Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Dorian válasza dkaro (#6849) üzenetére


Dorian
félisten

Ez full meg van kopasztva

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6852) Barret001 válasza justmemory (#6850) üzenetére


Barret001
addikt

Én is így csinálom.Ami leér a földre,azt leszedem.

(#6853) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Láttam, hogy többször is foglalkoztatok tujákkal kapcsolatos kérdéssel, de nem találtam olyat amiben a konkrét vízigényéről lett volna szó, vagy legalábbis nem vettem észre.
Van pár kb. 2 méteres és fél méteres tujám és érdekelne, hogy mennyi vizet kellene kapniuk. Próbáltam rákeresni a Google-val, ott a 2 méter körülire heti kb. 50 litert írtak, kisebbhez nem találtam útmutatót.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#6854) Szevam válasza justmemory (#6850) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Milyen szép nagyok a kukoricáid! Az enyémeim alig akarnak nőni. Kb. 40 magból olyan 7-8 nőtt ki ebből a legfejlettebb 2 db :120 cm magas és már virágzik. A többi 50 cm alatt van.
Azt hiszem valami nem úgy van ahogyan lennie kéne.:DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6855) Barret001 válasza Szevam (#6854) üzenetére


Barret001
addikt

"Azt hiszem valami nem úgy van ahogyan lennie kéne" Melegszünk...Nem kellett volna kiegyenesíteni a folyókat.

(#6856) dkaro válasza Dorian (#6851) üzenetére


dkaro
őstag

Ah sh*t, hát akkor jövőre okosabban cisnálom. :D

(#6857) Rive válasza dkaro (#6856) üzenetére


Rive
veterán

Idén. Tényleg csúnyán meg vannak kopasztva, de ezt azért még két hét alatt ki fogják heverni.

Majd engedd lejjebb a szárakat (kikötöz, lejjebb visszakötöz). Elég, ha csak az éppen termő fél-egy méteren van levél, illetve csak ennek a résznek kell felkötve lennie. A kopasz szár maradhat csak úgy a földön.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6858) body007 válasza dkaro (#6849) üzenetére


body007
addikt

Ja, picit túltoltad :D
Meg az is problem, h van ahol 2-3 tövet hagytál meg egymás mellett:

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6859) dkaro válasza body007 (#6858) üzenetére


dkaro
őstag

Jah igen ezt tegnap sikerült megállapítani magamtól, hogy nem szabad 2 tövet hagyni, meg, hogy túl sűrűn lett ültetve. Az nem teljesen világos pontosan mely ágakat kell leszedni. Dehát ez van hibáiból tanul az ember. Azért egy 10-20 paradicsom lesz belőle ahogy látom :D
A 3. csak 2 szár, a 3. karó csak úgy néz ki, hogy szár :D

@Rive: Rendben köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6860) body007 válasza dkaro (#6859) üzenetére


body007
addikt

https://paradicsominfo.hu

:D

Azon belül:
kacsolás

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6861) Dorian


Dorian
félisten

Én kifejezetten duplázva szoktam ültetni, semmi gond nincs abból. Persze csak ha szabadfölden van, úgy sokkal sűrűbbre lehet hagyni, mintha egy kis edényben. 40-50 centiként ültetem egy-egy duplát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6862) vendingo válasza vendingo (#6843) üzenetére


vendingo
veterán

24 óra alatt (mérve) 7 centit nőtt a levél. Ennél csak gyorsabb lesz, mert még kicsi a növény.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6863) dkaro válasza Dorian (#6861) üzenetére


dkaro
őstag

Jah nálam 20-25cmre kerültek és nagyon egymásra nőttek. Jövőre ritkábban lesznek.
@body007: köszi bookmarkoltam lehet előbb kellett volna megnézni :D

(#6864) Barret001 válasza dkaro (#6863) üzenetére


Barret001
addikt

Nálam már az első szem (apró) erősen pirosodik :)

(#6865) dkaro válasza Barret001 (#6864) üzenetére


dkaro
őstag

Én már annak örülök hogy zöld van rajta: )

(#6866) Szilágyi84 válasza vendingo (#6862) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Kíváncsi leszek,ha kikerül hogyan fogja bírni a tűző napot. Személyesen vetted vagy rendelted ,ha igen akkor nem volt gond a csomagolás/szállítással ?

(#6867) justmemory válasza Szevam (#6854) üzenetére


justmemory
senior tag

Köszi; hát le van fóliával takarva, és 2-3 naponta öntözve szórófejjel. Lyukanként 1 mag lett ültetve (azt hiszem 88 db), talán 2 db ha nem kelt ki. Azóta ültettünk még olyan 44-et, azt már nem fóliába, lesz összehasonlítási alapunk.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6868) Szilágyi84 válasza justmemory (#6867) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Az igen szép , ebből már raktok el telire itokát is ?

(#6869) vendingo válasza Szilágyi84 (#6866) üzenetére


vendingo
veterán

Banános csoportban pár embernek megsínylette a magas uv sugárzást. A basjoo egész jól bírja, a termő banánom nem tolerálja.
Kertészetben vettem, asszem 5000 ft volt. Az imént mértem, 30+ centis már a levél, tegnap délben 17cm volt. :)
Ma citromfát rendeltem, illetve szeretnék még pár gránátalmát is.
Netes rendelésekkel sincsen gond, jól csomagolnak, meg a banán egy fűféle, nem kényes.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6870) justmemory válasza Szilágyi84 (#6868) üzenetére


justmemory
senior tag

Kukoricából itókát...? :B Dehogy. A terv, hogy megesszük, esetleg fagyasztunk le belőle.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6871) Szilágyi84 válasza justmemory (#6870) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Jól elnéztem azt hittem a képekről ,hogy paradicsomról van szó ,mert olyan sokat enni nem lehetne .

(#6872) justmemory válasza Szilágyi84 (#6871) üzenetére


justmemory
senior tag

A képeket a pari miatt raktam föl, valóban, csak aztán átterelődtünk a háttérben látszódó kukoricákra :B

Ne gondold, annyi parit is simán megennénk :DDD El sajnos nem rakunk még semmit. Illetve tavaly raktunk el egy doboz ribizlit :B

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6873) Panthera válasza vendingo (#6845) üzenetére


Panthera
őstag

Ezen a linken különleges dolgokat lehet találni. Köszi.

#6850 justmemory
Ilyen pálcákat honnan lehet szerezni? Praktikus és jól is mutat.

(#6874) justmemory válasza Panthera (#6873) üzenetére


justmemory
senior tag

Mi az OBI-ban vettük még tavaly és tavaly előtt; ahogy néztem felszaladt az áruk rendesen...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#6875) vendingo válasza Panthera (#6873) üzenetére


vendingo
veterán

Tudok még ajánlani oldalakat, ahol ilyen különlegességek vannak. :)
Nekem az itthon is túlélő mediterrán és egzotikus növények a kedvenceim.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6876) Panthera válasza vendingo (#6875) üzenetére


Panthera
őstag

Napos fekvésű helyre keresek növényeket, az előny ha még ehető termése is van. :) Télire nem akarom bevinni, olyankor sok virág van így is bent.
Sajnos a fügének is az a baja, hogy télre takarni kell, különben elfagynak a hajtásai vagy akár az egész (fiatal) tő is. Ahonnan származik, ott sokkal jobban bírja, de az egy védettebb zárt udvar.

(#6877) ot93


ot93
senior tag

Üdv, öntözőrendszer kialakításában kérnék ötleteket.
Kissé bonyolult a dolog, mivel szinte nulla felügyelettel kéne megoldani, de nem túl drágán.
Egy veteményest kellene öntözni, egyelőre csak kb. 50m2, de ez jövőre lehet, hogy 200m2 lesz. Nagyszülőknél van a terület, de már nem tudnak vele foglalkozni, másrészt egy kb. 6m magas dombra is fel kéne mászniuk. Namost az öntözés kulcsfontosságú ezen a területen, régen is általában naponta öntöznek, igaz kézzel. Most úgy kéne megoldani, hogy én max 2 naponta tudok kimenni, de lehet, hogy ritkábban. Heti 2x azért biztos.
Van egy ásott kút, kb. 80cm átmérő, melyben 4,5m mélyen van most a víz teteje, és kb. 80cm mély a víz. Ez a kút már jóideje nem is volt tisztítva, de szivattyúzás is utoljára 3 éve volt. Megnéztem, azért vannak benne úszó dolgok, de alapvetően tiszta a víz. Mivel ha már van kút, jó lenne ebből öntözni. De szükség esetén csapról is megoldható.
A lenti részen van a ház, kút meg áramvételi hely is, viszont a fenti részen (ahol a veteményes lenne) semmi. (mellékeltem ábrát is)
Namost én csepegtető öntözést gondoltam, mégpedig úgy, hogy a kútból fel lenne szivattyúzva egy hordóba a víz, a hordó a fenti kertben lenne, tehát minimum 5+6m szintkülönbség. A szivattyúzás megoldható lenne vagy úgy, hogy nagyszülők napközben valamikor bedugják x időre a szivattyút, ami fent megtölti a hordót. Vagy maga a szivattyúzás is automatizálható pl. okoskonnektor vagy hasonlóval. A fenti kertben a hordóból kivezetne egy cső, amin lenne egy elemes öntözőkomputer, ami mondjuk reggel megnyit x ideig és a csepegtető szalagokon csepeg a víz...
Néhány problémát találtam a rendszerben :). Állítólag a kútvizek sokszor vasasak, és eltömődhet a csepegtető. Másik, hogy kb. 1m magas hordóban ha jól számolom, 0,1bar nyomás lenne. De ez is csak az öntözés legelején. Nemtom kifolyna-e rendesen a víz (hát még ha tényleg kezdene eltömődni).
Ha csapra lenne kötve a csepegtető (egy nyomáscsökkentővel), az elég egyszerű lenne, de ott meg egyrészt a víz számla emelkedik meg (ami nem is lenne baj, de hát ott van egy kész kút), másrészt a kútvíz talán jobb a növényeknek. Amúgy gondoltam arra is, hogy vegyesen, mikor melyikkel lenne öntözve.
Van valakinek ötlete, hogy mi lenne a jó megoldás? Kezdő vagyok a dologban, tehát biztos van olyan dolog amire nem gondoltam (pl. a túl kis nyomás problémája is csak ma ugrott be)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#6878) OPiiPO válasza Barret001 (#6842) üzenetére


OPiiPO
addikt

Indexen hol? Ott van még élő topic :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6879) vendingo válasza Panthera (#6876) üzenetére


vendingo
veterán

Nálunk semmi baja a fügének, soha nem takarjuk. Egy már itthon bizonyított strapabíró fáról kell dugványt, sarjat szerezni. Ha látsz valahol egy szép nagy fát/bokrot, törj belőle egy ágat.
Gránátalma? Tudok rá egy jó forrást, ahonnan frankó strapabíró fajtákat lehet olcsón rendelni.
Én most ezekkel tervezem telerakni a telkem egy részét.
Banán bírja a napot, de ez a mostani UV sok volt nekik is.
Olajfa? Szebb példányok 40-50 ezertől vannak, amik már teremnek is. Bírja a napot, telet, szelet, szárazságot. Lehet kapni extra fagytűrő csemetéket is, de azok nem mostanában hoznak majd termést.
Szőlő fává nevelve?
Annyi frankó növény van, csak nem győzöm anyagilag, helyileg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6881) vendingo válasza #46372352 (#6880) üzenetére


vendingo
veterán

Az a biztos, aminek van már múltja itthon. Én most egy 30 éves 5 méter magas fáról hoztam 40 ágat. Már gyökeresednek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6882) Barret001 válasza OPiiPO (#6878) üzenetére


Barret001
addikt

Akad.

(#6883) Barret001 válasza vendingo (#6881) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem csak egy apró bokrom van,idén már van rajta 2 szem !!! Ha mázlim van,meg kóstolhatom :) Még derékig sem ér a bokor,második éve nem fagyott el.Azért nőtt meg így! :)

(#6885) vendingo válasza #46372352 (#6884) üzenetére


vendingo
veterán

Az lehet, de csak megélte a szép kort. Ha nem bírná a hideget, akkor nem élt volna meg sok sok évet. Kertészetben meg olyan cédulát meg leírást raknak rá, amilyet csak akarnak. Pl obi: Citrom cimke fityegett az összes mandarinon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6886) Dorian


Dorian
félisten

Fügénél nagyon nem mindegy hogy milyen termést hoz. Van amelyik fajta egyáltalán nem ízlik, van ami nagyon. Ezért jó meglévő fáról szaporítani. Idén már nekem is lesz 5-6 db elsődleges termés, és közben már nő a második etap.
Déli, szélvédett oldalt szereti.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6887) OPiiPO válasza Barret001 (#6882) üzenetére


OPiiPO
addikt

adsz egy linket is légyszi? :R
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6888) Barret001 válasza OPiiPO (#6887) üzenetére


Barret001
addikt

(#6889) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Hulye kerdes lesz..:D a sima boltban fuszernek veheto koriandermagot ha elultetem, abbol nem lesz semmi? :DDD :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#6890) Barret001 válasza DrDobos (#6889) üzenetére


Barret001
addikt

Maximum koriander növény :) Idén vetettem,nekem nem jön be a poloska szag...Egy próbát megért.

(#6891) DrDobos válasza Barret001 (#6890) üzenetére


DrDobos
őstag

Megprobalom csiraztatni... :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#6892) Espla


Espla
aktív tag

Valakinek van esetleg ilyen fű lyuggatója? Ilyennel szokták a sportpályákat karbantartani csak persze nem manuálisan hanem géppel csinálják.
Yard Butler ID-6C
Most már végre hozzánk is elszállítják.
Egyszerűbb vele a munka mint az ásóvillával való lyuggatás? Ott nem is a beszúrás, mert azt láb tudja segíteni, hanem a kihúzás igen fárasztó.
Természetesen van elektromos gyepszellőztetőm ami karcolja a földfelszínt, de egy ilyen lyuggatónak, akár gépiesítettnek több esélyt adnék, hogy szép füvet hoz létre.
video

[ Szerkesztve ]

(#6893) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Észrevettem pár napja, hogy az egyik tuja elég vacakul néz ki. Van valakinek valami tippje mi lehet a gond, hogy csak a felével van baj?

(#6894) Barret001 válasza Chris0321 (#6893) üzenetére


Barret001
addikt

Gondolom napon van.

(#6895) Chris0321 válasza Barret001 (#6894) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen napon van 8 kb, egyforma kisfa és csak ez néz ki rosszul.

(#6896) Szevam válasza Chris0321 (#6893) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Esetleg a gyökerét megrághatta valami :F

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6897) Barret001 válasza Chris0321 (#6895) üzenetére


Barret001
addikt

Nagyon megváltozott a klímánk,kevés tuja bírja ki sajnos.Már azok közül,amiket nem tesz tönkre a szú. Nekem 1 van,árnyékban.Eddig még bírja.

(#6898) dkaro válasza Chris0321 (#6893) üzenetére


dkaro
őstag

Nálam 5 é alatt 4 tuja halt meg így. A többi bírja, ezek szép sorban teljesen kiszáradtak. A többinek eddig semmi baja pedig 2 helyen ültek, én se igazán értettem.

(#6899) Barret001 válasza dkaro (#6898) üzenetére


Barret001
addikt

Csak a legszívósabbak maradnak életben.

(#6900) Chris0321 válasza Szevam (#6896) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem láttam semmi földmozgást és szerintem egyben van a két törzs gyökere mivel még csak ősszel ültettem és csak az egyik néz ki rosszul.

Barret001: Nekem összesen 11 van most, 3 már 2 méteres és 8 még kicsi. A nagyokkal nincs gond, a kicsik kicsit kevés vizet kaptak mert eddig csapról locsoltam de mivel kész lett a kút mostantól többet fognak kapni.

dkaro: Nekem is az a furcsa, hogy 8 kis tuja közül csak ez az egy lett ilyen. Lényegében egy sorban vannak, kb. ugyanannyi napot és vizet kapnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.