemberre kész is lenne. Ez mind extrém minimális munkával. Ennyi kis földből annyi karalábod lesz, hogy a család nem bírja majd mind megenni.

[ Szerkesztve ]

(#8027) Panthera válasza Rive (#8024) üzenetére


Panthera
őstag

A sok szál egy tőben az bodza, az nem invazív. Kitermelés után nincs gond vele.
A vékony zöld szárú az nem tudom mi...hülyeséget nem akarok írni.

(#8028) Rive válasza Panthera (#8027) üzenetére


Rive
veterán

Ja, én is így vagyok ... :K

... mi itt elvadult orgonával (! franc se gondolná, mennyi gond van vele...) meg ártéri szederrel küzdünk (a tarack mellett... :((( ), szóval ... egy a lényeg: egy-két nap kézi erős küszködés után átértékeli az ember, hogy rászánja-e azt a pénzt, amiért valaki géppel 2-3 óra alatt megcsinálja rendesen (!) fél méter mélységig...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8029) ncc1701 válasza Panthera (#8027) üzenetére


ncc1701
veterán

Bodza az kegyetlen, ha ki kell termelni, iszonyaat gyökere van, pedig csak egy bokor.

(#8030) Panthera válasza ncc1701 (#8029) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem mondod? :D Kellett már kiszáradt bokrokat eltávolítanom, ráadásul lekeményett talajon. A bodza nem terjed gyorsan és hasznos a virágja, termése.

[ Szerkesztve ]

(#8031) Panthera válasza Rive (#8028) üzenetére


Panthera
őstag

A sarjadzással valóban bosszantó. De az orgona is már csak szenved nyáron.
A tarack viszont homok talajon = pázsit. :D Nyáron tovább bírja bármilyen fűnél.

(#8032) inf3rno válasza BullZeye (#8021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én simán felgyújtanám. Csak arra figyelj ne terjedjen tovább a szomszédba, mert akkor nem fognak lájkolni. :D

Buliban hasznos! =]

(#8033) Rive válasza Panthera (#8031) üzenetére


Rive
veterán

De az orgona is már csak szenved nyáron.

Hát, mi itt azért igyekszünk valami légnedvességet tartani a kertben (bár most ki kell majd vágni néhány nagyobb fát :( ), szóval még a legkitettebb helyen levő is csak kornyadt egy kicsit nyár közepén, de semmi komolyabb... A vonatból láttam néhány helyen elszáradva :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8034) BullZeye válasza inf3rno (#8032) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha felgyújtom gyökere még megmarad, nem? Akkor meg újra kihajt :D
De így 4 nap után nekem is egyre gyakrabban jut eszembe, hogy had égjen :(

Szerk.
Utánanéztem, sajnos Érden nem lehet égetni kerti hulladékot :D

[ Szerkesztve ]

(#8035) ncc1701 válasza BullZeye (#8034) üzenetére


ncc1701
veterán

Pro tipp: 3 lábú vas állvány, rálógatva egy kondér, benne víz, és alágyújtasz. Ha valaki ugat, akkor paradicsomot főzől befele.

(#8036) BullZeye válasza ncc1701 (#8035) üzenetére


BullZeye
veterán

És ahogy terjed a tűz a 200m2-en úgy teszem odébb az állványt? :D

(#8037) ncc1701 válasza BullZeye (#8036) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, de a levagdosott vackokat simán alá teheted. :)

(#8038) Panthera válasza BullZeye (#8034) üzenetére


Panthera
őstag

Tudtommal már sehol nem lehet avart égetni. Önkormányzat helyi rendeletben esetleg felmentést adhat.

(#8039) ncc1701 válasza Panthera (#8038) üzenetére


ncc1701
veterán

Maglódon önkormányzat novemberben engedi. Más kérdés, h én nem avart égetek, mert a levél kiváló komposzt anyag, hanem tuját. :)

(#8040) inf3rno válasza Panthera (#8038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindegy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8041) inf3rno válasza BullZeye (#8034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ milyen mélyen van és milyen erős a tűz. Valamit megfőz. Ami újra kihajt, azt meg tudod kezelni később, amikor látod, hogy törne fel. Itt helyben általában pont leszarjuk, mert így csináljuk többszáz éve, aztán nem érdekelnek az 5 perce hozott rendeletek. Talán majd az új generáció szabálykövetőbb lesz. Amíg nem költöznek ide valóságtól elrugaszkodott szomszédok, akik a medve támadásnál is a medvének szurkolnak, meg feljelentgetnek, addig nincs belőle gond. Érd talán más, mert azt hiszem város. Ez itt vidéki falu.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8042) BullZeye válasza ncc1701 (#8037) üzenetére


BullZeye
veterán

Vad szederrel ezt fogom csinálni, mert azt összekötegelni se tudom és szúr mint az állat (na azt még gyönyörű lesz végleg kiírtani).

(#8043) Panthera válasza ncc1701 (#8039) üzenetére


Panthera
őstag

Akkor pontosítok, semmilyen zöld hulladékot nem lehet. :)

inf3rno:
Nem a félévente 1 alkalommal van gond, amikor az összegyűlt és jó száraz rakást elégetnéd. Sajnos egyesek a nyers gyomot füstölik napokon keresztül, mert ez a legjobb szórakozások.

[ Szerkesztve ]

(#8044) inf3rno válasza Panthera (#8043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ismerem a típust.

Buliban hasznos! =]

(#8045) ncc1701 válasza inf3rno (#8044) üzenetére


ncc1701
veterán

Ilyesmivel én is megvárom, míg jól kiszárad. De van ágaprítóm is, de az a tujára sajna nem annyira jó.

(#8046) Dorian válasza Panthera (#8043) üzenetére


Dorian
félisten

Az ősszel kivágott málna-szárak nálam is fedett helyen várják a tavaszt amikor füstmentesen el lehet égetni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8047) ALgore2 válasza BullZeye (#8021) üzenetére


ALgore2
tag

Ez hosszú évek alatt se fog eltűnni, rengeteg melóval se, sajnos!
Én 2 lehetőséget csinálnék, 1:bobcat és az jó mélyen felszedné=talajcsere, 2: tőbe írtás, aztán jó erős ecet +só folytonos használata, és magaságyas termelés!

(#8048) ncc1701 válasza ALgore2 (#8047) üzenetére


ncc1701
veterán

Én mondjuk nem sóznám a saját földemet. Fóliával letakarás, h ne kapjon fényt az nem működik?

(#8049) Rive válasza ncc1701 (#8048) üzenetére


Rive
veterán

Ilyen fás szárú, egyenes/nyársszerű hajtásos izéknél nem működik (mondjuk tófóliával nem próbáltam)...
Szeder (meg mindenmás folyondár) meg szimplán oldalra kiszökik a fólia alól...

Elvi szinten van valami fásszárú-irtó csodavegyszer, de azt nem adnak közembernek.
Szóval ami marad, legegyszerűbb: bobcat-mélyszántás (és utána apróra összeszedegetni a gyökereket).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8050) ncc1701 válasza Rive (#8049) üzenetére


ncc1701
veterán

Frankó. Én vadszőlővel próbáltam a takarást, de az is kiment oldalra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.