Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Z_A_P válasza szezso15 (#12993) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mindenkepp szamolj be, mert nagyon kezdem unni ezt. :W
[mai csomag]

OK

(#13002) szezso15 válasza Z_A_P (#13001) üzenetére


szezso15
addikt

Már itt van, délután fogom összerakni meg tesztelni. Most éjjel nem durrantottak ide, cserébe este 11-kor arra mentem le a földszintre, hogy kapargatja valamelyik a teraszajtót. Nyilván meglátott és már nyoma sem volt... :U

*Hajrá Loki!* i15+

(#13003) User_2 válasza soldi3r (#13000) üzenetére


User_2
tag

nem az országnév a cimke, hanem a nemesítői közeg.
mekkora valószínűsége van annak, hogy betegségeknek általánosan ellenálló fajtákat tudnak nemesíteni ott, ahol a bogyó és fürtméret a legfőbb cél?
van-e lehetőség általánosan ellenálló fajtákat nemesíteni olyan termelői környezetben, ahol a felszívódó ölő/irtószerek általánosan elterjedtek és használatuknak nincs korlátja?

és egyáltalán milyen termelői környezetben rezisztens?
bio kontakszerek használata mellett is képes megbízhatóan termést adni? vagy csak hosszútávon ható felszívódó szerek használata mellett?

kiskerti környezetben, ahol egymás mellett 60cm-re van egy-egy tő a különböző érési idejű fajtákból?
vagy ipari termelésben, ahol fajtahomogén sorokban termelik a csemegeszőlőt?

kiskertben egész egyszereűen lehetetlen felszívődő akármit vagy bármit kijuttatni a tőkére, aminek évi-je több mint 0 nap.
mert 1 tőkére nem tudsz és nem is akarsz bekeverni permetszert, mert egymás mellett lévő 1-2 hét különbséggel érő fajtákra nem lehetséges átpermetezés nélkül kijuttatni az egy-egy adag permetezést.
így kiskertben csak a 0 napos kontaktszerek használhatóak, és ez egy teljesen más "rezisztencia" mint a nagyüzemi termelés, ahol nem gyakori a nem homogén termesztés, nem kell foglalkozni az átpermetezéssel és permetezési naplót elegendő lehet emlékezetből kitölteni.

a rezisztens, ellenálló kifejezéseket valahogy nagyonis szabadosan sikerül használni, ha csemete eladásról van szó és dícséretre van szükség.

ezért, ha valaki azt mondja, hogy egy fajta ellenálló és nem tesz hozzá még legalább három mondatot, akkor jogosnak érzem a kétkedést az ellenállósággal kapcsolatban.

(#13004) body007 válasza szezso15 (#13002) üzenetére


body007
addikt

Egy link-et mutatsz, h melyiket / mit vettél végül?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13005) szezso15 válasza body007 (#13004) üzenetére


szezso15
addikt

Aha, ilyet: [link]

*Hajrá Loki!* i15+

(#13006) Panthera válasza body007 (#13004) üzenetére


Panthera
őstag

Az jutott eszembe, hogy esővízgyűjtő hordóra kötve csinálna-e valamit? Nyilván kisebb a nyomás, de úgy el lehetne kerülni azt is, hogy véletlenül levágja a slagot...illetve nem kell átszerelgetni, osztani.

[ Szerkesztve ]

(#13007) body007 válasza szezso15 (#13005) üzenetére


body007
addikt

Ez is elemes mint az én ultrahangosom. Át is alakítottam gyors "trafósra" :K

#13006Panthera:
Persze mennie kell úgy is "valamennyire" :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13008) szezso15 válasza body007 (#13007) üzenetére


szezso15
addikt

Azért bízom benne, hogy nem kell majd sok ideig használni, hanem hamar elszokik/nak innen. Lényegében 1 macskáról meg a haverjáról van szó, mivel pici a telek, alacsony a valószínűsége, hogy más jószág tévedne erre (remélem). :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#13009) body007 válasza szezso15 (#13008) üzenetére


body007
addikt

Az én macskám a kocsi tetején szeret pihenni (a kocsibeálló alatt). Oda kellett a nonstop "védelem" :K Megcsináltam távirányítóval kapcsolhatóra a "rendszert" mert mikor beálltam a kocsival nem esett jól az ultrahang :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13010) Z_A_P válasza szezso15 (#13002) üzenetére


Z_A_P
addikt

Remelem van kamerád, jó lenne látni ;]

OK

(#13011) szezso15 válasza Z_A_P (#13010) üzenetére


szezso15
addikt

Na, betettem a leander közé, szóval "lesből támad" a spricc. :D Egyelőre a szomszédot sikerült elkapnia tegnap este (de mondtam neki előre, szóval csak röhögtünk rajta egyet), de ma reggel volt egy telitalálatom, a macska utazómagasságra emelkedett ijedtében.

Sajna egy kamerám van csak itthon, az pedig a gyereket veszi alvás közben, nem bontom meg emiatt a rendszert, általában hallom így is, ha elsül a dolog. :) Annyi hátránya van, hogy van alatta egy krizantém szarásig virággal, arra meg jön néha 1-1 nagyon rovar is, amire ugyanúgy sprickol, szóval most napközbenre kinyomtam.

*Hajrá Loki!* i15+

(#13012) H-Zol válasza szezso15 (#13011) üzenetére


H-Zol
senior tag

A végén ki derül, hogy besurranó tolvajok ellen is jó lehet , egy kis váratlan hideg zuhany :D

(#13013) Barret001 válasza szezso15 (#13011) üzenetére


Barret001
addikt

Az én macskám a slagtól fél,pedig nem locsoltam le soha.Ha megfogom a slagot,már menekül :)

(#13014) Barret001 válasza szezso15 (#13011) üzenetére


Barret001
addikt

Hatásos lesz :) [link] Sicc!

(#13015) inf3rno válasza Barret001 (#13013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet azt hiszi kígyó. Az uborkától is félnek a macskák emiatt. Genetikailag kódolt forma felismerése van még az embernek is a kígyóra. A legtöbben félnek tőle anélkül, hogy valaha láttak volna kígyót.

Buliban hasznos! =]

(#13016) Dorian válasza inf3rno (#13015) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, h emiatt. A kutyám a porszívót támadja, de csak ha működik :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13017) Z_A_P válasza szezso15 (#13011) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R akkor nincs mese, be kell szerezzek egyet...

OK

(#13018) Z_A_P


Z_A_P
addikt

A fű alatt nekem sötét fekete zsíros (agyagos?) föld van. Biztos jó a növényeknek, engem idegesít hogy azonnal tiszta sár lesz az ember cipője (es sáros cipővel nem lépünk az új térkőre! :((( ). Mostani időben is, hiába nem esik 2 napja, puha fekete nedves föld.
Arra gondoltam, hogy homokot szórnék ki rendszeres időközönként, vékony rétegben, hogy az legyen felül, az hamar (abb) szárad és nem sáros.
Ez működne szerintetek, a fű nem bánná ? És milyen homokot?

[ Szerkesztve ]

OK

(#13019) H-Zol válasza Z_A_P (#13018) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hogy a fű mit szól hozzá nem tudom , de szerintem nem lessz baja !
Itt nállunk az Alföldön ez a fekete ragadós föld van , én a nagyanyámék házában lakom és még élt mindég mondta , hogy ha az udvart fel szántanánk homok jönne fel , mert szegény megboldogult nagyapám kocsi számra hordta a homokot és valahogy mindég le ment és feljött a fekete föld .
Nállunk apró jószág volt az udvarba , nekem most fű, gyümölcs fák, bokrok , magas ágyások , de amikor ültettem a fákat , bokrokat tényleg olyan 15 - 20 centis homokos réteg van !
A giliszták is felhordják a földet , és mint ahogy írod sáros lessz a cipő a füvön !!

[ Szerkesztve ]

(#13020) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudtok esetleg valami jó kertészetet Bp-en, vagy a környezetében, ahol nagy rózsa választék van? Vagy kimondottan ahol csak rózsa van!?
Magas törzsű rózsát vennénk a kertbe, Oázis és New Garden ma megvolt, de egyik sem nyert.

(#13021) Z_A_P válasza H-Zol (#13019) üzenetére


Z_A_P
addikt

"nagyapám kocsi számra hordta a homokot és valahogy mindég le ment és feljött a fekete föld ."
-
Remek, akkor elvileg semmi sem érne :F

OK

(#13022) H-Zol válasza Z_A_P (#13021) üzenetére


H-Zol
senior tag

Per pillanat biztos ér valamit , de nem lessz egy tartós megoldás !
Nállam hull a sok fa levél és nem szedem össze és az sokat ki véd a sárból de szépen el is tűnik, a giliszták is be segítenek , kezdik a leveleket le huzgalni a földbe !
Van elöl két dió fa is , annak a leveleit össze szedem , és kint a kertbe se szedem össze a leveleket meg a dió levét sem és tavaszra szépen mind eltűnik !

(#13023) Dorian válasza cOxeR (#12954) üzenetére


Dorian
félisten

Hááát, lehet nem ártott a fűnek a táp, egész más most a színe :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13024) ncc1701 válasza Dorian (#13023) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem is beütött az őszi. :)

(#13025) H-Zol válasza ncc1701 (#13024) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem is :D de búza vetés kész , már csak a szántás marad , igaz tiltani akarják a talaj forgatást , de a sok egér miatt én megforditom ekével , de előtte a földek 80% meg lett lazítózva !
Azt a művelt területünk 5% úgy hagyom csak lazitva amit parlagon kell hagyni az EU miatt :W , de akkor hol van az éhinség ha 100 hektárból 5 hektárt nem szabad be művelni :U

(#13026) cOxeR válasza Gabesz87 (#13020) üzenetére


cOxeR
Ármester

Fitoland? Illetve ha van vállalkozásod ami témába vág, akkor a ProfiPartner-be is szokott lenni Szigetszentmiklóson (bár nem szoktam nézni milyen típusok vannak) - ez ugye nagyker. (én sokat vásárolok ott, innen telepít sok kertész is)

(#13027) hiperFizikus válasza Z_A_P (#13018) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Itt Szlovákiában beton lapokat raktunk e talaj tetejére, és ezen jártunk . 50 kg -nál ne legyen nehezebb, de az sem baj, ha csak olyan 20 kilósak .
:)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13028) cOxeR válasza Dorian (#13023) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) vélhetően ha ennyire látványos akkor kellett már.

Világítást ki mit használ a kertben? Vezettem ki a kerítés mentén pár lámpának helyet, de amiket Kínából rendeltem rgb led reflektorok, azok mehetnek a kukába... 1,5-2 év távlatában és amúgy se voltam velük elégedettek...
Ki milyen lámpát tenne ki? Sima led reflektor vagy valami olcsó cserélhető foglalatos lámpatest? (akkor akár a színes fény is megugorható) Jön a téli/karácsonyi időszak és gondoltam megugranám ezeknek a cseréjét.
12 ponton van vezeték, meg tudom is még toldani ha akarom, ha nem lenne elég.
Most úgy is BF van lumeneten.

(#13029) H-Zol válasza cOxeR (#13028) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én sima 10 esetleg 20 w kis reflektorokat raknák ki [link] itt most a 10w 1850 Ft nem egy nagy pénz , vennék belölle tartalékot ha ki megy tudjam pótolni , hogy ugyan olyan legyen !!
Esetleg ilyet [link] van hosszab szárral is de rögtön dupla árban és már magában ez se olcsó ha 12- vele szorzod :D

[ Szerkesztve ]

(#13030) Dorian válasza cOxeR (#13028) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem a ház oldalfalain körben az eresz alatt vannak lámpák, amikben hagyományos foglalat van, azokban pedig 2800 K-es led izzók

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13031) H-Zol válasza hiperFizikus (#13027) üzenetére


H-Zol
senior tag

Megint nem figyeltél :N :D
Neki van térkő járdája , itt a fűvel , a zöld övezettel van a baj , ott ragad a sár a cipöjére !!
Arra adjál tanácsot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13032) cOxeR


cOxeR
Ármester

#13029 H-Zol
Ilyen irányba hajlok én is (a tartalék is jó ötlet), a kültéri állólámpákkal leginkább a dizájn a bajom, igazából az összeset rondának tartom, vagy embertelen áron van az az egy két típus ami tetszik... és ennyire mégse fontos a kinézete. Ráadásul a reflektort, tudom a kerítés felé is fordítani azt megvilágítani és akkor nem vakít direktbe, vagy ugye tejüveges amit praktikusabb lenne venni. (persze ha végre eljutok oda, hogy meglegyen a trapézlemez borítás rá azt is én csinálom, mert olyan árat kaptam, hogy nem bírtam megemészteni...)
Illetve egy gond van a reflektorokkal, a műanyagot megeszi az uv, legalább is kevés olyat láttam, ami pár év után nem matt sárga.

#13030 Dorian
Az lenne a legjobb ha a házon lenne, de sajnos már mikor vettük a házat, kész volt a szigetelés, a vakolás/hálózás és nem igazán szeretném ezt fúrkálni, a teraszokon levő csillár jellegű lámpák meg a telek széle felé nem adnak ki elég fényt.
Padléstérből, cserép alatt kiállva lehetne áramot adni persze pár reflektornak, de ezek se a szépségükről híresek, ha a földön vannak növények mellett mögött/között igazából észrevétlenül csücsülnek.

[ Szerkesztve ]

(#13033) hiperFizikus válasza H-Zol (#13031) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Akkor a mohákat kell bevetni: fű + moha .
:)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13034) ncc1701 válasza H-Zol (#13031) üzenetére


ncc1701
veterán

Mezitláb kell járni, akkor tiszta marad a cipő. :)

(#13035) Chris0321 válasza H-Zol (#13031) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem kell a sárban mászkálni.

(#13036) H-Zol válasza ncc1701 (#13034) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az biztos :D gyerekkoromban alig vártuk a nyári meleg záporokat , és csak úgy szaladgáltunk benne mezítláb !

(#13037) H-Zol válasza Chris0321 (#13035) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sajnos munkámra való tekintettel sokszor bele kell menni a sárba :D de most " Z_A-P "
koléga [link] cipője lett sáros a fűben :K

(#13038) body007


body007
addikt

A talajt senki sem szántja, ássa a természetben, mégis terem - Iván konyhakertje

Egy kis gondolatébresztő :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13039) Dorian válasza body007 (#13038) üzenetére


Dorian
félisten

Hát, idén ősszel a sok eső miatt biztosan elmarad az ásás / kapálógépezés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13040) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Légtelenítettem az öntözőrendszeremet, a mágnesszelepeket kézzel nyitottam ki, télire nyitott állásban kell hagyni?

(#13041) cOxeR válasza eldoble (#13040) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem szoktam, de az a biztosabb.
Én a kút beérkező csövet kapom szét illetve a fővonali részen van egy leeresztő szelepem azt hagyom nyitva.

(#13042) eldoble válasza cOxeR (#13041) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor nyitva hagyom. Én kifúvattam kompresszorral, de én is azt gondolom nyitva hagyni talán szerencsésebb.

(#13043) ncc1701 válasza body007 (#13038) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem sem kell itthon, full komposzt ágyásokban termelek. Olyan laza, h kézzel kotrok 20 centit lefele.

(#13044) Barret001 válasza ncc1701 (#13043) üzenetére


Barret001
addikt

Az a jó talaj :) Nincs akadály a gyökereknek,gumónak.

(#13045) cOxeR válasza eldoble (#13042) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem még nem volt időm rá, de lassan időszerű, mondjuk ha csak pár fokot megyünk 0 alá az nem is okoz gondot.

(#13046) eldoble válasza cOxeR (#13045) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, még most ráér, nekem most nyártól van öntözőrendszerem, és direkt a víztelenítés miatt vettem egy kompresszort, már ki akartam próbálni.

(#13047) cOxeR válasza eldoble (#13046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezzel én is így voltam, sokszor jól jön azért a háznál egy kompresszor.

(#13048) H-Zol válasza cOxeR (#13047) üzenetére


H-Zol
senior tag

Rengeteg mindenre használom , kerti gépek le fujása , kerék , légszűrő K , porszívó hepa szűrő, számító gép ki fujása , abba szokott por lenni rendesen , és még számtalan dologra jó egy kompresszor !!

(#13049) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kültéri, állványos LED reflektorokkal esetleg van valakinek tapasztalata? Holnap vennék egyet, meghozták ma a 3 rózsát, amit rendeltünk. El kéne ültetnem, csak hát így meló után már sötét van, és a ház sarkain lévő lámpa nem túl sok, úgyhogy gondoltam gyorsan szerzek egy ilyen állványos refit. Azonos árban pl. ezek közül melyik jobb? [link] [link]
OBI-ban picit drágábbban: [link]
OBI közelebb van, Praktikerbe meg van (azt hiszem) 10% céges kedvezményem.

#13050 Rive: ok, thx

[ Szerkesztve ]

(#13050) Rive válasza Gabesz87 (#13049) üzenetére


Rive
veterán

Azonos árban a duplával valszeg kevesebbet fogsz sz*pni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.