Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Dorian válasza vendingo (#6800) üzenetére


Dorian
félisten

Megnőni megnő, de tapasztalatom szerint sokkal-sokkal több termést hoz felfuttatva, ill. olyankor nem a földön fekszik a termés, ami úgy hajlamos hamar tönkre menni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6802) rwin5 válasza simico (#6798) üzenetére


rwin5
őstag

Ez most egy nagyon amatőr kérdés lesz, szóval ne vedd zokon. :DDD

A csepegtetőcsövet ki kell szúrni vagy, hogy oldható meg, hogy már a betelepített növények tövéhez érjen oda a víz?

+ csepegtetőcső használható a kerti csappal összekötve is? esőgyűjtőm nincs

[ Szerkesztve ]

(#6803) Dorian válasza rwin5 (#6802) üzenetére


Dorian
félisten

A csepegtetőcsöveken vannak lyukak. Kb. 30 centinként 4. Az nem baj, ha csak 10 centire csepeg a növénytől.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6804) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget, véleményt szeretnék kérni a hozzáértőktől.

A házunk mellett kb. 40 méterre van egy rét/kaszáló (7ha), amit megvásároltak és pár éven belül vetésforgóban szeretnének rajta növényt termeszteni (repce, búz, kukorica stb.)

A kérdésem, hogy véleményetek szerint mekkora egészségügyi kockázatot jelent, hogy permetezni fognak, illetve a gyakorlatban mekkora zajterheléssel jár mindez.

Magyarul: kezdjük el már most árulni a házat mert teljesen élhetetlen lesz, vagy a gyakorlatban nem akkora probléma és élhető a dolog.

Köszönöm ha tudtok segíteni.

Üdv!

(#6805) vendingo válasza Gigicuci (#6804) üzenetére


vendingo
veterán

Mamám háza mellett hatalmas föld volt, amit repülővel is permeteztek. Mamámnak légúti megbetegedései lettek, a kertben elhaltak/korcsosultak a növények. A repülő rendszeresen a háza felett forgolódott. A legjobb amikor a napraforgót permetezték, hogy száradjon, akkor több millás anyagi kár lett, fenyőfát termesztett karácsonyi eladásra. Most a munkahelyemen szántóra néz az ablak, permetezés napján nem nyitok ablakot.
Amíg csak trakesszal dolgoznak nem hiszem, hogy nagy gond lenne. Ha már légierő is van, akkor viszont meneküljetek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6806) inf3rno válasza vendingo (#6800) üzenetére


inf3rno
nagyúr

igen. mi sosem építettünk neki támrendszert.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#6807) Gigicuci válasza vendingo (#6805) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Szia!

repülő nem lesz, csak traktor. Viszonylag körbetelepült, családi házas környék.

[ Szerkesztve ]

(#6808) Gigicuci válasza Gigicuci (#6807) üzenetére


Gigicuci
senior tag

(#6809) vendingo válasza Gigicuci (#6807) üzenetére


vendingo
veterán

Attól nem kell félni, nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6810) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Erkélyládás virág témában kellene egy kis segítség. Második emeleti lakás erkélyén van három ládában záporvirág-napvirág-om.
Arra lettem figyelmes, miután kiraktam a ládába a virágokat. Úgy egy hét múlva hangyák jelentek meg az erkély padlóján. Ami szokatlan, mert eddig semmilyen "invázió" nem volt rovar témában. Aztán eltűntek, átköltöztek a virágokra. Gyakorlatilag csak ott flangásznak a ládák között.
Elég brutálisan ellepték a virágokat, kimondottan a fehéreket és a fiatal hajtásokat. A narancssárgát annyira nem. Mellékelek pár képet, amin nem tudom eldönteni, hogy hangya lárvák vagy a levélbolhák sorakoznak.
A linkelt leírásban a levélbolhát említik, mint esetleges kártevőt.
Van valami ebben a virágban, ami ennyire vonzza a hangyákat?
[link]
[link] [link] [link] [link] [link]

(#6811) inf3rno válasza májkimiki (#6810) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában az édes dolgokért megőrülnek, pl. a nektár ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#6812) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tudja valaki a tényleg magyar dinnye most mikorra várható ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6813) rwin5 válasza DonThomasino (#6812) üzenetére


rwin5
őstag

medgyesegyházi elvileg már van, mert a saját szememmel láttam, szerintem most már folyamat várható - lesz. De arany árban mérik egyelőre a kilóját :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6814) vendingo válasza DonThomasino (#6812) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam nyár vége ősz eleje. :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6815) 6030D válasza Gigicuci (#6808) üzenetére


6030D
Ármester

Verőce - Fehérhegy?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#6816) Dorian


Dorian
félisten

Ha már uborka:
Egy tisztességes uborka, amit nem futtatnak fel, is elkezd futni, így néz ki:

De ez itt mi a fene? Kb 4x nagyobbak a levelei és bokornak képzeli magát. (magról véletlenül kelt, meghagytam) olyan cukkinis, de a levelei messze nem olyan tagoltak, mint a cukkinié.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6817) Rive válasza Dorian (#6816) üzenetére


Rive
veterán

Patiszon? Valami más tökféle?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6818) simico válasza rwin5 (#6802) üzenetére


simico
aktív tag

Ahogy Dorian írta, a csepegetőcsöveken már gyárilag ott vannak a lyukak a cső paramétereinek megfelelő távolságban és számban. Nem kell a lyuknak feltétlenül pont a növény száránál lennie, a gyökerek meg fogják találni a földben a vizet. Annyi a lényeg, hogy a növényhez minél közelebb legyen maga a cső lefektetve. Lehet venni hozzá leszúrótüskéket is a biztosabb rögzítéshez ha kanyargósan kell fektetni vagy nem egyenletes a terep, ha karózva van a növény akkor a karóhoz is kötheted.

Kerti csapra is rá lehet kötni, van ilyen idom is. Arra kell csak figyelni, hogy a víznyomás ne legyen sokkal nagyobb mint amit a csepegtető elbír, általában 2,5bár a max. Ha 3bár feletti nálatok a hálózati víznyomás, akkor nyomáscsökkentőt is be kell rakni.

Jobb boltokban ha bemész egy vázlatos rajzzal a kertről (hol a vízvételi hely, hol/hogyan vannak az öntözendő növények) vagy emailben elküldöd, akkor segítenek megtervezni az egészet és összeválogatják a megfelelő csöveket, idomokat neked. Pesten jó szívvel tudom ajánlani a Hydrolight boltot.

(#6819) Gigicuci válasza 6030D (#6815) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Verőce, Magyarmál dűlő (Fehér hegy mögötti domb) :)

vendingo,

szuper, köszönöm a megnyugtató választ

[ Szerkesztve ]

(#6820) Dorian válasza simico (#6818) üzenetére


Dorian
félisten

Megtervezni meg összeszámolni hány méter cső és mennyi, milyen idom kell, nem egy agysebészet. Kell egy méretarányos rajz az ágyásokkal, aztán már csak a rá kell rajzolnunk, összeadni hány méter cső kell, és hány db derékszög és T idom (végzáró felesleges, csővég megtör, visszahajlít gyorskötözővel rögzít).
Hosszú, sokméteres zsákutcákat kerüljük el ha lehet, és vezessük vissza a önmagába a rendszert, mert esetleg a zsákutcákban nem épül fel elegendő nyomás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6821) Rive válasza Gigicuci (#6819) üzenetére


Rive
veterán

Be akarják szántani azokat a réteket is :F
Lassan nem marad a falu körül nyugodt, zavartalan hely :O

Repce (meg napraforgó) tud gáz lenni (permetezni is szokás csúnya cuccokkal, meg ugye alapból büdös káposztaszaga van egy ideig), búza és kukorica nem gond.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6822) Gigicuci válasza Rive (#6821) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Be akarják igen, sajnos. Ezek szerint helyi erő vagy?

Nekünk fentebb van a házunk, remélem nem fog elérni a permetszer minket.

(#6823) Rive válasza Gigicuci (#6822) üzenetére


Rive
veterán

Igen, helyi vagyok.
Jó sok gombát szedtünk egy időben azokon a réteken.
Aztán a patakot körbe lezárták villanypásztorral, a réteket az út felől lekerítették, aztán a rét felét bekerítették lovaknak, most meg felszántják... :O

Anno azért költöztünk ki, hogy közel legyen a hegy, az erdő, a természet
Azóta évente egyre messzebb kerül :(((

Magyarkút és Szokolya közötti dombhátnál is ez volt
Felszántották nagyrészét (rakat védett növény volt ott, amúgy), meg odatelepült valami kecskés család
Most úgy néz már ki, mint valami katasztrófaverte terület :(
Ráadásul sose adott jó termést, semmiből.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6824) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A kajszi is lehet férges? Hihetetlen, hogy idén se ehető. Végre nem fagyott el tavasszal, erre tiszta kukacos szinte mind. Gondolom most már késő bármit is csinálni.
A kocka ház is egy rakás fos, meg a kert is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6825) Panthera válasza Barret001 (#6794) üzenetére


Panthera
őstag

És nálad is le vannak kicsit lankadva a levelek? Tavaly is ez volt, állítólag normális a termés után.

(#6826) vendingo


vendingo
veterán

Az idei vesszőről nevelt szőlőm 1 hét alatt elvitte a peronospora. 2 tő maradt. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6827) Barret001 válasza Panthera (#6825) üzenetére


Barret001
addikt

Nincsenek,mert itt még nincs olyan nagy aszály.

(#6828) vendingo


vendingo
veterán

Vettem 2 konténeres körtét. Egyet a telekre, egyet itthonra. Mennyire kéne aggódnom porzás miatt? Sok fánál olvasom, hogy ilyen olyan porzópár kell neki. A telkemen szerintem nem lesz gond, mert a környéken van 50-60 kiskert, valahol biztos kallódik pár körtefa, a város szélén kicsit aggódok miatta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6829) lemmy71 válasza vendingo (#6828) üzenetére


lemmy71
őstag

Körtét almát cseresznyét stb. párban (porzó alannyal) veszünk vagy már a meglévő fánkhoz igazodva keressük meg, a megfelelő alanyt ;)
Június végén gyümölcsfát vagy más lombhullatót (még ha konténeres is), csak a "látszat kertészek" ültetnek, ez ilyenkor pénzkidobás és természetellenes. Magyarán semmivel nem leszel előrébb mint ha ősz végén ültettetnéd, ráadásul így több az esély a betegségekre és hogy kipusztuljon.

(#6830) vendingo válasza lemmy71 (#6829) üzenetére


vendingo
veterán

Végül mind a kettő a telekre került. Az egyik 2000 a másik 3000ft volt. Nem volt nagy beruházás. Ősszel is ültetek majd, illetve most gyökeresednek a fügék is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6831) Bozso68


Bozso68
senior tag

A hónapban vettem egy Makita DLM432 akkus fűnyírót és egy DUR369 fűkaszát. Mindegyikhez (mivel 2 akkus eszközök) dupla töltő 6Ah-ás akkukkal tartozik. A telkünkön van minden, kb 600m2 füves terület van rézsű, sík terület, bokrok, sövény.

Először (főleg a rézsű miatt) a fűkaszát vettem meg, de a sík felület nagysága miatt nem találtam elegendőnek az egy garnitúra akkuval való alkalmazását. Gondolkodtam, mi legyen, vegyek még akkukat? Végül ekkor döntöttem az új fűnyíró mellett. A két eszközzel ezáltal a család férfitársasága egy időben tud csapatépítő tréning gyanánt kertet ápolni. Az akkus gépek által nyújtott szabadság érzete megfizethetetlen az eddig használt vezetékesekhez képest.
A fűnyírót szigorúan csak a sík felületen, mulcsozó betéttel használom. Így nem kell a fűgyűjtővel és a levágott fűvel szórakozni. A mulcsozó betét alkalmazását mindenkinek ajánlom.
Ahol bármi akadály, szintkülönbség, kerülnivaló van, jön a fűkasza.
Mindkét eszközben egyforma akkuk vannak, így csereszabatosan bármelyik eszköz üzemideje kitolható egyedüli használat esetén.
A töltő a két akkut 0-ról 55 perc alatt csutkára tölti.

(#6832) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Bevált vakondriasztó van valakinek?

(#6833) vendingo válasza Gergőke88 (#6832) üzenetére


vendingo
veterán

Karbid. Jobbat nem kapsz. Kitakarítod a járatot, teszel bele egy keveset, majd visszatemeted.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6834) mauimagic válasza Gergőke88 (#6832) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nekem a karbid és az ultrahangos rezgő csoda sem vált be.
Egy alternatív valóságban, ahol nem védett a vakond, ott csapdákat raknék ki, de szerintem azzal sem lenne egyszerű elkapni ;)

(#6835) Motion_Blur válasza Gergőke88 (#6832) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Semmi. Se karbid, se akármilyen frekis riasztó nem vált be.

DE nekem 3 hét után egyik napról a másikra eltűnt. Azóta eltelt 2 hét és semmi (kopp-kopp). Költözött egy nagyobb méretű macsak a szomszédba, talán ő volt, láttam párszor már a kertünkben.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6836) Panthera


Panthera
őstag

És a vakond fogó alagút? Próbáltátok már? Arra a cső félére gondolok, amelybe mindkét végéről be tud menni.

Motion_Blur:
Állítólag kell neki idő, amíg szedi a sátorfáját. A beüzemelés után kb 1 hét.

[ Szerkesztve ]

(#6838) velizare válasza Panthera (#6836) üzenetére


velizare
nagyúr

az alagút jó, bár nem mindig válik be, mert ha olyanja van, akkor nem megy arra, át kell rakni. csak abba meg beledöglik, ha nem veszed észre időben, hogy megfogta.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6839) vendingo


vendingo
veterán

Nagyon bejött nekem a banán nevelés, ajánlom mindenkinek aki gyorsnövekedésű látványos növényt szeretne.
Musa basjoo-t vettem, ez bírja a fagyokat, ellenben a termése nem ehető. Heti 1 hatalmas levelet hoz, a növény pedig havi fél métert nő. :)
A héten vettem nem fagytűrő, ellenben ehető termést hozó változatot is, amit lakásban is lehet tartani. Hasonló gyorsasággal nő mint a basjoo, ellenben kisebb méretű lesz.
Tervezek még pár félét venni, szép szín kombinációk vannak. Könnyen szaporíthatóak, gyökérről hozzák a sarjakat.
Amit már kitapasztaltam, hogy szereti a napi 1-2 permetezést, szebbek a levelek, illetve a növény is gyorsabban fejlődik. Ma reggel nyílt ki egy levél, most estére a következő már 10+ centis. "Óráról órára" megfigyelhető a fejlődése, hasonló mint a bambusz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6840) Szilágyi84 válasza vendingo (#6839) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Képek jó lenne

(#6841) Espla


Espla
aktív tag

Sziasztok!

Egy 40 mm-es Szegedi pvc kútam van, ami sok évig tökéletesen működött,
idén viszont alig akarta felszívni a vizet a szivattyú és csak csordogált a víz,
az utóbbi hét óta viszont már fel se tudja szívni egyáltalán a vizet.

Ebben a videóban azt mondják, hogy le kell a kútfej csatlakozásáig ásni
le kell fűrészelni,
majd 5/4-es (?) KPE toldót kell a PVC csőre rakni
utána KPE csővel a felszínig vezethető a kút
https://www.youtube.com/watch?v=Zj3FoeRZ8Bc

Ez így tényleg megoldható?
Megjavul tőle a kutam?
Esetleg aknát kellene kialakítanom, hogy nagyobb eséllyel jöjjön a víz?

(#6842) Barret001 válasza Espla (#6841) üzenetére


Barret001
addikt

Indexen válaszoltam :)

(#6843) vendingo válasza Szilágyi84 (#6840) üzenetére


vendingo
veterán

Szombaton tervezem kiültetni a helyére, majd készítek képeket. Enyém még nem nagy, de nagyon gyorsan fejlődik.
Ez a levél tegnap bukkant elő a kinyílt levél alól. Majd csinálok képet szombaton is, hogy akkor mekkora lesz. Most mérve 17cm.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6844) Szilágyi84 válasza vendingo (#6843) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Kíváncsi leszek milyen lesz majd a termése, ami mikor várható 2-3 év és mekkorára nőnek meg nálunk amúgy ?

(#6845) vendingo válasza Szilágyi84 (#6844) üzenetére


vendingo
veterán

Ez a basjoo, ennek nem ehető a termése (3-4m). Több ezer banán fajta van, méretileg mind más. Van ami 1 méterre nő meg, valami 7-8.
A háttérben alatta (musa acuminata) 2 méreresre nő meg, és ehető termést hoz.
Banánfa fajták/vásárlás [link]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6846) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ültettem dinnyét 2 kikelt ha minden igaz, de nem tudom biztosan
lehet hogy a tavalyi cukkini kapott életre.
Hogy tudom a kettőt megkülönböztetni, mert ugye nagyon hasonlóak ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6847) Espla válasza Barret001 (#6842) üzenetére


Espla
aktív tag

Látom köszi, hétvégén szerintem kiásom a kutat

(#6848) Barret001 válasza Espla (#6847) üzenetére


Barret001
addikt

Tudom nem vigasztal,de sok helyen ugyan ez a probléma.Az aszály eredménye.

(#6849) dkaro


dkaro
őstag

Sziaszok!
Még mindig paradicsom, pár hete mondtátok hogy nagyon bokros ritkítsam [link].
Akkor egy kicsit ritkítottam de utána mint állat beindult és még bokrosabb lett.
Most megint ritkítottam de félek hogy túl toltam. :D
Ennél többet kellett volna hagynom?

(#6850) justmemory válasza dkaro (#6849) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nálunk így néznek most ki; ha a közelebbi képet megnézed, azon látszik, hogy csak a levelek tövéből eredő hajtásokat tördeljük ki, illetve max. az alsó 1-2 levelet. Nekem képről így tűnik, mintha nagyon felkopasztottad volna.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.