Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) lemmy71 válasza Zolabol (#6099) üzenetére


lemmy71
őstag

Virágzáskor vagy is a virágzás harmadik harmadában Chorus -l kell permetezni ;)

(#6102) Zolabol válasza lemmy71 (#6101) üzenetére


Zolabol
tag

Köszönöm.

Valaki meg tudná mondani ez milyen bogár? Szilva és körte virágain láttam:

(#6103) Rive válasza Zolabol (#6102) üzenetére


Rive
veterán

Bundásbogár

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6104) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap szemezgettem a Gardena RollUp földbe csavarható automata tömlődobozt.
Kicsit borsos az ára. Tudtok esetleg alternatívát? Mindenképpen földbe csavarható, forgatható, automatán visszahúzódó tömlőre lenne szükségem.

(#6105) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok ismét!
Hétvégén vetettünk, sajna a gyümölcsfákról lecsúsztam már, de majd ősszel. Hagyományos, magyar fajtákat merre találok? Az ősi fajtákat keresem, nem a nemesített vonalat. Alma, körte, sárga- és őszibarack, gumibarack, szilva, ilyesmik.
Illetve állattartással kapcsolatos kérdésem is lenne:
Tudtok ajánlani szárnyasok mellé önetetőt és önitatót? 4-5 napnyi naftát kellene tudjon tárolni. 10 fő körül baromfi, 2 liba, 2 kacsa. Hétköznap nem vagyunk vidéken, ezért csak a legvégső esetben riasztanám a szülőket, apósékat. Lesz fent pár kamera, infalámpa, rádió okoskonnektorral. Azon gondolkodom még, hogy a szivattyúra kapcsolnám az itatót és azt ugyanúgy egy okoskonnektorról be tudnám kapcsolni akármikor a friss víz miatt.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#6106) vendingo válasza Toobee (#6105) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem tartanék úgy állatot, hogy heti 1x nézek csak rájuk. Mi van ha a csúcstechnika beadja a kulcsot és az állatok nyáron a nagy melegben napokig víz, kaja nélkül maradnak?
Én fürjekben gondolkodok, de 2-3 naponta csekkolnám őket, összeszedném a tojásokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6107) Rive válasza Toobee (#6105) üzenetére


Rive
veterán

Ez (ennyi időre személyes felügyelet nélkül hagyni állatokat) szerintem is felelőtlenség.

Amúgy önitatónál nem csak a víz mennyisége, de tisztasága is gond. Nyáron (baromfi előtt - nem egy tiszta népség) néhány nap alatt már csak trutymó, akkor is, ha időnként friss vizet önt hozzá valaki.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6108) justmemory válasza Toobee (#6105) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

csatlakozom az előttem szólókhoz: így ne tarts állatokat. Közeli ismerős tart sokat, sokfélét, nem lehet azt úgy, hogy olykor ránézel. Plusz még egy adalék: bizonyos települések bizonyos állatok tartását külön szabályozhatja, ennek esetleg nézz utána. Abban is lehet olyan kitétel, hogy mennyire kell felügyelni, stb.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6109) inf3rno válasza vendingo (#6106) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ha be van kamerázva, és azon nézi minden nap, akkor lehet. Én is gondolkodok ilyesmiben, mert régen az volt a klasszikus, hogy vagy nem utazunk sehova, vagy megkérjük arra az időre a szomszédot, hogy foglalkozzon az állatokkal, aztán ha ő utazik, akkor mi vállaljuk ugyanezt. Ma már nem jellemző ez sem. Tyúk viszont kell.

Buliban hasznos! =]

(#6110) Szevam válasza Toobee (#6105) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Arról nem is beszélve, hogy esténként be kéne ültetni a baromfiakat a ragadozók elől, és 2-3 naponta nem árt üríteni a fészkeket.

A régi magyar fafajták engem is érdekelnek, honnan lehetne szerezni (állítólag van amit nem szabad szaporítani, de nem étem miért? Van valami gén megőrző központ, de nem tudom merre.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6111) Toobee válasza Szevam (#6110) üzenetére


Toobee
veterán

Nem biztos, hogy jól fogalmaztam. Szóval mindig van valaki a ház körül, de a lehető legkevesebb feladatot szeretném másoknak adni. Mi 3-5 naponta tudunk hazamenni és elvégezni minden olyat, ami kibír ennyi időt.

#6109 inf3rno: én se gondolom ezt túl ennyire. Ott van a net, mindent tudok kapcsolgatni. Infralámpa, rádió estére, szivattyú a friss víznek, kamerán tudom követni az eseményeket is. Ha pedig valami miatt oda kell menni, akkor szólunk valakinek a családból.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#6112) inf3rno válasza Toobee (#6111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ki kell próbálni, tapasztalatot szerezni, aztán idővel úgyis kiderül, hogy működőképes e. A beszámolókat én nagyon várom. Nekünk egyelőre nagyanyám csinálja a tyúkokat ugyanúgy, ahogy az elmúlt évtizedekben, de lassan át kell vennünk tőle.

Buliban hasznos! =]

(#6113) Szilágyi84 válasza Szevam (#6110) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Magbank a neten megnézed ,de postáznak is .

(#6114) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sziasztok!
Van egy Pinus Sylvestris Pom Pom fenyőm.
Az lenne a kérdésem, hogy a tűlevelek (nem a gyertyák) vágását, nyírását, a meglévő pom pom -ok formálását mikor szabad elvégezni?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6115) justmemory válasza HUTCHDB (#6114) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nem értek hozzá, de a Google ezt adta ki. Ezen lehet el tudsz indulni.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6116) Szevam válasza justmemory (#6115) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Érdekes ez a link... tuti nem voltál fáradt? :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6117) dkaro válasza HUTCHDB (#6114) üzenetére


dkaro
őstag

Pofás kiskert :)

(#6118) justmemory válasza Szevam (#6116) üzenetére


justmemory
senior tag

Jóságos ég... nem voltam fáradt, tutira nem ez volt, az előzmények között is ott van nekem a böngészőben, de már nem is azt hozza, amire emlékszem, hogy olvastam... :FBocsesz...
Abban rendesen voltak képek ilyen fákról, meg írták, hogy június közepén lehet elkezdeni hozzányúlni a hajtásokhoz... valami elcsesződött a mátrixban... :Y

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6119) Dorian


Dorian
félisten

Mi a véleményetek, mikor lehet kiültetni a palántákat? Időjárást nézve most vasárnaptól beáll a hajnali 8-9-10, délutáni 21-21 fok a köv 30 napban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6120) Rive válasza Dorian (#6119) üzenetére


Rive
veterán

..a köv 30 napban

Izé. Az időjárás-előrejelzés öt napon túl ~ a sokéves átlag, semmi több... Ne bízz benne :N
De amúgy igen, mi is azon filózunk, hogy lassan ideje...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6121) HUTCHDB válasza dkaro (#6117) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6122) HUTCHDB válasza justmemory (#6115) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszi a szándékot. Ha meglenne a cikk, szívesen fogadnám.
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6123) inf3rno válasza Dorian (#6119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában május 15 fagyosszentek a határvonal. Tavaly én kockáztattam és már ilyen körül kiraktam. Annyit változott a klíma, hogy most már ritka az, hogy májusban fagy.

Buliban hasznos! =]

(#6124) inf3rno válasza justmemory (#6118) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tuti lefrissítették a mátrixot, aztán ez valami új bug lesz. :D

Buliban hasznos! =]

(#6125) justmemory válasza Dorian (#6119) üzenetére


justmemory
senior tag

Mi most kezdtük el kiszoktatni a parikat (van, ami már virágzik), plusz előkészíteni nekik a talajt, fóiát letenni. Aztán szerintem olyan 2 hét múlva maximum ki is ültetjük őket. De ez persze sok mindentől függ :DDD

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6126) Dorian válasza justmemory (#6125) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk nálam főleg attól, hogy a szüleim mikor tudnak hozzám ideutazni segíteni :DDD
De kb 2 hét múlvai időpontot tervezünk.
Most ez kicsit több melót igényel, mert a 800 l-es komposzt-tárolóm megtelt, azt ki kell üríteni (ráadásul úgy, h az a szar műanyag cucc közben ne essen darabokra), szétválogatni, a még nem érett cuccot vissza, az érettet pedig trágya helyett fogjuk használni.
+ A csepegtető rendszert normálisan megcsinálni. Eddig valamennyi le volt dobálva a veteményesbe, tavalyi tapasztalat alapján legalább dupla mennyiség kell, azt meg már nem is lehet a csőből oda hajtogatni, hanem darabokban idomokkal összerakni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6127) justmemory válasza HUTCHDB (#6122) üzenetére


justmemory
senior tag

Remélem most már jót tesz be...: link

Egyébként youtube videókat is talált, angol nyelven, pl: link

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6128) justmemory válasza Dorian (#6126) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja, hát munka van vele, én is egyszerre 3-4 dolgot kell csináljak.:B
Öntözést én úgy tudtam megoldani, hogy 1. fekete fóliát rakok le, így gazolni iskevesebbet kell, és kevesebb vizet is kell kijuttassak (ritkábban kell locsoljak), 2. 4x4 méteres ágyásokat csináltam, amiket pont be tud locsolni a köresőztető/spray. Ezt indítom rá szükség szerint.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6129) Dorian válasza justmemory (#6128) üzenetére


Dorian
félisten

Tavaly a csepegtető ellenére kellett rendszeresen slaggal is locsolnom, de ugye az időigényes, nem is annyira jó megoldás ha felülről kap vizet amikor már nagyra megnőttek, meg ha már van öntözőrendszer... Úgyh idén duplázom a csöveket, h minden sor mellé jusson. Nálam van csomó füves terület, a levágott füvet oda szoktam szétteríteni, ez kicsit macerás, de tripla haszon: nem szárad ki annyira a föld így kevesebb vízigény, nincs gaz, és tudom hová tenni a sok füvet. Talán vmi tápanyagot is ad a földnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6130) justmemory válasza Dorian (#6129) üzenetére


justmemory
senior tag

A slagos locsolás ma már nem elég sajnos, igen. Tavaly vettem ilyet (ezerpárszáz forint volt, tömlőelem nélkül), ezt leszúrtam az ágyás közepébe, slag rajta, csak meg kell nyissam. De nyilván úgy a jó, ha automata és közvetlenül megy a növények tövére.
Nekem a füves területről - hiába nagy - nem gyűlik össze annyi, hogy takarásra használjam. Tavaly próbáltam. Egy idő után le kellett takarítani, gaz is nőtt - tény, nem annyi(ra) -, így maradtam a fekete fóliánál, ha már kaptam ismerőstől ingyé' :B

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6131) Szevam válasza Dorian (#6129) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

"Nálam van csomó füves terület, a levágott füvet oda szoktam szétteríteni, ez kicsit macerás, de tripla haszon: nem szárad ki annyira a föld így kevesebb vízigény, nincs gaz, és tudom hová tenni a sok füvet. "

Ezt köszönöm! Lopom az ötletet, nálam folyamatosan szél van.

Amúgy én attól szoktam tartani, hogy ha egy fa tövében (vagy bárhol) meghagyok egy adag levelet, akkor az bedunsztolódik és bepenészedik alatta, ami rámehet a fára és betggé teheti. Ez mennyire valós félelem?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6132) justmemory válasza Szevam (#6131) üzenetére


justmemory
senior tag

Tavaly én is elterítettem a levágott füvet, de néhány hét után fel kellett takarítsam, mert az eredeti funkcióját már nem látta el. Nem azt mo dom, hogy dohosodott és penészedett, de majdnem. A veteménybe nem akartam ezt. De lehet, hogy én csináltam valamit rosszul, mivel közben ugye locsoltam, kiszáradni nem tudott...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6133) inf3rno válasza Szevam (#6131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem van itt tényleges kockázat. Én kivágtam fákat, a bent maradt tuskón meg olyan gomba nő esős időben, ami a megmaradt fákat is megfertőzi és megöli. Kénytelen voltam betemetni az összeset. Itthon is azt látom a benti növényeknél, hogyha a földön hagyom a lehullott levelet, akkor elkezdik gombák kajálni. A kórokozók egy része ilyen, hogy alapból lebontó funkciója van, aztán néha túlzásba esik, főleg ha az élő növény le van gyengülve. Ettől függetlenül a talajeróziót kétség kívül akadályozza, ha letakarjuk, és a kiszáradástól is védi a talajt, ami kevesebb öntözést jelent. Tegnap olvastam olyat, hogy valaki fél méter vastagon terített szét lehullott levelet, és egy év alatt teljesen eltűnt és javított a talaj minőségén. Valszeg a giliszták húzták le. Állítólag minél vastagabban mulcsolsz, annál jobb, és időt kell hagyni neki, akár éveket, hogy kialakuljon egy egészséges élővilág. Szóval van ennek kockázata és haszna is, kicsit lehet úgy is nézni, mint egy befektetést.

Buliban hasznos! =]

(#6134) Szevam válasza inf3rno (#6133) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

"Valszeg a giliszták húzták le. "

Mármint le a földbe?
Lehet célszerű kiásniegy adag földet, a kikandikáló kukackákat összegyűjteni, a lyukba bepakolni a levelet, kukackákat rászórni, majd meglocsolni és betemetni földdel? A gombák így nem támadják meg a fákat? :F

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6135) vendingo


vendingo
veterán

Korábban írtam kerttel kapcsolatban. Hétvégén elkezdeném rendberakni. Szárazat összehúznám, égetném, viszont nem tudom merre induljak tovább. Gyomirtás, beszántás majd füvesítés, vagy hagyjam idei évre gazosan, amit folyamatosan nyírnék, csinálnék egy kis veteményest, amit kézzel is feltudok ásni, elültetném a kívánt fákat, növényeket. Lehet jobban járnék ha a teljes gazmentesítést és füvesítést őszre, jövő tavaszra hagynám, mert így legalább az idei évben többet tudnám használni. Ha gyomirtózok, beszántom, füvesítek akkor abból jó sokára lesz olyan gyep, amin mászkálhatok, dolgozhatok, közben 2 nagy fát is elég rendesen meg kellene vágni, kerítést kell csinálni, erősíteni. Számításaim szerint júniusra tudnám elvetni a fűmagot, utána meg hetekig ki se tudnék menni a friss fűre.
Ti mit döntenétek a helyembe? Csináljam meg most patent állapotra, vagy hagyjam inkább őszre, tavaszra? Idén már szeretnék kicsit grillezni, kertészkedni, vetni pár dolgot, amivel nem vagyok még elkésve.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6136) inf3rno válasza Szevam (#6134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítólag van olyan fajta giliszta, ami viszonylag mélyen van, és feljön a levelekért, hogy lehúzza. És azt mondják a szántás rotálás, ilyen talajmunkák tönkreteszik a járatait, esetleg meg is ölik. Ezért ahol minden évben szántanak, onnan egy idő után eltűnnek ezek és romlik a talaj szerkezete. Legalábbis van egy ilyen elmélet.

Amúgy kicsit kiakadtam azon, hogy parlagon van a földünk már évek óta, aztán az egyik helyi oda akart pofátlankodni, hogy majd ő jól felszántja meg megműveli, és előadta, hogy öreganyám kérte meg erre. Ugyanez a família lopta szét a földeket és munkagépeket a környéken, mert benne voltak a helyi TSZ vezetésében és elintézték maguknak a privatizációt. Az egyik szomszéd is ebből származik. Szóval meg vagyok áldva ezekkel. Egyik oldalról ott az úri fiú, aki golfpályát csinál a hátsó kertjéből a szinte napi rendszerességű nyírással, a másik oldalról meg a pofátlan éhes proletárok. Bár kétségtelen, hogy lehetne sokkal rosszabb szomszédság is. Most, hogy pihent a föld, 1-2 éven belül elkezdem szántás nélkül művelni. Kíváncsi vagyok mire jutok vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6137) justmemory válasza vendingo (#6135) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én a patent állapotra hozást ősszel kezdeném.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6138) Dorian válasza justmemory (#6132) üzenetére


Dorian
félisten

Annyi a titok, h nem szabad egyszerre vastagon teríteni, csak 4-5 centit. Én is locsoltam, hiszen veteményes volt, alulról - felülről kapta a vizet, de szépen elszáradt, a nagy része el is tűnt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6139) justmemory válasza Dorian (#6138) üzenetére


justmemory
senior tag

Köszi, majd megpróbálom úgy.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6140) vendingo válasza justmemory (#6137) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem is ez lenne a legjobb döntés. Majd kiderül, hogy mi rejlik a fél méteres száraz gaz alatt. Remélem nyomokban füvet is tartalmaz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6141) lemmy71 válasza vendingo (#6135) üzenetére


lemmy71
őstag

Összeél a legideálisabb füvesíteni szeptember végén okt. elején, de ezt már jópárszor kitárgyaltuk, hogy és mit meg mikor. Olvass vissza ;)

(#6142) Barret001 válasza inf3rno (#6136) üzenetére


Barret001
addikt

A giliszta függőleges 1-2M hosszú járatokban lakik.A lehúzott korhadó anyagokat hasznosítja.Az ásás,szántás,betesz nekik! Pedig ők javítják a földet,ha nem is túl nagy eredménnyel. Akkor dolgozol jól,ha minden évben hordasz jó minőségű anyagot a föld felszínére.akkor nem kell "piszkálni".mindig porhanyós,nedves,és tépanyag dús lesz. s minden évben vastagabb!!! A szántással agyon vágják a földet,és még a szél is elviszi a vékony termőréteget...Nyáron felmelegszik,és kipusztul belőle minden élőlény.Ez a bónusz :D

(#6143) vendingo válasza Barret001 (#6142) üzenetére


vendingo
veterán

Ez a videó elég alaposan rávilágít a modern problémákra. Alap lenne a megnézése minden gazdának, kertésznek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6144) Szilágyi84 válasza Barret001 (#6142) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ezt jól összefoglaltad amit még én raktam ide videót régebben.
Viszont én olyanokra lennék kíváncsi aki már így tevékenykedik annak ,hogy működik vajon ? Aki telken nem túl nagyban nem mezőföld a pusztán és vannak szomszédok és fák is árnyékolás segítésében stb .

(#6145) justmemory válasza Szilágyi84 (#6144) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem ismerősöm a saját kertjükben csinálja 'nagyban'; közel 2000 tő eper, közel 2000 tő pirospaprika (darálni, őrölt pirospaprikának), hagyma, cékla, málna, kukorica, szeder, ribizli, batáta, gyümölcsfák, meg amit éppen kigondolnak. Ő minden évben rotál, plusz fekete fóliával borít mindent; a saját tartású disznók alól kialmozott cuccot használja, ami szépen összeérik. Neki elvileg nincs gondja a talajminőséggel, vakondok is folyamatosan járnak nála (van vakondrisztója, így csak ott járnak, ahova nem rakott), gondolom azért, mert találnak kaját.
Persze azért a rota nyilván nem egyenértékű a traktoros szántás/tárcsázásos műveléssel. Az is számíthat, hogy műtrágyát sem használ.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6146) Szilágyi84 válasza justmemory (#6145) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen ez is jól hangzik az állandó gazolás gyomlálás megszüntetésére ,de én a nem ásós rotációs hanem pihentetős másik véglet érdekelne inkább,hogy mennyire lehet úgy létezni eredményesen. Sajnos mindenre van pozitív és negatív példa is elég meggyőzően amiktől nehéz dönteni vagy boldogulni , hogyan lenne érdemes ,mert amúgyis mindenkinél más tényezők szerint élhető és hasznosítható a kert rengeteg befolyásoló tényezőkkel amit ugyebár tapasztalva tudunk csak meg .

(#6147) Brandynew válasza vendingo (#6143) üzenetére


Brandynew
őstag

És sajnos ebben a topikban is vannak, akik gyomra automatikusan Glialkát, terméshozam-növelésre/gyepesítésre műtrágyát, növénybetegségekre pedig vegyszert ajánlanak. Ez a fajta gazdálkodás élettelen földet fog eredményezni és gyenge, alacsony ellenálló-képességű növényeket. Ez a gondolkodás nagyon idejétmúlt, szakszerűtlen, és el kellene felejteni.

A helyes módszer:

- rendszeres szerves trágyázás (akár érlelt marhatrágya, akár istállótrágya, akár zöldtrágya, akár komposzt stb.)
- állandó mulcsolás (komposzt, szalma, fűnyesedék stb.) jóformán a talaj egészén, ahol nem fű van
- szabadon maradó földfelületek talajtakaró növénnyel való beültetése
- jól megválasztott növénytársítások (sokkal hatékonyabban lehet vele védekezni a kártevőkkel szemben, mint a vegyszerekkel)

Ha valaki így gazdálkodik, annak a legritkább esetben kell kártevők ellen permeteznie és ha belemarkol a földbe, minimum 4-5 giliszta lesz a kezében.

A kert szétvegyszerezése teljesen értelmetlen és káros. Nem is tudom, hogy nevezhető-e földnek egy olyan terület, amiből a vegyszerek kiöltek minden életet. Ott a műtrágya tart életben mindent, nem a föld.

[ Szerkesztve ]

(#6149) Brandynew válasza #46372352 (#6148) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig te is nagyon odafigyelsz a növénytársításokra, és a megfelelő védönövényekkel van sűrűn körbeültetve minden haszonnövényed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.