Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ennek a több évtizedes szőlő tőkének mi lehet a baja?
[kép1]
[kép2]
[kép3]

(#6752) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez a kis ôszibarack (Fantasia) rendben van, vagy elkapott valamit? Mikor elültettük jobban nézett ki, most mintha összementek volna a levelei. Az ugyanakkor ültetett kajszi sokkal szebb, kétszer ekkorák a levelei is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6753) Szilágyi84 válasza Victoryus (#6752) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nem igazán látni a képről nagyítva se pontosan ,de ha kokadt vagy összecsavartak a levelei akkor valami nem stimmel bizony.

[ Szerkesztve ]

(#6754) Csabroncka válasza Victoryus (#6752) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szia, 30 cm átmérőben szedd ki a füvet mellőle (kicsit tányérozd ki), az ágakat 20 cm el vágd visszább. 1 hónapig 3-4 naponta öntözd meg 10 liter vízzel. Talán megmarad, nem betegség, egyszerűen nem indult meg a szárazság miatt.

"in medias res"

(#6755) Csabroncka válasza Panthera (#6751) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vegyél rá levéltrágyát, én magnéziumhiányra gyanakodom, milyen talajon van (homok, gondolom, ott lehet).

"in medias res"

(#6756) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Elore bocsatom hogy kezdo vagyok. :B
Az alabbi problemaim vannak:
1. Valami eszi a zoldsegeket a foliasatorban, leginkabb a retket. (az asszony szerint a hagymat is)
Mivel lehetne semlegesiteni? (Loferegre tippelunk)

2. rengeteg hangya van a ketben. Alapbol nem erdekelne, de mostmar az epret zabaljak fel.
Latok a kivin, a malnan es szedren is
Mit lehet tenni ellene?

3. cseresznyefam elpusztult a tetvek miatt. Mintha olvastam volna itt hogy csalanteaval kell permetezni. Jol emlekszem? Van meg valami trukk amivel el lehet tuntetni oket?

(#6757) Dorian válasza footy (#6756) üzenetére


Dorian
félisten

Nem trükkök kellenek ide, hanem rovarirtó

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6758) DonThomasino válasza Dorian (#6757) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én azért örülnék neki, ha trükkel is működne. ;)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6759) Szilágyi84 válasza DonThomasino (#6758) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Inkább csak felesleges körök és időhúzás amivel magadat ringatod

(#6760) lemmy71 válasza Szilágyi84 (#6759) üzenetére


lemmy71
őstag

Idővel majd rájön, a második harmadik évi termés pusztulás után, megérti hogy miért is kell a vegyszer a hókusz-pókusz helyett ;) Én is jobban örülnék ha nem kellene ennyi kemikália, főleg ilyen "heroin" árak mellett, de ez van a mesevilágból meg már kinőttem :D

(#6761) Szilágyi84 válasza lemmy71 (#6760) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen sajnos mivel ez a szemét világ nem ellenünk csinálja az óriási mérgezéseket és a génmanipulált új fajtákkal etetnek kiszolgálva az emberiséget , hanem pont azért történik így ,mert máshogy nem működik nagyban és sajnos már kicsiben sem otthon .Ez van vagy síránkozás vagy költekezve csinálni .

(#6762) fecus


fecus
őstag

Ilyen típusú szivattyút használj valaki? Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6763) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Hoztam kertből szedett mentát cserépbe lakásba pár hete, most nézem vannak rajta ilyen szarok, hogy hol és mikor mentek rá passz lehet már alapból voltak. Azt írják le lehet vízsugárral mosni, meg hogy "Vannak olyan növények, amelyeket a levéltetvek nem kedvelnek, ennek köszönhetően sem őket, sem a szomszédságukba ültetett palántákat nem támadják meg. Ilyen levéltetvek ellen használható növények például a körömvirág, a menta." Most akkor ez nem levéltetű, vagy nem menta ami itt van? ;] Mit tennétek vele?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#6764) Barret001 válasza fradi81 (#6763) üzenetére


Barret001
addikt

Ez bizony levéltetű! A levele erős menta illatú? A mentát nem lehet összetéveszteni semmivel.

(#6765) fradi81 válasza Barret001 (#6764) üzenetére


fradi81
veterán

Persze ez menta az nem kérdés, lepermeteztem olyan löttyel amit írtak: víz+cukor+szódabikarbóna+ecet+mosogatószer aztán hátha.

moto g72, Ninebot d28e

(#6766) Barret001 válasza fradi81 (#6765) üzenetére


Barret001
addikt

Biztos nem fog bejönni a kis dögöknek...

(#6768) fradi81 válasza #46372352 (#6767) üzenetére


fradi81
veterán

Aztán végül vizes fülpiszkálóval leszedtem a maradványaikat, remélem lakásba nem tudnak bejutni az utcáról.

moto g72, Ninebot d28e

(#6769) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van egy törpe, félgömbre nyírt fenyőm, ami kaspoban van, de utóbbi nem is lényeges szerintem.
Valami nem stimmel vele. Egyik fele élettelennek tűnik, fehér viaszos szín jelent meg az “ágakon”, ugyanakkor a tűlevelek végei barnulnak, és belül az ágak között is barnulás van.

Szerintem gombás.

Mit tudnátok a kezelésre ajanlani?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6770) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#6769) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr


" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6772) Szilágyi84 válasza #46372352 (#6771) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Szia
Nekem volt és ugyebár a virágzás ahogy írtad nyár folyamán húzódik el ami hely függő hol érzi mennyire jól magát ,de a szemetelés ezáltal vele járó folyamat . Ragacsos csöpögés valószínűleg tetvesedés , amúgy én azt nem tapasztaltam kb 3-4 év alatt.

(#6774) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Beltéri növényeknél ti mit csináltok a penész ellen? Nekem van, hogy elhal egy része, vagy csak lehullanak a levelek, és elkezdenek penészedni. Aztán nem annyira jó, ha a levegő tele van ezekkel a spórákkal.

Buliban hasznos! =]

(#6775) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Adott egy másfél éves Szilva fa. Mai nap ilyet vettem észre rajta. Korábban megtámadta a tetű, amit sikerült ki írtani, egyenlőre rendbe van a fa. Azonban ma ezt vettem észre. Gondolom ez monília nem lehet. Ha nem az, akkor mi? Mi a megoldás? :R


[ Szerkesztve ]

(#6776) lemmy71 válasza zeus_2k14 (#6775) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem az tűzelhalás :U a beteg részeket le kell csapni és a földről is szedd össze a lehullott levelet. Valami réztartalmú anyaggal kezelném, nekem most a kajszimon jelent meg cirka egy hónapja, két rézoxikloridos kezeléssel rendbe is jött szerencsére. A metsző ollót a vágás után fertőtlenítsd, mert a fertőzés átvihető más növényekre is ;)
De ha monilia lenne amit kétlek, akkor azt két Topas kezelés helyrehozza.

(#6777) Csabroncka válasza lemmy71 (#6776) üzenetére


Csabroncka
addikt

+1, érdekes hogy aszályosabb időben kényesebbek, én fél órát csipegettem a megy fáról egy hónapja.

"in medias res"

(#6778) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Idén nem ültettünk borsót , ezért kénytelen voltam venni ami a kis zöldségesnél 1000/kg ,de csak fél kg volt és a piacon 1800/kg nem akartam elhinni mivel mostanában nem jártam ,de a kukorica is hihetetlen 4-500 ft/db Budapesten .

(#6779) lemmy71 válasza Csabroncka (#6777) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen a meggyfa május végén aszályos időben hajlamos a tűzelhalásra, de ahogy megfigyeltem képes kirúgni magát kezelés nélkül is.
A szilvák meg alapból is kényes fák, sok odafigyelést és gondoskodást igényelnek. Én 5 éve, próbaként két spanyol származású Besztercei szilvát ültettem, meglepően ellenállóak és jól viselik a sovány talajt is.
Amúgy érdekes mert ezt a fajtát nem messze tőlem Geszten, pálinka miatt termelték több hektáron, finomabb mint a Szatmári szilva :D De már húsz éve hogy nincs már az az őshonos állomány, más fajtákkal foglalkoznak. Lényeg amit ki akartam ebből hozni, hogy ez az én spanyol "Beszterceim" meg sem közelíti azokat a régi fákat, mert ebből pálinkát nem lehet főzni, ez csemege szilva.

(#6780) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az idén szinte hibátlan a cseresznyém.
Nem tudom, hogy a szerencsés időjárásnak vagy a gondos
Permetezésnek köszönhető.
Másnál hogy alakult?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6781) Dorian válasza DonThomasino (#6780) üzenetére


Dorian
félisten

Fele sem.termett a szokásosnak.
A meggy viszont szép.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6782) Barret001 válasza DonThomasino (#6780) üzenetére


Barret001
addikt

Nálam is hibátlan,és rogyásig! Már lel lett szedve,amit elértünk.Ennél rosszabb termés sose legyen :)

(#6783) lemmy71 válasza DonThomasino (#6780) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam is kitűnő volt a minőség. Ahogy már írtam Lindát ültettem 5 éve és tavaly amikor bemutatkozott nagyon vacak volt a termés. Úgy voltam vele hogy ha idén is olyan akkor kicsapom, de megemberelte magát és a germensdolfit meghazudtolva hozott hatalmas ropogós szemeket :DDD

(#6784) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Paradicsom help.Szépen nő és virágzik de szerintem túl sűrűn ültettem őket.
Érdemes megritkítani valahogy szegényeket vagy ne nyúljak hozzá?
Ha érdemes akkor, hogy? Sajnos átültetni nem tudok hova, kidobni nem lenne buli. Ha elég "leszedni" 1-2 ágat, akkor hogy válasszam ki melyiket?

(#6785) body007 válasza dkaro (#6784) üzenetére


body007
addikt

Persze, ritkítsad meg őket, nagyon bokrosak.
A földhöz érő levelek instant mehetnek, kacsokat szedd ki és próbálj csak egy fő szárat megtartani.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6786) Rive válasza dkaro (#6784) üzenetére


Rive
veterán

Érdemes megritkítani valahogy szegényeket vagy ne nyúljak hozzá?

Ezek szerintem annyira közel vannak egymáshoz, hogy nem sokat lehet velük kezdeni. Ha tápozod őket (mert ennyire közel már egymás gyökereire is mennek), akkor még talán megpróbálhatod az 'egyet jobbra, egyet balra' módszerrel szétborítani a sort. Bár az meg némileg ronda.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6787) Dorian válasza dkaro (#6784) üzenetére


Dorian
félisten

Minden 2. kuka. Még úgy is közelebb lesznek mint kéne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6788) dkaro


dkaro
őstag

Köszi srácok, akkor kiszedek 1-2-t.
Mivel írtátok, hogy így közel van és érdemes tápozni, mivel tápozzam?

(#6789) Edorn


Edorn
aktív tag

Tudtok esetleg ajánlani kiskertbe való fehér, édes (ehető termésű) eperfát? Amit találtam 10-15 méter magas, az kicsit sok lenne nekünk.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#6790) vendingo válasza dkaro (#6788) üzenetére


vendingo
veterán

Volldünger linz-et használok évek óta. Zöldség, gyümölcs, virág...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6791) Barret001 válasza Edorn (#6789) üzenetére


Barret001
addikt

Szomszédban van egy lila eperfa.Mindenhol kel a magja magától...Párat felneveltem,mind fehér lett :D Eddig 3 termett.Még van kettő,amire várok.Több nem kell...Tehát MAGRÓL 3-4 év,és garantáltan terem!

(#6792) lev258 válasza Edorn (#6789) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudok róla, hogy lenne kis növésű eperfa. Ha erre gondoltál.
Létezik csüngő eperfa, ami alacsony és a termése ehető, de az ízéről nincs információm. Ezt mindenütt dísznövénynek nevezik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6793) Panthera válasza Barret001 (#6791) üzenetére


Panthera
őstag

A szomszédban van nálunk is sötét termésű. Már akartam szerezni fehéret, de ha csak ennyi az egész, akkor megkérdezem, hogy akad e tő ott.

A cseresznye itt is jó lett, 2 kisebb pár éves fa van, de ahhoz képest jól termettek. Ajánlom a Van fajtát, nagyon finom és nagyobb szemű.

(#6794) Barret001 válasza Panthera (#6793) üzenetére


Barret001
addikt

3 termő cseresznyefám van,korai,és közepes :) Nem túl idősek,sőt! Az időjárás függvénye úgy is a mennyiség,szóval csak az legyen jó! (Fííínom mindhárom) Sajnos nagyon magasak...

(#6795) rwin5


rwin5
őstag

Hali,

Van egy 10x10 méteres konyhakertem, amit itt hagyok most magára, mert visszamegyek Budapestre dolgozni. Anyukámra bíznám a locsolását, de nincs kiépítve csepegtető rendszer.

Vannak benne már kb másfél méteres karózott paradicsomok. Tudna valaki ajánlani webáruházból valami olcsóbb megoldást öntözésre? Én ezt a szórófejes öntözőfejeket néztem, ami ilyen szökőkút szerűen belocsolná a kertet. A fő szempont inkább az volna, hogy anyukámnak kb. csak a csapot kelljen megnyitnia, még ha nem is a leghatékonyabban jutna mindenhova a víz, de ne neki kelljen foglalkozni vele.

(#6796) justmemory válasza rwin5 (#6795) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nekünk 4 db 2x2 m-es ágyás van, mindegyiket ilyen leszúrható spray fejjel (gardena) szoktam locsolni (mindegyikben van egy fixen) kétnaponta ½-¾ órát; minden (kukorica, bokorbab, tök, sárgadinnye, paradicsom, eper, cukkini, hagyma) nagyon jól érzi magát. Ez a fajta spray fej pont eléri a 2x2 m ágyások minden pontját (picit túl is locsol hatótávilag olyan 30cm-t, de az nem baj).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6797) Dorian válasza rwin5 (#6795) üzenetére


Dorian
félisten

A felülről locsolással az a baj, hogy a magas paradicsomok lefogják a víz túlnyomó részét, így a túloldalra nem jut. De ha a parik a kert szélén vannak, akkor pl. nem probléma, ezt te tudod, hogy el lehet-e helyezni jól az esőztetőket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6798) simico válasza rwin5 (#6795) üzenetére


simico
aktív tag

Szórófejek helyett én inkább csepegtetőcsövet használnék (illetve a saját 100 nm2 veteményesbe azt is raktam). 16-os 4L/óra LPE csepegtetőcső, szükséges idomok és egy elzárócsap nem egy nagy összeg. Megfejelheted egy szögegyszerű mechanikus időzítős elzáróval is és akkor anyukádnak csak elindítania kell a locsolást, nem gond ha elfelejtené elzárni.

(#6799) Dorian


Dorian
félisten

Nőnek szépen az ubik, már van rajuk 5 kifejlett termés is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6800) vendingo válasza Dorian (#6799) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem építettem támrendszert az uborkának. Megnő az a földön tekeregve is?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.